
Weet u het nog? Onderzoeksjournalist Brenno de Winter die
live op de NPO samen met Powjanneke die lekke OV-chipkaart hackte. Zoals
bekend zit het OM achter Brenno aan en zodoende zat hij gisteren
4 uur lang voor verhoor opgesloten met een stel digibete bromsnorren. Ondertussen lopen de juridische kosten (inmiddels al 2.500,- maar dat gaat vlug richting 10.000,-) op en kan Brenno door al dat gestalk zijn werk amper uitvoeren. Bovendien hangt hem (in het ergste geval) een gevangenisstraf van max. 6 jaar boven het hoofd. En dat allemaal omdat die prutsers van Trans Link System geen goed beveiligde chipkaart willen/kunnen maken. En dus grijpen media in. Vandaag bundelen diverse nieuwsorganisaties hun krachten op
Nieuwspost.nl om een steunfonds voor Brenno op te richten. Eerste doel: 2500 euries verzamelen. Alle media die ooit over de hack hebben bericht doen uiteraard mee, anders zijn ze voor eeuwig ongeloofwaardig. NOS, TMG, ANP, zo'n beetje alle dode bomen, de volledige Publieke Omroep, BNR, RTL Nieuws, regioblaadjes, EndeMol, Sanoma, de NVJ, alle Kamerleden (inclusief backbenchers) uit het spoeddebat dat uit de kwestie voortvloeide en natuurlijk iedereen die zich solidair met
Brenno's uitstekende pionierswerk wenst te verklaren.
Reaguursels
InloggenTranslink neem je verlies en schaf de ov-chip af. Hierrrr met die strippenkaart.
Wat een mafiakaart die ov chip. max een maal per jaar je geld terugvragen bij vergeten uit te checken e.d.
Laat 'm maar lekker zelf betalen.
Waarom moeten wij de knip trekken voor een initiatief van voornamelijk subsidieruifeters? We hebben die knip al een keer getrokken.
Dan eten ze maar een pannenkoekje roomkaas minder.
Trekt de knip want vind het belachelijk dat Brenno aangeklaagt word.
Zo. Geld overgemaakt. En dat zouden meer mensen moeten doen om deze Libische/Syrische toestanden te voorkomen.
In het algemeen heb ik niet zo'n hoge pet op van journlisten, maar blijf met je poten van Brenno af!
Geen paypal = geen donatie.
Domme rukkers. Ik heb echt geen zin om op te staan om mijn randomreader van de rabobank te pakken.
Was een paypal accountje nu echt zoooo moeilijk?
Brenno moet de situatie (laten) omdraaien en dit zo'n zeldzame uitspraak laten worden waarin een volledige proceskostenveroordeling volgt. De zaak leent zich ervoor.
Die Brenno dient met zijn poten van publiek eigendom af te blijven. Als hij vindt dat het beter kan, moet hij dat op legale wijze doen. De hardwerkende belastingbetaler heeft recht op vervolging van zulke subversieve types.
De eerste strippenkaarten kon je ook zo kopieren. Wil niet zeggen dat je dat ook moet doen.
Valsemunterij is een zwaar delict. Mag nie ! En nou kappe met zeuren.
Dus de held is de dader. Ongelooflijk, zeker mede mogelijk gemaakt door Nederland..
@Zuurteregelaar:
Inderdaad, geen Bitcoins :-(
@Mijn2centen | 24-06-11 | 15:16
Die knippen zelfs de zegeltjes van D.E. uit als men nieuwe mokken nodig heeft...
Dit land lijkt zo godverdomme wel Noord-Korea deel 2 te worden...
ZO, en wat moet ik nog meer betalen? *Trekt ruig de knip alsof geld geen rol speelt*
We zijn het jaren gewend. De overheid start een faalproject op. iemand toont met goede bedoelingen een lek aan en diegene moet de bak in? Ik denk eerder dat die klapjosti's van TLS de bak in moeten wegens het maken van een ondeugdelijke betaalmiddel voor het OV. Ik uit bij deze mijn steun aan Brenno! held eerste klas!
@Eurotokkie | 24-06-11 | 14:53 | + 0 -
Ik heb ook nog een oude sok, wat kon je daar dan voor kopen?
Allemaal leuk en aardig maar doneert GeenStijl ook?
Volledige steun naar Brenno. Held! Al was het maar omdat hij ook heeft geprobeerd de arrogante Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) te wobben.
Volledige steun naar Brenno. Held! Al was het maar omdat hij ook heeft geprobeerd de arrogante Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) te wobben.
Nou, kom maar door met de vrijmibeau zou ik zeggen. Alles beter dan dit.
Eurotokkie | 24-06-11 | 14:53
En voor 50 van die dingen kon je naar de hoeren...
Zeddegeizot | 24-06-11 | 14:53
Vrijdagmiddagdipje voor iedereen!
Gestort, staat nu op 108%. Dat wordt een borrel van Brenno!
Ik heb nog 1 gulden gevonden in een oude sok , hier kon je vroegen mee betalen heb ik me laten vertellen.
Kaas de Vies | 24-06-11 | 14:48
Dat heb je zeker.
Kaas de Vies | 24-06-11 | 14:48
Eigen roem stinkt!
Gaap. Ik zit al een tijdje te F5-en.
Kom op, wie wordt de 100e donateur?! Ik zou het doen, maar ik heb mijn bankpaslezer niet mee naar m'n werk.
Tim Grimbek | 24-06-11 | 14:47
Finnen zijn zuinig, allemaal!!!
@Kaas de Vies | 24-06-11 | 14:47 | + 0 -
Wat heb ik er toch weer een mooie zin van weten te maken.
Kaas de Vies | 24-06-11 | 14:47
Daar denkt de SP geheel anders over hoor. In de communistische heilstaat is iedereen toch vrij!
En Sanoma geeft 1 euro?
@eerstneukendanpraten | 24-06-11 | 14:44 | + 0 -
Hij heeft ook een Translink ov chipkaart, dus in feite zit hij nog vast, althans hij kan zich niet zonder dat de overheid het weet zich verplaatsen.
Che_cuevara | 24-06-11 | 14:20
Wel iets ja, maar het is natuurlijk maar een nick...
Fijn dat geenstijl zoveel faalhazerij aan het licht brengt maar laat ze het zelf betalen!
5UCK MY D1CK | 24-06-11 | 14:39 |
Dit is het land van rechts waar alles beter zou worden , en de Grieken kunnen erover meepraten die gaan op vakantie met een dik
pak geld.
@Parsons | 24-06-11 | 13:29
Nee
Maar Ai Wei Wei is in ieder geval wel weer vrijgelaten...
Worden nu ook alle mannetjes van Achmea aangepakt als zij laten zien hoe makkelijk het is om in te breken? Dat is eigenlijk toch het zelfde? Wat een faal van TLS.
Geneeskundestudent | 24-06-11 | 14:27
Zuipen maar!
deropofderonder | 24-06-11 | 14:29
Daar zitten ook miljoenen in, en wat is nu de grap.Het is te duur om een nieuw systeem te organiseren.
Enkel geld om het systeem door te laten draaien is ook verloren geld.
HOE KANSLOOS VAN ONS BELASTINGGELD......
Heb gisteren al fors gedoneerd tegen windmolens. Actiegroep tegenwind...
Wie heeft nieuwspunt.nl gehackt en het saldo aangepast?
Soms denk ik er aan,nu ik ontslag genomen heb,om een baantje als journalist/klokkenluider/ramptoerist te nemen. Als luis in de pels. Soort lulzsec maar dan volwassen. Solistisch en uitsluitend op de overheid gericht. Beerputjes openen en uitdiepen. Beetje peuteren in de diepe krochten van tappend Nederland. De faalhazen aan een kruis nagelen met gratis roestige spijkers. Ruimhartig digitaal anaal fouilleren..
Toch wel slim die gasten van Trans Link System , zo weinig mogelijk energie steken in het
veilig maken van een systeem en de overheid maar lekker betalen.
Ze kunnen ook een schoenendoos plaatsen en de overheid zou er zo miljoenen voor betalen.
Done.
Al is het alleen maar om een signaal af te geven dat informatie verstrekken zelden strafbaar mag zijn en journalisten altijd hun werk moeten kunnen doen.
HALLO!!! Zijn wij nu in de war, of is dit land echt aan het afglijden. Die beste Brenno is ONSCHULDIG!! laat die chipknipboeren die gefaald hebben maar hangen. En al helemaal omdat ze van ONZE belastingcenten ingehuurd zijn door het ministerie!!!
Blog Update: nieuwspost.nl/blogs/het-loopt-storm/
Update: De teller staat inmiddels al boven de 2500! Binnen een uurtje!
@ Kaas de Vies | 24-06-11 | 13:51 |
Inderdaad een epic-fail gebeuren die politie ICT. En wat een geld hebben ze over de balk gekwakt, al die korpsbeheerder. 26 keer een eigen ICT systeem laten ontwikkelen. Hoe kansloos kan je zijn?
Leave Brenno alone !
Sloop Translink en het systeem!
Wow! binnen wat 10 minuten dat bedrag geregeld!? online f-ing rules!
seven | 24-06-11 | 14:23
Ik ga vanavond even onder het mom van onderzoeksjournalisitiek een kraakje zetten. Kijken hoe het met de beveiliging is gesteld.
Oke. 2500 E is binnnen. En nu?
Gijssie | 24-06-11 | 14:03
Maar wat als je een kluis koopt, en daarna aantoont dat dat type kluis weel heel makkelijk te kraken is?
Dat deed Brenno, hij kocht een ov-chipkaart en dat werd daarna z'n bezit en hij toonde aan dat die kaart makkelijk valt te manipuleren.
Yep, familie:
assets3.betribes.com/a/avatars/pe/28/h...
Gestort! -gaat lekker vlot, bijna 100%
Wat zou zo'n brilletje kosten?
www.rotaractscheveningen.nl/e107_image...
@Kaas de Vies | 24-06-11 | 13:51
Hun ICT systeem wordt vervangen. Was gisteren op het nieuws.
Heeft miljoenen gekost maar ach, weg ermee en een nieuw systeem wat weer een paar 100 miljoen mag kosten.
Een land waar journalisten vanwege journalistiek werk worden vervolgd. (idem schrijvers/politici/kunstenaars/tekenaars) Gaat echt goed met de vrijheid in Nederland zeg. Not.
pvpb | 24-06-11 | 13:37 | + 1 -
juist ja, sta achter je daden en de gevolgen van je daden @geen stijl/powned
kom niet bedelen bij je reaguurders lutsers!!
Zal wel familie zijn van die Harry de Winter, ook zo'n jankbal.
Grote probleem in deze zijn de privacyschenders en allesverbieders, a.k.a. E.V.I.L.: het CDA. Weg met die poldertaliban! Bevrijd ons van religieuze inmenging in de politiek. Voer de seculiere staat in. Geef het leger, of water van over is, de macht!
Nog tien minuten en dan staat de teller op 100%. Dat gaat vlot zeg!
@eerstneukendanpraten | 24-06-11 | 13:38 |
Nee, dat is Saroma.
Brenno zit al over de 2k heen, in krap een uur.
@eerstneukendanpraten | 24-06-11 | 13:36
Powjanneke heeft toch wel een boezem?
@inquisitor | 24-06-11 | 13:36
Inquisitor? tja dan snap ik je tegel wel
Van mij heb ie een donatie gekregen. Held!
Hú Jǐntāo is er jaloers op.
@eerstneukendanpraten | 24-06-11 | 13:34
Net zoals wij 100 jaar kunnen volhouden dat de hele overheid gek is.
En dan hebben wij nog gelijk.
Soms denk ik dat het de overheid niets kan schelen hoeveel criminelen en andere gesubsidieerden frauderen. De moeite die het ze kost om dat te voorkomen staat in geen verhouding met het gemak waarmee de fiscus de burgers daarvoor laat opdraaien.
Dus de NOS, TMG, ANP, zo'n beetje alle dode bomen, de volledige Publieke Omroep, BNR, RTL Nieuws, regioblaadjes, EndeMol, Sanoma, de NVJ, en alle Kamerleden (inclusief backbenchers) uit het spoeddebat hebben allemaal gedoneerd en er is nog geen 2500,- bij elkaar?
Waren onze belastinggeld-afterburners maar zo zuinig.
gewoon zelf betalen, als journalist mag je niet de regels breken. ik kan ook een reportage maken over hoe ik iemand vermoord en begraaf in het duin (niet dat ik dat zou doen). dan moet ik ook de bak in. Die meneer die hier de regels overtreed om te laten zien dat het niet goed werkt zie ik precies hetzelfde.
@Air van Boven Dorens | 24-06-11 | 14:14
Met 2 ruggen kan je toch een lekker weekendje stappen.
Goh, zonet nog afgeven op mensen die dieren loslaten omdat die dieren niet goed worden verzorgd, of waar proeven op worden gedaan, want links tuig.
Maar een hacker, ook al komt hij aan data waar hij met z'n poten vanaf moet blijven, wordt verheerlijkt.
" 2005,5,- van 2500,- gedoneerd"
Ehhh...
Kom op allemaal 5 euries storten, heb de eerst 20 voor m'n rekening genomen
In plaats van te straffen kunnen ze hem beter een baan aanbieden...
@bintang | 24-06-11 | 14:08 | + 0 -
We richting voor hem een standbeeld op, maar voor straf mag hij het niet mooi vinden.
Weer een probleem opgelost.
Niet plempen maar doneren *woord bij daad voegt*
Wie aantoont dat een systeem onveilig is, verdient een standbeeld, maar wie zwartrijden stimuleert, verdient straf.
Ik vraag me af in welke categorie Brenno valt.
Huilie huilie Brenno.
Benno moet net als alle andere hackertjes met z'n poten van andermans data afblijven. Zelfs de grootste techreuzen en machtigste regeringen hebben geen waterdicht systeem.
Iedere auto /kluis is ook open te breken, dit is nog geen reden om dit dan ook te doen. Het is gewoon strafbaar.
Die gast heet serieus Brenno? Da's al een reden om hem achter slot en grendel te gooien.
Wat een gezeik weer.. openbaar je iets, word je zelf uit de openbaarheid gehaald.
Brenno steunen. Goeie actie. Als ze de kans krijgen, maken instanties, politici en bedrijven klokkenluiders kapot om hun eigen falen te verdoezelen. De faalhazen schrikken zelfs niet terug om iemand met vervalste documenten voor gek te laten verklaren, en archieven te blokkeren.
nl.wikipedia.org/wiki/Fred_Spijkers
nl.wikipedia.org/wiki/Ad_Bos
*trekt zijn pinpas en steunt Brenno
Ongeloof! doet iemand een lek aankaarten wordt ie zo op z'n ballen getrapt. Schandalig!
Maar hoe wereldvreemd is dat OM eigenlijk dat ze zich hier voor het karretje laten spannen?
Kaas de Vies | 24-06-11 | 13:51
LOL.
Denk, dat Brenno, daar vier uur ondervraagd werd over hoe het ICT systeem van de politie eigenlijk werkt en wat ze daar zoal mee zouden kunnen doen.
"powned liet hem bij monde van Bert Huisjes in stront zakken. "
Da's mooi dan, wel lekker scoren over de rug van Brenno maar hem lekker in de steek laten. Weesie en Castricum nemen liever nog een sangriaatje op het strand ipv een collega journalist te steunen.
Brenno kan erin smoren wat mij betreft.
@Dhr. Z. Wijn | 24-06-11 | 13:53 | + 0 -
En dan als afstudeerproject de fraude bij InHolland oplossen.
Zou je dan juist wel of geen voldoende krijgen?
Hm, of we ook even willen storten voor z'n andere onderzoekswerk. Waarom betaalt je werkgever dit niet eigenlijk? Misschien kan je er een krantenwijkje bij nemen, krijg je toch nog het gevoel dat met iets nieuws bezig ben.
Wie is die kerel van ovchipsteun die zo loopt te kankeren op zijn twittersite? Ik ben er niet zo in thuis.
NIEUW : I.s.m. InHolland politie opleiding tot ICT Rechercheur. Meld je hier aan www.inholland.nl/Contact/Adressen+en+T...
blijf met je tengel af van onze brenno ! akelige justitie
@deropofderonder | 24-06-11 | 13:50 | + 0 -
Het duurde zo lang omdat de politie nogal veel moeite had met hun ICT-systeem.
Mooi 4 uur verhoord. Kan de pliesie niet beter haar aandacht richten op die andere honderduizenden aangiftes die ze in de prullenbak gooien? Die met bedreiging, geweld, inbraak, diefstal, kindermisbruik, enzovoorts? Ow nee, die kunnen ze niet zo makkelijk opsporen. Dan maar laaghangend fruit dat zichzelf op de tv zet.
Betalen?? Niets daarvan! De media zou deze zaak zoveel aandacht moeten geven dat de politiek zich kapot gaat schamen voor zoveel onwil en falen bij Translink en eist dat Brenno van Translink een riante schaddevergoeding krijgt wegens onrechtmatige vervolging!
Zijn ze nu helemaal gek geworden!
Wat kan mij die Brenno nou aan mn reet roesten ? Omdat hij aantoont dat een al decennia falend concept genaamd het OV op het punt de OV jaarkaart extra falend wil laten lijken ? Sodemieterflikker maar op. Ik betaal evenwel genoeg aan die faalzooi, en maak er nooit gebruik van
En die hippie rijdt al vier jaar zwart dus geld heeft ie ook niet nodig.
eerstneukendanpraten | 24-06-11 | 13:36
ontboezemend
Ik heb gestort. Goeie kerel, die Brenno.
"NOS, TMG, ANP, zo'n beetje alle dode bomen, de volledige Publieke Omroep, BNR, RTL Nieuws, regioblaadjes, EndeMol, Sanoma, de NVJ, alle Kamerleden (inclusief backbenchers) uit het spoeddebat dat uit de kwestie voortvloeide en natuurlijk iedereen die zich solidair met Brenno's uitstekende pionierswerk wenst te verklaren."
en dan moeite hebben om E2500 bij elkaar te krijgen. Het gaat slechter met Nederland dan ik dacht.
Vraagje: Vervolgt het OM op eigen initiatief Brenno de Winter? (dus zonder aangifte) Indien ja: Wat is er met het OM aan de hand? Frauderende bestuurders, zoals bij INHolland, krijgen geen bijzondere aandacht. Maar alle 'kleine vissen' worden flink aangepakt. Echt een bizarre ontwikkeling dat journalisten, zelfstandigen en zelfs werknemers bij het minst of geringste op persoonlijke titel worden vervolgd. Mooi staaltje klasse justitie.
Nee! Hij ziet er namelijk uit als een hippie.
Alvorens te doneren eerst even die chipknip kraken
Goeie actie, whistleblowers dienen beschermd te worden!
Sanoma, is dat geen toetje uit een pakje dat mijn grootmoeder zaliger altijd maakte...
Davidson | 24-06-11 | 13:36
Dat moet voor de SP, Harry *Primagaz* van Bommel incluis, toch geweldig nieuws zijn...
Mensen, zet hem op en help Brenno. Net als in de jaren 80 met de paspoortaffaire is Translink opgezet door overheidsdienaren, en wordt het bestuurd door hun politieke vrienden. Er zijn al talloze bedrijven in de wereld die een feilloos chipkaart systeem leveren. Waarom kreeg een bedrijf als Translink deze miljarden aan belastinggeld verslindende opdracht? De onderste steen moet boven komen!
Zo, 25 euro al... Lekker die opdrachtgever van Brenno (Powned/Geenstijl) die nihil bijdraagt?! Neem eens verantwoordelijkheid voor je mensen, lutsers, in plaats van bedelen bij ons...
Volgens mij zou Powjanneke zich hier bij GS wel eens als Irma Zonderboezem kunnen manifesteren. Maar het is maar een wild idee...
Opsluiten en de sleutel weggooien, moet hij die kaart maar niet gaan kraken. Mag niet, is strafbaar. Daarna zielig gaan doen en het onder het mom van journalistiek proberen te schuiven. Neen, driewerf neen, hangen zal hij.
We beginnen steeds meer op een totalitaire heilstaat te lijken...
chevyeddy | 24-06-11 | 13:33
Had je tegel niet eens gelezen want was aan het typen voor mijn tegel van 13:34. Maar ze komen wel heel dicht bij elkaar...
Mooi land dit he. Iemand die een probleen aan het licht brengt word gestraft. Een organisatie die keihard faalt mag gewoon lekker doorkloten.
Er is nu 25 binnen. Als die grote omroepen nou eens doneren.. Dat is toch belastinggeld.
Oh, alle grote media doen al mee. Dan hoef ik niet meer te doneren. 2,5k is natuurlijk een schijntje voor de groten in medialand.
Maar even serieus, schandalig natuurlijk, deze hele situatie. Te gek voor woorden dat een journalist voor het aankaarten van continu falen van een overheidsproject aangeklaagd kan worden.
De overheid kan ook 20 jaar volhouden dat Fred Spijkers gek is...
Bij translink/overheid zijn ze goed in het neerhalen van de "messenger", want anders hadden ze nooit zo'n gedrocht van een systeem kunnen neerzetten.
Ik ben pislink op translink
Dat zijn we gewend in Nl. Klokkenluiders hangen we ook al jaren aan de hoogste boom.
vanlinknaarrecht | 24-06-11 | 13:31 |
Of gewoon lekker ouderwets kaartjes gebruiken in plaats van een falende half afgeraffelde digibeten kaart er doorheen rushen?
Help Brenno de Winter door!
ik heb het idee dat het twitter account van ovchipsteun een 404tje zou moeten geven maar een of andere roeptoeter heeft hem al geregistreerd..
Helaas, ze accepteren geen bitcoins.
Omdat Greet onschuldig is, moet de rechtbank die zonodig een zaak wilde starten (=dus Wij) de rekening betalen. Met die centen voor de vrijheid kan dan deze pief betaald worden. Krijgen de centen toch nog een goed doel. Bram=gelukkig, Greet=gelukkig en de Winter (verre familie van Bram?)=gelukkig. En wij hebben dus allemaal mee betaald.
Kunnen we niet beter de aangifte weghacken, dat is goedkoper en ook erg toepasselijk.
Laat mensen gewoon met hun autootje rijden, dan hebben we al die onzin niet nodig
Ze hebben niets geleed in dit land.
Zullen het waarschijnlijk ook nooit doen.
Een onderzoeksjournalist vervolgen is wel het laatste, dat is het monddood maken van alle gerechtigheid.
Stationsplein , maar=maak etc etc epic fail
trans link systems zit op het Staitonsplein in Amersfoort , ik zeg maar er het nederlandse Tahir plein van.
wel een beetje voorzichtig in de serverruimte a.u.b. daar heb ik nog wel een paar avondjes werk liggen namelijk.
Gaan we nu onderzoeksjournalisten vervolgen in dit land?
Voor het aankaarten van overheidsfaals?
Weet je wie dat ook deed?
Zeker solidair. En spreek die rechtbijstandsverzekering aan Brenno.
Dat is nog eens het probleem aanpakken bij de wortel, de journalist aanpakken die het probleem openbaar heeft gemaakt!
Trans Link System moet in deze juist de verantwoording nemen voor de faal van de OV-Chipkaart. Daarentegen moeten hackers juist worden gestimuleerd en beloond omdat ze de veiligheidsissues van de chipkaart blootleggen.
REAGEER OOK