Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Reaguursels

Inloggen

Je reinste koppelverkoop.

aflaatverkoper | 01-04-23 | 00:08
-weggejorist-
Tiktak Theo | 31-03-23 | 18:48 | 1

Die tafel waarop Kaag gedanst heeft, dat wordt nu wel snel een collector's item, denk ik. Museumstuk.

Schoorsteenveger | 31-03-23 | 18:46 | 3

Heeft die ene mafkees (even zijn naam kwijt) zich daar niet aan vast gelijmd?

Arnold Layne | 31-03-23 | 19:13

hoogste bieder mag 'm kopen en geld gaat naar....
"... een goed doel?"

nobodiesunmighty | 31-03-23 | 19:25

Het meeste gebeurde onder tafel.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 19:33

Crisisberaad bij het kabinet dat ons de ene na de andere crisis inhielp. Nou maar hopen dat ze zichzelf uit deze lijdensweg kunnen verlossen. Of misschien moet ze hulp hebben, want zelfs de formatie van deze klotezooi was al één en al gestuntel.

jochum1980 | 31-03-23 | 18:41

Dat gepraat over kabinetcrisis is alleen maar een dooie mus om deze fake brief uit Brussel niet te groot te laten worden. Nog een paar dagen vergaderen en het spannend houden en daarna weer door als vanouds in de hoop dat niemand nog lastige vragen gaat stellen.

jan huppeldepup | 31-03-23 | 18:25 | 1

Die brief gaat nog een onbedoeld staartje krijgen. Manfred Weber, ooit de beoogde opvolger van Jean Claude Juncker en nu leider van de EVP in Brussel (waar CDA en CU bij zijn aangesloten) is not amused over dit briefje. Niet omdat het is “uitgelekt”, maar omdat hij het er totaal niet mee eens is. Kan nog interessant worden.

Lefty-Messup | 31-03-23 | 18:53

Hoe moeilijk kan het zijn? Waarschijnlijk zie ik het verkeerd, misschien kan iemand licht laten schijnen om mijn, waarschijnlijk verkeerde, visie op het Nederlandse staatsrecht.
Ik zie het als volgt:
Ooit is de gedachte gerezen dat het verkeerd is als er te veel macht bij één persoon of bij één instantie wordt gelegd. Daarom is er de Trias Politica. Een wetgevende, een uitvoerende en een rechterlijke macht.
Dat moet nog iets verder worden uitgewerkt, daarom is het parlement (wetgevende macht) opgedeeld in een volksvertegenwoordiging (TK) en een senaat (EK). De EK is er voor bedoeld om bij nieuwe wetgeving nog eens goed te overdenken of de nieuwe wet wel een goed idee is en dat niet de waan van de dag gevolgd moet worden.
Verder zijn er bevoegdheden van de nationale volksvertegenwoordiging en de nationale regering overgedragen aan de provincies. De provincies kiezen de EK, om meer garanties nog te bieden dat de EK niet de waan van de dag volgt, maar dat er goed wordt nagedacht over nieuwe wetten. Het zal desondanks nog wel eens mis gaan met nieuwe wetten, maar in deze gaat het er om dat de procedures zodanig ingericht zijn dat er zo veel mogelijk wel goed gaat. Het feit dat er bevoegdheden zijn voor provinciale bestuursorganen zou ervoor moeten zorgen dat de regelgeving dichter bij de bewoners van de desbetreffende provincies ligt en dat zo veel mogelijk wordt vermeden dat sommige provincies worden benadeeld ten gunste van andere provincies.
Nu blijkt dat de uitslag zodanig is dat het Kabinet geen meerderheid heeft in de EK en in de provincies. De bedoeling van het hele systeem was volgens mij dat er beter beter werd nagedacht over wetgeving en dat provincies zich niet benadeeld zouden voelen. Het Kabinet is door de TK aangesteld om te regeren voor een periode van 4 jaar nadat de TK is verkozen.
Het is dus de taak van het Kabinet om met de provincies te gaan onderhandelen om tot een nieuw compromis te komen. De EK is bedoeld om nieuw wetgeving wel of niet goed te keuren, maar de politieke taak van de EK is beperkt. De EK zou meer kijken naar eventuele effecten van de wetgeving op langere termijn en de verenigbaarheid met de nieuwe grondwet van de nieuwe wetgeving.
Even concreet:
Als het dus kennelijk zo een punt is dat de Stikstofdoelen behaald moeten worden in 2030 of in 2035 dan gaat daarover onderhandeld worden en dan komt men uit op 2032 of 2033.
Als men in Groningen van mening is dat er decennialang aardgas is weggepompt uit hun provincie, zonder dat er voldoende is tegemoetgekomen in fundering van huizen dan moet daarover een compromis worden gesloten om te zorgen dat dit probleem wordt opgelost.

Dit geheel staat even los van mijn persoonlijke mening over het huidige kabinet en welke beslissingen er genomen moeten worden. We leven in een land waar verschillende meningen en verschillende belangen naast elkaar bestaan en de taak van het Kabinet is thans door te gaan met wat ze van plan waren, maar wel nadat ze hun beleid hebben bijgesteld zodanig dat de provincies en de EK ermee akkoord kan gaan.
In 2024 mag er weer gestemd worden op een nieuwe TK. Als de TK het vertrouwen in het Kabinet heeft verloren dan kan zij een motie van wantrouwen indienen.
Wat kan de burger nog meer doen om invloed uit te oefenen?
Lid worden van een partij en stemmen wie de lijsttrekker wordt bijvoorbeeld. En dan niet zich met een kluitje in het riet laten sturen, zoals bij het CDA is gebeurd. Als er vele duizenden CDA-leden waren die het voor Pieter Omtzigt hadden opgenomen. Dit laten blijken tijdens de ledenvergaderingen en tegenover de pers, dan was het heel anders afgelopen. Ergens in 2005, zo rond deze tijd van het jaar haalde deze log nog eens een grapje uit met D66 om via de ledenvergadering het kabinet op te blazen. www.geenstijl.nl/4103/knikkende_kniee...
Bleek uiteindelijk een geslaagde grap.
Wat overeind blijft staan is dat de kabinetsleden hun werk moeten doen. Wie wil dat Wobke Hoekstra vertrekt als partijleider moet lid worden van het CDA, binnen de partij campagne voeren en Hop gaat Wop.
Zelfde geldt voor de andere partijen.
Dijkstra als Premier?
Wordt lid van de VVD
Jouw stem telt ook mee.

Arnold Layne | 31-03-23 | 18:23 | 8

@_pacman_ | 31-03-23 | 18:26: Je hebt gelijk. Ik was al blij dat ik wist dat het niet Dijkstal was. Ik had het even moeten opzoeken.

Arnold Layne | 31-03-23 | 19:04

@Frau_Ferkel | 31-03-23 | 18:27: Korte samenvatting: Die lui in Den Haag moeten gewoon hun werk doen waar ze voor betaald worden en niet zeiken.

Arnold Layne | 31-03-23 | 19:05

We hebben een nieuwe Markies de lafayette nodig en een andere George Whastington.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 19:32
▼ 5 antwoorden verborgen

Een probeersel. Werktitel: bij voorbaat kudt.

Een lief hummeltje, in de wieg
Lekker schommelen, niets bewust
Eten, schijten, pure functie op zich
Een kringloopmens, zo geboren

Dat je leert te denken, die last
Je ontkomt er niet aan, die erfschuld
Maar denkend leren, die domoren
Wetenschap, mooie deken, an sich

Hoe kan het dat ik niet lieg?
Een beetje wiskunde en wat spuug
Lekker schommelen, gerust
Die harde rots, en horen.

Achteraf had ik hier een refrein van Odysseus moeten inbouwen, maar het was me vandaag wel weer eens te veel Mark Rutte www.youtube.com/watch?v=vMTEtDBHGY4

Dat neem ik mij zeer beslist dus niet kwalijk.

Hetkanverkeren | 31-03-23 | 18:06 | 4
▼ 1 antwoord verborgen

Als je ook die foto van van der Wal ziet, het is net een verschrikt konijn dat kijkt in de koplampen van een auto.

seasicksteve | 31-03-23 | 18:06 | 2

Een konijn heeft meer kennis van zaken.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 19:19

Volgens het wnf gaat het erg slecht met de konijnen.

vladimirows | 31-03-23 | 20:18

Zegt Rutte vanavond van we stappen op, komt ie morgen met "gefopt! 1 april kikker in je bil!"

