
Vandaag besluit
Europa (lees: Duitsland en Frankrijk) om dik 100 miljard euro belastinggeld in het failliete Griekenland te pompen. JeeKaa de Jager oefent de hele dag met zijn blackberry op
twitter om de 5 miljard die het Nederland gaat kosten recht te lullen. Maar die Grieken hebben alle ellende mooi aan zichzelf te danken. Liegen & bedriegen. Iedereen een dikbetaalde baan bij de overheid. 13e & 14e maand. Het hele land op zijn 52ste met pensioen. En belasting betalen ho maar. Lees dit: Van de
17.000 zwembaden in de rijke buurten werden er dit jaar precies 324 opgegeven. De rest bleef lekker onbelast. Vadertje Staat oplichten is volksport nummer een daar. Belastinginspecteurs hanteren inmiddels satellietbeelden om de zwembadtax alsnog te collecteren. En wij gaan ze daar bij helpen. Anders komt die poet nooit terug. Vlieg over de welvarende buitenwijken en
LAP die Hellenistische belastingontduikers er bij. Bubbelbaden, vergunningloze dakkapellen en/of illegale tuinschuurtjes. Alles van waarde telt. Iets gevonden? De Griekse belastingdienst tippen kan
HIERRR. Alvast bedankt. Ook namens Jan Kees de Jager.
Reaguursels
InloggenWat doen die lui in Brussel eigenlijk.. de boekhouding van Griekenland controleren bv ... O dat doen ze ook goed dan ! Slim volk die Grieken.
@jack and friends | 02-05-10 | 22:14
Hoe durf je zo iets achterlijks hier te plempen?
Een politicus wordt niet 24/7/265 beveiligd vanweg taalgebruik.
Een politicus wordt beveiligd vanweg bedreigingen door onbeschoft tuig.
John_Galt | 02-05-10 | 23:44
Mensen die short gaan bij problemen met landen zijn de toejagers naar de slachtbanken. Hun winst is bloedgeld. Griekenlands probleem is dat van libertarisme.
Ja sjeezus, die grieken zijn ook niet te vertrouwen maar geef ze eens ongelijk dat ze geen belastinggeld willen betalen. In Nederland gooien ze belastinggeld in de bodemloze put van de allochtonen. Ik snap het wel.
Een kennis heeft 2 jaar in die bananenrepubliek gewoond, alles maar dan ook echt wordt daar contant afgerekend. En als je ergens een prent voor krijgt dan reken je gewoon ff af bij oom agent.
-Uit de EU schoppen
-Uit de NAVO schoppen.
Zelfde geldt voor Portugal.
-weggejorist-
Wat een vieze communistische post. Overheid fucked up, en dan zijn rijken opeens stom? WTF?...
Die bezuinigingen in Griekenland, dat komt nooit door hun parlement.
Waar het dan op neer komt is dat de Nederlander straks met 67 met pensioen gaat,
om het pensioen van de Griekse ambtenaar met 60 te betalen.
Zoooooooo ik zie dat we binnenkort gratis op vakantie gaan naar Griekenland.
@Sliptong | 02-05-10 | 19:48 : wat jammer nou dat ik niks merk van problemen in Griekenland in dat achterlijke gat wat we Nederland noemen. Doe mij Griekenland maar. Alleen Chersonissos / half noord Kreta mogen ze tot onafhankelijke vrijstaat (haha) benoemen. De rest (het NORMALE Griekenland) is altijd +1.
Moet dat een rijkere buurt zijn? Ik zou er nog niet deaud gevonden willen worden.
Ik heb vannacht mw acac grieks genomen. Help dit ook?
Iemand enig idee hoe de PVV over de EU denkt?
Na Griekenland kunnen wij ook gaan dokken voor Portugal, Spanje, Italie... en als het nog 'n beetje tegenzit Frankrijk. Nog verdere plannen voor uitbreiding EU naar het Oostblok???
en nog staken ook!!!
wahahahaaaaaaaaaa!!!!!!
gekkenhuis
dat geld zie je nooit meer terug....
@Teun van het Tuinpad | 03-05-10 | 08:59
lol. Moggel Teun op deze zouteloze maandag.
Net als de crisis in Nederland is dit veroorzaakt door de hebberigheid van mensen die het eigenlijk niet kunnen betalen... Het socialisme spreekt altijd over 'de bevoorrechte bovenlaag' en dat voor de gewone man ook alles beschikbaar moet zijn, maar daaruit is de hele crisis dus juist ontstaan.
Als je je zaakjes goed op orde hebt, zeker nu na zo'n crisis, dan moet je ineens solidair zijn met deze groep hebberige idioten.
Deze twee heren spraken er al jarengeleden over... www.youtube.com/watch?v=RI4NhxdoCCs
Geert heeft toch weer gelijk.
Wacht maar, zodra ze moeten beginnen met terugbetalen gaan ze daar ook met een vulkaan beginnen...
Sjeng de helle | 03-05-10 | 09:00
Eens, zoals wel vaker.
;)
BBmetR | 03-05-10 | 08:51
Toch maar even tussen de bedrijven door,
Dat is een waarheid als een huis, dat staat!
Onze jongeren kunnen zich die oude situatie niet meer permiteren en zijn gedwongen stappen terug te doen om een normaal huis te kunnen betalen en om rond te kunnen komen.
En dan heb ik niet over exorbitant gedrag, nee, over een normaal leven.
Het is gewoon niet meer op te brengen.
In en in triest.
necrosis | 03-05-10 | 08:52
Niets aan de hand.
Er belde gisteren wel 2 mannen aan die een raar taaltje spraken.
Ze noemde elkaar Zorba en Papalamepiemollos.
Na 3 keer aanbellen heb ik maar geroepen dat ik niet thuis was.
Dat werkte.
En dat met die borden kapot gooien na een goed etentje moet eauk maar eens afgelopen zijn...
@Teun van het Tuinpad 8:46
Gelukkig, ik dacht even dat jij ontvoert zou zijn door geldbelustte Grieken die vele miljarden zouden gaan eisen bij de TMG en Geenstijl voor je vrijlating.
*zweet van voorhoofd vegen doet*
@Sjeng de helle | 03-05-10 | 08:14
Dat er zo weinig kinderen bij autochtonen geboren worden is direct een gevolg van de slogan "Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid".
Die slogan was gewoon een stap naar: "En ook de vrouwen moeten werken anders heeft een huisgezin geen voldoende inkomen".
Als ik zo langs de vriendinnen en vrienden van mijn kinderen kijk hebben héél veel mensen gewoon heimwee naar de oude situatie waarbij de man werkt en de vrouw liefdevol 2 of 3 kinderen krijgt en daar de hele dag voor zorgt.
Een enkele uitzondering daargelaten.
@ Sjeng de helle | 03-05-10 | 08:38
Wat dacht Sjeng van zinvol Griekse borden kleien op de PAAZ afdeling onder begeleiding van gekke zuster Halsema.
Bos Hout | 03-05-10 | 08:32
Hij zal vast niet vragen om nieuwe kapotjes.
Denk ik.
@Brusselmans
Ik wil je verzoek graag inwilligen (zwembaden verklikken) maar ik mis de [!] op de pica.
necrosis | 03-05-10 | 07:48
Welnee, ik was even druk met het verbranden van mijn Nana Mouskouri cd collectie.
Mogge @ all.
Heeft iemand trouwens de reden waarom Grieken op hun 52ste met pension kunnen?
Trek dat op naar 65 en we zijn al een heel eind.
Volgens een comment wonen er 11.000.000 mensen in Griekenland, het aantal mensen tussen 18 en 65 is toch minstens 6.000.000.
Doe dat maal 13 (aantal jaren tussen 52 en 65) en voila, je hebt 78.000.000 werkjaren ipv AOW jaren, een beetje jaarsalaris in Griekenland zal toch wel 20.000 Euro bedragen (1.0FTE) dus: 78.000.000 x 20.000 = 1560 MILJARD extra!
Problem solved!
Al vermoed ik dat sommige guurders mijn rekenmodel gaan bekritiseren......
mensen tot laters, moet er weer van tussen.
Nog een fijnen dag allemaal.
Bos Hout | 03-05-10 | 08:32
Kon je wel eens gelijk in hebben. Noord-Italië verzet tegen het financieren van Zuid-Italië en Berlo wipt vrolijk verder.
wachtmeester de bruy | 03-05-10 | 08:33
Heb dat artikel ook gelezen, maar Uw voorstel kan echt niet! U legt een hele Nederlandse Industrie tak zo lam, en waar moeten onze sociaal bewogenen dan van leven en de dag zinvol doorbrengen?
necrosis | 03-05-10 | 08:28
Dat is zo, maar dat is statistiek niet waar?
Gisteren weer een mooi staaltje van kunnen zien van onze zeer gewaardeerde Maurice.
Vraag las U niet op de PVV kunt stemmen waar gaat U stem dan naar toe kies uit de volgende partijen die eventueel een kans maken.
Resultaat: 46% of 48% van de PVV stemmers overweegt op de VVD te stemmen. De PVV loopt leeg.
Dat is pas interpretatie van statistisch onderzoek, geweldig.
Zo gaat dat met die kosten van de vergrijzing ook.
@ Sjeng de helle | 03-05-10 | 08:14
Als cultuurkatholiek zeg ik : moge Godallemachtig dit ons bespaard blijven.
extra.volkskrant.nl/opinie/artikel/sho...
Doet er meteen even onderstaande link van medereaguurder Ahasveros bij.
Deze link lezende zou ik de pil van Drion eerder deur het halalvoeder mengen.
extra.volkskrant.nl/opinie/artikel/sho...
Smorreges deze morregen!
Sjeng de helle | 03-05-10 | 08:27
Ben bezig in boek over Berlusconi over de afgelopen jaren. Neuqt ook alleen maar in de rondte, maar komt in tegenstelling tot Obama straks wel zijn handje ophouden hier.
@Sjeng de helle 8:14
Volgens mij valt dat "kindertekort" wel mee, er zijn gewoon veels te veel jongeren die een uitkering trekken/ stelen, etc ipv te werken.
En die vergrijzing valt best wel mee, vergeet niet dat er zat bejaarden doodgaan en verder is Nederland rijk genoeg om de AOW van het staatsinkomen te kunnen betalen, helaas ligt het aan de mensen die het mogen uitgeven (CDA/ PvdA) dat we structureel tekort komen.
De noord-zuid lijn, de betuwelijn, de JSF, Afghanistan, import van mensen die gezien hun houding en achtergrond hier niets te zoeken hebben, etc.
Je kan geld maar één keer uitgeven (behalve Wouter Bos) en bejaarden staan niet erg hoog op het "to do" lijstje van de regering.
Hier beginnen ook al scheuren in het smetteloze blazoen te komen:
www.telegraaf.nl/buitenland/6648461/__...
koolteer | 03-05-10 | 08:09
LOL,
Overigens gisteren een indrukwekkende reportage gezien over een Ierse Priester die zelf als acoliet was misbruikt tijdens zijn opleiding.
Deze man stond wel voor zijn zijn zaak. Zijn parogianen droegen hem op handen. Zo kan het dus ook.
wachtmeester de bruy | 03-05-10 | 08:07
Dit bericht klopt, de Griekse premier zei nml. dat de banden tussen Griekenland en Turkije beter werden, en dat daardoor bilaterale handelskansen konden worden geschapen.
De rest heeft met de vergrijzing van Europa te maken er worden te weinig kinderen geboren om de Europese economie draaiende te houden en de vergrijzing te betalen, daarom is het consept ontwikkeld om uit Noord -Afrika mensen in Europa toe te laten. Het gemiddelde Europese geboorte cijfer is per koppel 1,5 en uit de Noord-Afrikaanse import 3,5 gemiddeld.
Zo werkt dat. Verwacht elk moment dat de Pil van Riom in het ziekenfonds pakket wordt opgenomen en dat we opgeroepen worden deze op onze 67 e verjaardag feestelijk in te nemen om zo de kosten te reduceren.
@Sjeng de helle 08:02
Zolang er christenen zijn, is er geen democratie.
52 jaar met pensioen
Even nakijken wat de eisen zijn om je als Griek te kunnen laten naturaliseren en even wat redenen verzinnen waarom ze mij asiel moeten verlenen.
Eerst een gratis reis regelen.
Een hotel in Athene reserveren en dan mijn paspoort er naar toe sturen.
Mij melden bij de IND als Grieks vluchteling die me natuurlijk linea recta op het vliegtuig terug zet.
Daar aangeven dat we een uiterst onbetrouwbare regering hebben waar je constant het risico loopt dat ze handelen naar de waan van de dag en contracten, pensioenen, afspraken en andere regelingen niet eens het papier waard zijn waar het op gedrukt is. En het levensbedreigende dat je vanwege de opgelegde dwangarbeid tot 67 jaar, met een nog onbekende uitloop, daar vroegtijdig het loodje gaat leggen. En zo zijn er nog wel wat redenen te verzinnen.
Sjeng de helle | 03-05-10 | 07:50
Moggûh Sjeng.
Las ergens dat Turkije de Grieken wilde helpen met deze crisis.
Dat doen ze tog al jaren door met hullie medewerking al die illegale muzelmanbroeders uit Afrika en Azië die Europa binnen willen op de Griekse eilanden te dumpen.
Wie waren dat ook weer die Partijen die ons dat Europees referendum door de neus hebben geboord?
Ach ja, 9 juni gewoon weer op stemmen! Dan komt het wel goed.
Dacht dat deze regering
demissionair was maar ik vind dat ze toch nogal flinke beslissingen nemen.
Justme23 | 03-05-10 | 06:14
Die gaan ook de aow leeftijd nog verhogen hoor ,Donner moet en zal zijn zin krijgen demissionair of niet het gebeurt gewoon.
Net zo als de Missie in Afghanistan ,die gaat gewoon doorgezet worden.
Balk heeft overal schijt aan en stamt het erdoorheen,al moet ie zijn moeder ervoor verkopen.
Hoe gaat het trouwens met Ajax, hebben ze al beschuldingen geuit dat Fehér van NAC opzettelijk een rode kaart pakte (omkoping natuurlijk) tegen Twente?
necrosis | 03-05-10 | 07:52
Blijkt een goede strategie te zijn! 350 goed opgeleide Nederlanders vertrekken hier per dag, kost de staat ook om en nabij de 9 miljard aan misgelopen belastingen per 5 jaar, buiten de desinvestering in onderwijs.
Maar we krijgen er wel iets moois voor terug.
Even verpleegtehuis bellen gaat dat oma rustig 3 dagen per week in haar vervuilde bed kan blijven, en vreten hoeft ze ook niet daar heeft ze in haar leven al tijd genoeg voor gehad.
@Sjeng de helle 7:47
Nederland bezuinigd door de burger meer geld te laten uitgeven aan belastingen, boetes en dergelijke.
Simpel.
"die" een tegel omhoog gooien doet
wachtmeester de bruy | 03-05-10 | 07:41
Moggûh Boeng,
"Hoppa"
Doe es kappen hiermee! Heb zelf wat aandelen in time-share vakantie huisje daarzo.
Ze hebben jullie trouwens wel goed bij de kloten Grieken.
Sparen, sparen, betalen, betalen domme Ollanders, de rest van de wereld geeft het wel uit.
Groeten uit een belasting paradijsje.
Heeft Teun een ban, het is hier zo stil.
En als Griekenland "onder de hamer" gaat wil ik graag dat knappe meisje van de receptie van het Livadi Nafsika hotel overnemen (Dassia/ Gouvia, Corfu).
Miauwie!
Even een paar dingen opsommen:
Antillen begrotingstekort: 2 Miljard. Nederlandse belastingbetaler dokt.
NS verdwenen (Huizinga CU ): 1.3 miljard
Griekenland : 5,5 Miljard
Ontwikkelingshulp : 7 miljard
Immigratie: : 20 miljard?
Zieligheidsindustrie : ..............?
JSF beraming tot nu : 380 miljoen eindbedrag ?
Noord Zuidlijn : 1,5 miljard? eindbedrag tekort?
Afghanistan militair : 300 miljoen per jaar ?
EU afdracht : 4 miljard per jaar ?
Kom ongeveer op een van om en nabij de 40 miljard! Hoeveel moesten we ook alweer bezuinigen?
Van oma geërfd familieservies uit kast haalt en Sirtaki dansen doet.
weblogs.vpro.nl/oorsmeer/2010/04/11/gr...
Kunnen we Spanje, Italië, Portugal enz. ook eens even goed doorlichten voordat ze beginnen te zeuren dat ze ook geld willen?
.
En Kroatië en Turkije etc. checken op Griekse toestanden VOOR ze bij de EU komen?
D'r is geen Kroaat die belasting betaalt.
.
.
Canis Ferox | 03-05-10 | 07:08
Nee, op dit moment niet.
Het is eigebnlijk broekzak vestzak.
De constructie gaat zo: Nederland leent geld op de kapitaalsmarkt tegen 3%
en leent dit dan weer aan Griekenland tegen 5,5%.
Zouden de Grieken niet betalen, wat goed mogelijk is door hun desolate manier van belasting innen, dan zou de Euro, zeker als Spanje Italië Porugal en eventueel België en Ierland in dezelfde problemen komen wel eens kunnen devalueren met 50%.
De overdragt wordt gefaseerd gedaan en elke keer wordt o.a. door het IMF gecontroleerd of Griekenland aan zijn verplichtingen voldoet.
Overigens kost dit grapje elke Nederlander als het daalt 550,-
De hele toko zou eigenlijk bij opbod verkocht moeten worden. Afbod zou beter zijn; kun je wat lager beginnen en het neemt minder tijd in beslag.
.
Kan iemand mij vertellen wat dit gaat doen met de waarde van de Euro? Moeten ze nu geld gaan drukken, devalueert de Euro, gaat de inflatie sterk omhoog?
.
Wie weet of vermoedt wat?
Zolang je chocolade blijft uitdelen wil iedereen je vriendje nog wel zijn, maar wie steunt Nederland in tijden van nood, wanneer je je echte vrienden leert kennen?
koerbagh ® | 03-05-10 | 03:18
Ook als day starter een prettige deun.
Als Italië nu ook nog in de problemen komt, wordt het Grieks_Romeins worstelen in de EU.
Goede morgen @all.
:)
Vind dit weer een echte CDA acktie.
Dacht dat deze regering
demissionair was maar ik vind dat ze toch nogal flinke beslissingen nemen.
Griekse trots is gevallen en de zakkenvullers doen net of ze het wat schelen kan dus leveren ze 13e en 14e mnd in plus bonus wat echter niet vermeld word is het salaris wat die boevebende ontvangen waar de EU landen nu voor gaan dokken om die te handhaven. Kan NL gewoon zeggen dat ze niet mee doen omdat de politiek is gevallen en er geen beslissingen genomen mogen worden totdat er weer een nieuwe premier is geinstaleerd? En hoe kan je als land dat zelf problemen heeft een ander land gaan helpen terwijl de tekorten in eigen land niet op orde zijn?
Zo Europa word hier even op zijn Grieks genomen!
John_Galt | 03-05-10 | 03:26
Aah, de ZOO, mooi man. Zwaai ook even naar de Makaken. Echte loljurken zijn het.
@despecialist | 03-05-10 | 03:21
Tostrams heeft met z'n fundamentele analyses dan ook vaker ongelijk dan ik met mijn technische. Dat zeg ik niet om mezelf op de borst te rammen, maar 20-25% per week is mijn target en dat haal ik eigenlijk altijd.
Nu naar bed, morgen met de kinderen naar de dierentuin. De handel is alweer gedaan voor de week.
Anyway, bed tijd ...
@John_Galt | 03-05-10 | 03:13
Tja, ik zal zeer zeker niet zeggen dat het onmogelijk is maar ik heb TA-ers zelf nog nooit veel zien verdienen. Op een gegeven moment kwam de lead analist van Tostrams bij ons werken, die wilde trader worden, hij was na 4 maanden weer weg, nooit een cent verdiend ...
koerbagh ® | 03-05-10 | 03:10
Dat hij het simpelweg niet wilde vertellen, dat dacht ik ook altijd. Echter, na verloop van tijd zijn we met z'n vieren weggegaan bij onze toenmalige werkgever en zijn toen zelf een handelsbedrijfje gestart, waar we de winst deelden (en dat nog steeds doen). Hij heeft dus nu economisch baat bij het succes van ons vieren, maar de 'gut feeling' verklaring is nog steeds niet vervangen door een ander verhaal...
En dat niet inschatten van eigen tekortkomingen, tja, denk dat de meeste mensen op een gegeven moment hun eigen zwakke en sterke punten wel aardig in kunnen schatten.
Enfin... Het is mooi geweest. Te bed.
Slaapliedje:
www.youtube.com/watch?v=8_ofFa50LzY
= out
-weggejorist-
@despecialist | 03-05-10 | 03:02
Grappig. Ik neem alleen beslissingen op basis van technische analyse, nooit op basis van gut feeling. Vandaag is een uitzondering, de euro shorten bij opening was als snoep van een kind afpakken: Makkelijker wordt het niet.
John_Galt | 03-05-10 | 03:05
Mensen die sparen via een verzekering, tja dat is die 80% ;)
@despecialist | 03-05-10 | 03:02
Wellicht deugt je eigen idee van logica en steekhoudende argumenten niet. Mensen zijn geneigd om hun eigen tekortkomingen nooit bij zichzelf te zoeken maar altijd bij een ander. Niks mis mee, geen veroordeling, gewoon een constatering en een feit. Die "gut-feeling" van de trader is veel meer dan dat, maar hij gaat jou niet vertellen wat dan wel; misschien omdat jij het toch niet snapt of anders omdat hij niet het risico wil lopen dat je het wél snapt.
@seven | 03-05-10 | 02:56
UIteindelijk zijn dat ook een soort get rich quick schemes. Ik doe die handel lekker voor mezelf, vind het leuk en ben er redelijk goed in. Mensen die iemand anders voor zich laten traden zijn hetzelfde soort mensen die een spaarbelegpolis hebben.
Ga maar na: Als die gasten werkelijk zo succesvol zijn, dan wil je toch helemaal niet de ellende van klanten, accountants, administratie en weet ik veel wat meer. Dan doe je het lekker voor jezelf.
@Parsons | 03-05-10 | 02:58
Ik stel voor dat je mij op m'n woord vertrouwt en John_Galt ziet als een vent met ballen.
John_Galt | 03-05-10 | 02:55
Dat je kinderlijk eenvoudig een boterham kan verdienen met wat moneymanagement en gezond verstand, dat bestrijd ik ten zeerste. Wat het wel is, tja ... De beste trader die ik ken blinkt in ieder geval zeer zeker niet uit in logica. Soms neemt ie een positie waarbij ik 10 steekhoudende, logische argumenten kan aandragen waarom het geen goed idee is en als hij de trade dan met winst afsluit en ik dan vraag WAAROM in godsnaam die trade, dan is steevast het antwoord 'gut feeling' ... :) Tja. Ik heb in ieder geval enorm veel mensen zien falen en dan juist met name beta academici (en domme rukkers). Mijn theorie is in ieder geval dat je meer associatief dan logisch moet denken.
Parsons | 03-05-10 | 02:43
Nee, je weet kennelijk nog niet genoeg. Zie koerbagh ® | 03-05-10 | 02:41
@John_Galt | 03-05-10 | 02:55
Ik stel voor dat je stopt met snuiven.
John_Galt | 03-05-10 | 02:45
Wel handig voor de beginners om een betrouwbare trader te zoeken. Veel kaf onder het koren. www.cftc.gov/enf/enfunsafe.htm
@despecialist | 03-05-10 | 02:52
Money Management, is het sleutelwoord en fatsoenlijke Risk/Reward ratio's. Met technische analyse, op support en resistance en prijsactie kun je kinderlijk eenvoudig een goede boterham verdienen. De stalen ballen heb je nodig om niet te traden wat je denkt, maar om te traden wat je ziet.
John_Galt | 03-05-10 | 02:45
Het is een feit dat 95% van de daytraders verliest. En dat zit 'm zeer zeker niet in een gebrek aan stalen ballen of nuchter verstand, ik zou zelfs durven te stellen dat de kans groter is dat je slaagt als je enigzins risico avers bent en niet rechtlijnig/logisch denkt maar associatief.
@seven | 03-05-10 | 02:38
Klopt. 80 -90 % heeft geen idee waar ze mee bezig zijn. Ik mag mezelf tot de oerige 20-10% rekenen. Iedereen met een beetje discipline, stalen ballen en nuchter verstand kan dat trouwens.
@michaelgielkens | 03-05-10 | 02:42
Nee hoor, dat is een prima tactiek. Zembla past het ook geregeld toe.
@seven | 03-05-10 | 02:41
Een ouwehoer pur sang. @ikweetgenoeg
-weggejorist-
Blablalblablla....
Een goede boekhouder betaallt zichzelf. nuf sead.
LOL @Parsons | 03-05-10 | 02:32
Nope, far from it.
-weggejorist-
Parsons | 03-05-10 | 02:32
Who is John Galt? Voor jou een vraag.. ;)
John_Galt | 03-05-10 | 02:21
Volgens velen is forex daytrading iets waar 80 - 90 % vd part. daghandel gewoon verliest. www.businessinsider.com/similarities-b...
@koerbagh ® | 03-05-10 | 02:28
De nieuwe nick van MT dan?
LOL@koerbagh ® | 03-05-10 | 02:28
nope.
@Parsons | 03-05-10 | 02:19
Nou, John_Galt is geen Gordon Gekko. Trust me.
@koerbagh ® | 03-05-10 | 02:17
Iedereen kan het, bijna niemand doet het.
@koerbagh ® | 03-05-10 | 02:17
Godron Gekko II. En wij waren er bij! #historischmoment
@John_Galt | 03-05-10 | 02:13
Gefeliciteerd dan maar.
*Mixed feelings als belastingbetalende kutburger, maar het is u gegund*
.... en daar gaat de EURO!
LOL@Parsons | 03-05-10 | 02:09
Dat betaalt de bonussen. En de shorts in het eigen bedrijf natuurlijk, die worden miljarden waard.
@John_Galt | 03-05-10 | 02:00
Ik dacht meer aan oplichting aan fraude.
@despecialist | 03-05-10 | 01:59
Beetje daytrader die het snapt verdient al gauw 15% per week. Dat maakt het begrip 'pro' in de valutahandel een lachertje. Dat kan ie omdat ie met een kleiner kapitaal werkt en dus geen marketmover is. Ik zou een 'klant', als ik die zou hebben, met droge ogen 100% rendement per jaar durven beloven. Dan hoef ik er geen ruk voor te doen. Hilarisch hoogtepunt van mijn dag zijn dan ook de 'commentaren' van de experts in ~DFT.
@despecialist | 03-05-10 | 01:59
U beschrijft de perfecte ambtenaar. (Vervang "klant" door "belastingbetalende kutburger")
@Parsons | 03-05-10 | 01:56
GS verdient het op de spreads, amper op de vloer.
koerbagh ® | 03-05-10 | 01:54
Hij heeft eerst enkele jaren zelf als trader in dat team gewerkt en heeft nu promotie gemaakt terwijl ie voor geen meter kon traden. Wat ik maar wil zeggen, veel banken en hun traders hebben ook 0 gevoel voor de markt en verdienen omdat ze geld kunnen pakken op hun klanten, niet door hun gevoel voor richting.
@despecialist | 03-05-10 | 01:49
En Goldman Sachs?
@despecialist | 03-05-10 | 01:49
Aan de andere kant, als ik de rendementen zou halen die de pro's maken zou ik m'n huur niet kunnen betalen. If you catch my drift.
Ημητέρα Fuckers
@despecialist | 03-05-10 | 01:49
Precies, banken en brokers verdienen het aan de spreads. Ik handel puur technisch..
Beetje laf daytraden zeg maar. Geen droog brood in te verdienen.
@despecialist | 03-05-10 | 01:52
Dan ben je een management-pro, maar geen trade-pro. Subtle difference.
koerbagh ® | 03-05-10 | 01:46
Zoals ik al zei, zodra het je primaire bron van inkomsten is mag je je wat mij betreft pro noemen, of je nou in dienst bent of niet. Een ex collega van me die voor geen meter kon traden, geeft nu leiding aan een team van handelaren bij een grote bank in Londen. Ben je dan pro ? Wat mij betreft wel.
John_Galt | 03-05-10 | 01:45
Hehe, er zijn ook maar verdomd weinig mensen die geld verdienen enkel met een gevoel voor richting, de banken en hedgefunds verdienen 't door arbitrage, complexe wiskundige modellen en/of aan klanten (spreads/commissie).
@John_Galt | 03-05-10 | 01:47
Thanks.
Aanvulling @ 01:46
Eigenlijk een soort ambtenaar, dus.
LOL @John_Galt | 03-05-10 | 01:45
@koerbagh
De Renminbi oftewel de Yuan.
@despecialist | 03-05-10 | 01:38
Als je in dienstverband werkt werkt ben je geen pro. Dan ben je een amateur die mag gokken met andermans geld.
@despecialist | 03-05-10 | 01:38
Ben geen pro, heb ik nooit gezegd. het is m'n werk. Dat is wat anders.
Laten we het er maar op houden dat ik thuis wat zit te klussen. Pure liefhebberij, verdien er geen flikker mee.
@John_Galt | 03-05-10 | 01:20
Even hoor... voor het bijwerken van mijn iso-afkortingen... Wat is RMB voor munt?
De gemiddelde goed opgeleide Griek ontvangt zo ongeveer het Nederlandse minimum jeugdloon. Met ongeveer gelijke uitgaven. Wat gek toch dat ze niet zo graag belasting betalen.
michaelgielkens | 03-05-10 | 01:18
In Griekenland vormen de (vaak corrupte) ambtenaren de bovenlaag in financieel opzicht.Een richting die NL ook steeds meer opgaat. Nu al verdienen ambtenaren los van werkdruk en secundaire voordelen gemiddeld ong. 25% -30% meer pj dan werknemers in de particuliere sector.
John_Galt | 03-05-10 | 01:30
Hehe, geen probleem hoor, kreeg de indruk dat u bedoelde dat u als pro ergens in dienstverband werkte, maar snap nu dat u thuis wat zit te klussen. Maakt verder ook niet uit, zodra het je primaire bron van inkomsten is mag je jezelf pro noemen wat mij betreft.
@despecialist | 03-05-10 | 01:24
Omdat ik vind dat het niemand iets aangaat bij welke broker ik handel. Simpel. Dat jij bij Penson handelt, is hartstikke mooi voor je. Ik handel daar niet. Laat ik het zo zeggen, ik heb accounts bij twee ECN brokers in Europa en die bieden me allebei niet de CNYEUR
@michaelgielkens | 03-05-10 | 01:18
Heb je überhaupt begrepen waar het artikel over gaat?
michaelgielkens | 03-05-10 | 01:18
Volgens mij heeft die zwembadtaks meer te maken met de schaarste van het zoetwater in nogal wat delen van GR, dat lijkt me in ieder geval wel aannemelijk.
John_Galt | 03-05-10 | 01:15
En waarom geheimzinnig doen over een broker, ik handel als pro al vele jaren via Penson, zie niet in waarom je daar geheimzinnig over zou moeten doen.
of de eurrmb, da's hetzelfde.
-weggejorist-
@John_Galt | 03-05-10 | 01:15
Als ik het niet dacht. Heb je nog iets te melden dat we niet al weten?
John_Galt | 03-05-10 | 01:15
Ik vind het gewoon een beetje vreemd, zelfs bij Interactive Brokers kan je de eur/yuan traden en IB is niet eens een specialist in valuta
@despecialist | 03-05-10 | 01:11
Wil je m'n accountnummer ook nog? Mijn broker biedt de EURCNY niet, dat komt vooral door de zeer hoge spread op dat paar.
De oplichtersbende van Athene
gaat vele miljarden lenen
afbetalen zullen ze niet
liever nog gaan ze totaal failliet
en Noord-Europa zweet penen
|Conclusie: de euro zal straks geen flikker meer waard zijn, omdat het onderpand van die euro (de gezamenlijke NDP's) geen flikker meer waard zijn.
Just my two cents.
John_Galt"
Dat is lange termijn op korte termijn is er nu een oplossing voor 'griekenland' en nou is Californië weer aan de beurt. En volgens mij gaan de cad en de aud nou juist corrigeren. Zelf doe ik meer xau/usd of xag/usd en dan long met een beetje positie bouwen. (waarschijnlijk is dit chinees voor een hoop mensen maar dat geeft niks die kun je ook shorten!!)
John_Galt | 03-05-10 | 01:07
U zit in de valutahandel maar handelt bij een broker die niet de eur/yuan aanbiedt. Dat klinkt mij een beetje vreemd in de oren, welke broker is dat als ik zo vrij mag zijn ?
En toch denk ik dat Twente kampioen kan worden.
Het is nu al minimaal 135 mrd om de komende 3 jaar door te komen. Daarna hebben ze weer jaarlijks net zoveel nodig, ze kunnen binnen de euro nml niet devalueren tov de economisch sterkere landen. Het idee dat ze ooit zon sterke concurrerende economie worden als de Noord Westerse EU landen is een sprookje, laat staan binnen x jaar. Dus al dat geld wordt ooit kwijtgescholden. En dit is alleen Gr. de komende 3 jaar..
www.eenvandaag.nl/buitenland/35882/gri...
feb 2009, Voorspeller kredietcrisis: ‘euro zal uiteenspatten www.volkskrant.nl/economie/article1156...
Euro scepticus Nigel Farage (ukip) jan 2009 www.youtube.com/watch?v=5DlVFKBwbuU Helaas 200% gelijk gekregen. Verstandige economen waarschuwde ook, maar de Euro moest en zou er komen. Luisterde de EU en overheden maar wat beter naar de niet EU-meelopers en sceptici. Kan veel leed voorkomen.
De bekende econoom Alfred Kleinknecht, verbonden aan de Technische Universiteit Delft, zag de bui in 1997 al hangen, toen hij zich tegen de invoering van de euro keerde. De geleerde voorspelde toen al het Griekse drama dat de internationale beurzen momenteel in rep en roer brengt. Het was toen al duidelijk dat de armere EU-landen vroeger of later hoge importoverschotten zouden opbouwen die ze vooral met leningen zouden financieren. Het Griekse bedrijfsleven is sinds invoering van de euro twintig à dertig procent te duur geworden om te kunnen concurreren op de Europese markt. Dus heeft het land veel goederenimport en weinig export. Om de import te kunnen betalen, hebben banken in exporterende landen als Duitsland en Nederland Griekenland veel krediet verstrekt, waardoor de schuld alleen maar opliep. Op de lange termijn is zoiets natuurlijk niet houdbaar.
despecialist | 03-05-10 | 01:02
Omdat die niet te traden is bij mijn broker en omdat die yuan zo onbetrouwbaar is als de pest. Besides, wat is het nu om met hoge kosten de yuan te traden als je voor weinig de USD kunt traden.
John_Galt | 03-05-10 | 00:59
Ok. Alleen vraag ik me dan af, uit interesse, waarom niet short zit in bijvoorbeeld eur/yuan ?
John_Galt | 03-05-10 | 00:55
Zo maar even een vraagje hoor, waarom zouden beleggers dollars kopen als je vrijwel zeker bent dat de yuan gaat stijgen? Ik zou liever long gaan in yuan's ipv short in euro's of dollars.
@despecialist | 03-05-10 | 00:56
Volgens mij ontken ik dat nergens. Ik zit dan ook niet alleen short in de EURUSD maar ook in de EURAUD en EURCAD.
koerbagh ® | 03-05-10 | 00:53
slimme chinezen kopen amerika en europa leeg, wat moet je anders met al die dollars en euro's?
John_Galt | 03-05-10 | 00:38
U vergeet alleen in uw betoog dat het aan de overkant van de plas nou ook niet bepaald goed gesteld is. Californie is bijvoorbeeld net zo failliet als Griekenland en in absoluten vergeleken is die economie wel eventjes wat groter.
@neemjemoederindemali | 03-05-10 | 00:48
Wat je op de internationale markten vreemdgenoeg nog steeds ziet, is dat de dollar een safehaven is. Als Beleggers hun geld uit europese bonds halen (uit euro's dus) zullen ze daar dollars voor kopen. Als de dollar sterker wordt, is de urgentie voor China weg om de US bonds te dumpen. Als die urgentie er al mocht zijn, natuurlijk. China bezit ondertussen de VS.
Als de miljarden binnen zijn zijn bij Griekenland de beloftes vergeten. Binnen 10 jaar volgen er herstructureringen van de schuld wat een eufemisme is voor kwijtschelden want tech. failliet, dus schuldreductie..
juriste | 03-05-10 | 00:50
dat ze het nog niet gedaan hebben komt omdat hun dollars dan ook geen flikker meer waard zijn.
@juriste | 03-05-10 | 00:50
Chinezen staan er inderdaad al eeuwenlang om bekend dat ze zichzelf met veel graagte in de voet schieten.
*hoofdschudden doet*
Leuk, Euro-PA. Dokken voor de kinderstaatjes. Vadertje Cats draait zich nogmaals om in zijn graf en roept; Kindren, zyn Hindren!
neemjemoederindemali | 03-05-10 | 00:48
China heeft veel dollars inderdaad en kan de economie in de VS ontwrichten.
John_Galt | 03-05-10 | 00:38
Helder betoog en heel duidelijk. Ik ga alleen even advocaat van de duivel spelen. De Japanse economie is nog niet zo slecht heb ik het idee. Wat als de dollar omlaag sodemietert, China kan zich niet veroorloven dat de dollar daalt omdat ze er karrenvrachten van hebben, van de euro ook trouwens.
Stel dat de yuan enorm evalueert, zeg 25% t.o.v. de dollar en 10% t.o.v. de euro, hoe ziet het scenario er dan uit? Stel ook nog eens dat de roebel een 20 tot 30% evalueert, hoe gaat het dan met de euro en de dollar landen?
Griekenland, een land met een absolute meerderheid voor de sociaaldemocraten.." President: Károlos Papúlias (Socialist, in ambt sinds 12 maart 2005)
Regeringsleider: Giorgos Papandreou junior (Socialist, minister-president namens PASOK, sinds 6 oktober 2009)
Na de parlementsverkiezingen van 4 oktober 2009 zetelen de volgende partijen in het Griekse Parlement:
PASOK, Sociaal-Democraten (160 zetels);Nea Dimokratia, Conservatieven (91 zetels);KKE, Communisten (21 zetels);LAOS, Nationaal-Democraten (15 zetels);SYRIZA, Socialisten (13 zetels).
De noordelijke Europese landen zijn zo serieus en hulpvaardig jegens minder bedeelden en daarvoor is veel belastinggeld nodig en presenteert de overheid zich als de beste vriend van de burger. In de zuidelijke landen heerst een andere cultuur.
Er bestaan supersnelle google maps en jullie komen me met die supertrage pauper bingmaps? Kom nou zeg, get a life.
koerbagh ® | 03-05-10 | 00:43
LOL @ pluskrimp.
@John_Galt | 03-05-10 | 00:38
Krimp? Lubbers kwam in de jaren '80 met het schitterende woord: Mingroei. Zodat het positieve woord "groei" toch in de begrotingen kon komen.
Koot en Bie introduceerden daarop: Pluskrimp.
(Zomaar een zijlijntje.)
Alle grieken in woonkazernes stoppen, laten leven op het goedkoopste brood, bruine bonen en uien. Heel hard werken is voor de grieken verplicht, maar zonder geld te krijgen. Alle bezittingen (overheid, particulier, bedrijven) zijn voor de inwoners van EU landen die significant bijdragen aan het herstel van Griekenland.
@AgentKrol | 03-05-10 | 00:38
Zat te kijken, maar heb ik niet gehoord.
@neemjemoederindemali | 03-05-10 | 00:22
Wil ik best proberen. Komt ie:
Als de euro gaat stijgen t.o.v andere valuta wordt de euro dus duurder. Dit betekent dat de staatsschulden groter worden, de tekorten duurder en de rente op staatsleningen ook. Hoe duurder de euro, hoe groter de relatieve staatsschuld. Deflatie is een drama voor landen met een hoge staatsschuld en grote begrotingstekorten, Japan is daar een mooi voorbeeld van. UItkomst hiervan is een failliet van de eurozone en dus een waardeloze euro.
Door de hulp aan Griekenland geeft de EU aan dat slecht bedrag wordt beloond, er wordt ver onder de marktrente geld beschikbaar gesteld. Niks staat andere landen, zoals Portugal en Spanje, in de weg om ook voor hulp aan te kloppen bij de EMU. Gelijke monniken, gelijke kappen immers. Ondertussen dalen overal huizenprijzen, stijgt de werkloosheid, wordt de olie duurder en vindt er nauwelijks reeel herstel plaats. Nederland moet bijvoorbeeld 25mrd bezuinigen, terwijl er sprake is van economische krimp en een stijgende werkloosheid.
Griekenland zal nooit in staat blijken om de schuld in te lossen, dat is een godsonmogelijkheid tenzij er een enorm economisch wonder plaatsvindt in die contreien. 13% van het GDP bezuinigen, terwijl ze zelf verwachten dit jaar 4,6% economische krimp (schitterend eufemisme, btw) te hebben.
Dat betekent dat de staatsschulden van alle euro landen stijgen met het toenemen van de Griekse schuld PLUS het beschikbaar gestelde geld. Immers, ook die andere landen zullen op de kapitaalmarkt moeten gaan lenen om hun eigen aflossings- en renteverplichtingen te kunnen financieren.
Als de staatsschuld toeneemt, wordt lenen op de kapitaalmarkt duurder. Dat is namelijk het probleem dat Gr nu heeft.
Conclusie: de euro zal straks geen flikker meer waard zijn, omdat het onderpand van die euro (de gezamenlijke NDP's) geen flikker meer waard zijn.
Just my two cents.
Olc32 | 03-05-10 | 00:34
Investeren in Grolsch is het beste wat je deze dagen kunt doen :-)
Noemde Cohen in Oog om oog Sven Kockelman nou een lul? Het gebeurde in het stukje over genationaliseerde banken...
Twente kampioen. Hoi Ajacieden. :P
@k3 | 03-05-10 | 00:24
Dank je voor je antwoord, denken we hetzelfde over, hoef ik je geen bronnen te geven met koran teksten..
Misschien is de islam wel ietsje onverdraagzamer/weerbastiger als bv het christendom.
Maar we begrijpen elkaar. -top-
-nu echt naar bed---------
ps: ter overdenking: moet je aanhangers van een intollerant geloof bestrijden (in woord), en zonee waarom niet.
@pollens | 03-05-10 | 00:27
Beleggen in aandelen Edet.
verpauperaar | 03-05-10 | 00:28
Te gek idee man, thanks, daar was ik zelf nou nooit opgekomen!
Ik ga direct effe m'n pleepapier overschrijven! Krijg ik nog meer pleepapier terug!
pollens | 03-05-10 | 00:27
Geef ze lekker uit en koop er iets voor.
Zou er nou 1 Griek het besef hebben dat de magere jaren zijn aangebroken?
pollens | 03-05-10 | 00:27
Investeren in Griekenland, ik heb gehoord dat een aantal landen daar flink in gaan investeren. Die aandelen gaan de pan uit rijzen!
okeee... dus de euro is straks evenveel waard als een velletje pleepapier...
maar wat zal ik dan nu eens gaan doen met m'n spaargeld?
John_Galt | 03-05-10 | 00:14
Btw, wat als de consumenten morgen massaal euro's gaan consumeren en de dollar in elkaar stort? Of als alleen maar de dollar instort, tezamen eventueel met de Yen.
Lewis Lewinsky | 03-05-10 | 00:23
Ik denk eerder dat Spanje het licht, het eind van de tunnel ziet.
@doppertje | 23:06
Achterhaald, kortzichtig en zonde van de energie, net als elk ander geloof. Misschien het boeddhisme niet, maar de rest wel.
@DANNY3960 | 03-05-10 | 00:22
Ziet men in Spanje de bui al hangen?
Dramatisch gelul btw. Geen enkele Europeesche bondgenoot laat een ander zakken. Blalaalabla om nix. En laat Wilders ook maar door z'n kruis zakken. Uit de Euro....... die man spoort niet.
John_Galt | 03-05-10 | 00:14
Ah, we hebben een prof in ons midden. Kunt u uitleggen waarom de euro niet kan stijgen en waarom ik short moet gaan in de euro zonder risico?
Net gesprek met Job Cohen gekeken. Verbaast me dat GS nog geen 'bash' topic heeft gepost. Dat is toch altijd de procedure? Hij deed het overigens wel goed. Anyway, wellicht morgenvroeg?
@koerbagh ® | 03-05-10 | 00:18
Dan zullen er in Brussel heel wat serviezen sneuvelen.
koerbagh ® | 03-05-10 | 00:18
Of een referendum houden of ze het nu wel of niet terug gaan betalen.
koerbagh ® | 03-05-10 | 00:18
Dat zou een goeie zijn! Hebben die Grieken ons nog een keer beduveld! Iets met een ezel en een steen.
En als je hier in Mederland ziek word na 30 jaar arbeid, en je in de Wia komt, kun je je spaargeld en huisje opsnoepen............. Maar miljarden naar die K*t landen sturen is geen probleem... Wat een kansloze bedoeling dat EU zakkenvullen gedoe.
EU staat voor Euros Uitgeven !!!!!! Eigen volk laatst voor het linkse graaivolk
@ verpauperaar | 03-05-10 | 00:12
Idd, je zei het al; geen gemakkelijk antwoord. Maar ik krijg het gevoel dat het nu eerder een wurgcontract aan het worden is.
Wat nou als Athene als 1e bezuinigingsmaatregel de contributie aan de EU opschort?
Rene Freauger | 03-05-10 | 00:12
U onderschat Wouturt Bos en Jeekaa de Jager schromelijk. Wouturt is erin geslaagd onze staatschuld in 1,5 jaar te verdubbelen. Koenders is een klein kind in vergelijking met Bos en de Jager. Pvda zet vaker de verdubbelaar en de joker tegelijk in, op het gebied van geld verknoeien kan niemand ze evenaren, zelfs sinterklaas, de kerstman en Koenders samen niet.
PierDrie | 03-05-10 | 00:12
*Geerfd tientje van Lieftinck vast opzoekt*
.
Lewis Lewinsky | 03-05-10 | 00:11
Daar durf ik mijn handen niet aan te branden. De tijd zal leren of die lening uiteindelijk nodig is, maar het idee van een beloning kan erg stimulerend werken. Of onthul ik nu het geheime plan van Frankrijk en Duitsland?
@PierDrie | 03-05-10 | 00:12
Het Schengenverdrag heeft niet zoveel met EU te maken. Die blijft gelden los van de ineenstorting van de EU.
Geen zin me in te lezen........
*denkt aan aantal zwembaden in Spanje *
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:56
Hou dat idee vast.
Ga niet short in de euro. Niet doen. Het is net een casino.
Man,man,man. Ook valutahandel is gewoon werk, mijn werk toevallig ook nog eens.
Hoe meer mensen hun geld op een europese spaarrekening zetten, hoe meer ik straks verdien. Denk daar maar eens over na.
verpauperaar | 03-05-10 | 00:01
Mijn goede grootmoeder, haar ziel is genadig, heeft me altijd verteld dat je rotte appels moet weg flikkeren voor ze de rest aansteken.
De EU is gevallen, kan niet wachten tot het zover is en we weer ons paspoort bij de grens moeten laten zien en je geld kan wisselen bij een van de nieuwe GWK's.
Rene Freauger | 03-05-10 | 00:09
Het kan weer aan mij liggen, maar er staat toch dat er geen makkelijk antwoord is? En ja, achteraf hadden we natuurlijk bij de toelating van Griekenland beter in hun boeken moeten kijken. Maar ja, achteraf he?
@ neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:39
Zo snel kan zelfs Bertje Koenders ons geld niet uitgeven.
Nederland (de belastingbetalert) gaat dus 5 miljard euro uitlenen om Griekenland van de ondergang te redden! Toch hilarisch om in dit licht even minister Koenders van ontwikkelingshulp erbij te halen. Op de grote inzamelingsactie dag voor Haiti moest deze bovengenoemde minister veelvuldig in allerlei radio en tv shows herhalen dat de Nederlandse regereing de verdubbelaar zou inzetten. Iedere opgehaalde euro zou door de regering worden verdubbeld. Maar zo werd expliciet door deze minister erbij vemeldt: 'Dit is niet het geld van de regering maar van de nederlandse belastingbetaler.' Zie bijvoorbeeld: www.youtube.com/watch?v=ei1P0NzFYKk (op 2.15 min) Ofwel de nederlanders bepalen dus uiteindelijk zelf de hoogte van het bedrag. Oke prima.... u betaalt, dus u bepaalt!
Maarrrrr.... heeft u de afgelopen tijd iemand van het demissionaire kabinet gehoord of nederlandse belastingbetaler het eens is met het uitlenen van de maar liefst 5 miljard!!! (5.000.000.000 euro!) aan Griekenland!?
@verpauperaar | 03-05-10 | 00:08
Als ze er werk van maken, hebben ze geen lening nodig, volgens mij.
Gewoon niets aan ze uitlenen. Leren ze van.
LazyLady | 03-05-10 | 00:03
Ik geef toe, ben een conservatieve kok, een houtvuur geeft in mijn ogen de beste smaak. Mea maxima culpa.
@ verpauperaar | 02-05-10 | 23:56
Er is helemaal geen makkelijk antwoord. Landen die we IN de EU hebben gelaten, kunnen we bij wet niet meer uit de EU zetten. Dus we zitten nu gewoon met de shit.
Het voordeligst is op dit moment gewoon de gifbeker leegdrinken en bloeden voor die Grieken. Tis zuur, maar ik zeg dat we gewoon met Noorwegen etc. mee hadden moeten doen en hun EFTA.
Lewis Lewinsky | 03-05-10 | 00:02
Natuurlijk moet Griekenland aan de slag, daar zijn we het allemaal wel over eens. Echter, er is iets structureel mis in het land als het gaat om boekhouding en belasting. Of dat nu ligt aan de betalers of de inners laat ik even in het midden. Ik ben het met je eens dat een lening niet de oplossing van het probleem is, maar die lening krijgen ze dus alleen als ze er werk van maken. Het is te vergelijken met een hond zindelijk maken: de enige manier van leren is op de blaren laten zitten en belonen voor goed gedrag. Bovendien zou ik Grieken geen borden laten wassen. Iets met stuk gooien voor de lol.
LOL@brienenoord | 03-05-10 | 00:06
Ja, en daar moeten ze nu meteen mee ophouden!
@Lewis Lewinsky | 03-05-10 | 00:02
Nee, dat doen ze niet. Ze gooien borden daar gewoon kapot. Scheelt een boel afwas, en is goed voor de economie: steeds weer nieuw servies kopen.
www.youtube.com/watch?v=OF3qYEks3yo
Lewis Lewinsky | 03-05-10 | 00:02
Borden gooien die Grieken toch geweaun kapot?
@k3
Katja, Koba, Katrien, waar zijn jullie?
Wilders is echt geen gevaarlijke populist hoor. En Griekenland moet geen cent krijgen.
@neemjemoederindemali | 03-05-10 | 00:01
yep. En werkend op knoflooklucht. Erg milieuvriendelijk allemaal.
LOL@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:56
@verpauperaar | 03-05-10 | 00:01
Die rotte appel moet gewoon aan de slag. Niet het ene gat met het andere vullen. Ze moeten helemaal niets lenen, maar aanpakken. Borden wassen, Grieken!
LazyLady | 02-05-10 | 23:52
huh? Een stikstof magnetron?
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:59
Heb je misschien even profijt van, maar uiteindelijk blijf je toch met de rotte appel zitten.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:56
In een straatgevecht ben jij kansloos, want je denkt teveel. Gewoon doen wat in je opkomt. In casu: Heel hard tegen de EU zeggen dat ze op kunnen pleuren en dat Griekenland van ons niets krijgt. #oplichters
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:50
Alles cash. No trace. #belastingontwijking
Maar goed, nu dan eindelijk over Griekenland. Uit de EU zone schoppen is onmogelijk, dat brengt de Euro in diskrediet. (euro of Euro?). Met z'n allen uit de EU heeft ook geen zin want waar hebben we anders al die moeite voor gedaan om een eenduidige munt te krijgen. Een directe bailout is ook niet mogelijk want dan gaat de Euro in waarde omlaag en dat is dan weer slecht voor de economische groei. Nederland uit de EU zone is economische zelfmoord, tenzij we ermee weg komen zoals de Zwitsers dat doen, maar dat zie ik niet gebeuren. Dus in het kort kunnen we niet met maar ook niet zonder Griekenland. Natuurlijk zijn dit allemaal geen oplossingen, maar voor geen enkel moeilijk vraagstuk is er een makkelijk antwoord.
John_Galt | 02-05-10 | 23:42
Ah, dan verdient u niks, in uw eerdere draadje raadde u een ider aan om short te gaan op de euro, iedereen kon dan geld verdienen, volgens u. Inmiddels heeft u het over een stoploss wat er op duidt... dat u er al een speculatie op heeft zitten. Extra graties tip van mij, zet u vanavond nog 10.000,- op zwart, 5000,- op even en 10.000,- op de getallen 1 tot 19 in het plaatselijke casino, iedere onbenul die dit niet doet is gek. Het kan niet mis gaan. De laatste rondes is er al gemiddeld 62,7% gevallen op rood, 57,6% op oneven en 52,42% op een getal boven de 19. Statistisch gezien kunt u niet anders dan winnen. Zet voor de zekerheid nog 2.000,- op de nul en het kan nooit mis gaan.
@Parsons | 02-05-10 | 23:48
Ah, nu ik begrijp.
#jegaathetpaszienalsjehetdoorhebt
@Net niet... | 02-05-10 | 23:53
'De door ons weggestemde'... de magische woorden.
