Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

KWF: speciale collectecommando's aan uw deur

YAAAAYfietsentegenkanker.jpgVolgende week komen er KWF Geldcommando's aan uw deur. Tot op het bot afgericht om met de meest sympathieke oogopslag, de perfecte rammel voor de geldbus en uiteraard een bedelpraatje bomvol psychologische zwichtteksten. Als mensen lastig vallen aan hun eigen deur een Olympische Sport zou zijn, gaan de collectanten van het KWF volgende week proberen het oude wereldrecord van de Jehova's uit de boeken te gewetensbedelen. En daarvoor krijgen de collectanten een briefing, want het KWF ligt even niet zo lekker in het nieuws. Jup, KWF vreest voor de gevolgen van de rel rondom de 160.000 gedeclareerde pingels van Alpe d'Huzes Admiraal Coen van Veenendaal. Schijnen heel veel mensen dus helemaal niet te trekken, dat de man verantwoordelijk voor het ophalen van meer dan 100 miljoen euro voor het KWF daar zelf 160.000 van in zijn eigen zak stopt. Dat is 16 cent op elke gedoneerde honderd euro. Gaat natuurlijk nergens over, ook al schiet Coen zichzelf nu in zijn voet door zijn actie 'onhandig' te noemen. Opbokken, Coen. Gewoon je muil houden. Die jaloerse jammerjantjes moeten gewoon niet zo dreinen. Je hebt goed werk geleverd, bovendien ligt het merendeel van het opgehaalde geld van Alpe d'HuZes toch niks te doen op een bankrekening. Sowieso, Michel Rudolphie, directeur van het KWF, krijgt zelf ook ruim 140k mee naar huis elk jaar. Dus waar hebben we het dan over? Maar goed, boosmensen zijn boos. Daarom krijgen alle 100.000 collectanten deze week nog een speciale briefing, waardoor ze alle kritiek aan de deur kunnen afwimpelen. Waarschijnlijk iets in de trant van: neem een kind mee, als u die tot uw beschikking heeft. U probeert tenslotte mensen geld af te troggelen en elke bedelaar weet dat kinderen daarbij helpen. Beter nog, laat ze de collectebus vasthouden. Awww. Cute. Waar het op neer komt: het KWF heeft liever niet dat u kritiek heeft. Geld geven en verder gewoon uw muil houden. Wie tegen het KWF is, is immers voor kanker. En wie geen geld geeft aan het topsalaris van de directie de declaratiepot van Coen de marketingcampagnes het ledenwerven van de NCRV het KWF is een gewetenloze schoft. Want u zult zelf eens bepalen of en hoe u geld geeft aan goede doelen. Bah.

Reaguursels

Inloggen

Tsja. Die slapende miljoenen van de KWF worden door de inflatie ook steeds minder waard. Ik zal twee cent in de bus doen als bijdrage aan de inflatie-correctie

Zapata | 27-08-13 | 16:26

Zeg Joris, het gaat hier tegenwoordig toch echt om de kwantiteit hè, goed Nederlands is, geloof ik, niet per sé een vereiste meer.

E Rectus Magnificus | 27-08-13 | 08:44

Meebetalen aan het salaris van een graaier is voor mij geen goed doel. Dan doe ik liever de armen. Me linker en me rechter bv

klote land | 27-08-13 | 00:55

Ik denk dat er overigens niet heel veel goede doelen zijn die met zulke lage kosten zoveel geld op kunnen halen maar deze Coen verneukt zijn collega's die het allemaal voor niets doen en ook gezinnen hebben te onderhouden. Overigens wel honderd miljoen opgehaald in 8 jaar en dat is wel heel knap. En onder de reaguurders hier zitten ook potentieel veel toekomstige kankerpatienten dus ga nu niet allemaal roepen dat het allemaal voor niets is, deze fondsenwerving. Zoek eens op het KWF website uit hoeveel de kans op overleven na de diagnose kanker is gestegen sinds de oprichting van het KWF en hoeveel mensen er uiteindelijk kanker krijgen en u zingt vast een toontje lager of bent gewoon levensmoe. Denk aan uw moeder of vader, uw kinderen, broers en zussen, vrienden en vriendinnen. Allemaal heel blij als ze horen dat u met de collectebus bent langs gegaan in de tijd voordat ze in het ziekenhuis lagen.

E Rectus Magnificus | 26-08-13 | 23:26

Dit zijn allemaal grote logge organisaties net als alle andere goede doelen organisaties.
Ik zou van al die organisaties willen weten hoeveel er nou precies bij de uiteindelijke doelgroep komt. Dus de arme creperende negers, de terminaal zieken etc. zoals ons dit door hun PR machine wordt voorgespiegeld.
Waar vind ik dit?

ZZP-er | 26-08-13 | 21:05

Mega Mindie 2 | 26-08-13 | 16:08 | + 4 -
Dat is een goed idee,
en vervolgens de helft van hun salaris ook naar het goede doel, maar dan echt natuurlijk, anders krijgen ze t zelf weer terug.

ZZP-er | 26-08-13 | 21:02

Wat een gezeik zeg. Afgericht? Ik ga dit jaar voor het eerst collecteren voor het KWF, het enige wat ik heb gedaan is mijn collectebus afgehaald. Verder niks.
En ik ben er niet om mensen over te halen om geld te geven, formuleer je eigen redenen waarom je dit wel of niet wilt doen. Wil je geven heel fijn, zeg je NEE!! vind ik het ook prima even goede vrienden. We gaan het meemaken.

