Politietop is zo rot als de vvd
Het imagobuilden wil nog niet echt vlotten bij de politie, nietwaar? Gezeik over diversiteit, gezeik over baangaranties, gezeik over het verzwijgen van de krimicijfers van asielzoekers, gezeik over megacorruptie, gezeik over champagneontbijt en duur vreten in het Amstel Hotel en vandaag weer gezeik over concerten en voetbal. "Vijf politiebazen zouden op kosten van de politie voetbalwedstrijden en concerten hebben bezocht." Even de namen op een rijtje: Liesbeth Huyzer, lid van de korpsleiding. Ad Smit, de 'zwaar gefrustreerde' politiecommissaris Amsterdam. Cor Gorissen (212.000 euro per jaar), voormalig adviseur. Bernard Welten (255.000 euro per jaar), adviseur van de korpsleiding. Hans Schönfeld (200.000 euro per jaar), innovatiemannetje. Smit heeft alvast bekend dat hij jarenlang op kosten van de politie (gemeenschapsgeld dus) naar Ajax en de Ziggo Dome ging - en zegt dat hij niet anders handelde dan de rest. Het AD (boeh, persgroep) laat een agent aan het woord. "Hij grossierde in vrijkaarten voor het voetballen, maar ook concerten in de Ziggo Dome of de Heineken Music Hall. Dat viel natuurlijk op. Het dubbele is: als ik tien euro verkeerd declareer, heb ik meteen een onderzoek aan mijn broek. Bij hem ging dat jarenlang door. Het verbaast mij dat hij vlak voor zijn pensioen ineens wordt aangepakt. Ondertussen baalt de popo als een stekker: "Integriteit is meer dan je houden aan de wet. Het gaat ook over zorgvuldig omgaan met informatie, bevoegdheden en gemeenschapsgeld en het gaat over omgangsvormen. Je moet verantwoordelijkheid kunnen en willen afleggen over je doen en laten." Aldus de zogenaamd superintegere korpschef'Politiechefs op kosten van politie naar voetbalwedstrijden en concerten': https://t.co/4joVCFEfeU
— NU.nl (@NUnl) 5 mei 2017
Reaguursels
InloggenDie Welten , PvdA man , "adviseert" nog steeds voor 260000 euro per jaar , kan iemand vertellen hoe dat kan ?
Failliete politie maar graaiende politie top
Dat de mensen dit nog pikken
Prioriteiten zijn bij de politie ook altijd wat de regering belangrijk maakt.de grote doder is de nl is de luchtvervuiling en wel de burger zelf met zijn vuurkorf ,houtkachel ,allesbrander open haard en vuurtjesgestook en boeren.maar daar gaan de smurfen niet achteraan ,aantal doden onnodig minstens 50,000 per jaar, speelgoedwapens lekker belangrijk dan rukken ze uit massaal ,en al waren het ook echte wapens .die zijn maar verantwoordelijk (onzin mens is verantwoordelijk) voor 150 moorden, bomen langs wegen ,ruim die rotzooi op ,scheelt honderd doden per jaar.
@prov1nciaal | 05-05-17 | 14:03
Goed ontwikkelde slijmklieren, geolied sterretje en messcherpe ellebogen. Een mannetje van de toekomst.
Dat krijg je met laag opgeleide mensen.
Leren eerst hoe vul ik mijn zakken het beste.
Integriteit geldt alleen voor het voetvolk. Eén keer een verkeerde declaratie en je hangt!
Aardige vent die Erik. Als hij deze graaiers aan de hoogste Akerboom hangt mag hij van mij een mooi salaris behouden. Al zou het wel wat sympathieker overkomen als hij zich enigsinds conformeert aan het droeftoeter salaris waar ik het iedere maand voor moet doen. **Disclaimer: moeders ist kein Bon-nazi, verschanst zich niet in het struikgewas en is geen 'dik wijf'.
Als alles is verandert is er niets verandert!
Ik ben ex politieman.
De top van de politie is zo rot als een appel, jaren lang al. En de graai cultuur van o.a. de heren Bouman en Welten kunnen ongestraft voortgaan. Ik roep alle dienders op, zeg je baan op. Je wilt toch niet langer werken in zo een verrotte organisatie. De bezem moet er door. Eric Nordholt terug.
Een goede liberaal eet een ander kaal...
Laat de modder maar tevoorschijn komen.
Het klopt natuurlijk niet wat deze politiechefs deden. Aan de andere kant kost de politie-inzet bij voetbalwedstrijden de belastingbetaler heel wat geld. In dat opzicht is het nog niet zo gek dat de clubs iets terug doen. Maar nodig dan ook de gewone agent uit. De politie wordt op deze manier steeds meer een afspiegeling van de maatschappij en dat wil men toch?
De grootste gekken lopen buiten het gekkenhuis.
De grootste criminelen zitten bij de politie.
Maar de politie is er niet voor ons hoor. Die is er om de volksvertegenwoordigers te beschermen tegen het volk.
Gewoon zon piramide weet je wel. Daarom dat de auto wel secuur op de bon wordt geslingerd, maar de succesvolle terrorist altijd maar een bekende van de politie blijft.
Whap happens in the politietop stays in the politietop.
Whap happens in the VVD stays in the VVD.
@mzelf 14:24: dit in reactie op @Bakkeleures 13:36
@deluiegriek | 05-05-17 | 14:10
Goed voorbeeld, VVD'er Tjibbe Joustra. Werd vanwege zijn persoonlijke voorkeur voor luxe sanitair ontslagen/ de wacht aangezegd bij het UWV. (Naar het schijnt scheet meneer het liefst op gouden pleepotten) Echter meneer weigerde simpelweg om op te stappen en werd inmiddels meerdere malen beloond voor zijn gedrag als ambtenaar. " Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding ", " Voorzitter Onderzoeksraad Voor Veiligheid", " Voorzitter raad van toezicht van de Rijksuniversiteit Groningen", "Sinds 1 november 2015 is Joustra voorzitter van het Algemeen Bestuurscollege van de Koninklijke Bibliotheek".
Deze man grossiert in betaalde benoemingen terwijl die eigenlijk jaren terug al met oneervol ontslag gestuurd had moeten worden, maarja VVD he.
Voor overheid én bedrijfsleven: vervang full time managers door meewerkende voormannen, zoals vroeger heel gebruikelijk was. Management is namelijk zelden een full time job... maar als je tijd over hebt op je werk, dan vul je die tijd vanzelf wel op. In het geval van werknemers helpen ze een collega of doen ze wat achtergrondonderzoek, in het ergste geval verlummelen ze hun tijd. Maar managers zijn voortdurend bezig zichzelf en hun afdeling uit te vinden, en verzinnen reorganisaties, rapportages, teambuildings, "realignment events", strategieën en noem het maar op. Alles om hun baan en hun salaris te rechtvaardigen, maar ondertussen verdoen ze niet allen hun eigen tijd maar ook die van hun teams.
Beroepsmanagemers (en in mindere mate ook adviseurs) genereren vooral een behoefte aan meer management en adviseurs, meer rapporten en vergaderingen. Dat klinkt misschien wat zwartgallig, maar als je het grotere plaatje bekijkt dan moet je erg je best doen om daadwerkelijke toegevoegde waarde te vinden die al die kosten rechtvaardigen.
Ik zie dat van Akerboom gewoon als een goed uitonderhandelde arbeidsovereenkomst. Het is aan de partij waarmee hij onderhandeld om aan te geven tot hoever hij kan gaan. Kennelijk is dat best wel ver.. Er heerst over het algemeen de sfeer van een zinkend schip en pakken wat je pakken kan voordat het te laat is.
