
Ojee. Er is weer een planetoïde op ramkoers richting Moeder Aarde. Er is een kans van 1 op wel 1400 dat onze planeet geraakt gaat worden. En dat is in astronomische termen zo iets als een gegarandeerde klap. We hebben het over
Astroid 101955 1999 RQ36 die zo rond
2169 op onze planeet zal klappen. Tijd dus om een groots levensreddend space project op te starten. En dan zijn we er nog niet. Onlangs werd
Astroid 2009 BD81 (
foto) ontdekt die rond februari 2009 langs danwel óp aardbol aarde zal storten. De kans dat Aarde geraakt wordt is 1 op 2 miljoen.
But follow-up observations are needed to provide precise calculations of the asteroid's potential future orbital path.
Reaguursels
Inloggen-weggejorist-
Hoeven we ons niet meer druk te maken om de kredietcrisis.
Dat wordt een Deep Impact.
Gauw ! ! Raketten met atoomkoppen en een stuk of 6 helden omhoog sturen (of omlaag ?)
Weten ze zeker dat het niet in 2012 is? en.wikipedia.org/wiki/2012#2012_geophy...
AU, dat is toch de afkorting voor Aluminium Units ?
@Kruiddamp & @James Lastig;
LOL...!!!!!! Alleen denk ik dat het jaartal iets moet worden bijgesteld; op heel veel haatbaard-sites staat het jaartal 2012... Ga er maar vanuit dat het begonnen is... Als ik dan mag kiezen tussen een asteroïde op mijn dak of een moslim in mijn tuin kies ik voor die asteroïde...!
Dat klompje mag oppassen als onze bol een tegenaanval inzet en wat puin de ruimte inknikkert.
quake.utah.edu/req2webdir/recenteqs/An...
Is die safezone al weer opgeheven?
Ik weet niet of iemand het al had gemeld maar mooie foto van de voor loper van de Enterpise 1701 A uit de nieuwe Star Trek film die in mei in de Bioscoop komt.
aluhoedje paraat
Lekker hoef ik tenminste niet tot mijn 67e te werken.
Foto erbij +1
Re-imagined enterprise mag de planeet nog een keertje redden
1 op 2 miljoen kans is in astronomische termen niet zoveel , als je der bij nagaat dat het universum miljarden sterrenstelsels bevat met miljarden sterren, daar weet Bruce Willis anders wel raad mee.
pfff, hij gaat dichter langs de maan dan de aarde. Ik zou me al druk maken tegen 2060 bij
0.00502014575835173 Astronomical units als minimum afstand. Da's dus 0.005 * 150miljoen km = 600.000km. De maan staat 0.0026 AU van ons af. Valt allemaal wel mee lijkt me.
ik zeg Kurt Russel invriezen
Oei!
2000 SG344
Impact Probability: 1.3e-03
0.130000000% chance of Earth impact
or
1 in 769 chance
Maar gelukkig maar 30 meter groot...
neo.jpl.nasa.gov/risk/2000sg344.html
-weggejorist-
de kans dat 2009 BF58 ons raak is veel groter:
neo.jpl.nasa.gov/risk/2009bf58.html
Gelukkig is ie maar een voetbalveld graat...
mpact Probability: 2.3e-04
0.023000000% chance of Earth impact
or
1 in 4,350 chance
-weggejorist-
FF die pixels wegshoppen en er is niks meer aan de hand.
die foto !! :D
Voor die eerstgenoemde ben ik niet zo bang =D Dat haal ik toch niet.
Maar die andere kan dus ook vandaag?
Ik ben dan toch al dood dus laat maar komen.
ik ga alvast naar de makelaar.. kijke of hij nog een kamertje heeft op jupiter, zo rond de 300 euro.
-weggejorist-
Both are large enough to unleash devastating tsunamis if they were to smash into the ocean.
Dus niets aan de hand, ga maar weer werken.
jullie weten dat het al februari 2009 is?
www.tangle.com/view_video.php?viewkey=...
Ik vrees het ergst *bier vooraad opmakend*
Dan is heel de wereld al moslim.
Ik heb gehoord dat je reisjes kon boeken naar de maan? Lijkt me leuk, even sparen en wij zitten in 2169 goed.