@Joris45 | 02-05-10 | 23:52
Er zitten een stel rioolratten in denhaag, de kunst is ermee om te gaan.
-echt out-
Nee, kijk dan naar China. Daar doet de economie het wel goed. www.spitsnieuws.nl/archives/raar/2010/...
John_Galt | 02-05-10 | 22:33 en K3 | 05-05-10 | 22:39
De door ons weggestemde en door JP ondertekende 'Grondwet' is opgenomen dat een lidstaat mag uitreden mits alle andere lidstaten hiermee instemmen. En de kans daarop is?
*... Valt weer in slaap, t'is laat...*
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:47
Oh nee? Hier wordt al volop met stikstof gekookt. In Tukkerland zijn ze nog niet zover begrijp ik.
flikkers hier in de politiek.. geld zoek,, zoek,, iemand wordt er altijd beter van..
@doppertje | 02-05-10 | 23:49
If you can't best them, join them. -IS-
If you can't beAt them, join them.
-out-
@Parsons | 02-05-10 | 23:48
Nooit gepast betalen. #dankrijgjetenminstewatterug
Diep nagedacht: de enige manier om niet aan deze onzin bij te dragen is geen belasting meer betalen. Net zoals de grieken. If you can't best them, join them.
Hallo, k3, zijn jullie daar nog?
@LazyLady | 02-05-10 | 23:47
Lieve schat, hoe kun je gepast terugkrijgen van 5.39? Ik vind het knap. #nevermind
@ brienenoord | 02-05-10 | 23:44
Jij zegt het. Ik weet het niet. Maar het zou zo maar een BNN item kunnen worden in Try before you die.
@brienenoord | 02-05-10 | 23:44
In de US wel hoor. www.youtube.com/watch?v=Mzc8vS-ac-g
@Parsons | 02-05-10 | 23:43
Hij bedoelt: gepast.
Wat een cente(n)neuker ben je ook.
LazyLady | 02-05-10 | 23:39
Honneponnie, ook de spleetoogbamibakker in jou durp flikkert nog steeds de zooi in de au bain marie heur, de magnetron is geen kook/warmhoudgerei in de chinese keuken, simpel te modern.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:43
Nee sorry, verpaupje. Het was een vergissing van mij, een abuis, vooruit, een stommiteit. De tekst was helemaal niet voor jou bedoeld.
*met hoofd tegen muur bonkt*
Parsons | 02-05-10 | 23:43
Er staat toch echt contant. Leesbrilletje dan maar?
@mezel contaNt
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:42
Ik vond het al zo raar dat je me Carolien noemde...
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 23:36
Nee natuurlijk niet. Ik laat me niet als een mak schaap naar de slachtbank leiden. Every downside has an upside. Life's a seesaw.
Rene Freauger | 02-05-10 | 23:38
Ooit iets gehoord dat een betaling met meer dan 50 munten niet geaccepteerd hoeft te worden. Nu geen zin om na te zoeken, maar misschien iemand die wel tijd teveel heeft?
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:40
Je zei dat je contact terug kreeg van 5,39 en dat is best knap. #maakhetnounietergerdanhetalis
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:40
Je doelt op het woord kruizen? Dat komt uit de muziek terminologie, daar heet een zogenaam hekje een kruis. Weer wat geleerd!
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:37
Dan verdien ik niks. Heb mijn stoploss inmiddels op m'n instappunt staan. Als ie zakt verdien ik geld, als ie terug gaat naar de opening kijk ik morgenochtend wel weer verder.
UIteindelijk kan de euro niet stijgen, hoewel het een ultieme fuck you zou zijn van de yanks. Dan jagen ze met een enrom kutgeintje in 1 keer de hele eurozone over de kling. Verder zou het mij niet verbazen als Trichet donderdag de rente gaat verlagen.
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:40
O shit, sorry, verpauperaar. Mijn excuses.
Mijn tekstje was niet voor jou bedoeld, maar voor k3 | 02-05-10 | 23:01.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:38
Ja, dat is wel een onderzoek waard. #jemaaktjezelfbelachelijk #twitter.com
Parsons | 02-05-10 | 23:33
Betalen met zes euro levert: 6,00-5,39=0,71. Of was het meer het woord contant waar u over struikelde?
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:32
En dan heb ik het nog niet eens over je verhulde godwin gehad, Carolien.
#Dithebbenweeerdergezien...
Dat deugt echt niet, meis.
Rene Freauger | 02-05-10 | 23:36
de staatsschuld laten oplopen tot 130% van ons BNP misschien?
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:34
Lieve schat, is de uitvinding van de magnetron langs je heen gegaan?
@ verpauperaar | 02-05-10 | 23:22
Nee, je snapt het niet. Je moet BEGINNEN met centen. Nadat je centen op zijn en het bedrag nog lang niet voldaan is, moet je al je zakken navoelen en dan ineens nog een zak met twee-cent-munten tevoorschijn halen en onverstoorbaar door gaan tellen.
GeenStijl, doe daar eens onderzoek naar. Waar komt het kruis (of hekje) vandaan? En belangrijker, waarom? De spatie is niet erg moeilijk te vinden, zelfs niet op die nieuwerwetse smartphones.
John_Galt | 02-05-10 | 23:26
Ik snap je volkomen, alleen 1 kleine vraag, wat als de euro toch stijgt? Ik weet dat je het voor onmogelijk houdt, maar stel.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:32
Probeer het ook eens! #leukjoh
John_Galt | 02-05-10 | 23:26
Kijk, dat bedoeld ik nou met mijn comment van 21:01 je praat leuk maar bent niet te beroerd om een centje te verdienen met domino-en.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:32
Kan ook een gedachtensprong zijn, die woorden achter het hekje, of een conclusie, of wat dan ook. #maaktnietuit
ik heb het van Parsons. #dieheefthetweervanTwitter
@ neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:22
En hoe denk je dat wij met ons BNP ooit onder toezicht van het IMF komen dan? Het IMF was godsgelukkig met Zalm toen hij de gulden ging waarderen tegenover de euro. Wat een geld zijn wij verloren toen zeg.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:32
Ja dat vraag ik me ook al tijden af. #twitternoob
LazyLady | 02-05-10 | 23:24
Uw sambal bij blijft gewoon op temperatuur hoor, de bami en babi pangang gewoon in de au bain marie flikkeren, daar lag het de hele dag toch al in.
gewoon de Goeie oude Gulden weer terug en Hellas de meaurd laten pruimen..
ps: Waarom die 10.737.428 Grieken 100 Gig betalen. Omgerekend komt dat op: 9313 Eurie/inwoner
*slaakt geen Yabadabadeau*
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:32
Een commentaar op de plemp. #scheeltweertijd
@Parsons | 02-05-10 | 23:31
Valuta handel. Short gaan in de euro.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:28
Hoe kun je contact terugkrijgen van 5,39?
neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:32
Shht! Die kassamedewerkers zijn zo snugger niet!
Zeg eens Lewis, wat zijn die dingen die je achter je zorgvuldig getikte zinnen zet, die kruizen met woorden zonder spaties? Of is dat een tussen neus-en-lippen-door opmerking?
verpauperaar | 02-05-10 | 23:22
U rekent 7 euro af met 140 losse centen? In mijn tijd noemden ze zoiets proletarisch winkelen meen ik, tenzij er een aantal broden bij zitten en u honger heeft, dan is het geoorloofd volgens de paapse kerk.
@John_Galt | 02-05-10 | 23:26
Ik heb jouw plemp nu drie keer gelezen. Waar de neuk heb je het over?
@k3 | 02-05-10 | 23:01
En Kniertje, Wilders blaast niets op. Dat zijn juist vrome moslims. #jeweetwel
@Parsons | 02-05-10 | 23:20
Hehehe. Ik ben hier in een vreemd land, waar ik niet begrepen wordt en met de nek aangekeken. #radicaliseringvolgt
Parsons | 02-05-10 | 23:24
Die zin klopt toch gewoon? Of heb ik weer last van mijn likeurkast?
kassalade. Sla met een raar smaakje.
Iedereen heeft de kans om vandaag de euro te shorten. Zit maar een erg klein risico aan en de revenuen kunnen immens zijn. Moet je wel zorgen dat je een dollarrekening of CHF rekening hebt, natuurlijk.
Als de euro instort en je hebt er geen geld aan verdiend, is dat uiteindelijk je eigen schuld. Als ie niet instort heb je niks verloren, of gewoon een klein beetje verdiend. Succes!
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:17
Daar hef ik het glas op! #gefeliciteerd
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:18
Het plezier vergaat je snel als je met die centen in NL wilt betalen. "Nee mevrouw, die muntjes accepteren we niet. Daar hebben we geen vakje voor in de kassalade."
En dan maar discussiëren, terwijl je afhaalmaaltijd koud wordt.
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:18
"ik keurig contant terug van 5,39"
.
Huh?
jack and friends | 02-05-10 | 23:17
Eens vwb. demente bejaarden enz. Laat die borrel smaken, ga dan lekker slapen, en dan krijg je morgenochtend je nieuwe overhemd.
verpauperaar | 02-05-10 | 23:22
bij die eerste zin moet natuurlijk nog een "betalen" bij.
@k3 | 02-05-10 | 23:01
Ook de schuld van Wilders: www.spitsnieuws.nl/archives/buitenland...
Rene Freauger | 02-05-10 | 23:20
Het leukste blijft natuurlijk na een jaartje centen sparen een wat groter bedrag, zeg 7 euro, met die centen. De blikken die je krijgt bij de kassa als je aan komt zetten met 140 van die krengen!
Rene Freauger | 02-05-10 | 23:15
je vergist je, 0031 heeft er miljarden aan verdient, helaas is de poet verkwanselt. Dat u en ik de volle mep moeten betalen + nog meer vult de staatskas nog meer, driedubbel verdienen heet zo iets. Uw afgekeurde wao vangende buurman is o.a. de gelukkige winnaar, tezamen met een heleboel ambtenaren die on s land nog verder verlammen. Eerlijk gezegt verlang ik ernaar dat we onder toezicht van het IMF komen, misschien dat er dan een paar mensen wakker worden.
@jack and friends | 02-05-10 | 23:17
www.mijnwoordenboek.nl/werkwoord/duide...
@ verpauperaar | 02-05-10 | 23:18
Heb jij dat ook dat je het liefst al je centen een paar maanden opspaart en dan op zaterdagmiddag tot op de cent afrekent in een drukke rij?
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 23:17
Ook jij weet heel goed dat dat wel degelijk de schuld is van Wilders. Of heb je Zembla gemist?
De tijd zal het leren of de Hellenen het geld terugbetalen. Ze krijgen dus 110 miljard uitgeleend en ze hebben enorme schuld, pijn doen gaat het zeker...
LazyLady | 02-05-10 | 23:16
Grappig dat je daar over begint, want ik was dus afgelopen paar dagen in Duitsland en daar kreeg ik keurig contant terug van 5,39. Als echte Hollander was ik natuurlijk dolgelukkig met die ene cent die je in Nederland niet meer terugkrijgt!
Mooie beelden spelersbus Twente live #Ned 1.
Parsons | 02-05-10 | 23:11
tuurlijk gaat het goed, twente is vandaag campione geworden, ik was de laatste tijd een beetje druk, vorige week paar dagen Italie, week ervoor naar Berlijn, etc.
*biertjuh naar links smijt*
brienenoord | 02-05-10 | 23:11
Ik spreek mij niet tegen, ik duidt het systeem, dat hun oppoetserij mij er niet van kan overtuigen om toch deel te nemen aan het feestje is iets anders.
O en over de toegevoegde groepen. Sinds een paar verkiezingen mogen mensen met een mentale handicap en dementerende bejaarden ook weer stemmen. Wel grappig, we vertrouwen ze het beheer over hun eigen geld niet toe, maar gaan ervan uit dat ze voldoende helder zijn om te kiezen wie over het geld van ons allemaal gaat.
*nu nog 1 borrel neemt en dan maar in de kamer met zachte muren gaat wachten op brienenoord met me nieuwe overhemd*
@k3 | 02-05-10 | 23:01
Dit is ook een heel raar bedenksel van je, Koba: *Ze zijn in een vreemd land waar ze niet begrepen worden en met de nek aangekeken worden. Dan is het niet vreemd dat er een tegenreactie komt*.
Jij denkt dat het door Wilders komt dat moslims radicaliseren.
Verdiep je eens in Algerije! Een niet al te groot land, pakweg 30 miljoen inwoners, buurland van Marokko. En ze zijn bijna allemaal moslim. De Algerijnen zijn niet in een vreemd land, ze worden begrepen en niet met de nek aangekeken. Er is geen Wilders te bekennen. En toch hebben ze elkaar de afgelopen 15 jaar op grote schaal afgemaakt. Meer dan 200.000 vermoorde mensen in 15 jaar, vrome moslims vermoord door nog vromere moslims in de naam van de islam, omdat het geloof van de enen niet deugde volgens de anderen.
Wat zeg je daarvan?
@verpauperaar | 02-05-10 | 23:10
Die 1 en 2 centjes in de portemonnee na een vakantie in den vreemde zijn anders behoorlijk irritant.
Ja maar de Grieken... hebben Socrates.
Vermoord.
John_Galt | 02-05-10 | 23:09 Zalm is de boosdoener, het begon er al mee dat ie ons met ons allen tien procent te duur de euro in loodste. En daarna trots zei dat de staatsschuld op de internationale geldmarkt met 10 procent was afgenomen.
De dief.
Niet dat we dat lang volhielden, die lagere staatsschuld, want toen kwam Woutertje Nooitgenoeg. En die dacht dat het niet op kon.
@Rene Freauger | 02-05-10 | 23:09
dat is mss nog het enige positieve situatie over dit hele gebeuren: ik denk niet dat we het nog gaan meemaken dat Turkije aan de EU subsidie tiet komt te liggen.
k3 | 02-05-10 | 23:01
waarom heeft Geert de kans gekregen om zoveel stemmen te winnen, daar wel eens over nagedacht? Als Pim nog zou hebben geleefd zou hij meer dan 75 zetels krijgen. Roepen dat iemand populistisch is is net zo populistisch :-)
@ neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:10
Wij hebben *&^% nog geen seconde van die bel onder Slochteren geprofiteerd. De gasprijs gekoppeld aan de olieprijs; wij leveren alleen aan het buitenland met ons gas. Tuurlijk levert de verkoop genoeg op, maar waarom moeten wij koken op geimporteerd gas? Voor de volle mep?
jack and friends | 02-05-10 | 23:05
U spreekt uzelf tegen in een en dezelfde post. In de eerste zin bent u er op tegen dat er meer groepen stemrecht krijgen omdat de opkomst bij vorige verkiezingen tegenviel(of dit waar is, waag ik trouwens te betwijfelen)
Vervolgens verdedigt u het niet-stemmen, waardoor u juist bereikt wat u in de eerste zin veroordeelde.
Voor u dus dat overhemd. Helaas alleen in wit.
Waarom stappen we niet uit de euro? Die 5 miljard zijn we ook kwijt.
@neemjemoederindemali | 02-05-10 | 23:07
Aan de drank dan maar. Alles goed verder?
.
*bier richting het oosten gooit*
zeg maar jansen | 02-05-10 | 22:59
denk eens in wat een enome besparing we kunnen bewerkstelligen, 0031 kan heel sterk zijn, zolang we ons geld maar goed besteden. Helaas zijn bvb onze aardgasbaten al jaren verkwanselt. Het is een schande dat we nog een staatsschuld hebben.
Tommygunner | 02-05-10 | 23:07
Nou, het is niet helemaal waar dat je er niks voor terug krijgt. Je moet maar zo denken; gelukkig geen vreemde valuta meer in de portemonnee!
@Tommygunner | 02-05-10 | 23:07
En als het bij Harry wordt gezegd, dan is het zo.
@zeg maar jansen | 02-05-10 | 22:59
Met andere woorden: Nederland gaat naar de filistijnen omdat de Nederlanders de afgelopen 8 jaar hun ogen hebben gesloten voor inflatie. Als dat geen goede reden is om in de EU te blijven, dan weet ik het ook niet meer.
@ zeg maar jansen | 02-05-10 | 22:54
En stiekem ben ik best jaloers op die Grieken. Die hebben zich binnen de eurozone weten te lullen. Laten de economie klappen en laten de rest er voor opdraaien. Knap in al zijn eenvoud. Ze hebben het zelf niet kunnen bedenken however.
En idd, ze betalen echt nergens voor. Maar in een land waar de ambtenarij nog steeds het meeste van het maandsalaris zwart binnen krijgt verwacht je ook niet anders.
Het zijn net Turken, alleen moet je dat niet tegen ze zeggen, want dan krijgen ze een rolberoerte. Maar ook de Turken willen we liever niet in de Eurozone.
@k3 | 02-05-10 | 23:01
Nou, Katrien, dat zijn een heleboel woorden. Ik zal je bedenksels eens even gaan fileren. ik begin met je eerste zin: *Meneer Wilders is bezig met het demoniseren van moslims*.
Onjuist. Wilders richt zich niet tegen moslims maar tegen de islam. Hij richt zich niet tegen de mensen maar tegen het ideeënstelsel.
En dat ideeënstelsel, dat is door eigen aanhangers gedemoniseerd. Door de Twin Towers binnen te vliegen, door Theo van Gogh te vermoorden en door overal ter wereld mensen te vermoorden. Die daden hebben laten zien wat de islam is, een verdomd akelig en bloederig geloof.
Hoe lang pikken we deze onzin nog?! Ik ben hier echt zo klaar mee. Een gezin met 2 kinderen betaalt hier gewoon 1200,- aan mee en wat krijg je er voor terug? NAKKES! Ik zeg; opdoeken die boevenbende. Bij Harry Menschsch vanmorgen werd geopperd om Griekenland er niet uit te gooien (want dat kan natuurlijk niet...) maar om er met z'n allen uit te stappen. Goed idee lijkt mij zo. Zeker gezien het feit dat die oplichters in Portugal en Spanje hierna komen bedelen...
@jack and friends | 02-05-10 | 22:58
Eens.
Parsons | 02-05-10 | 22:59
biertje gaat er altijd in, dat weet je
@k3 | 02-05-10 | 23:01
Lucht dat nou op?
Nouja je bent het in ieder geval kwijt.
Wat vind JIJ van de islam ?
* pakt bacootje en zoekt actie reactie K3*
brienenoord | 02-05-10 | 23:00
Dus u vind het verdedigbaar dat er iedere keer dat de opkomstcijfers tegenvallen, de opvolgende verkiezingen er nog meer groepen stemrecht hebben gekregen waarvan het maar twijfelachtig is of die mensen uberhaubt wel begrijpen wat ze doen in dat hokje?
Dat is opkomstcijfers oppoetsen. Iets waar u aan meewerkt als u in dat stemhokje gaat staan en vervolgens blanco stemt..
Nee doe mij dan maar een hippe jas met van die lange mouwen.. Heeft u die ook in leuke kleurtjes?
@k3 | 02-05-10 | 23:01
Zonder Geert was WOII nooit uitgebroken. Dat weet iedereen sinds een week. #Zembla
.
Aluhoedje nodig trouwens?
De euro opent marginaal hoger t.o de USD.
en we pikken het en we slikken het.
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:43
Ok dan. Meneer Wilders is bezig met het demoniseren van moslims. Hij wordt daarbij gesteund door racisten en extremistische joden. Hij gebruikt een heleboel getallen die niet kloppen en is stelselmatig bezig alle schuld aan een bepaalde groep binnen onze bevolking te geven. Hij heeft geen enkele oplossing aangedragen voor het probleem, dat er wel zeker is, maar geeft alleen de schuld. Juist de groep waar hij naar aan het wijzen is, is zeer kwetsbaar. Ze zijn in een vreemd land waar ze niet begrepen worden en met de nek aangekeken worden. Dan is het niet vreemd dat er een tegenreactie komt. Veel kan de groep niet uitrichten, maar als je maar genoeg druk er op blijft zetten, is de kans heel groot dat ze gaan radicaliseren. Met andere woorden; Het probleem dat hij constateert, vergroot hij uit en blaast hij op. Als gevolg daarvan volgen wat bedreigingen en deze gebruikt hij heel handig om zijn gelijk te krijgen. Het is een self-forfilling prophecy.
Ik zeg niet dat WIlders dom is. Dat is hij niet. Veel van zijn aanhang wel, trouwens, maar daar hebben we het nu niet over. Wilders werkt heel geraffineerd. Hij zegt dat hij voor de vrijheid van meningsuiting is. Maar dat geldt alleen voor mensen die het met hem eens zijn. Als je hem tegenspreekt of tegen probeert te spreken, dan word je niet gehoord. Hij signaleert een aantal zwakke punten en andere dingen die niet helemaal lekker zitten in de maatschappij en legt daar de focus op.
Kortom, Wilders wordt gesteund door allerlei groeperingen, ideologische en ook militante, wat hem gevaarlijk maakt. Daarbij legt hij de schuld bij een minderheid, terwijl slechts een heel klein deel van die groep rotzooi veroorzaakt. Dit hebben we eerder gezien...
En hij gebruikt de media en de democratie voor zijn eigen gewin en weet door handig te acteren hele volksstammen achter zich aan te krijgen. Veel van die stemmers hebben totaal geen inzicht in politiek en Europa, maar bestaat alleen uit boe-roepers en/of allochtonen-haters.
Dit tezamen maakt Geert WIlders een gevaarlijke populist.
jack and friends | 02-05-10 | 22:58
Jij bent rijp voor een overhemd met hele lange mouwen. Of je bent een overjarige hippie.
@jack and friends | 02-05-10 | 22:56
Lees mijn tegel van 22:39 dan nog maar eens. Daar leg ik het principe uit.
Pfft.
Mompelt: *Het idee! Iemand die denkt door niet te gaan stemmen een positieve bijdrage te leveren. Dat moet wel haast een hippie zijn die de elite denkt tegen te werken, maar in feite de elite juist steunt.*
neemjemoederindemali | 02-05-10 | 22:52 Als Nederland nu uit de euro zou stappen en de gulden terug zou invoeren gaan we met z'n allen naar de filistijnen.
Stel dat we weer tegen Fl 2,20371 per euro terug zouden gaan, oftewel nu alles weer omrekenen, dan wordt zichtbaar wat een enorme inflatie we de afgelopen 8 jaar hebben meegemaakt. Sommige artikelen, de meeste eigenlijk, zijn gewoon in prijs verdubbeld.
Toen we aan de euro begonnen zaten we op het prijspeil in cijfertjes van 1975. De inflatie die plaatsvond tussen 1975 en 2002 hebben we nu in 8 jaar meegemaakt.
@neemjemoederindemali
Weken niet gezien man! Was al bang dat er iets was? #dorst
Zo hee, dat is schandalig, dus Europa mag opdraaien voor 25% niet betaalde belasting door de inwoners? Gooi dat land gewoon uit de Euro, regels zijn regels.
Eerst al Ijsland, nu Griekenland, dit is natuurlijk weer kudt.
brienenoord | 02-05-10 | 22:56
Nee want door te stemmen doe je mee aan het circus. Ook een ongeldige of blanco stem telt mee voor de opkomst, en juist deze opkomst wordt vervolgens weer gebruikt om hun stelerij te legitimeren.
ik bied 100 euro voor kreta!
brienenoord | 02-05-10 | 22:56
Inderdaad, eigenlijk een klein stukje burgerlijke ongehoorzaamheid.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:55
Van Elite naar Hippie in een paar tegels..
En nog steeds geen zinnig argument gehoord om te gaan stemmen.
jack and friends | 02-05-10 | 22:49
pfff. Bewust niet stemmen. Komt mij meer over als pure luiigheid. Met bewust ongeldig of blanco stemmen maak je meer een statement lijkt me.
jack and friends | 02-05-10 | 22:53
Aha, ik ruik de geboorte van een Nederlandsche Tea Party.
k3 | 02-05-10 | 22:41
Geertje heeft helemaal geen invloed op onze maatschappij, dat hebben de mensen die hem hebben aangewezen als hun vertegenwoordiger, hij vertaalt slechts de wensen van zijn aanhang. (Wil niet zeggen dat ik het er mee eens ben maar dat is een andere discussie)
@jack and friends | 02-05-10 | 22:49
Hahahaha! *over grond rolt*
Die jaren zestig romantiek. Hippie!
Zappa scandeert: *All your children are poor unfortunate victims of systems beyond their control*
Rene Freauger | 02-05-10 | 22:50 Belastingontduiking is een Griekse nationale sport.
En die Grieken komen er vooralsnog mee weg ook. Want ook de belastingontvanger ontduikt.
John_Galt | 02-05-10 | 22:51
Klopt. Alleen dat zou nog niet rechtvaardigen dat ik geweld ga gebruiken tegen anderen die dat geweld niet tegen mij hebben gebruikt. Hooguit zou het inspireren tot niet langer meewerken aan pogingen om mij van de vruchten van mijn arbeid te beroven.
k3 | 02-05-10 | 22:29
Volgens mij ben jij een beetje geindoctrineerd, waarom kan 0031 niet uit de EU en de euro stappen, volgens mij is Geert een gevolg en geen oorzaak, doe daar eens over nadenken als je kunt.
jack and friends | 02-05-10 | 22:49
Moet alleen wel iedereen thuisblijven, want als er net genoeg rotzakken zijn, is er een quorum. Krijg je ineens 80 zetels voor die die-hard stemmers onder de SGP'ers.
@jack and friends | 02-05-10 | 22:48
Hoe noemt u onder dwang afhandig maken van 5 miljard euro dan? Moet jij eens kijken waar je mee te maken krijgt als je weigert je bezit af te staan. Inderdaad: Geweld
Griekenland is zo geniaal, dat als de betonijzers uit de pijlers van je huis nog uit het beton steken (maakt niet uit of er al een dak op het huis zit of niet), je geen belasting over je huis hoeft te betalen... want het is nog niet af. En dus steekt er uit 90% van de huizen betonijzer uit het dak.
jack and friends | 02-05-10 | 22:48
Geweld volgde pas later, toen in 1568 na het uitvaardigen van de Akte van Verlatinghe de Spanjolen besloten die vuile rebellen te laten zien wie er de baas was, alleen vochten de radbrakers terug. Idem dito voor de Casus 1831.
brienenoord | 02-05-10 | 22:47
Nee door een ongeldige stem uit te brengen zou ik aan het systeem meewerken. Door bewust niet te stemmen maak ik -en velen met mij- duidelijk niet achter dit systeem te staan.
Mijnheer Pastoor | 02-05-10 | 22:46
Ah u pleit voor geweld..
@jack and friends | 02-05-10 | 22:44
Nee, Jack en vrienden, géén stem is géén stem!
Zo eenvoudig is het.
En géén postzegels verzamelen is géén hobby.
Een leeg glas aan je mond zetten is géén drinken.
#genoegvoorbeelden
jack and friends | 02-05-10 | 22:44
Wees dan in ieder geval niet zo lui, ga naar het stemhokje en stem ongeldig. Dan heb je in ieder geval iets actiefs gedaan.
verpauperaar | 02-05-10 | 22:39
Ja, en daarna heel Nederland. Hilarisch inderdaad. Al heb ik nog liever Halsema dan die windbuil van een Cohen. Met z'n redelijke compromissen. Mannen moeten minder werken. Kijkt dat rund ook nog de batenkant van de economie, of laten we die verder buiten beschouwing? En passant je bemoeien met de wijze waarop een gezin zijn huishouden regelt. Je moet het maar verzinnen, en het dan ook nog hardop durven zeggen. Tuig is het, die redelijke mensen.
jack and friends | 02-05-10 | 22:35
Hadden we de goedkeuring van andere landen nodig toen we de Spanjolen in 1568 de wacht aanzegden? Hadden de Belgen goedkeuring nodig toen ze de Hollanders eruit schopten? Ik dacht het niet.....
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:39
De enige manier om dat voor elkaar te krijgen is een twee partijenstelsel.
En daar krijg je niemand voor op de barricade's.
Het huidige stelsel is zo in elkaar gezet om te voorkomen dat er teveel macht bij de burger zou komen te liggen.
#Geen stem is ook een stem.
Koloniseren die boel, of stel maar weer een Kolonelsregime aan onder leiding van Van Uhm ofzeau.
@k3 | 02-05-10 | 22:41
Dat meen ik wel degelijk serieus, Katja. Leg maar eens uit wat je met *gevaarlijke populist* bedoelt. #jebenthiernietopjoop.nl
@John_Galt | 02-05-10 | 22:38
Bedankt voor de verheldering.
Maar Wilders vindt het collectief niet belangrijker dan het individu, volgens mij.
@Lewis Lewinsky
Dat meen je toch niet serieus, dat je daar uitleg voor nodig hebt? Je hebt toch ogen en oren? Je ziet toch wat een invloed hij heeft op onze maatschappij?
Zat zwembadtaxontduikers te verklikken op GE. Als Geenstijl de "Nee-klikkers" op de poll nou ook eens even verklikt dan kunnen we al die landverraders ook eventjes belachelijk maken in een mooi topic!
@jack and elitevriendjes | 02-05-10 | 22:36
Als voldoende mensen op dat ene idee stemmen, dan verandert er wat. Als mensen niet stemmen, verandert er niets. #netwatdeelitewil
@John_Galt | 02-05-10 | 22:33
Sinds de Europese 'grondwet' is aangenomen kun je niet zomaar meer uit Europa stappen. De andere landen kunnen het verhinderen.
Daarnaast kost het miljarden om alles weer terug te draaien voor Nederland. En volgens mij hebben we daarvan de laatste jaren niet veel meer van.
Wat lijkt het me toch hilarisch als dan toch Femke Halsema de meeste stemmen binnensleept. GeenStijl gaat dan drie keer over de kop!
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:33
Toch is het niet zo ingewikkeld wat daar staat.
Wilders vindt het collectief belangrijker dan het individu, daar hoef ik hopelijk geen voorbeelden van te geven.
Mensen die vanuit het collectief denken, kennen het collectief zonder uitzondering rechten toe die ze het individu ontzeggen. Denk aan het gebruik van geweld, onteigening (diefstal), vrijheidsberoving, etc.
Dat is immoreel.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:34
Nee stemmen op 1 idee, vervolgens geconfronteerd worden met een andere partij die een ander idee heeft. Waarna er een compromis wordt gesloten waar u nachtmerries van krijgt.. Dat is het helemaal..
*schone pamper om gaat doen omdat hij het niet helemaal droog gehouden heeft om zoveel naieviteit*
John_Galt | 02-05-10 | 22:31
"Check out the big brain on Brad !!"
LOL.
@k3 | 02-05-10 | 22:33
Nou, doe dan maar uitleggen wat een *gevaarlijke populist* is, Karin.
John_Galt | 02-05-10 | 22:33
Het enige positieve ding van het Verraad van Lissabon.. Nederland kan nu wel uit zowel de unie als de euro stappen. (wel tegen betaling en na goedkeuring van de overige lidstaten overigens)
@jack and friends | 02-05-10 | 22:33
Aha, dat is de oplossing. Niet gaan stemmen! Geweldig idee. #domdomdom
@Lewis Lewinsky
Je hebt er meer geschreven hoor...
@John_Galt | 02-05-10 | 22:27
Geen idee wat je bedoelt, maar het klinkt stom.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:31
mijn voorkeur staat nog steeds niet in de GS poll.. Ik ben niet zo'n voorstander van een overheid die zich bezighoud met andere dingen dan het hoogst noodzakelijke.
Eigenlijk ben ik de oogkleppen reeds lang voorbij.
Stemmen is meedoen met het volksbedrog, daarom stem ik niet.
@k3 | 02-05-10 | 22:29
Ah, een expert. Waarom kan Nederland ook alweer niet zomaar uit de EU stappen?
@k3 | 02-05-10 | 22:29
Domste comment van de draad tot nu toe.
@jack and friends | 02-05-10 | 22:20
Zetten jullie nu maar eerst die oogkleppen af. En vertel dan wat je wel wil.
@John_Galt | 02-05-10 | 22:27
Meeuw? Volgens mij een veaugol..
@Rammstein | 02-05-10 | 22:29
Bij a Flock of Seagulls moet ik meteen aan Brett denken. Do they speak english in What?
Einde van de Domheid | 02-05-10 | 22:23
Mij overviel Griekenland anders niet, nu sofort uit de EU en de euro stappen bitte.
@Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:18
*proest*
Wilders een held? Hij heeft nog HELEMAAL NIETS gepresteerd en loopt de hele samenleving te verkankeren met zijn opruiende uitspraken. De man is een gevaarlijke populist, geen held.
Nederland kan niet zomaar uit de EU stappen. Dat is complete kolder.
John_Galt | 02-05-10 | 22:27
Nee, dat is van a Flock of Seagulls.
Vanwege zijn haar.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 22:23
Om 2300 uur weten we of domino day is uitgesteld of begonnen. Dan openen de markten in Australië.
Wilders is vooral een etatistische collectivist. Collectivisten zijn altijd een bedreiging voor het individu, de kleinste minderheid nota bene, en dan maakt het feitelijk geen zak uit met wat voor vlag ze lopen te zwaaien.
De meeuw in het logo van de PVV is absoluut niet Jonathan Livingston Seagull.
gentle giant | 02-05-10 | 22:22
Aan de macht is minimaal een 76 zetels.. Wie houdt wie voor de gek?
Achterhoede-gezeik allemaal.
Dominoday is uitgesteld en nu als de bliksem voorkomen dat Spanje, Portugal, Ierland en Belgie (of wie ook) in een soortgelijk parket komt.
OK Griekenland overviel ons, maar de volgende met dit verhaal gaat eruit.
Breed internationaal uitmeten, de laffe short-jakhalzen hun free-food uit de bek stotend!
@jack and friends | 02-05-10 | 22:20, totdat hij aan de macht is geweest en de zaak verziekt heeft, lul je uit je nek.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:18
Wilders heeft eerst een meerderheid nodig in beide kamers voor hij zijn zin krijgt.
En om nog wat te doen aan dit circus is hij te laat.
#Wilders is net zo'n clown als de rest
@jack and friends | 02-05-10 | 22:14
Wilders is een man van stavast. Een held. Een volstrekte uitzondering in het parlement. En hij wil Griekenland niets geven en niets lenen. #petjeaf
Mocht tijd worden dat we met z'n allen weer eens flink konden klikken! Of gaat deze dan weer net te ver?
hebben ze daar geen banken waar we nog een miljard of 25 in kunnen pompen?
@ Brusselmans
aan zichzelf te danken = aan zichzelf te wijten.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:10
Wilders is groot geworden in dat verdervelijke rattennest op het binnenhof.
Die 24/7 beveiliging is vooral te danken aan het lompe taalgebruik van Wilders en het beleid wat onder paars.. (toen Wilders zelf nog trouw de VVD aanhing) mede is voortgezet.
Niet vergeten dat het prof Pim is geweest die het probleem bespreekbaar heeft gemaakt. Wilders heeft als goed blondje gewoon het idee gejat.
Daarnaast is het nog een hypocriet ook met zijn hetze tegen de Niet Westerse Allochtoon.. Zijn vrouw komt uit Oost Europa.. Ook niet echt westers.....
Wij bedonderen de kluit net zo als die Grieken door creatief te boekhouden.
.ADO-Le-Cent | 02-05-10 | 22:12
Pijnlijk maar waar.
@Fijnstoffer | 02-05-10 | 22:05
Hij is fijn, stoffer!
@Fijnstoffer | 02-05-10 | 22:05, daar is geen woord Frans of Duits bij!
spanarchist | 02-05-10 | 21:37
Spanje heeft inderdaad weinig Wajongers, dat is weer een voordeel
John_Galt | 02-05-10 | 21:40
Nope, die worden als werkloos geteld in Spanje
En daar hebben wij dus wat op gevonden.
Je mag namelijk de inhoud van het WW fonds van je financieringstekort aftrekken.
Derhalve wordt je in de Wajong, WAO, WIA of wat dan ook gedonderd, als je maar met je fikken uit die WW pot blijft. Dat die andere regelingen duurder zijn maakt niet uit.
Ons BNP is 635 miljard en dar mogen we 3 procent van tekort hebben dat is 19 miljard
Met die 4 miljard in onze WW pot mogen we dan 23 miljard tekort hebben.
Spanje is gewoon veel te netjes zo te zien met die WW en daar mogen de Grieken en ook wij een voorbeeld aan nemen.
Als Spanje net zo zou boekhouden als wij dan zou het dus best mee kunnen vallen.
Of anders gezegd. Wij bedonderen de kluit net zo als die Grieken door creatief te boekhouden.
.
Fijnstoffer | 02-05-10 | 22:05
Hulde!
@jack and friends | 02-05-10 | 22:05
Wilders wordt 24/7 beveiligd omdat hij met de dood bedreigd wordt. Continu. En je ziet geen verschil met de politiek corrupete elite van zakkenvullers, baantjestoeschuivers en oplichters? #oogkleppenafdoen
@Weest gegroet | 02-05-10 | 21:05
Zolas mijn nick je misschien al deed vermoeden trek ik momenteel een ander plan. Ik ben niet de enige, is mij duidelijk geworden.
Stop met het toevoegen van waarde aan een economie met als beloning een extragratis beroving door de belastingdienst.
Als iedereen stopt met waardetoevoeging, fraudeer je nooit en tegelijkertijd dwing je de staat op de knieën. Geen inkomsten, geen belastinginkomsten, geen staat. Zo simpel is het.
"Aan geen gehuurde borst, werd ooit een kind gevoed".
www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland...
Het is verdorie 100% on-topic, lijkt het wel.
Vanwege dit soort zaken is Woutertje Bos dus gevlucht (met de drogreden "voor mijn gezin"). Deze asocialist heeft deze bui al zien hangen. En de andere buien: komende afschrijvingen op de Icesave-ramp, en op de miljarden die de belastingbetalers afhandig gemaakt zijn t.b.v. ING en ABNAMRO/Fortis. Voeg daarbij de continu miljarden kostende klimaatwaanzin en de multikul/immigratie-ramp, die hij zelf mede veroorzaakt en gepropageerd heeft, en u begrijpt waarom Woutertje gedacht heeft: wegwezen, nu het nog kan!! Nachtmerries moet hij ervan gehad hebben. Zeker nadat Wilders hem flat in the face zei dat Kees en Anja dat geld allemaal moeten ophoesten.
Een Minister van Financiën hoort deze zaken op een rijtje te hebben, en dat had Woutertje ook; en al had hij dat niet (zoals een Job Cohen-achtig figuur), dan zouden zijn topambtenaren hem dat allemaal haarfijn hebben uitgelegd. Meneer heeft het dus geweten.
Er zijn, dat weet de grootste sukkel, natuurlijk wel tientallen miljarden die voor het oprapen liggen, door het schrappen van onzin-uitgaven, zoals die multikul/immigratie, wereldwijd politie-agentje spelen, de veel te hoge EU-bijdrage, 'ontwikkelings'-hulp, etcetera. Alleen het politie spelen in Afghanistan durfde Wouter aan te pakken.
Maar bezuinigingen op de rest, raken de linkse hobby's; hij zou zich als zelfbenoemde Leider van de Integratie onsterfelijk ongeloofwaardig hebben gemaakt, en de boeken zijn in gegaan, niet als draaikont, maar als superdraaikont en superkluns.
Jan-Peter Balkenende, JK de Jager en Wouter Bos vonden het veel gemakkelijker de AOW uit te kleden, wat overigens maar 4 miljard oplevert, en dan pas over 15 jaar ofzo. Aldus zijn en worden wij belazerd door deze heren, leugenachtige slangen in maatpak. Zoals dat ook ging bij het referendum over de EU-Grondwet, die ons door de strot geramd is, ondanks ons NEEEEE.
De democratie in Nederland is zo goed als dood. We zijn een geldophoestende provincie van de EU geworden (lees: van Duitsland en Frankrijk), waarin Nederlanders een minderheid zullen worden na de invasie van Oost-Europeanen en Mediterrane types.
Het volk heeft vrijwel geen reet in te brengen. Er wordt niet geluisterd. In achterkamertjes en op Bilderberg-conferenties wordt ons land verkocht en verraden. Parlementariërs zijn gedweeë sukkels die vooral bezig zijn met de partijdiscipline, en met hun lange recessen, en in de laatste plaats pas hun oren naar de geluiden uit het volk laten hangen; behalve dan een korte periode vlak voor verkiezingen. Daarna kunnen de kiezers weer barsten. Ik kots van het hele Haagse policorre zootje. Alleen al daarom is de PVV een stem waard, om dàt te uiten.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 22:04
Hoezo niet? Hij liegt, bedriegt en draait net zo snel en gemakkellijk als de rest.
Ik zie nog steeds geen wezenlijk verschil.
@jack and friends | 02-05-10 | 22:01
Met je plempsel geef je duidelijk aan dat Wilders niet in het rijtje Rutte, Halsema, Balkenende, Cohen thuishoort. #watookzois
John_Galt | 02-05-10 | 21:54
Ho ho, Cohen niet. Lees de VK en NRC maar of bekijk de PO, Cohen is dé oplossing voor alle problemen want hij houdt de boel bij elkaar. Verwonderlijk dat zo veel mensen dit nog steeds niet begrijpen. Hoop dat de kwaliteitsmedia hier de komende tijd eens wat extra aandacht aan besteden.
Lewis Lewinsky | 02-05-10 | 21:59
Nee Wilders ruikt stemmen.. Dat is iets heel anders. Daarnaast kan Wilders op het moment wel van alles willen, maar zolang hij niets te vertellen heeft in de eerste kamer heeft wat hij wil net zo veel waarde als wat u en ik willen.
John_Galt | 02-05-10 | 21:52
Ik meen dat Lubbers daar mee begonnen is. "Als dit land één miljoen werklozen heeft treed ik af". Toen dat aantal benaderd werd, werden er allerlei kunstgrepen verzonnen om het toch maar naar beneden te brengen. En deze werkwijze gaat tot op de dag van vandaag door.
Bing maps? Boe!
@John_Galt | 02-05-10 | 21:54
Wilders wil uit de euro stappen. Dat weet je best.
John_Galt | 02-05-10 | 21:54
plus veel voor heldere analyse
@Popiejopie79 | 02-05-10 | 21:51
Wilders, Cohen, Rutte, Halsema, Balkenende. Allemaal volledig inwisselbaar hoor.
@Popiejopie79 | 02-05-10 | 21:51, ik ben u even kwijt ??
Stel voor om die 5 mrd euris door de supporters van Ajax, Heraxles en Sparta te laten ophoesten.
Als je in Griekse Goden gelooft, is zo'n offer toch niet teveel gevraagd?
@spanarchist | 02-05-10 | 21:47
Zo doet Nederland het al decennia, in samenwerking met de vakbonden. Poldermodel, noemen we dat. Hoewel oplichterij ook een term is die de lading dekt.
Voor zuivere cijfers zou je alle inactieven+de ambtenaren in een land als cijfer moeten nemen voor wat betreft de verdiencapaciteit.
Geen cent naar Griekenland!
Alvast een voorbode waar we over 8 jaar staan mocht die randdebiel van een Wilders iets te vertellen krijgen hier..
John_Galt | 02-05-10 | 21:40
Inderdaad. Een misser van de eerste orde. De psychologische grens van 20% werklozen is nu al overschreden. Als de 55-plussers zonder kans op een baan nu eens vroegtijdig de AOW ingestuurd worden en de overige kanslozen permanent afgekeurd, dan zou dit percentage er al een stuk beter uitzien. Bijkomend voordeel dat de politiek weer juichverhalen kan houden over de afnemende werkloosheid zodat het consumentenvertrouwen weer toeneemt. Win-win situatie.
Wie betaald de veerman.
www.youtube.com/watch?v=hGGtSkyasNA
Vrolijk muziekje erbij ....
spanarchist | 02-05-10 | 21:42
Wat heeft u gerookt/ gedronken/ geslikt?
Maar het is wel een geruststellende gedachte dat de Griekse verantwoordelijken die met de boeken hebben lopen knoeien de rest van hun leven achter slot en grendel zitten.
Toch?
Mooie deal ook voor de Zwitsers, hun banken hebben voor tientallen miljarden Grieks staatspapier en dat kan nu netjes door de Grieken worden afbetaald.
Elisabeth2 | 02-05-10 | 21:40
Ik.
Wie wil Griekenland nu hebben? Kloteklimaat en een schrijnende zon.
@spanarchist | 02-05-10 | 21:37
Nope, die worden als werkloos geteld in Spanje.
John_Galt | 02-05-10 | 21:33
Spanje heeft inderdaad weinig Wajongers, dat is weer een voordeel.
@John_Galt | 02-05-10 | 21:21
Politiek zit vol met afgekeurde studenten bestuurskunde, die hun kennis hebben verbreed met rudimentaire sociologie en statistiek van de koude grond, vrees ik.
Als U JK gaat uitleggen, dat een lening tegen 0% meer kans maakt om te worden terugbetaald dan een lening tegen 5%, zal iemand a la Femke H eraan toevoegen, dat dat wel zo sociaal is tegenover "mensen die in hetzelfde schuitje zitten als wij" (herkomst quote onbekend), en is een 0% lening aan Griekenland een feit. Voegt U eraan toe, dat het verkocht moet worden als een schenking, dan zal iedere Euro terugbetaling als een financiële meevaller en als verdienste van het zittende kabinet worden aanbeden.
Met andere woorden: er zijn zaken waar ik geen hol meer van begrijp, tegenwoordig.
www.amsterdampost.nl/sorry-lui-we-zijn...
@spanarchist | 02-05-10 | 21:31
Gelukkig hebben wij hier de laagste werkloosheid van Europa. Echt waar. Heus. Arbeidsongeschikten zijn echt waar, eerlijk heel wat anders. Ik meen het.
gentle giant | 02-05-10 | 21:29
Vis is niet zo gezond meer als men wil doen geloven, misschien hebben we mazzel.
En al die onheilsprofeten die Spanje als volgend failliet land zien zitten er ook helemaal naast. Anders zou de lening van Spanje aan Griekenland van 3,6 miljard toch iets zijn van de blinde die de lamme helpt?
En die 20% werklozen, 20% ambtenaren (met 13e en 14e maand) en 20% gepensioneerden, die zijn best wel te onderhouden die door paar werkenden.
Dat zijn geen zwembaden, maar water reserves. Het is er gort droog in de zomer.
@Teun van het Tuinpad | 02-05-10 | 19:27
Denk dat er weinig klanten zijn voor Nana M.
Met 52 met pensioen, ze vreten zich het schompes aan vis en olijfolie, dus hartfalen zou daar bijna niet voor moeten komen, tot hun honderdentiende uit de ruif vreten, lekker.
John_Galt | 02-05-10 | 21:21
Gewoon rustig blijven, hoofd tussen de knieen en blijven ademen.. U bent waarschijnlijk onderdeel van de steeds kleiner wordende werkende klasse in Nederland. Wees gerust, als bedreigde diersoort kan het niet anders of er is een werkgroep ter bescherming in oprichting..
Voor iedereen die het geen ruk kan schelen: ff uitrekenen: 5000Mln / 16Mln inwoners, komt neer op op pakmbeet 300 Euri zuurverdiend, maar weggegooide subsisdie per persoon in NL. Kinderen, steuntrekkers en bejaarden meegerekend. Groot gezin? U Bent De Lul.
@jack and friends | 02-05-10 | 21:17
Juist dan: 11% en geen geld terug is nog altijd beter dan 5% en geen geld terug.
Af en toe denk ik oprecht dat ik ergens een afslag ben vergeten te nemen en dat ik degene ben die blijkbaar niet meer helder kan denken. Dat beangstigt soms.
spanarchist | 02-05-10 | 21:18
Femke is er helemaal weg van farm1.static.flickr.com/39/117161908_f...
koerbagh ® | 02-05-10 | 21:05
Mijn geluk kent officieel geen grenzen meer..
websenior | 02-05-10 | 21:15
Geld uitgeven aan zinloze projecten is zo´n beetje de bestaansgrond van GL dus deze opvatting van Halsema is niet echt verrassend.
John_Galt | 02-05-10 | 21:09
Omdat je geen genie hoeft te zijn om te snappen dat het Griekenland nooit zal lukken om ook maar een cent terug te betalen.
Maar goed. De Jager kan heel goed onderhandelen.. kijk maar naar IJsland.
bjusterbaarlik | 02-05-10 | 20:11
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 21:14
Ik mag hopen dat dat een retorische vraag is.Anders: www.youtube.com/watch?v=DJnKm6ftPu0
Het braafste meisje van de klas.
www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland...
OK, ik heb het uitgewerkt.
Cohen premier ('Laat duizend blomen bloeien' over innovatie.) en Verwaayen VP.
Mee eens Gait?
Weg uit de EU . . .
Zo snel mogelijk ! !
Wat zou het kosten om de Nederlandse Florijn weer te gaan gebruiken?
*uitrekenen gaat*
Is mijn aankomende zomervakantie naar Griekenland aftrekbaar voor de Belastingen, als gift aan een ontwikkelingsland?
Einde van de Domheid | 02-05-10 | 21:03
O ik verdien respect omdat er in een ver verleden een paar lieden met teveel vrije tijd linnen hebben ondergeklad..
*opeens iets beter snapt waarom de wereld naar de klote gaat*
HY78. | 02-05-10 | 20:53
En het dan nog gek vinden dat mensen uit dit godvergeten superslecht bestuurde kutland wegvluchten.
Maar dan wel zorgen dat je buiten Europa geraakt.
Al die bijdehante figuren die dachten in Spanje te kunnen rentenieren worden dor de malaise achterhaald en mogen ook al dubbele ziektekostenverzekeringen betalen om maar iets te noemen. Je moet je als Nederlander verzekeren. Of je er wel of niet bent maakt niet uit.
In Casablanca koop je voor 70.000 euro een compleet appartement met marmeren vloeren en de VVE kost je 250 euro per jaar incl. het schoonhouden van de algemene ruimten en het onderhoud van de lift etc. En dáár hebben ze nog maar weinig criminelen over. En hier zitten de grootste dieven in de regering.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 21:03
Erasmus en Sweelinck waren dan ook geen schilders maar filosoof respectievelijk componist.
cumshaft | 02-05-10 | 21:04
Eerder voor de Franse banken, die er veel dieper inzitten.
Nederland is zwaar genaaid door Zalm en consorten onder druk van? Euro was 1.75 waard ipv 2.20. Verklaart ook de Duitse prijzen. In Germany kan je vreten voor rond de 10-12 euro. Gaat in Holland niet lukken met vanaf prijzen van 17,50 voor een schnitzel.
Duitsers komen nog wel steeds naar Nederland vanwege dichtbij, vlakke wegen en drugs.
Dat de schnitzels wat duurder zijn zal ze worst wezen, ze zijn immers op vakantie.
Ga zelf komende zomer weer een Biergarten und Bradwurst tocht doen in Sauerland, Eiffel und Harzgebirg. Duitsers beseffen niet in wat voor prachtland ze wonen.
@cumshaft | 02-05-10 | 21:04
Griekenland verwacht dit jaar een economische krimp an 4,6% en volgend jaar van 2,4%. In 2012 verwachten ze groei (vraag me niet waar dat op gebaseerd is.) Ondertussen moeten ze jaarlijks 13% van het GDP bezuinigen. Dan hoef je geen genie te zijn om te snappen dat nooit gaat lukken.
Daarnaast: Wij lenen uit tegen 5% terijl GRK obligaties schrijft tegen 11%. Als we zo zeker zijn dat die Grieken hun shit op orde krijgen, waarom kopen we dan niet gewoon obligaties?
k-schaaf | 02-05-10 | 21:03
EN je zult zien dat juist al die mensen die níet tot die 6 miljoen geldverschaffers van Nederland behoren, straks staan te loeien dat ze gaan staken als ze geen procentje meer krijgen.
Net zoals hun Griekse vrienden.
@jack and friends | 02-05-10 | 20:59
Heracles heeft met 4-2 gewonnnen.
@John_Galt | 02-05-10 | 21:01
Plak eens 3 of 4 van uw tegeltjes aan elkaar met wat van die leeswaardige links (altijd gewaardeerd) en stuur een in. Obv credibility uit het verleden moet GS toch wel plaatsen overwegen. Wel Jan Cees met een K dan.
dit is geen bailout voor griekenland, maar een bailout voor de nederlandse banken (abn, ing) die grieks schuldpapier bezitten.
John_Galt | 02-05-10 | 21:01 Dan rest dus alleen het vermaeck
jack and friends | 02-05-10 | 20:59
Het respect dat jij krijgt vanwege Rembrandt, Vermeer, Erasmus en Sweelinck brangt mij toch ook niet bij het verwijt dat je vandaag nog geen penseel op het linnen hebt gezet?
In nl werken 7.000.000 mensen
minus 1.000.000 ambtenaren =
------------------------------------------
6 mljn werkenden
5 miljard gedeeld door 6 mljn =
bedankt voor uw 833,00 euro!
@HY78. | 02-05-10 | 20:44 @jack and friends | 02-05-10 | 20:48
Zolang zelfs Geenstijl sportverslaggever Brusselmans een stukje vol tendentieus collectivistische nonsens laat typen, denk ik inderdaad dat die cruciale vraag nooit gesteld zal worden.
GS is een leuk blog, daar niet van, het is alleen doodzonde en af en toe pijnlijk om te zien dat er niemand in de redactie zit die ook maar enige moeite neemt om zich eens te verdiepen in globale macroeconomische sentimenten.
Geenstijl zou bij uitstek geschikt zijn om Jan Cees eens met z'n kloten voor het blok te zetten. Ware het niet dat niemand de juiste vragen weet te stellen.
Ik bedoel, Gait is een fijne vent en zijn commentaren inzake Griekenland zijn oprecht, maar voor hetzelfde geld zaait hij een rumoer en verdient daar 'overnight' een miljoente op. Je weet het niet he?
