Bij de inkomende post gevonden: Luister. Ik word schijtziek van mensen die zeggen dat je niet zo verbaasd moet zijn over PRISM en Nederlandse afluisterpraktijken. Ik zie geen verschil met zeggen dat je niet zo verbaasd moet zijn over corruptie op Sicilië. Alsof voldoen aan het verwachtingspatroon een verzachtende omstandigheid is voor de misdaad van ongrondwettelijk handelen door de overheid, net alsof de misdaad van corruptie minder wordt wanneer het een Siciliaan betreft. Met een zweem van infantiele 'kijk eens, juf'-trots wordt tegelijkertijd gezegd dat 'we het toch allemaal allang wisten'. Ja. Zeikende pauper. Je wist het toch allang? Dus doe niet zo verbaasd. Sowieso dat hele woord. 'Verbaasd'. Denigrerend eufemisme. Ik ben verdomme pislink. Allereerst pislink op lemmings van burgers die zich van alle kanten de Grondwet uit de volgevroten Wall-E-knuistjes laten peuteren om de doodeenvoudige reden dat het enige recht wat belangrijk is, het recht op comfort en geld is. 'Polletiek' allemaal lastig, maar wee o wee als er een procentje op de toeslag of uitkering wordt gekort hoppa, direct in de rij om te huilen naar de maan voor de Nieuwsuur/Debat op 2-cameras over hoe erg en hoe asociaal de regering wel niet is omdat het in hun My Little Ponyland niet langer goudomrande-gratis-geld-voorzieningen uit de Roze Regeringswolk regent en ze voor de eerst keer in hun leven nee horen.
Ten tweede ben ik pislink op de zichzelf serieus nemende journalisten die niet doorhebben dat ze ondertussen serieus worden genomen. De enige worst die blijkbaar nodig is, is een uitnodiging voor de Nieuwspoort-borrels (want dan bén je iemand), de weg hier naartoe (en ook hier vanaf) bestaat uit het kritiekloos overpennen wat een of andere voorlichter uitkraamt en ondertussen heeft diezelfde beroepsgroep nog het gore lef om
partijpolitieke PR 'onderzoeksjournalistiek' te noemen en te bekronen met een of andere WC-eend-prijs (zoals die Tegel voor martelhoaxer Jan Hoedeman en zijn door de PvdA ingefluisterde Catshuisreconstructie). Terwijl Nederland afraast op de ijsberg die de Zorg heet, er van alle kanten ontsparing optreedt, pensioenpotten op het punt van
plundering (door de overheid!) staan en politici ondertussen met tape en tandenstokers het Huis van Thorbecke verbouwen, staan die journo's met zn allen voor een fucking deur te wachten tot ie open zwaait en een partijprominent het zoveelste flutakkoord komt bejubelen voor de plopkappen van de NPO.
Ten derde en tot slot ben ik pislink op de louter zichzelf dienende politici die hun Kamerlidmaatschap zien als een opstapje naar een leuke bestuursfunctie of een kek commisariaatschap en hierdoor met tenenkrommende kreten zoals 'stippen aan de horizon' hun langetermijn-perspectief van een fruitvlieg proberen te verhullen. Want ja, scoren doe je nou eenmaal op de korte termijn en je wilt natuurlijk wel die geile naam van je op een wetsvoorstel. Een 'controlerende functie' is vrij vertaald niets anders dan 'het steunen van je minister' en hey, ook niet zo streng tegen het bedrijfsleven hè ook Kamerleden hebben immers nog een carrièrepad af te wandelen als ze uitgespeeld zijn aan het Binnenhof. Ook leuk: megalomane narcistische politici die denken dat zij mogen dicteren welke vragen journalisten wanneer en op 'welke toon' aan ze mogen stellen (
ja jij,
Timmerfrans!) om vervolgens lachend inhoudelijk nergens op in te hoeven gaan - ten dienste van wie sta je dan eigenlijk?
Kom niet aanzetten met 'doe niet zo verbaasd' en 'dat wisten we toch al lang'. Ga er godverdomme eens wat aan dóen. Want het is deze apathie, stuitende luiheid en geretardeerde gemakzucht die de fundamenten van de democratie wegvreet als houtrot.
[ingezonden brief, NAW bij redactie bekend]
Reaguursels
Inloggen@Bardman | 17-07-13 | 20:33
Dank! Veel dank voor dit mooie stukje.
-weggejorist-
@brief schrijver.
hard-taps, soft taps? wel/niet door een rechter erkende afluisterpraktijken.
Kruip eens terug onder je hunnebed, we leven al in een total-controlFreak landje.
opstelten weet het meestal leuk te brengen, de man is levens-gevaarlijk!
Fucking boeiend, ik heb het goed en krijg mijn geld niet meer op, met de 30 jaar die ik nog te gaan heb.
Welke misstanden heeft Paternotte in hemelsnaam aan het licht gebracht? Iemand? Eentje maar?
Bla bla bla Knip --- "Kom niet aanzetten met 'doe niet zo verbaasd' en 'dat wisten we toch al lang'. Ga er godverdomme eens wat aan dóen. Want het is deze apathie, stuitende luiheid en geretardeerde gemakzucht die de fundamenten van de democratie wegvreet als houtrot."
Zo, eerst roeptoeteren en dan stop je. Geen tips?
Zolang mensen niet echt economisch onafhankelijk zijn, zijn het slaven. Die ketenen moeten los. Word economisch zelfstandig!
Zolang mensen niet afgerekend worden op hun daden en zelfs bij falen nog een riante belonig krijgen, zal er niets veranderen. Spuug dit volk uit, negeer ze en hun familie alsof het melaatsen zijn.
Spionage software... is bijzonder complex dus lastig. Stop met social media, twitter, facebook, linkedin, hyves en gelijksoortige meuk. Zet je mobiele telefoon uit en laat hem lekker thuis. Elektronische ketens kun je afdoen!
Gebruik TOR en encryptie, gewoon om hun capaciteit op te slurpen.
Een gekunsteld stukkie... ligt er te dik bovenop. Zet deze 'sollesetant' op de plank van 'Afvoeren'
De hypocrisie is nog veel erger. Het zijn namelijk de schijnheiligen die zo te doen hebben met Mandela, de 'arme' zieke vrijheidsstrijder. Het zijn diezelfden die Obama hebben toegejuigd bij zijn nobelprijs voor de, jawel, vrede. Wat een stel huichelaars. En waar is onze verontwaardiging? Waar is onze gekozen volksvertegenwoordiging die nu, en masse, zou moeten zeggen; Obama jij lelijke dictator, jij Marxistische klootzak, wij pikken jouw spelletjes niet. Flikker op met je Prism en je NSA. Kentekenregistratie, het corrupte stel in Den Haag laat zich anaal naaien door Brussel en als een stel lamme slappelingen buigen we als een knipmes voor obersturmbahnfuehrer Schulz! je gelooft het niet.
Wat een stel wezels hebben wij gekozen. Het stel heeft het wel zo achter de ellebogen. We hebben een corrupte rechtsmacht (Lees chipshol nog eens na), we hebben een falende justitie die onschuldigen opsluit om maar een case te kunnen sluiten en toe te voegen op de lijst 'achievements'. Maar wel een grote bek hebben over mensenrechten in andere landen, terwijl bij ons zo langzamerhand de mensenrechten op een nog veel slinksere wijze worden geschonden.
Het is misselijkmakend, het stel baantjesjagers die rustig de andere kant op kijken als onze democratische fundamenten worden afgebroken.
We moeten opstaan en het schorem uit hun torens slepen. Achter een paard op een grindpad. (thx Quid)
Dat wist ik al betekent ongeveer hetzelfde als, heb je onder een steen geleefd naïeve dwaas. Mensen zijn zich er iig van bewust.
Jij ergert je nu aan mensen die het weten maar 'niets doen'. Je ergert je dus eigenlijk aan jezelf, en loopt die frustratie over ons heen te zeveren?
P.A. van der Werff | 18-07-13 | 08:15 | + 3 -
Dat u zich daar nou zo druk over maakt!
Het gaat om het onderwerp en niet over puntjes en komma's, het onderwerp is al erg genoeg en geeft genoeg stof tot nadenken.
Dat u zich dan druk maakt om een puntje is veelzeggend, u zou beter zich druk maken over de staat waar ons land zich al een paar decennia zich in bevindt.
En het is allemaal goed te verklaren, de burger is steeds mondiger geworden en kreeg steeds meer kapitaal en is daarmee een bedreiging voor de elite.
Zo is het in de gouden eeuw ook gegaan, door nieuwe rijkdom kwam er een nieuwe macht.
Dus wat te doen om het "pleps" te knechten?
Je importeert een zooitje laaggeschoolden uit het buitenland die het ook nog eens het volk verdeeld, je zorgt persoonlijk voor een crisis zodat het geld zoveel mogelijk weggetrokken wordt bij de onderlaag.
Want geld komt er genoeg binnen in de bv Nederland, alleen de kosten van de staat (en daarmee elite die zijn zakken vult ermee) zijn extreem hoog.
Je gelooft toch ook zelf niet dat bv de zorg in tien jaar echt veertig miljard duurder is geworden?
En zo worden er wat elitaire zakjes gevuld, en het volk geknecht.
Goed en mooi geschreven!
De auteur is zeker een vrouw, woorden als pislink
en My Little Ponyland zouden nooit door een man
worden gebezigd. Overduidelijk van rechts liberaal signatuur!
Dus een aanwinst! Schrijft beter dan Ebru of Hemelrijk!
Pritt ik zeg doen, Verwelkom die tweede dame op de redactie!!!