HammetjuH | 26-08-13 | 17:01

Google eens een lijstje van salarissen voor directeuren van goede doelen!
Ik ben er twee jaar geleden mee gestopt ik geef geen cent meer!
Geen cent meer naar hebberige asociale mannetjes die over de rug van zieken schandalige salarissen opstrijken.
Deze hele sector moet eerst gezuiverd worden van dit soort schepsels voor ik ooit weer 1 cent aan een goed doel geef!

Mega Mindie 2 | 26-08-13 | 16:08

Mijn 10 cent gaat het naar fonds ter aanvulling van mijn salaris om de belasting hier ten lande te kunnen violdoen.

Iwmac | 26-08-13 | 15:15

Doet me denken aan die keer dat er een zwerm sprinkhanen in mijn wijk neerstreek. Ze gingen de deuren langs met grote tablets, waarop foto's van zielige straatkindertjes. En natuurlijk hadden ze een kind bij zich. Degenen die minder sterk in hun schoenen staan dan ik betaalden uit angst voor de dreiging die van die gasten uitging. Schreeuwerige, beetje getinte, mogelijk Oost-Europese types. Best wel intimiderend. Maar waren bij mij aan het verkeerde adres. KWF collectecommando's? Kom maar, kom maar....

Frietvlaming | 26-08-13 | 14:57

Zo simpel om de goede collectant aan te spreken op de verderfelijke graaiers Coen en Michel......

varies | 26-08-13 | 14:44

Er wordt bij KWF met geld gesmeten zoals bij de gemiddelde overheidsinstantie, inclusief aartslui personeel, peperdure externen, ICT debacles en een totaal gebrek aan verantwoording (munten van een ander nietwaar). Waar ze vooral heel er goed in zijn is het bewaken van hun imago en dit soort berichtgeving is echt de hel voor ze.

très cool | 26-08-13 | 14:08

@flinkescheet | 26-08-13 | 13:32 | + 0
Dank je. Dan weet ik wat ik moet doen. In het najaar gaan ze mijn deur weer plat lopen om zo de begroting "rond te krijgen".

Kamervraag | 26-08-13 | 13:59

deministerpresident | 26-08-13
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat jij een belang hebt in het KWF of andere geldklopperij stichtingen. Het is onvoorstelbaar hoeveel collectanten eerst moeten lopen om de kosten van de directeur, peperduur vastgoed en dergelijke binnen te harken. Gewoon walgelijk. Mijn vrouw heeft gelopen voor gehandicapten, maar is gestopt na haar walging n.a.v. de training door de stichtingen om een weerwoord te hebben bij assertieve mensen. En waarom moet het management zoveel betaald krijgen als ze een stichting zogenaamd een warm hart toedragen?

Even wat anders: komt er een topic over schaliegas? Ook zakkenvullen. Goed voor de koopkracht zegt Kamp en dan profiteren de mensen er allemaal van. Nee, onzin om de burger mee te krijgen, maar u wordt er echt niet beter van. Wel de regering, Shell van de koninklijke familie en energiebedrijven. Uw rekening zal niet lager uitvallen. Nee, u gaat meebetalen aan de kosten, maar u ziet geen dubbeltje terug van de winst op bijvoorbeeld export. Kamp lijkt al aardig op Zalm, die met een smerige lach iedereen wijsmaakte dat IEDEREEN beter zou worden van de euro. Heeft u het gemerkt?

Ton Plafond | 26-08-13 | 13:57

Dank GeenStijl voor de waarschuwing, ik zal mijn oude legerkloffie van zolder halen en mijn kistjes oppoetsen, mijn gezicht camoufleer ik met wat mascara van mijn vriendin en ga ik geduldig op de deurmat liggen. Als zij aanbelt zal ik haar even de waarheid zeggen.
Ik heb altijd al gedacht dat mevrouw Kleefstra van nr 82 in mijn straat die voor het KWF collecteert fout was....
MOf*ckers won't get a penny from me!

emoe | 26-08-13 | 13:54

Mijn moeder heeft op dit moment kanker, een ziekte die al bekend is van 400 jaar voor christus? En nu nog gaan er mensen aan dood. Van mijn krijgen ze geen donderm nada , niks, opzouten die zakken vullers. Pff krijg weer een woedeaanval als ik denk aan die managers van ziekenhuizen die liever hun eigen vila zien dan dat er mensen genezen.

mente aperta | 26-08-13 | 13:53

@ bas ooms53686289 | 26-08-13 | 12:53
Schandalig om daar misbruik van te maken.
Maar geld is macht en macht is wat veel mensen graag willen.

cobie | 26-08-13 | 13:51

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:48
Investeren en naar de beurs gaan.
Dat kon de ABN Amro ook zo goed.

cobie | 26-08-13 | 13:47

Zonde van het geld. Kanker kan je niet bestrijden. Dan moet je stoppen met stemmen.

Don JeMam | 26-08-13 | 13:41

Was er niet een mevrouw van het KWF uit Borger die bijna een half miljoen in haar zak cq vastgoed had gestopt?

Ton Plafond | 26-08-13 | 13:35

Ik heb een NEE-sticker naast de deurbel met de tekst: geen geleur aan de deur. Godsdiensten, goede doelen en commercie. Aan goede doelen geef ik vrijwel nooit wat.
Aan de andere kant heb ik wel mantelzorg verleend aan o.a. een goede vriend die aan kanker leed. Op die manier maak ik me wel sterk. Maar goede doelen met graaiers in de directie zie ik niet zitten.

flinkescheet | 26-08-13 | 13:28

Binnen nu en een paar jaar zit behandeling voor deze ziekte toch niet meer in het basispakket.

Vrij zinloos dus om geld voor onderzoek te gaan collecteren dat nog maar zelden in praktijk gebruikt gaat worden..