Onvoorstelbaar, maar ja, wat is niet onvoorstelbaar in de top van NL. Lekker burgers uitmelken, taak niet goed uitvoeren, maximaal betaald worden en maar blijven graaien.
Ontslaan zal ook wel niet kunnen vanwege contracten, dus ja, wat moet je met zulke lui?
Inderdaad is het tijd voor een hele grote schoonmaak.
Voor wie doe jij t eigenlijk?
@kloopindeslootjijook | 05-05-17 | 13:57
"de gewone loonslaaf overal zelf voor moet opdraaien en met moeite z'n kleine 3e handsje op de weg weet te houden en niet weet hoe hij z'n tandartsrekening moet betalen."
Dat is niet zo gek omdat zowel bij de Rabobank alswel Verkeer en Waterstaat men verwacht dat je even 2 weken als ZZP'er voor niks gaat werken. Nou ben ik geen SP stemmer, echter ben wel van mening dat de mensen die deze ziek manier van zakendoen vervolgd moeten worden voor Poging tot Slavernij. Geeft ook weer aan omdat een ministerie hier aan mee doet hoe verrot Nederland is in de bestuurslaag.
Volgende stap is dat de Politietoppers naar een gratis concert van The Police gaan, die dan speciaal voor de gelegenheid een aangepaste versie van Roxanne voor Joris Demmink gaan zingen (van uw belastingcenten).
.
Joris you don't have to put on the red light.
Those days are over you don't have to sell these children every night.
Bernhard and Erik walk the streets for money, they don't care if it's wrong or if it's right.
Joris you don't have to put on the red light.
.
Gordon erbij, de VVD-premier en die Halve .. gezellig!
Daar sta je dan als minimaal verdienende flitser langs de snelweg, in opdracht van je baas geld te genereren ten bate van de corrupte top. Gehaat door de automobilisten, vertrapt en misbruikt door de top.
De gewone agent is een laag opgeleide dombo die geen hoger salaris verdient. Als ze dan wat te klagen hebben pakken ze toch een droombaan in de private sector of worden ze zelf ondernemer. Zeikers zijn het.
Op het gebied van Europese Aanbesteding heeft de politieorganisatie ook al geen brandschoon geweten. Er zit iets ernstigs fout in die organiatie. Terwijl ze het goede voorbeeld zouden moeten geven. Net als politici.
Wat maakt deze Erik Akerboom, die onlangs de politie nog ''te wit'' noemde, tot zon geweldige politiechef?
Wel nuanceren hè. Alleen de top is zo rot als een mispel. De diender op straat beperkt zich tot diefstal door middel van flitsen en de buit wordt dan ook nog volautomatisch in de bodemloze schatkist van de Staat der Nederlanden gestort.
BJtheman | 05-05-17 | 13:01
Acht Cola, Acht Bier?
Desmoulins | 05-05-17 | 13:41
Nou misschien het salaris. Die SP-ers leveren e.e.a. in, dus ze doen het niet voor de poen, dat moet ik ze nageven. Ze lopen niet lekker de status-politicus uit te hangen in een pak voor veel geld. Voor het geld hoef je ook geen agent te worden. Het zou niet verbazen als sommige er iets bij nodig hebben om rond te komen.
Maar verder is dat gedoe toch overal zo. Zit je lekker wat hoger in de boom dan kan je vanalles declareren van etentjes en uitjes tot dikke leasebakken terwijl een de gewone loonslaaf overal zelf voor moet opdraaien en met moeite z'n kleine 3e handsje op de weg weet te houden en niet weet hoe hij z'n tandartsrekening moet betalen.
@ Watching the Wheels | 05-05-17 | 13:49
Let de komende tijd op de carrière van mevrouw Edith Schippers (één van de velen, maar bij haar ligt het er zo dik bovenop).
@ Ommezwaai | 05-05-17 | 13:42
ja wel hoor, dat heet (of is het heette) pvda.
Wat verwacht je anders van deze "politiek commissarissen". Ze zitten immers ,als alle politiek geengageerde baantjesjagers, ook bij een politieke partij als PvdA en D66. En beginnen dan op te vallen door de juiste politiek correcte zinnen uit te braken. Net zo lang tot ze worden beloond door hun politieke bazen. Eenmaal daar beland is het precies als bij alle bestuurders met een politieke achtergrond. Graaien, graaien en nog meer binnengraaien en tegelijkertijd de organisatie die ze leiden tot de grond toe afbreken en het personeel tot wanhoop drijven.
Nou, ik ben wel heel dankbaar dat ze dit onderzoek doen. En als ze het serieus doen en de echt verantwoordelijken aanpakken. Heel erg fijn. Hopelijk krijgt geen onderschikte de schuld, want mensen worden gedwongen om mee te doen en om later als schild te dienen voor als er iets mis gaat.
En vergeet de korpschef niet die ook altijd zijn mond vol heeft over integriteit en dat dienders die een relatie met een collega aangaan dit per omgaande moeten melden bij hun leidinggevende. Dat hij zelf twee keer een secretaresse met de korte hengel een witte douche gaf en daarna de dames liet overplaatsen weet inmiddels half het korps. Maar hij schijnt er mee weg te komen. Misschien is dit hier een mooi platform om zijn naam bekend te maken. Oh wacht, dan heb ik binnen twee dagen een advocaat op mijn nek wegens 'smaad' en daar heb ik geen zin in...
De politie zakte al aardig in het moeras toen ik met pensioen ging. God wat was ik blij dat ik er mee kon stoppen. En ziet, het is dus de laatste 10 jaar nog veel erger geworden.
Wat een sloeders als zij niet eens in staat zijn om hun eigen toegangskaartje te kopen. Maar ja, men vindt het kennelijk normaal dat elke leidinggevende gratis en voor niets overal naar toe kan gaan. Wordt tijd voor een cultuuromslag. Maar ben geloof ik een roepende in de woestijn.
En als het een concert van Phil Collins is? Heet dat dan ook evengoed nog feteren?
@Bakkeleures | 05-05-17 | 13:39
FTM schreef daar ook een artikel over " de zachte corruptie van de draaideur" www.ftm.nl/artikelen/de-zachte-corrup...
Dat krijg je als je instanties hebt die denken dat in plaats van er voor de burger te zijn, ze boven de burger staan om de burger in toom te houden. Heeft met mentaliteit te maken.
-
Maar kun je het ze kwalijk nemen? Als op Dumpert een agent zich weer eens misdraagt alsof hij inderdaad kan doen wat hij wilt, zijn de reacties erover een en al enthousiasme. Dat terwijl beide toch vanuit een zelfde wij staan boven jullie mentaliteit komt. Juich dat dan ook niet meer aan.
@Bakkeleures | 05-05-17 | 13:36
Ik zou zeggen bel de politie .. oh wacht ...
Je zou toch haast denken dat het bijna niet verrotter kan... Toch dus.
Beroep = Boerenlul | 05-05-17 | 13:12
SP? Man man man...
Het verschil met het oostblok is dat corruptie in Nederland legaal is. Iemand al gemeld dat Akerboom een VVD'er is? Dat sinds Rutte I de VVD tegenwoordig bezig is om met name VVD'ers te benoemen in het ambtelijk apparaat? Een soort inhaalslag op de PvdA en het CDA aan het doen is wat dat betreft?
Bolkestijn en Wiegel zouden niets meer van deze aparatsjiks moeten hebben.
@ mezelf
Ik voeg daaraan toe dat de straffen op zulk misbruik enorm moeten zijn, zodat ze er niet mee weg kunnen komen. Nu trekken ze het boetekleed aan (zie ook: Hennie van de VVD) en na een afkoelperiode (doorbetaald natuurlijk) krijgen ze elders weer een baante uit de luwte, nog beter betaald dan het vorige.
Daarom: zwaar straffen.
De chefs moeten zich op de hoogte stellen van hoe het volk zich gedraagt tijdens evenementen en zich inleven in crimineel gedrag. Anders kun je nooit een handhavingsbeleid opstellen.
Eén goeden sneer naar schijnheiligerd Hetzeberg.
Diknekken. Lees "Puinhopen van 8 jaar paars" door wijlen Pim Fortuyn maar eens, daarin staat duidelijk beschreven hoe het management van alle overheid en semi-overheid (denk aan zorg) moet worden ingericht. Er zijn nu veel te veel lagen met vage bevoegdheden, te veel mogelijkheden om elkaar de hand boven het hoofd te houden en - belangrijk voor u en mij - al die lagen kosten veel geld maar voegen niets toe aan het eindproduct, dat wordt verhoudingsgewijs steeds slechter.
Mijn echtgenote werkte tot voor kort in de bejaardenzorg, een drama. Heel veel managers die nog nooit een bejaarde van dichtbij hebben gezien, laat staan dat ze effectief zorg bieden. Hoop poeha over van alles en nog wat, stuurgroep hier, klankborden daar en intussen staan de meisjes verzorgenden met het zweet in de bilnaad oudjes 1x per week te douchen. Terwijl die FTE's die lopen te managen maar uiteindelijk niks voor elkaar boksen beter aan het bed konden staan met 1 baas in zo'n bejaardenhuis die af en toe de knoet erover gooit.
Bij de politie idem. Een goeie integriteits-afdeling en verder niet teveel soebatten en zorgen dat de wouten op straat lopen en niet achter een bureau zitten. Dát schijnt die top niet voor mekaar te krijgen, vast omdat ze druk zijn met welk concert ze nu weer moeten bezoeken. Mij een raadsel wat zoiets met hun werk te maken kan hebben. Geen commerciële belangen te behartigen, enkelt en alleen gemeenschapsgeld opmaken. En ik vind dat ze daarvoor ter verantwoordig geroepen moeten worden.
En gisteravond stonden ze vooraan bij de dodenherdenking op de dam.
Ze hebben lak aan de wet, die Balkenendenorm geldt zelfs niet voor Balkenende.
Hypocriete gereformeerde stijfselkop Akerboom kwam al 7 minuten over 7 met z'n voorgetikte persberichtje vol standaard 'u burgers zijn dom klapvee dat je moet laten denken dat de plisies heilige mennekes zijn die nooit wat fout doen want integriteit hoog in het vaandel hebben staand'-geblablabla waar je bloed weer van achter je oren begint te ruisen en je bijna gewelddadige moordneigingen van krijgt op zo'n dag als vandaag.
Bernard Welten, dat is toch die grootgraaiende Demmink-bezoeker die op een normale vraag van een "zijn salaris mede ophoestende burger" slechts antwoordde dat hij vond dat betreffende burger uit z'n mond stonk? Dat krijg je van dat ophoesten. youtu.be/4LM_PcFb6J8?t=68
De bestuurlijke en rechterlijk uitvoerende laag in Nederland is door en door verrot.
Van enige zelfreflectie of een begin van een aanpak is nog geen glimp op te vangen.
Rookgordijnen creëren, de boel bedriegen en ongegeneerd graaien in de geldkist die gevuld wordt door de hardwerkende burgers en straatagenten.
Maar we willen het zelf hoor, we kiezen zelf de partijen die dit tolereren of er zelfs aan meedoen.
-weggejorist-
Het begint er steeds meer op te lijken dat het bestuur van Nederland door en door rot is.
Beroep = Boerenlul | 05-05-17 | 13:12
Het is verrot. Al heel lang. En ik weet niet hoeveel voorbeelden NL nog wilt hebben voordat ze wakker worden. 15 maart was weer een goed voorbeeld van de dome, domme Nederlander die zich laat piepelen en in slaap sussen... Mensen stemmen zichzelf de armoede en ellende in.
De Nederlandse politie heeft toch al zo'n fijn imago van slappe hap, dikke wijven, Melkert allochtonen, allemaal in iets te grote jassen, en lekker flitsen langs de snelweg. Handig ook want iemand moet al die centen voor de top ophoesten niet waar.
En de Nederlander is al crimineel als hij tussen de 1 en 5 km te hard rijdt?Een van de redenen waarom men het Apparaat niet meer respecteert.Het staats incasso bureau moet(alweer) eens voor eigen deur vegen en wel boven aan beginnen svp.Nu voor de echt.
Geitneukistan
Ze kunnen dus gewoon dat corrupt tshirt weer in de herprint doen.
Het begint er steeds meer op te lijken dat het bestuur van Nederland door en door rot is. Dat geldt voor politici van de regerings partijen, maar ook voor Gemeenten en de top van het ambtenaren apparaat. Voorheen kwam mee hier mee weg. Totdat de politiek besloot als uitgangspunt van beleid te nemen dat de overheid (landelijk en op lokaal niveau) dat het de burger niet langer vertrouwd, en op basis van die relatie wantrouwen zaken doet met de burger. Nu burgers doorhebben verschrikkelijk genaaid te worden door het openbaar bestuur en slechts langzaam mondiger worden, blijkt dat de mensen die deze draai in cultuur in gang gezet hebben zelf nog meer corrupt dan hun directe collega zijn. Het doorbreken van deze tendens zal geen eenvoudige taak zijn, maar in ieder geval gedaan moeten worden door een partij van buiten het bestel zoals FvD of SP in ieder geval geen partij die reeds Burgemeesters o.i.d. levert.
Is het al de 14e van juli? *Zeis slijpen gaat*
Die politiemensen waren waarschijnlijk gewoon bezig met een undercover-operatie en/of waren in burger bij de voetbalwedstrijden en die concerten om toe te zien dat er geen illegale dingen gebeurden en om de veiligheid van de burger te waarborgen.
Integriteit is een groot goed als je het voor je karretje kunt spannen.
al eens eerder vermeld.
Boston 1 miljoen inwoners ,3000 politiemedewerkers
Amsterdam/Amstelland 1 miljoen inwoners ,6000 politiemedewerkers.
oplossingspercentage geweldsdelicten in Boston 3 maal hoger.
I rest my case
Lekker die graaiers overal. Maar als de regering die er op toe moet zien dat het goed gaat ook uit graaiers (lees: VVD'ers) bestaat, zal het probleem natuurlijk nooit verdwijnen.
Elke top in ambtenaaristan is drukker met eigenbelang dan gemeenschapsbelang.
-weggejorist-
Het prioriteitenlijstje van de politie:
1) Het vergroten van de organisatie en het budget.
2) Het persoonlijk belang van figuren met een sleutelpositie behartigen.
3) Het binnenhalen van geld van burgers voor De Kroon.
4) Het opbouwen van een positief imago.
Mocht u ooit de politie nodig hebben, zorg dan dat u aan één van deze prioriteiten een bijdrage kunt leveren, anders kunt u ongezien de tyfus krijgen, of doodvallen.
Ik denk wel eens: Dit land heeft een revolutie/staatsgreep nodig. Zo eentje waarbij koppen rollen en bloed door de straten loopt.
En allemaal hebben ze nauwe banden met de VVD.
Krijgt de afkorting ACAB.... toch ineens weer meer betekenis!
Vergeet de cultuur binnen de politie niet. Iedereen probeert ten koste van een collega bovenop te komen in de hoop op een beetje fatsoenlijk salaris. In plaats van een teamgevoel is het gewoon dog eat dog geworden.
Als je met zo'n riant salaris niet eens je eigen ticket wilt betalen voor wedstrijden en concerten dan ben je gewoon een pin.
REAGEER OOK