Te makkelijke kritiek, we hebben al een Ebru of hoe ze ook mag heten. En inderdaad sollicitant, doe niet apathisch klagen maar onderneem eens actie.
Kom voor de volgende 2e kamer verkiezingen maar eens met een bindend stemadvies... Fleur Agema?
Te veel woede, te weinig humor.
Dat je een figuurlijk een punt wil maken, betekent niet dat je ze in letterlijke zin maar zoveel mogelijk moet weglaten. Jezus wat leest dat kut, als de gemiddelde zin 123.000 woorden bevat.
Zijn de gene die hier dit stukje afbranden nu bezig om de 'oppositie' te verdelen? Zie zelfs zwitsals hier commentaar geven op dit geschreven stuk. Commentaar als open deur intrappen, is per definitie een zwaktebod, aangaande dit onderwerp. Zolang mensen nog steeds niet beseffen in wat voor situatie wij ons bevinden. Zal de boodschap herhaald en herhaald moeten worden. U kunt uzelf een schouderklopje geven omdat u de boodschap al wel begrijpt. Helaas doen dat velen nog niet.
Roepen wat anderen moeten doen. PVDA?
Gaat Quid op zwangerschapsverlof?
Zo, die zit! Goed geschreven.
PRISM is nog maar een van de vele symptomen van de verwurging van wat ooit als democratie bedoeld was. Zoals daar zijn:...
Ik ben gestopt met lezen bij "ontsparing". Neen, sollicitant, er wordt juist volop gespaard. Van mij een welgemeend meh op uw stukje.
Helemaal mee eens.
Van sollicitant zou ik graag meer stukjes willen lezen. Oprechte woede en correcte onderbouwing daarvan is veel waard GS!
@Eurotokkie | 17-07-13 | 19:45
Over tien jaar is dit niet terug te lezen als het aan de Ivo Opsteltens ligt. Maatschappelijke onrust enzo. Gaat boven grondrechten.
gemeente ff meewerken unnen we allemaal naar Project X Leusden
De weg uit de crisis is deze: uit de euro stappen en alle verplichtingen in financiële zin aan ESM, IMF Griekenland e.d. met directe ingang opzeggen. Herinvoering gulden. Algehele schuldendelging: alle binnenlandse schulden worden geschrapt. Beginnen met een schone lei, naar het voorbeeld van het tientje van Lieftink. Afschaffen inkomstenbelasting. Alleen belasting op kapitaal. Klinkt allemaal idioot, en waarschijnlijk is het dat ook, maar doormodderen op de huidige weg is zoiets als de Amerikanen die maar niet weg wilden uit Vietnam. Je moet weten wanneer je een oorlog hebt verloren.
De revolutie anno 2013 zal anders verlopen dan alle voorgaande.
Gezien de huidige situatie zal een toenemend aantal burgers simpelweg weigeren nog langer bij te dragen aan de staatskas.
nieuwetijden.webklik.nl/page/nederland...
Dat kan bondiger, maar enig raakvlak met mijn gedachtes heb ik kunnen ontdekken ... Dank! ...
@Godsammekraken | 17-07-13 | 19:34
correctie. wij bellen u ook niet.
Wij zelf zijn toch vooral de houtrot in de democratie. Als het electoraat enkel z'n stem uit brengt en voor rest onderuit gezakt op de bank zit te kankeren over alles wat er mis is, dan moet je niet gek opkijken als je plots in een politiestaat woont. Want macht corrumpeert, dat is onvermijdelijk. Dus is het aan ons, om onze bestuurders scherp te houden. En er zijn genoeg manieren om actief te participeren.
tldr. BòóS. Stampvoeten.Tja. Ik had het prettiger gevonden als er een soort van unieke kijk op het zaakje was gegeven. Of er in ieder geval iets in had gestaan van een nieuwtje, of zoiets. Of had alles uitgelegd aan de hand van My Little Pony Land. Het kan zoveel beter. Het is 2013.
De wereld willen veranderen door een stukje te schrijven ...
Zinloos, is het Geenstijl-team in al die jaren ook niet gelukt en dat team schrijft grosso modo véél betere stukjes ...
Het verval is niet te stoppen, demografisch, cultureel, economisch, financieel. Door de constant stijgende schulden komen steeds meer mensen in het krijt te staan bij een steeds kleinere groep van super-rijken. Steeds meer mensen gaan noodgedwongen schulden aan omdat ze te weinig inkomen hebben.
De accumulatie van schulden betekent concentratie van kapitaal in de handen van weinigen. De gevolgen voor de democratie laten zich raden. Het geld is zo ongelijk verdeeld - en dit wordt snel erger en erger - dat machtsconcentratie ontstaat in politieke zin. De politiek probeert het verval nog te keren door het optuigen van een controle-staat. Dit is bijvoorbaat gedoemd te mislukken. Ook de inmiddels alomtegenwoordig, 7/24 shows van sport, amusement, infotainment e.d. kunnen het verval niet stoppen, hooguit tijdelijk maskeren.
King of the Oneliner | 17-07-13 | 23:25 |
heb je het over babyboomers?
voor wie wil kan kijken welke ZBO's er bestaan.
almanak.zboregister.overheid.nl/overzi...
Zomaar te vinden bij onze eigen overheid
Ach, jonge honden rennen altijd voor hun baas uit, vechten, spelen, zijn uitdagend, barsten van de energie, willen alles anders.
En als ze ouder worden blijven ze liever bij de kachel liggen, en sjokken dan met neergehangen kop het bekende rondje.
En dan komt er een dag, dat het baasje ze in de auto neemt voor een laatste ritje naar de dierenarts, en kwispelend springt de hond de auto in...
Uiteraard is het voldoen aan een verwachtingspatroon geen excuus voor onoorbaar gedrag. Punt is alleen wel dat PRISM niet iets is wat nieuw is. Om even te illustreren hoe ongelooflijk achterhaald het eigenlijk is om je hier nu over op te winden; Echelon (feitelijk precies hetzelfde, maar dan "slechts" gelimiteerd tot het afluisteren van radiosignalen, incl. mobiele telefoons dus) is al sinds de jaren 70 operationeel. Midden jaren 80 schreef Tom Clancy er al open en bloot over in zijn boeken.
Verder maar een matig verhaaltje; het zoveelste voorbeeld van een jeugdmens die zich om (n)iets opwindt en derhalve direct ressorteert tot het enige aan hem (m/v) bekende middel tot conflictoplossing: huilen, brullen, blèren dat het niet eerlijk is, zijn rechten worden geschonden en dat de wereld zich dus nú aan hem moet aanpassen.
@SyntaxError
@Desmoulins
Ik heb nog een tussenweg, ook niet ideaal maar wel financieel en organisatorisch. De hele zooi (regering zoals ze zelf zeggen te zijn) eruit en aansluiten bij Duitsland. De oorlog hebben ze nu toch al gewonnen, kan je beter meedoen lijkt mij ook een mooie VOC mentaliteit. Ik kan me zelfs herinneren dat een deel van Limburg dat al eens voorgesteld heeft omdat ze toch al niets meer met Nederland van doen hebben.
En pas las ik een stukje van Drs van Frikschoten over die ZBO's (Zelfstandige Bestuurs Organisaties) en dat die van de 249 miljard die wij met zijn allen per jaar bijeenbrengen er 150 naar toe gaat waaronder het CBJ om meteen maar de knuppel te gooien maar dus ook de zorg.
Zelf had ik een leuke vergelijking gevonden NL 17 miljoen mensen met een budget van 250 miljard en de Gemeente New York (dus incl. de buiten gebieden zoals Diemen bij Amsterdam) ruim 22 miljoen mensen met een budget van... 50 miljard en alleen maar een burgemeester. Volgens mij wordt er door onze "regering" iets te veel verkeerd uitgegeven.
My2c
dit artikel is te lang en heeft geen plaatjes
Ik had het niet beter kunnen verwoorden. En nu?
-1- 'verbaasd' is geen argument
-2- journalisten zijn lui
-3- politici zijn carierehoeren.
Kijk, zo een stukje kan veel korter.
Stukjesschrijver mag beloven nooit meer te beginnen met "Luister" en nog een stukje schrijven. Ik vind het wel geinig.
Mooi stuk. Wel een beetje lang. Volgens mij is het allang bekend dat dit land ten onder aan het gaan is. Niks nieuws dus verder.
Er is een oplossing: alles dicht, iedereen staken. Een maand of twee.. Dán gaat er MISSCHIEN iets veranderen.
Anders:
Haal u geld van de bank en vertrek naar China.
Heerlijk.
Over de democratie hoeven we ons helemaal geen zorgen te maken, die is er namelijk niet. De komende duizend jaar zullen we het met goede, ouderwetse oligarchie moeten doen. Waar we oudergewoonte slaven zullen zijn, alleen dit keer niet van een heer of ridder, maar van een Corporation. Voor iedereen een service-job, een dienstbaan. We worden weer allemaal bedienden.
Democratie was slechts een moment.
Beste Sollicitant,
Eh, wat moeten we dan doen? ''Nee'' zeggen tegen een referendum?
Moet ik naar het malieveld? Binnenhof? Sta ik daar alleen met me bordje waar ''ik ben pislink'' op dat grasveld. Naast Micha Kat... Of zo.
Je bent nogal boos. Sommigen van ons zijn reeds de boosheid voorbij....
Ik ben eerder triest. Dieptriest. Want ik heb op geen oplossing. Maar jij ook niet.
Fijne avond.
kLuTz Kwijt.
Mooi stukkie en hoppa met je kop op tv en uitdragen, we moeten gewoon de ranzige dichter van de 3fm freaknacht uitnodigen..
@Itzamná | 17-07-13 | 20:52
Hallo lieverd,
Gelukkig ben jij er nog.
Vanmorgen even de draad onder laatste topic van gisteravond gelezen. Je was weer fijn op dreef en heb genoten van je Reviaanse comments.
Ook omdat Reve mijn lievelingsschrijverT is.
On-topic: Vind die sollicitant stilistisch gezien niet slecht. Wel moe-tie wat meer boeken van de grote volksschrijverT lezen, zodat er tussendoor ook nog wat te lachen valt.
Ik kan deze brief geheel onderschrijven.
Om te schrijven over politiek is het wel handig om te kunnen schrijven en iets van politiek te weten, denk ik.
Kaosu | 17-07-13 | 21:39 |
Begrijpend lezen heb je gemist in ieder geval. Scholing is niet slecht, punt is dat er geen scholing meer gegeven wordt. Juist het ontbreken van parate kennis is het probleem.
Een Sollicitant die oproept tot revolutie én fan is van BassieHof (Bas Paternotte) moet onmiddelijk afgewezen worden.
Je bent een roepende in de woestijn.
De middenklasse heeft te veel te verliezen. Er is geen mogelijkheid om de bevolking te mobiliseren.
Daarnaast is het waanzin om te denken, dat je volkswoede kan richten. Het volk weet niet goed waarom het boos is, het is alleen boos. Als de woede storm van de onderlaag naar de middenlaag stoot, drukt de bovenlaag op de propaganda knop en hop daar is de denkbeeldige vijand, ondersteund met boekwerken voor de onbegrijpende middenlaag, waarin staat dat we het paradijs gaan creëren.
Kaosu | 17-07-13 | 21:39 |
Journalisten zijn allang verslaggevers geworden, niveau schoolkrant.
@Itzamná | 17-07-13 | 21:08 Ook al lig je met je luie reet in Frkr, veel plezier daar, daar niet van maar dan moet het je ook bekend zijn dat er al vele fondsen van de 020 beurs zijn verdwenen, AEX belang neemt af.
Is een lachertje aan het worden.
De democratie werkt perfect. Alles wat er doorheen gedrukt kan worden floept er aan de andere kant weer uit. Op kapitalistische leest geschoeide globalisering, schaalvergroting, privatisering, marktwerking en een ogenschijnlijke Europese federale ambitie krijgen, zelfs als de massa nee zegt, doorgang.
Watapatja | 17-07-13 | 20:45 |
Je verwart 'journalist' en 'verslaggever'.
Ernstige fout, imho.
(dat verschil leerden we vroegah op de middelbare school al. maar volgens jou is scholing alleen maar slecht, toch?)
Volgens mij zo stoned als een garnaal die sollicitant!
Het is de individualisering van de maatschappij. Verdeel en heers politiek. Ieder voor zich. Pakken wat ik pakken kan voordat het te laat is. Doet mij denken aan een end-game. Dedalniettemin: Refresh the tree of liberty!
@SyntaxError | 17-07-13 | 21:21
'Te laat' is wat aangedikt van mijn kant misschien.
Neemt niet weg dat het uitstellen van de nodige maatregelen er voor gaat zorgen dat er dieper gesneden moet gaan worden.
Waar je eerst met het afzetten van een pink klaar zou zijn, moet nu de hele onderarm eraf zeg maar.
Er wordt aan gewerkt.
@basweetutwel | 17-07-13 | 21:09
Fijn een medestander te hebben.
Dacht dat Franske T. in zijn eentje definitief gek was geworden blijkt Franske dus ingedekt te zijn door de EU potentaten, t is werkelijk te gek voor woorden, de grens van 1967.
Wat we vergeten is dat de Brusselse mongolen miljarden in de Palesteinen pompen kunnen ze lekker de hele dag bidden en watermeloenen eten op onze kosten.Ben nu definitief helemaal klaar met Brussel.
De enige echte 'revulotie' komt pas als een meerderheid of in ieder geval een groot deel op de Libertarische Partij gaat stemmen. Immers: 'De overheid is het probleem. Niet de oplossing.' Echter zit de democratie er vanaf geboorte zó in geramd, dat bijna iedereen denkt dat de een andere kleur overheid de oplossing is. Maar men beseft niet dat 'democratie geen vrijheid is; democratie is twee wolven en een lammetje die gaan stemmen wat ze voor lunch gaan eten'...
Watapatja | 17-07-13 | 21:17 | + 0
Mwah, ik kan niet ontkennen dat je hier een punt hebt. Al die politicologen, bestuurskundigen, etc. Die houden het systeem in stand en zorgen dat het uitdijt. Op kosten van de belastingbetaler, that is.Dat mag wat mij betreft wel minder. Ik zit zelf (gelukkig) in de private sector. Daar moet je er ieder jaar weer zorgen voor dat het geld binnenkomt zodat je weer een jaar verder kunt. Dat is een andere mindset die je ook de waarde van het geld verdienen bijbrengt. In de publieke sector is dat schelden in de kerk.
Goede onderwerpkeuze maar een beetje te lang(dradig) ten opzichte van de feitelijke inhoud.
@ Mozeskriebels | 17-07-13 | 21:14 |
*Verse lont in de fik steken doet*
De wekker gaat af
Art Vandelay Ultor | 17-07-13 | 20:28 | + 0
Leuk je weer eens te zien. Te lezen ben je niet, maar dat wist je al.
Pik.
@Jackanders | 17-07-13 | 21:13
Ik word pislink van mensen die zeggen dat het te laat is :D
Het hele spel draait om geloof !! nog steeds.
Consumentenvertrouwen zeg maar.
Als wij nog 20 jaar struisvogels blijven dan moet je je echt zorgen gaan maken .. het is niet te laat .. het is tijd !
@Art Vandelay Ultor
Ik wacht vol smart op uw inzending....
Publius | 17-07-13 | 21:10 |
Ik ken maar 1 werkgever waar al die academici terechtkomen, de overheid en daarmee gerelateerde instituten. De regelmatige lezer weet dat ik hierbij een uitzondering maak voor enige echte beta studies, voor de rest vraag ik me af wat mensen gestudeerd hebben, laat staan wat ze maatschappelijk meer kunnen bijdragen dan structurele werkloosheid of onderdeel worden van de re-integratie omscholingsmaffia. Leg mij maar eens uit wat een cultureel antropoloog of een sociaal geograaf kan.
De boze burger, je verwacht het niet.
@Taas | 17-07-13 | 21:11
Beetje verdacht poeder erbij. Nootmuskaat ofzo. Gewoon omdat het kan.
fleischer | 17-07-13 | 21:06 | + 0 -
Mozeskriebels nog aan toe, hier raak ik toch enorm van in de war!
Sjemig de peeemig man!
De uitlaatklep die GS heet, vertraagt de eventuele hooivork- en fakkeloptocht ook, onbedoeld misschien, maar zo werkt het.
Even je gal spuwen in één of meerdere tegels, en het gaat weer een weekje of wat.
Iedereen hobbelt na het spuien van de nodige klachten gewoon door, zolang de maaltijd nog maar uit eigen koelkast bereidt kan worden.
Pas als dat niet meer kan, breekt de pleuris misschien een keer uit.
Te laat, veel te laat.
En nu herhalen in een brief aan de fractie voorzitters, maar met CAPS LOCK aan!
Watapatja | 17-07-13 | 21:04 | + 0 -
Ik weet niet over welke werkgevers je het hebt (of wat je bron is), maar ik ken genoeg werkgevers en afgestudeerden die een perfecte match zijn. Die juist wel op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen op hun vakgebied en daarmee direct waarde toevoegen aan een bedrijf. Dat MBO'ers kennelijk niet de juiste vaardigheden bezitten, heeft verder niks van doen met je rant over academici. Das gewoon slecht onderwijs, waar politici uiteindelijk voor verantwoordelijk zijn.
Kon je maar stemmen op de ontmanteling van de overheid... Partijenstelsel is kiezen tussen tien drollen.
Uw Verzekeringsadvis | 17-07-13 | 21:07,
Dat gevoel had ik nu ook....
houtrot in de democratie
iemand die de Nederlandse taal niet beheerst in een parlementaire enquetecommissie stoppen, dat vond ik houtrot in de democratie. Maaar ja, Rabbae-groen-links, das war einmal
Mozeskriebels | 17-07-13 | 20:59 | + 0
En dan ook nog een bovengemiddelde inflatie in Europa, manmanman.
Wel gezellie om vanuit zonnig Zuid-Frankrijk al dat gelul te lezen. In Frankrijk is het nog veel erger, daar is de hoogste ambitie ambtenaar te worden. Die kant gaan het in NL ook uit.
Dat gaat niet werken. De basale vraag is eigenlijk wie hier in NL het geld verdient en mensen aan het werk houdt. Daar zitten nauwelijks AEX-fondsen tussen (die verdienen hun geld in het buitenland). En juist die ondernemers die in NL voor belastingopbrengsten en werkgelegenheid zorgen worden uitgeknepen, wat ze zullen afwentelen op hun werknemers.
We hebben werkelijk een heel tof kabinet. Dit beetje terzijde, maar anders is het niet. Zolang een totale imbeciel als Samsom deel uitmaakt van de regering gaat het alleen maar bergafwaarts. Die zak heeft nog nooit iets gedaan, behalve lid te zijn van een criminele organisatie als Greenpeace en volgepropt met ideeën waarvoor Stalin zich zou schamen.
En die rat moet samen met Sukkelaar Rutte ons land uit de recessie helpen. What a joke.
@Watapatja | 17-07-13 | 21:06,
Wooow... geweldig toch dat aanbod aan variatie?
Pislink, Pislink ?
Ja, dat ben ik ook op die Klote EU die meent namens mij Israel te moeten betuttelen, ongekozen mafkezen.
@Watapatja | 17-07-13 | 20:56 ,
Ga door!
Haha...
Ja, de vercommercialisering van de samenleving heeft ons de das omgedaan. Dat is in veel opzichten Amerikaans, jammergenoeg. Vroeger was links hierin een goed tegenwicht, doch bleven meer salonsocialisten over, die gingen meebuigen met het kapitaal. En was alles ineens slecht en verdorven wat links is. Een ware hetze in de media. Mensen die arm zijn de losers, die rijk zijn de winners. Die tweedeling is typisch Amerikaans en is zo langzamerhand hier ingeburgerd en niet goed voor ons. Wat een goedkoop en oppervlakkig gedoe, zeg. Eigenlijk walgelijk. Kennis telt alleen nog maar mee als die geld in het laatje brengt en is verder amper nog interessant. Ook dat is erg slecht voor een samenleving en doet de beschaving nog verder afbrokkelen. De critici op deze ontwikkelingen zijn in het verleden allang een kopje kleiner gemaakt en weggewerkt. Ze verloren hun banen, ook die in de media, trokken zich terug of emigreerden naar een ander land.
@ Mozeskriebels | 17-07-13 | 20:59 |
Dude, zonder dollen;
Dat ik net een comment plaatste, alleen bedacht ik in eerste instantie met 'Mozeskriebel' te beginnen...
(Afgeleid van een sjoffiekop in 'Ilsestad' die "sjeemig de peemig mozeskriebel" heet...)
.
GS MORPH IS IN DA HOUSE!
basweetutwel | 17-07-13 | 21:02 |
Kaas is een medisch experiment waar 42 ego's strijden om de macht.
@Watapatja | 17-07-13 | 20:37,
Volkomen, jawel, mee eensch!
Best een goed stuk maar heel moeilijk leesbaar door de extreem lange zinnen.
Publius | 17-07-13 | 20:59 |
Een van de grootste klachten van werkgevers is dat de afgestudeerden van de laatste jaren geen of weinig parate vakkennis hebben, laat staan basiskennis van basale zaken buiten hun vakgebied. Bij MBO-ers komt dan ook nog het gebrek aan praktische vaardigheden.
Desmoulins | 17-07-13 | 20:26 | + 2 -
De pil van Drion lijkt me een uitstekende remedie.
-weggejorist-
ben je pas net uit je ruk bunker tevoorschijn gekomen of zo?
als je hier niets van wist ben je vreselijk naïef of heb je het nieuws niet goed gevolgd.
Ik heb nog slechter nieuws voor je : het maakt niet uit wat je doet of wat wij allen doen. Er verandert niets.
Zoek de gladio eens op. Denk je nu echt dat die weg zijn? En waarom kwamen die kruisraketten er toch denk je ondanks alle verzet?
Sinds WW2 hebben wij ons uitgeleverd aan de USA voor onze beveiliging en met het verder uitkleden van ons leger gaan we voort op die weg.
Jij bent echt zo een type die denkt dat we een keuze hadden met de JSF en dan pislink wordt als blijft dat sprookjes niet bestaan.
O,ja : god/jezus en allah bestaan ook niet. hoop niet dat je boos bent.
@Kaas de Vies | 17-07-13 | 20:38,
U heeft geen last van een ego?
Er is een truukje, je kan je emoties van buiten af laten bepalen, maar je kan het ook omkeren je hebt je emoties onder controle en zie de buitenkant neemt het over, wie was er eerder het kip of het ei? Nou nou nou wie was er eerder de emotie of dat het gebeurde, of toch de kip? Of is de kip het ei in een andere tijd? Nog sneller dan wifi? Het is je eigen spiegelei van emoties? Maar dat is het ei van de nieuwe wereld? Land inzicht?
Linke pis !
pe4444 | 17-07-13 | 20:52 |
En dan van die mensen die de redenatie tot de onderzoeksconclusie niet begrijpen, laat staan kritisch beoordelen.
Ik vrees dat we gewoon met zijn allen richting de afgrond gaan en niemand er ook maar iets tegen gaat doen.
Want iedereen wil wel van alles, maar niet ten koste van zichzelf.
Om ons land te zuiveren van al die idioten die zich onze leiders durven te noemen heb je lef en eenheid voor nodig, en dat zie nog niet zo snel gebeuren.
De vakantie en spulletjes zijn toch veel belangrijker dan je trots?
Toch veel belangrijker dan de erfenis van onze voorouders die gevochten hebben voor onze vrijheid en welvaart, zolang het jou maar goed gaat toch?
Kan dat stomme Nederland je nou schelen, jij hebt een mooi huis en auto, grote tv en elk jaar een paar keer op vakantie dus niks aan de hand.
Totdat je opeens ook geconfronteerd wordt met de harde werkelijkheid en opeens alles wat zo zeker leek helemaal niet zo zeker was..
Maar zelfs dan zie ik nog niemand actie ondernemen om de straat op te gaan en te eisen dat we deze gekken in den haag zat zijn, daarvoor moeten we nog veel verder de ellende in met zijn allen.
Het is te hopen dat we nog op tijd gaan inzien dat we keihard genaaid worden door onze eigen regering en vooral de EU, maar ik vrees het ergste..
Watapatja | 17-07-13 | 20:56 | + 1
Dat is nogal een uitspraak. Bewijs?
Kan me vinden in sollicitants schrijfsel.
Ben alleen benieuwd hoe hij/zij schrijft als ie sollicitant was bij noem maar iets... NRC
@ SyntaxError | 17-07-13 | 20:25
In principe ben ik het met je eens. Met alleen klagen komen we er niet. Alternatieven aandragen om zaken op te lossen, graag.
.
Aan de andere kant;
Zolang we zwaar gepiepeld worden bij elke poging enige invloed op de politieke agenda uit te oefenen, "met alternatieven" verzinnen ze daar op het binnenof gewoon weer een nieuwe drempel of list om de eigen wil door te drukken.
.
enkele voorbeelden;
.
EU grondwet; weggestemd doch via achter deur rectaal ingebracht.
.
Referendum wet; U mag op eigen kosten (belstinggeld) uw mening geven maar we doen er lekker toch niets mee want niet bindend (zie ook hierboven)
.
Burgerinitiatief; Als het onderwerp (recentelijk het door burgerforum aangedragen EU referendum) ons almachtige politici niet aanstaat, joh geen issue we verhogen gewoon de drempel van 40k naar wat wij onhaalbaar achten. (ok ze krijgen een planair rebat maar daarvan weten we de uitkomst al)
.
Waarmom de politieke elite hiermee wegkomt?
Simpel; wij als burgers hebben het te druk met individualistisch zijn om als één blok op te kunnen/lillen treden tegen alles wat ons op politiek gebied tegenstaat.
.
Dus alternatieven aandragen is leuk, maar zolang ze niet openbaar en massaal ten gehore gebracht worden, zijn het niets meer dan plempsels op een of ander forum.
.
Op het binnenhof zij ze zich hier ten dege van bewust.
Feitelijk komt daar het enige gevaar 'klappend kabinet, van binnen.
.
Wat wij burgers 'opnieuw' moeten leren is;
Dat bij massale onvrede en wantrouw in de politiek, het niet uitmaakt wat de persoonlijke motieven zijn. Je staat er immers allemaal met het zelfde doel. Onvrede en/of wantrouwen uiten als dan de wil van het volk propageren.
Kaosu | 17-07-13 | 20:50 |
Intelligente en opleiding gaan al jaren niet meer samen. Slimme mensen kom je in alle lagen tegen, bij hoger opgeleiden kom je steeds meer beperkte denkers tegen, met dank aan ons onderwijssysteem.
Kaas de Vies | 17-07-13 | 20:53 |
doe mij es zo'n huisje in Spanje, dan vertel ik je hoe je 100 wordt :)
Gesellie draadje weer!
ff tussen neus en lippen door heur een vraagje @ redaksie:
Die zwarte balk onderaan, waarin staat: "REAGEER OOK"...
mag dat niet zijn: "REAGUUR OOK", of is dat nou nèt niet verantwoord?
Zomaar iets, bedacht ik me net...
@@Bardman | 17-07-13 | 20:33 |
-
Ontzettend goed stuk van Hemelrijk! O wat heeft ze weer gelijk!
-
Toch maakt het anarcho-libertarisme weinig kans.
-
Zodra een samenleving de afmetingen en/of gecompliceerdheid van een enkele nomadische clan begint te overstijgen, ontstaan er overheids-achtige structuren. Van farao's tot Kim-Jong-un.
-
Misschien is dat vage klote-systeem waar wij het hier mee moeten doen, in de praktijk zo slecht nog niet. En ge weet toch, vrienden, dat Utopia per definitie niet bestaat... En dat wereldverbeteraars meestal heel gevaarlijk zijn...
-
123 je proeft het zo | 17-07-13 | 20:50 |
'we'? laat mij er buiten, aub.
@Kaosu | 17-07-13 | 20:50 | + 1 -
Ik heb wel eens iemand gedaan die gestudeerd heeft, en ik ben ook miljonair, word ik nu ook 100?
123 je proeft het zo | 17-07-13 | 20:50 | + 0 -
Een beetje terzijde, maar ben jij een ontijdig schoolverlater? Ga die MAVO toch eens afmaken, man.
Not Muhammad | 17-07-13 | 20:45 |
In de jaren 60/70 hadden we nog een iets andere reputatie. Het is onbegrijpelijk hoe het daarna misgegaan is. Ik denk wel eens dat we onze identiteit helemaal kwijt zijn, behalve Kaas, die heeft er 42.
Nu we toch pislink zijn met zn allen: ook zo'n hekel aan een discussie met iemand die constant begint met 'uit onderzoek blijkt, dat.... en dan komt het hele verhaal'?.. is geen boom mee op te zetten.
Ach
Veel opa's hadden een NSB speldje, achter hun revers.
Jaren dertig crisis
Textielarbeiders onder erbarmelijke omstandigheden
Boeren, knechten voor een hongerloontje
De 2e wereldoorlog
Elke arbeider een auto, vakanties,ziekenfonds
En zwarte pieten op verschillende bevolkingsgroepen, joden, zigeuners
Jaren 50
Opbouw, socialisme vooruitgang
Hard werken met knoestige vuisten
Jaren 60
Verdere socialisering, de 50gers literatuur, muziek, juk af werpen, hippies provos, kabouters,spruitjes en intelligentie en betrokkenheid.
Ook kankeren op Italiaanse terrazo werkers
Joegoslaviëers.
70s
Welvaart. Niet meer met kolen sjouwen.
Kleuren televisies en kankeren op suri,s
En nog wat dingen
80s
Krakers, schijntolerantie.consumeren
Optimalizeringsdrang, computers
Co operaties, bundelen economisch, winst
90s
Begin van depersonalisatie,
Nederland is ten alle tijden een kitlens geweest,. Neemt de ontevredenheid toe.
Worden er nieuwe zwarte pieten gecreëerd
Na de 2e wereld oorlog zijn we steeds Amerikaanse gaan denken
In geen enkel werkboek staat het woord liefde
Some are Lucky most off us are fucked
Verder een goed stuk, alleen is er iemand die ik ken en Wajong heeft er dit jaar 15 procent op achter uit gedaan. Wat weer niet uitgegeven kan worden waardoor de economie verslechterd.
Watapatja | 17-07-13 | 20:37 |
onderzoek wijst toch echt iets anders uit.
je observatie klinkt nogal als "m'n opa werd 100 en rookte twee pakjes sjek per week. dus roken is gezond".
De eigenschappen die je beschrijft hangen nauw samen met intelligentie en niet geheel toevallig hebben personen die deze eigenschappen bezitten ook vaak een studie gedaan.
Afwijzen. Niet boeiend, niet grappig, te lang, obligaat, next!
^opvoeding = opvatting
Verder niks aan de hand.
@blango | 17-07-13 | 20:44
" Maar de beste experts kunnen houtrot niet repareren als het diep in het fundament zit"
Het enige dat dan nog werkt is een nieuwe stevige fundering.
Watapatja | 17-07-13 | 20:37 | + 0
Lijkt me ook heerlijk als je op de operatietafel ligt, een team van vrijdenkers om je heen. Maar zonder gekheid, ik onderschrijf je tegel v.w.b. nutteloze beleidsmedewerkers e.d. Voegen niks toe. Maar of je een vrijdenker bent of dat je je door je ego laat leiden, heeft niks te maken met je opleidingsniveau. Dats is karakter. Wat ik wel in mijn academische studie heb geleerd, is om alles wat voorgeschoteld krijgt, kritisch te benaderen. Tijdens mijn eerste college was er 1 mantra dat we en masse mochten herhalen: 'it ain't necessarily so'. Het is vervolgens aan jezelf om daar iets mee te doen.
@Kapitein Sjaak Mus | 17-07-13 | 20:46
c=a
Normaal ben ik dol op zout water, maar zoals eerder gemeld, zout + eeltige klauwen + goedkope tablet = vragen om problemen...
@Not Muhammad | 17-07-13 | 20:45
Pas als een Nederlander geen bier meer kan kopen komt hij in actie :D
Mijn mond valt al jaren keer op keer open van verbazing. En dan met name vanwege het feit dat mijn leeftijdsgenoten (18~21) geen flauw benul hebben van politiek en inderdaad als lemmingen al instagrammend het ravijn induiken. Blij dat ik informatica studeer, waar mensen nog wel rationeel na kunnen denken over privacy en dergelijke onderwerpen. Misschien moeten we het kabinet maar het boekje '1984' cadeau doen, want blijkbaar heeft geen van hen allen dit ooit gelezen.
Kaas de Vies | 17-07-13 | 20:38 |
Heb deel 1 uit, ga vanavond aan deel 2 beginnen.
@Bardman | 17-07-13 | 20:33 | + 3
Nogal een onnozelaar, die Hemelrijk. Ze vergelijkt dingen die niet met elkaar te vergelijken zijn.
Komt bij dat het bij gebrek aan een centrale overheid, die niet groot hoeft te zijn, het feestje uiteindelijk eindigt met het recht van de sterkste.
Iets was Hobbes al begreep. Het laatste wat je wilt is een burgeroorlog. Net doen alsof burgers er onderling wel uitkomen is werkelijk te zot voor woorden.
Ik begrijp het prikkelende van haar overtuiging wel. Nog meer begrijp ik het totaal krankzinnige van die opvoeding. Waar zij het over heeft zie je nu in overheidsloze landen als Afghanistan, Jemen en Somalië.
Daar moet je zijn ja.
What a crap,
@WellusNietus | 17-07-13 | 20:17
Met Spek en veren???
@SyntaxError | 17-07-13 | 20:12
"my psycchiatrist comitted suicide"
Memories of a rational man
IMDb 2180
@Desmoulins | 17-07-13 | 20:35
@Bardman | 17-07-13 | 20:33
De oplossing = Overheid geheel en al afgeschaft ?
Ik heb het idee dat er bijzonder veel geregeld zou kunnen worden via een forum ..
De keuzes die onze ministers moeten maken zouden wij met z'n allen ook op een forum kunnen maken ?
Volledige democratie, iedereen iets te zeggen over wat er besloten word en iets met hem/haar te maken heeft. En alles wat te maken heeft met regelgeving een aan besteding volledig transparant, alles via dit forum, zodat er NIETS meer in achterkamertjes afgesproken KAN worden.
Zou dat iets kunnen zijn ?
Zo'n betoog kon ik ook schrijven toen ik net van de HAVO kwam. Nu lukt me dat niet meer.
Excuus voor flagrante verschrijvingen. Tablet keyboard, je weet.
@mezelf:
... net ZO goed...
Publius | 17-07-13 | 20:24 |
Dus journalistiek is voor de gestudeerde elite. Hiermee sluit je direct 70% van de bevolking uit. Journalisten horen juist de wartaal van politici te ontleden en te vertalen naar begrijpelijke taal. Nu kalken ze klakkeloos over, waardoor je de domste dingen gepubliceerd ziet.
@SyntaxError | 17-07-13 | 20:25: Eens, ik klaag ook. Maar doorgaans over zaken waar ik verstand van heb. Of meen te hebben. Een alternatief voor hetgeen de auteur onschrijft is een modernere democratie. De Smartphone Revolutie. Als de overheid technieken kan inzetten voor kentekenregistratie (en hierin geen gevoeligheden wat betreft fraude in ziet) dan ook maar eens voor referendum en gekozen bestuurders. Lokaal en landelijk.
Rechters dienen te worden gekozen, niet benoemd.
Allemaal alternatieven, maar ik ken dit land. Woon er al bijna 19 jaar en een ding heb ik geleerd. Hollanders komen pas in opstand als de kaartjes voor de Efteling in prijs stijgen. Ik hou van dit land, maar de laatste tijd betrap ik me steeds vaker op een gevoel van politiek defaitisme en heimwee naar de VS.
Ik zie er, electoraal gezien geen meer in. Het beste wat ons kan overkomen is een natuurramp of een aanslag. Wellicht dat er dan eensgezind naar oplossingen wordt gekeken.
Zo lijkt het erop dat de regering en justitie voor de elite werkt en niet voor het volk, ach houtrot jammer joh volgende keer beter, gaat er daarom zoveel geld naar griekenland omdat de houtrot daar ooit begon? Wilde men de houtrot stoppen? Maar de beste experts kunnen houtrot niet repareren als het diep in het fundament zit.
Als je al dat democratische geïdealiseer altijd al met een korreltje zout hebt genomen, als je meent dat een doeltreffende en niet-al-te-bloeddorstige dictator voor burgers een beter leven betekent dan gezwets over mensenrechten en gelijkheid (wel Sadat, Shah van Perzië, Pinochet, maar niet Saddam Hoessein of Stalin), dan maak je je niet alleen niet zo druk over al dat afgeluister, maar hoef je je ook niet aangesproken te voelen door dit boze "J'accuse" van zich noemende sollicitant.
-
Het zal toch de GeenStijlers wel zijn opgevallen dat al die privacy-wetgeving de boeven meer besechermt dan de braverikken.
-
De mens is geneigd tot alle kwaad. --- All power tends to corrupt and absolute powwer corrupts absolutely. --- Sommigen hebben mazzel en anderen zijn de lul. ---
-
Als je je het allemaal aan gaat trekken, kun je je net goed verhangen....
-
Een revolutie is precies wat ze willen, zodat ze vervolgens met een oplossing kunnen komen die de situatie alleen maar slechter zal maken.
Elke revolutie in de historie is ontstaan en gecontroleerd door TPTB, niet door de burgers.
Het enigste wat je kan doen is je naam claimen zodat je geen eigendom van de staat bent, en boer worden op t platteland.
iets te boos opgediende 100% waarheid. tijd voor roze revolutie.
@Watapatja | 17-07-13 | 20:37 | + 1 -
sooooooooo true!
Dacht eerst dat een reaguurder de voorpagina had gehaald. Best wel aardig pislink stukje.
Twee tegen elkaar in werkende krachten; aan de ene kant de steeds ondemocratisch wordende controlerende en onderdrukkende overheid onder EU leiding, en aan de andere kant het volk dat zich verdeeld ziet in arm vs rijk, werkend vs niet werkend, angstig of dom vs realistisch en strijdvaardig. Tja!.. ga daar als ambitieus onderzoeksjournalist maar eens tussen staan en dan een keus maken van welke kant jij je schouderklopje wilt ontvangen. moeilijk.. moeilijk tegenwoordig zo schijnt.
Niet onder de indruk van de column.
@Watapatja | 17-07-13 | 20:37 | + 0 -
Jij hebt met mijn psychiatrisch dossier ingezien.
Publius | 17-07-13 | 20:24 |
Ik ben al jaren zat van al die HBO ers en academici die in hun studie geleerd hebben te denken en handelen volgens aangeleerde theorieën. Je komt ze overal tegen oo functies die niets bijdragen, beleidsmakers, politici, journalisten, Q&A managers, hypotheekadviseurs, etc.
Daarnaast is er een kleine groep vrijdenkers, vaak kleine zelfstandigen die wars zijn van alle theorie en zelf creatief en baandoorbrekend handelen. Dit zijn de mensen met oplossingen, oplossingen die ze al niet meer aandragen, omdat de gevestigde orde hun bij voorbaat uitsluit. Dit zijn ook de mensen die weinig last hebben van de crisis.
Hun gemeenschappelijke factoren: ze communiceren straight, zwart-wit en to the point. Daarnaast hebben ze geen last van een ego (een ego heb je meestal nodig om je onkunde te versluieren) en streven geen status na.
Heerlijke mensen om mee te werken.
@SyntaxError | 17-07-13 | 20:28
De oplossing zal pas verschijnen wanneer de bodem bereikt is. Nergens maar dan ook nergens is er een vorm van massale onrust waar te nemen in Nederland buiten de virtuele wereld. Het draait om timing in deze.
Er is hier al vaker geopperd om via GS iets op te zetten, en daar zou ik me dan ook bij aan willen sluiten, maar tot die tijd is het vooral afwachten en hopen dat het einde van de misère nog niet bereikt is. Misschien solliciteren als medewerker van de PVV; de tijd zal het leren.
@ canardo
En zo schreef Pamela in 2007 en geld nog steeds
Pamela Hemelrijk 5 juni 2007
Als ik mijn geliefde stokpaard ter sprake breng, namelijk dat de overheid niet moet worden afgeslankt maar geheel en al afgeschaft, schrikt iedereen zich altijd een hoedje. De meeste mensen worden zelfs heel erg kwaad als ik dat zeg, alsof ik hun ouders heb beledigd.
(Waarom vatten ze het toch zo persoonlijk op, vraag ik u af? De regering is toch geen familie van ze? Wat kan het hunnie bommen dat ik graag in een stateless society zou willen leven? Maar goed.)
"Dan krijg je pas écht het recht van de sterkste", smalen ze dan altijd diep verontwaardigd. "Dan grijpen binnen de kortste keren allerlei criminelen de macht, en dan zijn we helemaal aan de wolven overgeleverd!".
Dit is niet waar, heb ik onder het tandenpoetsen bedacht.
Stel dat je als criminele particulier de ambitie koestert om 6 miljoen joden uit te roeien. Ik noem maar een dwarsstraat. Dan zal het je de grootste moeite kosten om dat plan te verwezenlijken; het is zelfs zo goed als onuitvoerbaar. Ga maar na: je moet duizenden betaalde krachten in dienst nemen om die 6 miljoen joden op te sporen, van hun bed te lichten en te liquideren. Je hebt er een gigantische infrastructuur voor nodig die miljoenen, zo niet miljarden kost. Bovendien is het verboden wat je doet, want moorden is strafbaar. Dus moet je er ook nog rekening mee houden dat politie en justitie constant jacht op je maken. Kortom, je zult het als startende ondernemer wel uit je hoofd laten om bij de bank met een business plan voor de Endlösung der Judenfrage aan te komen. Je ruïneert jezelf er alleen maar mee, en je eindigt hoogstwaarschijnlijk onder een brug, in de nor of aan de galg.
Maar als je als gekozen staatshoofd graag 6 miljoen joden wilt vergassen, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Je hebt een landelijk opsporingsapparaat tot je beschikking om ze van hun bed te lichten en naar strafkampen te deporteren. Het geld dat daarvoor nodig is kun je gewoon bij je onderdanen in beslag laten nemen, dus daar hoef je het ook niet voor te laten. De hele exercitie wordt door belastingbetalers gefinancierd; het kost je persoonlijk geen rooie cent. Sterker nog: je krijgt zelfs geld toe! Je topsalaris loopt gewoon door terwijl je - op kosten van anderen - miljoenen mensen over de kling jaagt.
En het mooiste van alles: het is nog legaal ook! Je bent nou eenmaal de regering, en de regering mag bepalen wat legaal is en wat niet. Dus zal de regering haar eigen optreden, hoe immoreel en gewelddadig ook, altijd legaal verklaren, daar kun je vergif op innemen. Okee, het parlement moet goedkeuring verlenen, dat weet ik ook wel, maar dat parlement zit vol mensen die zelf dolgraag in de regering willen, dus daar heb je geen kind aan. Mocht er vanuit de bevolking onverhoopt enig verzet ontstaan tegen je voornemen om 6 miljoen joden uit te roeien, dan kun je dat verzet gewoon door politie en justitie met geweld de kop in laten drukken - wederom op andermans kosten. (Zelfs als burgers door hun eigen regering over de kling worden gejaagd moeten ze het zelf betalen! En ze doen het nog ook! Je verstand staat er bij stil.) Kortom, je riskeert eigenlijk niks - tenzij je een grote oorlog verliest. Dan loop je het risico voor je kwajongensstreken gestraft te worden. Maar ook alleen dan.
Wat denkt u, wie zal eerder in de verleiding komen om zes miljoen joden uit te roeien: dat gekozen staatshoofd of die criminele startende ondernemer?
I rest my case.
PS. Stel dat mijn kennissen gelijk hebben met hun theorie dat ook in een stateless society na verloop van tijd weer een handjevol schurken en despoten alle macht aan zich trekt.( Het is volgens mij niet waar, want in een stateless society is dat veel moeilijker, maar stel.) "Dan zijn we", om mijn favoriete filosoof Murray Rothbard te citeren, "niet slechter af dan we nu toch al zijn, en dan hebben we dr in elk geval een paradijselijke vakantie aan overgehouden".
Waar ik mij aan stoor is dat de gemiddelde "het maakt mij niet uit, ik heb toch niets te verbergen" dweil, meestal direct of indirect mensen die opkomen voor hun burgerrechten als criminelen beschouwen.
Voor ik er inhoudelijk op in ga. Het woordeken 'pislink' was in de jaren tachtig al achterhaald en betekende ook toen al niks.
Bon. Kwestie van stijl. Ol geen stijl.
Dat iemand de godverdomde tering achter z'n oogbollen krijgt, zodat de dokter lang zoeken heeft - ook niet heel modern, maar wel duidelijker dan het brave 'pislink'. Bovendien nog reviaans ook, dus extra bonuspunten.
BBL.
@Not Muhammad | 17-07-13 | 20:17
Een punt heeft ie inderdaad. Maar ik heb een beetje moeite met het suggestieve verwijt dat wij er helemaal niets aan doen. Wat weet hij daar nou van?
@ canardo
Pamela Hemelrijk
@Art Vandelay Ultor | 17-07-13 | 20:28 | + 0 -
Ik ben meer van Civilization.
Om toch maar eens een oud feyenoord gezegde aan te halen .
GEEN WOORDEN MAAR DADEN . lullen kunnen we allemaal
@Watapatja | 17-07-13 | 20:19
Zoals Jesse Klaver dat keer op keer laat zien...
Laten we dat maar niet doen.
"[ingezonden brief, NAW bij redactie bekend]"
Ook bij PRISM
@Kaas de Vies | 17-07-13 | 20:27
Wel Fifa op de HQ.
Prof. Drs. G.B.J. VanFrikschoten???
Aannemen die man!
@Desmoulins | 17-07-13 | 20:26
Zie SyntaxError | 17-07-13 | 20:25
Watapatja | 17-07-13 | 20:19 |
Daar hebben we het jeugdjournaal toch al voor?
Een goede journalist voor Henk&ingrid is als parels voor de zwijnen.
Ik ben het niet, ga niet voor geenstijl schrijven, daar is geen droge kudo mee te verdienen.
Het stellen van de diagnose heeft weinig zin bij een terminale patiënt. Waar blijft de remedie?
Maar toch.. Ruwweg 100 comments in een uur. Ik zie het Bassie regelmatig niet halen.. Zelfs niet op een hele dag..
@Not Muhammad | 17-07-13 | 20:17
Klagen is hier standaard, dat doe je zelf nu ook ..
Maar idd "alternatieven aandragen" blijft iets wat vaak niet meer is dan "Dat zouden ze nou eens moeten verbieden".
Mischien kan je daar zelf iets in bijdragen?
De mentaliteit van de mensen is niet echt democratisch, want we zijn toch vooreerst en bovenal conumenten. Eerst consument, dan burger. Tja, dan vraag je er ook om. Een andere vergissing is dat het volk democratie zou willen. Neen. Het volk wil brood en spelen. Geef de hond een lekker stuk vlees, en de inbrekers halen vervolgens op hun gemak het hele huis leeg.
Watapatja | 17-07-13 | 20:19 | + 0
Ja laten we vooral de onderzoeksjournalistiek in jip en janneke taal doen. Dat komt de geloofwaardigheid ten goede..
Volgens mij kunnen Henk en Ingrid prima terecht bij Greet. Zijn boodschap is duidelijk en ook voor de intelligent minder bedeelden goed te begrijpen: het kabinet is kut. En de grap is dat hij nog gelijk heeft ook.
Ach ja Nederlanders en revolutie.
Het lompen proletariaat facebookt wat af over allerhande nonsens, en is totaal niet bewust van wat er allemaal gebeurd.
Zal ze in principe ook een worst wezen, zolang ze maar kunnen meezingen met Linda, of zich kunnen spiegelen aan the next top model. Frustraties uiten ze meestal door elkaar al dronken af te rossen, dus van dat volk hoef je niets te verwachten. Die begrijpen niets. Ja als ze weer eens een Oranje feestje hebben of zo, dan worden ze zeer patriottisch.
Dan hebben we de toch nog aanzienlijke groep van kleinburgers die wat beter ontwikkeld zijn. Maar die zitten tot hun nek in de hypotheek, en werken zichzelf een slag in de rondte om toch maar te kunnen blijven consumeren en niet af te zakken naar de status pauper.
Gevangen tussen status en afgrond.
Zijn over het algemeen ook nog zeer gezagsgetrouw, dus daar hoeven we ook niets van te verwachten.
De intellectuele elite, ach, een heleboel zijn allang gekocht door de status van elitair zijn, die status die ze zo gemakkelijk krijgen zolang ze de status quo maar handhaven. De schijnwerpers, roem en egotripperij, het meninkje bij Elsevier P&W en Joop valt ook al niets van te verwachten.
Dan blijft er niet zoveel meer over.
U en ik misschien.
Maar ik heb wel wat beters te doen dan mezelf druk maken over bovengenoemde lieden.
Dus ik wens u veel succes met uw revolutie.
De gelatenheid van ons burgers is ook stuitend betreft de steeds verdere neergang van ons land, maar ik zie ook geen oplossingen vermeld staan. Die zijn er ook niet omdat het welvaartsniveau nog simpelweg te hoog is, maar wat niet is kan nog komen.
Ik weet in ieder geval wel dat er vrijwel geen objectieve journalisten meer zijn in Nederland.
Dit stuk vormt daar dan ook een uitzondering op, zeker gezien de triviale onderwerpen die we hier wekelijks voorgeschoteld krijgen van Paternotte en Verhaar -die dan ook te dicht bij dit incestueuze gezelschap staan of er onderdeel van zijn.
Welkom in het old-boys netwerk van Nederland; glas, plas en alles bleef zoals het was -voor de eigen positie welteverstaan.
Geachte sollicitant, gewoon doorgaan met solliciteren. Probeer de Televaag eens!
@Lijkt me logisch... | 17-07-13 | 19:40
Als het Kaas is dan zou ik meer hebben verwacht. Vind Kaas een scherpe geest, maar dit stuk is niet inventief. Ik weet dat hij beter zou kunnen. Als het Kaas is, dat is.
Publius | 17-07-13 | 20:13 |
Ik denk niet dat een academicus dat oplost. Eerder een slimme MBO-er die vragen formuleert die Henk en Ingrid ook snappen.
Wat een klotewijf is dit, mens, ga met je stukkies naar de "Joop", daar zeggen ze : Maar dat wisten we toch allang?? en anders, ga koken!
Wat een lief en schattig naïef geschreven meninkje.
Sollicitant heeft ergens wel een punt, maar alternatieven aandragen, ho maar. Next.
Goed geschreven, maar ik zie het verschil niet tussen de reaguurdes en de auteur.. De mensen die daadwerkelijk met spek en veren op het binnenhof vechten voor hun rechten kan ik respect voor hebben.. Iets typen op je toetsenbord is snel gedaan.. zeker als het anoniem is, net zoals de auteur van dit artikel..
Alles onder het mom van kinderporno en terrorisme... dan is het 'goed' voor het klootjesvolk...
Wat een land...
Doe niet zo verbaasd, dat wisten we toch al lang.
Gewoon nummer zoveel die er helemaal klaar mee is. En wat gaat meneer er godverdomme zelf eens aan doen, vraag ik me af, want dat is me nog steeds niet helemaal duidelijk.
Het wachten is op de politieke partij Geen Stijl Nederland. Na jaren niet stemmen, wegens zwaar verspilde moeite en zonde van je tijd, kom ik mijn hok weer uit.
Dat ik nog veel mag horen van sollicitant.
Btw... kzou hem niet doen gs.
drs.Nee | 17-07-13 | 20:05 | + 1
Wij hebben het jarenlang moeten doen Ferry Mingele. Die man heeft echt nog nooit twee kritische vragen in 1 vraag gesprek gesteld. Zo'n man die al zo lang meeloopt, dat hij niet ziet dat hij onderdeel van het hele circus is geworden. Waar is de onafhankelijke, kritische media? Maar volgens mij heeft het te maken met het feit dat de scholen voor de journalistiek volzit met zichzelf superieur waanenden pvda stemmers. Tijd voor een journalistieke opleiding op academisch niveau, we hebben geen reet aan al die hbo scholieren die braaf ja en amen knikken.
Sterke terugkeer van Pius.
@Kapitein Sjaak Mus | 17-07-13 | 20:07
Noodzaak is de drijfveer voor verandering ...
Pislinkheid kan voorafgaan aan het doordringen van noodzakelijkheid.
Er is maar 1 dokter in NL die mij binnenlaat trouwens ..
ik heb er al 3 overspannen gemaakt :D
@ Parel van het Zuiden | 17-07-13 | 20:11 |
Proest!
@ Moishe Pipik | 17-07-13 | 19:55 |
Ik ook niet, ik ook niet! Ik vind dat altijd een zwaktebod.
-weggejorist-
@Kapitein Sjaak Mus | 17-07-13 | 20:07 |
Logopedie is ook niet goedkoop maar helpt wellicht tegen het paneelstotteren...
@Kapitein Sjaak Mus | 17-07-13 | 20:07 |
Oh grote griebels.
Zeewater gaat weer eens niet goed samen met een tablet van een onbekend merk.
* Joris om vergiffenis smeekt, pet in zee gooit en eronder gaat zitten *
@Kaosu | 17-07-13 | 20:06
RTL4, wat is dat?
Nietvoordekat | 17-07-13 | 20:08 |
Leave Ebru Alone!!!
Bakito undercover?
@drs.Nee | 17-07-13 | 20:05
Die meneer van dat linkje is Pislink !
Hij er in, Ebru Umar er uit. Gewoon doen.
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
@ SyntaxError | 17-07-13 | 20:04 |
Net zo lang zoeken tot je een dokter hebt gevonden die het boos worden wél goed vind.
Doet iedereen, waarom denk je dat die zorgkosten zo de pan uit rijzen?
Joh dus zo krijg je je eigen pennevrucht op de GS frontpage...
.
Verder niets nieuws onder de zon in de zin van; Ik heb niet al een trailerlading aan soortgelijke plempsels in de panelen rondgestrooid ofzo. Wellicht in een wat andere bewoording maar toch. Menigeen is al sinds 2008 'verbaasd' (jah daar issie) over het apatische NIMBY gedrag van de klaagzangende burger.
.
Voor de reality check: Ook dit stukkie gaat niets veranderen want we vinden het inmiddels best lekker om van alle kanten genaaid te worden
Dit stuk doet me denken aan Network, de film uit 1976. Goed stuk, ik ben het ermee eens en hoop dat je vaker voor GS zal schrijven. Weet niet of je al een nickname op het oog hebt maar Beale zou je niet misstaan, naar de gelijknamige protagonist van deze film. Good luck.
@SyntaxError | 17-07-13 | 20:04 |
"I'm always angry.."
Detlev Tarnowitz | 17-07-13 | 19:54 |
daarvoor heb je primetime RTL-4, 20:00. dus je kan je TV alvast aanzetten.
Sollicitant zet niet zonder reden 'onderzoeksjournalistiek' tussen haakjes. Wegens gebrek aan degelijke onderzoeksjournalistiek wordt vanuit Nederland al vele jaren voor kapitalen aan onterechte uitkeringen verstrekt door een ambtenarenapparaat dat niet of nauwelijks wordt gecontroleerd.
Hoogst opmerkelijk is ook wat hieronder staat vermeld: 'personeel van het UWV in de grote steden bestaat inmiddels uit 80% buitenlanders'
"Afspiegeling van de maatschappij"
www.amsterdampost.nl/regering-kom-teru...
-weggejorist-
Bijna net zo slecht als Quid..
Hoi Diewertje!
Wel opvallend dat de reacties voornamelijk over "het stuk" en de schrijver ervan gaan, maar nauwelijks over de inhoud ... het is dat ik niet meer boos mag worden van de dokter anders was ik er Pislink van geworden.
Het leven in NL is veel te comfortabel geworden. Niks meer om voor te vechten. Maar dat komt nog wel.
Wat de overheid (van gemeente tot EU) niet doorheeft is dat er momenteel eenzelfde ontzuiling die kerken in de jaren 70, vakbonden en politieke partijen in jaren 80 en 90 trof, nu aan de gang is jegens die overheid. Burgers voelen zich niet meer betrokken, vertegenwoordigt of afhankelijk van de overheid.