TimoteoGrimbundecimo | 26-08-13 | 13:27

-weggejorist-

Rens R5214 | 26-08-13 | 13:25

-weggejorist-

Kamervraag | 26-08-13 | 13:24

Toch maar een sticker maken (zoals NEE/NEE) met daarom: Collectanten NIET gewenst ? Zou daar interesse voor zijn ?

Kamervraag | 26-08-13 | 13:24

Het KWF is nog niets vergeleken met Unicef, waarvan de directie meent, over de rug van zielige kindjes, een half miljoen naar binnen te moeten harken.
En dan zo'n onnozele Paul van Vliet (wie?) te gebruiken als clown.
Goede doelen zijn mijn-insziens toch strak geoliede commerciële bedrijven.
Kanker en zieke kindjes is big business.
Ik geef dan ook helemaal niks.

sTiRf | 26-08-13 | 13:20

Waar gaat het over, 160.000 éénmalig, voor zoveel werk. De echte graaiers in goededoelenland, die elk jaarlijks een veelvoud van dit bedrag vangen zullen wel blij zijn dat zij even uit de belangstelling zijn: www.gemiddeld-inkomen.nl/salarissen-di...

Mousehunter | 26-08-13 | 13:06

ik doneer alleen zaad & bloed

Hannah | 26-08-13 | 13:03

@cobie | 26-08-13 | 12:29
Zorgverzekeraars zijn tegenwoordig geprivatiseerde instellingen die buiten de nut-functie met de winst doen en laten wat ze willen zoals sponsoring van sportclubs bv of investeren.Die nut-functie is de verzekerde inkomsten kar die hun in handen gegeven is door de overheid. Met dank aan Hogervorst VVD.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:48

Beetje raar om hier zo'n issue van te maken. Ze halen toch 100 miljoen binnen. Prima zaak. Als je nou eens zo'n hetze tegen de farmaceutische industrie begint heb je er veel meer aan. Die hebben alleen maar baat bij medicijnen die de ziekte niet genezen maar verlichten. Anders valt er niets meer te verdienen. En reken maar dat, wanneer zij hun miljarden winst in een oplossing voor kanker zouden besteden, er een geneesmiddel zou zijn. Deze clubs doen gewoon iets goeds omdat ze iemand hebben verloren en vervolgens al hun energie steken om mee te helpen. En ja, als dat dan boven je hoofd groeit en je zoveel geld weet binnen te harken, maak je misschien keuzes die niet de goeie zijn. Maar ondertussen werkt deze actie. En deze karaktermoord is een zielige vertoning van TMG

deministerpresident | 26-08-13 | 12:43

Coen niets van aantrekken , over een jaar is iedereen het weer vergeten en jij hebt lekker die 160K nietwaar in Den Haag en in de zorgsector doen ze niet anders.

slotbert | 26-08-13 | 12:42

Hij is gewoon een vuile graaier die nu huilie huilie gaat doen, niks meer, niks minder... Incidentje mensen, doorlopen, NEXT!...

jan de patatboer | 26-08-13 | 12:38

@tom0000 | 26-08-13 | 12:27
Idd waar het op neer komt is dat de ene industrie de ander blokkeert om vooruit te komen uit eigenbelang.
En daardoor zitten we Anno 2013 nog steeds in de medische 19e eeuw.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:36

en daarom krijgt geen enkel goed doel iets van mij

BozeHenk | 26-08-13 | 12:35

@ wingload | 26-08-13 | 12:22
Heeft te maken met dat we allemaal langer leven. Hoe langer we leven, hoe groter de kans is dat cellen muteren. Als je maar lang genoeg leeft, sterft uiteindelijk iedereen aan kanker. Als je de effecten van bevolkingsgroei en langer leven weg haalt, sterven relatief minder mensen aan kanker dan vroeger.

Rest In Privacy | 26-08-13 | 12:34

Nog een leuk weetje. Een officieel ANBI goed doel hoeft maar 15% van de omzet te besteden aan het daadwerkelijke goede doel. De rest is voor bedrijfsvoering. Pink Ribbon zat hier laatst mee fout. Van het KWF was een bedrag gereserveerd voor borstkankeronderzoek. Dit was naar Pink Ribbon doorgeschoven en dit was meteen de 15% die ze nodig hadden om als goed doel te boek te staan. Dus alles wat daarnaast aan Pink Ribbon is geschonken is opgegaan aan 'bedrijfsvoering'. Tja..

keikoud | 26-08-13 | 12:30

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:22
Ik vraag me af waar dat blijft allemaal.

cobie | 26-08-13 | 12:29

@ Terpen-tijn | 26-08-13 | 12:08
Ik ben een groot tegenstander van vrijwilligerswerk. Het ondermijnd de economie en is een verkeerde gedachtekronkel. Wat jij doet is naar mijns inziens waardevol werk, dat gewoon beloond moet worden. Helaas zit de wereld anders in elkaar, dus ga a.u.b. door met dat werk!

