
De kwaliteiten van Ronald Plasterk lijken niet op te houden bij het waarschuwen voor vieze videoclipjes. Het nieuwste voornemen van onze zedenminister is namelijk om de studiefinanciering volledig-af-te-schaffen. Als alles doorgaat, er komt voor de vorm nog wel spoeddebat, wordt de maandelijkse biersubsidie voor studerend Nederland gewoon een lening, die na het afstuderen
terugbetaald dient te worden. U moet namelijk weten, het beeld van 'de arme student' is al lang achterhaald. De student van tegenwoordig koopt elke dag in bij Albert Heijn en loopt rond in spuuglelijke en heel erg dure Ralph Lauren polo's met opstaande kraagjes. Dat mag dus best wat minder jongens! Bij de Aldi hebben ze bijvoorbeeld hele mooie goudkleurige blikken Schultenbrau bier, en daar wordt je even zat van als van Amstel. Kleding kun je ook gewoon kopen bij de kringloopwinkel, en zo niet dan springen pa en ma babyboom wel even bij. Te hopen valt nu alleen nog dat ook de OV studentenkaart spoedig sneuvelt. Wel zo
rustig.
Reaguursels
InloggenPs: stond balkenende niet laatst te roepen: kenniseconomie!
Mag alleen niets kosten.
Wat een kansloos slecht plan. Als je eenmaal op de wereld geschopt bent door je ouders moet je toch ook kunnen studeren, of willen we het amerikaanse systeem (arm geboren is arm gestorven). Dit probleem had niet bestaan als Plasterk niet aan iedereen in hele land aan ouders van kinderen schoolboeken was gaan uitdelen. Als je te arm bent om je kinderen boeken te kopen, waarom heb je ze dan? De pil en abortus zitten nog steeds in de basisverzekering.
Iedereen die studeert werkt er nu ook bij, tenzij je ouders milionair zijn. Voor die studenten vind ik het prima dat het afgeschaft wordt.
Oja voor dat je het afvraagt: mijn vader is dood en moeder invalide in een uitkering. Nog vragen?
Naja zal mijn tijd wel duren, ik ben volgend jaar toch klaar. Oja ondanks dat ik werk heb ik toch een schuld met 4 nullen, op kamers is niet bepaald goedkoop, stappen 2x per maand, en vaste klant bij de Aldi.
@ Farouk
Dus als ik me inschrijf bij een tweede, makkelijkere studie krijg ik opeens studiefinanciering erbij? Wat is er nog over van vrijheid, gelijkheid en broederschap? Wanneer houdt het eens op met al die extra uitzonderingsregeltjes? Het is toch volkomen mesjogge dat je gekort wordt op je beurs omdat je ouders 'het wel kunnen betallen'. Wat nou als je ouders te krenterig zijn om ook maar een poot uit te steken?
Studiefinanciering zou gezien moeten worden als een steun die alles te maken met hoeveel geld het je kost om zelfstandig te worden en te leven op de plek waar je studeert, niet hoeveel je later eventueel wel dan of niet kunt gaan verdienen...
Ik vind het wel een goed plan, als het alleen zou gelden voor HBO en universiteit. Van hen zou je kunnen verwachten dat ze later terug kunnen betalen en er is in principe niets mee mis dat je zelf bijdraagt aan je eigen opleiding. Dat geeft ook een impuls om een studie niet zomaar op te geven.
Voor MBO-studenten, voor wie het moeilijker is om aan een (goed betaalde) baan te komen en voor wie het belangrijk is dat ze wel worden gestimuleerd onderwijs te blijven volgen zou ik de beurs niet omzetten in een lening.
Wie achter dit plan staat is pertinent niet goed bij z'n hoofd. Punt.
@013 tog:
200 euro per maand aan boodschappen ?!?!?
dat doe je dan toch verkeerd.
ik eet zeeeer riant van voornamelijk Albert Heijn en ben net 160 euro per maand kwijt !
ik vraag me overigens af wat al die studenten bij de AH doen, terwijl er goedkope supermarkten op loopafstand zijn.
misschien wordt het tijd om de studenten eens te leren hoe ze met geld moeten omgaan.
basisbeurs afschaffen is idioot natuurlijk, tenzij er iets beters voor in de plaats komt.
en het is belachelijk dat ze verwachten dat je volwassen bent nog geld gaat vragen bij papa.
gelukkig kunt je ook gewoon je studiefinanciering meenemen naar het buitenland (lang leve de VVD), dus ik stel voor om lekker op een lekker goedkoop tropisch eiland te gaan studeren.
Uit de reacties hier maak ik op dat nogal veel mensen het beeld van de zuipende luie student goed in hun hoofd gebrand hebben. Blijkbaar vindt men de basisbeurs een soort 'extraatje' voor de student. Wat een heerlijk generaliserend beeld. Studenten die een aantal jaren een basisbeurs trekken van 250 euro komen later meestal in een hogere inkomensschijf terecht waardoor ze meer belasting afdragen en dit tot hun pensioen ruimschoots terugbetalen. Bovendien gaan minder bedeelde gezinnen hun kinderen echt niet inpraten een lening op te gaan bouwen van tienduizenden euro's. Natuurlijk is het mogelijk om als student rond te komen zonder basisbeurs, maar laten we dan wel even eerlijk zijn en de wet op vaste boekenprijs voor studieboeken afschaffen zodat mijn papieren vodjes van 1cm dik niet langer 70 euro hoeven te kosten, en de collegegelden flink omlaag schroeven.
Tot je zestiende moet je verplicht op school zitten om gedwongen kennis te vergaren. Maar als je na deze tijd gemotiveerd bent om door te leren kun je geen steuntje in de rug meer verwachten. En al dat gezeur over zuipende studenten - Wat verwacht je dan, dat mensen 5 jaar (voor sommige studies minder) die hard kunnen studeren en bij kunnen werken zonder enige uitlaatklep? Einstein had gelijk, mensen zijn dom.
-weggejorist-
Voor een beetje echte student die 6 a 7 jaar over zijn studie doet (zoals ik) maakt deze maatregel niet uit. Na 4 jaar moet je sowieso al lenen en natuurlijk leen je de eerste 4 jaar ook al full pull bij. Dus aan het end van de rit zit je met basisbeurs op een schuld van 30.000 E en zonder basisbeurs op een schuld van 40.000 E. Lenen bij IB is zo dondersmooi!!
-weggejorist-
@Vetdaykin
ik moet zeggen dat ik bij de supermarkt geregeld studenten tegen omen die hun karretje volladen met bier. Maar ik denk dat je iets te kort door de bocht bent. Het is een beetje de tendens, ach die studenten maken er een potje van, dan kan nog wel lager, zo ook met andere dingen waar de overheid op bezuinigt. Ik ben absoluut geen SP er maar mensen moeten nog wel beetje ruimte hebben om te leven, anders missen er mensen de boot vrees ik toch.
-weggejorist-
niet mokken... lekker wokken.
(als ik mn stufi maar mag houden!!)
Superslechte zaak. Der zullen ook studenten tussenzitten met een goed stel hersens, maar die door geldgebrek toch maar niet aan het studeren gaan. Alles is tegenwoordig duurder geworden, maar wat doet de regering, die gaat overal op bezuinigen, ja op de nederlandse(jeugd) zelf. In plaats van als ze een paar miljoen minder weggooien met allerlei onzinpraktijken, zoals ontwikkelingshulp waarbij het geld toch nooit aankomt. Achterlijk figuur die plasterk, terwijl die zelf zogenaamd een wetenschapper is.
Het gaat hier wel over de erven van Pim Fortuijn! Afblijven dus!
Jullie praten allemaal over mooie bedragen (850 euri, 400 euri etc) maar ik krijg toch maar echt het minimum voor uitwonende (234 p/m), daarvan moet ik 350 huur betalen, per maand 200 euro boodschappen fitness 20 eu p/m, ziektekosten 130 euro school = 1200 euro / 6 betalingen = op het moment 200 euro per maand. extra kosten school = 200 euro en ik heb nogmeer vaste kosten:S en dan willen ze me nog gaan weigeren dkie 234 te geven? is goed HOU die 234 maar, dan beroof k *bij wijze van spreken (A)* gewoon mensen s'avonds voor die 250, en als het bevalt, misschien stop ik dan wel met me studie en word ik 24/7 crimineel :)
GG Overheid
HBO'ers zijn zeg maar gewoon paupers
@ geenstijler99
Een HBO is ook een school en geen universiteit. Dus geen studie.
@ blawablawa 17-10-07 @ 19:07
800 gulden mag dan voor jou niet veel zijn. Voor heel veel Nederlanders is dit een hoop geld. Zeker 7 jaar geleden. Als je toen 800 gulden in de pocket had, kon je leven. Nu zijn dit 365 euro en kun je er vrijwel niks mee. Ik krijg dit bedrag nu ook in 6-voud elke maand op de bank. Voor sommigen nog steeds een lousy salaris, maar ik leef als een prins in mijn goedkope flatje.
mutsaers, je bent echt een piemel
is die teringlijer nou helemaal van de ratten besnuffelt. verheven schrijfertje mot met ze pote van muh geld afblijfuh!
oftewel
de dan verwachte situatie is alles behalve wenselijk!
@Mutsaerts, je hebt zelf ook gestudeerd, waarom dan zulke woorden ?
Demonische Eend 17-10-07 @ 20:38 Jawel, iedere ouder hoort dat te doen (mensen zonder geld horen uberhaupt niet eens aan kinderen te dénken, maar goed das een andere discussie), aanvullende beurs is ook onzin ALS er een wettelijke plicht tot bijdrage komt voor de ouders.
@Ohja 17-10-07 @ 18:33 en elke lamzak die weinig verdient maar wel 5 koters heeft gefokt hoeft die verantwoordelijkheid niet te nemen?
Trouwens tijd voor een nieuwe innovatie-campus voor geen studenten :p
Ontopic: Woutertje zegt op tv dat het geld dat hij bij de studenten weg gaat jatten beschikbaar gesteld wordt voor een kwalitatieve impuls van het middelbaar onderwijs, omdat dat onderwijs op dit moment slecht is.
Als ik dit vertaal kom ik dus tot de conclusie dat hij studenten die door beleid van onder andere zijn partij slecht middelbaar onderwijs genoten hebben gaat belasten om de volgende generatie scholieren beter onderwijs te bieden? Wat een lutser. (Wel restecp voor zijn studie-cv)
@geenstijler 99
HBO > Hoger BeroepsOnderwijs, dus beroepsopleiding. En dan zeggen dat iemand anders over een inferieure intelligentie beschikt :S.
@ geenstijler
Daar ga je al de fout in! Je doet een beroepsopleiding. Je gaat naar school. Je leert een beetje met je handjeswapperen in het arbeidsleven. Je doet dus GEEN STUDIE.
Ehm... Een HBO opleiding noem ik wel een studie. En er stond duidelijk Volgend jaar. Nu doe ik HAVO en ja dat is inderdaad school. Maar beter lezen dus?
Mooi, op deze manier kunnen de tokkies niet meer studeren, dus zullen zij de banen opvullen die eigenlijk de allochtonen hadden moeten opvullen. Goed plan Plasterk, maar ordentelijke WO studenten moeten gewoon wel StuFi krijgen.
En welk wannabe corps lid loopt er nou met zijn/haar kraag omhoog? Dat is echt niet ordentelijk, en de heeren van het corps keuren dat niet goed.
K.U.T laat het ze nog ff 3 jaartjes uitstellen, kan ik er wat aan doen dat de A-H op 2 min afstand lopen is!! Luters!
Uiteindelijk (na mijn studie) betaal ik mijn stufi via belastingen weer terug. Van de linkse steuntrekkers kan dit niet gezegd worden. Doe daar nog ma wat extra heen. Ronald verdient kopstoot!
Koers Heineken met 10% omlaag.
Eens met Widtvoet en Hobbit, ik snap niet dat ze bij geld nodig het eerst aan de student denken om het van af te pakken terwijl er zoveel in totale bulsjit geinvesteerd wordt.
Is die gozer op het plaatje naast het bericht niet de 'president' van de senaat van het corps geweest in 2006-2007?
Plasterk lijkt (als minister dan heh) een lulletje. Een schilder met schildershoed zonder schilderij. Hij heeft zich op z'n hardst laten naaien tussen zijn mede-excellenties (of als goede tweede dan) en lijkt er nu pas achter te komen dat het helemaal niet kan waarvoor hij getekend heeft. Hij heeft (veel) geld nodig.
Maar laat 'm dan gewoon WouterT aan z'n neus trekken!
(Kan een greauter deel van die BSO niet naar Donner of Koenders bij de weg?)
> Steve0510 17-10-07 @ 17:15
> Ik weet het nog goed: elke maand ruim 800 gulden uitwonende beurs en
> [blabla] Dankzij onze overheid heb ik nu een mooie spaarrekening
.
Een beetje zitten knijpen op 800 gulden en kutbaantjes nemen. Flutbedragen. Sorry hoor, maar ik houd nu per maand meer over dan die hele 5 jaar kutbeurs bij elkaar ongeveer. Maar goed. Het is maar waar je geil van wordt natuurlijk.
woet? Daar moest nog staan, minder dan 10 zetels.
Hardlerende student -1
Hardrellende straatschoffies +1
-
Plasterk, bedankt. PvdA op naar <10 zetels!
Nederland voor de VMBO-ers. En succes!
dat er in het onderwijs gesubsidieerd moet worden kan ik begrijpen, maar dat studenten weer de dupe moeten zijn niet. Kunnen ze gewoon niet stoppen met onderwijs voor Finnen. Dan ben je nog veel goedkoper uit ook
@ Lucifer: Dat citaat heb je van Prof. Heertje en door je eigen naam eronder te zetten pleeg je plagiaat maar het is desondanks niet minder waar. Die 250 gaat op aan huur, dan moet je de rest nog dokken. Als je wil bezuinigen doe dat dan op theater: waarom moet iedereen meebetalen aan een voorstelling van een dansgezelschapje waar 10 mensen naar toe gaan? Stel de Balkenende norm verplicht en Hogescholen/Uni's die hier niet aan voldoen (HAN, IN HOLLAND, TU etc.) betalen een boete van 1 miljoen per jaar. Bezuinig ook op klassieke muziek (gaat alleen de elite naar toe waarom moet de slager meebetalen aan het concertbezoek van de dokter????) en trek je terug uit afghanistan. Laat mensen langer doorwerken en room de hypotheekrenteaftrek verder af. Wedden dat je dan ook een miljard te pakken hebt..........
Heel motiverend voor toekomstige stufi-loze studenten om te gaan studeren. KOM NU NAAR HET HOGER ONDERWIJS KAN JE LATER GRATIES MET EEN HELE GROTE LENING BEGINNEN TE WERKEN. Kansloos dit, Nederland wil een kenniseconomie worden laat met niet lachen. Als je heel heel zuinig doet zal zo'n lening neerkomen op zo'n 30.000 voor een hbo opleidinkje van 4 jaar en veel meer naarmate opleidingen een langer traject hebben (denk aan sterrekunde, natuurkunde, geneeskunde e.d. aan de uni). Ik zit nu in de positie dat ik net afgestudeerd ben en werk (relatief goede opleiding, relatief hoog loon), het komt erop neer dat ik werk en 0,0 overhoud, omdat tokkie-(starters)woningen zo teringduur zijn (en dan ben ik nog iemand zonder auto die niet veel uitgaat en feest). Zou er niet aan moeten denken dat er daarbij nog een dikke lening terugbetaald zou moeten worden.
Als stap op 't pad van 't Algemene Ontmoedigingsbeleid van onze huidige regering lijkt deze afdruk niet buitensporig.
Het ontmoedigen van het koesteren van ambities verdient aandacht. En geld. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat iemand die zichzelf in goede toom weet te houden en tijdelijk wat financiele hulp nodig heeft bij het worden van een goed-afdragende na zijn studie voorgaat op iemand die veel aandacht en geld nodig heeft om van zijn steekgedrag af te komen.
Zegnouzelf...
Hmmmmmm dat wordt minder soggen.
Ha! dat gaat toch niet doorgevoerd worden, ten eerste zijn er een hele hoop studenten die het er niet mee eens zijn en die vervolgens een beetje moeilijk gaan doen (protesteren, rellen, huilen etc). Ten tweede als het lukt hoe lang duurt het voor dat het eindelijk zover is, een aantal jaar? dan ben ik al lang aan het werk!
KhaZa 17-10-07 @ 14:36
Van 3000 p/m kan jij niet rond kommen hoor.
Goed bezig Mutsaerts, jij bent nog met je studie Nederlands voor beginners bezig "wordt je net zo zat van"
Gaat wat worden begin volgend jaar aan HBO technische bedrijfskunde.
Demonische Eend 17-10-07 @ 17:57 Je ouders aanklagen als ze weigeren verantwoordelijkheid te nemen voor dat wat ze zelf tot leven hebben gedwongen is echt niet overdreven anders.... Een condoom was inderdaad goedkoper geweest maar dat hebben ze dus niet gedaan, then fucking deal with it..
Ja dag, ik ga niet opdraaien voor die vergrijzing.
Gratis bierts wil ik!
Goed idee, MITS in combinatie van volledige privatisatie van het onderwijs
Er ontstaan dan vanzelf goedkope alternatieven voor het dure en hopeloos achterhaalde staatsonderwijs.
Maar goed, lange termijn oplossingen zijn nooit populair, dus de PVDA zal weer een paar zeteltjes in de peilingen verliezen. Ook goed.
Wat een absurd plan dit. Ten eerste krijg je die ralph lauren shirts echt niet uit je beurs, daar moet je gewoon voor werken. Die 233 is echt een vreselijk laag minimum en die kan je niet zomaal afpakken. Wees blij dat mensen in plaats van direct een betaalde baan te nemen bereid zijn zich in de schulden te steken en door te leren. Als ze daarna een betaalde baan krijgen hebben ze aan btw toch binnen een paar maanden dat bedrag weer in de schatkist terug gegooid.
laat ze maar beginnen met de aanvullende beurs, het meest achterlijke idee ooit. alsof kinderen van rijkere ouders per definitie een berg geld krijgen toegestopt. 'maar je kunt ze er gerechtelijk toe dwingen'. oh ja, fijn je eigen ouders aanklagen, goed plan..
GodHandKiller 17-10-07 @ 13:57
Jij bent dan ws een uitzondering.
Kijk eens op een mooie zonnige doordeweekse dag naar de terrasjes in studentensteden, daar zit echt niet Jan de Arbeider of Truus de Mier de stoeltjes warm te houden en de tap te laten lopen.
Niet dat ik het de jeugd niet gun, maar een euro is nog altijd florijn 2,20 in mijn denken. Als dat dan kan van een studiebeurs en een uurtje of 8 a 16 erbij werken, prima. Niet miepen over armoe dan of ga eens kijken bij bijstands- en waotrekkers die niet op die terrasjes kunnen zitten a 1.75 euro voor een biertje.
Afschaffen die meuk, liever gisteren dan vandaag. Te beginnen bij alles wat geen WO is. Studiebeurzen zijn voor WO-studenten, niet voor scholieren aan MBO of HBO-instellingen.
-
Voor wat betreft het WO ook vrijwel alles afschaffen, hooguit een vangnet maken voor de intellectuele crème de la crème.
-
Ook in mijn tijd waren de bursaaltjes al degenen met de grootste bek en de minste prestaties. Van werken is nog niemand slechter geworden. Studeren mot je en studeren zal je. En anders exit. Feesten doe je maar in je vrije tijd en van je eigen centen. Is altijd al zo geweest, helaas loopt er nu een vegeterende generatie rond op (hoge)scholen en universiteiten die verdomd weinig uitvoert en qua niveau ook niet mee kan maar wel een grote bek heeft (en een dito toekomstplanning: grote bek, niet presteren, toch veel euri).
-
Tijd om de boel eens goed te schonen.
-
Plasterk heeft gelijk dat 'ie de beurs af wil schaffen. Aleen het argument is verkeerd. Lerarensalarissen zijn het probleem niet, het probleem is dat geen hond meer voor een klas criminelen wil staan. Plasterk verwart salaris met gevarengeld. Want gevarengeld, daar heeft de leraar anno 2007 inderdaad wel recht op - zeker zolang we opgescheept zitten met een 'normen-en-waarden-regering' zoals de huidige regering, een regering die babbelt en brabbelt maar niet ingrijpt.
Begin eens met het afschaffen van de beurs voor mensen van 18+ op het VWO en MBO en andere scholen.
Verders is het een goed plan omdat er minder mensen flauwekul studies als antropologie of sociologie of andere kletsica (© WFHermans) gaan studeren. Kunnen er weer faculteiten worden opgeheven wat weer scheelt in de belastinguitgaven. (niet dat je er iets van zal merken, maar goed)
@ Ohja 17-10-07 @ 17:10
ow een leraar?
die kudtpubers; eigen keuze.
en na 15 uur veel werk?; jah biefstuk of tournedos, is ook een lastige keuze.
Oh en zelfs G-Star is voor paupers... De dames lopen tegenwoordig in Indian Rose en Replay...
Ik vermoed dat dit een irl 'troll' van Plasterk is om het geld ergens anders vandaan te krijgen... die vent is te slim om dit als een serieuze optie te zien.
Steve0510 17-10-07 @ 17:15
+1
Mahmoud Ahmadinejad 17-10-07 @ 17:10
<br>
Als je de opleiding niet afmaakt moet je de studieschuld ook terugbetalen...
Ik ben het zeker niet eens met de afschaffing van de studiebeurs. Gelukkig op mij niet meer van toepassing. Heb al dat geld er inmiddels doorheen gejaagd. Ik weet het nog goed: elke maand ruim 800 gulden uitwonende beurs en nog een paar uitzendbaantjes. Dankzij onze overheid heb ik nu een mooie spaarrekening en het is echt niet zo dat ik niet geleefd heb in die tijd.
Maar goed, even relativeren. Als je goed nadenkt is het eigenlijk te idioot voor woorden dat de overheid zulke asociale bedragen betaalt aan de studenten en dan ook nog een ov-kaart. In welk ander land ter wereld hebben ze een vergelijkbaar systeem? Zullen er niet veel zijn. Hoe betalen de studenten in anderen landen hun uitgaven? Ik denk dat we hier te zeer verwend zijn en daardoor erg materialistisch zijn ingesteld.
Die sletjes lopen godverdomme allemaal in G-star broekjes van meer dan 100 euro per stuk, I-podje in de broekzak en de hele dag telefonerend met hun peperdure telefoons. Bij de Lidl of Aldi zie ik geen studenten. Daar komen alleen paupers. De jeugd van tegenvoordig gaat voor premium quality.
Haha wat een goed bericht! Ik ken zelfs studenten van 25 jaar die nog nooit hebben gewerkt..! Zelfs geen krantenwijk! En deze walgelijk verwende ventjes vidnen het gek dat ze geen baan kunnen vinden ha het behalen van het diploma!
En idd de meeste studenten zitten beter in de kleren, zuipen veel meer dan 'arbeiders' en hebben geen idee hoe de wereld in elkaar steekt...
De oplossing: alle studenten claimen "kunstenaar" te zijn. Dan krijg je immers betaald voor de hele dag apatisch naar een stuk papier te staren. Combineer dat met je studieboeken en win-win situatie.
Of laat de Stufi vervallen, dan heb je tenminste recht op een uitkering. En biedt onderwijsleningen aan voor mensen die een HBO (voor deze ene keer) of WO opleiding volgen.
In zweden is studeren gratis. Dus waar hebben we het over.
jojojo22 17-10-07 @ 17:03 Nou er zit natuurlijk wel veel extra werk aan he. 15.00 geen lessen meer hoeven geven is niet hetzelfde als vrij + dat je de hele dag te maken hebt met irritante kudtpubers. Al dan niet op kudt niveau.
Er zijn ontzettend veel vrouwen die op kosten van de belastingbetaler lekker gaan studeren. Vervolgens slaan ze een vent aan de haak met een goed inkomen en gaan thuis moedertje spelen. Deze vrouwen moeten ze de volledige studiebeurs laten terugbetalen.
Er wordt stevig gegeneraliseerd dat elke student een corps bal is.
Verder komt de trend in de comments erg overeen met een grote kudde schapen... De surveys die uitwijzen dat het hier stikt van de hoogopgeleide wordt stevig ontkracht door de kwaliteit van de argumenten die personen hier geven. Jammer.
Mijn mening bij het subject lijkt mij wel duidelijk. Volkomen onnozel om de basisbeurs af te schaffen om een miljard vrij te krijgen voor leraren salarissen. Verbeter eerst maar het niveau alvorens de lonen te verhogen, want nu is de kwaliteit van de opgeleiden in evenwicht met hun ontvangen salaris.
ga eens heel gauw deaud! PVDA (as)sociaal?
Trouwens alles wat met succes afstudeerd, vertrekt toch naar het buitenland.
en het geld gaat gebruikt worden om de leraren-salarissen te verhogen....
VERHOGEN???
www.leraar.nl/leraar_01_01_arbvwd.html...
Lijkt me meer dan genoeg voor 4 dagen van 8 tot 15 uur.... en 14 weken per jaar vrij...
@ Prins
Inderdaad HBO en MBO financiering stopzetten. Directe samenwerking met het bedrijfsleven aangaan. Als bedrijven deze jongens nodig hebben dan betalen ze wel. Zo niet, dan niet. HBO en MBO hebben sowieso niks met kenniseconomie te maken. Dat heet met arbeidsecnomie, serviceeconomie of weet ik veel wat te maken maar hoofdzakelijk niks met de kenniseconomie.
Verder gewoon bepaalde examens voor bepaalde beroepen verplicht stellen op flink hoog niveau. Als je dat beroep wilt uitoefenen dan zul je op de een of andere manier moeten leren. Hoe je dat doet, met een cursus een stapel boeken of cassettebandjes, maakt niet uit. Krijg je een leuke nieuwe markt bij.
Waar moet ik dan m'n coke van betalen? Werken? Das voor burgers! Pappa?
de PR assistente 17-10-07 @ 14:44 Dat dacht ik dus ook. Als iedereen daadwerkelijk vanuit gelijke positie zou beginnen, oké, maar iedereen weet neem ik aan wel dat dat niet zo is, en dáár was de studiefinanciering nu juist een nette oplossing voor. Wat mij betreft mogen ze de studiefinanciering voor ongewenste opleidingen (wegens verzadigde arbeidsmarkt, wegens dat het beroep gesubsidieerd moet worden etc.) niet alleen om zetten in een lening maar gewoon helemaal weg laten. Maar voor de mensen die wel een opleiding kiezen met de bedoeling uiteindelijk te gaan werken, vind ik het niet oke dat ze nog méér uitgebuit worden.
.
Eerst loop je al stage, waar je niets of weinig voor krijgt, en zo blijft het maar doorgaan, abnormale prijzen voor een kamer moeten neerleggen etc. Het is ook een keer genoeg, ga nou maar weer es iemand anders lastig vallen met financiele sancties om niks.
Repelend Steeltje 17-10-07 @ 14:28
Amen ;).
goedzo jongens, zal goed zijn voor de toekomstige economie.
Al die tyfusscholieren van het HBO en MBO gewoon geen stufi meer geven, probleem opgelost.
Al die tyfusscholieren van het HBO en MBO gewoon geen stufi meer geven, probleem opgelost.
Ik maar er uit op dat Plastrek gewoon wilt dat we dom blijven. Doorstuderen word je alleen maar slim van en dat willen ze niet. Pisvlek is het.
Damn, ze meoten het studeren nog aantrekkelijker maken:S Lekker PVDA "Iedereen gelijke kansen" maar toch niet.....
Ben zelf student, klant van de aldi, werkzaam bij 2 werkgevers, matige zuupert, en zeer sporadisch drager van een RL-polo.
De heer Lutsaerts heeft duideljik zelf geen hoger onderwijs genoten, valt ook wel op te maken aan de schrijfstijl. Volgens heeft de commisie die dit idiote plan bedacht heeft teveel naar hun eigen studententijd gekeken, die waarschijnlijk 8 jaar duurde, in de tijd dat studeren nog gratis was, en die bovendien niks nuttigs heeft door laten dringen in die domme koppen. Wat een ergelijke hypocricie, gadverdamme. Plasterk heeft zelf niet eens de hersencapaciteit gehad om te studeren, dus nu maar lekker korten op de studenten omdat je geen echte oplossing kan bedenken. Wat een kutpartij is PvdA toch geworden. Plasterk naait de student en Bos de autorijder. Plaster, ge es dood.
Toch al lang afgestudeerd ! Dus boeie... (next)
@pseudonaam 17-10-07 @ 14:52. Ik hoop het maar, ik zit nu in mijn laatste jaar van mijn bachelor maar zie ze nog steeds niet. Misschien tijdens de masters...
@de PR assistente: van 750 kan jij prima zelfstandig leven. Ik geef toe, het is geen vetpot, maar nogmaals, het is een investering in een betere toekomst.
Woutert Windvaan Bos zei op Radio 1 dat het ook goede kanten had voor studenten de afschaffing van de beurs. De vrqaag welke kon hij tot 2-maal toe niet beantwoorden...... Die mannen sporen niet.
krommeteen 17-10-07 @ 14:30
Heb me gister ook rot geergerd aan die hufter, maar helaas, hiermee heeft hij een punt. Voogelaar spande gisteren evenwel de kroon met haar taalgebruik ( niet in staat een bezittelijk vnw van een pers.vnw te onderscheiden) en met de armen over elkaar als een vulgair volkswijf in een goedkoop buurttoneelstukje in een rol als minister.....
@ joop-dirk 17-10-07 @ 14:47
yep, helemaal met je eens maar we raken een beetje off-topic
@Gineau: klopt helemaal. De motiverende docenten komen pas aan het eind van de studie langszetten. Tot die tijd staan er studentassistenten en net afgestudeerde WO'ers voor de collegebanken.
en het geld gaat gebruikt worden om de leraren-salarissen te verhogen....
VERHOGEN???
www.leraar.nl/leraar_01_01_arbvwd.html...
Lijkt me meer dan genooeg voor 4 dagen van 8 tot 15 uur.... en 14 weken per jaar vrij...
@joop-dirk:
Ook ik heb een zesjesmentaliteit, behalve bij vakken die mij wel inspireren. Geef me een reden (bijzondere master met toelatingseisen, studiebeurs, extra krabbeltje of weettikut) en ik sta er wel voor een 8 te buffelen.
Maar studeren, werken en een sociaal leven onderhouden blijft een kwestie van een compromis sluiten. En om nou te zeggen dat ik gestimuleerd wordt? Als ik 3 vakken met een 6 kan afsluiten of 2 met een 8, is het in Nederland jammer genoeg een stuk handiger om voor het eerste te kiezen.
Priet praat palen in de tweede kamer. Stop nog 2 miljard in een zinloze oorlog in iraq. En maar blijven betalen in dit klote land.
@ Gineau 17-10-07 @ 14:44
Volgend plan: aan elke onderzoeksbeurs ook een aantal onderwijsuren binden.
@ Quichegerechtigde 17-10-07 @ 14:39
Weet je wat het grappigst is. Het is ten eerste niet mogelijk om, als je op je 18e begint en na 4 jaar klaar bent, überhaupt daarna aan de bak te komen. Ten tweede zal je daardoor een heel slecht CV hebben, wat ook niet bevordelijk is om aan de goede banen te komen.
Okay, nu even serieus dan maar.. Wat nou als je een misbaksel bent van een stel gescheiden ouders? Waarvan de moeder een chronische ziekte heeft en zelf al veel moeite heeft met de financiële zaken op orde te hebben en waarbij de vader het verdomd überhaupt alimentatie te betalen?
En ja, ik werk me uit de naad..
erm, ja hoor knos, dat zeggen ze in NL ook van Belgie...
@ joop-dirk 17-10-07 @ 14:35
Ben het met je eens over die 6-jes cultuur. Maar ze zouden ook wel wat meer mogen doen om de studenten te motiveren. De goede leraren die met hun ervaring dat kunnen doen zitten alleen maar onderzoek te doen en zie je nooit in de collegezaal. Wat overblijft zijn de ongemotiveerde minder goede leraren die de colleges dan maar geven.
Ik studeer geneeskunde in België (ook zoiets, willekeurige kneusjes aannemen om dokter te worden) en hier is het met de studiefinanciering en een kleine ouderbijdrage nog wel goed rondkomen. Maar dit komt alleen door de veel lagere collegegelden, zorgverzekering van 7,50 per maand en andere kortingen die je als student krijgt. En, niet te vergeten, is het niveau van de studies in België van veel hoger niveau dan in NL.
@ WahWow 17-10-07 @ 14:18:
Je hoeft er ook geen baantje bij te nemen, je hoeft alleen wat te lenen. Dat deden wij vroeger ook. Waarom moet de vakkenvuller of de vuilnisman betalen voor jullie studie? Je investeert in jezelf en verdient dat later dubbel en dwars terug: een lening met sympathiek rentepercentage is toch helemaal niet zo verkeerd?
Hopen dat het bier dan ook niet nog duurder wordt, anders is er helemaal niks meer aan om student te zijn.
De zesjescultuur zal niet over gaan. Men zal zo snel mogelijk geld willen verdienen om de schuld kwijt te raken, dus minimale inspanning in korte tijd het papiertje te hebben.
Ik begrijp niet waarom men zich hierdoor zou laten afschrikken? Met een schuld van 40.000 (dat is dus 6 jaar maximaal lenen: 750 euro in de maand netto kan je prima van leven, hoef je helemaal niet te werken) straks 3000 p/m verdienen is toch een prima perspectief? Ik zou dat iig graag betalen als mijn koters daardoor een gedegen scholing krijgen. Groei van de kenniseconomie dus!
@ Behangdelul 17-10-07 @ 14:01
30 uur per week werken NAAST je studie!? Dat was zeker toen je nog 8 jaar over een studie van 4 jaar kon doen? Of studeerde je soms dom-uit-je-nek-lullen aan de vrije hogeschool?
@ Kazaa: touché. Als ik 16 uur per week werk dan verdien ik iets meer als 400 euro (minimum jeugdloon). Ik werk in horeca.
Ik gok dat jij net zoals behangdelul voor een jaar of 10 geleden je studie hebt afgerond?
@ gineau
ik loop nu al 5 jaar (2 diploma's gehaald en over 2 jaar nog 2) rond op de universiteit en ik erger me echt kapot aan die 6-jes cultuur, terwijl mensen echt meer kunnen. Dus voer een gemiddeld cijfer in dat behaald moet worden of koppel een aantal extra-curriculaire activiteiten eraan, zoals een bestuursjaar. Dan krijgen we betere arbeidskrachten in Nederland en die hebben we hard nodig, want over 20 jaar is er hier geen productiewerk meer te vinden.
Godverdomme.... Had bilal hem niet kunnen bewerken?!?
@Khaza: "als je niks verdient, hoef je niks terug te betalen"
U weet dat dit gaat over een periode van 15 jaar niks verdienen? Hoewel dit zo langzamerhand de norm binnen veel bevolkingsgroepen in dit land is, geloof ik dat de meeste studenten enigszins last hebben van prestatiedrang. Iets uit het leven halen, in plaats van als een dooie koe op de bank te hangen en te zeiken op alles wat men niet begrijpt. Die vlieger "niks betalen" gaat dus in de meeste gevallen niet op.
Ik krijg steeds meer een hekel aan deze man, Ik had hem best hoog zitten, maar sinds gisteren in dat vragenuurtje, waar hij gewoon Wilders PVV schoffeerde door geen aantwoord te geven op een normale vraag. En nu dit plan weer, ja hij zal de koers van het kabinet wel moeten volgen denk ik.
pseudonaam 17-10-07 @ 13:04
Precies! Weet je wat een opleiding tegenwoordig kost? je hebt niet genoeg aan je studiefinanciering alleen, een kamer is tegenwoordig niet 250 eutjes maak er maar 500 eutjes van(in de G4+ Alkmaar)!!!
Ik las laatst dat 80% van de studenten bijleent, ook ik deed dat(+werken)... en dat moest ook wel, al die ``noodzakelijke`` kosten.... studeren, drinken(schultenbrau.. na 1 blik smaakt het als een heerlijke blondie op het strand), wonen en alle andere schijtkosten die je hier in dit land hebt!
Prima idee,ook graag het boekengeld weer invoeren ,onderwijs is gewoon een dienst waarvoor betaald moet worden.Kijk leraren roepen altijd dat ze te weinig verdienen,oke maar dan wel de klant dit salaris (+ leasebak,laptop,mobile) laten betalen want zo gaat het in het bedrijfsleven ook.
Jaja, das weer een mooie poging de kenniseconomie om zeep te helpen. Eerst lopen zeggen dat Nederland op kennis moet concurreren en vervolgens er alles aan doen om kennis tegen te gaan. Goed bezig (in bed) Plaskerk!
Ten tweede: waar slaat het op om geld uit het hoger onderwijs te halen om het vervolgens in het middelbaar onderwijs te stoppen, dat is een heel ander niveau. Tip van de week: doe de gratis schoolboeken weg!
Ten derde: We gaan studeren weer voor de eite maken (op zich niet een heel slecht neveneffect natuurlijk, want zo was het vroeger ook), met de PvdArmoede in het kabinet natuurlijk opmerkelijk Toch iets minder links dan ze denken/zeggen/willen?
Ten vierde: als je een baan in het bedrijfsleven wil moet je tijdens je studietijd al een mooi CV opbouwen. Dat betekent bestuursjaartje, internationale stage, goede bijbaan om aan te tonen dat je inititief kan tonen etc. niet echt studiebevorderend, maar wel noodzakelijk.
Ten vijfde: (in bed) Plaskerk, GA ES DEAUD.
Ten zesde: Mutsaerts, je bent zeker zo'n MBO mongeaul die niet weet waar hij het over heeft anders had je nooit zo'n achterlijk stuk geschreven. Jaloers dat je zelf nooit hebt kunnen studeren omdat je te dom bent!
@controle 17-10-07 @ 12:54
op de bank? dan is het idd slecht gesteld met de intelligentie van de student. waarom kiezen ze dan niet voor powershares qqq? of de amex gold bugs index?
Goedzo Plasterk! Dat is investeren in de kenniseconomie. Er komen minder studenten want alleen de rijken kunnen studeren. Daardoor zijn er minder docenten nodig, dus kunnen die een beetje extra salaris krijgen. Wat een doordacht plan!
Kenniseconomie gaat zo lekker naar de kleauten!
Ik vraag me af wat khaza en behanglul voor knuffelstudie gedaan hebben dat ze zulke onzin verkopen. Vrijetijdskunde misschien?
Als je een echte studie doet waar een economie later wat aan heeft dan ben je wel iets meer tijd kwijt. Ik hoop dan ook dat mensen die nu tegen studeren zijn zich later niet beroepen op het werk en het kapitaal dat door deze studenten gegenereerd wordt. Dus ook niet janken als we straks in plaats van 30% hogeropgeleid, 5% hogeropgeleid hebben en nederland door het buitenland weggeconcureerd wordt.
Weer links door de bocht... Ik heb t als student echt niet breed en mn StuFi is meer dan welkom iedere maand. Kan er niet meer bij werken.
goed idee van plasterk. ik ben helemaal voor.
@ joop-dirk 17-10-07 @ 14:13
7 is wel erg hoog gegrepen voor nederlandse studenten, of was dat juist de bedoeling?
ah joop-dirk, da's ook een mooi plan!
Dit plan is echt te dom voor woorden. Als wij de concurrentie met China en India aan willen gaan moeten we juist minder productiekrachten en meer intellectuele krachten produceren. Maak er een echte prestatiebeurs van. Het is een gift voor mensen met een gemiddeld cijfer van 7.
Ik heb een hekel aan polo's en Amstel is niet te zuipen hoeveel het ook kost. Toch kan ik niet rondkomen zonder bijbaan. Of ik moet mezelf diep in de schulden steken. Ben ik godverdomme nog vrijer als ik timmerman zou worden. Maak er maar een lening van, ik tief dan toch wel op uit dit kleine kudtlandje zonder eigen identiteit dat zichzelf belangrijker vind dat het is. Hoef ik mij ook niet schuldig te voelen over de maandelijkse geldstroom die ik dan terug moet sturen.
Wat een idioot plan. Doe dan het collegegeld omhoog. Ik studeer in België dus daar heb ik dan toch geen last van (daar is collegegeld nog geen 600,-). Maar die studiefinanciering vind ik wel zo lekker dus als het even kan die niet afschaffen.
Plasterk drinkt ook sterk?
donder eens op aars! dit zuigt echt zwaar
@pseudonaam: dat begrijpt u verkeerd. Er bleef zelf DAN nog tijd over om bier te drinken me je matuh. En verder gaat afbetalen naar inkomen: Als je niks verdient, hoef je niets terug te betalen. Simpel.
@godhandkiller: wtf voor een baan heb jij als je voor 300 euro pm 12-16u p/w werkt?!
Echt ZULKE aanstellers die studenten, maar dat weten ze zelf stiekem ook wel...
@GodHandKiller 17-10-07 @ 13:57
Rot op luie draak..... ik heb 30 uur in de week bijgeklust tijdens mijn studententijd, krijg omdat paps en mams wat meer verdienen slechts 90 eu en kon ook gewoon alle shit betalen en mijn studie in 4 jaar afronden.... jankert, zoek een baan...
Waarom kunnen studenten dan eigenlijk niet gewoon een (bijstands)uitkering aanvragen zoals zoveel mensen die zich eauk (tijdelijk) niet geschikt voor het arbeidsproces achten? Rondhangen, lapzwanzen, rellen, rehabiliteren, studeren... het kost allemaal veel tijd. Tijd die je dus niet kunt besteden om zelf je kostje bijeen te scharrelen. Laat Donner maar betalen!
Doe es heel snel die SRC (Sociale Rekening Courant) invoeren!
Kort rekensommetje: +-880 euro per maand van de staat (hiervan is +-650 geleend).
1500 euro college geld per jaar. 550 euro boekenlijst per jaar en 380 euro huur per maand (voor 14 vierkante meter. douche, keuken en toilet met 6 anderen delen).
Verder komen daar nog zaken bij als verzekeringen e.d.
Een bijbaan is noodzaak. Maar dat kost zo 12 tot 16 uur per week waardoor je samen met je studie aan een werkweek van ongeveer 40 uur zit. Een werkweek van 40 uur bij een inkomen van +- 1150 euro. Dat is studeren anno 2007.
Iedereen die in je de jaren 80 heeft gestudeerd moet zn verwende bek houden over studeren anno 2007.
Hoewel alles behalve een Plasterk bewonderaar : een uitstekend plan. Heb zelf altijd gewerkt om m'n studie te financieren. Niks mis mee. Had dan ook noch de tijd, noch de energie of wens tijdens de studie geiten te mishandelen dan wel pluimvee te penetreren.
@KhaZa: "counterstrike gedaan" U was niet zo van het sociale leven begrijp ik hieruit?
Zoals je waarschijnlijk ook al weet, is het kwijtschelden van de schulden het overschot dat overblijft na 50 euro / maand voor 15 jaar oid aflossen. Net als de huidige lening / basisbeurs van iemand die gestopt is met zijn studie.
Aan de reacties te zien hebben de meeste mensen geen flauw benul wat studeren anno 2007 financieel inhoudt.
Ieder weekend zuipen in de kroeg of dure kleding lukt alleen nog maar als je ouders je studie betalen.
Studeren = armoe.
Aardige verspreking gisteren on het nieuws van de vertegenwoordigster van de Studenten VAKBOND (Vraagje: sinds anneer is student zijn tot VAK verklaard, maar dit terzijde). Quote: De overheid hoeft heus niet voor ons bier en andere leuke dingen te betalen!! Freudiaanse verspreking? Of bedoelde het schaap: door basisbeurs te handhaven blijft er genoeg geld over voor bier en andere leuke dingen? Wie betaalt dus indirect het bier en de andere leuke dingen? Oplossing: schaf bier en andere leuke dingen maar af en betaal voor de studiemogelijkheden die je krijgt. Dat was vroeger zo, dus waarom nu niet. Voor bier en andere leuke dingen sluiten ze maar een PEE-ELLETJE AF!!
Wat is hier zo nieuw aan? Het is al een lening, alleen wordt die "kwijtgescholden" als je je studie afmaakt. Werkt prima. Het gaat om 200-300 euro per maand, daar koop je echt geen Ralph Lauren kleding an AH bier voor elke week, hoor. Waarom wordt er altijd aan de verkeerde tepel gezogen als het om onderwijs gaat??
Kunnen we het hele studeren niet gewoon afschaffen? bespaart ook geld. Wat een idioot plan weer.
@redactie: gooi het ff op de poll GS (het enige medium waar de poll nog betrouwbare resultaten oplevert?)
geweaun lenen van de staat en wanneer klaar met de studie vertrekken naar het buitenland. Niets niet terugbetalen, goed voorbeeld (overheid) doet goed volgen, je moet je aanpassen bij de pendejos. Zeg ik.
Goed idee, dat zorgt tenminste voor wat motivatie en verantwoordelijkheid, het is nu een beetje laat maar het was voor mij ook geen gek idee geweest.
PS hoe komen jullie aan die picca hij doet me denken aan een oude bekende.
FF vraagje, wie weet wat een gemiddelde leraar verdiend? Ik denk dat die lui met al hun vrije dagen eens moeten ophouden met zeikstralen! Volgens mij maken ze geen dagen van 9-6 5 dagen in de week...
Hulde Plasterk! Al dat gehuil van die studenten dat 'we dat allemaal niet kunnen betalen'. Sluit lekker een lening af als je te lui bent om te werken (en daar is tijd zát voor. 40-uur per week leren, hou toch op zeg. Ik heb m'n hele studie periode gewerkt en counterstrike gedaan en in de tentamen weken ben ik in quarantaine gegaan. 6 jaar ben je klaar.) Heb je na 6 jaar 40.000 studieschuld als je maximaal leent en met je universitaire graad is dat een koekie, zelfs met je startsalaris. Plus dat Ronald ook zegt dat de schuld wordt kwijtgescholden bij wie het niet kan betalen achteraf. Ik zeg nogmaals: prima idee!
@ Wickie de Viking 17-10-07 @ 13:05
Mensen zoals jij dragen er aan bij dat ik later ook dit kutland verlaat. Denk je nou echt dat ik zin heb om voor kansarme stakkers als jij belasting te betalen?
Kan ik dan eindelijk weer rustig boodschappen doen bij de Appie. Zonder die verwende studenten.
PS: Wordt mijn lening bij de vrienden van de Iebeegroep nu ook kwijtgescholden?
Weg met de studiefinanciering! Werken met je luie donder! Misschien dat studenten dan ook eens ophouden met links te stemmen en een wat realistischer kijk op de wereld krijgen.
Hoezo heel nederlandt op z'n kop.
- studenten die willen blijven studeren moeten meer werken om rond te komen
- studenten die werken hebben minder concentratie (bewezen)
- als de beurs een echte prestatiebeurs wordt (dus als je hoge punten moet halen om je beurs terug te krijgen), dan gaan de bovenste 2 punten niet op,vicieuze cirkel
- als iedereen stopt met studere worden er leraren ontslagen
- studeren wordt alleen voor de rijken
- domme kinderen (met arme ouders) gaan 't nooit maken
- hogescholen zijn niet meer nodig, aangezien je hersens op universitair niveau nodig hebt om je studie terugbetaald te krijgen
lekker logisch allemaal. hoezeau heel NL op z'n kop.
[quote]
jur. 17-10-07 @ 13:19 Over de balk? Daar kun je misschien net je zorgverzekering mee betalen, of deden je ouders dat voor jou?
[/quote]
als je thuis woont spaar je gemiddeld uit: 1 uur per dag voor koken (als je weinig geld hebt doe je dat tenminste zelf, anders moet je niet zeiken), 1 uur per week voor de was, 1 uur voor schoonmaken, uurtje of 2 voor boodschappen. Spaar je dus zo uurtje of 11 uit, ga daar voor werken (ad 8 uur per week, mag je als student toch wel minimaal verwachten), heb je een eurotje of 350 per maand erbij. Dus goed, die honderd euro gaat naar je zorgverzekering, de rest mag je wegpissen. En als je die uitgespaarde uurtjes gebruikt om te slapen, dan ben je een lui varken, en verdien je ook geen cent meer!
Sowieso een hekel aan studenten, tevens ook geitenneuqerts.
Prima, schaffen we ook gelijk het collegegeld af, en worden alle boeken, lesmateriaal en de tegenwoordig verplichte laptopcomputer volledig vergoed...
Zoals de meeste van mijn mede-studenten kon ik dat gewoon allemaal zelf betalen namelijk, en dan zit je jaarlijks al aan een euro'tje of 5000. Dan nog levensonderhoud en huur erbij, kom je makkelijk op een kostenplaatje van 10 tot 15 duizend euro uit. Dat keer 4 en elke niet-bijwerkende student heeft na 5 jaar studeren een lening van 60,000 euro aan zijn broek hangen. Alternatief: flink bijbeunen om minimaal de helft terug te verdienen, zoals ik altijd gedaan heb tijdens mijn studie, 16-24 uur per week. Gevolg: studie duurt langer, minder mogelijkheden tot specialisatie, buitenlandse stages etc. Of je gaat natuurlijk gewoon 5 dagen in de week vol voor je studie, en in het weekend en 's-avonds werken, dan haal je het ook wel binnen 5 jaar, alleen zijn dat dan wel de vervelendste 5 jaar van je leven. Nee lijkt me een fantastisch plan Plasterk!
Geil, meer studentes de prostitutie in omdat ze hun schoolgeld willen verdienen..... geil hoor, lekkere studentes stuk trekken!
Is hij niet goed bij zijn hoofd ofzo! Zware debiel, snap je de gevolgen dan niet man?
Ik vind dat onzin, We moeten wel 900+ euro betalen voor de studie per jaar en dan nemen ze ons enige compensatie (als het ware) af. Ja dag die gast moet is weten hoe duur studeren is.
Die leraren verdienen al zat. Ze moeten niet zeiken en gewoon dat geld wat in die oorlog gestookt word gebruiken
@Geenstijler99 @ Ohja @ 13:35
Jullie volgen een cursus (geen studie). Die cursus kost geld. Later kan je meer verdienen door je cursus. Betaal er dan ook voor!
Tja, dat geld voor die 26000 gelukszoekers moet natuurlijk érgens vandaan komen.
Maar ff serieus: Die basisbeurs voor iedere student is natuurlijk onzin. Ik heb idd geen zin om de bierconsumptie van corpsbal X of Y te financieren. Dat doen z'n welgestelde ouders maar. Daar laat je de gemeenschap toch niet voor opdraaien?
Ik vind beurzen iets voor getalenteerde kinderen, waarvan de ouders geen studie kunnen betalen (zijn er genoeg hoor!).
Om maar meteen de basisbeurs in z'n totaliteit af te schaffen zegt dus weer genoeg over het sociale gehalte van dit horrorkabinet.
Tja als er geen studenten meer zijn, zal er ook geen leraren tekort zijn.
Ik meende trouwens dat er nog ergens een potje met 1 mljrd is voor de kennis economie. Dan zeg ik investeer die dan maar.
Ik geloof trouwens ook dat de pabo een hbo studie is dus de huidige leraren krijgen meer geld door het voor toekomstige leraren onaantrekkelijker te maken. En hier los je het leraren tekort in de toekomst mee op???????
Dat mensen geen leraar willen worden heeft in de meeste gevallen te maken met het vmbo en mbo tuig dat ze moeten onderwijzen en niet met het geld dat ze krijgen. Ik zou persoonlijk voor geen geld dat finse tuig les willen geven.
Maargoed, deze student zal na zijn afstuderen zo snel mogelijk dit land met deze schijt politiek verlaten.
Dankjewel Plasterk voor je inzet voor de kennis economie. Eerst bij buitenhof iedere week janken dat er zo weinig mee gebeurt en eenmaal op het pluche, kosten noch moeite sparen om hoger onderwijs zoveel mogelijk te ontmoedigen.
Plasterk, ga eens deaud en neem dan de hele PVDA met je mee!!!!!
Afschaffen die hap!
*haalt MORGEN bul op*
Schaf studiebeurs dan ook helemaal af, zodat je dat IBG-kantoor in Groningen ook leeg kunt ruimen. Dat scheelt weer een hoop geld. Laat universiteiten zelf hun collegegeld betalen. En investeer 4,5 miljard ontwikkelingsgeld de komende vier jaar in onderwijs.
Alleen echte universitaire studenten (dus geen HBO scholieren) krijgen een basisbeurs + OV kaart. De rest van het gepeupel gaat lenen of werrekuh en gewoon fietsend naar school.
jur. 17-10-07 @ 13:19 Over de balk? Daar kun je misschien net je zorgverzekering mee betalen, of deden je ouders dat voor jou?
.
-=PyP=- 17-10-07 @ 13:04 Ik studeer wel. Jammer voor je dat je daar geen kijk op hebt.
.
Wat ik zelf op dit moment doe is mijn mbo studie afronden (ooit mijn havo verneukt, eigen schuld ja) en een avondstudie recht er naast, die ik weer betaal van mijn studiefinanciering, los daarvan werk ik 1 dag per week bij op dit moment. Ralph Lauren polo's zit ik niet op te wachten, maar deze situatie zou niet mogelijk zijn als er geen studiefinanciering was. De stufi stimuleert dus wel degelijk mensen om meer te studeren in snellere tijd...
Wat is er ook alweer gebeurd met het idee van politiek Nederland dat het hier een kenniseconomie moest worden?
Studeren wordt zo wel heel onaantrekkelijk gemaakt. Want tijdens je studie is het op een houtje bijten. En na je studie kan je eerst een lange periode een lening afbetalen. Lekker verhaal.
Heeft Plassterk soms een aristocratische achtergrond? Want dat verklaart zijn ideeën die studeren in feite alleen nog voor de rijke elite mogelijk maakt. Terug naar 1800.
www.petitionpoint.com/nl/Plasterk/
Petitie! :)
@1oog Wel erg groot vooroordeel. Er wordt namelijk steeds minder door studenten uit 'kansarme' kastes gestudeerd, omdat de slimmen uit lage kastes al drie generaties eerder de kans hebben gehad om te gaan studeren. Na de 60er jaren kon door iedereen die het verstand ervoor had, gestudeerd worden, en de lage kaste is nu gewoon leeg omdat IQ sterk erfelijk is.
LOL@widtvoet
juustem... geef de toekomst van ons land een kans!
Flikker toch op, er zijn heel wat andere 'subsidies' waar op bezuinigd kan worden! Rare cultuurprojecten bijvoorbeeld.
Handen af van mijn stufi!
@ geenstijler
Daar ga je al de fout in! Je doet een beroepsopleiding. Je gaat naar school. Je leert een beetje met je handjeswapperen in het arbeidsleven. Je doet dus GEEN STUDIE.
Voor echt onderscheidend kwaliteitsonderwijs moest je toch al naar het buitenland. Elke behoorlijke babyboomer verscheept zijn kroost voor minimaal een ton naar een top universiteit voor een jaar echt behoorlijk studeren.
Ik vind het goed dat die studie weer wat een klapje duurder gemaakt wordt. Dan komen Mitch en Harald uit de onderkant van de middenstand net weer wat minder makkelijk binnenrollen op de universiteit.
Dit land lijkt pas bereid daadwerkelijk te "investeren" in haar jeugd op 't moment dat die jeugd zijn kont tegen de krib gooit. Bijvoorbeeld eens een mooi stuk staal steekt in de nek van zijn klasgenoot.
Slechts 250.000 euro per jaar gemeenschapsgeld voor de rehabilitatie van een jeugdige kudtkrimineel? Daarom recidiveren veel van die gastjes natuurlijk zeau snel. Doe es meer geld naar kansenjongeren! Laat die student zijn eigen boontjes maar doppen...
Nederland Kennisland. Woeha.
fuckje 17-10-07 @ 13:18
Het nieuwe leren, waar zijn studentenraden van weleer?
Bezetting Maagdenhuis als voorbeeld uit lang vervlogen jaren geschiedenis.vpro.nl/artikelen/2146081...
Geen optie.. straks is studeren alleen maar weer voor de rijkelui kindjes en niet voor de kinderen van de doorsnee burger. Gevolg minder mensen gaan studeren --> nog meer werklozen --> nog meer mensen uitkering wat alsnog geld kost.
Ik begin volgend jaar aan een HBO studie en ik vind dit zo belachelijk. Studie is al duur genoeg en nu dit nog. En zeker de eerste 3 comentaren: Ga is deaud jullie hebben zeker niet kunnen studeren of krijgen alles van papa en mama. Met z'n instelling kom je ook niet ver. Iedereen moet kunnen studeren en heeft recht op een goeie baan. Ze willen toch het onderwijs verbeteren? Zo lukt dit ze niet.
lekker is dat... kunnen we dus beter gaan apenkooien in slotervaart dan gaan studeren, uitkering is nog altijd hoger dan alle leningen en stufi van de ibg bij elkaar... een studie hoort VOLtijd te zijn, oftewel, geen tijd voor werken (nou vooruit, iedere student snoept er wel een paar uurtjes vanaf). En dan zeiken dat de kenniseconomie achteruit gaat...
@DatDus 13:14
je woont blijkbaar nog thuis, want uitwonende beurs is ong. 250. En als je thuis woont en pappie en mammie kwakken netjes iedere avond je prakkie op je bord, kun je de 100 euro thuiswonende beurs euro voor euro over de balk mikken
@Sikkeneur,
Ik studeer 3 minuten fietsen van mn huis, ik studeer Nederlands, het meeste werk doe ik online. Belachelijk dat die studie überhaupt geld moet kosten, met 6 contacturen per week.
pinguinmic 17-10-07 @ 13:10
Ik ben ook in een dergelijke situatie geweest. Hard werken, niet uitgaan. Ik heb met dooien gesleept, instelllingskeuken mijn rug geweld aan gedaan, en ondertussen mijn school afgemaakt.
Doorbijten joh, niet opgeven. Ik heb nou mijn eigen bedrijf, en ik heb in materiele zin niks te klagen. Succes.
@PyP: damn, ik ben juist niet op zoek gegaan naar cijfers, omdat ik dat wel zie als ik klaar ben ;-)
@Rafey: Dat gaat al samen, die activiteiten vinden veelal in de latere uren plaats, wanneer alle sociaal incapabele apaten voor de bank naar een stuk glas aan het staren zijn - zijn studenten sociaal bezig. Je weet wel, echte mensen, in plaats van die bewegende beeldjes op tv.
Brilliant idee. Maak het financieel onmogelijk om te studeren = minder leraren nodig = geen lerarentekort.
Gudver! En waar heeft hij z'n ronde bolle rotkop aan te danken? Frikkie's en kroketten gesteund door de Basisbeurs...
Vervelend stuk vreten dat 'ie is.
Wel prettig dat een mindfart van 1 minister opeens alle studenten in hun onderbroek zet. Sinds wanneer hebben studenten "genoeg geld"?
van die 100 Euro staatsgeld die een student krijgt kan hij NIET leven. Geloof me, ouders, en bijbaantjes, en 0.0 vrije tijd houdt deze mensen wel bezig ja. Maar gewoon beslissen dat alle Nederlandse studenten vanaf datum xx gewoon door de stront kunnen zakken... Waarom? En waarom zijn de oude omaatjes en criminelen dan nog de enige in Nederland waar de staat niets van afpakt?
Zie ik er uit alsof ik Schultenbrau bier WIL drinken!?
Henkie_B 17-10-07 @ 13:07
Nou, zwaai zwaai dan en mijn advies: ook nooit meer terugkomen naar dit verziekte socialistische land.
Veel geluk in den vreemde en niet klagen als het daar toch niet datgene blijkt te zijn wat je ervan verwachte. Door de zure appel heen bijten en gaan voor die banaan.
Een definitief afscheid van het idee dan kinderen uit arme gezinnen ook moeten kunnen studeren. Terug naar studeren alleen voor de elite. Het is duidelijk dat de PvdA het spoor en haar "roots" even snel verliest als haar stemmers. Maw, een dubbeltje zal als het aan de PvdA ligt geen kwartje kunnen worden. Overigens worden geleende kwartjes bij de PvdA ook niet terugbetaald.
daar wordt je even zat van -> daar word je even zat van (VMBO'er @ Geenstijl...?)
.
@ Afschaffing studiefinanciering: dus studeren wordt je vanaf nu nog moeilijker gemaakt? Wat kansloos. Dit kabinet doet echt overal het tegenovergestelde van wat goed is, feilloos. Hoe krijgen ze het voor elkaar...
controle 17-10-07 @ 13:09
Alle managementstudies bijvoorbeeld.
The Freez 17-10-07 @ 13:07
Ahum,
Plasterk is iets meer dan "net afgestudeerd". Een meer dan prominente wetenschapper. Een van de beste van NL. Dat zegt niets over z'n kwaliteiten als minister, maar ik denk dat weinigen hier iets kunnen zeggen over het het nut Plasterks'studie. BTW, ik denk dat ie nog voor de invoering van basisbeurs is afgestudeerd.
mooi geen hoog geschoold personeel meer, Meer goed betaalde banen voor mij. Jammer alleen dat over 50 jaar het denk niveau van de gemiddelde werknemer lager is dan van een schildpad.
Het is inderdaad veel beter om geld te pompen en de bodemloze 3e wereld elende en oorlogen ter behoeve van kans arme moslim bommendragers. Geld weg halen bij de studenten is natuurlijk veel beter dan dat we de de uitkeringen moeten terug dringen tot een acceptable niveau.
400 euro voor een studenten kamer van 1x2 m is natuurlijk ook spotgoedkoop en daar hebben die studenten natuurlijk geen 250 euro voor nodig. Nee hoor dat geld kunnen we beter spenderen voor gratis huisvesting aan poolse timmerlieden en marrokaanse hang jongeren.
geen geld meer naar die kutfinnen dus!
PS
Mutsaerts, je bent wel een linkse heaund
behoorlijke klote, ik haal het nu al niet eens.
250 uitwonend plus maximale lening
.
Ben gvd elk blok rond de 150 kwijt voor boeken
Dus per maand 50 euro
En 150 euro per maand collegegeld
Kamerhuur 230 euro per maand.
.
Mijn pappie en mammie betalen niks ik werk 3 avonden per week om uberhaupt boodschappen te kunnen doen.
Goh wat ben ik zielig, not!
Lenen is niks mis mee, goede studie leidt toch tot een goede carriere
Ik zou wel er voor zijn om nutteloze studies te ontmoedigen. Daar geeft het een hoop van.
dat betekentd: OP NAAR DEN HAAG!
net als vroegah met de 2e fase
eieren smijten naar die Partij Voor De Apen lutserts
Laat ze dan de collegegelden omhoog doen.
Dat zal ook veel schelen, want dan heb je niet allemaal van die mensen die met veel pijn en moeite het mbo hebben gehaald, het ook nog eens gaan proberen op het hbo...(ik zeg hiermee niet dat iedereen die mbo doet dom is, ik doel alleen op de personen die het daar al moeilijk hadden)... om daar vervolgens mee te stoppen omdat ze de propedeuse niet hebben gehaald. Ook filter je op deze manier de meisjes die alleen nog even gaan studeren om het moederen uit te stellen.
Niks mis mee. Je kan gewoon een lening afsluiten en die later netjes afbetalen. Hiermee voorkom je dat mensen op kosten van Nederland komen studeren en na het behalen van de bul meteen naar het buitenland vluchten zonder er iets voor terug te geven.
fuckje 17-10-07 @ 12:47
Wanneer studeer jij dan, gezien je F5-gedrag niet bepaald een studie die veel tijd vraagt, toch?
Al eerder gezegd: onder de bezielde leiding van Balk keren we terug naar begin 20e eeuw, een proces wat hij met Balk I t/m III in de steigers heeft gezet.
Ben net klaar met studeren, dus van deze nieuwe 'wet' zal ik geen last meer hebben. Maar het is toch godsgeklaagd waar dat linkse afval in de kamer mee bezig is de laatste tijd: bonus voor Groenink, blijf daar met je poten vanaf! 4,5 miljard voor ontwikkelingslanden; maar niet eens in staat problemen in het eigen land op te lossen, weet ik hoeveel miljoen voor (allochtone) probleem wijken! Vertrek binnenkort naar het buitenland, en denk niet ooit nog terug te komen in dit verziekte socialistich land. (mocht ik hier over een paar jaar toch nog naartoe wil is er sowieso weinig Nederlands meer aan). Het zal mij niets verbazen als een grote groep (hoger) opgeleiden allemaal hun biezen pakt, en lekker in het buitenland belasting gaan betalen!
ps. ik woonde tijdens mijn studie boven de AH, denk je dan echt dat ik naar de Aldi ga lopen?!
Heuj!
Werken voor je geld gvd!
Betekend dit niet ook het einde van jaarclubs en studentenverenigingen met hun eeuwige plichten? want als onze studentjes 3-4 dagen per week moeten gaan werken, gaat dat natuurlijk nooit samen!
Hoera!
Ronald is zelf zeker net afgestudeerd na jaren van de genoemde biersubsidie te hebben geprofiteerd. Ach en als studerend Nederland straks weer eens naar de stembus gaat kan Rootje toch gewoon een paar jaartjes teren op wachtgeld!
@Wickie : zou dat misschien te maken hebben met het feit dat je, wanneer je in Nederland blijft, beroofd wordt van je zuurverdiende centen middels het belastingsysteem?
Daarnaast zijn er meer dan genoeg hogeropgeleiden die wel gewoon in Nederland blijven zitten, die fabeltjes over dat alles en iedereen vertrekt moeten maar eens de wereld uitgeholpen worden.
tsja... het algemeen pardon moet ook betaald worden tenslotte! En bovendien, studenten zijn mensen die doorgaans iets van hun leven proberen te maken, dat moet je als overheid afstraffen! De overheid is er niet om ambitie te stimuleren maar om de inactiviteit en kansloosheid te vergroten! Dat levert stemmen op tenslotte!
Die 250 is een druppel op de gloeiende laat van totale kosten. Ga eens in het buitenland studeren, krijg je ook geen beurs en is je collegegeld gelijk 15.000 per jaar. Maar zoals altijd is het waarom het geld wordt bezuinigd weer oliedom. Door bedorven vlees duurder te maken wordt het niet opeens beter.
@pseudonaam 17-10-07 @ 13:04
De rente is op dit moment 3,2% en stijgt met het jaar. Als alle studenten gaan lenen heeft de regering weer een mooie inkomstenbron en een nieuw taak als.... BANK! Lekker winst maken.
Ach het komt allemaal wel goed; Mark en Wouter dragen (tegen het advies in van Claus) tegenwoordig ook een stropdas. En... ik zag er niet één met een petje of een hoofddoek.
Die kudtstudenten leren maar van eigen geld. Ze gaan na zo'n dure opleiding als ze echt iets kunnen toch naar het buitenland.
prrt wat een idioot zeg... de basisbeurs afschaffen.. Pa en moe springen bij zeker? Dat gaat even goed maar straks ook niet meer.. wat een gelul zeg...
En maar zeggen dat de kennis economie verbeterd moet worden! Zo breek je hem af mensen..
prrt wat een idioot zeg... de basisbeurs afschaffen.. Pa en moe springen bij zeker? Dat gaat even goed maar straks ook niet meer.. wat een gelul zeg...
En maar zeggen dat de kennis economie verbeterd moet worden! Zo breek je hem af mensen..
@Ohja 17-10-07 @ 13:00
Gelukkig hebben mensen zoals jij die niet gestudeerd hebben, geen flauw benul wat kunst en cultuur inhoudt.
Bazzup: het is op dit moment al bijlenen of werken op je kop boven water te kunnen houden. Thuiswonenden (80 E per maand) misschien uitgezonderd.
Gemiddeld studieboek: 60 euro, gemiddelde kamerhuis: 250 euro. Dus het huidige systeem is prima - men moet al werken voor al deze extraatjes. En het feit dat de meeste studenten niet laf zitten te playstationen in hun vrije tijd in tegenstelling tot een hoop steuntrekkers zegt al voldoende over de mentaliteit van menig student. En ik kom inderdaad wel eens om 4 uur de kroeg uitrollen, maar trek ook gerust een aantal nachten door voor studie / nachtbaantjes.
@controle: dat systeem van 0% rente is alweer een behoorlijke tijd geleden omgezet naar 2 tot 3 %, waardoor je hoogstens quite speelt.
"Na het afronden van het Gymnasium in Den Haag studeerde Plasterk economie aan de Universiteit van Amsterdam, waarvan hij de propedeusefase afrondde, en biologie aan de Rijksuniversiteit Leiden, waar hij in 1981 zijn doctoraalexamen cum laude behaalde. " (wiki)
.
Als dat de norm wordt, fasten your seatbelts.
Ik denk dat ik dan maar leraar Nederlands wort.
@the0roger : Heb ik ook gelezen, en dat is nog wel het ergste. Komt er op neer dat de overheid alleen de onzin-studies waar geen baan mee te krijgen is gaat betalen. Hoe PvdA wil je het hebben?
Die Ralph Laurent polootjes zijn een stuk goedkoper dan de Franklin & Marshall polo's. Een Diesel polootje kost ook al gauw een eurootje of 90.
RL is voor gesubsidieerde paupers met een slechte smaak.
LJBrinkhorst 17-10-07 @ 12:55
@Mezelf
Deetman is uiteraard geen PvdA maar CDA. Van Kemenade daarentegen...
@nimrodd
Serieus? Heb ik me dan weer fout laten informeren, shame on me.
Studenten zijn soms net studenten. Maar meestal zijn het zuipende, schreeuwende, kotsende en brallende idioten.
Finse studentes daarentegen zijn mooi, lekker en interessant.
Interessante studenten zijn af en toe rollatorreperateurs, hoewel het beter zou zijn dit door Polen te laten doen. Poolse mannen welteverstaan, Poolse vrouwen hebben weer andere kwaliteiten.
LJBrinkhorst 17-10-07 @ 12:55
de ellend eis: de salarissen van de leraren moeten omhoog. he gehele kabinet wil er echter niet meer geld voor uittrekken. Daarom moet Plasterk op z'n eigen begroting zoeken.
Dit is gewoon stom, omdat dit gewoon studeren afremt. Ik zeg: belastingen omhoog en daarmee de lerarensalarissen verhogen, scholen opknappen en klassen verkleinen
Ik begrijp het onderwerp wel. Maar ik vind het gewoon niet terecht om een lening te maken van de studiefinanciering. Ik vind het ook belachelijk dat mensen bewust voor een studie kiezen waarvan ze weten dat er toch geen werk in te krijgen valt, zodat ze het 4 jaar rustig aan kunnen doen op staatsgeld, maar dan moet je dat aanpakken ipv iedereen. Wat mij een beter idee lijkt, is gewoon alleen van studiefinanciering voor nutteloze opleidingen een lening maken (nutteloos, wil zeggen, opleidingen waarna je geen werk in die richting kunt krijgen). Daar zou ik het wél mee eens zijn.
.
Neuken geen bezwaar 17-10-07 @ 12:52 en daar ben ik het dus ook mee eens. Die multi culti projecten zijn totaal zinloos.
.
Wat ook nog zou kunnen, is niet omzetten in een lening, maar gewoon iets verlagen. Een bijdrage van de ouders is leuk, maar ouders kunnen dat weigeren, dus tenzij er een wettelijke plicht aan de ouders komt dat zij inderdaad moeten bijdragen (wat ik alleen maar terecht zou vinden, anders had je maar veilig moeten n****en) vind ik dat een irrelevante opmerking.
Laten we van NL gelijk een industriestaat maken, kenniseconomie wordt niet meer gewaardeerd zie ik. Over de lening die er nu is moet wel degelijk rente betaald worden, in tegenstelling tot wat controle 17-10-07 @ 12:54 zegt.
Ralph Lauren is zooo 2001...
Al spreken jullie je wel tegen, die negentig euro in de maand, daar koop je nog geen overhemd van, maar goed. In principe is lenen niet eens zo'n slecht idee denk ik. Als je goed je best doet (/hard werkt), dan is het geen probleem om daarna die lening af te betalen.
De pvda heeft ook geen belang bij hoopopgeleiden, dat zijn verloren stemmen.
@LJBrinkhorst,
Deetman is een CDA-ert.
Lelijke rat is het toch met zn kop-tussen-de-deur-tronie. Klinkt leuk hoor Plas, wetenschapper, jij en ik weten beiden dat je een onkundige praatjesmaker bent.
Ennnnnn met een beetje geluk stijgt de prostitutie onder de studentes nu ook weer, lekkere strakke rechtenparelkettingtrutjes voor weinig.
LOL@apekop 17-10-07 @ 12:55
Die gozer op die foto, gok ik...
Van die 250 euro stufi kan ik inderdaad prima m'n kamer, studie, studieboeken, kleding en eten bij elkaar scharrelen. God, tegen welke deur is Plasterk nu weer aangelopen?!
Ik werk verdomme 15-20 uur per week naast m'n studie en de oudersch proberen zo nu en dan ook even bij te springen. Daarnaast leen ik ook al een paar jaar bij om zo nu en dan wat euros voor vermaek over te houden.
Ach, net op tijd die 4 jaar stufi erdoor gefikt zeg ik dan. Zodra ik klaar ben maar even de emigratieplannen opstellen, dit land krijgt 0,0% belasting van ondergetekende.
Maar studeren wordt op deze manier inderdaad weer voor de elite, want we hebben immers meer middenklasse en zwakopgeleiden nodig. Maar dan ook niet zeuren over die godvergeten kenniseconomie.
Zie hier het failliet van de sjoosjialistische verzorgingsstaat:
1. Steeds meer belastingen
2. je krijgt er steeds meer voor terug
Het kan nog wel ff doorgaan, maar elk sjosjialistisch land gaat failliet. Omdat het sjosjialisme niet in de werkelijke menselijke aard ligt.
Welke pauper drinkt er nou amstel?
Voor wie de schuld na de studie niet kan terugbetalen, wordt de lening omgezet in een gift.
zwak puntje..
PvdA ministers van onderwijs zijn een ramp voor het land:
Deetman > Ritzen > Plas sterk. Het onderwijs gaat naar God. 1 miljard nodig om lerarensalarissen bij te spijken? Daar kun je 100.000 leraren een loonsverhoging van 10.000 euro voor geven. Be-la-che-lijk. In het onderwijs wordt prima verdiend, alleen de leraren op de moeilijke scholen in de randstad verdienen meer (gevaren)geld.
KaiserSoza 17-10-07 @ 12:51
Je hebt er bij die na hun studie lekker een vent aan de haak slaan, die wel werkt en vervolgens een gezin beginnen.
@pyp
Je krijgt alleen 4 jaar beurs (dat hoef je niet terug te betalen). Na de 4 jaar is alles lening. Wel tegen 0% rente, dus een slimme student zet het gewoon op een bankrekening.
Vergeet de Veltins van de lidl niet.
In mijn tijd betaalde mijn vader mijn studie, maar dat was dan ook een ras VVD er, dat dan weer wel !
Voor al die linkse multicultiprojecten hebben ze geld genoeg. Laat ze dáár op bezuinigen.
*kijkt in eigen portmonee*
Mhoehahaha
@ Ohja 17-10-07 @ 12:48
Begrijp jij het onderwerp niet? Iedereen mag studeren, alleen moet je het zelf terugbetalen. Doe HBO en wat is je probleem dan als je een baan hebt later?
Studiebeurs afschaffen is geen optie. Ik stel voor: Studie zwaarder maken, beurs omhoog en maximaal 4 jaar beurs. Zo moet er wel gestudeerd worden.
Alleen ga niet het onderwijs verschralen, de studiebeurs afschaffen en de studenten maar gaan laten werken. Wat een kortetermijnvisie.
@Ohja 17-10-07 @ 12:48
Dat slaat op de hoeveelheid mensen die Fysio studeren en dan toch maar achter de kassa bij de C1000 gaan zitten.
Hij moet trouwens zn bek houden over waar wij ons geld aan besteden. Mag ik zijn salaris anders ook even op relevantie beoordelen? Volgens mij kan dáár anders ook wel iets af. Kan ie dat aan de zielige leraren geven.
Het goede nieuws is, dat dit betekent dat in de toekomst heel veel aantrekkelijke buurmeisjes en buurjongens wat gaan bijverdienen middels een sexy fotoshoot.
Haha :). Dit kabinet moet vooral zo doorgaan, dan hoezen ze straks ook niet meer op de stem van studerend Nederland te rekenen. Elk probleem lost zichzelf uiteindelijk op.
Op de barricades!
"heel erg dure Ralph Lauren polo's met opstaande kraagjes"
*gruwelt*
Zou Ronald P. nu, net als Mark R. destijds, zélf de studenten oproepen om in protest te komen?
Mijn bijna geboren kind gaat straks toch naar een particuliere school in het buitenland.... Hier wil je toch niet blijven?
Zo jammer! 17-10-07 @ 12:47 Ts. Waar slaat dat nou weer op? Alsof het je verdienste is dat je door rijke ouders op de wereld bent gezet. Praat is niet zo'n onzin. Iedereen hoort te kunnen studeren.
Met de verlaging van het algemeen onderwijsniveau die door Wallage en Adelmund is doorgevoerd, is die studie tegenwoordig natuurlijk makkelijk in vier jaar (vijf bij sommigge studies, medicijnen nog langer) af te ronden.
Ik weet nog zo goed de woorden van staatssecretaris Rutte van onderwijs in het vorige kabinet. We korten de student. Vervolgens komt in het nieuws dat hij studenten teveel vindt werken , ze moeten namelijk leren.
Komt de volgende minister met het volledig afschaffen van de studiebeurs. En maar af blijven vragen waarom studenten zoveel werken naast hun studie. Incompetente draaitafeldemagogen daar in Den Haag.
Aaaargh. Wil die Plasterk even heel snel deaudgaan!!
Zelfs als studente zeg ik: Goede zaak!
Goed plan, studeren is voor de elite.
Ben momenteel toch aan het afstuderen, dus boeiend!
Net op tijd afgestudeerd....
REAGEER OOK