De komeet wilde zeker anoniem blijven hm?
-weggejorist-
Gooit spaarlampjes uit het raam en schaft SUV aan.
Gewoon terugkoppen.
+1 voor de foto
En dit is uitgerekend door Italianen...
Tegen die tijd hebben ze al een niersteen vergruizer ter grootte van Luxemburg in de ruimte hangen die die jongens onderschept en vermaalt.
*in gedachte*
Wetsuit, board.. short of long.. hmm? sexwax
Voor die tijd heeft de natuur of de mens de aarde zelf al vernietigd!
GS: geinig fotootje uit de trailer geknipt van de nieuwe star trek film: www.startrekmovie.com Ik ben geen grote trekkie, maar dit ziet er toch briljant uit!
draai ik me tegen die tijd nog wel even om in m'n graf.
2169... who cares
@ illuvatar
maar dan is het ook weer sneller maandag :S
@ Ranja Drinker | 12-02-09 | 12:25
Wel meer dan een gigaton aan energie, zo dichtbij hoef je dus niet te staan...
Laten de wetenschappers hun werk maar doen. De religieuzen zitten tegen die tijd weer te wauwelen en te prevelen in hun gebedshuisjes en de rest van de wereld het eeuwige leven te beloven, terwijl diezelfde godheden hier het leven misschien laten opblazen dmv een meteoriet.
Scusi, linkspam mag blijkbaar niet meer....
@ Neuzerpeuter | 12-02-09 | 12:02
Ze zeggen dat Arnie en Ushi zeer waarschijnlijk ook niet is gebeurd... En in Helmond schijnen zeer waarschijnlijk ook geen Antillianen voor te komen. Waarbij Sinterklaas dan zeer waarschijnlijk weer wel bestaat. Vraag maar 'ns na bij de aandeelhouders van zomaar wat Nederlandsche banken... Die zien toch maar mooi met die massaontslagen hun rendementjes veiliggesteld worden. +1 !
Bij dergelijk nioeuws hoort (op tien): www.youtube.com/watch?v=u0h6H_vcSKc
het is maar te hopen dat ie inslaat :P
kunnen wel weer eens een natuurramp gebruiken.. mocht ie dan toevallig net op de USA neerkomen, dan hou ik vette party :P
daarnaast ik las een keer over dat 2030 ook nog iets staat te wachten op ons
die zou ook inslaan op aarde.. en ze wisten nog niet, wat evt gevolgen van konden zijn..
Krijg de datum van 24 februari door.
Inslaggebied: Malta.
Zeau, dat weten we dan ook weer. De kans dat je tip zodanig op de GS-redactieburelen inslaat dat daaruit door de overlevenden een topic geassimileerd kan worden, is dus zo'n zelfde één op twee miljoen...
Psst, Stift, pak dat nieuws over die eerste succesvolle US-ramsatelliet nou ook nog even mee! Geo-stationaire ruimte wordt steeds schaarser, nu ook Iran z'n frutsels al in een baan om de aarde schiet. Wat afgelopen dinsdag gebeurde boven Siberië (notch, notch) was een ongeluk. Tuuuurlijk. Die 'met storing uitgevallen' Rus is daarom ook nièt het eerste slachtoffer van de Amerikaanse Lebens-, oh nee Weltraumdoctrine, nog opgesteld door Werner von Braun vanwege zijn voor deze tijd voospelde First SpaceWar...
*zich meteen in digitale ruimtepak hijsen voor aanstaande launch naar nog onontgonnen nieuwsaders in het bètaquadrant van cyberspace doet*
Volgens mij is er een verproductie (geweest) van atoombommen. Lijkt me een leuke test deze op astroide 112211enz af te vuren.
Gegarandeerde klap?
Impact Probability: 7.1e-04
0.071000000% chance of Earth impact
or
1 in 1,410 chance
or
99.92900000% chance the asteroid will miss the Earth
Als de komeet instaal onder een hoek die met de draaing van de aarde mee is, dan zal de draaiingssneldheid van de aarde toenemen, mat als gevolg dat de dagen korter zullen duren en we korter hoeven te werken per dag.