Rest In Privacy | 26-08-13 | 12:27

@Welles_Nietes... je slaat de spijker deels op zijn kop. Het medicijn tegen kanker is letterlijk de overtreffende trap van goud waard. De farmaceut die dat patent in handen krijgt zal heel dik binnenlopen. Farmaceuten investeren gemiddeld 1,2 miljard dollar in een nieuw Rx medicijn (waarop een 20 jarig patent zit wat tevens de terugverdien periode is). Een medicijn tegen kanker is er nog niet omdat de techniek simpelweg nog niet ver genoeg is. De oplossing tegen kanker zal dan ook zeker niet uit de goede doelen hoek komen, het idee alleen al.
.
Hetzelfde gaat op voor dierproeven. Het menselijk DNA toegankelijk maken voor computers is ook goud waard. Maar linkse gekkies denken dat farmaceuten daarin niet willen investeren omdat dieren goedkoper zijn. En grote vergissing die vaak wordt gemaakt is dat technische vooruitgang versnelt kan worden met Euro's. Dat is pertinent niet waar, niet voor medicijnen en ook niet voor dierproeven. Een heel absurd voorbeeld maar als ze in 1800 al het goud op de wereld bij elkaar hadden geraapt en daarmee de organisatie NASA hadden opgestart en gefinancierd, had er in 1810 echt geen space shuttle geweest.

tom0000 | 26-08-13 | 12:27

Geven aan een goed doel is het afkopen van het schuldgevoel dat je er zelf niets aan doet. Niet erg, maar dan ook niet zaniken als dat goede doel iets doet waar jij niet achter staat. Dan had je er zelf iets aan moeten doen. Wil je echt iets doen voor de kankerpatiënten? Vraag dan bij je lokale ziekenhuis of er een kleinschalig vriendenfonds is die iets extra's doet voor de kankerpatiënten. Nog te grootschalig? Hang dan bij de kapper een briefje op dat je voor iedere zware chemopatient € 100,- hebt klaarliggen als bijdrage voor een pruik. Nog te grootschalig? Vraag bij het ziekenhuis of er patiënten bij jou in de buurt wonen waar je af en toe een kopje koffie gaat drinken. Maar dat is waarschijnlijk teveel moeite...

keikoud | 26-08-13 | 12:25

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:16
Ik zal eens nalopen welke 'betrouwbare' stichtingen er zijn die dat soort dingen doen.
Ik vind dit soort acties gewoon belangrijk.

cobie | 26-08-13 | 12:24

Kind meenemen langs de deur en op het voorhoofd laten tatoeëren 'Ik heb Kinderteringkanker' en dan een vlieg ernaast met tranen. Alle waterpomp- en zilverpapierbedrijven zijn er groot mee geworden.

stemvee | 26-08-13 | 12:22

Hoe goed is dat KWF nou werkelijk? Ze schermen met de overlevingskansen die gestegen zijn door al-dat-onderzoek. Ondertussen is de kans om kanker te krijgen gierend uit de klauwen gelopen. Hun adviezen over preventie deugen niet en ze lopen om een hoop netelige kwesties heen (kwik, aspartaam, mobiele straling, bestrijdingsmiddelen, genetische knutselvoeding, enz.). Nee. Als je kanker krijgt is het je eigen schuld, zo heet het.
Het KWF heeft een schimmige financiering en heeft een directeur die bestralingsmachines verkocht. Dit doel is fout.

wingload | 26-08-13 | 12:22

Goede doelen op vrijwillige basis ondersteunen mag ieder natuurlijk voor zich weten en naar handelen. Wat het KWF ambieert is ook natuurlijk zeer positief, net als de meeste goede doelen.

Wat er mis is gegaan is dat het een industrie is geworden, dat naast de echte wereld werkt. Ieder land ter wereld steek miljarden in het behandelen van kanker en het zoeken naar een oplossing. Er gaan letterlijk duizenden miljarden in om, wereldwijd. Dit geld komt uit politieke beslissingen die we met z'n allen genomen hebben, en geeft aan welke maatschappelijke prioriteit wij er aan geven. Onderzoekslaboratoria werken, of dienen te werken, met elkaar om zo de krachten te bundelen in de zoektocht, dat dan ook effectief is. Er overlijden statistisch gezien minder mensen aan de gevolgen van kanker.

Wat het KWF dan ook daadwerkelijk hier in kan betekenen is mij niet duidelijk. Op de website van het KWF is helaas ook geen pagina met behaalde successen. Ondanks dat ik de doelen van het KWF steun, zie ik echter een bedrijf dat er voornamelijk voor zichzelf is. Daarom geef ik niet. Ik laat het bestrijden van kanker over aan de reguliere gezondheidszorg, die het fantastisch doet, relatief gezien dan.

Rest In Privacy | 26-08-13 | 12:19

@cobie | 26-08-13 | 12:07
Als jij iemand wilt laten vliegen moet je daar zeker wel aan doneren als je de organisatie vertrouwd, het gaat mij meer om het geld dat het KWF zegt nodig te hebben voor onderzoek,waar ik denk dat de zorgverzekeraars daar geld voor zouden moeten dokken.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:16

Als ze straks aan de deur staan krijgen ze 20 cent en dan vraag ik vier cent wisselgeld terug.

Conan de Rabarber | 26-08-13 | 12:16

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:12
Ik ben het wel met de mensen eens die zeggen dat het schandalig is dat er in Nederland nog gecollecteerd moet worden.
Je tikt iedere maand +- €140,- af aan zorgverzekeringen.
En dab mag je nog €350,- zelf betalen ook.

cobie | 26-08-13 | 12:16

@Count_Zero | 26-08-13 | 11:56
Het gaat niet om de vraag of het vrekken zijn of niet. Het gaat ook niet over de 160k (verdien ik ook met gewoon werken voor mezelf). Het gaat om het punt dat er een hoop organisaties zijn die roepen dat ze het beste voor hebben, maar dat (nadat de reclame, medewerkers en directie betaald zijn) er geen resultaat geboekt wordt.

Heel Afrika is een soort gatenkaas met alle waterputten die geslagen zijn. Maar helpt het? Nee, want door conflicten en slecht gebruik van het water zijn er nog steeds landen met water tekort.

Er liggen weet ik hoeveel potloden en schriften in ontwikkelingslanden omdat scholen schoenendozen vol met schrijfgerei er naar toe sturen. Help het? Zijn er inmiddels generaties van goed opgeleiden jongen mensen in ontwikkelingslanden? Nee, want bedelen en de hand ophouden werkt beter.

Is er door Pink Ribbon ook maar een (hang)tiet gespaard voor amputatie?

Heeft het WNF een Spaans koninklijk erelid die op olifanten jaagt?

Nobel dat je gaat collecteren, maar het heeft niet geholpen, het helpt niet en het gaat ook in de toekomst niet helpen.

hangtiet met knoop | 26-08-13 | 12:14

Stompzinnige gecharity-sport gebedel. Betaal gewoon zelf je eigen fiets feestje, dat doe ik ook.

KarelMarks | 26-08-13 | 12:14

@Terpen-tijn | 26-08-13 | 12:06
Al kun je maar een kleine bijdrage geven voor bv een pruik of een vliegticket en verblijf voor een persoon die de patiënt allang niet heeft gezien maar wel graag zou willen zien. Ik noem zo maar even wat! zelfs aan hele simpele dingen kan behoefte zijn snap je? En ik blijf erbij dat die zorgverzekeraars gedwongen moeten worden geld vrij te maken voor onderzoek.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:12

De cursus voor de collectors werd voorgezeten door Wouter Bos.

ecologiste | 26-08-13 | 12:11

En dan de infame suggestie dat ik onbeschoft ben als ik niet opendoe. Dat maak ik zelf wel uit, of ik mijn eigen deur opendoe.

De Geus | 26-08-13 | 12:11

Trouwens volgens de gevolgde logica zou dan de belastdienst een megabedrag mogen betalen aan de leidinggevenden, want weet je wel hoeveel die per jaar binnenharken voor allerlei goede doelen?

ZSU-23-4 | 26-08-13 | 12:11

Waarom is Geenstijl opeens de verkeerde kant opgegaan met het beoordelen van vergoedingen? Blijkbaar is 16 cent op de 100 euro een normale vergoeding t.o.v. de omzet, maar waarom? En wat is de bandbreedte waarin dat normaal is? Goldman Sach had 28,8 miljard dollar omzet in 2011 en de CEO (Lloyd Blankfein) kreeg 16 miljoen dollar in totale compensatie. Dat is 0,055 dollarcent (0,04 eurocent) per 100$ omzet. Dus als je 0,055 dollarcent per $100 dollar op een omzet van 28 miljard krijgt ben je een Wall Street graaier (bij een commerciële organisatie) maar als je 0,16 eurocent per 100 euro op een omzet van 100 miljoen bij een goed doel pakt is dat terecht...? Op jullie manier van berekenen maakt deze man dus 4x meer geld dan de directeur van de rijkste bank op aarde - en dat is normaal?

tom0000 | 26-08-13 | 12:09

Ik rijd nu minder validen rond op een busje, dankbaar werk, maar krijg er geen cent voor, daarom heet het ook vrijwilligerswerk.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 12:08

Ik doneer altijd aan het KWF en ook aan bijvoorbeeld de hartstichting. Het interesseert me niet zo hoeveel er aan de strijkstok blijft hangen.

Ongeblustekalk | 26-08-13 | 12:07

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:03 |
Daar zit wel een máár aan vast.
Stichting hoogvliegers bijv kan iemand met een droom om te vliegen waarmaken.
Ik heb niet de middelen om iemand (noem een gek voorbeeld ) te laten parachutespringen.

cobie | 26-08-13 | 12:07

Welles nietes 12:00
Dat is een goeie, zo weet je zeker dat het geld nuttig besteed wordt.
Anders zou een andere goede doelen stichting dat weer moeten doen, waarvan ongetwijfeld ook weer tonnen aan de strijkstok blijft hangen.
Dus komt er een collectant dan zeg je>> geld heb ik niet, maar ik wil wel graag een patient nog een mooie dag schenken.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 12:06

Oh, zet gewoon mijn eigen kinderen tegenover de collectant, zullen we zien wie schattigst is en wie gaat moeten betalen, maar van mij krijgen ze niks.
Vorig jaar ook collectemens vriendelijk (want zielig om op goedbedoelend voetvolk af te rekenen), doch dringend verzocht weg te gaan wegens graaierij van de boven ons gestelden.
En kinderen helpen wel tegen veel hoor, anders waren ze hier ook al binnengevallen met 12 arrestatieteams wegens islamkritiek en dergelijke, maar nu... helemaal niks. Kinderen helpen alleen niet tegen die mongolen van BJZ, maar dan noem je ook wel wat achterlijks.

ZSU-23-4 | 26-08-13 | 12:06

Kinderen met een collectebus gaan het ook niet redden bij me.
Ik geef alleen een sexy playmate nog een kansje.

Anijsblokje | 26-08-13 | 12:04

Boer in 020 | 26-08-13 | 11:35 | + 4
Helemaal mee eens. Voor het overige roep ik nog wel eens dat ik het al gehad heb en dat het best mee viel (kanker is tenslotte te genezen). Dat is een reactie waar ze nog niet op voorbereid zijn ...

Synecdoche | 26-08-13 | 12:03

@cobie | 26-08-13 | 11:59
Dat bedoel ik cootje.. loop maar eens een ziekenhuis binnen, en praat maar eens met familie of vrienden van een kankerpatiënt. zij zullen je op weg helpen door je te vertellen waar behoeft aan is.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:03

Uh Quid, het gaat er niet om dat er kosten worden gemaakt, het gaat erom dat bij Alpe d'Huzes wordt gezegd dat er "strijkstrokvrij" door vrijwilligers wordt gewerkt. Dat strookt niet met 160k factureren.

Hickup | 26-08-13 | 12:02

Zo - nog even over het nut van de goede doelen.

Ik heb even bij Google "goede doelen kanker" ingevuld. Resultaat: About 457,000 results

Er zullen dus meer dan genoeg clubs zijn die de hand ophouden.

Ik ga ervan uit dat ieder club zijn eigen van Veenendaal heeft.

Dit gaat al jaren zo, maar ik zie geen bericht dat me verteld dat er eindelijk kanker genezen is.

hangtiet met knoop | 26-08-13 | 12:02

@Mark Smith | 26-08-13 | 11:57
Je moet eens weten hoeveel familie's en buren/vrienden onderling donatie's houden om een heerlijk moment te schenken aan een dierbare met kanker.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 12:00

Mijn geld is op. Ga maar bij Rutte halen.

panadol | 26-08-13 | 11:59

@Miss Diction | 26-08-13 | 11:36 | + -1

Een collectant (deurwaarde) krijgt helemaal niks betaald, deze doen dit puur op vrijwillige basis.

Alleen de irritante mensen die je op straat aanspreken worden daarvoor betaald. ((Z)wervers)

Hier trouwens een overzicht van de directie salarissen van goede doelen. www.gemiddeld-inkomen.nl/salarissen-di...

Live Aid | 26-08-13 | 11:59

Ik heb het donatiebriefje al klaar liggen:

"Coen van Veenendaal doneert namens Ing. Eslapen € 50,--"

Ing. eslapen | 26-08-13 | 11:59

"Dat is 16 cent op elke gedoneerde honderd euro. Gaat natuurlijk nergens over"

Ehhh... JQ, wil je dat laten? Je maakt dezelfde denkfout dat heel veel legitiem gesteel rechtvaardigt, waarop mensen zeggen: "Ja, dat is eigenlijk wel zo, moet ik me niet druk om maken".

Als je een publieke, goedendoelen of gesalarieërde functie hebt, dan is het NIET zo dat je enorme hoeveelheden geld mag afromen omdat het hoofdbedrag nóg veel groter is. Je beloning hoort "redelijk" te zijn voor je inspanning, en niet meer dan dat, ook niet "marktconform". Dus €160.000,- voor die functie is gewoon FOUT. Net als bankiersbonussen, en salarissen van topambtenaren.

Wees niet deel van het probleem waar je tegen ageert.

Rest In Privacy | 26-08-13 | 11:59

Treurig varken | 26-08-13 | 11:54 | + 0
Het was niet alleen salaris, ook onkosten.

Mark Smith | 26-08-13 | 11:59

@ Welles! Nietes! | 26-08-13 | 11:54 |
Dat is niet eens zo gek nog niet.

cobie | 26-08-13 | 11:59

Ze maken dikke winst op de zorgpremies omdat onderzoek toch niet betaald hoeft te worden.
Dat doen wij wel.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:58

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 11:54 | + 0 -
Geloof me, het is over het algemeen niet eenvoudig, schier onmogelijk, om iemand met kanker een fijne dag te laten beleven.

Mark Smith | 26-08-13 | 11:57

Ondanks de schaamteloze vrekkerigheid van menig reaguurder, zal ik volgende week gewoon mijn straat lopen voor KWF. Zal wel weer iets van 80 euri zijn. Ik spreek jullie nog wel als jullie met een blafhoest bij de oncoloog zitten. Gezond leven is geen garantie voor een kankervrij leven. Dat weet ik uit ervaring.

Count_Zero | 26-08-13 | 11:56

@ Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:53 |
Ik praat het niet goed er zitten genoeg hufters tussen.
Maar van alles wat er opgehaald word, word er ook besteed aan de ziekte zelf.
Kanker heeft wat mij betreft genoeg levens genomen!

cobie | 26-08-13 | 11:56

Iemand die een stichting beheert zou nooit meer als modaal mogen verdienen, meer is niet nodig.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:56

@cobie | 26-08-13 | 11:49
Waarom zou jij met je donatie niet naar iemand met kanker toestappen en vragen hoe je voor die persoon een fijne of leuke dag kunt regelen (want vaak is daar veel behoefte aan)en het geld voor onderzoek door de winstmakende zorgverzekeraars te laten ophoesten?

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 11:54

@Mark Smith | 26-08-13 | 11:49 En houdt er rekening mee dat het een goed doel betreft. Daar mag een directeur zich dan ook van de goede kant laten zien. De helft kan hij ook prima van leven, en van daar weer de helft van ook.

Treurig varken | 26-08-13 | 11:54

Ik geef al 50 jaar geld aan goede doelen , deze wordt geïnd via de belasting.
Deze patjakers hebben net weer lekker 6 weken vakantie gehad van mijn gift ow vakantie ik bedoel natuurlijk reces en dan de goede doelen die worden bezorgd voor die lui uit het oosten die na 12 weken werk tot hun dood kunnen vakantie vieren in hun eigen land die steun ik ook,al dat tuig wat rond hangt op pleinen ect gehuld in een bontkraag die onder steun ik ook .
Nee aan mijn deur geen polonaise ik heb nog een paar knopen liggen die passen er ook in ook daar kan je mee rammelen

witchmaster | 26-08-13 | 11:53

cobie 11:49
Joh!! Zeker niet de helft?
Hoe weet jij dat nou?
Als een klein goede doelen stichting al tonnen kwijt is aan salarisen en reclamespotjes kan dat wel meer als de helft zijn.
Voor mij ben je niet goed bij je hoofd, je zit alleen maar die graaiers te spekken en je praat het nog goed ook.. jak.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:53

Excuus! Ik bedoelde:
Op(l/r)ichter Coen van Veenendaal...

Rikketiktik | 26-08-13 | 11:53

@Mark Smith | 26-08-13 | 11:49 Nee, die geven niet meer sinds dat soort bedragen bekend zijn.

Treurig varken | 26-08-13 | 11:52

Op(l/r)ichter Michel Rudolphie...

Rikketiktik | 26-08-13 | 11:52

Van Veenendaal krijgt voor 1,5 jaar werk alleen een vergoeding. Hij heeft dit allemaal opgezet op eigen risico. Rudolphie heeft dit als salaris in loondienst. Iedereen weet dat de echte kosten voor Rudolphie een veelvoud zijn. Riant pensioen, gouden regelingen, en natuurlijk de onvermijdelijke gouden miljoenenhandruk over een paar jaar, wegens 'een verschil van inzicht over het te voeren beleid'. En last but not least: "Hoeveel schnabbelt hij erbij in het subsidie en overheidscircuit?".

Piet van Schwaffelen | 26-08-13 | 11:50

@ Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:46 | 0
Zoveel heb ik niet ;-) .
Ik weet dat er heel veel geld verdwijnt wat gedoneerd is.
Maar zeker niet de helft van al het geld.

cobie | 26-08-13 | 11:49

Ach, het zegt alweer genoeg dat degenen die zeggen nooit iets te geven zich het meest opwinden over die luizige 160K en daar hun bevestiging in zoeken.

Mark Smith | 26-08-13 | 11:49

Ik ben een gewetenloze schoft.

Treurig varken | 26-08-13 | 11:48

@Herman957 | 26-08-13 | 11:32
Lezen Herman...

reageerbuis | 26-08-13 | 11:48

Ah de collectebus van de kwf. Dan geen gemopper van mij, gewoon 20 euro in die gleuf. Das mijn moderne aflaat ofzo.

maggoo | 26-08-13 | 11:47

Na al het gesteggel om de aangespoelde walvis Johannus (of zoiets) heeft de regering een goed besluit genomen; als het binnen één dag niet gepiept is dan wordt de zaak opgeblazen.
Met goede doelen zou men hetzelfde kunnen doen; als na één dag blijkt dat er geen aanzienlijke vooruitgang is geboekt na besteding van het gecollecteerde geld, hup, gewoon het doel opblazen en weg is het probleem.

Simon de Danser | 26-08-13 | 11:47

het is crisis.. opzouten met dat gebedel

(c)ZWITSUL | 26-08-13 | 11:47

cobie 11:42
Begin maar met twee ton te doneren, er is een kansje dat er wat van overblijft wat WEL terecht komt.
Dankzij jouw instelling blijft dat gegraai in stand>> zo n directeurtje weet toch wel, dat medelijden het altijd wint van het verstand.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:46

Net zoals de Bloedbank die kan het ook shaken.

Uw Verzekeringsadvis | 26-08-13 | 11:46

@eerstneukendanpraten | 26-08-13 | 11:35
Buiten die 1,4 miljard winst voor de zorgverzekeraars dit jaar, waaruit onderzoek bekostigd kan worden, geeft zo'n persoon je ook alle reden om ze van je deur af te schoppen.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 11:45

Heb net een deurbel sticker besteld met nee/nee !
Zo !Die koennen mich mal......

Lief meiske | 26-08-13 | 11:44

Collectes zijn nog tot-daar-aan-toe, dat is tenminste nog gereguleerd. Maar die gvg ingehuurde studenten die avond aan avond ledenwervend onder het eten aan je voordeur staan te bedelen om een minuutje van je tijd en een automatische incasso, daar zou je hond op af moeten mogen sturen. (Heb maar een teckel, maar toch!)

Tjemig | 26-08-13 | 11:43

Ik doneer wel aan het KWF.
Elke stuiver die er wél terechtkomt is meegenomen.

cobie | 26-08-13 | 11:42

Het enige dier wat "gered" wordt is die voor de camera komt. Voor promotionele doeleinden dus.
Dachten wij nou werkelijk dat er ook hondjes en andere dieren gered wordt uit een rampgebied?
Neuh, niet echt heh, daarom zijn de bedelspotjes gericht op kinderen>> zij moeten hun ouders gek maken en ze een schuldgevoel aanpraten zodat mams ten einde raad maar weer een bedrag overmaakt.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:42

Liever iemand aan de deur die geloofd in de illusie van goede doelen dan zo'n irritante kutverkoper die me komt vertellen dat ik een "slimme" meter nodig heb.

Datzegiktoch | 26-08-13 | 11:42

Daaaagggg, volgens deze gedachtegang zou Rutte dan 135.000.000.000/100*0,16= 216 miljoen euro per jaar mogen verdienen want hij is verantwoordelijk voor het binnenharken van 135.000miljoen euro aan belastingen. Gelul dus.

Je doet als bedenker van zoiets als Alpe d'huez omdat je zieken wilt helpen, niet je huis in een paar jaar tijd af te betalen. Pak gewoon een modaal salaris, maar in ieder geval geen 160k. Dit is een goed doel, geen verdienmodel!

Tommygunner | 26-08-13 | 11:41

Mijn goededoelengeld is inmiddels al weggeflitst door de KLPD.

Suup | 26-08-13 | 11:41

Hier ten huize is de guerrillatraining begonnen. Laat de collectecommando's maar komen.

Want het is niet alleen het KWF, elke week komt er een ander clubje. Zo hebben de bedelaars het verdeeld. Elke week een ander.

zeg maar jansen | 26-08-13 | 11:39

Geld ophalen voor duur onderzoek, vervolgens heeft men een nieuwe behandelmethode ontwikkeld die niet te betalen is en krijg je als argument dat de pillendraaiers toch ook hun investering terug moeten verdienen....... ergens klopt er iets niet....

ITEACHYOU | 26-08-13 | 11:37

Eens met uiteenzetting @borrelnoot.

De Geus | 26-08-13 | 11:37

-weggejorist-

mothersfinest | 26-08-13 | 11:37

Hey Quid!

Het probleem is niet dat er iemand 160k afroomt, maar dat je eerst zegt dat alles op basis van vrijwillig werken gaat, en dan als er een berg geld ligt het even minder nauw neemt met je altruïsme.

Of het fietsen nu 100 mio, 1 mrd of de som van de verkeersboetes in Nederland oplevert maakt in deze geen zak uit.

hangtiet met knoop | 26-08-13 | 11:37

Het probleem met 'goede doelen' is dat het bedrijven zijn en dus business is. De echte barmhartigen die mensen helpen staan met hun poten in de modder en hebben geen tijd om te collecteren.
Trouwens wist u dat collectanten ook werken en dit niet uit goedheid doen? Ze krijgen provisie over het opgehaalde bedrag. Fijn he?

Miss Diction | 26-08-13 | 11:36

Ik ben benieuwd naar het weerwoord op NEEN.

De Geus | 26-08-13 | 11:36

Collectes kunnen de typhus krijgen. Ik betaal overal al zat voor. En goede doelen met directies die meer dan een ton per jaar verdienen moeten helemáál snel oprotten bij mn voordeur.

borrelnoot | 26-08-13 | 11:36

KWF WTF

huh, ian? | 26-08-13 | 11:36

Dank, per 100 euro. 0,0016 per euro was mooier geweest...

Herman957 | 26-08-13 | 11:35

Ja Johnny, dan kan je wel een potje laconiek doen over die 160k van Coen, maar de publieke verontwaardiging is nu eenmaal groot. Een fondsenwerver die roept dat er niets aan de strijkstok blijft hangen, maar er zelf wel royaal aan verdient is net zo'n lamlul als een tv-dominee die trouw predikt maar zelf vreemdgaat. En dan dat argument: "ja maar, ik heb ook een gezin!" Wat een gelul. Genoeg gezinnen komen rond van minder, hoor. Je weet wel, de gezinnen van je vrijwilligers, bijvoorbeeld.

Boer in 020 | 26-08-13 | 11:35

Toch schofterig>> zo n collectant heeft met veel pijn en moeite een paar euri s bij elkaar gebedeld, terwijl het baasje vrolijk fluitend tonnen opstrijkt.
Gek zijn we, legaal jatten is het.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:35

Ze maken eerst maar de tientallen miljoenen op die nog staan te verstoffen op de bankrekening. Wat voor nut heeft collecteren als er toch niks mety het geld gedaan word ?

sinar2 | 26-08-13 | 11:34

Ze komen hier nooit, in de limburgse outback. Handig!

horsteknots | 26-08-13 | 11:33

Hebben ze al pinautomaten bij zich?

huh, ian? | 26-08-13 | 11:32

100 miljoen euro gedoneerd? 100.000.000 x 0,16 = 16.000.000 toch?

Herman957 | 26-08-13 | 11:32

Dus 1 op de 170 mensen in Nederland collecteert voor het KWF?

BLR | 26-08-13 | 11:30

Goede doelen zijn de inkomsten, daarvoor zijn goeie doelen ook opgericht, het is zakendoen.
Iedereen die wat geeft is gek en een dief van zijn eigen portemonnee.

Terpen-tijn | 26-08-13 | 11:30

Geld bedelen voor onderzoek naar kanker in een land als Nederland vind ik te gek voor woorden. Onze overheid zou daar gewoon goed voor moeten zorgen net zo goed als voor alle uitvreters in dit land en ver daarbuiten.Dan was er geen collecte meer nodig!

irma zonderboezem | 26-08-13 | 11:29

Waar geld omgaat loopt diefstal ernaast.

Welles! Nietes! | 26-08-13 | 11:29

Ik steun blijkbaar via mijn regering alleen nog maar slechte doelen, hup moslimbroederschap, hup Griekse regering. Het kan niet op, en je hoeft er nog geeneens je bad voor uit. Gaat vol automatisch, service van de zaak zeg maar.

Kaas de Vies | 26-08-13 | 11:28

Geld geven aan goede doelen?

Sorry, ben even bezig mijn eigen stichting op te zetten met mijn eigen antistrijkstokbeleid (driedubbele woordwaarde) om dan over drie jaar te cashen met de moeder aller management fees.

hangtiet met knoop | 26-08-13 | 11:28

"100 miljoen euro voor het KWF daar zelf 160.000 van in zijn eigen zak stopt. Dat is 16 cent op elke gedoneerde honderd euro. "

Ben erg benieuwd wat ik Geenstijl heb opgeleverd en wanneer ik mijn factuur in kan sturen.

Kaas de Vies | 26-08-13 | 11:28

Mijn 50 cent gaat dit jaar naar de arme kindertjes in Afrika. En daarmee BASTA.

Cummie de Swappert | 26-08-13 | 11:27

Jaren geleden al het verstandige besluit genomen om niets, maar dan ook helemaal niets meer aan 'goede doelen' te geven.
Dat heeft mij al menige kater bespaart.

Petrus Poortwachter | 26-08-13 | 11:25

Het probleem met collectanten voor dubieuze goede doelen en andere bedelaars is dat het niet goed voelt om ze iets te geven en het ook niet goed voelt om ze niets te geven.

Simon de Danser | 26-08-13 | 11:24

Ik geef sowieso niks aan goede doelen. Zolang de directie een salaris van 100k + heeft kunnen ze allemaal de moord stikken.

vincent uit groninge | 26-08-13 | 11:23

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland