achtergrond

ingelogd als

lid

logout

word lid

nachtmodus

tip redactie

doneer

Weer droneaanval op schepen voor kust Bulgarije (EU en NAVO), 11 opvarenden vermist

Niet dat EU wat boeit maar toch

Terwijl er geen broccoli meer te krijgen is bij de blauwe buurtsuper is het ook hommeles voor de Bulgaarse kust, waar er weer drone-aanvallen zijn geweest op schepen. Het schip Chelsea 3 is eigendom van een Oekraïens bedrijf, het schip Azov Concord is Turks eigendom. Dat schip had al zware jaren achter de rug: in 2022 lag het in de haven van Mariupol tijdens de gruwelijke slag om die stad. Elf opvarenden worden vermist. De schepen voeren zo'n 18 nautische mijlen van de Bulgaarse kust. De Bulgaarse premier Rumen Radev is niet blij: "Een nieuwe aanval op schepen in de directe nabijheid van Bulgaarse territoriale wateren. Volstrekt onaanvaardbaar." Bulgarije heeft contact opgenomen met de EU en Mark 'hai hai' Rutte van de NAVO. Enfin, hoeveel liter water hebt u eigenlijk in uw noodpakket?

Update - Rutte: "Ik sprak met de Bulgaarse premier Rumen Radev over de recente aanvallen op commerciële scheepvaart in de Zwarte Zee. De NAVO zal blijven nauw samenwerken met onze bondgenoten in de Zwarte Zee. We hebben onze houding langs de oostelijke flank al versterkt en zullen de veiligheidsomgeving blijven monitoren, waarbij we onze afschrikking en defensiehouding aanpassen indien nodig."

Plaatje

Reaguursels

Dit wil je ook lezen

Hanneke van der Werf (D66) wil Nederland in oorlog Oekraïne sleuren: 'Desnoods zelf maar op lanceerinstallaties gaan schieten'

Hollandse jongens uit plaatsen als Haaksbergen en Rekken die eerloos ten onder gaan in modderige massagraven in de strijd om Pokrovsk

@Mosterd | 07-09-26 | 09:35 | 387 reacties

Tip de redactie

Heb je informatie of een verhaal dat belangrijk is voor GeenStijl?
Laat het ons weten. Jouw tip kan het nieuws zijn.
Wil je een document meesturen? Mail het naar redactie@geenstijl.nl.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.