- dat dan weer wel -
Ik heb de waarde 1 op 1400 nagerekend. In de Earth Impact Table staat bij date = 2169, de inslagkans = 1.6e-05. Dit is 1 op 62500. Misschien bedoelde Hoxha de kans dat er minimaal 1 inslag is tussen 2169 en 2199 (de dates in de tabel). Die kans is 7,2.10^-4, wat inderdaad overeenkomt met een kans van 1 op 1397, ongeveer 1 op 1400.
500 meter in doorsnee, aardig, maar het moet wel een beetje in de buurt inslaan wil je er last van hebben.
@Balzakius | 11:22
Copyright "Onder de tram"...
Jezweetzelluf | 12-02-09 | 11:03
Nuken is niet eenvoudig: hij gaat waarschijnlijk ongeveer 50 km/seconde.
Erger is dat het niet helpt: als je een steen van een paar miljoen ton in 1 stuk op je kop krijgt of in 1000 stukken, ben je precies even dood.
vet!
Beetje nutteloos om een topic te openen over iets dat zeer waarschijnlijk niet gebeurd. De kans is groter dat ik morgen paarse stront scheit en er aan overlijdt, maar dan maken we dan weer geen berichtje over aan?
Waar blijft het topique voor (een van) de invloedrijkste wetenschappers van de afgelopen 200 jaar, Charles Darwin? Dat heeft de beste man wel verdiend, het is immers D-Day mensen :-)!
Alvast bedankt!
Happy Darwin-dag iedereen! Behalve de gristenen, moslims en joden want jullie zijn in God's evenbeeld geschapen met jullie lelijke inteeltkoppen en erfelijke kwalen.
Lekker boeiend. Kan iedereen even zijn hand opsteken die denkt dan nog in leven te zijn. Ik voel er helemaal niks voor om belastingcenten te betalen voor dingen die zouden kunnen gebeuren als ik er niet meer ben.
koerbagh ® | 12-02-09 | 11:47
Verdraaid, dat was me bijna ontschoten.
*fles champagne openmaakt*
*zingt*
Laat maar vallen, want het komt er toch wel van, het geeft niet of je re-hent!
de dag des oordeels: t staat geschreven, dus t is waar!
vlucht, verstijf, (wan)hoop, bid, schuil, huil... kies maar, i care not!
Ik ga nog ff feesten, blowen, zuipen, snatsen, neuken en dan ga ik er pesies onder staan! gruss Got!
de appie hein zal wel blij zijn met zichzelf: HAMSTEREN!
"0.071000000% chance of Earth impact"
Ik lig er niet wakker van.
we gaan met zijn alle naar de koloten , al jaren.
wat een sufkut nieuws zeg.
Gaan we nog wat aan Darwin-Day doen op GS vandaag, of is dit het?
Dus dat verhaal van die satellieten is een doofpot, het kan nooit meer lang duren nu!
@JosVerbeek | 12-02-09 | 11:42
Geen zorgen, de pindakaasfabriek van Calvé in Delft is vorig jaar dicht gegaan...... danger 's over.
fapz0r | 12-02-09 | 11:35
Mensheid krijgt het idd nog zwaar! Groeiende aantallen en grotere verschillen worden vanwege groeiende wereldeconomie en eenvoudig kunnen reizen, steeds duidelijker. De mens lijkt niet over de flexibiliteit te beschikken die nodig is heldere afwegingen te kunnen maken en frictie is het gevolg. Wat dat betreft blijf ik het liefst in balans tussen links en rechts, rijk en arm.
Dan ben je ook minder snel uit balans gebracht na heftige gebeurtenissen.
Alweer een rotsblok dat de aarde gaat vermorzelen? Klinkt afgezaagd.
alpha_mannetje | 12-02-09 | 10:52
Ja, maar dat is in inches.
De kans dat de aarde geraakt wordt door een hemellichaam lijkt me groter dan de kans dat Powned gaat uitzenden...
Ik meen me te herinneren dat de inslag van een planetoïde van ongeveer 1 km groot net zoveel energie bevat als een stapel pindakaaspotten die tien keer zo hoog/lang is als de afstand Aarde-Pluto...
psssst.... iemand een partij surfplanken kopen???... goede investering
@illuvatar | 12-02-09 | 11:33
Allah: "ik geloof je."
Day 1 - it arrives-
Day 2 - it pacs im-
Day 3 - monday at work again
illuvatar | 12-02-09 | 11:33
Of een potje jeu-de-boulen. Wie het eerst dat blauwe kutballetje wegkaatst heeft gewonnen!
@topcat | 12-02-09 | 11:28
Misschien laat ik je wel wat langer leven
Dit is de torn van de almachtige, ongelovige. Dus bekeer en bid voor vergiffenis, dan komt alles goed.
Prachtig nieuws.. Maar ik denk dat de mensheid zichzelf dan al lang heeft uitgeroeid..
Ik heb altijd al eens een Tsunami mee willen maken.....
Ik hoop niet dat ie inslaat in nederland.
We hebben al zoveel buitenlands spul.
Wedden dat die ateroide zich mooi niet aanpast aan onze cultuur?
ReligionSucks | 12-02-09 | 11:30
Schitterende reactie!
God en Allah zijn aan het biljarten, wedden dat ik een mooie carambole kan maken via de maan naar het blauwe balletje?
Dit kan helemaal niet waar wezen. Ik heb de laatste tijd vaak horen beweren dat de aarde in zes dagen is geschapen, door ene Got, of God. Godt.
En die zou het dan goedvinden dat een of andere korrel uit de ruimte-zandbak hem in een onderdeel van een seconde stuk zou maken? Nou, ik denk van niet, hoor...
Nu hij toch niet naar de UK gaat
*keel schraapt*
GEERT! DOE! ER! WAT! AAN!
Komop met die stinksteen. Verlos de aarde van het mensenvirus.
-weggejorist-
Gordon of Joling even laten bukken. Die vangen hem wel op of buigen hem af met hun zwarte gat.
Wel fijn dat jullie inderdaad een foto hebben kunnen vinden! Top resjersje werk weer!
oh, dan ben ik al dood
illuvatar | 12-02-09 | 11:24
Is afhankelijk van de grootte van het ding, en het materiaal waaruit de pixel in kwestie bestaat ;-)
Dat krijg je nou met meer en meer asielzoekers die we tolereren.
Spreekwoordelijk inderdaad een platte comment....
Doet gewoon de gordijnen dicht dan kan er niks gebeuren.....
Hmmmm, steentje er bij in mekka, pakt koffers om zwarte tent groter te gaan maken.
illuvatar | 12-02-09 | 11:22
Als dat gebeurt is het effect vergelijkbaar met een knappende steenpuist, maar dan wel op iets grotere schaal; dan wordt heel Amerika omgezet in een wolk puin.
@Leaque of Morons | 12-02-09 | 11:23
Wat een platte comment
Was de mens niet een uitstervend ras? Die datum halen we nooooooooit!
Nabije supernova's, gamma-ray bursts, asteroiden, kosmische stofwolken, extreme zonnewind en botsende satelieten die er een puinhoop van maken, het is ook nooit goed. Kijk gewoon wat meer uit in het verkeer.
@JosVerbeek | 12-02-09 | 11:23
Wat is de massa van een pixel?
-weggejorist-
Genza | 12-02-09 | 11:19
Met 20 kilometer per seconde komt zelfs een steentje van 127 x 128 pixels erg hard aan...
BarackOsama | 12-02-09 | 11:22
neemst = neemt
*Maximale lening neemst bij lenen.nl, Dexia en DSB*
"Het moet op!"
Met een beetje geluk valt ie precies in de krater van de op uitbarsten staande supervulkaan in Yellowstone die de mensheid kapodT gaat maken, steentje fungeert dan als kurk en redT de wereldT.......... het zou zo maar kunnen.... toch?
Zo'n ding valt tenslotte alleen nmaar in Amerika.
Is dat nou net zo groot als de kans dat ik in katja schuurman klaarkom terwijl ze nuchter is ? o.i.d. ?
-weggejorist-
Mwah, zelfs als ie raakt, kunnen we altijd nog op de maan gaan wonen. Of staat die ook op het punt door een komeet geraakt te worden?
Tja astroids... denk dat de kans op hemorrhoids groter is.
Bruce Willis nog vrij?
kunnen we m niet begeleiden naar de aarde en dan richting de woestijn sturen?
*Zet aluminiumhoedje nogmaals op*
Width 127px
Height 128px
Wat wordt me dat een klap zeg!!!
we are dooomed! *nog kopje koffie inschenkt*
Eind deze maand werd Astroid 2009 BD81 (foto) ontdekt die rond februari 2009 langs danwel óp aardbol aarde zal storten.... Huh?? Hij wordt eind deze maand ontdek, precies wanneer hij hier op aarde valt? Tja... das makkleijk 'ontdekken' of niet dan.
*coke,heroine,lsd,speed,ghb,xtc,bier,wiskey en Paris haalt en feestje geeft*
Hiero!
Nog erger!
Dark astroids. Onzichtbaar!
www.telegraph.co.uk/scienceandtechnolo...
Dus een wetenschapper uit Pisa, waar men niet eens fatsoenlijk een toren rechtop kan houden, heeft die kans berekent.
Weinig dingen zijn zeker in het leven, maar de kans dat de atroide rond februari 2009 langs danwel tegen het aardbolletje komt is vrijwel 100% (het kan natuurlijk ook maart worden dor een aanwakkerende zonnewind). Meer mogelijkheden dan tegenaan of langs zijn er tenslotte niet.
-Deze maand gaat ie vallen de Kanjer! Koop nu uw leauten.-
Sturen we Geert met British Midlands?
@ Alex J | 12-02-09 | 11:02
Idd, Hoxha zal wel een kater of iets dergelijks hebben. Want van dit artikel, snap ik de ballen...
oeps
verkeerd gelezen: domme ik, ik dacht 20 ipv 21.Solly *gaat terug naar inburgeringscursus nederlands en begrijpend lezen*
@ loung01
Hij kan op 29 februari geboren zijn hoor.
@PartyCrasher | 12-02-09 | 11:10
hoog spitsnieuws gehalte die zin ja
Stevie_Ray_Vaughn | 12-02-09 | 11:09
U bent nu -71?
-weggejorist-
Wat 'n flutartikel. Klopt geen reet van.
Kwaliteit daalt en daalt en daalt en daalt en daalt......................
Dit zijn de cylons, helemaal geen rotsen of iets!
Geen TEEN -1
Zaten ze in het rif-gebergte niet allang te wachten op een barbeque-kuil?
James Lastig | 10.48
helaas heeft u gelijk. mocht die steen de aarde raken, dan heeft ieder nadeel weer zijn voordeel (of andersom)
Eind deze maand wordt een asteroid ontdekt die rond februari 2009 langs danwel óp aardbol aarde zal storten....?? Dat is pas vooruitzien.... of toch weer niet?
ik ben dan 89 als ik het al haal :-P
Pixels blijven geil
Dus een grotere kans dat dat ding op de aarde knalt, dan een prijsje winnen in de Staatsloterij.
Dat is wel een beetje oud nieuws. 26 januari werd dat toch al bekend gemaakt?
tinyurl.com/a9q5bn
Het probleem is dat berekeningen nooit accuraat kunnen zijn. Andere kleine objecten die niet waargenomen zijn kunnen de baan beïnvloeden van het object wat wel is waargenomen. Hierdoor zijn berekeningen nooit volledig betrouwbaar.
@ DeLizs | 12-02-09 | 11:02
Nee je hebt de oplossing gevonden. Aan het einde van de maand ontdekken ze dat hij al voorbij is.
Tegen die tijd vast niet op Powned te zien
Ik heb eens een film gezien waar een astroide op de aarde viel, iedereen DEAUD. Echter toe dat gebeurde speelde (Morgan Freeman) de ZWARTE president van de Verenigde Staten.
HAHAHAHA, nou dat was lachen een zwarte man als VS president, tegen die tijd zien we wel weer........
*zich achter oren krabt en onaangenaam gevoel in maagstreek krijgt*
@ Boer Harm uut Twente | 12-02-09 | 10:48
Mijn idee boer harm. We zijn wel toe aan een ELE, een harde reset. Mooi dus dat het een zekerheidje is: zo'n steentje knalt een keer op de aarde, vraag is alleen wanneer.
Nuke it? als zo'n steentje on gewichteloosheid rondzweeft is het toch aardig makkelijk hem uit zijn baan te blazen, amirite?
Haha, die foto. Deez is duidelijker! ;-)
www.emmaschool-steenwijk.nl/WOLTERHOLT...
Dus, als ik het goed begrijp hebben ze eind deze maand een asteroide ontdekt die deze maand op de aarde zal storten (misschien)...? Of zeg ik nu iets heel doms?
zijn die kernbommen toch nog ergens goed voor
Rico Tampeloerus | 12-02-09 | 10:58 Ja dat wordt lastig.
Maar als ik imam zou zijn zou ik het gooien op zinloze oorlogsvoering vrouwen onderdrukking en misbruik,kinder misbruik door oude mannen met baarden enz enz.
De lijst is te lang om hier helemaal op te sommen.
"Yellow," he thought and stomped off back to his bedroom to get dressed.
"Eind deze maand werd Astroid 2009 BD81 (foto) ontdekt "?
Nu snap ik het: hij moet nog ontdekt worden.
Ga toch krassen.
Hopen dat het nucleaire programma van Iran tegen die tijd zo ver ontwikkeld is dat we die rotsblokken preventief kunnen ruimen dan....
Red ik het dan met me alu hoedje?
Als we nu met z'n allen bidden tot allah, gaat het dan goedkomen?
*verhuizen naar Belgie doet; daar lopen ze 50 jaar achter*
@ BigBabou | 12-02-09 | 10:52
Dit noemt men vrije interpretatie met een vleugje cinisme.
Tegen die tijd zal ik waarschijnlijk wel dood zijn, dus heel erg druk ga ik me er niet om maken. Ik hoop van ganser harte dat het ding op Mekka neerkomt.
Die link is dood, en in het lijstje komt 'ie ook niet (meer?) voor:
neo.jpl.nasa.gov/risk/2009bd81.html
*zet alu-hoedje stiekum op*
Laat maar komen die klap en wel op het midden oosten svp
Dan zijn we in een klap van de islam af, want allah wilde dat zo.
Het is de juiste oplossing waarbij geen mens de schuld kan krijgen.
Beëlzebul | 12-02-09 | 10:56
Ja, probeer dat maar eens uit te leggen als imam...
jajaaa kapot gaan we toch
Even Jaap Stam bellen... die kopt hem wel terug.
Stuur er nu alvast alle kernwapens heen, zijn we daar ook vanaf.
Laat maar komen die klap en wel op het midden oosten svp
Dan zijn we in een klap van de islam af, want allah wilde dat zo.
Het is de juiste oplossing waarbij geen mens de schuld kan krijgen.
*onder bureau gaat zitten en aluhoedje opzet*
Aan het aantal pixels te zien heeft de financiele crisis ook de Nasa inmiddels bereikt
booeehooeee ik wil me mammie
Dit lijkt me een klus voor Bruce Willis.
De groeten van Jules Verne.
Bidden schijnt te werken *proest*
Ik ga verhuizen, ik kijk wel uit!!
Er staat toch "1 in 63,000 chance"?
Ik zou hem doen....
@PrivateHead: U eens statistiek opfrissen doen.
Kwestie van uitrekenen hoeveel planeten hij al gemist heeft. De staatsloterij wordt ook wel eens door iemand gewonnen hoor. Misschien heeft hij al 1,999999 planeten gemist.
Oud spits nieuws.
Nu global warming morsdeaud is, hebben de heren een nieuwe ramp nodig om subsidie binnen te sleuren. *moe wordt*.
Mooi zo!
Laten we alsjeblieft een hele dikke punt zetten achter het totaal mislukte project 'mensheid'.
*draait zich om en slaapt lekker verder*
Ooit komt De Grote Klap. Maar niet zolang we allemaal netjes naar de kerk gaan.
Wedden van niet!!!
Ik bied weddenschappen aan voor 1 op 10!!! Dat de aarde niet geraakt wordt door deze joekel.
Betalingen dienen voor 5 maart binnen te zijn!
In 2169 is de hele wereld moslim en daar past zo'n asteroide die de aarde terug naar het stenen tijdperk knalt prima bij.
Laat ie nou precies op Mekka terecht komen!
Het zijn maar een paar pixels. ooow.
Die nasa link is dood! 1 op 2 miljoen! *boekt reis naar venus*
*set paraplu van staal op*
Paniek om niks!
REAGEER OOK