LIVE. VrijdagKwali op Spa Eau Rouge'orchamps
Weekend weerbericht: potentieel dodelijk. Maar ja dat is ieder weerbericht tegenwoordig
Vier weken geleden verongelukte Dilano van 't Hoff in de regen op de Kemmel Straight na de Raidillon/Eau Rouge, de - sorry voor het racecliché maar het is nou eenmaal zo - beroemdste knik in de weg van de mondiale racekalender. Het regende en er was weinig zicht. Hij was niet de eerste die daar het leven liet en bovendien regent het wel vaker in de Ardennen. Soms zelfs iets te veel (remember 2021, twee rondjes achter Bernd Maylander en allemaal wat halve puntjes voor de moeite), maar gelukkig is er voor deze editie ook veel regen voorspeld en hebben ZE besloten dat het een Sprint Race Weekend is. Dus nu kwalificeren voor zondag, morgenvroeg kwalificeren "sprint shootout" voor morgenmiddag, morgenmiddag 100 kilometer sprint race en dan zondag nog een Grand Prix van 44 rondjes TENZIJ ER IEMAND DOOD GAAT. Of het te hard regent. Discussie over het al dan niet rechttrekken van Eau Rouge mag u zelf doen, wij denken: Red Bull zal wel weer winnen, McLaren doet ineens leuk mee en iedereen die behalve Verstappen ook handig is in de regen (zoals Hamilton, Alonso, Norris, Albon, Hulkenberg) kan voor verrassingen zorgen. Oh en Max krijgt vijf plekken gridstraf vanwege een nieuwe versnellingsbak. Spannend?
Klimaatmaatregelen are killing the sport
Social
Reaguursels
InloggenVind er eigenlijk geen zak meer aan. Max is al naar huis als de rest over de finish komt. De jaren voor Spanje waren eigenlijk het leukst. Aangeboden kaartje voor zaterdag in Zandvoort op hoofdtribune.
6e!
Maar toch weer de beste.
Hopelijk regen zondag. Altijd leuk, wel zonder doden svp.
Die Le Mans interviewer is onverstaanbaar goed..
Max de f1 god, lekker man!
Weer goed gedaan , Max.
Ha .!!!
Slim bekeken weer.....
Boem Max gewoon een seconde sneller. Geen pole zondag maar boeie.
Hè?
Max belastingontduiker.
Max slimmer dan jij, met je kia picanto voor de deur
Dat heet belastingontwijker.
Jaloers in je rijtjeshuis met 4de hands Renault voor de deur?
Dus als je in het buitenland woont moet je hier nog gewoon belasting betalen? Héél apart, lijkt mij heel raar maar van Den Haag kan je alles verwachten...
Waarom moet ik aan de band Wet Wet Wet denken?
Vanwege hun nummer Fast Car?
@John McClane | 28-07-23 | 18:05:
Dat waren toch The Cars?
"i feel it in my fingers..."?
Haha Verstappen op 10!
Wordt tricky voor Max.
Max is zo vlug als water, de rest komt later.
In 2005 en 2006 opstapklasse 1000 cc gereden op Spa. 280 rechte stuk naar boven, 294 door het bos laatste sector. Wat een circuit. Een van de gaafste dingen die je kan doen.
Lekker gewerkt Daniel.
Voetbalt hij nog?
Wanneer wordt er een race circuit gebouwd die dicht is met plafond? Een dichte stadion, maar dan voor Formule races.
Nog even los van het feit dat een gebouw van dergelijke omvang vrijwel onbetaalbaar is, wil je dit om diverse andere redenen waaronder brandgevaar of hele grote kans op permanente gehoorschade bij het publiek gewoon echt niet.
Die heb je al. Het heet indoor karten. En over een jaar of 5 in Dubai.
Onbetaalbaar? Hold my kameel.
Ik wist niet dat het niveau zo ver kon zakken.
Ik mis een circuit met loopings. Een echte racebaan heeft minimaal één looping.
@Snuivende.Hugo | 28-07-23 | 17:35:
jahoor! "Een dichte stadion".
@keestelpro | 28-07-23 | 17:38: Net als Mario Kart? Ja, ik vind dat er wat meer beweging mag komen. De auto's rijden rondjes.
Daar gaan we boeken met die waggies, jeweettoch
@Adriel | 28-07-23 | 17:56: Andere klasse.... heet Cross..
Nu hopen dat er geen hagelstenen gaan vallen zo groot als boilingballen.
Ja las het. Die socialistische VN bobo noemt het nu Climate Boiling. Hoe debiel wil je het hebben? Dit is gewoon opruiing. Een deel van onze jeugd is al compleet angstig, depressief en suicidaal geworden door al deze agitprop. Als medicijn gaan ze maar helemaal los.
@Piet Karbiet | 28-07-23 | 17:11:
Het is inderdaad gewoon kwaadaardig en mensen die de paniek op deze manier voeden dienen zwaar gestraft te worden voor misleiding ipv van op het klimaatpodium gehesen te worden.
Is beter dat Max maar eens een beurt overslaat.
Spa is gewoon een kutcircuit in de regen, waarom het noodlot tarten, punten zat.
Op zo’n circuit onderscheiden de mannen zich van de vrouwen. Volgende keer is het misschien wel droog. Noodlot tarten ze altijd al door in de snelste bolides een potje te racen.
@Flightless bird | 28-07-23 | 17:05: Ach welnee, met een beetje pech ben je gewoon dood, ook de echte mannen.
Toch begrijpt U Max/vaderJos niet helemaal, dat dwingende noodlot hebben ze echt levenslang aan boord, daar leven ze voor, ze gaan voor ieder korreltje zand in het leven zoals Bob
www.youtube.com/watch?v=Bery4Yhj_Yw
@snapal | 28-07-23 | 17:06: Noodlot moet je nooit tarten, als het niet nodig is.
Whatever, alsof ook iemand mijn advies zou opvolgen, sowieso dikke kans dat alles goed afloopt.
@hagelkruis | 28-07-23 | 17:07: Als je geen zicht hebt en je rijdt 300, dan heeft dat niks te maken met korreltjes zand, het is een gevaarlijk circuit, dat is inmiddels wel bewezen.
Denk ook wel dat de race (weer) geneutraliseerd wordt met regen, ze hebben hun lesje wel geleerd, hoop ik.
@snapal | 28-07-23 | 17:06:
Als je ‘pech’ hebt moet je de anwb bellen.
@snapal | 28-07-23 | 17:11:
Leven is een en al risico. Iemand zij ooit eens dat keukentrapjes gevaarlijk zijn. Na islamoterroristische aanslagen.
@snapal | 28-07-23 | 17:18: De boys worden zwaar betaald om in de regen te rijden. Al dat flauwe neutrale gedoe: hup, gas intrappen en snel een beetje graag. Gevaar hoort erbij, sterker nog: dat is waarom ze rijden. De snelheidskick.
“Some of you will die, but that’s a sacrifice I’m willing to make”
Dat is toch het motto van de vvd door de energiebelasting expres te hoog te houden in de winter, zodat ouderen onderkoeld raken omdat ze bang zijn voor een hoge energierekening?
eenvandaag.avrotros.nl/item/ouderen-b...
Zal Max wéér winnen?
Max Verstappen heeft voor de 5e keer dit seizoen een nieuwe versnellingsbak gekregen voor zijn RB19. Dat levert de WK-leider een gridstraf van 5 plaatsen op voor de GP van België, dit weekend in Spa.
@seasicksteve | 28-07-23 | 16:53: ja dus
@seasicksteve | 28-07-23 | 16:53: U beantwoordt niet de vraag.
@seasicksteve | 28-07-23 | 16:53:
Dan nog geeft hij iedereen het nakijken.
Hij heeft wel 5 gridstraf. Voor Zondag.
@BrutusBosch | 28-07-23 | 16:56:
Zie het antwoord van Flightless Bird
@BrutusBosch | 28-07-23 | 16:56:
Ik zit op mijn mobiel te kijken....
Voorheen doken ze 1 op de 3 starts over elkaar heen. Tegenwoordig komt dat nog zelden voor
Kan prachtig raceweekend worden. Of saai, dat dan weer wel. Let the stream stream!
Aub een slecht-weer-verzekering in de ticketprijs en de boel afgelasten.
Het zijn niet enkel de F1-coureurs die geen bal zien door het opspattend water. Ook de toeschouwers zien bijna niks.
Anderzijds zou het morgen in principe droog blijven. Het valt misschien nog mee.
Op de bank altijd goed zicht en lekker droog. Plus de koelkast is niet ver weg.
Soms komt die voorbijdrijven, maar dan moet u wel voorzichtig zijn.
Was voor LangeT.
Kunnen ze op dat circuit geen zoab asfalt leggen? Werkt op de snelweg toch ook perfect.
@Stemmenteller | 28-07-23 | 17:28: De samenstelling van F1-asfalt is bepaald aan de hand van heel stricte specificaties die vooral te maken hebben met vervormbaarheid bij hoge temperaturen en drukbestendigheid. Een F1-bolide trekt een stukje zoab gewoon uit de grond.
Regen, regen regen dus je kan daar nog gerust je peukie uit het raam keeperen.
En het statiegeld blik. Dat kan altijd.
@Flightless bird | 28-07-23 | 16:51: Over statiegeld gesproken: Zag net bij de Vomar hier dat de potten Calve pindakaas a € 6,35 op de onderste rij stonden. Huismerk pindakaas a € 2,45 op ooghoogte. Unilever wil blijkbaar niet meer betalen voor die plek waar men niet hoeft te bukken.
@Piet Karbiet | 28-07-23 | 17:02: Nee hoor, de Vomar heeft waarschijnlijk een hogere marge op eigen merk producten en liever dus dat je de goedkopere producten koopt.
@Piet Karbiet | 28-07-23 | 17:02:
Mijn vrouw bukte graag vroeger. In de supermarkt voor de redelijke prijzen bedoel ik. (Pot pindakaas €6,35 is toch zomaar HFL 15-, of meer.)
Blijft mijn loon zover achter op de prijsverhogingen en dividend Unilever?
Die supers houden gewoon zelf meer over aan de huismerken.
James Hunt flikte dat tijden shet rijden van een race. Prachtvent was het.
Johan Cruijff rookte op het veld. Waar zijn ze gebleven, de helden?
Regen op Spa, wat kan er misgaan: gewoon racen maar?
Veel regen voorspeld dus een gevaarlijk circuit.
Race eend.
REAGEER OOK