Conan de Rabarber | 31-03-23 | 17:56 | 4

zo'n kikker gevoel heb ik al enkele jaren daar.

nobodiesunmighty | 31-03-23 | 18:26

Ja, een bruinoogkikker.

Phantomas | 31-03-23 | 21:39
▼ 1 antwoord verborgen

Its about time zeg dat ze Volledig ontbinden !!!!!!

En dan bedoel ik het kartel, niet die prachtmeiden.

Aandachtspunten :

Asap asiel afbouwen
Onthechten Brussel maar zeker aantallen migratie en financiele afspraken zie gedrag van alle landen .
Volledige transparantie afgelopen begroting en hoofdelijke aansprakelijkheid, desnoods civiel rechtelijk over buitenparlementair gemaakte afspraken.

Decimering overheidsapparaat, mn boven schaal 10 en inhuur.

Restitutie subsidies KLM, ABN etc zeg maar, precies de firma s waar het koninklijk huis belangen heeft.

Restititutie energiekosten naar normaliseren

Kritisch beschouwen of er geen strafrechtelijke vervolging mogeljjk is van de kartelactoren.

Etc etc etc

Lets do it !!

2CVOcean | 31-03-23 | 17:53 | 7

@Ing. eslapen | 31-03-23 | 18:00: nu snel serveren dan.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 18:03

@Ing. eslapen | 31-03-23 | 18:07: skape vlees is geen vlees ?.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 19:22
▼ 4 antwoorden verborgen

Nog twee dagen regen, vertelde het nieuws mij.

Kachel aan, en de zon komt hier door.

Verdomme.

GKJP | 31-03-23 | 17:52

Heb het van de week al paar keer vermeld, afgelopen dinsdag werd in WNL besproken dat er is uitgelekt dat Rutte en consorten morgen opstappen. Heb ik ongelijk dan trakteer ik alle reaguurders en de redactie op een etentje.

Cornelis12 | 31-03-23 | 17:52 | 11
▼ 8 antwoorden verborgen

Even een k*tbrief regelen van de EU en dan hard weglopen en Caroline ermee opzadelen.

Nichtsneues | 31-03-23 | 17:51

Kaag kan geschiedenis schrijven. De 1e vrouwelijke minister van financieen die er een complete kolerezooi van maakte. Kan ze daarna snel weer internationale furore maken bij een of andere NGO. Van uw geld. Of huis nummer 5 kopen voor haar 'Palestijnse' kinderen. Ze lijkt wel een kolonist.

Piet Karbiet | 31-03-23 | 17:49 | 5

Neeeh,hoezo ze heeft Nederland gered uit de afgrond,wij Nederlanders herkennen het gewoon niet die klasse.

Coolcalmcollected | 31-03-23 | 17:57

Maar hebben we hier in NL oorlog gehad? Zijn hier chemische wapens gebruikt? Nee dus, dankzij Kaag!

_pacman_ | 31-03-23 | 18:34

Dat wij haar verdiensten niet zien bewijst alleen maar dat wij onverbeterlijke vrouwenhaters zijn.
(D66-modus uit)

MAD1950 | 31-03-23 | 19:20
▼ 2 antwoorden verborgen

Zou het kabinet nu vallen?

De_fluitlokker | 31-03-23 | 17:45 | 2

Zet een raampje open. Als u een harde bons hoort weet u genoeg.

goedverstaander | 31-03-23 | 17:47

De meubelmaker staat al onder de speeddial....

Ing. eslapen | 31-03-23 | 17:51

Nou, effe opschiete met dat ontslag indienen, dan kan Caroline maandag
op de trekker naar het torentje. Resistance is futile, you will be BBBeter.

pollens | 31-03-23 | 17:44 | 5

@frickY | 31-03-23 | 17:57: godverdomme, dát zou mooi zijn zeg! Omtzigt premier, Caroline Binnenlandse zaken, Renske financien, Haga justitie. Kom, lekker even verder dromen, wie vult aan?

