VIDEO! Ancilla Tilia gaat piraat op privacy in 020
Wij zijn voor de PiratenPartij tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam. Want fuck de PvdA. Bovendien leggen de Piraten de nadruk op een belangrijk onderwerp: privacyschending door de overheid. Ancilla, die op de kieslijst staat, ging voor ons de stad in om te laten zien op hoe belachelijk veel plekken je geregistreerd wordt. Fuck jouw privacy, groetjes, de overheid. In het OV, bij het parkeren, of gewoon op straat, dankzij de peperdure CCTV-camera's. Als het aan de VVD ligt, krijgen al die CCTV-camera's straks gezichtsherkenning. Waar wordt onze data opgeslagen? En wie krijgen toegang, al dan niet middels hacks? Er zijn ook overheden waar men de doodstraf uitdeelt voor het roken van een joint, namelijk. Kortom, de manieren waarop onschuldige burgers massaal geregistreerd worden op elke vierkante meter is ridicuul. Alsmede gevaarlijk. We weten niet wat er met deze data gebeurt. Daarom steken wij onze nek uit voor Ancilla en de PiratenPartij. Zij hebben op HTTP://IAMSTERD.AM een mooi overzicht van plekken waar overheden, bedrijven en instanties jouw gegevens opslurpen. Zoals Ancilla laat zien in het filmpje, zijn er voor al die plekken speciale stickers met informatie voor de nietsvermoedende burger. Voor wie wil helpen met het volplakken van Amsterdamse data-oogstmachines: de Piraten staan morgen -dat wil dus zeggen, zaterdag 8 maart- om 15.00 op De Dam in Amsterdam om stickers uit te delen. Maar je kunt ze ook downloaden of bestellen op bovengenoemde site. Plak hoe dan ook de stad vol. Transparantie, openheid en eerlijkheid. Als de overheid het niet doet, doen wij het wel.
Reaguursels
Inloggenhet is allemaal oorzaak gevolg,de vooruitgang, prijs van de welvaart enz enz.
Het is gewoon een moeilijk verhaal van de ene kant willen we veilig zijn en aan de andere kant niet bekeken worden. De politie en andere overheid instanties mogen niets meer, laat staan direct straffen want dat willen we(lees ze) niet! Dus worden er van zelf nieuwe dingen bedacht en verzonnen om zo human, sociaal acceptabel, binnen de grenzen van de wet en vooral zo goedkoop mogelijk(denk aan meer blauw op straat) problemen op te lossen. En dat zijn nu helaas camera's!!
Waddun gelul. Als die Ancilla door een bontkraagje omver gemept wordt voor haar iphone, is ze maar wat blij als die kerel wordt opgepakt dankzij videobeelden.
Get a life, chick.
Wat een hele leuke vrouw,m,n dag kan al niet meer stuk.
-weggejorist-
stations afsluiten met poortjes? helemaal voor. Wordt het alleen maar schoner en veiliger van. Stations is geen openbare weg, dus men kan filmen verbieden.
mijn stem krijgt ze
Een bordje in het Engels? In Amsterdam praten we Nederlands!
Goede actie! Wij werden ook weggestuurd uit de Metro, daar mag je niet filmen, zelfs niet AT5 : www.youtube.com/watch?v=QLbs_oIbkls
Nou is het natuurlijk allang niet meer zo dat de Amsterdamse bevolking (of welke dan ook) uit knuffelende hippies en overige bloemenkinderen bestaat. Wat dachten de piraten eigenlijk zelf voor effectiefs te doen aan de toenemende criminaliteit? Die camera's zorgen er toch wel mooi voor dat een aantal hufters ermee is opgepakt. Hoe hadden de piraten dat in gedachten zonder beelden?
Glimkuiken, je slaat de spijker op de kop! Willekeur ligt op de loer. Je zou namelijk een "verdachte" situatie kunnen bedenken en daar dan achteraf de "juiste" beelden in een totaal andere context bij kunnen zoeken. Tja, zo is iedereen dan verdacht van om het even wat.
Dat heeft ook wel iets wereldvreemds natuurlijk. Die controle-staat komt niet uit de lucht vallen zullen we maar zeggen. Ancilla voert een dapper achterhoedegevecht.
De doorsnee ik-heb-niets-te-verbergen burger snapt niet dat dat (verbergen) ook helemaal niet meer nodig is met camera's all over the place 24/7. Als je her en der wat beelden bijeen grabbelt, dus zonder context, kunnen autoriteiten altíjd een 'verdachte' situatie 'aantonen'. Stel: je laat bijv. 7x in de week op dezelfde tijd en route je hondje uit, maar 1x loop je een andere route (langs een Shell station of zo) en/of op een andere tijd en je groet onderweg toevallig je Israëlische kennis vd sportschool, DAN IS DAT AL VERDACHT! Snappen we het nu, of snappen we het nu? Je krijgt de schuldig-tot-het-tegendeel-bewezen-is situatie. En reken maar dat die te pas en te onpas gebruikt gaat worden.
Ancilla, please... kom in Arnhem wonen!
diegene die het minst vrij zijn, zijn diegene die denken dat ze in vrijheid leven
Mazzel voor die gasten dat ze ook iemand op de lijst hebben die wél vlot overkomt.
Al die beveiligingscamera's zijn gewoon hard nodig, we hebben in dit land achterlijke ideologieën geïmporteerd die levensgevaarlijk kunnen zijn, dus helaas alles en iedereen moet tegenwoordig in de gaten gehouden worden. Ik vind al die camera's ook kudt wegens privacy enzo, maar ik heb ook niets aan mijn privacy als ik door een gek opgeblazen wordt, dus van me mogen ze overal camera's ophangen.
Ik vind de hypocrisie in dit filmpje behoorlijk hoog. Had een voorbeeld gesteld door alle mensen in dit filmpje onherkenbaar te maken en daarmee hun privacy teruggeven. Bewakingsbeelden v.d. overheid hebben zelden geleid tot massale haat. Dashcams, opnames met mobieltje (foto of video) of winkeleigenaren die hun opnamen publiceren wel. Ik vraag mij dan ook af welke twee vormen van videobeelden erger is, zij die de opnamen van hun mobieltje op Dumpert plaatsen of het politieapparaat. Het politieapparaat zal dat hoogst waarschijnlijk gebruiken om te controleren of je alibi klopt, crimineel of auto op te sporen of bevestiging van je criminele daad. Kortom beveiligingscamera's (in Engeland) hebben aangetoond niet te helpen om criminaliteit te voorkomen, echter hebben ze wel aangetoond te kunnen helpen bij het oplossen van zaken. Er is wel een hele belangrijke regel dat moet blijven: videobeelden mogen niet gebruikt worden als bewijsmateriaal. DAT is voor mij de voornaamste reden waarom ik er niet zoveel moeite mee heb.
Er is geen enkel bewijs dat camera's significant criminaliteit voorkomen of helpen bij opsporing achteraf. Geld kan beter besteedt worden aan preventieve methoden die wel werken (zoals competente mensen die gesteund worden door goed werkende administratieve systemen - zaken waar in NL nooit geld voor is...).
www.schneier.com/blog/archives/2008/0...
news.bbc.co.uk/2/hi/8219022.stm
www.theguardian.com/uk/2008/may/06/ukc...
www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/...
www.engadget.com/2010/12/28/cctv-camer...
Het probleem is echter dat niet de gemeente dit bepaalt, maar de NS. De NS is eigenaar van de stations, behalve het station schiphol. Wat ze nu doet, is dus een beetje irrelevant. Desalniettemin kijk ik toch, want ik kijk verdomd graag naar haar.
Echt irritant die geaefaectaerrrrrde stemmetje. Bah!
Advies: Ga eerst eens zonder aiwrrr praten. Het maakt je niet interessanter of zo. Ga in de PORNO met je pornokoppie. Iets met latex of zeau...
Er zou één gouden regel moeten komen voor alle ICT-oplossingen:
"Gegevens mogen uitsluitend gebruikt worden voor het doel waarvoor de verzameld zijn."
Elke verzameling van gegeven heeft doorgaans op zich een legitiem doel. Maar door verschillende verzamelingen te matchen ontstaat er nieuwe informatie die het oorspronkelijke doel overstijgen. Heel eng!
Dát oneigenlijke gebruik moet wettelijk verboden worden. Dus ook (JUIST) voor overheden.
Je telefoongesprekken: alleen voor facturering.
Je online aankopen: alleen voor afhandelen bestelling.
Parkeergegevens: alleen voor controle parkeren.
OV-kaart: alleen voor betalen reis.
Energiemeter: alleen voor afrekenen energieverbruik.
PIN-betalingen: Alleen voor de boekhouding van je bankrekening.
Mobiel signaal: alleen voor contact met je provider en niet voor positiebepaling
Afijn, vul maar aan.
Iedereen wil alles van je weten en kennelijk mag dat allemaal. Dat moet zo snel mogelijk stoppen.
Linkse en rechte mensen aller verenigt u: Verbroederd en vecht voor uw privacy!
Een miljoen had ik nog wel geloofd, maar een ziljoen wordt ongeloofwaardig.
Woon in 020 en ga Piratenpartij stemmen.
Ben die maffiose praktijken van de PvdA spuugzat, niet alleen in 020, maar in het hele land. Tijd dat die troep met pek en veren het IJ wordt ingedonderd. Kunnen ze het record 'onder water blijven' wat scherper stellen.
Staat nu op 2 uur en 36 minuten. Was wel wat sneu voor de recordhouder...
Ancilla<33
Hoe de Oostduitse Stasi opereerde... wat is nu het verschil ?
www.youtube.com/watch?v=U5_3fIGNAf0
In de basis is het zo dat wij allen geboren zijn als vrije mensen. We hebben ons te houden aan de wetten van het land waarin we leven en we dienen aan de daarme samenhangende plichten te voldoen. Niets meer biets minder. Nederland is door aan het schieten, sommige reacties ervaar ik als schokkend. De hele "ik heb niks te verbergen" mentaliteit is een resultaat van een totaal gebrek aan eigenwaarde. De behoefte aan camera's en verregaande privacy-schending is een direct resultaat van 30 jaar wanbeleid en wagenweid open staande grenzen! Wie betaalt de prijs? De welwillende burger... Zowel in geld als in het opgeven van je grootste goed... Je vrijheid! En dan maar zeggen: "ik heb niks te verbergen" Hoe waardeloos acht je jezelf...
Stel je voor er wordt een ernstig misdrijf gepleegd terwijl jij in de buurt was. Je hoorde daar om wat voor reden dan ook op dat moment niet te zijn, maar je deed niks onwettigs. Door de toekomstige RFID kentekenchip, de huidige OV-chipkaart, je mobiel, face recognition camera's en je pinpas word je in de buurt geplaatst en automatisch in een poel van 200 medeverdachten gegooid... Lekker he! Tot voor kort kon je door contant te betalen en je mobiel thuis te laten, anoniem je favoriete hoertje bezoeken, volstrekt legaal! Tot voor kort kon je anoniem je verzwegen kind uit een tienerrelatie bezoeken, volstrekt legaal! Tot voor kort kon je je aan lager wal geraakte en door je vrouw gehate broer zo nu en dan een paar euro gaan toestoppen, volstrekt legaal! Tot voor kort kon je met je andere getrouwde vrienden "spijbelen" en een dagje in de kroeg hangen of een potje gamen in het vrijgezellenappartement van 1 van hun, zonder dat jullie vrouwen er ooit achter konden komeb, volstrekt legaal! Als je niks te verbergen hebt ben je al te lang een slaaf en verdien je het om niks te verbergen te hebben....
Ziljoen :')
meer camera's zodat de dienders weer lekker binnen op het bureau blijven. orde begint met handhaving van de norm, niet met een acceptgiro van het cjib 3 weken later. zwartrijders in de trein zet je er gewoon uit en voorkom je door poortjes, maar zijn de linksche mensen tegen want dan kunnen de sielughe gekleurde mense niet meer met de trein.
Ok, dus Piratenpartij stemmen is ook nooit meer gevalletjes als de Kopschoppers op kunnen lossen hier. Wat wil GeenStijl nou?
NajeauwBlajeauw | 07-03-14 | 14:29 | + -2
Ik ben van mening dat juist door de camera's de kopschoppende idioten toenemen. Een groot deel van de braindeads gaan er nu van uit dat dus iemand anders wel in zal grijpen... want camera's en ze worden gezien. Hoe minder gevoel van controle door de overheid, hoe meer mensen weer zelf gaan nadenken! Echt waar.
@ hobbit | 07-03-14 | 14:36 |
Het zal u wellicht verbazen, maar ook buiten Noord-Amerika wordt Engels gesproken. Sterker nog, Engels is een wereldtaal. Spaans en Frans zijn dat ook, echter wel in mindere mate. Zandbakkiaans dan weer niet.
@Frans1156 | 07-03-14 | 14:49
Libertarische* Partij ;)
.
Eigenlijk geschikt voor iedereen die over de overheid klaagt, de enige oplossing daarvoor is de overheid minder taken geven.
Staat overigens gewoon in de voorwaarden van de NS dat je niet mag filmen en fotograferen op de stations.
Hypocrisie ten top natuurlijk, maar ja daar hangt heel de NS van aan elkaar..
[status:Tiener]Ik stem op Ancilla, want WOW! TIETEN! :-) Eindelijk een politica die ik wel vaker wil zien...[/status]
Woetism | 07-03-14 | 14:51 | + -1 -
Dus wanneer jij bijvoorbeeld "dood" geschopt wordt, gebeurd dat in ieder geval met een veilig gevoel omdat het toch maar even geregistreerd is en de daders gepakt kunnen worden?
als piratenpartij mag je op zn minst weten dat openbaar filmen onder de wet vrijheid van informatiegaring valt. Die beste pipo mag wel niet gefilmd willen worden maar in functie heeft hij geen portretrecht. Hij kan dus de polisie bellen zoveel als hij wil- maar dat verandert niets. (punt: ken uw privacy-rechten) mensen!
Ik vind al die camera's wel een veilig gevoel geven eigenlijk...
Die Eindhovense kopschoppers waren anders ook niet gepakt.
@salonsocialist | 07-03-14 | 14:44
Nodig haar zelf uit, dan kan ze vragen beantwoorden en een toelichting geven op de standpunten van de Piratenpartij.
Ik ga voor de LP, liberalistische partij. Word misselijk van al de subsidies die in A'dam worden uitgedeeld en alle regels die linkse politici bedenken voor ondernemers. Wat ben ik bang voor weer 4 jaar een overweldigende linkse kliek die alles bepaalt in A'dam.
Die linksen zijn helemaal los gezongen van de realiteit , die denken geloof ik echt dat geld uit de lucht komt vallen.
goedverstaander | 07-03-14 | 14:09
Schijt aan Gordon (aandachtsgeil & privacyobsessief, geen goede kombinatie) maar dit miepje zat zichzelf net zo goed de hele tijd tegen te spreken en haar cokebeschuldiging was ronduit blondjesordinair. Piraat krijgt mijn stem vooralsnog niet. Marcheer Tilia af naar Utopia en zorg voor een goede stemmentrekker.
Is die NS plofkop nou Fryske bromsnor 2.1 of is het op "Openbare treinstations" wél al verboden te filmen?
Eerst hadden ze hakkelende nerds bij de Piratenpartij, dit lijkt me een professionele presentatrice.
Ik ben in een slechte Science Fiction film terecht gekomen: straks lopen over straat pratend tegen onze googel glasses met oordopjes, afgesloten van de echte wereld. Met slechts ons BSG nummer als identiteit en controle en consumeren onze enige legitimiteit.
Met je dijt meegaan? Misschien is tegen de tijd ingaan ook een manier om met je tijd mee te gaan. Of zo iets...
-weggejorist-
Jammer dat ze geen houtenbeen en ooglapje heeft (piratenfetish), desondanks zou ik haar doen.
Ik zou haar stemmen. Serieus, voor het eerst spijt dat ik niet in dat dorp chter Pampus woon.
't is een raar vegetarisch wijft, maar och och och wat zouz e 'm toch krijgen. Mensen, kinderen.
Het gebruik van al die camera's vind ik op zich niet zo'n probleem
dat zit 'm natuurlijk in het oneigenlijk gebruik en doorgeven van persoonlijke informatie, aan andere overheden en aan commerciële partijen
Ik zou d'r doen.
Is dat filmpje ook in HD kwaliteit te downloaden, of in elk geval betere kwaliteit? Wil het namelijk op een bemaer laten zien als voorbeeld.
De grootste overlast in treinen is van gare zwartrijders. Dus poortjes zijn in die zin wel logisch, maar zet ze dan enkel voor de trappen richting perrons. Van het alle data opslaan en bewaren krijg ik Orwelliaanse nachtmerries. Speel niet mijn privé! Ga ik overigens nu wel doen vanwege Ancilla. God, wat is zij lekker.
-weggejorist-
Ok, dus Piratenpartij stemmen is ook nooit meer gevalletjes als de Kopschoppers op kunnen lossen hier. Wat wil GeenStijl nou?
NajeauwBlajeauw | 07-03-14 | 14:29 | + -2
Wat dacht je van mensen die elkaar wat sneller te hulp schieten ipv doorlopen en geen fuck uitvoeren..
in welke gemeentes doen ze eigenlijk mee?
[...] En als poortjes goed werken heb je als crimineel niks meer te zoeken op het station.
flaskk2.0 | 07-03-14 | 14:29 | + 0 -
En dan verdwijnen die criminelen ineens??
NajeauwBlajeauw | 07-03-14 | 14:29 | + 0
Op een dag komt de belastingdienst bij je langs omdat je veel meer wc papier gebruikt dan logisch is voor jouw waterheffing en afvalstoffen. Dat hadden ze namelijk gezien aan jouw bonuskaart. Je kunt straks niet eens meer kakken zonder dat ze je in de gaten houden en dat is dan nog een vergezochte extreem, er zijn meer voorbeelden die bovendien veel meer voor de hand liggen.
Piratenpartij, ik ben voor.
@ hobbit | 07-03-14 | 14:12 |
In Amsterdam spreekt men Nederlands en Engels. Ik hoor Ancilla geen Zandbakkiaans spreken, dus helemaal goed.
@goedverstaander | 07-03-14 | 14:17 | + 1 -
Nederland is geen Noord Amerika (zonder officiele taal). We hebben hier gewoon een officiele taal en dat is Nederlands. Ik krijg jeuk van mensen die denken dat het extra cool is als ze Engels door hun Nederlands heen mixen. Afzender: iemand die heel veel talen vloeiend spreekt.
Ook in 030 wil de VVD meer cameratoezicht. En 030 hangt alle helemaal dichtgetimmerd. En dat is goed, zoals we weten, want als een misdaad gezien wordt stijgt de pakkans. Als die beelden tenminste op de sociale media mogen en dan krijgen ze zware straffen... of, eh wacht eens...
www.utrecht.nl/utrecht-en-veiligheid/v...
Wanneer gaat ze landelijk?
Die beelden van die Camera's zijn ook altijd van topkwaliteit, dus als je ze toch ophangt, koop dan goed spul stelletje prutsers!
Heel goed dat Amsterdam volhangt met camera's, kunnen we pedofielen zoals Demmink goed in de gaten houden.
Ok, dus Piratenpartij stemmen is ook nooit meer gevalletjes als de Kopschoppers op kunnen lossen hier. Wat wil GeenStijl nou?
Godsgruwlijk, een ziljoen camera's ? wat heeft dat gekost? En waar staan de data-center's voor opslag van al die beelden?.
Ik vind het prima dat ze wat meer filmen op stations, het blijft af en toe, vooral savonds en niet al te fijne plek. En met Camera's heb ik en meeste anderen toch een veiliger gevoel. En als poortjes goed werken heb je als crimineel niks meer te zoeken op het station.
Ik zou zelf in Amsterdam voor de Libertarische Partij kiezen, maar de Piratenpartij is een goed alternatief. Helaas wel een beetje een one issue partij.
@ Idontgiveafunk | 07-03-14 | 14:02
In 020 is meen ik juist daarom Red Amsterdam opgericht
want het spenderen aan prestigegprojecten stopt heus niet bij de N-Z Lijn
Amsterdam spant de kroon als het gaat om megalomane projecten, Stteds Maar Weer
Welk van de reaguurders heeft hier helemaal NIETS te verbergen? Iemand? Zo ja: wow! Zou de overheid iets te verbergen hebben? Zou de overheid dit allemaal in ons belang doen?
1984 & a breve new world.
Joh, het is al tijden zo dat je zonder toestemming niet op NS-stations mag filmen. Hoe 'bizarrrjjj' je dat ook vindt.
Ncilla strijdt voor de goede zaak hoor, daar niet van. Maar die verontwaardiging als ze er op gewezen wordt dat je niet zomaar mag filmen op het station...
@Idontgiveafunk | 07-03-14 | 14:02
En die camera's zijn gratis zeker.
Dat begrijpen de meeste partijen nu niet: als je wilt bezuinigen moet je de overheid minder laten doen.
Stoppen met onschuldigen bespioneren lijkt mij een hele goeie.
Wereld actie! Ga zo door, maak mensen bewust van de overheid die alles wil weten van iedereen. Privacy is a myth!
'Een ziljoen camera's...'
Sorry ik wil niet als kleuter worden aangesproken. Next.
@ Republiek | 07-03-14 | 14:10 |
Staat op dumpert:
www.dumpert.nl/mediabase/6587974/90fe9...
Zij mag wel spelen met mijn privé.
Goed zo Johnny, uiteindelijk toch naar me luisteren wat betreft stemadvies.
@ hobbit | 07-03-14 | 14:12 |
In Amsterdam spreekt men Nederlands en Engels. Ik hoor Ancilla geen Zandbakkiaans spreken, dus helemaal goed.
Wat is het toch een geyl & lekker wijf.
Wat een onzin dit. Poortjes plaatsen en daarna pas de discussie voeren of het logistiek gezien wel handig is. Ik vind de voordelen overigens opwegen tegen de nadelen. Dit geldt ook voor al die camera's op het station. Het vechten voor privacy moet geen eigen leven gaan leiden. Als deze maatregelen er voor zorgen dat ik in de trein niet naast een Antilliaan kom te zitten met een IQ van 56 zonder geldig vervoersbewijs, mogen ze van mij behouden blijven.
Het enige transparante dat ik wil zien zijn haar kleren.
Leuk filmpje, leuke partij. Maar kan je alsjeblieft consequent in 1 taal praten? Nederlands bijvoorbeeld? Engels door je Nederlands mixen staat echt mega dom.
De Nederlandse rechtsstaat; ze mogen je overal ten allen tijde filmen, maar zodra je dat zelf doet, gaan ze miauwen.
Mijn stem krijgt ze.
Heeft iemand het youtube adres van dit filmpje, dan kan ik het doorvoersturen. Iemand?
-edit: www.dumpert.nl/embed/6587974/90fe95b3/... -
Ik zie geen camera's in Nieuw West. Hoe kan dat nou? Oh, Wacht..... PvdA territorium met zandbak eigenschappen...
@ (Behind)Doors | 07-03-14 | 14:06 |
Deze dame is heel goed bij de tijd. De manier waarop ze relnicht Gordon de mond snoerde is le-gen-da-risch:
www.dumpert.nl/mediabase/6560031/af225...
Pauperstad
@Idontgiveafunk | 07-03-14 | 14:02
Dat is de Libertarische Partij.
Tja ... Nee!-DDR-Land he, Erich Honecker kijkt vanuit het hiernamaals trots naar zijn politieke volgelingen.
En dan te bedenken dan NL altijd zo'n grote bek heeft als het om andere landen gaat.
ondanks d'r haarkleur maakt ze redelijk strakke volzinnen
Een van de mooiste vrouwen in dit truttige grijzemuizenlandje.
En ze heeft ook nog eens gelijk.
* skip gelijk naar 03:07
Zonder die camera's hadden er een heleboel goede topics van GeenStijl nooit bestaan. En hadden bijvoorbeeld de kopschoppers uit Ehv gewoon vrij rond gelopen.
Jammer dat om 03.08 de enige poes te zien is.
Ancilla heeft uiteraard verreweg de beste tetten in de hele Amsterdamse polletiek maar de Piratenpartij krijgt zo wel erg veul aandacht. We hebben hier ook nog de Libertarische Partij. Mogen die ook wat zendtijd?
Ze heeft al direct twee goede punten. Voordat ze haar lekker bekkie ook nog maar open heeft gedaan. En daarbij: Gordon bashen altijd +veel.
Ik doe mee. Kom maar op met die stickers en +1 voor de piratenpartij.
Goed dat ze er zijn, maar ik zou graag een partij willen zien die de nadruk legt op de geldverspilling bij de overheid
REAGEER OOK