Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

GSTV. Op jacht naar de Chipkaartmiljoenen

Een semi-overheid die geen winst mag maken maar toch €55 miljoen winst maakt. Zo gaat dat in de halfgeprivatiseerde hel die Nederland heet. Translink, het bedrijf achter de vermaledijde OV Chipkaart kreeg het voor elkaar om tegen de afspraken in miljoenen winst te maken op de kaartjes. Rest natuurlijk de vraag waar al die poet gebleven is: Renée checkte in bij Translink om eens te kijken of uw zuurverdiende centjes daar tegen de plinten klotsen. Oh, en boze reizigers reageren!

Reaguursels

Inloggen

Volkomen offtopic maar die mevrouw in het rood met dat OVkaart hoofd heeft wel hele lekkere tieten.

Lampelul | 16-02-17 | 11:57

Denk aan een bakker die je budget voor broodjes van een hele maand tegelijk wil hebben, en dan je volkorenknip en krentenbolletjes er weer afboekt. DIe heeft jouw geld lekker al binnen.
Snappen jullie het nog al? TLS is een bank mensen. Het reistegeoed van miljoenen huishoudens tegelijk op je rekening, wie wil dat nou niet! Want het tegoed op je kaart is niet jouw geld meer, het is een tegoed. Je geld staat op de rekening van TLS zodra je je kaart opvult.
Een voorzichtige berekening. Stel, elk huishouden in Nederland (CBS: 7 720 787) heeft gemiddeld 1 OV chipkaart waar € 50 op staat: € 386.039.350 En dat heb je binnen vóór je vastloopt op de kapotte wissels en seinen.
Geniaal.

dezenicknameisbezet | 16-02-17 | 10:32

Uiteindelijk zal een groot deel van het belastinggeld (bedoeld om de maatschappij te laten functioneren)in hedgefunds terecht komen , waar het verder niets doet, behalve 1 of andere pipo nog rijker maken, dan hij al was.
Het amerikaanse begrotingstekort = zo groot, dat er geen naam meer is om het bedrag te benoemen.
Dit alles , om keer op keer, weer een zogenaamde crisis te genereren , om de rest van de wereld in een wurggreep te houden, en het buiten proportioneel grote leger, en inlichtingendiensten, aan de praat te kunnen houden.
PAY BACK YOUR DEBTS, AMERICA FIRST, motherfuckers !

cat22 | 16-02-17 | 10:15

Kluis? Niks kluis, je moet bij de plinten zoeken!

HeelStijl | 16-02-17 | 09:43

55 miljoen winst maken met een product dat niet deugt. Ik vind het knap.
Inchecken, uitchecken, vergeet je dat een keer dan kan het systeem niet eens herleiden wat je hebt gedaan of waar je bent geweest terwijl het massa's data opslaat. Vreemd. Een kaart van minder dan een euro kost verkoop € 7,50 en heeft de kwaliteit van minder dan een euro. Vreemd. Geld terug krijgen, inzicht in je gegevens, allemaal erg lastig. Vreemd.
Het OV heb ik al jaren niet meer van binnen gezien. Zoonlief van 8 heb ik nog eens mee in de bus genomen om hem het fenomeen te laten kennen, that's it. Als ik voor 50 euri het land een dag lang kan rond rijden met de auto maar het met de trein minimaal 2x zo duur is, dan is het OV toch kansloos?
Mijn advies: gratis OV. Kun je al die geldverslindende shit afschaffen.

Bakkeleures | 16-02-17 | 09:26

Raar zeg in Nederland... Bij bijna elke vernieuwing vanuit de overheid duikt er weer een clubje op dat geld eraan verdient. Niet zelden bestuurd door vriendjes of partners.

WillemWordtWakker | 16-02-17 | 08:51

@klimgek | 15-02-17 | 21:07

Zolang jij nou maar gelooft dat de marktwerking de oorzaak is dat je 3,- minder bent gaan betalen moet je ook wel snel happy zijn... er zijn geen grotere criminelen dan die hele telefoonprovider bende die hun eigen moeder d'r kunstknie nog zouden verkopen als ze er geld voor zouden krijgen dus marktwerking in de telecom? Naaahhhhjj

balletje_1967 | 16-02-17 | 08:01

Xirdalan | 15-02-17 | 23:54

Idd en bouw wegen.

Is de multimiljarden kostende betuwelijn al eens aangesloten op de Duitsers? Winst?
Is de multimiljarden kostende HSL al een succes?

De A4 is af en toe een achtbaan qua wegdek en het beton bergaat reeds.

Maar goed, overheidsgeld voor OV. Net zo effectief als ontwikkelingshulp en voor de droomlinksmens net zo belangrijk en vanzelfsprekend.

Devadip | 16-02-17 | 05:48

Tom Staal had zich niet zo gemakkelijk de deur uit laten zetten als deze lieve schoolkrant-miep.
Laat dit soort klussen nu voortaan aan hem over.

daytripper | 16-02-17 | 05:03

Ik heb sinds de invoering van de OV chipkaart geen trein meer van binnen gezien.... oh ja, toch wel... alleen als ik visite wegbracht naar het station.

Stormageddon | 16-02-17 | 00:12

... en daarom beste mensen: trap niet in de linkse fake news klimaathysterie en koop een auto!

Xirdalan | 15-02-17 | 23:54

Walgelijk bedrijf. Misschien is het leuk een actie op te
zetten. Een hefboom voor de deur die alleen open gaat als je betaald.

Dat hele OV systeem is een grote oplichterij en is eigenlijk totaal overbodig maar nu weten we waarom het toch nodig was.

spoofzor | 15-02-17 | 23:47

met de trein reizen in de randstad kost je ongeveer een werkdag in de week aan wachttijd op een koud, smerig en onveilig station. 2de klas betalen en blij zijn als je een staplek op het balkon kan bemachtigen.

eriksweet | 15-02-17 | 23:40

Berbaar | 15-02-17 | 21:48
Mensen die hun"financiele"zaakjes goed op orde hebben, hebben dat over de rug van een ander.
Zijn er andere zaakjes dan die je goed op orde moet hebben? Dacht het niet.

Cobalt bomb | 15-02-17 | 23:35

Pedronegro | 15-02-17 | 21:21
Die 55 milj. is alleen maar het bedrag wat naar buiten kwam. Zeker van de bar gevallen toen ze bier gingen bestellen.
Er zit al jaren veel meer geld in de Thans slinks operatie.
Dat de verzekeringshoeren nog grotere misdadigers zijn doet daar niks aan af. Ook daar geldt dat ze met vlag en wimpel geslaagd zijn. Iedereen vind het wel best want uch uch tante trees is ziek, mag ik nou gratis pilluh?

Cobalt bomb | 15-02-17 | 23:31

Alles kan met één plastic kaartje (ipv de 101 waar ze ons nu mee bestelen)

wil van reem-talma | 15-02-17 | 23:24

Berbaar | 15-02-17 | 22:07
Daar had jij bij moeten zijn. Niemand zat op ze te wachten, ze hadden het grootste rotzooi product aller tijden en door hen is het reizen alleen maar duurder geworden en werkt het systeem alleen maar wrevel in de hand. Gevalletje de Eskimo laten geloven dat ie een koelkast nodig heeft.
En toch kudo's hoor. Al jaren winst. Duidelijk een gevalletje daar had je bij kunnen zijn. Goeie club, snap heel die zogenaamde verbouwing niet helemaal. Een paar zee containers ergens op de maasvlakte was ook prima geweest om de "organisatie" te runnen maar soit. In het kader van de geloofwaardigheid zullen ze wel gedacht hebben.

Cobalt bomb | 15-02-17 | 23:22

@Osdorpertje | 15-02-17 | 22:22
Man zanik toch niet zo dat was met de strippenkaart niet anders.
Zeiken om het zeiken, Hollandscher wordt het niet.

Berbaar | 15-02-17 | 22:40

Alweer een paar jaartjes geleden was een aflevering van een consumentenprogramma op de NPO (jawel, ze doen daar af en toe ook wat goeds) gewijd aan deze door de overheid gelegaliseerde roversbende. Er kraaide geen haan naar.

De Vrijlansier | 15-02-17 | 22:25

De Fyra moet toch ergens van betaald worden. Hebben we het geld al terug van de Italianen of was het bonnetje kwijt?

poisonivy | 15-02-17 | 22:24

@Berbaar | 15-02-17 | 21:38
Een paar Euro per verlopen chipkaart maal miljoenen reizigers loopt op tot behoorlijke bedragen. Hier hebben ze expres een drempel op geworpen.
En zolang er geld op je chipkaart staat kan translink er rente over vragen. De rente staat op het moment niet zo hoog, maar het geld is in het bezit van translink dus ze kunnen het tijdelijk op een rente dragende rekening zetten tot het gebruikt wordt.
En vergeten uit te checken is eenvoudig te controleren omdat je vlak daarna weer incheckt en niet doorreist naar de eindhalte, maar ook daar worden drempels opgeworpen om je geld terug te vragen.

Osdorpertje | 15-02-17 | 22:22

Geen Kamervragen vooral niet in eigen vlees/poen snijden en de NPO is vooral druk met plassex video's en Wilders bashen.

Toontje-lager | 15-02-17 | 22:13

@Schwanz | 15-02-17 | 22:01
Ach ze zijn niet met 55 mio de deur uit gelopen en als die club 1 euro verlies had gemaakt dan waren de rapen ook gaar.
Zeiken om te zeiken meer niet maar daar schijnen hier tegenwoordig veel liefhebberTs van te zijn.
De Paay doctrine zegmaar ;)

Berbaar | 15-02-17 | 22:07

Je hebt overal goedkope, en makkelijke vrouwen. Van Appelscha, tot aan Amsterdam.

Ing. Van der Pik | 15-02-17 | 22:05

-weggejorist-

Klassenfeind | 15-02-17 | 22:04

Die in het roze doet me aan een ex-vriendin in Papendrecht denken, maar ik heb overal wel ex-vriendinnen.

Ing. Van der Pik | 15-02-17 | 22:03

Kijk, dit soort acties is waarvoor ik op GS kom. Besteed daar je aandacht aan, ipv aan dat suffe GP waar (buiten de potentiële -is dik salaris- GP-kamerleden) verder niemand op zit te wachten.

Blijft jammer dat jullie met vacuümbommen, bommen bedoelden die jullie in een zelf gecreëerd vacuüm laten ontploffen want de buitenwereld merkt er tot op heden echt niks van.

Johnweer | 15-02-17 | 22:03

Berbaar | 15-02-17 | 21:48
Boeit zeker, als zij ook aantoonbare prestaties zouden leveren; pilletje tegen longkanker o.i.d.. €55 mio winst maken met non-profit organisatie met OV-kaart die ook nog eens privacy schendt en eigenlijk onnodig is, grenst aan criminele.

Schwanz | 15-02-17 | 22:01

Translink +1 voor de tieten.

dr Rechts | 15-02-17 | 22:00

Madam Translink heeft mediatraining gehad van Ella Vogelaar denk ik.
Zwartbroek | 15-02-17 | 21:26

Nee hoor, Anita Hilhorst is een HEAO'er. Geen communicatie-meisje. Ik vermoed, gezien de naam dat er sprake is van ons-kent-ons-mentaliteit.

Yoo2621 | 15-02-17 | 21:59

@Berbaar

Dank voor de tip! Toch doe ik er helaas weinig geks mee.

Thijsmans | 15-02-17 | 21:59

Welke lobbyist heeft dit voor Translink geregeld?

dr Rechts | 15-02-17 | 21:58

Berbaar? Shut up.

Charles de Batz | 15-02-17 | 21:58

Nul alternatieven voor dat schijt pasje die alleen maar is bedacht om prijzen voor het OV ongezien te kunnen blijven verhogen. Het is voor mij inmiddels TWEE keer zo duur om met OPENBAAR vervoer naar mijn vriendin in de achterhoek te reizen.

Retour met de trein: 43,86 Euro
Retour met de auto: 25,69 Euro

Hoe durven ze het überhaupt nog OPENBAAR vervoer te noemen vraag ik me dan af.

Thijsmans | 15-02-17 | 21:57

Ik erger me nog steeds aan de smoel van Bussemaker toen ze hardop loog dat anoniem reizen niet duurder zou worden.

Zoon van Boer | 15-02-17 | 21:57

Tja, ook NL is gewoon een bananenrepubliek alleen verkopen ze meestal wat beter

dubbelq | 15-02-17 | 21:55

-weggejorist-

herman4298 | 15-02-17 | 21:54

@Thijsmans | 15-02-17 | 21:47
"intensief gebruik"??
Huh je houdt die dingen voor een scanner daar slijten ze niet van.
Misschien die kaart eens niet gebruiken om Uw coke mee lijnen of de buurman's deur open te flipperen, extra gratis tip.

Berbaar | 15-02-17 | 21:53

Ook niet vergeten:
Roos Vermeij (PvdA), wiki:
- 1998 lid campagneteam PvdA
- 2000-2002 politiek adviseur ministerie van Verkeer en Waterstaat
- daarna directielid TransLink Systems
- 2006 lid Tweede Kamer
Echt, als je nou nog PvdA stemt, dan heb je echt een steekje los.

Koning Koel | 15-02-17 | 21:52

@Mesmer | 15-02-17 | 21:05
Vooral voor buitenlanders is het verschrikkelijk. Behalve als je apotheker of zo bent die krijgen het dan weer uitgelegd.

miko | 15-02-17 | 21:51

@Schwanz | 15-02-17 | 21:40
Ja en boeit het dat die 2 knakkers 250K per jaar verdienen?
Heerlijk Hollandsch om te gaan zeiken over mensen die hun zaakjes (iig financieel) wél voor elkaar hebben.

Berbaar | 15-02-17 | 21:48

Ik kan hier zo pislink van worden he.. Stelletje graaiers.
Ik heb inmiddels al meer dan 50 euro moeten uitgeven aan ov-chipkaarten omdat die dingen ook nog eens stuk blijven gaan bij intensief gebruik. Laatste keer is m'n ov-chipkaart gestolen, mocht ik als extra straf 11,50 in plaats van 7,50 betalen. Wat ga ik er van terug zien? Helemaal niks.. En als die treinen nou eens op tijd reden, maar ho maar..

Thijsmans | 15-02-17 | 21:47

@Osdorpertje | 15-02-17 | 21:29
Rente, welke rente?
Vergeten uit te checken? Eigen schuld dikke bult.
Saldo terug vragen, waarom? Verder klein bier die paar euro.

Berbaar | 15-02-17 | 21:38

2 dingen schieten me te binnen na het zien van deze repo:
Daffy Duck. Tetten.

keestelpro | 15-02-17 | 21:38

Volgens mij kan die Rene de mensheid meer een plezier doen als ze op haar rug haar geld gaat verdienen. Wat is dit slecht!

Dick Amenaat | 15-02-17 | 21:33

€7,00 vragen voor een chipkaart die €0,88 kost om te produceren.
Rente over het geld wat op die kaart staat maar niet gebruikt wordt.
Geld dat je kwijtgeraakt als je vergeet uit te checken.
Kosten berekenen om je saldo terug te vragen.
Zo vreemd is het niet dat ze miljoenen winst maken.
Sterker nog, ze hadden nog meer winst kunnen maken door een buitenlandse chipkaart te kopiëren in plaats van er zelf eentje te ontwikkelen. Toen ze begonnen met het ontwikkelen bestonden er als chipkaarten in Londen, Singapore, Hong Kong en Tokio, maar als verkapte subsidie aan een chip maker moesten wij er zo nodig zelf eentje ontwikkelen.
Die 55 miljoen winst had er makkelijk 100 miljoen meer kunnen zijn. Minstens.

Osdorpertje | 15-02-17 | 21:29

Kleuter televee meer niet.
Verder boeien, als er niks onder de streep overblijft is er ook weer wat te zeiken.

Berbaar | 15-02-17 | 21:29

Madam Translink heeft mediatraining gehad van Ella Vogelaar denk ik.

Zwartbroek | 15-02-17 | 21:26

WellusNietus | 15-02-17 | 20:46
Watching the Wheels | 15-02-17 | 21:08
Ze realiseren die winst over 5 boekjaren.
Zo ken ik nog iets met zorgverzekeraars,
dat is pas serieus geld..... dit bedragje is lauwe pis en een afleidingsmanoeuvre voor iets.

Pedronegro | 15-02-17 | 21:21

Groeten uit Tallinn, gratis openbaar vervoer in de stad, maar wel met een chipkaart voor maar liefst 2,-! m.tallinn.ee/eng/pilet/

ecksema | 15-02-17 | 21:20

Wie zitten er in de RvC / RvB?
.
En misschien wat zicht op lidmaatschappen van politieke partijen?
.
Ik geef het u op een briefje...

Parel van het Zuiden | 15-02-17 | 21:19

Ik had verwacht dat Jesse Klaver enorme stampei zou maken, echter oorverdovende stilte....

Astroturfer | 15-02-17 | 21:18

Anita Hilhorst? is ze niet de familie van die PvdA'er? kan veel verklaren! Baantjesmolen?

Yoo2621 | 15-02-17 | 21:17

Afspraak voor na de verbouwing is gemaakt neem ik aan?

jip_86 | 15-02-17 | 21:13

pindas bij dit gevalletje semioverheid, wat dacht je van al dat verdwenen geld in de zorg, energie, huisvesting en ga zo maar door. de semi overheid graait nog meer als de politiek. o nee wacht na de politiek zijn er vette bannen bij de semi overheid voor de politieke kneuzen.

Rest In Privacy | 15-02-17 | 21:13

Tja, zo werken dat soort dingen in een ondemocratische bananenmonarchie.

Slipsnifter | 15-02-17 | 21:11

@Pedronegro | 15-02-17 | 20:36
11 miljoen schijnt 55 miljoen te zijn, maar het gaat niet eens om het bedrag. Het gaat erom dat ze al die jaren als ze tekort kwamen hun hand op hielden en nu hoor je ze niet en geven ze het geld uit in het circuitje.

Watching the Wheels | 15-02-17 | 21:08

Tsja. Van de week ontving ik een berichtje van mijn telefoon provider: Meer MB's, meer belminuten voor minder geld, zonder dat ik als consument wat hoef te doen. DAT is marktwerking! Toverwoord: concurrentie.
Translink is een monopolist die enkel sinds de term "interne klant" geïntroduceerd is, klantvriendelijk is.
Het enige "marktonderzoek" dat ooit door Translink gepleegd is betrof de vraag vanaf welk bedrag het reisvee.. eh, de klant.. eh.. de reiziger hen met pek en veren door de straten zou sleuren.
Het OV en translink kunnen hun klantenhatende wanprodukt enkel slijten omdat de overheid autorijden nóg duurder gemaakt heeft.

klimgek | 15-02-17 | 21:07

@Paintertje | 15-02-17 | 20:59
Geld terugkrijgen?
*moehahaha*

necrosis | 15-02-17 | 21:06

Paaltjes=poortjes.

Meeroever | 15-02-17 | 21:06

Er zijn nu paaltjes op de stations. Bij de paaltjes staan continu bewakers/agenten/conducteurs. Om te belemmeren dat er mensen zijn die over de poortjes springen...

In de trein wordt je nog steeds gecontroleerd.

Althans in bij Arriva in het Noorden. Zal uiteindelijk wel bezuinigd worden op het personeel, maar tot nu toe kost het hele systeem alleen maar méér geld.

Meeroever | 15-02-17 | 21:06

En ondertussen kun je met je creditkaart gebruik maken van de underground in Londen. Die hele ov-chipkaart is helemaal niet nodig.

Mesmer | 15-02-17 | 21:05

OV = Ons Veel. Zo werkt het in Nederland, burgers zijn slaven, studenten en huiseigenaren moeten zich liefst giroblauw lenen voor brakke producten. En de winst komt in de zak van Bouwend Nederland en de bankenvriendjes. Cdamiel zei het al tegen de CDA-opvolger van Elco: "Maxime, je bent een christendemocraat in hart'n'niere, jij zou je eigen club nooit verloochenen". Some animals are more equal than other animals. Hoe is het eigenlijk met de gouden uwvc-pot van Tjibbe van die partij van de banken? Geen cent naar de Grieken, iedere niet-werkende niet-Nederlander 1000 euro erbij, nee = ja.

Watching the Wheels | 15-02-17 | 21:04

En er veranderd niks, ze mogen gewoon door stelen.

fleurtje | 15-02-17 | 21:01

Hoe krijg ik mijn teveel betaalde geld terug? Ik heb voor dat plastic kaartje € 7,50 betaald.

Paintertje | 15-02-17 | 20:59

Ik snap niet dat men hier zo verwonderd over is. Tijdens de implementatie van het systeem werd al duidelijk dat de leiding van dat bedrijf er vooral voor zichzelf zat en niet om het OV goed te regelen.

Bytemaster | 15-02-17 | 20:58

Hoeveel van dit soort gegunde monopolies die geld sluizen naar geestverwanten bestaan er?

Postcodeloterij?

NS

Sociale fondsen van allerlei pluimage?

NPO?

En allemaal door wetgeving en bijbehorende dwingelandij tot stand gebracht.

Devadip | 15-02-17 | 20:55

Je zou ze toch allemaal in de bek willen pissen!
Welke ICT,er zet even een website op, met alle leugens van politici? Of kan de server dat niet aan?

Rest In Privacy | 15-02-17 | 20:51

Waarom kan geen enkele woordvoerder daadwerkelijk het vak van 'woord voeren' uitvoeren?

Behalve Ellie Lust van de Politie dan, die snapt het.

Hans Gruber | 15-02-17 | 20:51

Poepoe, 11M winst. Hoe durven ze.
Pedronegro | 15-02-17 | 20:36
55 Miljoen..

WellusNietus | 15-02-17 | 20:46

necrosis | 15-02-17 | 20:40

Ook zonder winst kun je cashen als een gek met een monopolie aangereikt door de staat. Als je geen winst mag maken moet je voorzieningen gaan vormen en veel extra dingen gaan doen zodat je macht en invloed kan uitoefenen. Een geldbuidel geeft altijd macht.

Ze hebben de centen echter als winst geboekt. Dat zal hersteld worden en dan is er zeker geen probleem meer.

Ziek.

Devadip | 15-02-17 | 20:45

Heimelijk terug denkend aan de OV kaart. Die had Pim destijds geregeld.

Nehemia | 15-02-17 | 20:43

De politici, die dit project gestart zijn, gewoon opsluiten! Dit soort faalprojecten met belastinggeld moet eens consequenties hebben, anders houdt het nooit op!

saintinel | 15-02-17 | 20:43

@Pedronegro | 15-02-17 | 20:36
De afspraak was dat de kaart prijs-neutraal moest zijn.
Maar het kabinet is niet in zijn eerste leugen gestikt.

necrosis | 15-02-17 | 20:40

Of het nou om het spoor gaat of om woningbouwverenigingen (hallo laurentius, wsg, enz), zodra er iets te graaien valt uit de gemeenschappelijke pot dan word het niet nagelaten.
Schering en inslag, geen kamervragen en op naar het volgende leeg te trekken potje.

MinderStijl | 15-02-17 | 20:40

Topcombi. Monopolie van de staat en cashen als een ondernemer. Ruimte voor vele baantjes uit de carrousel.

Devadip | 15-02-17 | 20:39

Daarom: koop een auto, het liefst licht in gewicht en op leeftijd.

necrosis | 15-02-17 | 20:38

Poepoe, 11M winst. Hoe durven ze.

Pedronegro | 15-02-17 | 20:36

Hier wordt je toch translink van?

Nehemia | 15-02-17 | 20:34

Nee, niet verwacht dit hoor.

Misschien kamervragen na de verkiezingen?

IPNP | 15-02-17 | 20:32

Dat doen ze heel makkelijk.
Bij een geschil verwijst Granslink naar de vervoerder, bijvoorbeeld NS en de vervoerder naar Translink.
Kastje-muur verhaal dus.

Mastermattie | 15-02-17 | 20:27

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl