
Koeien zijn paars, pizzas groeien aan een boom en eenden zijn knalgeel. Oh en spinazie groeit in groene ijsblokjes. Waar ze dat laatste overigens vandaan hebben, weten wij ook niet. Maar goed,
weeralarm over het kennisniveau van onze aanstormende jeugd. Want daarmee is het volgens de Vereniging voor Natuur en Milieueducatie (waren alweer een tijdje niet in de media geweest, dus tijd om de subsidie veilig te stellen) verdomde slecht gesteld.
Ze kunnen wel 80 Pokemon-kaarten opdreunen, maar hebben werkelijk geen idee wat er in de tuin leeft. So what? Alsof zij zitten te wachten op het paringsgedrag van het lieveheersbeestje. Dat
staat toch wel op internet. Voor je het weet, word je trouwens door je ouders aan het werk gezet in die kudt-tuin. Maar goed, spellen
konden ze al niet en nu blijkt het kennisniveau van de gemiddelde afgestudeerde PABO-student wat betreft natuureducatie eveneens op het niveau te liggen van een gemiddelde bReEzAh-slet. Die hoef je overigens nog weinig wijs te maken over de bloemetje en de bijtjes, dus waar hebben we het over...
Reaguursels
InloggenAch, taal, natuur, ...
Het gaat er wel op vooruit daar :p
LOL @ Dömper 13-03-07 @ 10:00
ik vond het al erg dat ik hoorde dat een kind dacht dat de appels van de supermarkt kwamen en niet van de boom....
ja .... waar hebben we het over .... zeg dat wel.
@HerrFlick 13-03-07 @ 12:48:
MSN, partyflock en neuqseks. Daar kom je ook best ver mee.
(als je tenminste geen straatraces op de Veluwe houdt)
OK, ik ben overtuigd... ik stop met werken en begin aan de Pabo opleiding...
hmhmhm melka,chocalade streep.ik vind ook niet prettig koe en zo gaat in.
Ik weet die ook iemand 'met echt vrouw'dat ook melk geeft het op hmhmhm melka en weer chocalade streep te maken van je graag eten.
whahahahahha
Pokemon? Is dat nog steeds een hype?
Wat kunnen PABO-studenten nou eigenlijk nog wel?
Het niveau van de gemiddelde vmbo scholier is ronduit stuitend, ga eens naar het eerste de beste kassameisje van een gemiddelde supermarkt en als je dan bijvoorbeeld 5,50 moet afrekenen en je betaald met 10, vraag dan alsjeblieft niet of ze er 0,50 eurocent bij moet hebben, want dat is hoofdrekenen (voor die kassameisjes staat dat gelijk aan hogere wiskunde) en dat hebben ze nooit gehad. Als je meer voorbeelden wilt, iedere zaterdag in de Telegraaf, besteed Bob Smalhout in zijn column er bijna wekelijks aandacht aan.
Umh, wat about de ouders, moeten die dat soort dingen ook niet uitleggen. Dat er wat mis is met de kennis van de leraren, dat is duidelijk maar je moet als ouder toch ook uitleggen wat wat is??
DA 13-03-07 @ 10:57, dada.
Ach, die geitenwollensokkenfiguren. Weten precies wat er in de achtertuin groeit, maar ze weten niet dat pokémonkaarten zeau 2001 zijn.
PABO is overigens voor mensen die pas op hun 18de groot genoeg zijn voor de basisschool.
De PABO mag niet eens een opleiding genoemd worden.. 't is meer een soort cursus...
"pinazie groeit in groene ijsblokjes. Waar ze dat laatste overigens vandaan hebben, weten wij ook niet" blame it on iglo, die hebben van die diepvriesspinazie met soort briketjes
Ik moest vroeger de 7 bewijzen tegen de evolutietheorie uit 't hoofd leren. Gelukkig heb een geheugen als een ijzeren zeef.
@ Maître Corbeau 13-03-07 @ 09:48
Doe eens terug naar school gaan! Tomaat komt uit Zuid-Amerika, niet uit Nederland.
En tropische vruchten... Niet alles buiten Europa is meteen tropisch hoor.
Hey Fleischbaum, je bent zelf een PABOér. Dat is helemaal geen koe man... dat is een walrus!
@ Teen: Zo hou je altijd wat. *neemt hap van hamburger*
@ Armageddon 13-03-07 @ 10:16
Maar sojabonen zijn weer slecht voor het milieu, qua overbeplanting etc.
Drie-kwart van de PABO leerlingen haalt het rekenniveau van een slimme 12 jarige niet.... Hulde aan Het Nieuwe Leren!
www.elsevier.nl/nieuws/nederland/artik...
LOL @ Teen! Vlees is wel heul slecht voor je hoor! Wist je dat nog niet!?
Ik heb liever kinderen die niets weten van de natuur, dan kinderen die geen vlees willen eten en zeuren om sojamelk.
mhajou is dus PABO-student.
Zo, is dat ook weer opgehelderd.
En een marmot is iemand die voorheen in het criminele circuit rondhing en nu deel uitmaakt van het koninklijk huis.. wat wil je nog meer weten?
Joost Maghetweten 13-03-07 @ 09:38
Vroeger, toen je nog katholieke paters als docent had, kreeg je tenminste nog af en toe een 'standje' van de meester...
Ik heb biologie nooit boeiend gevonden.. sexuele voorlichting haal ik wel uit mijn pr0n.. zolang ik maar weet dat melk gwoon uit de fabriek komt vind ik alles best.
Tegen de tijd dat ze volwassen zijn hebben we de natuur in 0031 toch volgebouwd dus who cares.
Liever dat ze manieren leren:
http://binnenland.nieuws.nl/453600/Utrechts_vmbo_doceert_manieren
Zolang er nog ouders zijn die je voor je zevende levensjaar ombrengen,kom je inderdaad niet verder dan dat een intercity-trein geel is.
@Piemelpap
#151: Mew.
Ehm.. Wat een jankerts die IVN ("Vereniging voor Natuur en Milieueducatie" leert eens duidelijk afkorten, kut hippies!)
T is mischien maar goed dat ze het niet meer snappen, want die natuur da's geen goed voorbeeld. Dat heeft maar sex en doodmakerij en zet aan tot dwaze ideetjes over 'evolutie'.
Leer toch eens grijs denken..
paprika, aubergines courgettes 't zijn allemaal tropische vruchten. spruitjes, bloemkool, koolrabi, schorseneren, wortelen, tomaten hebben hun oorsprong in nederland. nelson mandela is een zuid-amerikaan.
-edit kutterige ;-)
Ligt echt niet aan de leraren maar aan de ouders van die kinderen!!
Zoals CoJoNes al zei, dit ligt voornamelijk aan de ouders. Die zelf waarschijnlijk een nog kutterigere opvoeding hebben gehad.
Volgens mij gaat de kwaliteit van het onderwijs niet zo hard achteruit door gebrek aan kennins van de PABO studente, maar doordat er tegenwoordig op school de opvoedkundige taken moet overnemen. De simpelste omgangsregels krijgen ze van thuis niet mee en als ze een 'standje' krigen van juf/meester staan de ouders meteen op school om verhaal te halen.
Mijn dochter van 9 kwam pas weer met die pokemonkaarten op de proppen. Ik dacht ook dat dat over was maar helaas.
holtor 13-03-07 @ 09:33
Alleen bij sommige bedrijven, maar die hebben dan ook Prince.
Shit weer een illusie armer...
"Stadse allochtoon weet het minst"
Lol! En vooroordelen hebben mag niet :(
Vraag maar aan je moeder, een komkommer kan je ook eten!!
Nou als ik op de piste sta in de sneeuw zijn die koeien echt wel paars, vooral na de apre ski hebben ze allemaal kleurtjes. Dus?
Proost
@ Sytze Vliegen 13-03-07 @ 09:33
Ja, door de oranje ooievaar
Mensen? Die worden toch geïmporteerd?
Olifanten zijn toch roze?
erg leuk,en ook erg goed. een genot om te lezen.
Wat veel erger is, is dat kinderen denken dat Milka chocola is.
Mensen komen toch ook uit een grote voornamelijk witte fabriek.
Doe mij zo'n olifant!
vroeger had je tenminste nog chiquita-speldjes
Doe mij zo'n olifant!
Huisje Boompje Beestje en het Klokhuis zijn onmisbaar voor de educatie van het kind!
Sowieso is het milieu een overschat onderwerp.
is dat niet zeau dan?
'Dieren op de boerderij' - Check
'De Dierentuin' - Check
'De mol die wil weten wie er op z'n kop gepoept heeft' - Check
Danoontje dieren magneten op de koelkast - Check
Volgens mij valt dit verhaal wel mee, je zou het de ouders vooral kwalijk moeten nemen en niet meteen moeten gaan gillen dat de 'overheid er wat aan moet doen'.
Misschien maar weer eens met kinderarbeid beginnen.
Dan doen ze tenminste nog wat nuttigs...
Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, (...), Mewtwo. En nou niet allemaal doen alsof deze namen jullie niks zeggen!
Zeggen ze Pokemon in dat krantenknipsel!? Mijn dochter van 7 weet echt niet wat pokemon is. Ies zooo '90!
Pabo is toch een sexartikelen-distributeur? Zou je toch verwachten dat ze iets van techniek zouden weten, met al die electronische hulpmiddelen.
niets nieuws... ik moet al jaren bij de kassa van de super uitleggen wat voor appels ik heb, en dat dat groene ding een courgette heet
Pokemon is zooo 1998.
De PABO is toch een postorderbedrijf in erotische artikelen?!
LOL @ Sytze! Welke kaarten mis jij nog? Ik heb nog wel een paar dubbele!
Vroegâh keken wij op school naar SchoolTV, met allerlei natuurmeuk, toen vond je dat niet bepaald spannend, nu ben je in de supermarkt of op de markt blij dat je het verschil tussen een perzik en een aardappel gewoon ziet in plaats van thuis pas proeft
Het is ook wel een logisch gevolg van de bioindustrie natuurlijk. Als je de koeien het hele jaar binnen houdt, weet niemand meer waar die melk ook weer vandaan kwam. Voor je lol ga je ook niet in legbatterij kijken, eieren komen dus uit de fabriek.
Wat zijn 'pokemonkaarten'?
vmbeau niveau..
Wat weten ze op de pabo eigenlijk wél? Hoe ze zo veel mogelijk jongens kunnen scoren op één avond?
Nou, hulde, dat is óók belangrijk.
Spinazie groeit helegaar niet in ijsblokjes. Spinazie komt vers uit zee en wordt daarná pas ingevroren.
*Pokemonkaartjes telt en teleurgesteld ophoudt bij 36*
De eenden, kippen, konijnen, schapen en varkens in de kinderboerderij zijn om te knuffelen en ons lapje vlees en drumstick komen uit de supermarkt.
Die paarse ooiefant is echt wel stoer :)
We gaan een beetje achter de UK aan zo langzamerhand, met allemaal van die retarded fat kids die alleen maar 'chips and nuggets' "lusten" omdat pa en ma te bedonderd zijn om de frituurpan es een dag uit te laten staan en een echte maaltijd te koken... Ik vrees dat dit soort ongein daar mede debet aan is.
rekenen kunnen ze ook al niet. afschaffen die middelbare en basisschool
REAGEER OOK