Feynman en/of Feiten – Gele Hesjes: de guillotine of de gladiolen (inclusief relbeelden uit Parijs)

Frankrijk heeft de hoogste belastingdruk van Europa. 46,2% van het Bruto Binnenlands Product loopt daar via de fiscus. Overheidsuitgaven bedragen 57% van het BBP ook een record.
Het gat ertussen wordt geleend, cadeau gekregen vanuit Brussel en deel van de dekking is duister.
De lagere middenklasse zit al jaren op de nullijn, en merkt weinig van het economisch herstel in Europa. Het was daarom niet vreemd dat een nieuwe forse belastingverhoging op brandstoffen, uit naam van het milieu, genoeg was om de vlam in de pan te slaan.
Het idee was dat als benzine maar duur genoeg is, mensen minder gebruik maken van de auto. Dat is onzin, de bekende prijsschommelingen door oorlogen in het Midden Oosten hebben dat effect nauwelijks. Minder rijden omdat naar je werk, school of arts gaan te duur is, is geen optie. Een nieuwe zuinigere auto is al helemaal onbetaalbaar.
Social
Onopgeloste problemen met migratie gaven een onderklasse die leeft in een eigen wereld met eigen regels. Danny ging al eens op bezoek in Castallane in Marseille, waar mensen geen idee hebben met welke studie, baan of eigen onderneming ze ooit de armoede kunnen verlaten. Er zijn veel te veel mensen die niets te verliezen hebben, en dus tijdens protesten heel ver zullen gaan.
Macron besloot na de stevige rellen om de belastingverhogingen zes maanden uit te stellen, dat was niet genoeg, en leverde nog een weekend aan rellen. Deze week besloot hij zijn proefballonnetje volledig door te prikken, en vandaag waren er weer rellen. De geest is uit de fles. Marcon zal veel meer moeten doen om de rust terug te krijgen, alleen is dat onbetaalbaar.
Social
Dit weekend zijn er 65.000 agenten ingezet. Zes keer zoveel als de 11.000 agenten bij de rellen in 2005, waar ruim 8000 auto's spontaan ontbranden. Ongeveer twee agenten per demonstrant. Halverwege de middag waren er al 700 arrestaties. Het was in Parijs rustiger dan vorige week, maar op deze manier is dat door middel van een politiestaat.
Dat is een tijdelijke oplossing voor een permanent probleem. Die methodes hebben we ook in Barcelona gezien toen de bevolking een stukje papier in een stembus deden. Betogingen platslaan is de nieuwe EU. De persconferentie op France24 was duidelijk. Zero tolerance. Uit het Élysée komt geweld, geen oplossing, wel een hoop beloftes die ze niet kunnen betalen.
Social
De Sovjet-Unie viel uiteen toen het door andermans geld heen was. Bevangen door een wapenwedloop had het machtige rijk zich vergaloppeerd. Jarenlange planeconomie leidde niet tot een robuust stelsel waarin iedereen kansen had, en de staat een positieve kasstroom. De nekslag waren lage olieprijzen, waardoor er minder binnen kwam.
De Franse overheidssector is te groot en te dominant in haar economie. In deze economische hoogtijdagen weet Parijs net onder de drie procent begrotingstekort te blijven. Een hapering van de Franse economie geeft lagere belastingopbrengsten, een oplopend begrotingstekort en dan gebruikelijke pijnlijke bezuinigen.
Dan pas maatregelen geeft extra kapitaalvernietiging, druk op uitkeringen en onberekenbare nieuwe belastingen. Zulke austerity geeft fiscale, financiële en economische onzekerheid. Dat versterkt direct en indirect een recessie. De Franse overheid heeft weinig geleerd van de kredietcrisis. Weinig geleerd waarom het economisch herstel in Griekenland niet kwam.
Macron riep dat de betogers een monster hadden geschapen. Het getuigt van weinig zelfinzicht. Macron vertelde arbeiders en kleine ondernemers die nog net het hoofd boven water kunnen houden dat de brandstof in een paar jaar anderhalf keer zo duur wordt. Wat had de president verwacht? Dat ze diep buigen en stoppen met eten? Hij is Mao niet.
Social
Ter compensatie bood Macron nog een aankoopsubsidie voor elektrische auto's van €6000. De hogere belastingen zijn het pijnlijkst voor de mensen die voor het minste geld nog het karakter hebben uit hun bed te komen. De subsidie komt alleen aan bij mensen die rijk genoeg zijn voor een dure wagen. Dit is salonsocialisme in zijn puurste vorm.
Macron begrijpt kennelijk niet dat een kat in het nauw rare sprongen maakt. Vervolgens noemt hij het tamme huisdier een monster. Zijn partij begrijpt niet dat mensen uitzicht moeten hebben op een beter leven via werk of studie. Een humaan recht, wat zelfs levenslanggestraften krijgen. Zonder dat uitzicht ontbreekt niet alleen welvaart, maar ook de motivatie alles te slikken.
Frankrijk zag na de crisis haar staatschuld stijgen van 68% naar 97% BBP. (waar volgens EU regels 60% maximaal is). Dat Parijs het tijdens de economische bloei voor elkaar krijgt forse begrotingstekorten te hebben, laat goed zien dat een solide bedrijfsplan ontbreekt. Er zit geen vet op de botten.
Het wachten is op de volgende economische hapering, dan komt eerst een setje van bezopen belastingverhogingen en harde bezuinigen. Kort daarna de guillotine.
Extreemlinkse leuzen...
Social
...en extreemlinks geweld
Social
Reaguursels
InloggenHet was even wachten maar het is zo ver. Het vingertje wordt weer naar rusland gewezen.
www.ad.nl/buitenland/frankrijk-start-...
Macron is juichend binnen gehaald door het EP in Brussel.
Alles behalve Le Pen was de gedachte. Maar dit heerschap is van hetzelfde laken een pak. Machtsmisbruik in optima forma.
Macron is nog halve zool die het volk cake wil laten eten.
Belasting verlaging voor de rijken ten koste van de werkend middenklasse. Dat houd een keer op. Eens is het ook geduld van Jan Kaaskop ten einde en gebeurt hetzelfde hier.
Iemand riep Bataafse Republiek ?.
Ik las deze week ergens dat wij zo’n 1.450.000.000.000€ in onze pensioenpotjes hebben, kunnen wij de fransen niet helpen dan?
Nee
Ik kan ermee leven als je JOUW pensioenpotje weggeeft, dat jij dan met je pensioen op een houtje moet bijten is mijn probleem niet.
Dat je echter ANDERMANS pensioen wil wegggeven getuigt van asociaal gedrag....
Waarom schrijf jij jezelf niet in bij het Vreemdelingen Legioen? Kan je Frankrijk gaan helpen...
Klap van een windmolenwiek gehad?
Was erg cynisch bedoeld natuurlijk. In dit artikel stond namelijk dat deze kans zeker aanwezig was volgens de ECB. Jammer dat jullie dat niet doorzien.
Volgens Macron is de belastingverhoging op de brandstof om de wereld te redden van de CO2 ondergang. Maar wat staat er in het FD? In Brussel worden de ontwikkelingen in Frankrijk met argusogen gevolgd. Door de verwachte verhoging van de uitgaven is opnieuw onzeker of Frankrijk kan voldoen aan de normen van het stabiliteitspact. Parijs heeft - met een verwacht begrotingstekort van 2,8 procent van het bbp volgend jaar - vrijwel geen enkele marge. Het kan de inkomsten van de brandstoftaks eigenlijk niet missen en als de groei (1,7 procent volgens het Insee, het Franse CBS) tegenvalt, is de grens snel bereikt. Vandaar dat bijvoorbeeld de econoom Philippe Aghion, iemand die dicht bij Macron staat, ervoor pleit om tijdelijk uit het ‘corset van Brussel’ te stappen.
Hetzelfde zien wij overal en zeker hier met Rutte gebeuren. Onder het mom van "het is goed voor de wereld en dus ook voor jullie klagende kut burgers" gaan de belastingen omhoog voor alles wat jij consumeert en gebruikt om door het leven te komen. Niet om het klimaat "te redden" maar enkel ter meerdere eer en glorie van het EU rijk en haar machthebbers in de glazen paleisen in Brussel. De leugen regeert.
Nou wat ik dus vind is dat....
-weggejorist en opgerot-
Mag dit tegenwoordig ?
Klaag vaak hier. maar dit is een mooie bijdrage van Fijnman. Frankrijk lijkt inderdaad aan de voet te staan van een nieuwe "debt crisis". Gecombineerde schuld (overheid +corporate/private) is + 300 % GDP. Leven op geld van de toekomst. Dat is de olifant in de kamer waar weinigen het over hebben. Geldt voor een groot deel van Europa, eigenlijk. Interessant ook de rol van de ECB in deze kwestie. Banken na de 2008 meer crisis-future proof maken, maar vervolgens tot op de dag van vandaag gratis geld verstrekken? Jaja.. Dat werkt wel...
Lekker wrijven in de vlek
twitter.com/realDonaldTrump/status/10...
''Very sad day & night in Paris. Maybe it’s time to end the ridiculous and extremely expensive Paris Agreement and return money back to the people in the form of lower taxes?''
Wij, werkende Nederlanders, moeten net zo lui worden als Fransen, 35 uur p.w. werken en op 62 jaar met pensioen. Alle werkenden verplicht lid van een vakbond en de beuk kan er in.
En dan Italie in het strafbankje zetten vanwege een begrotingstekort van 2.4%
Als Macron het volk wat ademruimte geeft en het tekort boven de Italiaanse 2,4 % uitkomt, zullen we de ware aard van de EU weer zien.
Frankrijk krijgt respijt en geld uit EU fondsen om Macron in deze buitengewone omstandigheden te helpen.
Wie de omvolking van Europa steunt, krijgt geld en steun van de EU.
Merkel heeft de EU-omvolkingsprijs gewonnen (ook wel Coudenhove-Kalergi prijs of Karelsprijs genoemd).
Nu strijden Rutte en Macron om deze prijs.
@arbeid_loutert
Prachtige samenvatting! +++++
Wel valt eu-breed op dat bevolkingen zich nu steeds vaker en beter bewust worden van dit akelige plan.
Je kunt je zelfs afvragen wat crimineler is:
-Joden uitmoorden tbv een dominant Arisch ras, of:
-Autochtonen en eigen land opofferen tbv alleenheerschappij van multinationals en een achterlijke godsdienst.
We kunnen nu onderhand wel vaststellen dat west europa op instorten staat met hun corrupte vazal staten van het grote reich te brussel.
Gelukkig is er nog zoiets als oost europa wat moedig stand houd tegen de ineenstorting van europa.
Kortom,de rollen zijn na 1989 omgedraaid en is oost europa het beloofde land waar je moet zijn voor veiligheid en de toekomst van je kinderen.
Ps,ik zie het nog weleens gebeuren dat oost europa hun eigen eu gaan oprichten.
Hehe alleen de corruptie in de EU kost ons al 900 biljoen per jaar.
Parijs,Hand kwijt door politiegranaat,video 29 sec.
www.zerohedge.com/news/2018-12-08/par...
Tja, risico van.
Hoeveel agenten zijn er gewond geraakt?
Gaat goed zo!
Het wachten is op De Grote Volksopstand in NL.
Die er komt, met of zonder Gele Hesjes!
Want
Het.Volk.Wint.Altijd en Het Volk wil geen kindneuqend, vrouwslaand moslimland worden!
rutte, teken niet!
Want je tekent je politieke deaudvonnisch!
Moet er toch iets meer steun komen. 20 hesjes zetten geen zoden aan de dijk.
Feynman komt altijd met een klaagzang, maar geeft nooit oplossingen in zijn betogen.
Moet dat dan?
De vinger op de zwerende plek leggen is ook een kwaliteit.
Want jouw reactie is geen klaagzang en bied wel een oplossing? Wat Feynman doet is een analyse.
Frankrijk is kapot, Italië is kapot, Griekenland is kapot, Spanje is kapot en Portugal is kapot. Nationale schuld 90-150% van het GDP.
Maakt allemaal niets uit; het draait om de macht, de paupers knijpen we gewoon nog wat verder uit. Dat is wat de gele hesjes voelen en tergt; de greep en de kneep van de macht.
Japan een staatsschuld van boven de 200 procent. Dus ook kapot?
Heel Afrika is schuldenvrij en daar groeit de economie met 2 cijfers voor de komma per jaar. Wel met steun van China, dat dan weer wel.
Denk dat Poetin wel blij is met Marrakesh... hij ziet dat West-Europa verder volstroomt met mensen uit Afrika en moslimlanden.
Hierdoor worden de inwoners armer en wanhopiger - met meer onvrede en rellen... waardoor EU-Brussel en haar Vierde Rijk eerdaags zal instorten.
De geschiedenis herhaalt zich.
Zowel Napoleon (Parijs), Hitler (Berlijn) als EU-Brussel komen ten val.
Rusland blijft bestaan.
Het is voorspelbaar dat de Oost-Europese lidstaten zich dan zullen aansluiten bij de Sovjet Unie.
De dementerende gek is weer met zichzelf in gesprek.
Wat vinden jullie van deze Volkskrant kop dan over de NL hesjes: "Enkele tientallen, vooral witte, oudere Nederlanders gingen de straat op in Rotterdam" Ja, witte het staat er echt.
Dat is een typische benaming van de VK, had u dan "blanke" verwacht, dat woord hebben ze geschrapt bij de VK.
Als je er over nadenkt is het te gek voor woorden, maar zo rolt het h.t.d.
Ja maar Badr, feitenlijk klopt dat toch? Wit, blank, autochtoon.. whatever.
Segregerend links wil misschien dat jij het leest als "de boze witte man" op straat ? Waar de Deuger en Moslim thuis warm aan de thee oerhollandse potjes Scrabble spelen? Ik las het artikel niet. Maar ik neem de kop als : de groep die in de knel aan het komen is. Dit versterkt het originele verhaal van Les Gilets Jaunes m.i. net zo goed? Of gaat het artikel vervolgens een andere kant op..?
Zouden ze ook schrijven dat "een bruine groep jongeren" de straat opgingen?
Nederland is een West-Europees land en daarom is het NORMAAL dat er "witte"/"blanke" mensen wonen. Dat is de norm. Dus hoeft je dat niet te benoemen, VK.
Net als het gaat over Senegal, je er niet hoeft bij te zetten dat het "vooral zwarte" mensen zijn die daar over straat gaan.
Stelletje ultra-linkse stoethaspels daar bij het VK, om gewoon zonder na te denken het SJW (met bedenkelijke agenda)-vocabulaire over te nemen.
Lang leve de weg met ons!
En............ daar gaan we weer, het AD begint alweer met framing namelijk de Russen hebben het wéér gedaan.
Nou, de Russen doen niets wat in het nadeel van de Fransen is, het zijn al die Roverheden bij elkaar die in die rotte EU de dienst uitmaken.
Maar ja, het maakt allemaal niets meer uit, of het nu AD, Telegraaf, VK, FD is, het wordt allemaal aangestuurd door die roverheid, en dat is géén nepnieuws.
ter aanvulling: www.ad.nl/buitenland/russische-nep-ac...
Je geeft een ander de schuld. Hier zijn de meeste oorlogen door ontstaan.
Sterker nog, als je onder de reacties van dat eerste filmpje van die Ali Özkök kijkt (de man die iets tegen zijn buik geschoten krijgt) dan wemelt het daar van de reacties dat "Israël" erachter zit.
Die livestreams hebben wel mijn ogen geopend mbt trollenfabrieken zeg. Als je die chats voorbij ziet komen krab je je toch ernstig achter de oren.
Wanneer jij iedereen met een andere mening onheus bejegend, dan krijg je dit.
En dan ga je niet het slachtoffer uithangen zoals je nu doet.
Je hebt 2 kinderen op de universiteit, of al klaar, zeg je zelf.
Als ze jouw genen hebben ga je in discussie en laat je jezelf niet zo kennen.
PS. Ook al ben je dronken.
@HoerieHarry Ach die onheus bejegenden kunnen best wel hun verdediging voeren. En zo niet dan zijn ze niet slim of ad rem genoeg, en dat zal ook wel te zien zijn aan de onzin die ze uberhaupt uitkramen. En hee toch merkwaardig dat je van alcoholvrij bier toch dronken kan worden, dat hadden ze mij niet verteld.. En ja ze hebben uiteraard mijn genen, denk niet dat de melkboer daar verantwoordelijk voor is, en ook een academische studie afgerond. En bespaar mij verder jouw moralistische commentaar over wat onheus bejegenen is. Wie kaatst moet de bal verwachten, en als je die in je gezicht krijgt jammer dan.
Ok. Zullen we aardig doen.
Hoe kijk jij er tegenaan?
Ik wil wel.
Harry is weer net zo direct als een Zuid Amerikaanse hoer.
Echt?
Tjaa, heb er minder ervaring mee dan jij.
Als je hier met een biertje in je hand een beetje staat te chillen in de disco komen ze voor je staan dansen en gaan ze met hun kont allerlei hypnotiserende rondjes staan draaien.
Als je er naar kijkt ben je verloren en maken ze met hun hand een pijpbeweging en vragen "Sexo?"
Gulliver, hypnotiserende rondjes en kontjes vind ik uiteraard super smerig. haha
Als de vulkaan uitbarst ga ik ze wel redden hoor.
De socialistische heilstaat valt uit elkaar. In de rest van Europa in de oppositie verdrongen, in Frankrijk uit het systeem getrapt. Het zijn VMBO-protesten, maar dit enorme staatsapparaat is een socialistisch kaartenhuis. En dat dondert finaal in elkaar.
Onzin Mastur. Je hebt wel gelijk dat het hier een veel te grote socialistische bende is, maar het was hier fantastisch weer. Lekker bij de lokale cavist Sancerretjes geproefd en canapeetjes gegeten. 15 graden. Beste man verkocht 1600 flesjes vanmiddag. Er donderde niet zoveel in elkaar in Frankrijk.
laten we hopen dat de hele eu in elkaar dondert. Vandaag ook een paar frexit-spandoeken gezien. Er is hoop.
Volgend jaar EU verkiezingen. Gezien de toenemende populariteit van anti-europa partijen in o.a. Dld, Fr, It, NL, Belg Sp en de anti immigratie stemming in oost-europese landen, gaan die populisten een belangrijk deel van de zetels in EU parlement innemen. Wellicht meer dan de helft. Dan is het gedaan met de onbeperkte immigratie, en hopelijk ook met de Europese Unie. Wel Europese samenwerking maar geen Verenigde staten van Europa.
Mooi dat dit gebeurt in ambtenarenparadijs Frankrijk. Is dit het begin van de Europese burgeroorlog die nodig is om het tij te keren?
Zal niet nodig zijn. Waarom zou EU verder willen als er overal revolte is?
1-2tjuh | 09-12-18 | 00:07 |
Je hebt gelijk... nu is de economie en werkgelegenheid goed in Nederland - maar eind volgend jaar krijg je ook weer een terugval met meer mensen die geen baan kunnen vinden of die hun baan verliezen.
Dan zul je zien dat wij als land er helemaal niet goed voor staan... we hebben veel te veel mensen die via de schatkist betaald moeten worden---> niet alleen een grote groep ambtenaren maar ook migranten die afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering.
Rutte III verhoogt ieder jaar de belastingdruk, heffingen en accijnzen.
Daarnaast wordt de woningnood door de oneindige instroom van mensen uit Afrika en moslimlanden alsmaar nijpender.
Al deze dingen zorgen ervoor dat de onvrede en uitzichtloosheid in Nederland groter wordt - waarbij mensen steeds meer een aversie en haat krijgen tegen Rutte III--> o.a. omdat men ziet dat migranten onder de noemer van vluchteling hier in de watten worden gelegd en alles door de overheid en gemeenten krijgen aangeboden.
Het is onverantwoord dat Rutte maandag Marrakesh tekent terwijl hij weet dat de instroom, financiële en maatschappelijke problemen in Nederland hierdoor zullen toenemen.
We gaan dingen meemaken wat we na de oorlog nog nooit hebben meegemaakt met Nederlanders die dit land ontvluchten - vanwege lastendruk, uitzichtloosheid en onleefbare toestanden.
Sociaal
"We gaan dingen meemaken wat we na de oorlog nog nooit hebben meegemaakt met Nederlanders die dit land ontvluchten - vanwege lastendruk, uitzichtloosheid en onleefbare toestanden."
Man man man. Welke oorlog? Ontvluchten? Lastendruk? Uitzichtloosheid? Onleefbaar? Doe er wat aan!
@ Langshetrandje, pas op val niet, want dan zouden wij je belangrijke bijdragen moeten missen. Welke oorlog WWIII., weet je toch wel. En ja je hebt gelijk, waar is die VOC mentaliteit gebleven. Je weet wel wat sarcasme is, toch?
1-2tjuh. Sarcasme is mijn zwakke punt. Jij mist Balkenende ook?
Ach ja Professor zonnebloem die door tragisch en bijzonder toeval de leider van Nederland werd. Mis wel zijn balvaardigheden, kon in 10 pogingen nog geen bal door een basketbal of korfbalring krijgen, viel ook nog op zijn smoel met een skateboard meen ik. Echt zo een zielig jongetje dat altijd als laatste werd gekozen bij gymnastiek. Maar goed na zovele jaren pinokkio aan het bewind, begin je Balkje nog een beetje te waarderen ook.
12tje
U begint over VOC mentaliteit
Verder best grappig tegeltje overigens.
Noem mij een politicus die wel een basketbal door een ring kan gooien. Alleen Wilders dunkt hem er snoeihard in.
@Gulliver. Niet mijn favoriet, maar eerlijk is eerlijk Obama die kan wel een potje basketballen. Trump kan aardig golfen, en das ook niet gemakkelijk.
@Feynman: benzine is zelfs het schoolvoorbeeld van inelastische prijselasticiteit!
nl.m.wikipedia.org/wiki/Prijselastici...
Accijns op benzine betekent alleen meer inkomen voor de staat en hogere lasten voor de burgers afhankelijk van een auto, de vraag ernaar verandert er niet door.
De staat weet dit donders goed, maar heeft geen interesse in zijn eigen burgers die hierdoor getroffen worden.
3.000 jaar geschiedenis heeft bewezen dat een staat alleen luistert naar geweld, naar argumenten heeft de staat nog nooit geluistert. Ook deze keer gaat alleen geweld de staat op andere gedachten brengen (voor het meelezende OM: louter een constatering en geen oproep en by the way: FU!)
Dat is niet alleen voor benzine maar alle achterlijke belastingen die verhoogt worden onder het mom van milieu/gezondheid het gaat puur om het stelen van geld van de burgers om het weer aan onzinnige dingen uit te geven, het zijn gewoon maffia praktijken.
En Macron is heeft in mei 2017 de verkiezingen 'gewonnen' (de onbewuste mens ziet alleen maar winnen en verliezen en daar gaat alles aan kapot) met 66% van de stemmen gekozen? Dus in 1 jaar tijd is hij 66% van de stemmen alweer kwijt? Waar is zijn populariteit gebleven? Of..................
Dat ‘winnen’ vanuit het niets was al dubieus...
Nogal dubieus
Net zoals Trump, die won ook uit het niets.
kuifje: Trump won niet uit het niets. Voor de naieve nos-kijker wel ja.
Al die linkse kiezers die tegen Le Pen stemden waren daarmee nog geen fans van Macron. In de eerste ronde kiest men, in de tweede elimineert men.
66 van de geldige stemmen. Vergeet niet dat 25 niet kwam opdagen en iets van 11% blanco stemde of ongeldig. Dat had hij dus 66% van de 64% en dat is iets meer dan 40%. En dat betekent dat hij minder dan de helft van de Fransen als zijn kiezer mocht tellen.
Een soort Trump dus.
Ik denk dat een gele hesjes revolte in Nederland niet ondenkbaar is. Als ik zie wat mijn kinderen, afgestudeerde academici, verdienen. En welke bedragen alleen al aan huur moeten worden opgehoest, dan kan ik mij voorstellen dat de onvrede gaat groeien. Laat staan de zorgen bij jongelui die zonder vast contract moeten werken. En zoals in het nieuws de laatste dagen, oudere werknemers die niet meer normaal kunnen leven van 1 baan. . Laag tarief BTW met 50% omhoog, energie-taks , zorgverzekering etc etc, kan niet goed blijven gaan En als je niets meer te verliezen hebt en je ziet ook nog dat je kinderen het extreem moeilijk hebben, dan doe je misschien dingen waarvan je dacht dat het niet in je zat.
Er wordt een situatie gecreëerd waarin iedereen te druk is om bijna rond te kunnen.
als ouder bent u verantwoordelijk voor deze situatie. Snapt u dat 12? Het is niet Rutte die dat heeft verzonnen. Het is uw generatie die dat heeft gecreëerd.
Ja tuurlijk. Was mijn idee om woningcorporaties af te romen, en niet meer huizen te bouwen om bewust een schaarste te creeren. Was mijn idee om banken volop te laten investeren in US rommelhypotheken om een bankencrisis te veroorzaken. Ofwat zeg je nu, toch niet mijn schuld als ouder, maar schuld van mijn generatie. Beetje warrig betoog heh. We gaan naar US toestanden, en zoals u weet is Rutte een fervent believer van het US model. Ieder voor zich en God voor ons allen. We zijn hard op weg, maar wie wind zaait zal een storm oogsten.
Waar ik woon slapen nogal wat kinderen op straat en overlijden ze aan eenvoudige infecties. Maar ik snap nu dat het in Nederland voor kinderen en jongeren veel zwaarder is omdat het BTW-tarief van 6 procent naar 9 procent gaat.
Vandaar ook de bewust gecreëerde armoedeval van -20% BNP in W-Europa, want je kunt niet solidair genoeg zijn met tweede en derde Wereldlanden, toch? Welnu beste Kuif, ik weet waar je over spreekt en het zijn ook klote ervaringen om aan het bed van een stervende jongeman te staan, dit terwijl er geen medicijnen of dokter voorhanden is. Toch ontgaat mij de connectie met onze verantwoording hierin, dit terwijl de president van datzelfde land zich laat verplaatsen in een lange stoet limousines en privé vliegtuig. Vat ge ‘m..? Hier = hier en daar = daar (punt).
1-2tjuh | 09-12-18 | 00:42 |
Wat een rare tegel. Weg ermee.
1-2tjuh | 09-12-18 | 00:58
Scherpe taal, armlastige voetballer.
Misschien niet teveel drinken als je reaguurt, 1-2tjuh. Je maakt een ietwat hysterische indruk.
12tje
Jij nie sorries hoef seg voor dingskies jie nie begreip kunnie .
1-2tjuh | 09-12-18 | 00:42
Wat je in je comment schrijft vind ik wel OK.
Maar stop met anderen af te zeiken.
1-2tjuh | 09-12-18 | 02:00
Ik merk dat je venijnig uit de hoek komt vanavond.
Ook lijk je boos. Waarom?
Het is bijna kerst. Vrede op aarde lijkt me.
Haha.
Ach HoerieHarry. ben inderdaad boos. Alle ellende die heeft plaatsgevonden in de wereld is voor 80% te wijten aan de drie grote K's. De koningshuizen, de Kerken en de Kut banken. In de tijd is de macht wel voor een groot deel verschoven van Koningshuizen en Kerken naar de paar bankiersfamilies die zijn verenigd in de FED,, Goldman Sachs, Rockefellers, Lehmans and Kuhn Loebs of New York; the Rothschilds of Paris and London; the Warburgs of Hamburg; the Lazards of Paris; and the Israel Moses Seifs of Rome, Alle belangrijke gebeurtenissen in de wereld wordt geregiseerd vanuit die bankiers kliek, die hebben de media, regeringen en belangrijke instellingen zoals Centrale banken gewoon volledig in hun macht. De totale corruptie op vrijwel alle niveaus van overheden en bedrijven, het is hemeltergend. En dat zal wel zo blijven totdat het financiele systeem helemaal in elkaar dondert onder de giga schuldenlast van honderden biljoenen, die is opgebouwd bij overheden, bedrijven en particulieren.. En wat de gevolgen van die total melt down zullen zijn laat zich niet raden. Vermoedelijk zal die de crisis van de jaren dertig degraderen tot a walk in the park. En allemaal door de hebzucht van een paar bankiers. En dan al die hersendode mensen die slaafs achter hun Kerkleiders, Koningshuizen en Regeringsleiders aanlopen, het is te droevig voor woorden.
1-2tjuh | 09-12-18 | 00:07 | reageer
De vraag is in hoeverre jij en ik hier last van hebben.
We wonen nog steeds in een prima land wat mij betreft.
In een beter land kun je niet wonen denk ik.
Corruptie is van alle tijden en zal altijd blijven.
Mijn punt is dat je nogal tekeer ging tegen bepaalde lieden.
Daarom werden sommige opmerkingen van je verwijderd.
Ik heb zoiets van: Zo gaat het int leven, en we dealen maar ermee.
Je kunt je druk maken over bepaalde zaken, maar soms heeft het geen zin.
Dat was een beetje wat ik bedoelde.
@oerieHarry. Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht.
@HoerieHarry Je hebt gelijk als je zegt dat je met uitzondering van Noorwegen of Nieuw Zeeland denk ik, nergens beter kan leven. Maar vergis je niet, corruptie is in Nederland ook overal aanwezig. Ik heb zelf staaltjes van corruptie door een VVD wethoud(st)er meegemaakt in een van de rijkste gemeentes in Nederland. Mag jij raden waar. En of jij en ik er nu zwaar door worden geraakt, al die honderden miljoenen mensen die door dei bankeirskliek moedwillig in oorlogsellende en armoe worden gestort en gehouden. Dat zou jou ook woedend moeten maken.
Apple Store Bordeaux: twitter.com/MVillepontoux/status/1071...
Voorspelbaar
Allemaal protesterende boeren dat zie je zo.
Nu het wordt een extreemlinks dingetje en dat heeft geen enkel ander doel dan een zo groot mogelijke schade aanrichten. Jammer want de essentie was prima.
Wat was de essentie dan? Is me volkomen ontgaan.
Zodra er gasmaskers, sjaaltjes en autobranden aan de orde zijn is het een links feestje. Dat is niet vandaag begonnen hoor.
sorry
Macron is alleen maar gekozen omdat hij in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen tegenover Marine Le Pen stond, en dat durfden de Fransen niet aan. Als Fillon niet zo eigenwijs was geweest om als kandidaat voor Les Républicains aan te blijven ondanks de schandalen rondom zijn persoon, en Juppé hem vervangen had (wat die trouwens niet wilde), dan hadden Les Républicains in de eerste ronde het presidentschap al gewonnen en hadden de Fransen een president gehad die meer bij hun volksaard past.
Macron moet ontzettend uitkijken. Feynman noemt terloops de guillotine en dat kun je lacherig afdoen, maar ik houd het zeker niet voor onmogelijk dat tijdens een van de volgende zaterdagen het hoofd van Macron op een spies door de straten van Parijs gedragen wordt. De gewone Fransen zijn tot het uiterste getergd door zijn arrogantie en ik zie ze er helaas toe in staat; maar dat kan in Frankrijk gebeuren met heersers die zich al te koninklijk gedragen.
Ik doe er toch lacherig over. Het hoofd van Macron blijft gewoon op zijn schouders. We zijn wat jaartjes verder sinds de guillotine.
Ja ik zie Rutte ook niet direct op het Binnenhof gelyncht worden zoals de gebroeders de Wit of onthoofd zoals Oldenbarnevelt. Trouwens dat waren gruwelijke acties van Oranje aanhangers. Leve de monarchie, kunnen we echt trots op zijn.
Al dat geromantiseer over geweld. Uitermate kwalijk.
De gebroeders de Wit zijn toen gedeeltelijk opgevreten, en nu hebben we heel Holland bakt, dus ....
Herinnering, in mei vorig jaar, zou 90% van het electoraat in Parijs op de Rothschild bankier Macron hebben gestemd. Een wat mij betreft zeer ongeloofwaardige uitslag gezien de demografische, culturele en maatschappelijke samenstelling van de bevolking in Parijs en haar voorsteden. Maar goed, stel in het onwaarschijnlijke geval dat er destijds in Parijs geen sprake was van grootschalige verkiezingsfraude, hoe kan het dan zijn dat er nu juist in Parijs een massale volksoproer ontstaat tegen deze zelfde Macron? Een 80% opkomst met maar 10% ontevreden mensen geeft historisch gezien veel te weinig basis voor een revolutionaire beweging. Misschien zijn een hoop mensen teleurgesteld geraakt? Als dat zo is dan moeten deze 'teleurgestelden' bij zichzelf te rade gaan. Ze zouden zichzelf bv. de vraag kunnen stellen hoe ze zichzelf hebben kunnen laten hersenspoelen? Maar in plaats daarvan trekken ze als protest gele hesjes aan, en maken daarmee ongewild mensen die er niet om gevraagd hebben, zoals wegwerkers, spoorlijnwerkers, werkers in de bouw en verkeersregelaars onderdeel van hun protestbeweging. De keuze voor deze gele hesjes is een bewuste, en ik geloof er daarom ook niets van dat dit spontane protesten betreffen. Ook de wijze waarop de media massaal het spel meespelen vind ik verdacht. Maar goed, mijn verwachting is dat zonder een duidelijke richting deze beweging vanzelf doodbloed en zichzelf van binnenuit vernietigd. Dat zie je nu al in Frankrijk gebeuren, waar de beweging inmiddels wordt gekaapt 'andersdenkenden' die zich soms ook wat minder vredelievend gedragen. Vandaar Rutte's van sarcasme doordrenkte kwalificatie over het gele hesje: "Goede kwaliteit", hij heeft van deze beweging niets van te vrezen.
Er waren vandaag slechts 8000 man aan het actievoeren in Parijs. Hoeveel mensen wonen er in die stad? Saint Denis is niet gemeente Parijs.
Als ik de polls van de Franse media moet geloven, dan is de overgrote meerderheid het eens met de gele hesjes, als het gaat over de belastingen en te lage lonen. Het protest van de gele hesjes leeft met name in de minder bevolkte, meestal agrarische gebieden van Frankrijk. Daar is de werkloosheid en dus ook armoe het hoogst zal meeste Parijzenaars een worst zijn hoe het met de mensen op het platteland gesteld is.
@Langshetrandje | 08-12-18 | 23:11
Seine-Saint-Denis was 79% Macron gezind in 2017, waar zijn de tegendemonstranten? Als het aantal actievoerders maar beperkt is zoals u stelt, dan vind ik het opmerkelijk dat een deel van hun eisen wordt ingewilligd en er zoveel media-aandacht ontstaat.
Polls vragen hier niet: Bent u het eens met de acties?
De vraag die telkens gesteld wordt is:
Kunt u begrip hebben voor de acties?
Dat is echt een heel erg groot verschil.
#enpassant | 08-12-18 | 23:27 |
De stad uit en elders aan het shoppen. Overigens ook rive gauche totaal kalm gek genoeg.
Heel links heeft op Macron tégen Le Pen gestemd, maar is zwaar teleurgesteld omdat er van de sociaal-linkse kant van zijn beleid niets te merken is. Hij is de meeste Fransen veels te liberaal.
Typisch Franse arrogantie; lage productiviteit maar wel klagen over lage lonen. Misschien wat harder en slimmer werken?
Kuifje,
Totaal uitgesloten. Die gasten die wel hard werken bepalen vervolgens zelf wel hoeveel belasting ze betalen. Die anderen willen alleen maar leunen op de mensen die wel echt werken. Kwam van de week in een gemeentelijk museumpje. Mevrouwlangsetc en ik waren enige bezoekers binnen. Vier man personeel. Vier. Vier. Kopen kaartje bij mevrouw één. Dit kaartje werd gekocht onder de ogen van mijnheer 1 maar mijnheer 1 wilde toch dat ik even wachtte om een goede controle van de kaartjes. Tijdens de wandeling door het gebouwtje werden we zéér nauwlettend door mevrouw 2 en mijnheer 2 gevolgd. Verschrikkelijk Frans. Kadjingggg!!!
Goed gekozen voorbeeld, Langshetrandje. Geeft wel weer waar het aan schort.
12tje lastig om te zien dat anderen soms medestanders hebben? Doe eens aan zelfonderzoek. Wellicht dat het iets oplevert.
Dank Feynman en GeenStijl voor jullie bijdragen.
Ja niks te danken joh. Geen moeite. Maar hoe is het nog met de vrouw dan?
Hebben ze uiteindelijk zelf voor gekozen: als je een werkweek hebt van 35 uur, met 60 met pensioen wil, hoge kinderbijslag, gratis zorgverzekering, je concurrentiepositie verzwakt door overregulering en agressieve vakbonden moet je niet boos worden als je weinig verdient veel belasting moet betalen en aan het eind van de maand blij mag zijn dat je niet in het rood staat.
Abc-tje inderdaad, maar niet voor veel reaguurders blijkbaar.
Vergeet de gratis ziekenhuizen niet.
Inderdaad. Ze hadden daarom ook moeten kiezen voor een werkweek van 87 uur, geen pensioen, een kinderheffing en alle zorg uit eigen zak. Kijk maar naar China, een voorbeeld voor de gehele wereld.
Appels en peren Clappique. Ondernemers daar betalen geen of maximaal 10 procent belasting. Heeeeeeeerlijk.
Het wordt pas leuk als de Gilles de la Tourettes gaan protesteren.
En dat ze de dierentuin open zetten.
Mmmm, mmm, mmm, mmm, merde merde merde..
Macron zal blijven onderdrukken en afgaan als een gieter bij de volgende verkiezingen. En raad dan eens wie hier garen bij spint?
Volkswagen ?
Trump?
maakt me niet uit zolang het maar op frexit uitdraait.
IG Farben ?
Amazing Polly, Globalist Bureaucrats.. jijbuis.
Das Großraumkartell! Gewoon te vinden op archive.org
Zoals Wim Kan al zei: Bij ons worden geen regeringen naar huis gestuurd door revolutionairen, maar hoogstens door Anti-revolutionairen.
Hier begint het anders dan in Frankrijk met hele kleine ieniemienie gele sneeuwballetjes. Niet met grote. Dat klopt. Het leed hier is veel dieper als je al kijkt naar de prijzen die wij in noordwest al bijna 20 jaar ophoesten terwijl grotere naties binnen de EU vanaf het begin hun laars lappen aan simpele economische afspraken incluis la France. De opgekropte frustraties en wroeging zijn er hier heus niet minder om. Dat lees he niet af aan het aantal gele hesjes. Maar zelfs een gedwee en minder flamboyant volk als die van Nederlanders kan ontwaken in opstand. Be warned. You ain't nothing seen yet, Mark. Jouw gele hesje vereenzelvigt jou nog steeds niet met het volk waar jij meent voor te staan.
Volledig mee eens. Tis wel een kikkerlandje, maar wil niet zeggen dat die kikkers zich langzaam laten koken in een teiltje. Ook Nederlanders hebben een van oudsher recalcitrant gen, denk alleen maar aan de tachtig jarige oorlog.
1-2tjuh
Zou dat gen nog leven?
@Langshetrandje, denk dat het gen nog wel leeft, maar in welke mate durf ik inderdaad niet te zeggen. We hebben natuurlijk wel te maken met een aanzienlijke verwijfing van de jongste generaties.
Nee, het Nederlandse volk wil lijden. Zit in onze cultuur. Soberheid en werken tot je dood. Draag je lot. Niet klagen maar dragen. Niks geen joie de vivre. Anders kom je in de hel. Wij leven om te dienen en de Fransen leven om te leven.
@Baron Clappique. Dan heb je het wel over een minderheid, met name de bevolking in the bible belt. Geldt niet voor de overige, meestal stedelijke, bevolking. Daar ben ik vrij zeker van.
Baron, ik leef ook graag het Leven met een grote L. Maar niet op andermans kosten, zoals nogal wat Fransozen.
@kuifje
De Fransozen waar het hier om gaat leven niet op andermans kosten. Zij gaan de straat op omdat anderen breed leven op hun kosten. Nederlanders zitten hier niet zo mee, die doen dat met liefde. Maar Fransen laten zich niet naaien. Daarom heeft Rutte het zo makkelijk.
Die Fransen hebben zo hun geschiedenis qua solidariteit.
Wij niet. Op de een of andere manier gebeurt er hier nooit wat.
www.youtube.com/watch?v=feKR2CN2Pcw
muzikum.eu/nl/123-385-29681/armand/de...
Nu op Nieuwsuur hoe de ondernemers, de bovenklasse, de elite, letterlijk profiteren van de onderklasse doden in de USA.
Yep, het kan nog gekker.
Ja algemeen bekend dat de US elite heel gemakkelijk over duizenden lijken gaat, wel in naam van J.C natuurlijk, de hypocrieten. Pentagon, CIA; oorlogen, regime changes, 9/11. Als belang van met name de oorlogs-industrie en bankiers maar gediend wordt. Walgelijk hoe het politieke systeem daar werkt. Dems of reps aan de macht maakt geen wezenlijk verschil.
Nee hoor. Er worden al hele generaties oorlogen uitgevochten, waarbij de elite vrijwel ongeschonden uit de strijd komt. Nu moeten wij, gepeupel, doorzetten en een nieuwe heilstaat stichten. Dat kan alleen maar Anarchie zijn, maar dat is mijn mening, wanneer ik van het staatsinfuus afhankelijk zou zijn. Gelukkig zijn we dat hier op dit forum niet.
De hoofden en lichaamsdelen moeten een bepaalde kwaliteit hebben en zo'n aanbod kan binnen Nederland niet geleverd worden.
1-2tjuh | 08-12-18 | 22:26
Wat een kullekoek probeert u te verkopen. Waar komt de VS in dit topic kijken?
@Kutje-in-Afrika En wat is je punt???
Je weet niet hoe je mijn naam schrijft, en je weet ook niet hoe je onder andermans reactie moet reaguren. Zijn er dingen die je wel kan, of weet?
Iedereen heeft verlangens Kuif
Slimmere reaguurders. Jullie hebben natuurlijk ook al lang door dat Langshetrandje = Kutje-in Afrika. Zielig om zo te werk te gaan, maar ja gespleten persoonlijkheden moeten er ook zijn.
Franse minister van Binnenl.zaken raakt in de war of jokt: niet alleen tanks in Parijs en Lyon, maar ook in Bordeaux wat hij niet meldde. twitter.com/ActuelleRealite . (Excuus, had ook de link moeten zijn bij eerdere post: dat vooral jongelui uit Afrika aan het plunderen zijn).
Het zal weer eens niet.
My gish.. Burgeroorlog ! Weet niet hoe 't in t Frans heet naar is iets met civil. Let op dat woord; sie-fiel !
Nie zeikuh nie, gullie en allemaol warkuh veur weinig
Wa heddu va begrepuh dan da ge vannach me die konijn moge noikuh ? Dah nog nie gnoeg dan wah ? Nou dah
Het internet is groot(s). In de landen waar ze voldoende Engels of Chinees spreken.
Als de wereld nog meer robotiseert, dan vallen de klappen vooral in de landen waar de kennis van de informatisering het minst is. En dan komt de dag dat het werkende deel van de bevolking de bankzitters niet wil of kan onderhouden.
Gele hesjes voor uitkeringstrekkers.
Gele hesjes voor belastingbetalers met een klein loon.
Gele hesjes voor Jan Modaal, die geen toeslagen krijgt maar wel alles betaald.
En om even heel sneu te generaliseren:
- de banen van de gastarbeiders uit de vorige eeuw zijn verplaatst of geautomatiseerd. Neem het hen niet kwalijk;
- asielzoekers kunnen goed opgeleid zijn, maar missen de vaardigheden om in onze maatschappij snel mee te komen;
- we willen onze diensten en boodschappen zo goedkoop mogelijk, voor een vakkenvuller, poetshulp of verpleegster is er geen loonruimte. (En in de randstad geen woonruimte.)
Rij 's morgens eens in de randstedelijke spits en bekijk het sociale gedrag van de doorsnee loonslaaf.
ikke, ikke, ikke en belasting betalen voor de rest! Dat gaat niet lang goed.
Er zitten nu nog hordes mensen in het middenkader, welke volslagen overbodig zijn. Bij nagenoeg elk groot bedrijf kan zo de helft van het management eruit, zonder enige consequenties. Dat wordt de volgende groep werklozen, want de nutteloosheid houdt een keer op, het is niet vol te houden.
@zik
Amen!
Maar dat is niet alleen in Frankrijk zo.
Mijn vrouw werkt in de zorg en die vertelt ware klaagverhalen over managers die niet eens weten wat haar werk eigenlijk behelst en inhoudt.
Ab Sconditus | 08-12-18 | 22:36
Het is het concept dat je inhoudelijk niet beslagen hoeft te zijn om manager te zijn. Dat is voor een lijnmanager (platgeslagen: gaat over werktijden, aanwezigheid, ziekmeldingen, vakantiedagen, roosters) wellicht waar, maar daar heb je er 1 van nodig per 50-100 werknemers. Op alle andere gebieden is het een farce, knulletjes die van een managementsopleiding komen en dan uitvoerenden gaan 'managen', het is lachwekkend.
De zorg is een mooi voorbeeld. Vroeger had je de chef de clinique en dat was een arts, en die runde de tent. Scholen is ook een mooi voorbeeld; mijn oude basisschool had 12 klassen en 14 medewerkers. 12 fulltime docenten, een sportdocent en een concierge. Op de school van mijn kinderen, zelfde formaat, loopt nu iets van 50 man personeel rond. Alle klassen parttimers, dus 2 docenten per klas, een directie van 3 man, directiesecretariaat van 2 man, 'activiteitenbegeleiders', enz, enz. Allemaal nutteloos overbodig volk.
Er waren hier wat mensen die voorspelden dat de franse ordediensten de kant van de Gilets Jaunes zouden kiezen. Ik denk dat het na vandaag wel redelijk duidelijk is dat dit een idée fixe is/was.
Ik zag op de foto's veel vrouwen met een bivak op als orde handhavers. Feministische potten die eens flink mogen afgeven op het hetero 'tuig' ?
@Langshetrandje
Macron c.s. zijn er voorlopig slechts in geslaagd om een ongemakkelijke en wankele status quo te handhaven met behulp van een enorm politioneel machtsvertoon. Er hoeft maar iets te gebeuren of de vlam slaat weer in de pan; zo deze al geblust is. Wie voor 80% van de bevolking na minder dan 2 jaar een mislukte en onpopulaire president is, die zich alleen maar kan handhaven met een dergelijk boven beschreven excessief en repressief machtsvertoon zou er goed aan doen zijn knopen eens te tellen.
Ik had inderdaad gedacht dat hem het lot van een Charles X, een soortgelijke autoritaire potentaat uit de Franse geschiedenis, beschoren zou zijn, maar het Frankrijk van 1830 is natuurlijk niet meer dat van 2018.
Zoveel is wel duidelijk.
Sus,
In tegenstelling tot de Nederlandse, is de Franse samenleving op dit soort gebied redelijk ver gevorderd in de emancipatie.
Die hebben ook gewoon inkomen nodig, dus geen keuze.
Ab, ik ben het volkomen met u eens. Sterker nog. Macron valt te verwijten dat ie vorige week niet al is afgetreden. Heb het enorm te doen met de al totaal overbelaste ordediensten die hier ook weer totaal fysiek en emotioneel uitgehold worden voor een zaak die niet meer te redden is. Macron is geen president meer.
De parallel met Charles X kan ik echter niet volgen. Achter 1789 zat een redelijk uniform idee en er waren spreekbuizen aanspreekbaar. In deze situatie is het wel heel lastig even de communicatielijnen te openen en met hesjes te gaan praten. Want wie zijn die hesjes?
Die hesjes zijn een harde kern van hardcore tuig die gewoon anarchie willen, rotzooi willen trappen en willen plunderen. Aangevuld met tuig uit de laagste lagen van de bevolking. En DAT wordt weer aangevuld met 'gewone Fransen' die het nu een keer écht zat zijn.
Ik denk dat je een gecamoufleerde inzet van het leger hebt gezien. Een guerillatactiek zit niet in politie en aanverwanten. Dit waren legertactieken.
zik | 08-12-18 | 22:15
De hesjes zijn veelal gewoon bezorgde en meestal ook uitgeknepen burgers die het zat zijn. Wel heb ik wat Antifa parafernalia gezien bij sommigen vanmiddag in Parijs. Het is eerder dus andersom, de hardcore is zich later gaan mengen in de hoop op rellen en anarchie. Niet zo framen als u halve waarheden heeft. De bezorgde burgers waren eerder...
car_ketimun | 08-12-18 | 23:03
Flikker op met je bezorgde burgers. Ga die video's kijken. Dat is niet het gedrag van bezorgde burgers.
Opvallend dat dezelfde huistrollen die islamslachtingen, migrantengeweld, linkse zwartkappen en criminele straathyena’s verzachten en vergoeilijken hier bij burgerprotesten gelijk naar de lange lat willen grijpen, of erger.
.
Inktzwarte harten.
Nou, jij was voor de doodstraf voor demonstranten van KOZP, dus je hebt het vooral over jezelf.
De primaire emotie hier is.... angst.
De dogma's van het Christendom en Islam zijn niets vergeleken bij die van een Links geindoctrineerd brein.
@Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 21:51
U liegt. U doet dat vaker.
Minderwaardig.
Opbokken, gaarne.
@Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 21:51
Ach Kuif die hysterische en theatrale mafklapperT weet over een uur al niet meer wat hij net heeft gezegd.
Zijn enige houvast zijn de lachwekkende plee-tegeltjes in beroerd Engels.
Justem.
Berbaar | 08-12-18 | 21:56 |
Jij kunt sowieso beter je subintelligente muil houden.
Parel doet een 'Marcel-van-Dammetje'.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 23:42
Je hebt het nummer van je hutje toch niet doorgegeven? Parel v/d Graaf is aan de wandel, schijnt.
Mijn kazerne is goed beveiligd.
Er staat een hoog hek om je instelling en mannen in witte jassen houden de boel in de gaten Kuifje?
Voor iedereen die hier zo zit te hakken op de Fransen en hun land.
Ga zelf maar eens in een luizig flexbaantje werken voor 1200 netto gemiddeld 30 km bij je haveloze huisje vandaan. Waar je met een al even haveloze en afgetrapte Renault Clio diesel elke dag in onregelmatige diensten heen moet kachelen. En waarvan je elke keer een stukje maand overhoudt.
Terwijl je al 30 jaar niks meer verdient en alles alleen maar duurder wordt.
Met een regering die je hele land vol laat stromen met paratiserende niksnutten, die in de buitenwijken van de grote steden, en na het vallen van de avond ook daarbuiten, een waar crimineel terreurbewind uitoefenen. En waar een uitgeklede en gedemotiveerde politie ook maar heel weinig meer tegen kan doen.
Wanneer je dan boven de 50 bent herinner je je het Frankrijk van vroeger nog. Toen was er ook wel armoede, wanbeleid, chaos en corruptie, maar was het leven een heel stuk relaxter, ongecompliceerder en veiliger. En je kon je nog getroosten in het besef in een van de mooiste landen ter wereld te mogen leven. Waar je terecht trots op kon wezen. En waar het echt niet zo slecht vertoeven was.
Dat Frankrijk; het land van De Gaulle, Pompidou en Gisgard d'Estaing, is grondig naar de gallemiezen geholpen in de afgelopen 40 jaar. Nog erger dan NL.
Het is, om met Trump te spreken, in veel opzichten een shithole geworden.
En veel Fransen, die het tegenwoordig vaak slechter hebben dan hun ouders, zien en weten dat ook bliksems goed.
Daarom zijn ze zo boos.
Ab. Vrijwel totaal eens. En toen?
Je doet nu alsof de Fransen zelf aan de zijlijn hebben gestaan terwijl anderen hun land molesteerden, maar dat is toch écht niet waar. Fransen zijn grote smeerkezen en aanklooiers, het gezegde "met de Franse slag" bestaat niet voor niets. Het is een bourgondisch en aartslui volk. Schoonmaken, dingen netjes houden, repareren, enzovoort, is allemaal teveel werk voor ze. Er zelf iets van maken; ho maar. Als ze maar genoeg hebben om te eten, stopt de ambitie.
zik
U zou verrast kunnen worden als u kennis zou mogen maken met de gemiddelde uitbater van een franse eenmanszaak. De toewijding, zorgvuldigheid, betrouwbaarheid, kunde etc etc die u dan te zien zou kunnen krijgen is echt uniek. Kent u het systeem van Compagnonnage? Ik geniet daar iedere dag van. Maar ja. Gele hesjes en de route de soleil. Dat is Frankrijk.
Langshetrandje | 08-12-18 | 22:18
Wat jij beschrijft: uitbater van een eenmanszaak, is nagenoeg overal ter wereld hetzelfde. Dat zijn in NL óók hardwerkende mensen, in Afrika ook. Echter, hoeveel % van de Frambozen zijn uitbaters van eenmanszaakjes? Precies.
Kijk bijvoorbeeld eens naar een mooi voorbeeld: Air France vs. KLM. Veel mooier kun je het niet krijgen; KLM heeft de shit redelijk op orde, draait goede cijfers, Air France is altijd gekut, stakingen, etc. Air France leeft nog dankzij KLM.
@Langshetrandje
Je ne sais pas non plus, mon cher.
Maar zo kan het in ieder geval niet doorgaan.
Niet alleen in een zwaar door het globalisme en het wanbeleid van de EUSSR getroffen land als Frankrijk, maar ook niet voor de rest van Europa.
De analogie die in het bovenstaande artikel wordt gemaakt met de nadagen van de Sowjet Unie en het voormalige Oostblok is treffend.
Een falikant mislukt experiment, gemotiveerd door en gegrond op een in de praktijk onhoudbaar gebleken ideologie, die zich paart aan het sociologische failliet van het multiculturalisme, het politieke failliet van een van boven opgelegde, maar ongewilde, schijn-eenheid; en een economisch failliet dat zowel verband houdt met het politieke failliet als de implicaties van het globalisme.
Dat is een drieslag, sociologisch falen, politiek falen en economisch falen, waaraan de Sowjet Unie ook ten onder is gegaan, Dacht tot voor enkele jaren dat een hervorming en restructurering van de EU de meeste problemen wel zou kunnen oplossen. Maar tegenwoordig, na de crisis van 2008, van mening dat zij helemaal moet verdwijnen. Want dergelijke ''perestroika''-lapmiddelen werken niet.
Wat daar dan precies voor in de plaats moet komen weet ik dus ook niet.
Want ben historicus en psycholoog en geen econoom of politicoloog.
zik 2225
Een veel groter deel van de beroepsbevolking dan in Nederland.
Langshetrandje | 08-12-18 | 22:33
Maar nog steeds een kleine minderheid. Wat ik schreef over de Fransen, is gewoon waar. Dat er ook hardwerkende Fransen zijn, spreek ik niet tegen. Maar het merendeel is een ranzig lui volk.
Ab
Misschien moeten we dan eens samen gaan zitten want ben econoom en politicoloog (en weet het dus ook niet). Een groot verschil overigens met de nadagen van het Sovjet systeem is dat Frankrijk wel degelijk een zeer grote en succesvolle maakeconomie heeft. Automotive, scheepvaart, luchtvaart, luxeartikelen (parfum/mode etc), energie, wijnbouw (durf geen landbouw te zeggen in dit kader). Dus er kan wel een hoop. De lastenkant kan alleen niet op orde gebracht. Iedere president struikelt weer over zijn goede bedoelingen. Gele hesjes slopen de boel, reflex: toezeggingen. Reactie: toezeggingen zijn niet voldoende. Eis: aftreden! Volgende.
@zik
De vooroordelen en stereotyperingen zitten er diep bij u in.
Lui en ranzig volk vindt u ook echt wel in NL hoor.
Massaal zelfs.
Vooral op lynx.
Ab kent de Fransen als buitengewoon hartelijk, hoffelijk en hulpvaardig.
Wanneer je ten minste poogt jezelf ook een beetje te gedragen.
En de moeite wilt nemen hun mooie taal te leren.
Hou van die mensen en ze verdienen beter dan wat zij nu voor hun kiezen krijgen. A propos; dat is ons voorland wanneer wij hier in NL de eurofielen en de globalisten verder hun goddeloze gang laten gaan.
zik | 08-12-18 | 22:35
Zeker. En op deze kleine minderheid drijven die klootzakken van de hesjes. Als die nog verder worden uitgeknepen zinken niet alleen de zelfstandigen, maar verzuipen de hesjes.
@Langs
Dan kunnen we het dus beiden Socrates na zeggen; ''Oida me oudena eidenai''/Ik weet dat ik niets weet.
Daar wordt je bescheiden door.
Dank voor de prettige conversatie.
Ga naar bed, want morgen …….. kerk.
Ab
Kerk ze en gnothi seauton.
Langsrandje, het huidige Frankrijk borduurt nog steeds voort op de politieke en economische ideeën van CdG, de grootste Fransman aller tijden. Een conservatief met socialistische opvattingen, zoals een grote rol voor de overheid. Als je als president wilt afrekenen met de huidige tekortkomingen, dan moet je dus ook het gedachtengoed van De Gaulle ter discussie durven stellen.
Klopt Kuif, de Gaulle heeft ook echt enorme prestaties geleverd. Vooral in de tijd dat ie géén politicus was. Hij is later pas min of meer gedwongen om president te worden. Vele presidenten later konden alleen president worden omdat ze Gaullist waren. VDG, Pompidou, Poher en Hollande. Gek genoeg hoefden Mitterand en Chirac die titel niet. Vermeden de titel Gaullist eigenlijk altijd. Sarkozy en Hollande zijn vage types, zonder beroep op Charles. Macron is een noodgreep. De Gaulle was bijna twee meter en zeer bescheiden. Macron heeft zijn uiterlijk en privesituatie tegen. Daar begint het al mee. Maar ja, wat dan? Melenchon? Le Pen? Fillon?
Fransen willen niet veranderen. Ze willen een keer per zoveel jaar protesteren en weten dat er niets fundamenteels verandert op het gebied van arbeidsrecht en -omstandigheden. Frankrijk is totaal inert. Dat is de basis. Het land wil niet veranderen en zal niet veranderen. De schoolboeken dateren uit 1950. Hervormen van onderwijs leidt ook tot grote trammelant. Frankrijk is niet in beweging te krijgen.
Geen idee wat de Sovjet-Unie in dit epistel heeft te zoeken. Wat een warrig betoog.
Imploderend imperium. VK was die weg al in de jaren 70 ingeslagen, Frankrijk heeft lang de schijn opgehouden maar volgt nu. Zoiets, Ren?
Er is een parallel met de sovjet-unie, voor heel europa. Daar ging het ook goed en ging het over de rug van de bevolking goed, en dat is heel lang goed gegaan. Tot de bevolking het niet meer kon hebben, en knapte. En toen viel het als een kaartenhuis in elkaar.
Frankrijk is soortgelijk; erg links, leven van andermans geld, moloch van een staat welke bestaat over de rug van de bevolking. Komt het bekend voor?
Waarig stukje zeker. De jongens van Geenstijl zijn dan ook geen schrijvers, ook al denken ze soms van wel. Maar er zit wel een kern van waarheid in.
Wanneer ging het goed in de SU? Heb ik iets gemist?
Sovjet-Unie hing het communisme aan, Frankrijk niet. SU verliet vrijwillig de Brezjnev doctrine waarmee zij afscheid namen van de leidende rol in het Oostblok, Frankrijk geen idee wat die verlaten hebben (niks volgens mij). Sovjet-Unie had een charismatisch leider op leeftijd die met visie en beleid een land bij elkaar wist te houden door delen daarvan te verzelfstandigen, Frankrijk niet. Die eerste zin ook, de Sovjet-Unie viel uiteen toen het door andermans geld heen was. Wiens geld dan? Andersom, er zijn nu grote opstanden in Frankrijk, heeft SU nooit gehad. Frankrijk kent een vorm van parlementaire democratie, SU had dat niet. Etc etc.
Voor de goede orde, de SU steunde met olieleveranties Oostbloklanden tegen prijzen die ver onder de wereldmarktprijs lag. Toen die inzakte, moest de SU wel om marktconforme prijzen vragen en verbood het de DDR om surplus aan levering zelf te raffineren en door te verkopen op de westerse markt.
Het slaat compleet nergens op.
Het is vanuit een bepaalde optiek zeker wel goed gegaan in de SU, het is maar door welke bril je het bekijkt. Voor de rest: wat Renhoek zegt. Vaag artikel.
Macron met verleden als investment banker van Rothschild. Had iemand dan verwacht dat anders zo zou verlopen en eindigen. Rijken plezieren ten koste van de middenklasse en armen, alsmede dr macht van Europa proberen uit te breiden. Maar Fransen, dat moet ik ze toegeven, zijn geen passief volgzaam volkje, zoals bijv. Japanners, Fransen gaan strijdend ten onder als het moet.
Tenminste iemand met een opleiding en relevante werkervaring. Wat had Le Pen ook al weer gestudeerd?
@Kuifje
Madame Le Pen is meester in de rechten en voor haar politieke loopbaan was ze werkzaam als advocaat.
@Kutje-in-Afrika En wat is je punt???
@ Kuifje: kan die idioot beter zijn schoolgeld terug vragen. Hij bakt er geen klote van
1-2tjuh | 08-12-18 | 21:41 |
Ze gaan inderdaad ten onder. Net als u.
Het werd een keer tijd dat die Fransen belasting aan het Noorden gingen betalen, ipv alleen maar met het handje omhoog boeren subsidieren
Da mag gij zegge maar ge drinkt er wel va !
2e filmpje: Hij had nog wel zo zijn best gedaan met zijn camouflage kleding
www.youtube.com/watch?v=oMzn8P-ofKM
Kan je dit nu al een burgeroorlog noemen?
Of rebellen? Of verzetsstrijders? Of insurgents?
Kennelijk weet u nog niet wat een burgeroorlog, dat is bijvoorbeeld uw buurman tegen u, het ene bevolkingsdeel tegen het andere.
Dit is de Roverheid tegen de burger, ook kwalijk.
Willen jullie meer of minder belasting betalen? Minder, minder, minder! Dan gaan we dat regelen.....?
1000 Euro voor jou!
Ja, nexit dus !
Ik val hier ook zomaar weer even in. De paniek van de EU-leiders begint vormen aan te nemen die zich vrijwel direct vertalen naar geweld tegen de kritische burgers. En die ordetroepen voeren het nog uit ook.
Vandaag liet iemand me dit filmpje zien www.youtube.com/watch?v=fDDHGxNFWr8
Was nog van voor de "rellen" van vandaag. Hoe halen ze het in hun helm!
Tering, heftig...
Vond ik dus ook. En nergens of niemand die je hier over hoorde. Is nog maar amper bekeken, terwijl het heel goed weergeeft hoe het geweldsmonopolie van de overheid in elkaar steekt. Hoe vals nu richting de protesthesjes.
Misschien begrijpen mensen nu beter waarom de Amerikanen wapens mogen dragen.
@zwezerik | 08-12-18 | 21:54
In ieder geval begrijpt dat specifieke stuk tuigh nu beter dat het niet verstandig is de boel te gaan slopen, zwitsalletje.
@ zwezerik, adhv dit filmpje zou ik dat nog steeds niet begrijpen. Als of je met een wapen je dan makkelijker tegen een agent of zo'n commando terug tekeer kan gaan. Dat is ook in Amerika de bedoeling niet.
@ Berbaar, jezus, moet je je hier nou ook al tegenaan bemoeien? En wie sloopt er nou wat of wie in dit filmpje? Een stel gele hesjes die gewoon aan de balie een hamburger bestellen of die XXXL-ninja's met ramstokken? Die compleet los blijven gaan terwijl ze al weerloos op de grond liggen? Vind jij dit normaal?
@ waterlander: zolang het blanken zijn het berber er geen problemen mee.
@Waterlander | 08-12-18 | 22:11
Schorem dat hoopte een veilig heenkomen te vinden in die hamburgertent.
Zo rolt men niet in Frankrijk dus dan treedt men op.
Helemaal prima wat mij betreft, als je je zo nodig wil mengen met vernielend en plunderend tuigh dan kan je ook maatregelen verwachten.
@ WayneGretzky*99*, hmm, laat ik dan maar de foute grap maken dat je niet kunt weten hoe blank die ninja's zijn.
@ Berbaar, voorlopig zie ik buitensporig geweld toegepast op mensen met hesjes. Als zij strafbaar waren door hun gedrag, hadden ze opgepakt moeten worden, en niet zoals nu telkens slaag, ja letterlijk de tent uit geramd.
Oh, en jij draait het dus in een handomdraai om: de vreedzame gele hesjes moeten zich niet mengen onder meegereisd slooptuitg?
Ha, het is werkelijk makkelijk geschud in jouw bovenkamer. Dank voor de tip: wat doe jij hier eigenlijk nog, tussen het gepeupel?
Het is maar goed dat onze recalcitrante huispuber zich niet laat hinderen door feiten. Na een middag en avond meerdere live locatie streams te hebben gezien is het me wel duidelijk. De elite schijt in hun broek en zet hun blauwe stoottroepen in tegen de eigen bevolking. Ook de Rode Armbanden liepen ertussen, als een soort voortroepen met ploertedooiers en maar inhakken op mensen die op de grond zitten. Wel was het kat en muis verover spel amusant om te zien, dan weer naar voor en dan weer een stukje terug om na wat rookgranaat regens weer wat naar voren te gaan. 80% van de Fransen zijn het zat, maar onze puistige puber kraait beter te weten. Perfide en pathetisch... zoals altijd, zijn enigste constante. Bravo maar weer voor het etaleren van de huidige ziekte der narcisten: grenzeloze domheid en onwetendheid. Maar geef ze maar gewoon gelijk. Dat doe je met een debiel neefje ook.
@ Acar_ketimun, gelijk geven, wat die muppet dan ook allemaal beweert, is misschien wel het beste inderdaad. Zulke types zijn banger om van hun zelf verzonnen sokkel (krantdikte) te vallen, dan een kind op eerste zwemles.
Ik zag zonet nog een filmpje van Parijs vanmorgen. De jonge reporter had (hoe naïef) niet verwacht dat het zo vroeg al uit de klauwen zou lopen. Als er een zich beter niet onder de hesjes had moeten mengen? Hij en de cameramuts kwamen uiteindelijk weg omdat ze "van de pers waren". Goeie truc trouwens.
www.youtube.com/watch?v=ZC0rczrqn5s
Ook hier zie je geen enkel geweld van hesjes richting de ordediensten. Ook geen geknuppel andersom, maar dat die dingen gebeurden, staat op genoeg beeldmateriaal. Waardeloos.
Where are the fucking dead bloody damn Sex Pistols when ya fuckin'goddamn need 'm ?
Nou, niet hier kennelijk. Dit wil misschien ook wel doen?
www.youtube.com/watch?v=GoyfzbQDfSg
@Waterlander
Oei dat liekt bijna wel punk joo !
The Exploited!
@Mammeloe
Even better metal meets punk !!
Pretty vacant.
Graag gedaan suscrofa en Mammeloe. Een van mijn favoriete nummers als ik even kwaad los wil gaan. Is al een oudje hoor, maar voldoet nog steeds.
@Waterlander
Ik zit als oud-punk alleen nog ff gramaticaal in de knoop met de lettergrepen "Fuck-the-U-S-A" en "Fuck E-Man-Nu-El-Ma-Cron" maar "Fuck-Mark-Rut-Tuh" bekt dan wel weer lekker. Qua akkoorden lijkt no problem, gewoon rammen.
Mammeloe | 08-12-18 | 21:38
Sex and violence ;)
youtu.be/qoViQrKuYuM
suscrofa | 08-12-18 | 21:55
Voor punkers moet het inderdaad niet té moeilijk worden... *nudge*wink*
Wat de meest opvallende conclusie is?
GS kan voortaan geboekstaafd worden als socialistische site.
Doodzonde.
Sociaal is nog niet socialistisch mijn beste bastard.
Schoorvoetend geef ik toe dat ik nu wel even moest glimlachen, Klootzak.
Welnee SB aan communisten en socialisten valt geen duppie te verdienen.
We moeten zo snel mogelijk toe naar weldenkende panelen met mensjes die wat te besteden hebben anders haken de adverteerders af of niet aan.
egalitaire site eerder.
Luie flikkers en gewelddadige schooiers, al dan niet in een geel hesje, krijgen opvallend veel bijval op GS. Jan en Lilian zullen tevreden zijn.
@Berbaar | 08-12-18 | 21:43: Welnee. Als u gelijk krijgt zijn we beiden tandenloos. Ik als oorspronkelijk links denkend mens. U als een soort beschermend schild. Maar beide met hetzelfde doel. Gewoon normaal, en met een ander geluid. Helaas leeft een aanzienlijk deel van het GS aanhangsel in een bubble en staat niet meer open voor een ander geluid. Theo van Gogh zat op zijn wolk en keek hoofdschuddend toe. Welkom in 2019.
@lokoolokie | 08-12-18 | 22:14
Met gewoon normaal en een heel verschillende mening is niets mis.
Met extremistjes die oproepen tot geweld, tribunalen voor anders denkenden en straight out racisme, is alles mis.
Berbaar | 08-12-18 | 22:26 |
Le jour de gloire est arrivé!!!! Sukkel met je pedanterietjes.
Heb ooit eindexamen Frans gedaan op het VWO.
Ik versta ongeveer nog een kwart en spreek het amper meer.
Lezen gaat ook niet best. Toen zag ik het nut er al niet van in.
Had achteraf meer aan Chinees gehad denk ik.
Voor je hackingskills zekers is chinees okidiki.
Je kan toch gewoon het nummer op de kaart aanwijzen Hoerie.
Hoerie, heb uren stream gadegeslagen vanwege zelfbelang. Teksten waren niet zo spannend.
Nummer één: Marcron démission (Macron aftreden)
Nummer twee: Avec nous! (politie, kies onze kant)
Nummer drie; Allons enfants de la patrie, le jour de gloire est arrivé (bekend voetballiedje en de vraag is of het waar is).
Het meest gebruikte woord vandaag door de glorieuzen is enculer. Dit woord viel iedere seconde 500 keer in de stad vandaag.
Gulliver | 08-12-18 | 21:46
Heb 20 jaar terug een proefles Chinees besteld bij Teleac.
Toen ik het cassettebandje dat er bijzat had beluisterd ben ik er maar niet aan begonnen.
Astrid Joosten herinner ik me nog goed.
www.youtube.com/watch?v=rEEVy03up7o&a...
@Langshetrandje | 08-12-18 | 21:50
"Allons enfants de la patrie, le jour de gloire est arrivé (bekend voetballiedje)"
Man, man, man, de domheid is stuitend.
Ooit van de Marseillaise gehoord, volkslied enzeau?
Zucht........
We kunnen in ieder geval zeker stellen dat U van Frankrijk geen reedt begrijpt.
Harry, ik raad je aan om het weer op te rakelen door chandons en het volgen van Franstalig sportcommentaar. Werkt voor mij die als 16 jarige het daar in de praktijk onder de knie moest krijgen. Hier hoor je het nauwelijks om je heen, velen kunnen al niet eens fatsoenlijk de hier geldende voertaal spreken. Zelf kijk ik veel rugby, en volg de scheids goed die uitleg geeft over situaties. Probeer het eens, het blijft best een mooie en uitdagende taal.
Chansons uiteraard.
Berbaar 2150
Zal ik u eens iets verklappen?
Mijn kinderen hebben een frans paspoort.
U heeft ook nooit van humor gehoord?
@Langshetrandje | 08-12-18 | 22:50
Ik hoop voor Uw kinderen en U dat het "humor" was.
Berbaar
Mijn kinderen hebben er gewoon twee. Ja. Dat kan. En dat is fijn.
@Langshetrandje | 08-12-18 | 23:02
Leuk, gaan we het nog eens over hebben maar nu lonkt de Haagse nacht.
Toedels!
Doe ze de groeten in de Paap.
Bestaat de Pijpela nog?
Pijpela niet geloof ik. Maar het proeflokaal van Liesbeth?
Langshetrandje | 08-12-18 | 23:57 |
Is Liesbeth niet de vrouw met twee kietelaars?
Dat is haar zus, Harry.
Heb die eerste nooit gevonden Harry, maar ze had wel een bepaalde drive.
Langshetrandje | 09-12-18 | 00:43
De tweede zit achter in haar keel (heb ik van horen zeggen).
Gele hesjes een schot in de duisternis tegen de eu.
Dat hadden de heren niet verwacht Macron is een marionet.
Fransje heeft zich kandidaat gesteld wat krijgt hij nu in de maand in zijn spaarpotje €30000 zoiets is het.
Daar moet hij flink voor zweten
Wie weet wat er nog gebeurd als een stel idioten hier het gas afsluiten.
We hebben de arabische lente gehad KRIJGEN WE NU DE EUROPESE WINTER
Ah kijk pantserwagentje in Parijs:
www.youtube.com/watch?v=o_uUQoQwIZ8
In WO2 waren dat veel te bescheiden kraamwagentjes die Franse tanks tov de Leopards en de Pantzers. Maar de Franse natie heeft niet stilgezeten sindsdien als het daarom gaat heb ik gehoord. Ze bouwen zelfs vliegdekschepen maintenant.
Precies sus, als je als politieman in dit karretje moet rijden dan is er iets met je carrière mis. Doen overigens wel waar ze voor gemaakt zijn. Puin ruimen.
Als het zo doorgaat hoeft GB niet meer te onderhandelen over brexit omdat de EU is geïmplodeerd. Ze hebben waarschijnlijk net op tijd de stekker eruit getrokken.
Exactly, old chap.
Vorig jaar toen ik naar me residentie in Frankrijk reed betaalde ik €1,30 voor een liter E95 benzine terwijl die in Nederland al weer €1,67 kostte. Dit jaar ging de prijs in Frankrijk opeens omhoog naar €1,52. Getver dacht ik toen, wie heeft dat nou uitgevonden. Nu ik die gele hesjes zie snap ik het. Laat ze maar lekker protesteren, dan gaat de benzineprijs wel weer omlaag. Ja, ik moet ook aan me centjes denken hoor!
U kunt beter aan Uw taalgebruik denken want "me residentie" en "me centjes" zijn gewoon tokkie taal.
Berbaar, en nu over de inhoud graag.
Gestopt met lezen bij “me”.
U met een hoofdletter in het midden van een zin is ook nogal oubollig.
@Langshetrandje | 08-12-18 | 21:21
Bij tokkies die denken dat "me whatever" normaal taalgebruik is ontgaat mij volledig de, meestal afwezige, inhoud.
Het staat gvd in de huisregels, handhaaf dat eens.
Er staat nog wel meer in de huisregels Berbaar. Dus ik zou me rustig houden als ik u was (en ja, persoonlijk stoor ik me er ook mateloos aan, maar ik stoor me ook mateloos aan de reaguurders die daar dan weer een tegel over denken te moeten tiepen. Als ik iedere taalfout zou gaan corrigeren hier dan is ieder item zo aan de 2000 reacties).
Ik las pas een interessant artikel over taalnazies. Het schijnen narcisten te zijn die maatschappelijk zijn mislukt en hun bevrediging proberen te vinden in het kleineren van anderen om taalfouten.
Gulliver, je zwetst er weer eens op los. Comme d'habitude.
Narcist, doe jij maar een geel hesje aan ja. En koop gelijk een bosje gele narcissen, voor het geval een oorlogsjournalist je op de plaat zet terwijl je aan het shoppen bent in Paris.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 22:01
Nope. Spot on.
Opec heeft weer afspraken gemaakt om de prijzen nog verder omhoog te kunnen duwen. Geniet nog maar even van de prijzen onder de €2/liter
Bedenk me net dat het 8 uur journaal nog valser was, met in de rechterbovenhoek: Arnhem, 12 demonstranten.
De elite hier is echt in paniek.
www.omroepgelderland.nl/nieuws/239245...
plaatje spreekt boekdelen inderdaad:
cdn.gld.nl/data/uploads/2018/12/5c0bc...
Hahaha nou maar dat is toch precies wat het is? Als die dappere klagers blijven gewoon thuis bij moeder de vrouw omdat het buiten regent.
Gheghe dat is toch humor om te lachen.
12 sneuneusjes die een "protest" denken te hebben.
Heerlijk!
lach wekkend,net zo als die 200 in rotterdam
Is de Graaf van Egmont niet aanwezig? Die beschouw ik dan toch als een betrouwbare bron als het op Franse aangelegenheden aankomt.
De verbindingen zijn hier nogal kwetsbaar momenteel.
Feynman
Spoor, la Poste en gros van ziekenhuizen zijn volledig staatseigendom. Het is dus vrij logisch dat het aandeel overheid tov BBP/BNP aan de hoge kant lijkt. Er verdwijnt ook in Nederland heel veel geld naar die bedrijfstakken, maar onder andere kopjes.
En gelet op de hedendaagse gezelligheid zal daar de komende jaren helemaal geen reedt aan veranderen. Enige resultaat van deze ellende zal zijn dat de komende presidenten totaal inerte opstelling zullen hebben en met dunne poep in de broek zullen regeren. Resultaat: groeiende armoede voor de gele hesjes.
Met Le Pen als volgende President zal er zeker wel veel gaan veranderen in Frankrijk en Europa.
Gulliver | 08-12-18 | 21:25
Ik denk dat u dat optimistisch bedoelt.
Voorspel een doemscenario waar in heel veel west europese landen knalharde neocommunisten aan het bewind zijn. Amsterdam als lichtend voorbeeld dansend van geluk voorop.
Zolang Links de EU en immigratie steunt gaan ze niet aan de macht komen.
Protesteren kan straks alleen nog in het kieshokje en zal overal in Europa anti-EU partijen aan de macht brengen.
Le Pen, die vrouw heeft het buskruit ook niet uitgevonden. En haar economisch programma leek me ook niet al te doordacht.
Gulliver | 08-12-18 | 21:54
De lilliputers gaan u vellen.
Ik ben het niet eens met alle aspecten van het beleid van Macron - met name het voor wat betreft het fêteren van de top van het bedrijfsleven en de voelbare rekening voor de ambitieuze klimaatdoelen bij de onderklasse neerleggen. Dat er grote hervormingen in Frankrijk nodig zijn, kan ik echter niet meer dan onderschrijven en ik juich de hervormingsdrift van Macron in dit verband dan ook van harte toe.
Gebleken is dat Gele Hesjes-beweging voor een groot gedeelte bestaat uit lieden die het geweld tegen gezagsdragers niet schuwen; dit maakt het tegemoetkomen aan hun -terechte of onterechte- eisen toegeven aan chantage. Ik kan me goed voorstellen dat Macron hiervoor past.
Hier in Nederland is de Gele Hesjes-beweging gelukkig een vrij kneuterige bedoening. Gisteren werd er een vrij sneu figuur door het AD opgevoerd als representant van de Nederlandse tak van de beweging en ik kan me voorstellen dat dit een hoop potentieel sympathisanten heeft doen besluiten van deelname af te zien, omdat zij niet met dergelijke figuren willen worden geassocieerd.
Haha IJsman, ik zag gisteren Jikkenien Deerenberg van de gele stakkers in 020 en kwam niet meer bij van het lachen.
Wat een wappie!
Er is vooral gebleken dat er weer bepaalde bevolkingsgroepen dit protest gebruiken om te plunderen, net als ze doen met oud en nieuw, of als Marokko eens een wedstrijdje in een of ander foebal competitie wint.
Opvallend dat de beelden van afkeurende gele hesjes van dit gedrag nergens te zien zijn, ik zag vanmiddag zelfs gele hesjes de door het tuig gesloopte planken weer voor de winkels zetten in Parijs.
Heeft u vandaag naar de rechtstreekse beelden uit Parijs gekeken? U lijkt mij vooringenomen.
Ieder land heeft zijn eigen revoltes en die moet men niet proberen na te doen zoals met Pegida en de Gele hesjes in Nederland.
Nederland heeft bovendien de Fortuyn revolte al gehad.
Volgens meneer Berbaar zijn alle mensen die ergens voor op komen stakkers. Meneer loopt zelf naar de ABC in Den Haag (zie een ander topic) en loopt dan terug naar zijn computer en gaat dan typen. Wie is hier de stakker?
@Rochegrosse | 08-12-18 | 21:23
Feitelijk incorrect zwitsalletje.
Ik moest daarna ook nog even langs de Marqt en de groentejuwelier op de Piet Heinstraat.
Berbaar | 08-12-18 | 21:14 & zwellevertje | 08-12-18 | 21:16
Ik heb het relaas van mw. Deerenberg gemist, maar als het enigszins vergelijkbaar met de diarree die in genoemd stuk uit het AD stond opgetekend, kan ik me voorstellen dat het op de lachspieren werkte:
"Nederland is monddood gemaakt. Hier is geen democratie. Het is een verkapte dictatuur.’’
Gaat u wel altijd stemmen?
,,Ik heb de laatste keer geloof ik wel gestemd. Ik weet niet eens meer waarop.
Heeft u nu bijvoorbeeld werk?
,,Dat hou ik privé. Ik schuif door alle drukte nu veel aan de kant, zoals vrijwilligerswerk, omdat ik dit belangrijk vind."
En de mooiste vind ik nog:
"Wij demonstreren niet, blokkeren geen wegen en verafschuwen geweld.’’
Maar even later zegt ze doodleuk:
"Als Rutte dit blijft negeren, sluit ik niet uit dat hetzelfde als in Frankrijk gaat gebeuren. Macron heeft het over zichzelf afgeroepen door niet te luisteren.’’
De media valt wel een en ander te verwijten: door iedere ontevreden sneuneus met een huilverhaal een podium te bieden uit angst de volgende 'revolte' te missen, wordt dergelijk gênant gedrag aangemoedigd.
Eerder deze week heb ik mij cynisch uitgelaten over mijn verwachtingen van de Klimaattop in Katowice; het klimaatvraagstuk is eerst en vooral een verdelingsvraagstuk, zowel op mondiaal als nationaal niveau. Ik kan nu niet zeggen dat men er in is geslaagd de juiste verdeelsleutel te vinden. In zoverre kan ik de kritiek van de Gele Hesjes in Frankrijk volgen. Door echter aan geen enkele vorm van selectie en screening te doen en iedereen maar deel te laten nemen aan de beweging, hebben zij de deur open gezet voor raddraaiers, die daar dankbaar gebruik van hebben gemaakt. Daarmee heeft deze beweging zichzelf buitenspel gezet voordat zij goed en wel was begonnen. Met het vernietigen van Werelderfgoed en plunderen en beschadigen van winkels en andermans eigendommen verover je geen harten.
Ijsman, hoezo feteert Macron de top van het bedrijfsleven?
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 23:02
U heeft gelijk, bij nader inzien was die woordkeus te gechargeerd; feit is echter dat de twee belangrijkste wapenfeiten van Macron, te weten 1) de afschaffing van de vermogensbelasting en 2) de versoepeling van de arbeidswetgeving zijn.
Daarbij raakt zijn ambitieuze plan voor de 'ecologische transitie' vooral de armeren; een subsidie voor mensen die een schonere auto willen kopen is zinloos, want voor de lagere middenklasse die nu demonstreert is ook een tweedehandsauto vaak te duur. Het verhogen van de brandstof werd dan ook terecht als een bestraffing voor armoede ervaren.
Ook is gebleken dat hogere accijnzen slechts ten dele het milieubeleid financieren. Terwijl extra „groene” belastingen volgens de begroting in 2019 ongeveer 4 miljard euro opleveren, komt slechts een kwart daarvan ten goede aan financiële „begeleiding” van burgers en bedrijven bij die energietransitie.
Tel daarbij zijn top-down approach bij op, dan is het niet vreemd dat hij niet van zijn imago als president van de rijken afkomt.
Excuses voor de kromme zinnen. Tijd om het mandje op te zoeken.
Die vermogensbelasting zorgde ervoor dat nogal wat ambitieuze Fransen naar Zwitserland, België en het VK verkasten. Daar wilde Macron een einde aan maken.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 23:48
Het zal ongetwijfeld een doel hebben gehad, maar het draagt allemaal niet bij aan de beeldvorming. ;-)
Vergelijk het met de voortvarendheid waarmee te werk ging Ollongren bij de afschaffing van dat D66-gedrocht, het raadgevend referendum. Ze had al het imago van een regenteske, carrière-ambtenaar en dit geintje, in de cruciale beginfase van haar periode als MinBiza, verstrekte dat beeld alleen maar. Je kan maar één keer een eerste indruk maken!
De "elite" is zich snel aan het mobiliseren en is stappen aan het zetten om het land te gaan verlaten. Hesjes moeten straks hesjes te eten geven.
Edit: *waarmee **Ollongren** te werk ging
Wat een mazzel dat onze WIm-Lex net een nieuwe vliegmachine heeft gekregen.
Patagonie is nu heel mooi in de tijd van het jaar.
In Argentinie is het al een tijdje ook behoorlijk onrustig. In Patagonië gooiden demonstranten vorig jaar met Molotov cocktails naar een politiebureau.
Kwestie van tijd dat dit overslaat naar andere landen want overal wordt de bevolking uitgeknepen als een citroen.
In NL is de zorgpremie (die we allemaal verplicht betalen) de kurk waarop de regering drijft. In Frankrijk is de zorgpremie flink lager, net als de zorgkosten overigens. Dat scheelt een slok op een borreltje.
De btw-verhoging en duurzaamheidsopslag knallen er veel harder in. Maar noem mij één belasting die Rutte sinds de vorige crisis voor de burger heeft verlaagd.
Zorgkosten zijn in bijna geheel Europa rond 5.000 pp per jaar. Het meeste wordt betaald door je werkgever, die 130 p.m die je zelf moet betalen is niks.
Werk je niet betaal je de rest zelf via een percentage op je inkomen.
Dus als de Fransen zelf per jaar iets minder betalen, betekent dit dat de rest op andere wijze wordt opgehoest.
snars/zwizall
Even paar kanttekeningetjes:
De gemiddelde Franse huisarts hééft geen secretaresse/assistente. Hij bedient zijn eigen telefoon en doet zijn eigen administratie (werkt kortom 10 uur per dag 365 dagen per jaar), verdiensten? Nog geen 80000 bruto per jaar (nederlands systeem).
Wel eens in een Frans ziekenhuis geweest? Daar is voor het interieur in 1950 ooit eens een pot verf voor besteld, maar daarna is de investering wel geweest. In Nederland is een ziekenhuis verplicht om aan kunstvoorziening te doen.
Hartchirurg in loondienst verdient hier 7000 euro bruto per maand. Tja. Daar komt een Nederlandse niet voor van de golfbaan af. Er is hier een ander leven een ander systeem. En veranderen doet het niet, want daar willen de gele hesjes en hun voorgangers niet aan.
De zorgpremie stijgt omdat er meer ouderen komen en minder betalende jongeren. Dat is de enige reden. En het zal nog verder gaan want dieodjes gaan enorm drukken op de zorg. Bereid je maar voor. De oorzaak heet "demografie".
@Langshetrandje , Nederland zat in 2014 op ca 5100 , Frankrijk toen 4500 per persoon per jaar.
Ik ben er tevreden mee , ook eerste lijns. Zijn halve klinieken, zelfs in kleine plaatsen als ze bij elkaar zitten. Assistenten, praktijkhulpen etc. Heel goed geregeld. Ziekenhuizen idem ditto.
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:24
e zorgpremie stijgt omdat er meer ouderen komen en minder betalende jongeren. Dat is de enige reden.
Immigratie?
Zwit
Reële kosten stegen van 2017 op 2018 met 35 procentjes in Nederland. Uw getallen uit 2014 zijn dood.
@snars | 08-12-18 | 21:01:
De regering houdt geen cent over aan de zorgpremies, dat gaat allemaal terug naar de zorg en er moet nog een vracht geld bij ook.
De grote kurk zijn de accijnsen.
@Langshetrandje | 08-12-18 | 21:28 | ja , klopt daarom zet ik het er ook bij , ging om vergelijking NL -FR
Dit is een eerste rondje. Rustig wachten. Heel Europa mag mee gaan.
Niemand wil Timmerfrans als Führer !?
Parijs laat zien hoe ver je de politiemacht kunt uitdrogen. Nog een grotere opkomst en het is niet meer te houden. Of het leger moet op de bevolking schieten. Maar de Franse generaal zal dat bevel nooit geven. En vele soldaten zullen direct overlopen met hun wapens. En daar begint de Revolutie dan pas echt. En dat gebeurt alleen indien een nog grotere groep opstaat. There is some point of no return ?
Waarom Starbucks?
Nou, Starbucks hoeft geen belasting te betalen. Wel de kleine man die naast Starbucks een koffiewinkeltje heeft geopend
@wapster
Uitstekend punt
Gezeur over plastic kogels is hoax want Staatsjournaal repte er niet over?
Slecht voor het millieu al dat plastic. Kunnen ze geen houten kogels gebruiken?
Keurig opgelost. Hopelijk hebben de beroepsklagers hiervan geleerd en nemen ze hun eigen verantwoordelijkheid ipv alles altijd maar bij de overheid neer te leggen.
Het probleem is nu juist dat die overheid alles bij hen neerlegt. Misschien helpt het als je het stuk volgende keer eerst leest voor je met je oordeel klaar staat.
De Fransen verwachten juist alles van hun overheid. Vandaar het enorme ambtenaren-apparaat en de hoge belastingdruk, want zo'n grote overheid is niet gratis.
De Guillotine heeft bewezen effectief te zijn tegen parasitisme ,
wellicht is het tijd om ouderwetse behandelmethodes niet bij
voorbaat als barbaars te definiëren.
Ik zou me er iets bij voor kunnen stellen dat lieden die het nodig vinden
om onschuldige kinderen genitaal te verminken, er bij te helpen
om voortaan ook zittend hun blaas te ledigen.
En het verontrustende is ook dat Macron samen met Merkel de “as” van Europa vormen en deze willem hervormen. Merkel heeft puinzooi van DE en Europa gemaakt met haar migranten gedoe en die Macron bakt er zelf thuis niks van. Wat een bestuurlijke armoede.....
De As van het Kwaad.
Gvd lijpsss! www.youtube.com/watch?v=vPy-zWcy7kA
fr.wikipedia.org/wiki/Mouvement_des_G...
Het bovenstaande wikipedia artikel geeft inzicht in de achtergronden van het gele hesjes verzet. (te vertalen met hulp van Google in welke taal dan ook).
Wat opvalt - buiten de stupiditeit van Macron om zijn tegenstanders te koeioneren - is de volstrekte afwezigheid van 'Franse intellectuelen'. Die zitten allemaal in de staatsruif zichzelf te voederen en vol te vreten à la Frans Timmermans. Frankrijk moet afslanken, de EU moet operatief een maagverkleining krijgen. Weg met dat vet, weg met die vette vingeraars!
Deze Franse intellectuelen roeren zich echter wel: Eric Zemmour, Michel Onfray, Emmanuel Todd, Pierre Yves Rougeyron.
Van Duyvenbode | 08-12-18 | 20:52
Daar heeft hij vast nog nooit van gehoord.
Eric Zemmour: nl.wikipedia.org/wiki/%C3%89ric_Zemmo...
Michel Onfray: nl.wikipedia.org/wiki/Michel_Onfray
Emmanuel Todd: en.wikipedia.org/wiki/Emmanuel_Todd
Pierre Yves Rougeyron: fr.dissidence.wikia.com/wiki/Pierre-Yv...
Bedankt!
@Superior Bastard | 08-12-18 | 20:59
U ook niet. Toch moest u dit tegelen. Wat heel veelzeggend is...
Eeuwig.. Op.. Vakantie | 08-12-18 | 21:07
Graag gedaan.
Zemmour, Rougeyron: nationalistisch, populistisch.
Todd, Onfray: nationalistisch en socialistisch.
Eeuwig.. Op.. Vakantie | 08-12-18 | 20:48
Wie ik nog vergeten was: Renaud Camus, de man die de term "de volksvervanging" heeft gemunt: le grand remplacement!
Schitterend orator deze man.
Van Duyvenbode | 08-12-18 | 21:27 Hij, Renaud Camus, praat zelfs Engels:
www.youtube.com/watch?v=CMxhMtv1qvE
Eeuwig.. Op.. Vakantie | 08-12-18 | 21:53
Mooi. Deze had ik nog niet gezien. Zijn Engels is voor Franse begrippen uitstekend te noemen.
Dit filmpje is ook een aanrader, met Engelse ondertiteling:
www.youtube.com/watch?v=IQUwcYwMYVY
Van Duyvenbode | 08-12-18 | 22:09
Deze Camus spreekt prachtig Frans, maar ik ben bang dat veel van zijn verbindingsstreepjes (journalist-rechter enz.) over de hoofden van zijn gehoor heen vliegen. Maar met de pijn in zijn stem (de liefde voor Frankrijk) komt zijn boodschap indringend binnen. In 1919 werd in het vernederde Duitsland de Weimar Republiek opgericht met een droom grondwet en andere hoog idealistische stempels van liberaal denken. De gewone Duitser echter wist niet meer wat hem tot Duitser maakte en wat Duitsland eigenlijk bijeenhield. Die crisis vreet nu ook in het Franse gemoed, terwijl van alle volkeren van Europa het juist de Fransen waren die chauvinistisch zwoeren op hun Frankrijk. Dit is dus bezig te gisten in die gele hesjes...
@ Vitaly Chernobyl | 08-12-18 | 20:35
@Bakschuif: Mag ik voor jou komen werken, 35 u/wk en dan met 62 een volledig pensioen? Ben wel benieuwd hoe jij dat gaat betalen.
Dat betaal ik uit het stopzetten van de status van 'meestbetaler' aan de EU, het sluiten van de grenzen voor migranten, het uitzetten van alles wat hier niet hoort, het elimineren van de nationale opvang- en zieligheidsindustrie die leeft van belastinggeld en het stoppen met volstrekt nutteloze windmolen projecten op zee en elders. Met wat ik daarvan allemaal over houd, mag u van mij ook met 60 al met pensioen. Zo ben ik dan wel.
Vergeet niet dat de Fransen een paar jaar geleden nog protesteerden omdat de pensioenleeftijd van 58 naar 62 ging. Het geld moet ergens van vandaan komen.
Er is werkelijk geen enkele Fransman die 62 feitelijk haalt. Het barst hier van de uitzonderingen en vrijwel iedereen is met 59 met pensioen. Waarvan velen ook nog op 100 procent zitten. Oh ja. De kleine zelfstandigen (waar de ruiten van worden ingegooid) die werken wel door tot hun 70ste.
Dat snap jij HH, maar veel reaguurders snappen dat niet.
Och er zijn nog andere oplossingen denkbaar. Belastinggelden mondiaal ophalen bij de bedrijven en de rijken die niet bijdragen aan de samenleving.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:55
Dat idee heb ik ook.
Huub12 | 08-12-18 | 20:57
Communist.
De Franse politie schiet met zogenaamde bean bags, deze munitie is op zich niet dodelijk, echter kan gevaarlijk, indien verkeerd gebruikt, en juist alsnog, dodelijk, zijn. (Zie ook de verwondingen met bloed aan het gezicht in video 2).
Dus?
Ja, en?
Wat is het probleem?
Dit is een observatie he
"De Franse overheidssector is te groot en te dominant in haar economie."
Door al die subsidie worden ze lui, Franse wijn is al tijden niet meer te zuipen.
Die wijn is nog steeds goed te drinken, alleen niet meer te betalen.
Dus ja, alleen die goedkope Franse wijn is niet te zuipen.
Bijvoorbeeld, vroeguh, kocht je een redelijke Franse wijn voor 10 gulden, nu mag je blij zijn dat je diezelfde wijn voor 20 euro kan kopen. (44 harde guldens)
Maar dat is niet de schuld van die Franse wijnboeren maar.... u raadt het al, ja.
En zo is het met alles gegaan, en dan nog zeggen "ze" je mag niet klagen, we hebben het goed, lees hier opnieuw "de elite"
Maar is er een oplossing dan? Vroeger had je heel veel arme lui. Die werkten alleen maar en plantten zich voort. Ze bleven net in leven. Tot ze geen werk meer hadden, dan gingen ze vroeg dood. Mensen hadden niet eens tijd of energie voor protesten. Nu is het veel beter, er komt niemand van de honger om, zelfs als er geen werk is. Maar een economie kan niet alleen maar blijven groeien (behalve door inflatie). En als er dan toch mensen bijkomen (tegenwoordig vooral van buiten), houdt het een ker op. Dan stort het systeem met veel geweld en ellende in om pas daarna weer (hopelijk) te kunnen groeien. Uiteindelijk zie ik het somber in. Wel jammer als het Louvre en andere musea worden geplunderd en vernield.
Je kunt beginner met het streven naar een kleinere overheid. Leer een land besturen als een bedrijf, met wat wenselijke grenzen die uitermate noodzakelijk zijn.
Het verhaal van een kleinere overheid ben ik geheel voor, maar niet een overheid met minder taken. Er zit gewoon - net zoals in het bedrijfsleven - veel te veel nutteloos middenkader bij. Echter als je naar het takenpakket kijkt, moet de overheid juist groter. De zorg en het OV dienen per direct weer terug onder overheidsvlag gebracht worden, en eigenlijk het liefst ook de banken, één overheidsbank zonder winstoogmerk.
Maar dan wel efficient ingericht, dus niet met al dat nutteloze volk wat er nu zit vliegen te vangen en overbodige projectjes te bedenken want "staat goed op mijn CV".
Frankrijk is ook het land met nogal wat onrendabele spoorlijnen naar dorpjes waar bijna niemand woont. Heel sociaal en klantvriendelijk, maar dus ook erg duur.
Feynman, bedankt voor de toelichting. Een land wat voor een belangrijk (lees aan de macht) deel teveel op grote voet leeft, en de rest (die met gele hesjes) kreperen. Tsja, dan gaan de Fransen de straat op en hard ook.
Wij sukkels in Nederland kijken liever naar RTL1234567
Die Macron is Cocos kun je wel zeggen. Ze kunnen zijn bloed wel drinken. Een typisch voorbeeld van een Franse Politicus. Zodra ze de macht hebben voeren ze geen fuk meer uit voor de burgers aan wie ze dienstbaar horen te zijn. Ze denken dat volksvertegenwoordiger zijn betekend dat ze een beetje met andere Wereldleiders moeten rondhangen om daar wat duistere zaakjes te regelen. Ik heb de laatste jaren bijna geen Franse president meer op de tv gezien zonder dat Merkel er met een uitgestreken smoel naast stond. Dan weten de Fransen weer wie er de baas is. Nou houden de Fransen niet bepaald van Trump maar ik denk dat ze wel een beetje zien dat het mogelijk is om een leider te hebben die er voor de mensen is en dat dat eigenlijk best goed gaat.
Macron pakt de Franse problemen juist aan. Maar dat stuit op verzet want die luie Franse flikkers willen hun priviléges niet opgeven.
@kuifje, dat die Fransen dat niet willen is hun goed recht. Ze zijn alleen tegen hun wil een munt en een Europees systeem in genaaid waarin dit niet past. Europese samenwerking is niet in hun belang. Ze schieten er niets mee op door zich aan de Europese regels te houden, aan klimaat akkoorden, migratie pacten, Griekenland te redden, de Euro te redden, polpulisten te bestrijden, belastingen te verhogen. De ambtenarij en regelgeving zal hij zijn klauwen niet aan branden want daar zitten zijn kiezers. Je moet er voor zorgen dat mensen met hun werk hun brood kunnen verdienen. Macron is dus een oplossing voor de verkeerde problemen.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:44 |
Een leider die z'n volk uitknijpt en vooral druk is met voor een miljoen nieuw bestek te kopen, z'n vrouw een fake baantje te geven a la 450K en z'n paleis wil gaan verbouwen voor miljoenen maakt zich niet echt populair.
Volledig eens Afrika. En dat "de fransen" dat niet willen is onzin. Er zijn maar een enkele tienduizenden op straat te vinden om te "protesteren". Een groot percentage daarvan heeft ook nog eens hele andere bedoelingen. Dit is een bende criminelen en vandalen die actief is. Goede actie ook van de diensten om Champs Elysées om te toveren tot speeltuin van de beesten.
Down, doordat ze in de Eurozone zitten, betalen de Fransen momenteel slechts 0,70 procent rente over hun staatsschuld. Dat was zonder euro waarschijnlijk 4 procent geweest. Scheelt al gauw 70 miljard euro per jaar aan rente-betalingen.
Als ze niet in de eurozone zaten hadden ze bij kunnen drukken, scheelt in de staatsschuld.
Dan blijf je drukken Down, want inflatie.
Ja maar minder dan je denkt omdat de staatsschuld lager zal zijn geef je ook minder uit aan rente. Bovendien xal het de regeringen weerhouden om zich in dure idiote dingen te mengen omdat het de lasten zelf zal moeten dragen. Ik bedoel oorlogen zoals Libië en Malie, klimaat en vluchtelingen akkoorden etc. Ook zal er minder druk zijn om daar aan mee te doen dan nu omdat je niet in een Europese eenheid zit en zelf de lasten zal moeten dragen. Ook val je er andere landen niet mee lastig.
De inleiding tot de ondergang van de EU. De "leiders" krijgrn door dat ze lijders gaan worden!
Droom lekker verder knul.
Neen, de burgerlullen lijden. De elite en de aristocratie die leiden. Zoals in den 19en eeuw.
we zitten inmiddels al in het 4e reich. vluchten kan niet meer tenzij je een vvd/d66 tonnetje verdient. o vergeet niet er zijn ook heel veel pvda graaiers met een tonnetje
Je kan gerust tegen de migrantenstroom in 'vluchten'.
Daarom is het ook belangrijk dat we gaan scheiden van Frankrijk en al die andere prutlanden onder België. Duitsland NL Lux BE GB en Denemarken in een gezamelijke unie. Dan ben je veel beter af dan met deze bende.
Ik ben voor de EEG en Frankrijk behoort daar als een van de 6 oprichters gewoon bij.
Het protesteren is één. Liefde voor land en welvaart. Het zou mij niets verbazen wanneer negentig procent die voor plunderingen zorgt in mindere mate een Franse achtergrond heeft.
Mij ook niet.
Ze stappen dan op een bootje dat hier alles voor hen geregeld is. Een studie die zo in hun hoofd gepropt wordt. In hun hoof hebben ze een studie al behaald wanneer ze halverwege de oversteek zijn en menen dat ze hier zo aan de slag kunnen. Europeanen zijn immers te dom om te poepen. Moslims zijn de beste en hun Allah is de grootste. Dan komen ze hier en blijkt het allemaal anders te zijn.
Een minderwaardigheidscomplex en woede is dan het gevolg. De wereld is dan anders draaiende.
050 : opkomst volgens DvhN - 30
058 : opkomst volgens LC - 40
Ik keek vanmiddag nog even op de bouwwebcam op de Grote Markt. Ik telde er 12. Bij de patatkraam.
@knutsel_
Hadden ze daar nog geld voor dan?
Ik hoorde de Miep in Den Haag nog zeggen dat de opkomst zo laag was, omdat de mensen geen geld hadden om af te reizen
Ik heb ook via de cam gecheckt en mijn telling kwam overeen met die van jou. Maar ze stonden daar heel ongunstig en volgens mij is er wel pers ( en popo ) bij geweest.
knutsel,
Toch mooi dat ze tijdens het protesteren de middenstand een goeie dag bezorgen. Positieve actie.
Ze slaan de patat-tent niet aan gort.
@RandyBiel Grunn is best wel rood. Wordt genoeg met uitkeringen gestrooid. Hier in Nederland worden de gele hesjes zo ongeveer in de extreemrechtse hoek geframed. Gevolg: lage opkomst.
(ok, tis een uitleg van likmevesje, maar ik kan zo gauw ook niks anders verzinnen voor het ontbreken van animo.)
knutsel_ | 08-12-18 | 20:56
Heeft weinig met framen te maken knutsel.
Ze haalden er vorige week in Den Haag al zo types van ID-verzet en Pegida uit.
Natuurlijk zitten de extremistjes als bokken op de (lege) haverkist.
@Berbaar Ik beschouw Pegida nou niet bepaald als extreemrechts, eerlijk gezegd.
@Edwin Wagensveld van Pegida is dat zeker wel.
Naast dat ook nog eens veroordeeld in Duitsland tot een aantal jaren achter de stangen, logisch dat mensen zich daar niet mee in willen laten.
Werken,werken,steeds meer betalen,elke keer weer accijnsverhoging dit, accijnsverhoging dat,meer btw,meer zorgpremie,meer milieubelasting, werken,werken.
Ik ben moe en helaas blank.
Waarom stond je er dan niet in je gele hesje?
De belastingen kunnen prima omlaag zonder hoger begrotingstekort. We geven bakken met geld uit aan allerlei onnodige dingen: ontwikkelingshulp, EU landbouw- en structuurfondsen, kunst- en cultuur, klimaatonzin, de massa-immigratie.
Er gaat vooral veel geld naar de Franse landbouw, naar boeren in gele hesjes.
KIA, er moet nog meer naartoe.
Komt niet zo vaak voor, zo'n uitgelezen mogelijkheid; Merkel exit, Macron bijna exit, zo goed als Brexit, ....... Nog één laatste zetje en dan is het eindelijk over en uit met Brussel. Doe maar lekker tekenen in Marrakech, doe dan!
The Heat is on youtu.be/uZD8HKVKneI
yep dun ijs zeer dun ijs en er eenmaal doorgezakt
is het gedaan spring dan d666 harder...
Laatst het boek gelezen van Bas van Bavel: "De onzichtbare hand" - over de uitwerkingen van een markteconomie. Zodra de markteconomie is doorgedrongen tot alle drie de factoren van de productie, namelijk arbeid, grond en kapitaal, treedt als eerste vermogensongelijkheid op, en vervolgens inkomensongelijkheid, gevolgd door segregatie van de maatschappij in een toplaag (hier op dit blog door velen "de elite" genoemd) en een verarmende onderlaag. Van Bavel is behoorlijk deterministisch en denkt bijvoorbeeld dat de neergang als gevolg van een dominantie van de markteconomie onomkeerbaar is, doordat de rijken, de vermogenden, zich reeds meester hebben gemaakt van de politieke macht. In Nederland, en wellicht ook in de EU?, zou de neergang misschien nog kunnen worden tegengehouden. Ondertussen laat Van Bavel zien, en dat is deprimerend, dat de neergang gepaard gaat met onvrede en opstanden, allemaal zonder soelaas.
De vraag is de of de gele hesjes te hoop lopen tegen de symptomen die zij direct aan de lijve ondervinden, en of zij ook begrijpen wat de structurele oplossing zou kunnen zijn. De oplossing is niet alles maar over te laten aan de overheid. De oplossing is dat de burgers zich organiseren in economische samenwerkingsverbanden, coöperaties, en wel op grote schaal. En om te weten hoe dat eruit kan zien, moeten we de geschiedenis bestuderen. Hier in Nederland zou dat betekenen dat we onze economie van 1900 tot 1980 goed bestuderen, een periode waarin de markteconomie nog niet dominant was, maar waarin wel de grootste welvaartsgroei plaatsvond in ons land.
Bas van Bavel, interessant figuur, die laat zien dat bestudering van de geschiedenis veel meer kan zijn een studie van wat reeds is gebeurd.
Zinvol betoog.
Let op mijn woorden. De ZZP-ers gaan straks massaal in coöperaties.
Eendracht maakt macht.
Wat die Fransen wel zeker weten is dat als je als land eenzijdig de diesel anderhalf keer zo duur maakt het mejeu er ook geen zak me op schiet als je gewoon met de auto naar het werk moet wegens het gebrek aan openbaar vervoer.
Frankrijk heeft redelijk goed openbaar vervoer.
Als je als landsbestuur een betoging tegenhoudt, wegens "te verwachten onrust", is het dan een #BlokkeerRegering? Of is de nieuwe geuzennaam alleen weggelegd voor de onderlaag van de middenklasse? #BlokkeerFriezen, #RutteRotOpRotterdammer, #FemkeForPresidentMokummer?
Doorpakken en oprollen die uitvreters in de diversen regeringen
De Fransen hebben zelf voor deze zak gekozen, weliswaar beinvloed door de media en BF’en maar ze hadden de mogelijkheid om Le Penn te kiezen en hebben het nagelaten. Nu maar op de blaren zitten.
Klets toch niet miljoenen hebben voor Macron gekozen en een paar duizend protesteren waarvan de helft plunderaars zijn.
Gut botbot, normaal trek je partij voor de zielige minderheid. Kompas kwijt?
botbot | 08-12-18 | 20:38
Klets zelf niet man, in ieder Frans dorp met meer dan 1000 inwoners word geprotesteerd en is de plaatselijke rotonde bezet, alleen in de Puy de Dome al zijn alle flitspalen buiten werking gesteld door de bevolking, dit is breed gedragen, Macron is zo goed als zeker afgeschreven.
botbot heeft ze persoonlijk voor u geturfd vandaag.
Het 8 uur journaal besteedde er veel aandacht aan. En over de btw-verhoging van 6 naar 9 procent (=50%). Met als afsluiter dat iedereen er in Nederland komend jaar netto op voorruit gaat.
...
Ze moeten nu echt niet met me me gaan lopen fucken. Gotver. Wat een onbeschaamd goor nepnieuws.
Ja, viel wel erg op. Was blijkbaar een dienstopdracht van Politbureau Rutte.
Ik zou eens wat aan mijn onderbuik gevoelens gaan doen als ik u was.
Tip,... verdiep u eens in de wetsvoorstellen en de belastingschijven dat helpt.
medusa324 | 08-12-18 | 20:29
Zeker. Een soort schietgebedje. Walgelijke propaganda. Maar goed, voor 900 meloen moet je je broodheer wel pleasen.
Daar was ik op voorbereid, daarom niet gekeken!
50% meer laag BTW inkomsten voor overheid, maar producten worden 2.8% duurder.
botbot | 08-12-18 | 20:32
Die van mij of u? En verdiep je zelf eens in de bijsluiters van al je medicijnen.
Ik kan u alvast verklappen, qua inkomen veranderd er in huize jemelscheet niets, qua uitgaven wel. Die gaan aardig omhoog. Ik hoor niet bij iedereen schijnbaar.
He Mammeloe, word jij nog behandeld voor je paranoïde symptomen?
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:58
Ik reaguurde op botbot. Beter kunt u inloggen onder de juiste van uw 4 nicks.
Dit zorgt alleen maar voor verwarring.
Dat jij niet kan tellen, was mij al duidelijk, Mammeloe.
Dat #GiletsJaunes zou ieder weekend in iedere hoofdstad de boel moeten blokkeren om die EU-ers weg te werken. Zo jammer dat Nederlanders pas durven protesteren als in het buitenland de politici al aan lantarenpalen bungelen.
Ik moest even grimlachen.
EUSSR in wording niet meer niet minder met Timmerfranzl viva viva ( zucht)
Tenzij er nog een ziekere psychopaat wordt gevonden is Frans idd führer.
Plunderingen in Frankrijk door o.a. jongelui die vroeger negers heetten twitter.com/NLatEU/status/10710402174...
Wat een verassing!
Ik heb sowieso nooit begrepen waar die Macron plotseling vandaan kwam. Nog nooit had iemand van die man gehoord, en ineens was ie presidentskandidaat, die vervolgens ook nog eens werd gekozen. Afkomstig van de Rothschild bank en kennelijk door het pro-EU establishment naar voren geschoven als een soort "puppet on a string" om Hollande op te volgen. Een enorme ijdeltuit die schijnbaar iedere maand een vermogen uitgeeft aan zijn persoonlijke kapper. Een vermeend homoseksueel die voor de vorm is getrouwd met een opgewarmd lijk van 87... De tijd lijkt inderdaad rijp voor een nieuwe Franse revolutie. Ze deden het al eerder in 1789. Nu, bijna 230 jaar later, wellicht opnieuw.
De boy die Canada bestiert heeft ook zo'n oudere overrijpe milf.
Ik zie een patroon.
De PS had goed begrepen dat ze er een flinke zooi van hadden gemaakt en dat er niemand op ze zou stemmen. Ze waren de hele oude politiek al compleet zat daar. Ze hebben toen Macron vooruitgeschoven die zogenaamd onafhankelijk was. Met veel marketing, alsof het wat nieuws was terwijl eigenlijk niemand goed wist wat hij wilde zodat iedereeen er op kon stemmen heeft hij weten te profiteren van het feit dat er verder alleen Le Pen of de oude politiek viel te kiezen.
Binnenkort ook bij u in de buurt. Wanneer de armlastige bevolking hier doorheeft dat de fake klimaatverandering ( eerder ook bekend als angstmaker onder: opwarming van de aarde, zure regen, ozonlaag, enz. ) die honderden miljarden van de burger vraagt er door gedrukt wordt. De politici en tienduizenden nepwetenschappers die hierin een topinkomen hebben wrijven zich in hun handen.
Gefeliciteerd met het bijna domste plemsel ooit.
Met milieu heeft een niets te maken. Wel met uitbuiting tgv globalisering en een Overheid die de verkeerde keuzes maakt en het contact met de samenleving kwijt is. Het is 2 minuten voor twaalf en kleine tegemoetkomingen gaan deze brede protestbeweging niet meer stoppen.
Als je tegen globalisering bent zou ik eerst eens stoppen met het kopen van buitenlandse telefloons en tv's en auto's en laptops en muziek.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:37
Wat is nu weer een telefloon? Een teflon kloon van Rutte?
U kletst uit uw nekharen. Globalisering houdt in dat je de productie daar laat plaatsvinden waar je denkt dat deze het goedkoopst is. Slecht voor het milieu (vaak arme landen), geen milieuwetten, vervoer naar afzetgebieden is vervuilend, laag loon , enz
Nationalisme zegt: ik produceer het zelf en dit levert werk op, is minder vervuilend en ik ben niet afhankelijk van anderen.
Daarom ben ik een nationalist.
Domme Kuifje, je kunt prima nationalistisch zijn als de Zwitsers of Denen en toch goed samenwerken. Alleen niet EU style.
Wat voor type Deense telefoon heb jíj, Ristretto?
Ik denk B&O.
De EU gaat een EU-leger nog heel hard nodig hebben maar dan om zichzelf te beschermen. Een EU dictatuur is in opbouw, ongekozen leiders, regeringen van lidstaten die kritiekloos uitvoering geven aan alle EU wetgeving en verdragen, verlies van soevereiniteit, het afschaffen van (raadplegende) referenda.
Dit is slechts het begin, het begin van het einde wel te verstaan. Vroeg of laat zal er worden afgerekend, met of zonder guillotine.
De enige EU dictatuur in opbouiw bevindt zich in Hongarije. Mogelijk ook in Polen.
Gaap. Dat zijn overheden die niet geïnteresseerd zijn in uw politieke voorkeur. En ook niet in de politieke voorkeur van hun rechters. En ze zijn ook niet geïnteresseerd in de politieke voorkeur van een door Soros gesteunde universiteit. Dat u dat niet bevalt. Betekent niet dat er een dictatuur ontstaat. Sterker nog de meeste mensen behoudens wat drammers zijn het volledig eens met het beleid daar.
@beste landgenoten
Hadden we hier ook maar zo’n dictatuur als in Hongarije. De Hongaren hebben in elk geval nog het idee in eigen land te wonen, ik niet.
@IkwilJinekwel | 08-12-18 | 20:39
Dat idee zit in Uw immens verwarde koppie meer is het niet.
IkwilJinekwel | 08-12-18 | 20:39 |
Ach ja, de hang naar een dictator. Ook zo'n wens van de populist. Die zal wel eventjes orde op zaken stellen nietwaar? Ja dat zal die, maar dan ten koste van vrijheden en waarborgen tegen corruptie en machtsconcentratie waar jij zelf later de ellende van gaat krijgen als die dictator besluiten gaat nemen die jij minder leuk vindt. Dan is het openssn niet fijn meer, zo'n leider die zich aan niets gelegen laat liggen, zijn eigen rechters aanstelt en de vrije pers buiten werking stelt.
Ken je Erdogan?
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:05
Ken je Halsema?
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:05
Als ik moest kiezen tussen EU dictators die vele miljoenen gelukzoekers binnenhalen of Victor Orbán dan ga ik echt voor Orbán. De negatieve effecten van curruptie zijn nog niet 1/10 van wat men in de EU aan gaat richten
Hebben jullie al opgemerkt dat die blauwe pantservoertuigen *de EU vlag* dragen ? #Facepalm .. Erg ongelukkig gekozen, door die Franse politie eenheden
heel erg oppervlakkig stuk tekst. Eenzijdig ook want de beargumentatie betreft voornamelijk de gebrekkig of slecht functionerende macht en economie. Je ziet vandaag ook in Belgie de steeds massalere gele vesten protesten. Gemene deler : de uitgeperste midden- en arbeidersklasse door een neo liberale globalistische elite die alle binding met de ''burger'' kwijt is
Maar waar blijkt dat dan uit? Wie is die "neoliberale globalistische elite" dan? Is dat Evert, die accountant is, of Joris die bij de ABN werkt of Linda, die economie doceert aan de universiteit? Is het Katja die in de Tweede Kamer is gekozen voor de SP of...
Wie is dan die elite waar het altijd maar over gaat, il lees nooit namen en rugnummers, altijd vaag gezwatel over een samenspannede elite tegen Das Volk.
Leg het eens uit dan.
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 20:24
Kssssst! Ga eens weg, gek.
Het systeem werkt steeds meer ten nadele van steeds grotere groepen mensen. Grenzen open, import van goedkope arbeid en steeds meer concurreren met landen die niets aan milieu doen en geen sociale voorzieningen od rechten kennen.
@Beste landgenoten, de hele ongekozen kliek in Brussel, de oldboys network van de multinationals, Ngo's. Ach als je echt geïnteresseerd bent zoek het lekker zelf op. Ben er ook wel klaar om op die grappenmakers reageren. Beetje de geinponem uit gaan hangen over Joris en Katja. Doe zelf jeerst e huiswerk, voordat je dom uit de hoek komt.
@Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 20:24
Goede vraag BL en zoals te verwachten valt komt er geen antwoord op.
De "elite" is voor het gepeupel iedereen die het beter voor elkaar heeft dan hen.
Ze zouden groene hesjes van afgunst moeten dragen ;)
Berbaar | 08-12-18 | 20:41 |
Zoals gewoon krijg je er nooit een antwoord op. Voor iedere populist betekent "de elite" ook weer iets anders. Maar het is bijna altijd onaanwijsbaar. Meestal zit er een komplot-overtuiging bij, alsof die elite in geheime kamertjes samenspant tegen de burger. De "ongekozen" kliek in Brussel is er zo eentje. Ten eerste zijn ze wel gekozen, ten tweede geen kliek. Allesbehalve zelfs. Maar dat komt wegens een totaal gebrek aan kennis over "Brussel". denk ik dan maar.
"NGO's" is er ook zo eentje. Waanzinnig om die te scharen onder "elite". Het slaat werkelijk nergens op want er is niks elitairs aan de meeste NGO's. En "multinationals" vormen ook al helemaal geen old boys network. Integendeel, die concurreren elkaar kapot.
Het enige dat je kunt concluderen met enige zekerheid is dat een klein deel der mensen rijker wordt en profiteert van de economie en een groot deel daar niet van profiteert. Maar dat is niet de schuld van een vage elite, maar simpelweg het gevolg van het systeem dat "kapitalisme" heet. Geld maakt nog steeds geld en tegenwoordig is daar (technische) kennis bijgekomen als cruciale factor.
Die oneerlijke verschuiving en concentraie van geld en middelen naar steeds minder mensen zet kwaad bloed en dat begrijp ik ook wel. Maar dat vage geleuter over "de elite" komt me de strot uit eerlijk gezegd.
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 20:58
zie het antwoord van azijnseikerT | 08-12-18 | 20:31
de hele ongekozen kliek in Brussel, de oldboys network van de multinationals, Ngo's.
Is dit nog nieuws? | 08-12-18 | 21:15 |
Ja, en hij slaat exact 3x de plank volledig naast.
Europarlement is wel gekozen.
NGO's zijn gewoon organisaties die niet gebonden zijn aan een overheid.
Multinationals zijn geen old boys maar concurrenten, meestal.
Dus daar ga je al.
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:18
Het Europarlement is wel gekozen, maar heeft nauwelijks besluitvormingsmacht. De rest van de Brusselse kliek is niet gekozen en kost miljarden:
europa.eu/european-union/about-eu/fig...
ec.europa.eu/budget/annual/index_en.cf...
Veel multinationals zijn in economisch opzicht groter dan de meeste landen, die multinationals hebben geen old boys network nodig om elite te zijn:
blogs.worldbank.org/publicsphere/world...
De grootste NPOs zijn ook geen kleine partijen:
www.brac.net/latest-news/item/1145-bra...
Euh, Marcon?
Laat Macron opstappen, dat is een goed begin. De man heeft geen steun meer van het Franse volk. En stop ook met die milieu onzin. Als mensen niet meer te eten hebben kan het milieu hen ook niets meer schelen. En die kant zijn we hard aan het opgaan in de EU. Los nog van het feit dat Nederland een zandkorrel is op wereldschaal en iedere euro die we investeren in het milieu een verloren euro is. De enige die er beter van worden zijn Rutte en consorten. Milieu is een verdienmodel voor de elite. Een excuus om de burgers verder uit te melken. Kijk maar eens wie er vervuilen: China, VS, Azië. Ieder jaar meer. Het kan hen geen ruk schelen en wij moeten ons scheel betalen terwijl het op wereldschaal geen enkele fuck uitmaakt? Stop deze waanzin. Laat burgers eten kopen in plaats van te betalen voor waanzin.
Als mijn vader het excuus hoorde maar Jan en Pietje deden het ook kregen we straf.
Je weet donders goed wat niet en wel mag.
"Als mensen niet meer te eten hebben kan het milieu hen ook niets meer schelen."
Als er straks wegens het milieu niets meer te eten is wordt het wel weer anders. Meer dan 3 graden opwarming zou gaan zorgen voor massale sterfte van de voedselketens. Waaronder dus uiteindelijk ons eigen voedsel. Nee, laten we ons vooral nu blijven druk maken over de benzineprijs
@Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 20:27
Jij kan niet lezen. Daarom zal ik het voor jou in Jip en Janneke taal zetten: wat wij hier doen maakt op wereldschaal GEEN FUCK uit. En de rest va de wereld kan het milieu geen fuck schelen. We gaan eraan dus aten we tot die tijd nog eten :)
MW51 | 08-12-18 | 20:30
Verspilde moeite !! BL is nu eenmaal een figuur wat de klok heeft horen luiden etc. Haalt er en passant nog even 3 graden opwarming bij om zijn gereutel kracht bij te zetten (onbewezen). Laat dat weg uit zijn plempsel en hij/zij heeft eigenlijk niets zinnigs te vertellen....
Wat BL zegt. Rake analyse.
MW51 | 08-12-18 | 20:30 |
Ik kan best lezen. En lees heel goed dat jij bedoelt: Mij kan het geen reet schelen allemaal dat we naar de verdommenis gaan, dus na mij de zondvloed.
Nou. mij kan dat wel iets schelen.
@Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:02
Ok, ik begrijp dat je gewoon niet in staat bent dingen te begrijpen. Daar kun je niets aan doen. Heel vervelend voor je. Sterkte.
MW51 | 08-12-18 | 21:11 |
Ik begrijp je maar al te goed.
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:02
Grappig. Bij ‘na mij de zondvloed’ moet ik altijd denken aan de bestuurders die de situatie waarin we ons bevinden hebben veroorzaakt. Mensen als Merkel, Juncker, Timmermans, Rutte, Macron.
Klopt als een bus MW51. Werkelijk elke beslissing die de overheid neemt valt in ons nadeel uit, is onlogisch en geldverspilling.
En daar sta je dan met je gele hesje voorzien van bivakmuts lekker anoniem.
Als er dan een rubberenkogel van rechts komt moet je niet piepen.
Nederland heeft een belastingdruk van wel meer dan 50% van het BBP als je werkelijk alle verholen belastingen gaat meetellen, zoals ozb, brandstofbelasting, btw, energiebelasting enzovoort, enzovoort.
Ik denk dat we maandelijks 100 euro netto meer gaan betalen; energie duurder, hogere heffingen en premies, hogere BTW.
Vergeet niet dat e over alles ook x belasting betaalt. Belasting om je huis te kopen, belasting om in je eigen huis te mogen wonen, en als je dood gaat moeten je kinderen nog een keer erfbelasting over dat huis betalen. Smerige uitknijpers en smerige dieven in Den Haag.
MW51 | 08-12-18 | 20:28 |
Ja en dat doen "ze" allemaal om jou uit te knijpen MW51. "Ze" zijn volksvertegenwoordiger geworden om hun zakken te vullen (met de Balkenende-salarisjes van ze) en hebben hun bedrijfsleven-carrieres onderbroken voor een periode zelfverrijking in de Tweede Kamer. Ze doen er alles aan om jouw leven tot een ellende te maken MW51, zoals het onderhouden van geodkope scholing, gezondheidszorg, politie en infrastructuur. Allemaal om jou te zieken. Ze zijn sowieso tegen jou. Omdat jij een burger bent en politici haten burgers, daarom zijn ze ook politicus geworden, nietwaar, en geen bankier, industrieel of patathandelaar.
Ik raad je het volgende aan: Doe een cursus politieke besluitvorming in je gemeente (vrijwel gratis), meld je aan bij een politieke partij en zet jezelf op de lijst met een goed programma. Voor je het weet word je gekozen in de gemeenteraad, de provinciale staten en mogelijk zelfs in de Tweede Kamer, ooit. Dan kan je deelnemen. Dan kan je meebesluiten. Maar iets zegt me dat je liever niet deelneemt maar commentaar geeft vanaf de zijlijn. KLopt dat?
Beste_Landgenoten | 08-12-18 | 21:11
Ik denk dat jij meer kans maakt. Haha.
Beetje gemakzuchtig betoog. Ik heb wel eens beter gelezen.
De verkiezingsbeloften van de VVD bijvoorbeeld.
Fransen werken niet zo veel, gaan vroeg met pensioen en grijpen iedere gelegenheid aan om te rellen en te staken. Zie Air France. Aan dat soort gedrag hangt een prijskaartje.
Zaterdag, dus weer een broddelwerkje. Tradities zijn er om in ere te houden
@Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:18
Dit een gemakzuchtig betoog en dat zelf met deze ongenuanceerde uitleg komen. Mand!
Beetje gemakzuchtig commentaar over luie Fransen. Heb wel eens betere tegels gezien.
Fransen werken 35 uur per week en gaan rond hun 60ste met pensioen. Verder staken ze veel en leven ze op veel te grote voet. Die lamlendigheid wil Macron aanpakken maar daar willen die luie Fransen niet aan. Want een slechte mentaliteit.
Juncker heeft de bui al zien hangen. Ik gun het Timmermans wel om hierop kapot te gaan.
LOL
Maar die spreekt wel heeeel goed Frans, en een goede verstaander.... juist dus.
Vergeet ook niet de terroristische aanslagen en de daarop volgende overheidsmaatregelen die zwaar op de economie en de maatschappij in het algemeen drukken. De prijs van terreur wordt niet alleen in bloed betaald.
Ja, ze hadden toch al een tijd de Noodtoestand? Die islamitische aanslagen hebben veel veroorzaakt, denk daar nog maar eens over na. Nood-toe-stand.
Heel vreemd. Macron komt uit de bankensector, waar gaat de wereld naartoe als je geen bankiers meer kunt vertrouwen?
Macron doet precies wat hij heeft beloofd.
hahaha kon je dat dan ooit...? wise up
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:21
Aan wie?
Aan zijn kiezers.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18
Dus ze hebben hem gekozen omdat ze bv de brandstofprijzen te laag vonden?
Kuifje in Afrika
Bekijk en beluister de inauguratie speech van macron eens, daar belooft ie toch heel andere dingen. Het is net Rutte ;)
Mr Natural
Lol
IkwilJinekwel | 08-12-18 | 21:48
"het is net rutte"
Nee, het is net EU
Is het de schuld van rechts?
C'est ça.
Dit kan maar op een manier worden opgelost. Meer geld vanuit de EU naar Frankrijk. Dus vanuit Nederland meer geld naar de EU. Dus belastingverhogingen hier. Rutte, je weet wat je te doen staat voor je EU baantje.
In Frankrijk wordt wel eens gezegd ‘ Eu, c’est moi’
Dat, dus. Er gaan al miljarden die kant uit.
Franse landbouw, iemand?
@Feynman. Kop, spijker. +heulveul.
Die Macron heeft de verkeerde afslag moeten nemen van de 7 sisters. Het is een soort offer, dat gebracht wordt, om erger te kunnen bezeweren met knokploegen en ander overheidstuig. Als ze gewoon LePen hadden neergezet, dan was alleen de elite over de zeik gegaan. Wat mij betreft word er afgerekent met de anti Jan Lullen.
Fransen werken het minst van alle Europeanen. Zie grafiek.
https://www.jobat.be/nl/artikels/waar-in-europa-wordt-het-hardst-gewerkt/
Maar ze staken wel heel veel.
Misschien zit daar ook een beetje het cruciale probleem bij de Fransen.
Staken is ook werken, kost heul veul energie.
Toen Ceausescu merkte dat de menigte roerig werd, schudde hij ter plekke hogere minimumlonen, hogere pensioenen, langere vakanties en kortere werkweken uit zijn mouw. Maar het volk trapte er niet meer in.
Eerste alineas scheelt over het geheel niet heel veel met Nederland, qua koopkracht staat NL zelfs onder Frankrijk www.telegraaf.nl/nieuws/2893888/neder...
Kijk!
Kijk, het is veel erger dan je denkt
als je denkt, is 't nog erger!
Bert Schierbeek
Kleine correctie vanuit La Douce France: er waren maar liefst 89.000 politiemensen en Gendarmes op de been in Parijs.
Busladingen vol "gilet jaunes" werden al op de snelweg afgevangen. De eerste 500 arrestaties waren al gedaan voordat wij onze koffie ophanden.
Ondertussen is Frankrijk stukken groter dan Parijs, dus de protesten ook; in Toulouse, Mulhouse et cetera.
Het grootste probleem is nu om te voorkomen dat de gilets jaunes uit elkaar worden gespeeld, iets wat Macron probeert te doen.
Ondertussen wordt het verdrag van Marrakech er ook nog doorgedrukt (waar iedere Fransman tegen is).
En die 6 maanden uitstel voor de belastingverhogingen? Om het over de Europese verkiezingen heen te tillen. Zelfs de domste sukkel hier trapt daar niet in....
Macron: démission!
Dank voor uw bijdrage.
Avec rutte aussie.
De droit,
Klein clubje gajes verkloot Parijs en de provincie. Arme agenten. Wat komt er na vertrek van Macron? Le Pen of Melenchon? Het zal er snel gezelliger op worden.
Le Pen, die zelf Europees geld achterover drukte. En die niet kan rekenen.
@langdhetrandje,
Lees ook het commentaar van: ja-ja-nee-nee | 08-12-18 | 20:12
Iets anders is het niet.
Nou, dat wordt weer de knip trekken. Dit keer voor de Framboziërs.
Wat. Een. Drama.
Laat die volgende crisis maar komen, des te eerder kunnen we beginnen met de wederopbouw
Strak plan ja. Nog meer bezuinigen, nog meer op de burger verhalen.
Heb er sin an.....
De geldkraan van de ECB is gesloten. Dus dat is een kwestie van maanden en dan begint het. Er is maar een manier om van deze vreselijke fascistische dictatuur af te komen, en dat is de val van de Euro.
En die komt er met rasse schreden aan rennen.
Klopt. Dan zullen we zien waar de bubbels zijn geblazen. Euro gaat er sowieso aan.
Het is al bezig. Volatiliteit op de beurzen. Bedrijven die plots nog even willen IPOen ( Uber, Lyft en Slack ). BTC.
Vergeet niet die campagne van de banken om je huis af te betalen. Bij een mega inflatie betaal je je hypotheek af voor de prijs van een pakje boter. Vinden ze niet tof.
Maar buiten dat. Zou de moeder aller bubbels nu eindelijk barsten. Heel de eu is 1 grote bubbel. Te veel uitgeven, geld bijdrukken en de rente kunstmatig laag houden. Als die bubbel knapt gaat het echt fout, heeeeel fout.
Zoiets kun je ook over de VS beweren.
Of we worden net als Japan een zombiestaat.
Kuifje, Parijs ligt in Europa. Leg de discussie niet elders.
@Kuifje-in-Afrika, FED verhoogt al sinds 2016, uit mijn hoofd, de rente.
Begrotingstekort en Staatsschuld VS lopen in rap tempo op. Een grote bubbel dus, want geleend geld.
@kuif, ja dus? Of was dit gewoon een jij-bak?
Heel de VS is dus een grote bubbel.
Hmm.. Feynman vertelt maar het halve verhaal.
De reden dat er geweld uit het Elysée komt is dat de "demonstraties" in FR blijkbaar altijd moeten uitlopen op rellen, plunderingen en het in brand steken van verder onschuldige auto's en bedrijfpanden. Bij het zien van de beelden krijg ik met terugwerkende kracht begrip voor de acties van het Chinese leger op het Plein vd Hemelse Vrede toendertijd.
Verder zijn Fransen een lui kutvolk met vakbonden die iedere hervorming of verbetering plat staken, een maximaal 35-urige werkweek en pensioen op je 62e (zie voor meer informatie KLM vs Airfrance). Geen wonder dat er dan huizenhoge tekorten zijn.
‘Het in de brand steken van schuldige auto’s......”whahaha....
Maar dat geldt voor heel Europa. De ECB heeft het vuile werk gedaan wat de Europese politici hadden moeten doen aan hervormingen. Frankrijk heeft volgens mij dit jaar voor het eerst voldaan aan de Europese begrotingsregels. Maar je hebt gelijk. Hervormingen ga je er in Frankrijk niet doorkrijgen. Maar de rode draad van het probleem klopt wel.
Vitaly Chernobyl | 08-12-18 | 19:50
U is van de bloeddorstige communistische persuasie? Begrip voor het bloedig neerslaan van de demonstratie op het Plein van de Hemelse Vrede met honderden doden tot gevolg?
nl.wikipedia.org/wiki/Tiananmenprotes...
@radiatorknopje: Dat schreef ik al. U vindt begrijpend lezen moeilijk?
Vitaly Chernobyl | 08-12-18 | 20:07
Treurig. I rest my case dan maar.
Wat Vitaly zegt. Die Franse klaplopers hopen op gratis geld, maar daar is Macron niet zo van.
toentertijd*
Wat een dom gelul! 35 urige werk week en pensioen met 62 kan prima, maar dan moet je niet de grenzen open zetten en half Afrika en Oost-Europa uitnodigen om bij de EU te komen graaien in onze pensioenen en spaargelden.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 20:14
U heeft ook begrip voor een rondmoordend communistisch leger?
Bakschuif | 08-12-18 | 20:26
Juist! 30 jaar terug hadden we pensioenfondsen die voor 200% dekten. 200%... daar van is door de crisis 15-20% verdampt, de rest was eerder al weggesnoept door den haag. gaat u fijn weer op dezelfde stemmen?
Amen Vitaly.
Ik hou van het Franse volk maar klaplopen, staken en dat eeuwige gezeik dat de overheid ze maar moet pamperen is zum kotzen.
@Bakschuif: Mag ik voor jou komen werken, 35 u/wk en dan met 62 een volledig pensioen? Ben wel benieuwd hoe jij dat gaat betalen.
En dus is het in uw ""logica""" legitiem dat de Franse overheid de burgers totaal uitknijpt. Oh wacht nee daar heeft u het niet over.
@radiatorknopje | 08-12-18 | 20:03
Best ziek ja.
Die zelfde Franse burger die op zijn 60ste stopt met werken, maar wel een goed pensioen wil tot zijn 90ste, gegarandeerd door de Franse Overheid.
Kuifje-in-Afrika | 08-12-18 | 21:02
Ja, in het westen zouden we dat makkelijk kunnen doen, we sparen, we zijn rijk, dat zijn we geworden door automatisering, techniek, handel en geld goed besteden.
Met ons geld verspillen zoals nu gebeurt, véél meer uitgeven dan we hebben, gaan we vanzelfsprekend achteruit, we moeten zelfs langer blijven werken, dat had andersom moeten zijn.
Heb ik het nog niet eens gehad over de grootgraaiers in ons midden voor wie het nooit genoeg blijkt te zijn, daar worden we ook niet beter van.
Die rellen.zijn knap slecht voor het milieu
Drukte om het milieu is niet meer dan een verdienmodel voor Deugreuzen.
Dat telt nu ff niet...
En Juncker drinkt er geen borrel minder om,en Mark zal er alles aan doen om Brussel te blijven faciliteren.
Maar binnenkort verkiezingen en dan zullen we zien hoeveel gezond verstand en strijdlust er onder de kiezers nog is.
En vergis U niet in ons land hebben we ook nog een macronnetje in een eikeltjes pyama.
U denkt nog steeds dat stemmen magisch het verschil gaat maken wanneer de mensen die de stemmen tellen/het uiteindelijke stelsel moeten maken gewoon hun eigen ding doen?
Jeetje.
De Nederlandse Macron heet Mark R., niet Jesse K. Maar misschien heeft Rutte ook een eikeltjespyjama.
En stemt men gewoon weer VVD
Macron als je mij zou vertellen dat hij niet verder komt dan zijn veters strikken zou ik het geloven. Bovendien zet hij zijn volk in uitverkoop, iets wat hier ook aan de orde is.
Het is allemaal (ex-) Goldman-Sachs. Het zijn stromannen van het groot kapitaal die ons de slavernij in drijven. Ze hebben geen loyaliteit, waarschijnlijk ook geen ziel maar het zijn psychopaten met een rekenmachine ipv een hart.
Complotgekkies die nergens verstand van hebben.... Hahaha.
Wat die regering daar flikt, is voor de volle 100% toepasbaar op NeeDDRland.
Hoorde op het nieuws van de radio dat er een demonstrant werd opgepakt omdat hij, en je geloofd het niet, jeu de Boules ballen bij zich droeg.
Echt serieus, je bent Fransman of niet.
Als dat van die metalen of met zand gevulde ballen zijn: zal ik er eens één naar je toegooien?
Met een stokbrood van 5 dagen oud sla je ook iemand zijn hersens in !
Zijn er ook ballen met verarmd Uranium? Ik dacht, dat weet jij vast wel.
Jimmy mc clure
Lol
Jimmy Mc Clure | 08-12-18 | 20:06
En dat geldt zeker voor dat Franse stokbrood.
.. altijd geweten dat onze toekomst met de EU er zo uit zal komen te zien. Onzichtbare ratten als Macron die het volk en de politie tegen elkaar laten uitrazen, terwijl de ratten op afstand kijken wie dat zal winnen.
Waarna zij OF gewoon terug gaan naar het paleis - of met al het geld van demense afreizen naar het buitenland, want wereldburgers en zoek het maar uit in de puinzooi die wij voor jullie regelden.
"Hahahaha", verklaarde onze minster president ter verduidelijking op de persco. Vlak voor hij met het regeringsvliegtuig vertrok naar Marra-kech, om daar zijn steentje bij te dragen aan de ondergang van deze vermoeide oude beschaving.
Inderdaad. In 1900 had nederland 5 miljoen mensen, nu 17 miljoen. Waarom moeten er NOG meer mensen uit Afrika bij. Ik begrijp het gewoon niet.
Nog meer mensen erbij voor de nodige economische groei in het piramidespel van de eeuw. Net zolang totdat het barst en het spelletje ophoudt te bestaan. Grootste gedeelte van de bevolking als grote verliezer natuurlijk.
Dan dat verliezer deel ophitsen tegen elkander en "de andere" de kop in laten slaan d.m.v. een oorlog, liefst gebaseerd op nationalistische gevoelens. Als dan alles kapot is, vrede maken en een nieuw piramide spel opzetten. De elite kan dit lang volhouden.
helodia | 08-12-18 | 19:56
das om de nieuwe kleur wat beter te mixen
Ik snap niet dat die politieagenten nog komen opdraven. Ik zou me gewoon ziek melden.
Ik ook.
Jullie zijn beiden Fransoos?
Nou dan ken je de rol van de politie niet. In de tweede wereldoorlog deden ze mee met de Duitsers en ramden je deur gewoon in.
Als je politieagent bent of wilt worden ben je gewoon een uitvoerder van de onderdrukking van het eigen volk (denk maar aan de Jordaan-opstand).
De geschiedenis heeft geleerd dat politiemensen gewoon niets minder of meer zijn dan NSB-ers. Mijn opa heeft dit aan de lijve ondervonden en bekocht met zijn leven. Hij ligt nu in Loenen begraven.
@kroel Ik heb wel een Franse voornaam, maar dat telt vast niet.
Het gaat wel over Frankrijk, maar dit ongenoegen leeft ook elders.
Maar wat dan wel, extreemlinks, in jullie Cuba hebben huisartsen een bijbaan als taxichauffeur, anders redden ze het niet.
En in Noord-Korea zou je dit soort gerel niet moeten flikken.
Nou moeten we niet gaan lopen doen hier alsof Frankrijk een Afrikaans ontwikkelingsland is.
Zo erg is het ook weer niet.
In het woord ontwikkeling zit het idee van vooruitgang. Maar het Frankrijk van Zonnekoning Macron is een land in verval. Dus nee. Zeker geen ontwikkelingsland.
Macron gebruikt gas op vreedzame demonstranten, is anders best een serieuze ontwikkeling.
Macaroni is een president voor de rijken, Frankrijk een plutocratie in wording - Echter de bevolking pikt het niet. En terecht.
@HH U bent er recent niet geweest in Parijs? Daar loopt meer Afrika rond dan in Afrika.
Een salonsocialist als Macron die het extreem linkse moeras ingetrokken wordt door communistische en extreem linkse betogers.
Dit kan nog spannend worden..
links, hoever ook, heeft er geen probleem mee hun eigen mensen op te hangen
*Timmermans officieel topkandidaat voor EU*
Mayday mayday!
Hij is in elk geval een zwaargewicht.
Net zo lang doorgaan tot die Rothschild vazal het veld moet ruimen. Met pek en veren.
Haha, en dan mevrouw Le Pen. Iemand die niet kan rekenen.....
alleen de vazal of de eindopstrijker ook? zoek eens op joetjoep naar hoe het geld wereldwijd is verdeeld... we hebben allemaal nix vergeleken met die familie en die andere familie in de usa.
Nee dan Rutte, dat is een rekenwonder. Of die Eikeltjesklaver.
Blijkbaar hoort niet kunnen rekenen bij de functie omschrijving van de moderne politicus.
Zit Klaver in de regering? Heb ik toch wat gemist.
Heeft iemand beweert dat Klaver in de regering zit? Heb ik ook wat gemist.
Dat ze alles maar afbreken. Rot op met Europa, graag vanaf volgende week ook hier in mijn land.
Je had je vandaag al bij die 6 demonstranten kunnen aansluiten.
Europa is niets mis mee. Het is die verotte links - globalistische oplichterskliek daar in BruSSel en hun heulers in de lidstaten die afgebroken moeten worden.
Ja, aansluiten bij die 6 demonstranten hadden we kunnen doen, maar het weer werkt niet echt mee vandaag. Beetje nat en woeiwinden enzo. Niet echt fijn betogingsweer mijn waarde, niet echt.
Er verschijnen donkere wolken boven de Zonnekoning.
Fransen kunnen mijn derrière likken.
Ik ben klaar met dat land. Ander onderwerp graag.
Geborneerde, alles alleen maar passief consumerende, snel verveelde, principeloze, nutteloze klootzak met een onverschilligheidsgehalte wat het begrip a-sociaal een nieuwe dimensie gaat geven. Switch maar weer comfortabel door naar een volgende kortstondige leegte in je verder zinloze bestaan om daar je overbodigheid op deze planeet opnieuw en verder te etaleren. Je nick is een dubbele leugen. Nou jij weer, proleet.
Bakschuif | 08-12-18 | 20:39
Gouden kroontje voor deze volle poezie met een bite.
Mooi geformuleerd Bakschuif!
Goed dat je mij zo kunt omschrijven, zonder mij te kennen. Prachtig.
Frankrijk? Daar vlieg ik overheen omdat ik werkelijk niets leuk vind aan dat land.
Prachtig landschap, er hadden Engelsen moeten wonen.
Principeloos? Omdat ik dat hele gele hesjesgelul nu al niks vind?
Ik mopper graag maar heb weinig reden om te klagen, laat staan te demonstreren en de boel te slopen.
Ga gerust uw gang bodemloos en bakschuif.
Leve jullie pvv/sp gedachtegoed!
De echte gewone man betaald jullie principes wel.
Gefrustreerd, omdat de actie van vandaag geflopt is? Laat mij even met rust.
Macron is ook wel een beetje dom. Iets toegeven aan dit soort relschopperij is olie op het vuur. Nu gaan ze door voor meer.
Nee, ze gaan voor minder, minder "bezopen belastingverhogingen".
Hij moest wel. Ze hadden de guillotine al klaargezet.
Wat een ziekelijk links landverraders antwoord is dit zeg! Deze "relschoppers" komen op voor hun en in principe ook onze belangen, want deze eu is compleet gek geworden met hun regelzucht en belastingverhogingen!
Uitgeprocedeerde leegvreters blijven gewoon vechten tot aan de hoogste rechters en dat allemaal op de kosten vd belastingbetalers, en wat gewoon tienduizenden euro's per leegvreter kost, en die de leegvreters dus nooit
rendabel worden en dat is dan slechts één voorbeeld van waarom de europeese burger gewoon schoon genoeg heeft van hun landverkwanselende kut regering!
Daarom mogen er van mij in heel west europa rellen uitbreken en waarbij vooral overheidsgebouwen het mogen ontgelden, en het allerliefste zie ik een burgeroorlog die een einde gaat maken aan politieke correctheid en de macht van de linkse landverkwanselaars! Wij zijn met z'n allen niet op de wereld gezet
om de verplichte heilsoldaat te spelen, en als je zoooooooo nodig de arme landen wilt helpen, dan moet je gaan verhuizen naar die landen en verder
met de collectbus langs de deuren gaan. Dan weet je meteen wat de europeese
burger voor die leegvreters over heeft, en dat is gegarandeerd honderden miljarden minder dan de regeringen wegsmijten aan dat kansloze apenvolk
dat alleen hier heen komt om de rest van hun armieterige schijtleventje in een "oetkering" te gaan zitten op onze kosten, en als dank op onze way of life spugen en eisen dat wij ons aan hen gaan aanpassen en wat gewoon verplicht word door de landveraders in alle west europeese regerigen, en dat moet gewoon gestopt worden, desnoods met geweld, want wie niet wil horen moet maar voelen!
“bezopen belastingverhogingen en harde bezuinigen”… Goed stuk Feynman.
REAGEER OOK