Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Gevonden! Meest bizarre presidentskandidaat ooit

robertoduterte.jpgFilipijnse presidentskandidaat Roberto Duterte heeft een grapje gemaakt. In 1989 was er in de stad Davao City -waar Duterte 22 jaar burgemeester is geweest- een gevangenisopstand, waarbij een Australische zendelinge verkracht werd. Tijdens een speech vorige week zei Roberto Duterte dat het zonde was dat ze door de gevangenen is verkracht, want de burgemeester had natuurlijk al eerste over haar heen moeten gaan. Hilarisch grapje natuurlijk, vooral omdat de zendelinge daarna afgeslacht werd. Hans Teeuwen eat your heart out. Hier de video (van de speech, niet van de verkrachting en de moord), zonder ondertiteling, maar uw Filipijns is vast uitstekend om de nuance er uit te halen. Uiteraard werd hem om excuses gevraagd door de Lechon ten Broekes van het archipel, maar daarop zei Roberto dat hij liever de verkiezingen verliest dan excuses te maken voor een steengoede rape joke. Kijk. Dit is een man van principes, die safe spaces verkracht alsof het zendelingen zijn tijdens een Filipijnse gevangenisopstand. Sowieso doet Roberto Duterte iemand als Donald Trump verbleken. Zo belooft hij 100.000 criminelen te executeren zodra hij president is. Dat zijn de betere verkiezingsbelofte. Maakt meer indruk dan 'iedereen gratis 1000 euro!'. Nee, gewoon een genocide beloven tussen de grappen over verkrachte zendelingen door. Dit is een presidentskandidaat die over criminelen zegt: 'ik ga jullie allemaal vermoorden. Ik maak geen geintje, ik ga jullie allemaal afslachten.' Geen loze woorden ook, want als burgemeester van Davao City heeft hij de stad veranderd van murder capital van de Filipijnen tot toeristisch paradijs. En in de tussentijd de bijnaam 'The Punisher' verdiend. Dan volgt nu een trailer van zes minuten over zijn presidentschap, want dit zijn de betere verkiezingsspotjes.

Reaguursels

Inloggen

Blij verrast door de diepzinnige reactie dat als schril contrast staat tegenover het leutige geschreven artikel.
Ik volg het Filipijnse proces niet zo op de voet, ik heb het al druk zat met de Amerikanen, maar mijn vrouw weet er alles van. En van wat ik zoal opvang, is dat meneer Duterte een super-populist is, heel veel aanhang heeft dat bijzonder intolerant is t.o.v. andere meningen (linksig dus), deals heeft gesloten met Communistische terreurgroeperingen en nu flirt met China - door achtereenvolgens Australië en de Verenigde Staten te schofferen.
Je hoeft geen rocketscientist te wezen om te weten wat er gaat gebeuren als hij aan de macht komt. Deal met China en een Staat van Beleg, er gaan zelfs geruchten dat hij de Marcossen weer aan de macht wil helpen.
Toch een kanttekening: Nederland hoeft op dit moment zich niet superieur te wanen t.o.v. electorale processen op de Filipijnen of elders, we hebben de afgelopen weken weer glashelder kunnen zien hoe hier de 'democratie' functioneert, en hoe een 'rogue' kabinet al een paar jaar zijn reet afveegt met de grondwet.

Rest In Privacy | 21-04-16 | 07:14

Volgens mevrouw Griendsven is het niet ongebruikelijk voor een official om vrouwen te misbruiken.
En ze kan het weten, als filipijnse.

Nu heb ik wel vaker dat ik filipijnse humor niet begrijp, maar met bovenstaande context en de merites van Duterte begrijp ik deze dan weer wel.

Fijn, zo'n ophef om cultuurverschil. Maar nu kun je eerlijk gezegd niet zulke diepgaande journalistiek verwachten in het westen tegenwoordig.

van Griendsven454572 | 20-04-16 | 17:10

Vertaling filmpje

(All the women were raped so during the first assault, because they retreated, the bodies they used as a cover, one of them was the corpse of the Australian woman layminister. Tsk, this is a problem. When the bodies were brought out, they were wrapped. I looked at her face, son of a bitch, she looks like a beautiful American actress. Son of a bitch, what a waste. What came to mind was, they raped her, they lined up. I was angry because she was raped, that's one thing. But she was so beautiful, the mayor should have been first. What a waste.)

Corwin02 | 20-04-16 | 16:52

Rodrigo, Roberto of Rudy Du30 (meerdere (nick)names zijn in de Filippijnen geen uitzondering*) is jurist. Nu zegt dat niet alles in een land waar je diploma's op straat kunt kopen, maar het is zeker geen domme jongen. A bit rough around the edges, maar mateloos populair. Doortastender dan Rutte i.i.g.

* vaak klinken nicknames als deurbellen: ding ding, bim bim, gong, etc.

civil servant | 20-04-16 | 16:43

En hij weet van wanten met z'n optreden tegen moslim terroristen/gangsters.

sprx | 20-04-16 | 16:35

Matja.. Pitchu. :D

Neut | 20-04-16 | 16:30

Duterte is mateloos populair op de filipijnen en het zal me ook niet verbazen als hij daadwerkelijk de verkiezingen wint. Overigens zag ik vandaag op tv dat hij inmiddels wel zijn excuses heeft aangeboden voor zijn opmerking. Eerlijk gezegd vind ik deze meneer ook een beetje eng maar de meeste filipijnen die ik spreek geloven dat hij tenminste niet zo'n corrupte smeerpijp is als de andere kandidaten.

pili-pili | 20-04-16 | 16:19

daytripper | 20-04-16 | 15:12
Ik denk niet dat het hem aan denkvermogen schort, het is beslist geen domme man. Misschien wel iemand die een keer ten onder gaat aan zijn eigen principes, dat wel. En ja, het lijkt (en is waarschijnlijk) een onmogelijke opgave. Maar wie van die presidentskandidaten daar zie jij meer bereiken voor het volk? Roxas? Poe? Binay? Nee, dat is gewoon corrupt schorem dat probeert hun eigen zakken te vullen over de rug van de bevolking. Ik blijf erbij dat Duterte de beste papieren heeft en iets goeds kan betekenen voor de goede mensen daar. Duterte president en Cayetano als vice president. Laat ze zich maar eens bewijzen.

Erectus Giganticus | 20-04-16 | 16:15

Ik beloof dat ik die man met een stok van 1,5 meter in z'n reet neem als ie wordt gekozen.
En ik ga tot het handvat hoor.
Jezus, want ben ik een humorvol man volgens zijn normen.

Koos Knak | 20-04-16 | 16:11

@Feynman | 20-04-16 | 13:44

"Crimineel wordt je vanuit je eigen gedrag, je wordt niet zo geboren."

Zie het MAOA gen en het Brunner syndroom. Mogelijk is het wel degelijk zo. Zie ook dit:
drjamesthompson.blogspot.de/2015/05/go...

omanders | 20-04-16 | 15:58

@Erectus Giganticus | 20-04-16 | 14:07

Lokaal legt niemand hem een strobreed in de weg, want de provincie-steden zijn koninkrijkjes op zich en hij deelt hier en daar wat aalmoezen uit, dat klopt, maar dat is wat anders dan de oligarchie in samenwerking met Nestlé, Unilever en Procter & Gamble aanpakken.
En een man met dergelijke uitspraken en zijn denkniveau?
Nee, dat wordt m niet.

daytripper | 20-04-16 | 15:12

Maar wie is nou Roberto en wie Rodrigo? Gespleten persoonlijkheid?

Synecdoche | 20-04-16 | 15:10

Ik vind heelmaal mooi. Gevangenen, criminelen en corrupte politici afslachten. Deze man gaat niet lang leven als ie het redt tot pres, maar its worth the popcorn time while it lasts.

Koettoerk | 20-04-16 | 14:47

Na het lezen van de wiki mag hij het van mij proberen als president. Zero tolerance m.b.t. criminaliteit, daad bij woord voegen, rechten van vrouwen, homo's etc. verbeteren en in 20 jaar een stad helemaal oppoetsen.

Korporaal Banaal | 20-04-16 | 14:39

Een leider moet om de orde te herstellen soms hard optreden. Maar de onderliggende wet moet bepalen wat zijn speelruimte is, en die wet mag alleen binnen de trias politica tot stand komen. Of je nu Rutte of Duterte heet, iedereen die willens en wetens buiten de wet treedt of de wet naar eigen wens verbuigt is een dictator, of hoe je het ook wil noemen.

Rest In Privacy | 20-04-16 | 14:31

Tijd voor de Westerse wereld om daar democratie te gaan introduceren. Kunnen we daar de relatieve rust ook even gaan verstoren.

HotPotato | 20-04-16 | 14:27

Off topic:
Wij gaan niet voor 1 miljoen extra gratis arbeiders,
Wij gaan niet voor 10 miljoen extra gratis arbeiders,
Wij gaan niet voor 50 miljoen extra gratis arbeiders,
maar wij gaan voor 120 miljoen extra gratis arbeiders!!!!!

www.telegraaf.nl/buitenland/25638132/_...

Het zweepje van Jetta Klijnsma (PvdA = Partij van dwangArbeid) gaat overuren maken.

ProAsfalt | 20-04-16 | 14:24

@Glasgow Argus | 20-04-16 | 14:10
Tering. Hoeveel crimigranten is de Duitse overheid ook alweer kwijt?

Piet Karbiet | 20-04-16 | 14:20

Misschien gaat ie in de toekomst nog wel een keer work shops geven als de Filipijnen veranderd zijn in het paradijs.

deraderendraaien | 20-04-16 | 14:13

@Glasgow Argus | 20-04-16 | 14:08
Correct. Het blijven terroristen.

Piet Karbiet | 20-04-16 | 14:12

Minder? Minder? Minder?

dutchdj | 20-04-16 | 14:12

Zouden we NL ook eens moeten doen. Iemand aanstellen die dwars door het politieke landschap banjert. Maar ja, de Pim die het wilde doen is omgelegd door linksche gutmenschen.

Yohean | 20-04-16 | 14:09

Tsja... zó kan het dus ook....

Kievit | 20-04-16 | 14:08

@Vogelbeest | 20-04-16 | 13:46
Gheghe. hullie, @Mark_ en @Piet mogen kiezen oké! ;)

deraderendraaien | 20-04-16 | 14:08

@boutschefter: Hoe bedoel je "stel je voor"? die man naait ons dagelijks allemaal...

tegekvoorwoorden | 20-04-16 | 14:08

Libertijn Tigers of Tamil Eelam zijn volgens Wikipedia christenen en hindoes. Het eiland zei lanka ligt aan de Indiase kust en met name aan de Indiase deelstaat tamil nadu.
Hoewel ik ervan overtuigd ben dat moslimgeweld endemisch is, laten de boeddhisten uit India zich ook niet altijd helemaal onbetuigd - zie Tamil-rebellen, zie de strijd om de punjab.

Glasgow Argus | 20-04-16 | 14:08

Ik woon al wat jaren in de Filipijnen en er staan regelmatig berichten in de krant over de strapatsen van Du30.
Al met al denk ik dat de beste kandidaat is voor het presidentschap.
Hij lult niet om de hete brij heen en heeft in Davao voor heel wat rust gezorgd. weliswaar met harde hand, (zijn death squads zijn berucht) maar het werkt wel.
Ook de aanpak van de corruptie is hier heel hard nodig, dus als hij het waar kan maken is hij een zegening voor het land.
Hij gaat momenteel als een speer in de peilingen dus ik heb goede hoop.

gilbertdenhartog | 20-04-16 | 14:08

daytripper | 20-04-16 | 13:55
Als hij dat niet kan, kan niemand dat. Ik hun hem die kans. Ik ben op een andere manier betrokken bij Davao dan de meesten hier (schoonfamilie) en weet wat hij WEL voor de armen (waar ik mijn schoonfamilie toe mag rekenen) kan betekenen. Het is een cowboy en zijn manieren zijn discutabel, ik ben de laatste die dat zal ontkennen. Maar wat mij betreft heeft hij in zijn 22 jaar wel bewezen dat het werkt.

Erectus Giganticus | 20-04-16 | 14:07

Als ´ie daar klaar is weet ik nog een klus voor hem.

squadra | 20-04-16 | 14:04

Wilt u de verkiezingen van 2017 hier winnen?
Beloof om de complete linkse elite, te beginnen bij Mark RukkerT executeert. /sarcasm

Mastermattie | 20-04-16 | 14:03

Wanneer zelfs de filipinos in het buitenland voor Duterte zijn, moet er echt wat mis zijn. Binay oud burgemeester van Makati, Manila heeft zijn vingers overal in. Zijn zoon is dacht ik nu burgermeester van Makati. Rijke oude families benoemen elkaar in welke functie dan ook. Strijken bakken met poen op. Alleen Aquino is op dit moment het beste wat het land is overkomen. Helaas mag die niet meer opnieuw president worden.
Kijk maar naar de namen die nu runnen voor welk office dan ook.
Poe, Estrada, Binay, Marcos en zelfs Pacquiao.

nieuwsflits | 20-04-16 | 14:02

daytripper | 20-04-16 | 13:55

Daar zijn het schatrijke families, hier zijn het multinationals die politice aansturen. Wat is het verschil?

swapper | 20-04-16 | 14:02

@Glasgow Argus | 20-04-16 | 13:46
.
Van alle agressieve grens- en gebiedsconflicten ter wereld is ca. 90% islamgerelateerd. Zelfs van die beroemde Tamil Tijgers weet ik pas sinds kort dat dat ook deels moslims zijn. En die kennis heb ik niet van de NPO.

Piet Karbiet | 20-04-16 | 14:01

Is die zendeling mevrouw al zalig verklaard voor haar nobele maar naïeve werk?

RdeFriesch | 20-04-16 | 13:58

De Filipijnse Punisher.
Zal het land waarschijnlijk nodig hebben...

Desmoulins | 20-04-16 | 13:57

Erectus Giganticus | 20-04-16 | 13:40

Maar of de 80 miljoen straatarme Filipijnen ( 100 miljoen inwoners) iets hebben aan iemand die graag zijn huurlingen de drugsdealers etc laat opruimen , is op z'n minst de vraag.
Ook hij kan en zal niets kunnen doen aan het feit dat de Filipijnen geregeerd worden door 20 schatrijke families.

daytripper | 20-04-16 | 13:55

Piet Karbiet | 20-04-16 | 13:41

Doen moslims niet, moslims zijn lievvv.....

edelweiss | 20-04-16 | 13:55

Ik denk dat iedereen zou kiezen om als eerste te gaan als het dan toch moet.

Teen | 20-04-16 | 13:54

Het zou enorm veel opknappen in dit land: de 100.000 grootste klootzakken na de eeuwige jachtvelden sturen. Even een weekje hoofdschudden - want iedereen kent wel iemand - en daarna goedgemutst de criminaliteitscijfers en de uitkeringenbegroting aanschouwen en de gevangenissen daadwerkelijk afschalen.

de Voorzittert | 20-04-16 | 13:54

De 36 jarige zendelinge werd in 1989 tijdens de opstand verkracht en daarna de keel doorgesneden. The leider van de opstand heette Mohammad Nazir Samparani. http://newsinfo.inquirer.net/780236/lookback-the-davao-hostage-crisis-of-1989-part-1
Je verwacht het niet.

Piet Karbiet | 20-04-16 | 13:54

Tja, wat we in NL niet doen (straffen geven die passen bij misdaden) doen ze in andere landen ook. En dan misschien wat te veel naar het andere uiterste van het spectrum.
ivorentoga.nl/archieven/4048
Als we bij ons tot van 3% tot 20% van de mogelijke strafmaat geven aan criminelen, moet de balans weer terug in het universum, en daarvoor is deze man aan de andere kant van de wereld hard bezig.
Mooie vent. Zouden we hier kunnen gebruiken.

mental K | 20-04-16 | 13:49

Ondanks het ongepaste grapje;

Zou hij ook zo buigen voor Juncker en Erdogan?

Lucioperca | 20-04-16 | 13:49

@Feynman | 20-04-16 | 13:44
Ben geregeld in Davao geweest. Neem van mij aan dat "davao is omgevormd tot een toeristisch oord', grotere lulkoek is dan dat Winschoten een toeristisch oord is.

daytripper | 20-04-16 | 13:49

Hij is al twintig jaar burgermeester van davao city op mindanao. Mindanao is een van de zuidelijkst eilanden van de Filipijnen en wordt al decennia geteisterd door moslimgeweld. De Filipijnen zelf zijn grotendeels katholiek, maar de gebieden die aan Maleisië en Indonesië grenzen zijn natuurlijk gefundenes fressen voor de islamitische veroveringstroepen. Duterte is een megalomane idioot, maar hij weet wel vrede te brengen in het huis van oorlog. Zouden we er hier ook eens een paar moeten hebben.
Zijn grap was smakeloos, ongepast, enzovoorts. De grappen van mark Rutte vind ik persoonlijk ook heel erg.

Glasgow Argus | 20-04-16 | 13:46

Jammer dat Nederlandse politici zich niet zo makkelijk laten kennen.
Liegen wordt beloond.
Steeds.
maar.
weer.

jemagookniksmeer | 20-04-16 | 13:46

Wij worden ook iedere dag verkracht. Alleen niet fysiek.

centre pompidoe | 20-04-16 | 13:46

@deraderendraaien | 20-04-16 | 13:37
De Straatveger en de Prinses.

Mark_D_NL | 20-04-16 | 13:46

@Piet Karbiet | 20-04-16 | 13:42
Nope! hij gebruikte geen drietand.

deraderendraaien | 20-04-16 | 13:46

100.000 criminelen executeren is geen genocide. Beetje hoge strafmaat, slecht te herzien, maar wel gegarandeerd lage recidive cijfers. Crimineel wordt je vanuit je eigen gedrag, je wordt niet zo geboren. Het is geen etniciteit. Alhoewel sommige bevolkingsgroepen grote moeite hebben hun criminelen broeders te verraden en hun eigen gelederen te zuiveren met behulp van politie & justitie.

En je verkracht je slachtoffers niet nogmaals mentaal met een slechte rape-joke, maar bijvoorbeeld de twaalf jaar _zonder_ TBS die Gerard Tuns kreeg. Je mag hier 16 jarige meisjes volledig uit elkaar trekken, zelfs met een fietspomp als je m ff impotent bent én haar vastgebonden naakt achterlaten in een bos, zonder dat de rechters durven aan te nemen dat je niet helemaal 100% bent.

De vier zaken met DNA bewijs werden voorgelegd aan de rechters, de zaken in dezelfde regio, door een soortgelijke verdrachte met dezelfde modus operandi zijn nooit door de rechtelijke macht gewogen. Het OM durft niet te procederen zonder DNA-bewijs, iets wat het eeuwenlang wel heeft gemoeten. Kan iemand daar even een artikel twaalf procedure over starten?!? Deze man verdiend het om óf veroordeeld te worden voor ook die feiten óf vrijgesproken. Net zoals in de strafvervolging van Joris Demmink ligt er een dik genoeg dossier voor de weegschaal van vrouwe Justitia. Laat het in ieder geval wegen, voordat de beste mannen overlijden aan geheel natuurlijke oorzaken. De tijd tikt.

Dat hebben die Filipino`s een stuk beter voor elkaar. Voordat Europa gaat proberen ons rechtssysteem probeert uit te rollen over de globe moeten we eerst kritisch kijken wat wij verkeerd doen, waar ruimte voor verbetering zit, en kijken in het buitenland waar we van kunnen leren.

Waar wij vooral achteruitgaan vanwege snelle demografische wijzigingen, zie je hier een voorbeeld hoe je een murder-capital omvormt tot toeristisch oord. We hebben redelijke kennis om de status quo te handhaven, maar we hebben geen ervaring hoe we complete no-go areas weer inlijven binnen de rechtsstaat.

Onze rechtsstaat is nooit te oud om te leren.

Feynman | 20-04-16 | 13:44

@deraderendraaien | 20-04-16 | 13:37
De Zeemeerman.

Piet Karbiet | 20-04-16 | 13:42

Stallone " I am the law ! " persiflage ?

Goatboy2014 | 20-04-16 | 13:41

Waar je ook weinig over leest zijn de terroristische aanslagen door moslims op de Filipijnen. https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/reisadviezen/inhoud/filipijnen
Vaak omdat moslims zicht in het Zuiden bekeren tot het christendom en dat wil de religie van de vrede niet. Wereldwijd staat het land qua moslimterreur op de 9e plek.

Piet Karbiet | 20-04-16 | 13:41

@deraderendraaien | 20-04-16 | 13:37
Death Wish

deraderendraaien | 20-04-16 | 13:41

Waarbij aangetekend mag worden dat Davao (terug te vinden op het eiland Mindanao, een van de meest onveilige plekken in de Filipijnen met dank aan de Islam) een van de meest veilige steden ter wereld is dankzij deze man. En ja, onsmakelijk grapje indeed. Mag trouwens bij vermeld worden dat hij betrokken was bij het gijzelingsdrama waarover hij nu een grapje maakte. Hij heeft zich destijds namelijk aangeboden aan de gijzelnemers in ruil voor een aantal gijzelaars. En dat hij met harde hand door de stad heen gaat, ja dat klopt. Als crimineel ben je je leven niet zeker. Hij staat voor wat hij zegt. Ik mocht hopen dat hier in Nederland een keer een politicus opstaat met zo'n rechte rug. Maar goed, spreek er maar kwaad over. Ik gun hem wel een kans als president en volgens mij heeft hij gezien zijn populariteit in de Filipijnen best een goede kans ook. Ik denk dat het voor de welwillende bevolking een hele vooruitgang zal zijn op de huidige corrupte zooi dat zich daar regering mag noemen. We gaan het volgende maand zien!

Erectus Giganticus | 20-04-16 | 13:40

toch moeten ze daar niet klagen, ze hadden ook iemand als Samsom kunnen hebben als presidentskandidaat. Stel je voor dat je daar door wordt verkracht.

Boutschefter | 20-04-16 | 13:40

Dit soort zelfingenomen idioten kunnen van de Filippijnen tot aan Thailand gevonden worden. (meestal hebben ze slechts een halve werkende hersenhelft en dragen ze een uniform of zijn ze burgermeester of minister). Het ergerlijke is dat hij het waarschijnlijk gewoon meende. Hij wilde de eerste in de rij van de serie verkrachters zijn. Thailand heeft zijn eigen gek. Prayuth de generaal daar heeft vaak soort gelijke opmerkingen. Witneuzen zijn soms te lekker dus niet klagen als ze verkracht worden.

BananaMonarchy | 20-04-16 | 13:37

Doet me denken aan Charles Bronson in een film waarin hij ook straten ging schoonvegen met een kast aan vuurarsenaal Ben alleen de naam van die film even kwijt.

deraderendraaien | 20-04-16 | 13:37

Marcos is één gevulde koek vergeleken met deze patiënt.

Bhagwan Sri Rajneesh | 20-04-16 | 13:34

Mogelijke opvolger van der Laan? The Punisher lijkt me geschikt...

Paul Veerkamp | 20-04-16 | 13:34

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl