POV. Dit ziet u als uw Humvee door een artilleriegranaat wordt geraakt
Extreem dikke beelden uit mijnenveld Oekraïne
Toch nog even een topic over die blauw-gele rakkers, want wat een beelden weer. Er zijn veel oorlogen waar later films over worden gemaakt, maar hier creëren ze de Hollywood-waardige blockbusters al tijdens de strijd. Met bodycams, dashcams, camera's in de hand en camera's in de lucht is dit mogelijk de best gedocumenteerde strijd ooit. Neem bovenstaande aanval op een Russische stelling die we niet alleen volgen vanaf de chaotische POV-beelden, maar ook analyseren vanuit de lucht waardoor we zien wat er echt gebeurde. Met extra complimenten voor de beelden vanuit de bepantserde HMMWV die geraakt wordt door artillerie (8:14), maar waar toch alle inzittenden levend uit lijken te strompelen. Het verlies van het voertuig is het gevolg van één van de grootste uitdagingen voor het Oekraïense leger: mijnenvelden. De Russen bezaaiden het front met mijnen, zodat de aanvallende partij niet buiten de gebaande paden kan treden zonder het te heet onder de voeten/wielen/rupsbanden te krijgen. Op 6:46 in de video is al te zien dat ze de tank die ze ter ondersteuning meehebben verliezen aan een antitankmijn. Het mijnenvrije pad ligt vervolgens weer in het vizier van de Russische artillerie voor wie het dan prijsschieten is. De mijnenvelden zijn één van de belangrijkste redenen waarom het tegenoffensief niet van de grond komt en waarom Oekraïne zo snel door hun uit het Westen aangeleverde materieel heen gaat. Want waar bovenstaande film nog in succes eindigt, kennen veel andere verhalen in de regio geen happy end.
Over mijnen gesproken
Social
Reaguursels
InloggenLaat het maar snel over zijn, scheelt iedereen weer een hoop geld.
Voor iedereen die het beter weet dan de meest doorgewinterde staf Generaals:
youtu.be/Z0zJ0lPq1UU The Battle of Stalingrad into maps (ca. 60 min.).
Controle vraag: hoeveel keer wisselde het station van Stalingrad van partij?
Maar goed. Deze oorlog gaat eerst nog veel groter worden, voordat hij kleiner wordt, helaas. Poetin heeft baat bij een voortdurende staat van oorlog en mikt erop dat het westen moe wordt. Later zo zeggen ze, dat hij een oorlog met het westen zal zoeken. Zo beweren boze tongen.
Je praat te veel namens anderen B_L, dit terwijl het je eigen ideeën betreft. Feiten en fictie lopen dan door elkaar en dat maakt de tegels weliswaar spannend, maar niet echt relevant.
Voorlopig oneens, het front stagneert nu al meer dan een jaar. Je moet iig niet ‘inkomen’ met je beste leger want dat is Sovjet handboek oorlogs tactiek.
@Unsinkable-Sam | 18-08-23 | 01:24: De bekroonde ui doet wederom een poging tot tegelen, terwijl het ook wel inzien kan, dat het westen veel meer te bieden heeft voordat het tekenen van vermoeidheid gaat vertonen. Spullen bijvoorbeeld, waar de huidige defensie eenheden mee lopen, niet het nu naar het front verstuurde depot spul. Waaronder ook wat spul van NAVO vrienden wat niet alleen op Volkel ligt. Een oorlog met het Westen is een eind van de welvarende mensheid.
Dat het front stagneert is door een evenering van russische inzet. De langdurende levering van de F16s en training van de piloten. Maar ook onder andere moeilijk doen over luchtafweermunitie door zwitserland, voor een al gedateerde pruttel. Simpel gezegd- Meer wapens maken meer russen dood, geavanceerde wapens maken het makkelijker om dat doel te behalen. Zo simpel is het. Maar als de laatste strijdvaardige Oekraïense man op is, eindigt de proxy-oorlog.
Ik vrees die dag, want het lijkt me aanemelijk dat dit niet eindigd op de grens.
Zelenski is een acteur (en komiek).
Wat ik hierboven zie is niet veel beter.
Zie de laatste tijd enkel al dan niet geregisseerde incidentele overwinningen.
En voor de rest krekels.
Naar mijn idee gaat het in werkelijkheid een stuk slechter dan ons wordt voorgeschoteld.
Jij wordt sowieso altijd bedonderd in het leven, ze hebben het speciaal op je voorzien.
Tot nu toe doet President Zelenski het goed. Dingen hebben tijd nodig en hij heeft een goede naam bij bevriende staatshoofden en naar ik meen ook onder het volk en de militairen a.h. front. Dat de oorlog tevens een politiek spel is, betreft weer een ander verhaal.
@Unsinkable-Sam | 18-08-23 | 01:30: Hij heeft geen goede naam onder de militairen aan het front. Voornamelijk de leiding is niet blij met hem.
Ben totaal geen kenner, noch helemaal precies op de hoogte maar mijn gevoel zegt dat het nu een beetje tijd wordt het koppie erbij te houden.
Een opschalend Rusland (?), Zweedse fabriek aangevallen, provocaties in de Zwarte Zee,
Sovjet winter is coming….. (niet voordat het herfst geweest is natuurlijk, maar toch).
u heeft het opheffen van de USSR gemist? 30 jaar terug.
@AntiZanicz | 17-08-23 | 23:16: Wie weet hebben we over 30 jaar wel weer een nieuwe.
@D-Fens_1963 | 18-08-23 | 00:44:
U hoeft niet te wachten: de USSR 2.0 is er al en het heet de EU, compleet met de facto 1-partij bestuur, benoemde afvaardiging en ongeremde zelfovertuiging. Geruchten gaan dat onze eigen Frans Timmermans de naam Ferencz Plotnik overweegt aan te nemen om zodoende beter recht te doen aan de vele historische overeenkomsten.
Oorlog is kudt
Burgeroorlogen met buitenlandse invloeden lopen nooit goed af.
Zelensky(y) kan doen alsof hij niks met “Rusland” heeft, zijn eerste taal is Russisch, hij is geboren in de Sovjetrepubliek en kent de geschiedenis van Oekraïne uit de verschillende propaganda boeken op zijn duimpje, game of thrones, al schieten ze nu kogels in plaatsen van pijlen.
We kunnen doen of dit land met een eeuwig durende stammenoorlog tot Europa hoort …
O, wacht!
Dat doen de reaguurders hier al een maanden. Ze kiezen nog stelling ook.
Dit is toch helemaal geen burgeroorlog, wappie. Rusland viel een onafhankelijk land binnen.
@Après toi | 17-08-23 | 21:57:
Als Vlaanderen met Brabant oprukt richting de stelling Amsterdam heb je op papier een oorlog tussen soevereine staten. In praktijk een burgeroorlog.
@reservebelgië | 17-08-23 | 22:06: Rare vergelijking, zou zo uit de koker van Vlaams Belang kunnen komen.
@Après toi | 17-08-23 | 22:25:
Die zijn in ieder geval wat realistischer aangelegd dan het vvd-grootkapitaal met een extreme oorlogszucht.
Ten Oorlog, Ten Oorlog.
Want dat is verdienen hé.
De kleyne luyden betalen het gelag. Maar dat interesseert niet.
Totdat de bom valt.
Dus Zelenski moet zich er maar bij neerleggen dat jij vindt dat hij eigenlijk Russisch is. Hij zal het meenemen in zijn overwegingen.
kunnen we er niet gewoon een boel killdozers heen brengen, op afstand bestuurbaar maken, en die mooie baantjes laten scheppen voor de aanvallers?
Het valt me altijd op hoe vrolijk die soldaten altijd zijn, ondanks het gevaarten de ontbering. Veel vrolijker dan de gemiddelde kantoorpik die zijn dagen binnen slijt, zittend achter een computer met excel.
Wellicht als je de dood in de ogen kijkt je het leven veel meer gaat waarderen.
Daarnaast is de hele dag naar excelsheets kijken geen leven, maar een zombie-bestaan.
Volgens mij lang geleden dat ik u trof in de panelen.
En wat @kosmos zegt, onzekerheid doet leven, zekerheid slaat dood.
Zal geen onderbouwing geven met linkjes naar echtscheidings-percentages.
Aan beide zijden schijnt het steeds lastiger te worden om nieuwe militairen te werven. Ik luisterde vandaag de podcast van Peter van Uhm en Mart de Kruif, er zijn tekenen dat er later dit jaar weer een mobilisatiegolf in Rusland zit aan te komen. Volgens de Kruif is Poetin ook bezig de Nationale Garde (zijn eigen persoonlijke leger) te versterken met zware wapens, onder andere die zijn afgenomen van Wagner.
Poetin sorteert voor op een bevolking die in toenemende mate onrustig en onbeheersbaar dreigt te worden, door de oorlog die alleen maar steeds meer schade toebrengt aan Rusland.
Die mobilisatie roepen ze al maanden die warlords. We zijn precies daar waar we begonnen zijn. Alleen himonderduizenden witte jonge mannen minder, 2% aan navo budget per land later en een warm draaiende Amerikaanse oorlogsindustrie verder... rara
Die lui moeten duidelijker Ar-ti-cu-le-ren. Verstond er geen reet van.
Far-ti-cu-le-ren
Nog niet zo lang geleden associeerde ik mi(j)nen met mensen die zich bezig hielden met Bitcoin.
Met de Russen erbij gaat alles terug in de tijd.
Ik associeerde mijnen met de opa van Timmerfrans.
Dit is gewoon toekomstig kanonnenvoer. Probeel dezelfde poppetjes over 16 jaar opnieuw voor de camera te krijgen. Dat lukt je alleen maar als je ik vertrek of Derk Bolt aanspreek. Ik ben al dertig jaar op zoek naar de nazaten van arme drommels die toevallig in de weg liepen tijdens de balkancrisis. Ik weer dat de slachtoffers in een koelcel liggen, en de vrees is dat hun getuigen in dezelfde koelcel liggen. Maar waarschijnlijk zal nooit het laatste puzzelstukje geplaatst kunnen worden. Soms ben je door je zeven wegen naar Rome heen.
Ik verwacht binnenkort Gerard Butler te zien rondstruinen in zo'n filmpje, dan weet je dat de opnamen zijn begonnen voor een prachtig Hollywood spektakel.
Dat ontregelen van aan- en afvoerlijnen. En het antwoord van de Russen als de voedselvoorziening als het eindspel. Dat ligt in China helemaal verkeerd. Ook al zijn zij daar ook miljoenen hongerdoden gewend. Alsof die geostrategen de onafwendbare klimaatcatastrofe voor willen zijn.
Dat soort cynisme. Het is wat het is. Maar dan in termen van pure macht.
Uw surrealistische benadering van de realiteit is velen te hoog gegrepen.
Persoonlijk ben ik van mening dat het heerlijk is iemand te lezen die het tenminste begrijpt.
Het is buitengewoon jammer dat de Russen zo'n zee van tijd hebben gekregen om zich in te graven, mijnen te leggen en zich voor te bereiden op het tegenoffensief.
Zonder vliegtuigen en bombardementen gaat het de Oekraïners niet lukken, vrees ik.
Dan gaat Rusland straks toch nog met een stuk van Oekraïne strijken, en kan Poetin daar mee pronken, ondanks het feit dat deze oorlog vanuit Russisch perspectief gezien een grote flop geworden is.
In dat geval wordt Oekraïne via een spoedprocedure lid van de NAVO, en dan zitten de Russen toch behoorlijk klem.
@Après toi | 17-08-23 | 20:33: Ja, OekraÏne wordt gegarandeerd lid van de NAVO, maar pas na beëidiging van deze oorlog. En dus ná acceptatie van het verlies van territorium aan de Russen. De Russen hebben de tijd, en mensenlevens tellen niet voor Rusland, in tegenstelling tot Oekraïne, dat zuinig op zijn manschappen moet zijn.
@Après toi | 17-08-23 | 20:33: De Russen zitten niet klem, wij zitten klem, de Russen hebben dan niets meer te verliezen.
@smdyasc | 17-08-23 | 20:37: Die pauper van een Putin is een bange wezel.
Russen hebben heel veel te verliezen. Als één de macht van oligarchen, twee welzijn burgers, drie land, geopolitieke invloed.
Op de Russen moet je een paar keer hard slaan zodat ze de komende tien jaar in een hoekje kunnen Calimero-en.
@Après toi | 17-08-23 | 20:48: eerder een sluwe vos Kuifje. En denk maar niet dan Rusland zal accepteren dat Oekraïne lid van de Navo zal worden, dan wordt deze gruwelijke oorlog gewoon verlengd.
@KeesBruin | 17-08-23 | 20:35: Er wordt niemand lid van de NATO. Aan het einde van deze ellende kan het zomaar zijnj, dat de NATO niet meer bestaat. Het Ottomaanse rijk is ook binnen vier jaar compleet ontmanteld. Zei ook iedereen dat het zo'n vaart niet zou lopen.
@therealbraindump | 17-08-23 | 20:51:
Het is Putin nooit om de Navo of Europa te doen geweest. Dat is wat FvD aanhangers zichzelf wijsmaken. Putin wil terug naar de grenzen van de Sovjet-Unie en is bang voor een succesvol democratisch broedervolk.
@therealbraindump | 17-08-23 | 20:51: Hij is niet sluw, hij is nietsontziend. Maar dat kan hij terugkrijgen.
@* Il Principe * | 17-08-23 | 21:00: wat een alleraardigst frame. Iemand die het niet met u eens is is aanhanger van het FvD.., pff. Bekijk anders nog eens een keer de veiligheidsconferentie in München in 2007. En gelooft u nou werkelijk dat Poetin west Oekraïne duurzaam wil bezetten? Een potentieel Afghanistan 2.0, ik geloof er helemaal niets van. Rusland heeft nu al de grootst mogelijke moeite met de oorlog in Oekraïne. Oekraïne duurzaam ontwrichten, dat is wat Rusland nastreeft.
@therealbraindump | 17-08-23 | 21:08: Zeg maar gerust vernietigen.
@therealbraindump | 17-08-23 | 21:08: het plan was, en is dat voor de langere termijn misschien nog steeds, natuurlijk niet om Oekraïne langdurige te bezetten maar er een regime zoals dat van Wit-Rusland en Loekasjenko aan de macht te brengen en met Ruslands steun aan de macht te houden om er zo effectief een Russische provincie van te maken.
Over 757 jaar zijn alle mijnen pas opgeruimd, mits er voor die tijd nieuwe methoden worden uitgevonden, maar dat zal wel niet.
Tenzij we Kaag erop afsturen, dan is de klus in een week geklaard.
Waarom luisteren ze daar naar Doe Maar?
Wat moet ik denken van de Amerikaanse vlag badge in Ukrainian kleuren? Zie 6:18 op eerste filmpje.
Strategie. Daar bestaan een paar duidelijke definities van. Het is echter de laag daar boven. Wat Von Clausewitz al aanstipte. Relevanter dan ooit.
En Sun Tze, die gare Chinees met zijn opvattingen over vrienden.
Het moment is verloren nadat men de opmars in Cherson niet heeft weten om te zetten in een tegen aanval waarbij de terugtrekkende russen helemaal in paniek hadden kunnen worden gestuurd. Dit alles door stroperige traagheid in het Westen, bang voor iemand die toch al van het pad is. Nu hebben de russen zich in gegraven en zitten we ermme.
Nu zal men sofort spook operaties moeten gaan doen. 's nacht bombarderen me vrachtwagenslading tegelijk en gewoon een seals team sturen om de kerch brug definitief op te blazen. Daarna nog maar wat covert acties achter de linies, deels door de Oekrainers zelf. Ook delta force en SAS aan het werk en wie meer die vertrouwen in eigen kunnen heeft.
Het kan nog altijd.
@Après toi | 17-08-23 | 20:29: Inderdaad. Er gebeurt heel veel dat de media niet haalt. Dus moet je wat YT-kanalen in de gaten houden. Enkele maken gebruik van onafhankelijke data, Oekraïnse data maar ook van de data van een aantal Russische (kritische) bloggers en zo. Dus als je een aantal van die channels in de gaten houdt krijg je wel een redelijk beeld van wat er gebeurt.
En het belangrijkste dat er nu gebeurt is dat Oekraïne de logistieke lijnen en knooppunten van de Russen bombardeert met onder meer HIMARS en langeafstandsraketten. En dat doen ze heel effectief! Ondertussen kunnen de Russen met allerlei zwaar materieel alleen nog over kleine binnenweggetjes die niet gemaakt zijn voor zwaar materieel. Bevoorrading van het front wordt daardoor zeer ernstig bemoeilijkt.
@Aristotalloss | 17-08-23 | 20:52: Je moet naar de handtekening kijken. Ik durf dus best alweer een schoonmoeder te verwedden dat er geen seals losgelaten zijn. Die zet je op andere momenten in. Dat er andere SF uit het Westen met een stok in de poep lopen te roeren, sluit ik met mijn kippenbrein niet uit. Ik durf dan weer wel te zeggen dat de USA het dirigentstokje in handen heeft. Dit soort spel kan je niet zomaar overlaten aan Fransozen of Duitsers. Die gaan elkaar op een gegeven moment de hersens in lopen meppen. Dat wil je niet hebben als je delicaat bezig bent.
Hoe had volgens u het AU-leger de Dnipro over moeten steken nadat Kherson was terugveroverd?
@guldenmiddenweg | 17-08-23 | 21:33: men had de puf niet meer en de spullen niet. De genie lijkt niet erg ontwikkeld. Niettemin was het beter geweest als het wel gebeurd was. De russen waren op de vlucht en toen had het gemoeten. Eigenlijk had een oversteek in de riviermonding of wat meer naar buiten wel mooi geweest. Met provisorische middelen had men wel een compagnie of twee kunnen overzetten met wat pantservoertuigen erbij. Door zo meer onrust aan te zwengelen had de vlucht van de russen makkelijk vergroot kunnen worden. Die paar missende brugdelen had men dan ook wel overbruggen kunnen zodat in ieder geval manscahppen, klein transport en wellicht pantservoertuigen een bruggenhoofd hadden kunnen vormen. Nu gaat het welhaast niet meer.
Oorlog, goed voor wat eigengelijk.
Voor niets en niemand.
Al millennia menselijke traditie.
bevrijden van bezetters, we hebben er iedere dag plezier van. Spanjaarden weg, Fransen weg, Duitschers weg.
@AntiZanicz | 17-08-23 | 20:28: De volgende in de rij is de EU.
@smdyasc | 17-08-23 | 20:44: De EU weg bedoel je?
@ChalinaRosa | 17-08-23 | 20:58: En in het algemeen belang wel zo snel mogelijk!
Goed voor wie?
Eigenlijk heel simpel.
1e De Grote wapen-industrie. Geld en winst onbeperkt.
2e. Andere groot-industriëlen. Oorlog is een fantastisch excuus de prijzen te verdubbelen.
3e. Landen die hun macht en invloedssfeer willen uitbreiden zonder dat er moeilijke vragen worden gesteld.
4e. Vage ideologen of erger die gebaat zijn bij chaos en onoverzichtelijkheid om hun agenda door te drukken zonder tegenspraak.
5e. Idioten die gebaat zijn bij angstige mensen.
Kan er 15 van maken, maar dan blijf ik typen. Nu ff geen zin aan.
Mijnen? Iets met Diana mompelt*
Basic warfare. De NAVO ver voorbij. Plus drones en klassieke artilleriebarrages. Munitie. Het is triest dat Oekraïne ook deze les weer tot voorbeeld moet zijn.
1862 meets 2023. Het resultaat is 14-18.
Triest.
Deze oorlog is een tikkeltje voorspelbaar geworden, maar hoe het afloopt op de Zwarte Zee is natuurlijk een groter vraagteken. De Russen enteren nu al schepen in internationale wateren. Dat kan heel verkeerd aflopen.
Dat 'proefschip' onder Singaporese vlag?
@goedverstaander | 17-08-23 | 20:12: Het Turkse containerschip dat werd geënterd.
De russen kunnen beter inbinden want ze houden het geen dag vol zou men met NAVO schepen in gevecht raken.
Zei ik gisteren al Rusland wint.. Wen er maar aan en pak je leven op.. Leven gaat gewoon door en draagvlak is nul komma nul... Heb wel vernomen dat er een variant is gekomen.. Misschien is dat voor je...
@niv01 | 17-08-23 | 20:29: Draagvlak is misschien nul komma nul bij extreem links en bij extreem rechts, maar van de fatsoenlijke Nederlanders is een groot percentage voorstander van steun aan Oekraïne.
@niv01 | 17-08-23 | 20:29: "Wen er maar aan", is per definitie een uitspraak van iemand die geen argumenten heeft. Goedkope ontmoedigingstactiek, meer niet.
En misschien is bij jou het "draagvlak nul komma nul", maar bij de meeste andere mensen in Europa toch echt niet.
@Après toi | 17-08-23 | 20:31: doe even cijfertjes met een linkje. Leeft helemaal niet onder mijn fatsoenlijke vrienden namelijk. Alleen de veteranen vinden het mooi. Voor de beelden dan.
De NAVO mag wel wat actiever worden. Bijvoorbeeld: als Russische schepen graan vervoeren, hoeveel daarvan is graan uit bezet gebied? Dus feitelijk van Oekraïne. Lijkt me niet dat je gestolen goederen uit bezet gebied zomaar mag verhandelen.
De NAVO of een andere militaire combinatie (bijv. VS met Australië, Nieuw Zeeland en enkele belanghebbende landen.) zou een veilige corridor moeten creëren en alleen 'eerlijke' handel moeten doorlaten. Of bij gestolen graan het geld tegen verkoopwaarde, daarvan op een neutrale rekening laten storten zodat dat weer retour Oekraïne kan. Of iets dergelijks.
@sjef-van-iekel | 17-08-23 | 20:35: Hieronder bijvoorbeeld.
www.ad.nl/binnenland/onderzoek-meeste...
@Aristotalloss | 17-08-23 | 20:45: De Navo heeft daar niets te zoeken. Oekraïne is geen deel van de Navo en wordt het ook niet zolang ze in oorlog zijn.
@hisxxx | 17-08-23 | 21:00: Als het graan niet wordt geëxporteerd krijg je hongersnood in Afrika en massa's vluchtelingen die naar Europa trekken en hier de boel ontregelen.
Beter voorkomen dan genezen me dunkt!
En wie anders zou dat moeten doen?!
@hisxxx | 17-08-23 | 21:00: Oekraïne wil graag lid worden van de NAVO. Dus dat verzoek moeten we gewoon netjes honoreren. Vechten kunnen ze wel, dus ze zijn een prima aanwinst.
@Après toi | 17-08-23 | 21:03: Wat ze willen is niet belangrijk. De Navo heeft regels, op langere termijn zijn die belangrijk voor de geloofwaardigheid van de Navo.
Wat er in Afrika gebeurt zal me aan mn aarsch jukken. Die hebben grotendeels het beste klimaat en landoppervlak om eten voor de hele wereld te groeien. Ze zijn echter dom, lui en corrupt.
Bron? Internationale wateren?
@hisxxx | 17-08-23 | 21:08: Niet zo bureaucratisch denken, regels zijn er om aangepast te worden.
@Ookonline | 17-08-23 | 21:28: Zestig kilometer van de Turkse kust.
@Après toi | 17-08-23 | 21:31: Deze niet, een derde Wereldoorlog word vervelend.
Als het zo uitkomt?
Laatste filmpje: Wie een kuil graaft voor een ander....
Ik zie geen Z of kruisje op tank. Dus weet ff niet wie er over wie zijn/haar/hun mijn rijdt.
Is werknemer?
REAGEER OOK