Bassiehof - Prins Bernhard leeft nog steeds

Minister-president Mark Rutte zei vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie dat hij de vorst woensdag over de kwestie had gesproken en dat Koning Willem-Alexander noch prinses Beatrix op de hoogte waren van de overeenkomst. Grappige reactie natuurlijk daar zowel Koning als Koning-Moeder wel meer niet wisten van Bernhard met als hoogtepunt het postuum gepubliceerde interview waarin de Prins der Nederlanden onthulde dat hij niet één maar twee buitenechtelijke dochters had en bovendien details over zijn schimmige deals met Amerikaanse vliegtuigbouwers uit de doeken deed. Het Paleis was not amused.
Eind oktober zal Rutte zich in de Nationale Vergaderzaal moeten verantwoorden over de begroting van het Koninklijk Huis (Ook over deze WTF-waanzin). Met name D66 en SP zijn de messen al aan het slijpen. Alexander Pechtold en Ronald van Raak hebben de afgelopen jaren meermaals bewezen het Koninklijk Huis kritisch te volgen en niet bang te zijn vragen over prins Bernhard te stellen, ook al resideert die laatste alweer enige tijd in zijn crypte te Delft.
In 2013 lag de premier bij dezelfde begrotingsonderhandeling onder vuur vanwege de betrokkenheid van de Prins bij het dossier Edwin de Roy van Zuydewijn, in 2014 ging het over de banden van Bernhard met de inlichtingendiensten.
Bij dat laatste debat zei de afgestudeerd historicus Rutte iets opmerkelijks. Hij vond de hele kwestie maar geschiedenis.
Het is diezelfde geschiedenis die de minister-president nu dus wederom in de enkels bijt. En dat zal niet voor de laatste keer blijken te zijn. Want er zijn aanwijzingen dat de Prins betrokken was bij de ontwikkeling van de Islamitische Atoombom.
Prins Bernhard leeft nog steeds.