Petitie: 'Houd Halsema uit de Stopera'

Amsterdam - ANP - Op internet is een petitie opgedoken die oproept om te tekenen tegen Femke Halsema als burgemeester van Amsterdam. "Houd Halsema uit de Stopera", is de titel van de oproep, die op dit moment ruim honderd handtekeningen heeft verzameld.
Ingewijden vermoeden dat de petitie nog veel hogere aantallen ondertekenaars zal bereiken.
De petitie lijkt een reactie op een hardnekkig gerucht dat voormalig GroenLinks fractievoorzitter Halsema de nieuwe burgemeester van Amsterdam wordt. In dagbladen en op internet wordt gespeculeerd dat de voormalige GroenLinks-leider in de startblokken zou staan om vertrekkend burgemeester Eberhard van der Laan op te volgen.
Daarop stak met name op het internet, waar Halsema bekend staat als 'het langetenenvrouwtje', een storm van verontwaardiging op. Halsema kondigde in de zomer van 2016 immers aan te zullen stoppen met twitter (screenshots daarvan zijn nog te vinden op het weblog GeenStijl.nl), maar bovenal kondigde ze tijdens de PR-toernee rond haar autobiografie "Pluche" aan dat ze zich niet meer met politiek zou bemoeien.
Velen dachten dat daarmee een einde kwam aan Halsema's typische bemoeizucht, die door velen als drammerigheid wordt ervaren, maar een burgemeesterschap in Amsterdam zou een abrupt einde aan die belofte maken. Twitter of niet, Halsema zal als burgemeester van Amsterdam toch weer de publieke discussie aan moeten gaan.
Met de petitie hoopt de initiatiefnemer, ene 'Martijn', om "deze ramp voor Amsterdam te voorkomen". Ook vraagt hij zich af of Amsterdam niet liever een burgemeester wil 'die opkomt voor je stad in plaats van de hele planeet'. In een p.s. onder de petitie schrijft de bezorgde petitiestartere: "Je weet dat er iets ernstig mis dreigt te gaan, als ineens Roger van Boxtel niet zo'n verkeerde keus lijkt."
De petitie is hier te vinden. Halsema was niet bereikbaar voor commentaar.
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
Amsterdamse Groenlinksers zijn vervuilende veelvliegers
Geven ze dan niks om moeder aarde?
Gemeente Amsterdam nog steeds onveiligste werkplek ooit: vrouw krijgt ongewenste tongzoen op ambtenarenborrel, krijgt ‘psychisch trauma'
Altijd weer de gemeente Amsterdam waar de smeerbeertjes werken!
Maffiapraktijken in het StamCafé: politietroepen van Femke Halsema doen inval bij onderzoeker onwelgevallig ombudsmanrapport
Heeee de ordetroepen van Femke Halsema waar kennen we dat van
ZoekZoek. Tuig mishandelt KITTENS
FOTO: de kittens (niet het tuig)
Partij van radicale idioten PRO moet in Brussel kiezen tussen Groen en Rood, adviescommissie gaat voor Rood, wordt natuurlijk chaos
Die Groenen zijn veel te trots voor een nederlaag op een PvdA die al dood is
Terug van weggeweest: preventief fouilleren in de Bijlmer
Kun je het nu nog wel preventief noemen eigenlijk?