Daarmee vervalt het mandaat dat de overheid impliciet aanneemt te hebben. Nobody cares.
Dan is het nog wachten tot de PVV, of bijvoorbeeld Jort Kelder, de lont in het kruitvat steekt en het moreel faillissement verklaart naar aanleiding van het financieel faillissement waar diezelfde overheid onvermijdelijk op afstevent. Het is al volop aan de gang en er zijn geen tekenen dat ze het überhaupt doorhebben. Daarna komen er nieuwe initiatieven rondom civil society op gang.
-weggejorist-
Een aardige column, en heel stijlvol in correct Nederlands. Dat past natuurlijk wel moeilijk tussen de rest van het GS team...
@sollicitant
Wanneer kun je beginnen?
Het lijkt me een goed plan als jij die Mengelen gaat vervangen om dat binnenhof op te schudden!
Wat mij betreft heeft De Sollicitant zijn Zwitsal verdiend.
Kom nog maar eens met een stukkie, vooralsnog bevalt de toon me wel.
Gooi maar voor de leeuwen en werp paarlen voor de zwijnen, zou ik zo zeggen.
De grond in stampen en bij de enkeltjes afbreken kan altijd nog...
Juffrouw Marloes, stuur de volgende sollicitant maar naar binnen.
@ Art 19:50
Van opinie snap je net zo weinig als van voetbal..
@Sollicitant | 17-07-13 | 19:33 | Link | 38 reacties
Denk aan je hart en ga een ander beroep zoeken..
De sollicitant mag blijven, ook al gelooft hij nog in democratie.
Mmm, een sollicitatie dus. Jammer dat niet in één klap duidelijk is waar het stukje over gaat. En dat is helaas een basisvoorwaarde...
Daar komen dan nog de taal- en spelfouten bij, dus wat mij betreft: afgewezen.
Tip tot slot: het gebruik van scheldwoorden, het beledigen van de lezer en het strooien met moeilijke woorden maakt je nog geen goede Geenstijl-redacteur. Integendeel.
Ten tweede houd ik niet van stukken die in de eerste persoon zijn geschreven.
Nou beste sollicitant, ik maak uit het stuk op dat jij enorm pislink bent, maar het geheel valt een beetje onder de noemer "veel gespin maar weinig wol". Een hoop woorden en dan bij besluit ánderen oproepen om actie te ondernemen. Niet echt bijster een aanzet om de barricaden op te gaan.
empty chairs at empty tables...
Ik doe al wat.
Ten eerste heb ik een bloedhekel aan opsommingen.
Allemaal leuk en aardig, maar ik zit hier te wachten op nieuws & lolligheid, geen boze brieven.
-weggejorist-
@Eurotokkie | 17-07-13 | 19:45
Dat zal dan zijn in de kelder van Atmos waar de laatst overgebleven kopie van GeenStijl vanaf een illegaal bewaarde PC aan ondergedoken verzetsmensen getoond wordt.
Compleet eens met de man. En iedereen die het er niet mee eens is heeft het kennelijk nog niet door wat er gaande is en behoort tot het schaapjes volk die het nog goed heeft.
En zal pas gaan zeiken als het te laat is. Dan hoop ik dat u dit artikel nog eens naleest en zich diep gaat schamen. Want dan is het te laat, mede door uw eigen toedoen.
Ik heb het absoluut niet op de fransen. Maar ik begin toch steeds meer te verlangen naar de goede oude franse tijd zeg maar.
prima stukkie.
Misschien iets te complex voor een deel van de lezers.
Ben benieuwd naar de follow-up waarin op 1 van deze vele onderwerpen wordt gefocust.
@Sollicitant | 17-07-13 | 19:33 | Link
Ik kom niet aanzetten met "dat wisten we al lang", ik kom aanzetten met "het internet is de ether en wie niet afgeluisterd wil worden flikkert niets over de ether". Een al erg oude wijsheid.
Onsamenhangend stuk. U bent niet aangenomen.
Wat een vreselijk uitgekauwd clichéstuk, doorspekt met obligate en leuk bedoelde GS-taal. De sollicitant leest dus duidelijk al een tijdje mee en spreidt het o zo bijzondere talent van kopiëren ten toon. Geweldig. Maar zowel de inhoud van het stuk als de stijl vormen het tegenovergestelde van een frisse wind en zijn dus volstrekt overbodig. We hebben dit pleidooi van een 'pislinke' toeschouwer van het politieke toneel voor eerlijkheid en vernieuwing nu al zo vaak - en zoveel beter - gezien. Next.
Goed geluld, ouwe!
Hoewel kundig geformuleerd met goed gevonden grammaticale vondsten moet ik eerlijk bekennen dat ik de clou en cohesie van deze woordenbrij niet heb mogen ontvangen.
O.T.
Ik krijg net een idee; Iemand schrijft een topic en blijft daarna 1 uur in de panelen hangen om met de rezuurders te lullen ?
1 slot per week ingevuld door een ingezonden stuk ..
zou dat iets zijn ?
Binnen het kader van miljoenen jaren evolutie zou je kunnen stellen dat het aanpassingsvermogen het wint van het toch wel erbarmelijke uiten van persoonlijk ongenoegen.
Ongenoegen dat het produkt is van bepaalde tijdgeesten.
Dat gezegd hebbende, besef ik dat de horizon van de gemiddelde mens niet verder reikt dan zijn of haar eigen subjectieve emotionele kader en dat er voor sommigen alleen troost valt te putten uit het klagen, wat eigenlijk toch altijd aanklagen is.
Buig of barst is het devies dat uit Darwin's leer valt af te leiden.
Eerzaam is het niet, maar dat is een ander verhaal.
Marie Hemelrijk?
Zoals de Duitsers dat 73 jaar geleden zo mooi brachten: Spionage ist eine form des totalen krieges (Spionage is een vorm van totale oorlog)...
Ik ben het er helemaal mee eens. En dat is het wel zo ongeveer. Is ook lastig natuurlijk, zo'n eerste stukje. Ben benieuwd naar een volgende.
Als mensen dit over 10 jaar teruglezen zullen ze niet verbaasd zijn.
Beetje lang stuk, veel woorden nodig in lange zinnen maar op zich best coherent en nu al beter dan Ebru Umlout.
Teveel en overdreven vergelijkingen, open deuren en te weinig scheldwoorden.
Ik geef deze rant een 5/10.
@Lijkt me logisch... | 17-07-13 | 19:40
Het is inderdaad zijn stijl van schrijven en zijn stokpaardje.
Sollicitant | 17-07-13 | 19:33 | Link |
Kunt u Quid niet vervangen ?
Ik stem voor.
Het word inderdaad tijd om de rekening te verheffen. Waarom wachten tot 21 september? Waarom niet een 'roze' revolutie ontketenen? Bestorm het regerings gebouw en neem de paspoorten in van alle graai politici! Laat ze hun heil maar zoeken in het 'rijke' Zuiden. Hoelang blijven we inderdaad dit nog pikken mensen? We moeten nu een front maken vanuit de burger, een front tegen de fascisten in Brussel, een front tegen de verraders in de tweede kamer! En alles en iedereen die niet mee wil met de Nederlandse normen en waarden kan ook mooi het land uit geschopt worden!! Who is with me?
Stukje ben ik mee eens, maar het mist de spunk dat de andere schrijvers op geenstijl nu juist zo anders maakt. Als reaguursel zou het zeker niet hebben misstaan, goede poging.
Welkom. En eensch...
-weggejorist en opgerot-
Tja, het klinkt allemaal bekend. Maar dan ingewikkelder en minder leuk. En tenslotte: ga er godverdomme zèlf wat aan doen, in plaats van nutteloze stukjes schrijven.
Give Him a Job !!
Beste 'sollicitant'. Zonder het te beseffen behoor je in je 'pislinkheid' net zo goed tot de mensen die, zoals je zelf zegt: "direct in de rij [staan] om te huilen naar de maan voor de Nieuwsuur/Debat op 2-cameras over hoe erg en hoe asociaal de regering wel niet is omdat het in hun My Little Ponyland niet langer goudomrande-gratis-geld-voorzieningen uit de Roze Regeringswolk regent en ze voor de eerst keer in hun leven nee horen."
Welcome to the real world.
Kaas de Vies wil redacteur worden?
Prima eerste stukkie hoor!
Ooit zullen onze nazaten dit tijdsgewricht aanduiden als neo-horigheid, of binnenlands kolonialisme, oid.
Zo'n brief is een sollicitatie naar een positie op de Disposition Matrix. Pas toch op met wat u schrijft, broeder/zuster.
All tyranny needs to gain a foothold is for people of good conscience to remain silent.
- Edmund Burke -
He, een SP-ert.
Revolutie... op de barricaden. Er moeten koppen rollen...
Hij/zij heeft natuurlijk wel gelijk maar ik denk dat het nog te goed met ons gaat.
Geef het volk brood en spelen en je hoort ze niet. Zolang we onze tv, onze pizza, ons chineesje, ons biertje, voetbal en neukerijtje nog hebben mag de overheid ons bespieden en bestelen wat ze maar willen.
Triest maar waar...
Beetje Ebru-achtig. Hoog open-deur-gehalte.
Goed gebruld.
Klinkt als een hele boze reaguurder.
-weggejorist en opgerot-
De sollicitant is wat mij betreft door naar de tweede ronde...
"A people that values its privileges above its principles soon loses both."
== Dwight D. Eisenhower
Bel ons niet. Wij bellen u.
REAGEER OOK