Maar toch, IEMAND in de 0031 politiek moet uit de EU willen.
@ADO-Le-Cent | 02-05-10 | 20:50
Dat is altijd het probleem, in dat "soort" landen...
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 20:58
was het maar zo'n feest. Die 'echte' Grieken zijn al lang verdwenen, wat nu rest is Klein-Aziatische import.
Einde van de Domheid | 02-05-10 | 20:58
de eerste is vandaag geen kampioen geworden.. En wat heeft de rest vandaag gedaan wat noemenswaardig is?
Dankzij de Jager
is mijn inkomen nog lager
Waarom zijn we ooit begonnen aan de europese unie, introductie van de euro, etc. ? Laat die grieken lekker creperen !!!
Zeg, een beetje dimmen over die Grieken!
Je kunt natuurlijk denken dat je de terechte zieners van het wereldtoneel bent maar je praat wel over de nazaten van Ajax, Achilles, Agamemnon, Helena en Odyseus!
@ADO-Le-Cent | 02-05-10 | 20:50
Dan is het door Europa zo gewenste beleidspunt "verscherping toezicht op belasting-ontduiking" afgehandeld. Dat het per saldo niks opbrengt, is niet relevant.
Wat heeft het voor zin een belastingambtenaar te tippen die net wat extra's in zijn zak heeft laten glijden om juist geen heffing op te leggen?
John_Galt | 02-05-10 | 20:32
Nee u is niet gek, alleen zolang uw tegels niet verder komen dan de reaguurbox van geenstijl veranderd er niets. En dat weet de overheid.
Het zit niet langer in de genen van den 'ollander om op te staan en weerbaar te zijn.
Laat dat maar aan de Grieken over. Zelfs de uitzuigers die ambtenaar zijn weigeren om fatsoenlijk hun papieren in te vullen..
En wij maar werken tot 67+.....
@John_Galt | 02-05-10 | 20:32
U bent niet gek. Verre van.
Maar de uitspraken van JK appelleren aan gevoelens die wij over Europa zouden moeten hebben cq waarvan men er van uitgaat, dat wij die hebben.
Anders gezegd: bij de eerste vraag om dat te onderbouwen, zal Zijne Eminentie in de reflex schieten, dat vragenstellert blijkbaar niet weet hoe Europa werkt, dat vragenstellert een "negatieve basishouding" aan de dag legt, weet ik veel allemaal. De vragenstellert zal op basis van dit soort kul-argumenten de zeik in worden geduwd, zonder dat JK ooit aan een oprechte behandeling van de vraag toe hoeft te komen.
Iedere "vragenstellert" weet hoe het ongeveer zal lopen, en niemand heeft blijkbaar de wil, de guts, of de lange adem, om in eerste instantie op dat schandblok te gaan staan. De vraag zal dus niet gesteld worden.
@spanarchist | 02-05-10 | 20:38
Ach, wat zeur ik ook. Je hebt gelijk. Onze leiders weten dit soort dingen beter dan het gepeupel. Als straks ABN is verkocht met miljarden winst, dan is die 5 mrd (meer zal het echt niet worden) alweer gratis geld.
"Greece now expects its economy to shrink 4 percent this year and 2.6 percent before returning to growth in 2012. The package will also set up a financial stabilization fund to help banks with potential bad loans stemming from the austerity measures. Ten billion of the total rescue package will be earmarked for the fund, said EU Monetary Affairs Commissioner Olli Rehn. " www.bloomberg.com/apps/news?pid=206010...
Dat 'stabilization fund' zal hoogstwaarschijnlijk als manna uit de hemel komen vallen.
CoffeePatch | 02-05-10 | 20:40
*sirtaki opeens anders gaat zien (en voelen)*
@offeePatch | 02-05-10 | 20:40
Dat kan maar een ding betekenen, stront aan de knikker.
@CoffeePatch | 02-05-10 | 20:40
Hmmm........ my favorite!.......... Ohw wacht ik wordt genaaid ! Aaai!
@Dundunbanza | 02-05-10 | 19:12
Volksport inderdaad, maar dat wil niet zeggen dat je er in Nederland en Belgie mee weg komt.
We worden weer genaaid, nog wel op z'n Grieks dit keer.
@Hobbykip 20:10
Thanx, ik zal er zijn.
John_Galt | 02-05-10 | 20:32
Kom nou toch. Het is met de lening aan IJsland toch ook goed gegaan, dus wat zeur je nou?
@ John_Galt | 02-05-10 | 20:32
Je bent niet zeker niet gek. Ik ben ook erg benieuwd naar de onderbouwing. Dan kan gelijk de vraag beantwoord worden waar die 5 mrd vandaan zal komen. Zal wel niet zo moeilijk zijn: die lenen wij op onze beurt. Langzaam maar zeker gaat good money naar bad money.
@spanarchist | 02-05-10 | 20:31
Sommige reaguursels zijn heerlijk sarcastisch.
Prachtig hoe De Jager het toch altijd zo kan praten dat Nederland weliswaar miljarden aan Griekenland "leent" (want dat geld zie je nooit meer terug hoor), maar dat dat de belastingbetaler geen geld kost! Hoe kan dat nou?? Het geld dat de Nederlandse Staat heeft, is het overgrote deel geld verkregen uit de belastingen! Waar komen die uitgeleende miljarden anders vandaan?! Dus als het de Staat kost, kost het de belastingbetaler. Toch leuk om te zien welke draai hij daar dan weer aangeeft...
Uriël Fack | 02-05-10 | 20:29 Vast wel, vooral diegenen die verwachtten binnen afzienbare tijd met pensioen te gaan en daar nog een jaar of veertien op mogen wachten, Of de jongelui die een gezinnetje zijn gaan stichten op basis van een inkomen met de fameuze dertiende en veertiende maand (die in de BV Nederland niet zo heel uitzonderlijk zijn).
Ook zo frappant: JC de J. (verdient een balkje) heeft het steeds over het feit dat niets doen voor Griekenland nog veel slechter is voor Nederland. Niemand raagt hem dat met feiten te onderbouwen. Waarom niet?
Als je bealstingbetalers verlicht 5 mrd op te hoesten met een marginale kans dat dat geld ooit terug komt, dan is het toch niet meer dan redelijk om te vragen met een feitelijke onderbouwing te komen? Of ben ik nou gek?
Zwembaden zijn doorgaans blauw!
Ik stel dus voor om sowieso alvast belasting te gaan heffen op alle blauwe pixels en de mensen dan laten bewijzen dat het geen zwembad is.
Geen enkele Europeaan is blij geworden van de Euro. In Nederland / Duitsland zijn de lonen enigzins weer op het niveau gulden / mark gekomen. Maar het houdt niet over. In Nederland wordt je zwaar genaaid qua bekeuringen en woonlasten. In Duitsland zijn woonlasten, verkeersboetes en horeca op normaal niveau (lees: minder dan de helft wat het in NL kost). Nadeel van Duitsland is dat je niet om de hoek werk kan vinden, op de fiets naar het werk kan je vergeten..
De nieuwe regering kan alvast plannen gaan maken hoe ze alle extra inkomsten straks gaat besteden. Eerst de miljardenwinst op de verkoop van ABN-Amro (o.l.v. economisch wonder Cohen die er het maximale uitsleept) en daarna de trouwe maandelijkse rentebetalingen van Griekenland.
De toekomst ziet er florissant uit.
Er zijn echt wel Grieken die het heel slecht hebben. Maar dit soort praatjes is leuker, natuurlijk.
Zo da's lekker tracteren met andermans geld.
Krijgen wij iets terug van die rente als ze ooit afbetalen?
@Tantalus2009 | 02-05-10 | 20:22
Klopt, met een bandbreedte van ±10% (plus en min dus, niet circa)
John_Galt | 02-05-10 | 20:20
Nou, (klein stemmetje) er komt ook nog een BNN partij....
BTW EU is niet echt een socialistisch idee.
De paus hield een soort bergrede, toen kwam Schengen en toen Zalm.
John_Galt | 02-05-10 | 20:15 Feitelijk was ooit het Nederlandse monetair beleid niets anders dan het zorgvuldig koppelen aan de Duitse Mark. Qua geld en economie waren we al jaren een uitbreiding van Nordrhein-Westfalen.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 20:12
En wat betreft die EMU, laat dat lekker andermans probleem worden. We kunnen er nu makkelijk uit, straks wordt het per maand duurder.
Het vervelende is dat onze socialistische plucheplakkers te lande (dus OOK de VVD en PVV) het belangrijker vinden om intra-europees vrienden te blijven met hun ideologisch kameraden dan dat het ook maar een ruk geeft om het welzijn en de welvaart van degenen die ze feitelijk vertegenwoordigen.
Steun aan Griekenland is verraad aan alle Nederlandse burgers. Het is dan bijna je grondwettelijke plicht om dat zooitje met pek en veren uit Den Haag te jagen.
Ik snap die hele taal van die grieken niet dus ik pas, maareeh:
Waarom kicken we ze niet gewoon uit de euro en gooien ze uit de eu enz.?
John_Galt | 02-05-10 | 20:15
I'm all for it. De EU is nooit doordacht geweest en wat mij betreft kan die hele EU terug naar de tekentafel. Een tijdelijk stop. Wel met de bedoeling opnieuw te worden opgezet.
9 juni op Lesbos gaat 'm niet worden, btw.
Het maakt allemaal geen reet meer uit, heel Europa is failliet, ze proberen het uit te stellen. Dat is waarom ik na mijn master diploma linea recta overzees ga.
Nee, die moeite nemen wij niet.
Zuid Europeanen zouden vriendelijker zijn en meer gemeenschapszin hebben. Me rug op. Gemeenschapszin behelst ook dat je jouw deel betaald bij de belastingdienst en stopt met corruptie. Dan ben je pas sociaal en toon je gemeenschapszin. Net als de noord-westelijke landen van moedertje Europa.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 20:12
Gulden, Mark, florijn, who gives a fuck. Zolang het maar een munt is waarop zelfstandig monetair beleid gevoerd kan worden.
Dan zullen de Grieken uiteindelijk de Euro moeten verlaten en de Drachme weer aannemen. Dat versterkt direct de Griekse concurrentie positie en brengt door de markt afgedwongen fiscale discipline met zich mee. Vervolgens zullen de staatsobligatie specialisten zich storten op Portugal, en short de hell out of it. Om dit te voorkomen zou de Eurozone er beter aan doen om regels vast te stellen waaronder een land ook uit de Euro gezet kan worden. Als je je contributie niet betaald bij de voetbalvereniging word je immers uiteindelijk ook de club gezet. Zo lang dit niet gebeurt bij de Eurozone EN er ook geen gezamenlijk fiscaal beleid is, hebben landen ten opzichte van elkaar alleen maar rechten, en geen plichten.
www.forexnews.nl/forex-nieuws/financie...
Toch leuk. Het bankroet van Nederland begonnen in Griekenland.
*triest hoofd schudden doet*
@Poll: Geef Griekenland de Drachme terug.
John_Galt | 02-05-10 | 20:10
De gulden terug EN de EMU opheffen?
Opnieuw een symptoom van de grote schuldencrisis. We ain´t see nothing yet ben ik bang. Wie is de volgende? Maar vooral: wanneer is de situatie dusdanig dat er geen doekje voor het bloeden meer is.
we gaan straks gewoon weer over op de guldens.
volgens weird guilders
Off: gaan we die poll nou nog fucken of wat? www.vriendenjbz.nl/Stemmen.aspx
@koolteer | 02-05-10 | 20:07
dutchteaparty.wordpress.com/
Natuurlijk is een hoge nationale schuld voor onze kinderen en kindskinderen geen prettig vooruitzicht. Waar ik mij aan stoor is dat het wordt voorgesteld alsof onze kinderen een troosteloze stoffige vlakte erven. Dat is natuurlijk niet waar! Het land is in redelijke staat, we hebben een alleszins redelijke infrastructuur (toch?) en een goed opleidingssysteem dat voldoende kansen biedt om als natie een redelijke levenstandaard aan de inwoners te bieden. De Grieken hebben de boel opgelicht, politici en zakenmensen gelijk. De burgers willen niet inzien dat zij degenen zijn die de rekening hebben liggen. In de kantoren en 's lands vergaderzalen is het failliet van Griekenland tot stand gebracht, aan de keukentafels zal het betaald worden.
Wanneer is de gote GS-meeting met BBQ inclusief koffie-corner?
Andere fora hebben wel eens een half-jaarlijkse meeting om de gezichten bij de nicknames te matchen.
-edit 9 juni op Lesbos -
@nah gewoon | 02-05-10 | 19:58
Net als in het Groß-Moffische Reich..
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 20:03
Daar maak je een denkfout. Griekenland kan niet uit de EMU, dat zou namelijk niet alleen het failliet van Griekenland betekenen, maar ook van de EU. Nederland moet NU uit de EMU stappen, dat is de enige manier om jaren van mergtrekkende armoe te voorkomen. Historisch bezien is er nog nooit een muntunie (zonder politieke unie) geweest die het heeft overleefd.
Griekenland kan nooit en te nimmer aan z'n erplichtingen voldoen binnen 3 jaar, gevolg is dat het faillissement onafwendbaar is. Daarnaast zal de hele Eurozone duurder moeten lenen om alleen de aflossing en rente op staatsleningen te herfinancieren. Denk eens na wat dat betekent. Duitse Bunds gaan voor 3% op dit moment, das's een half priocent meer dan een jaar geleden. De euro is doomed en dan kun je twee dingen doen: Je kop in het zand steken of maatregelen treffen.
Was ooit de gulden een daalder waard is nu die imperialistische euro nog geen kwartje (van Kok) waard.
einde oefening Nederland!
Hoe lang durven ze nog te zeggen dat we echt alleen maar beter worden van de EU en de euro? Je zou toch zeggen dat er een moment moet komen dat zelfs het gedweë oerdomme nederlandse volk (ja, ook u) beseft dat die leugen te absurd is om in mee te gaan.
Na de banken, Haïti en IJsland mag u ook nog even een parasiet als Griekenland op de been houden. Ik denk er sterk over om selectief belasting te gaan betalen. Of in andere woorden, betaalde baan laten voor wat hij is en alleen nog maar zwarte klussen doen. Waar mijn belasting aan besteed wordt ben ik het dermate mee oneens dat het tijd wordt om actie te ondernemen, hoe klein die actie ook moge zijn...
Bomexplosie bij HSBC Bank in Athene (bron: Sky News)
En dit geeft dus mooi aan waarom we:
- Griekenland nooit in de EU hadden moeten laten komen
- of in ieder geval Griekenland niet in de eurozone toe hadden moeten laten
- of zelf nooit in de euro hadden moeten stappen.
www.uclick.com/client/nyt/po/
Must see.
Ik heb gehoord (van iemand die er gewoond heeft) dat je maar voor 1 baantje belasting hoeft te betalen. Dus parttime baantje met belasting, 2 parttime baantjes zonder belasting.
John_Galt | 02-05-10 | 19:57
Ik heb andere analyses gehoord.
(Maar je humorvolle redeneringen worden nog steeds hoog gewaardeerd.)
Het vervelende is dat wij Griekenland niet moeten beoordelen op hun gedrag maar op hun functie als eerste domino-steen. EU is gebaseerd op collectieve verrijking maar niemand is op het idee gekomen om het tegenovergestelde te voorkomen.
Maar ja, hij lachte altijd zo gezellig, die Zalm....
1 groot verenigd Europa is slechts een afleidingsmanoeuvre om problemen als ver van het bed af te schuiven zodat lokale problemen ondersneeuwen.
@Jopie2009 | 02-05-10 | 20:01
Inderdaad. Daarom moet Nederland als de sodemieter uit de EMU stappen. Tenminste, als het serieus ook maar een stuiver geeft om de toekomst van onze kinderen.
Nu maar grieken gaan belasten als ze in de rest van Europa willen reizen.
@John_Galt | 02-05-10 | 19:57
met dit verschil dat er voor ons geen suikeroompje klaar staat om gratis geld te verstrekken.
Avant | 02-05-10 | 19:57 In tegenstelling tot de Turken waren de Grieken in WW2 trouwe bondgenoten, daar hebben ze nu plezier van.
Wedstrijdje doen wie de hoogste naheffing plus boete weet te genereren met de Hellenitische Klikspaan halve maan.
Ja hoor, en weer het volk aanmoedigen om anderen te verlinken.
Mag ik even overgeven ? BAH !
Eerst vertelden de Haagse leugenaars dat het iets van 1,8 miljard was? En nu al vijf miljard of meer? Als ze zo doorgaan met jaarlijks miljarden te verspillen aan ontwikkelingshulp, de klimaatleugen, of aan criminele landen als Griekenland, dan kunnen wij met zeg een jaar of tachtig met pensioen?
En dat terwijl de Nederlandse Staat geen geld heeft, maar louter schulden..... en maar lekker op andermans kosten Sinterklaas blijven spelen.........
De salonsocialisten zijn met iedereen solidair, behalve met hun eigen bevolking.
@Jop Cohen en consorten: hoe solidair waren die Grieken al die decennia met de EU? Nou?
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 19:51
Het probleem zit het nooit in de belastingen, het probleem zit hem altijd in de staat. Immers, belastingen zijn gelden die onder dwang afhandig worden gemaakt van netto bijdragers. Ambtenaren zijn geen bijdragers, dat zijn potverteerders en helers. De Griekse staat is een schoolvoorbeeld van een colectivistische, socialistische potverteerder. Libertarisme en Griekenland, is als een een mileuramp door bronwater.
Als Griekenland al een 'quintessence' is van iets, dan is het van collectivistische roofbouw, socialistische dwang en ander links gebrek aan gevoel voor verhoudingen. Griekenland is Nederland over 8 jaar. Dat beloof ik je.
iedereen die niet gedesillusioneerd de avond in wil, moet dat artikel van ny times niet lezen. je bloed gaat er van koken
@Arie Bilspleet | 02-05-10 | 19:51
Wacht maar na prinsjesdag, de grootste asociale bezuiniging over de rug van de senioren. Straks mag je nog maximaal 3 jaar leven vanaf het moment dat je daar binnenkomt. En die banken maar aankloten. Echt schandalig.
@John_Galt | 02-05-10 | 19:49
25% meen ik me te herinneren .........
Tja dan zou ik ook belasting gaan ontduiken
Arie Bilspleet | 02-05-10 | 19:51
Ik ga je iets over geld vertellen Arie.
Geld is altijd op!
Zelfs tijdens de hoogconjuntuur was geld altijd op.
Jammer dat het % ambtenaren tov van de totale bevolking niet wordt meegenomen in de euro-eisen.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 19:43
VVD'ers van etherische olie waaruit de wasachtige bestanddelen zijn afgesplitst? Bizarre vergelijking. +1
Toch weer een opsteker om te ervaren waar ons belastinggeld( Eeeh, lening) naar toegaat.
Is wel typisch progressief beleid: eerst 30 milj. ,vervolgens 50, dan 75, dan 100 en u 110 miljard.
Dat heet nu de Antillen constructie = bewust teringzooi ervan maken en de achterlijken ervoor op laten draaien.
Ik ben blij dat er genoeg geld is voor Griekenland, maar dat de ouden van dagen geen koekje meer bij de koffie krijgen omdat het geld op is!
John_Galt | 02-05-10 | 19:49
Het probleem zit hem bij de belastingen. Het ambtenarenapparaat kan ook te groot zijn (als jij het zegt zeker) maar er komt te weinig binnen.
Gek, ik dacht idd aan jou toen ik libertarier tiepte....
@Hansopje | 02-05-10 | 19:39
En het militair-industrieel complex dan?
Laatste nieuws: Noodpakket Griekenland 110 miljard euro, 80 mld. EU-leden en 30 mld. IMF. Nederlandse bijdrage zou dan uitkomen op ca. 5 miljard.
@Einde van de Domheid | 02-05-10 | 19:43
In Griekenland is 20% van de bevolking ambtenaar. Quintessence van de libertariers? Jij hebt een vast een zuurstoftank op je rug, want zelfstandig ademen lijkt me een onmogelijkheid als je zo dom bent.
@Popiejopie79 | 02-05-10 | 19:43
Ja, en we kunnen nu aanschouwen wat dat heeft opgeleverd behalve jouw vakantiekiekjes.
We kunnen in Griekenland ook wel een paar van dit soort projecten opzetten:
www.freesun.nl/index.php?id=25&pid...
Hehehe......
Wel ja, 5 miljard meer of minder. Who gives a fuck. Mij benieuwen of die Zorba's ook echte, voelbare maatregelen gaan treffen. En waarom zou je in godsnaam zoveel ambtenaren willen hebben? Allemaal luie nietsnutten die veel te veel betaald krijgen. Maar ja, dit alles zal wel goedkoper zijn dan ze als een Myceense tempel laten vallen. Bij Zeus z'n drie tanden wat een kudTland.
Als je bijna klaar bent met het bouwen van je huis en je laat wat betonijzer uit je huis steken, hoef je geen belasting te betalen omdat het aangeeft nog steeds bezig te zijn met bouwen.
En foek Feta.
Griekenland +1, gewoon omdat het eten zo lekker is, de mensen vriendelijk, het weer daar bijna altijd perfect, en vanwege de "no-can-do" attitude.
Griekenland is de quintessence van de libertariers. Er wordt geen belasting betaald en wanneer de overheid om belastingen vraagt zeggen ze: Waarvoor dan? Wat krijg ik ervoor terug?
Een boertige manier van zelfzucht waar menig belastinghater van kan dromen.
Dat lijdt dus niet tot een heilstaat.
Ik wens Griekenland veel succes en sterkte. Het is zoals de minister zegt. Bezuinigen of vernietiging. Volk van Athene draagt dit met trots en doe eens wat meer zaken met de rest van de Unie.
*In Amsterdam nog geen goede Gyros gezien...*
Wat is een mensenleven waard?
Betalen in rifapen is mijn advies.
Oja.
Olé olé, Spanje doet ook mee.
*hoezo
Voor 4 miljard laten we de eigen mensen werken tot 67, 5 miljard geven we gewoon weg aan een stelletje onbenullen. Hoeze de contact met het volk kwijt, om te kotsen.
Hansopje | 02-05-10 | 19:39
50 jaar en nu al pensioen, lekker dat het kan. Maar gaat ze zich niet vervelen?
Eigenlijk zou er een demonstratie van een paar 100.000 man voor de Tweede Kamer georganiseerd moeten worden tijdens de behandeling van dit voorstel in het parlement. En als er toch voor gestemd wordt. dan het parlement bestormen, alle maatregelen teruggedraaien en een spontaan volkstribunaal op het Mailieveld houden...
Griekenland, de achilleshiel van Europa.
Ze kunnen best goed Nederlands sommige Grieken.
Leuk vakantieland voor een keer.
Goh hoe is het toch mogelijk allemaal..? En wij maar weer betalen... Schurkenstaat, dat Griekenland en over onze rug! Fuck Griekenland!
In die omgeving zijn ze nu eenmaal een stuk slimmer dan in het Nederland dat altijd het braafste jongetje van de klas wil zijn. Mijn vrouw heeft een week geleden ook haar pensioen aangevraagd en ze is nog niet eens 50. Dat ze zo laat is komt door de jaren die we in Nederland doorgebracht hebben, waar pensioenfondsen gaan betalen als je hoogstwaarschijnlijk dood en begraven bent. En belasting? Zodat de regering oorlogje kan voeren en andere gekke dingen kan doen zeker.
Waar niemand bij stil lijkt te staan, is het gegeven dat wij met zijn allen in de afgelopen 20 jaar via allerlei leuke EU structuurfondsen en andere krankjorume subsidieruiven de Grieken on-voor-stel-ba-re bákken met geld hebben toegeschoven. Waar is dat geld gebleven? Er zijn maar elf miljoen Grieken; kan iemand mij even uitleggen waarom niet al die Grieken alláng miljonair zijn?
-
Lieve meneer De Jager; hou even op met op de vaderlandse buis te verkondigen dat wij gaan 'verdienen' op een goedkope 'lening' aan Griekenland - Griekenland KAN die centjes helemaal nooit terugbetalen en wij gaan massaal de bietenbrug op.
-
Der Euro ist teuro.... rekent u even mee? Klik hier and do the math:
-
en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Greec...
Artikel in NRC dit weekend. Martien van Winden geïnterviewd. Kort samengevat: Het 'redden' van EU landen (Griekenland en bijna zeker Spanje, Italie, Portugal...?) is een heilloze weg. Het neergaan van de spiraal. Zijn idee is het verlaten van de Euro; het doen herleven van de Gulden en een verregaande economische samenwerking met (het aan Nederland te vergelijken) Zwitserland. Ik werd oprecht blij na het lezen van dit artikel.
'Hopen doet'
@ Hobbykip | 02-05-10 | 19:22
Vertel ons please op wie nog te stemmen? Het lijkt niet uit te maken. Op een of andere manier. Genaait worden we toch.
We wisten het 10 jaar geleden al. Met de Euro in het zuiden dezelfde standaard als in Noord Europa ... wij wat minder, zij wat meer. Mooie solidariteitsgedachte.
Het lijkt mij toch echt een bodemloze-put-lening hoor. In fiscalibus betekent dit dat je in feite geen geld leent, maar risicovol kapitaal zonder hoop op enige opbrengst. Het wezen en de schijn, de heer De Jager zou beter moeten weten.
De Griekse regering heeft adviesbureau Lazard ingehuurd om te adviseren bij een eventuele schuld herstructurering (lees: gecontroleerde default). Oftewel, op de 5,5 miljard euri die De Jager weggeeft kan meteen afgeschreven worden...
www.blikopdebeurs.com/weblog1/pivot/en...
www.zerohedge.com/article/greece-has-h...
Iedereen geeft daar het minimumloon op. Zelfs de vrije beroepen..
plastic zakje | 02-05-10 | 19:25
Hij 's fijn!
@ plastic zakje | 02-05-10 | 19:25
Nice one!
Zelf ben ik van mening, om het totale Griekenland geheel te boycotten door de EU.
Dus aan alle vakantiegangers naar Griekenland, er zijn nog ruim 180 andere landen om op vakantie te gaan! Wellicht kunnen jullie de vakantie naar Griekenland, nog omboeken.
Laat die niet belasting betalenede dieven, zelf hun boontjes doppen en geld smeken bij hun ge-emigreerde landgenoten elders ter wereld.
Dit volkje is al jaren communistisch ingesteld. Los die wanorde in dat landje maar eens een keer lekker zelf op. Lukt dat niet, jammer dan.
Als het aan mij zou liggen: Griekenland belonen voor hun gedrag van het afgelopen decenia: uit de EU, uit de Euro munt en uit de Navo.
Wegjorissen en af laten zinken in de Middellandse zee, stelletje neo communisten.
Kunnen we niet als vanouds gewoon het leger er op af sturen, de boel platbombarderen, het vee vekrachten, de vrouwen doodschieten en wat er over is als slaven inzetten om de Polen te vervangen?
.
Dan krijg je bij je nieuwe betegelde badkamer ook meteen een broodje gyros en een ouzo toe! Ik zeg, doen!
de griekse belastingsite is gelijk overhit geraakt, lijkt het. Zijn ze ws ook niet gewend meer dan 20 bezoekers tegelijk op die site.
Laat Nana maar met de benen wijd gaan.
@mark twain | 02-05-10 | 19:25
Tell me something I don't know........
Die site daar begint aardig te roken. Is dit een first, geenstijl die een overheidsserver platlegt?
LOL@plastic zakje | 02-05-10 | 19:25
@John_Galt | 02-05-10 | 19:19
De Jager is een gore leugenaar.
@Hobbykip 19:22
De Jager is van het CDA .
John_Galt | 02-05-10 | 19:23
Als je in godsnaam wil stemmen, dan zou je SGP kunnen overwegen.
VVD socialistisch ??
In 020 misschien ...... maar daar moeten ze wel
@Hobbykip | 02-05-10 | 19:22
De VVD is socialistisch, de PVV is socialistisch. Waar zou je volgens in godsnaam op moeten stemmen?
Bedenk goed ......... wat je 9 juni met je stem doet!
Griekenland: Heeft een socialistische regering!
Spanje: Heeft een socialistische regering!
Portugal: Heeft een socialistische regering!
Allemaal crisis landen.......... is dit toeval mensen?
All your base are belong to us. Griekenland is vanaf morgen van ons. Gratis vakantie!
Om te onthouden, in te lijsten en vooral te bookmarken:
www.nrc.nl/economie/article2481429.ece...
Sterf, de Jager, sterf.
En anders dat land in nog maar wat meer stukken blazen, en die extra eilandjes gaan verkopen..
Van dit topic krijg ik zin in gyros.
*telefoon pakt*
Jullie lopen toch niet de plannen van Femke Halsema te dwarsbomen he ? .... Stelletje rechtse rakkers !.... Grieken zijn ook mensen, en hebben recht op een menswaardig, Grieks, bestaan ! Er is helemaal niets mis mee dat wij als Nederlanders daaraan bijdragen. Dan maar wat later met pensioen, met wat minder.
-weggejorist-
We krijgen alles met rente terug , echt waar.
De NSB-er uithangen, daar zijn wij Nederlanders wel goed in. Of is dat een Godwin?
Waarom gaat elke link die GS hotlinkt, na een paar minuten dood.. zet er dan een mail adres bij in de topique ofzo.. Zo wordt het niks, met die rokende servert.
Een failliete toko moet je gewoon failliet laten gaan. Met uitstel vererger je de boel alleen maar. Nog meer schulden erbij, dus nog kleinere kans dat het ooit nog goed komt. De Grieken hebben ons 10 jaar lang voorgelogen, waarom zouden ze dit keer wel hun beloftes houden? Wat een sukkels zitten er in onze regering! En hoe kan een demissionaire regering zo'n zwaar besluit nemen?
Hopa!
@kapotte_stofzuiger 19:12
De Jager beheerst onze taal niet. Helaas heeft ie van financiën ook geen kaas gegeten.
Leuk is het om die dikke kop te zien van J.K. de J, hij weet niet hoe hij draaien moet, ehh... draaien? om het Nederlandse volk deze 5 miljard euri's door de strot te duwen. Neem maar aan dat dit bedrag met een factor 2 vermenigvuldigd zal worden en neem ook maar even aan dat de Nederlanders naar hun geld kunnen fluiten. Om dit nou zo kort voor de verkiezingen te vertellen zou de CDA nog wel meer zeteltjes kosten, vandaar die opgeblazen rooie kop.
Ok met ze alle op vakantie naar Griekenland dan is het land er zo weer bovenop.
Brusselmans = JK de Jager = Heler= afgunsitge kleinburger =Farizeeër?
De schellen vallen van de ogen.
Laat toch lekker doodbloeien dat land...
Sorry. Hebben we niet!
De rest van de mediterrane landen gaat nog volgen qua ellende en wij mogen schuiven.
Draai dat Euroverhaal dus maar terug. Het werkt blijkbaar niet. Simpel.
En dan hebben we ene Femke die zegt dat we het "geleende" ( Van de staatsschuld) geld met rente terugkrijgen. Terwijl we zelf (al jaren, door het onvolprezen CDA zonder onze instemming uitgevoerde praktijken) zo goed als bankroet zijn.
Onze kinderen betalen wel! Ze worden vanzelf ongevraagd geboren met een niet af te lossen STAATSSCHULD. Dank u zeer wel & hartelijk, klote politieke OVERHEID!
Ga eens dood met je vadertje staat. Wat zou jij doen als je kneiterhard werkte in een land dat ambtenaren een 13e en 14e maand gaf. Belastingontduikng is NOOIT het probleem, belastingverspilling is ALTIJD de oorzaak van problemen en legitimeert belastingontwijking.
Sterker nog: Belastingontwijking is een plicht. Het dwingt de staat consciëntieus met de heffing om te gaan.
@Brusselmans: "Vadertje Staat oplichten is volksport nummer een daar."
Dat is ook in Nederland en met name IN JOUW BELGIE is dat volksport nummer een, heur!
Op Spitsnieuws heeft Jan Kees het zelfs over het 'doneren' van 5 miljard. Volgens mijn woordenboek betekent dat je dat geld weggeeft, zonder een te verwachten tegenprestatie.
www.vandale.nl/vandale/zoekService.do?...
Overheid / ambtenaren afschaffen.
Kwam de democratie niet uit Griekenland, je ziet wat ervan komt.
Typisch links:
Lekker geld uitgeven, zielig doen, en solidariteit eisen ... en reken maar dat meer landen dit gaan doen ...
kortom als je armen gaat betalen om arm te zijn krijg je enkel maar meer armen.
Wow.
Een eigen zwembad.
Laatst die Griek die even uitlegde hoe dat ging met de Griekse belastingen.
Specialisten die het minimumloon opgeven.
En dat wordt gewoon geslikt.
Als er tenminste even wat aan de betreffende ambtenaar wordt afgegeschoven.
Voor elke nederlander een gratis vakantiehuisje aan de griekse kust. Of anders krijgen ze geen cent!
correctie: Griekutland
Na Griekenland gaan we ook niet meer *doorstrepen doet*
Mooi om te zien wat je ook met taxpoet kan doen.
Maar niet van mijn taxpoet, ga belasting betalen stelletje gyrosvreters en ouzo-zuipers. Eigen tax eerst, zouden jullie ook moeten doen.
Stuur linkje maar door naar KeinStiel.de. Schijnt dat als Griekenland failliet gaat zij Demis Rousos en Nana Mouskourie krijgen samen met een 144 delig servies en het alleenrecht op het woord "Hoppa ". De Duitsers hebben iets meer primair belang in het prijzencircus dan wij. Maar als daar the shit the fan hit ruiken wij het ook, ofzoiets.
Jullie lopen toch niet de plannen van Femke Halsema te dwarsbomen he ? .... Stelletje rechtse rakkers !.... Grieken zijn ook mensen, en hebben recht op een menswaardig, Grieks, bestaan ! Er is helemaal niets mis mee dat wij als Nederlanders daaraan bijdragen. Dan maar wat later met pensioen, met wat minder.
De site van de Belastingdienst van Griekenland doet het niet eens! Wat een landen...
Ranzige stinkende kutgrieken zijn te lui om hun reedt af te vegen en wij mogen er weer voor dokken. Leuk, dat EU..
Hekken om heel griekenland heen, keihard laten werken zodat ze het binnen een week kunnen terug betalen. + elke griek die je nu tegen komt vol schelden.
doe nog eens | 02-05-10 | 19:05
5 miljard extra op het begrotingstekort.
Hey, Brusselmans, je begrijpt er werkelijk geen reet van. Ga eens terug naar school.
Pff is geen zwembad, is een wateropvangbak. Goed voor het milieu en handig als er brand uitbreekt.
Maareh, wat levert ons dat nsben op?
Overigens is er niets mis met het ontduiken van 'beschermgeld', maar zelfs binnen de mafia zal men dan gaan bezuinigen.
En wederom maakt hypocrisie een stukje wereld kapot! Vooral belonen met 5 miljard terwijl we zelf honderden miljarden in de min staan. Vraag me toch af welke gek steeds weer geld geeft aan iemand (NL overheid) die al tientallen jaren te boek staat als niet kredietwaardig.
@Geile Markeerstift | 02-05-10 | 19:02
*toch antwoord geeft:
Als u niet in de EU woont.
In ieder geval goed om te zien dat ze besparen op de hostingkosten van poedoy.gr.
U vergeet nog een aantal regeltjes die de Griekse ambtenaren voor zichzelf hebben uitgevonden.
Wie tijdig op het werk verschijnt krijgt een extra premie !
Ongetrouwde dochters krijgen het pensioen van hun overleden vader.
Houthakkers krijgen een extra premie als ze in openlucht werken.
Neen, ik verzin het niet.
do I care?
-een retorische vraag behoeft geen antwoord-
Overnemen, kon ook bij fortis!
Er moet helemaal niks meer in Griekenland gepompt worden , overnemen dat land!
REAGEER OOK