Justin_Case | 31-03-23 | 18:29

@Justin_Case | 31-03-23 | 18:29: Bosma als kamervoorzitter, en ik ben aan het denken wie er voor defensie kan gaan zitten?

brie-de-penis | 31-03-23 | 19:15
▼ 2 antwoorden verborgen

Voor de vrijwillige Brandweer, werktitel Jan van Schaffelaar.

Stenen, hoe hoog ook
Die tongen, vals gespleten
Niet te vroeg blussen.

Geen sonnet, maar de actualiteit heeft voorrang. www.youtube.com/watch?v=0dJ30dREjaE

Wij wachten het af.

Hetkanverkeren | 31-03-23 | 17:44 | 1

Jan Verschaffeloar.

GKJP | 31-03-23 | 17:58

Tieten zijn leuk hoor maar ik zit goffer al heel de dag GS te F5-en of Rutte IV al gevallen is?!

Eduardo- | 31-03-23 | 17:38 | 7

Rutte valt alleen als hij persoonlijk ergens over struikelt, in de fysieke zin van het woord. In alle andere woordbetekenissen gaat het never nooit niet gebeuren.

Met_baard | 31-03-23 | 17:54

@Eduardo- | 31-03-23 | 17:47: Oeps, en dan te bedenken, 3 x is scheepsrecht. Word er wel een beetje bang van. Stel je voor, 3 x.

ChalinaRosa | 31-03-23 | 17:56
▼ 4 antwoorden verborgen


Chat GPT 4 schrijft tegenwoordig de vrijdagmiddagborrel gedichten.
Ik zie alles.

King of the Oneliner | 31-03-23 | 17:36 | 1

In Italië mag het al niet meer, dus zal zich binnenkort wel over de EU verspreiden. Dan mag je alleen nog in het geheim GPT4'en. Underground.
nos.nl/artikel/2469622-italie-trekt-v...

Met_baard | 31-03-23 | 17:53

Ah, mijn eerste tegel ooit in het vrijdagmiddaggebedstopic, pardon, borreltopic.
Maar er was toch geen crisis volgens de Landgenoot? Populientje was zichzelf toch al aan het affakkelen?
Ik ben wel klaar met dit waardeloze kabinet, nog erger dan dat met de LPF. Kom maar door met die verkiezingen, tijd voor andere poppetjes. En dat het dan waarschijnlijk linkser wordt dan nu, ala. Alles om Zwarte Kaagica uit Vak K te krijgen.

Graaisnaaiert | 31-03-23 | 17:36 | 1

Nog linkser dan nu? Weet wat je wenst.

Berend_Breedreet | 31-03-23 | 17:58

Wat een heerlijke tieten.
Wie zei je? Rutte…?
Ik was even afgeleid.
Allemachtig, dol op zulke knotsen.
Proost!

Ruimedenker | 31-03-23 | 17:36

"Mogen we het al een crisis noemen?"
Nee, het is al een crisiszooi sinds Trutte 1. Noem het maar het einde van een crisis.

De waard zijn gast | 31-03-23 | 17:35

Hij zal zich er nu wel weer uit weten te lullen, maar indien nu niet dan klapt het de volgende weken, dit is niet meer te houden.

Zwizalletju | 31-03-23 | 17:35 | 2

Famous last words zeg ik.

Super Vaagstra | 31-03-23 | 17:41

@Super Vaagstra | 31-03-23 | 17:41: Famous last word van Rutte: "Ik heb geen actieve herinnering aan mijn leven."

MAD1950 | 31-03-23 | 18:17

Is er dan niets meer heilig? Ach, wijfies www.youtube.com/watch?v=vjZWUuOA5xs Die aloude honey trap. Dat ik dat hele seksdingetje al op onvroege leeftijd doorhad.

Veel te ingewikkeld.

Hetkanverkeren | 31-03-23 | 17:31

Fijn weekend gewenst voor het demissionaire kabinet hopelijk

laurentius | 31-03-23 | 17:27

Geen Gesprek met de Minister President vandaag?

(Heb er nog nooit naar gekeken, dat terzijde).

Louter Leuter | 31-03-23 | 17:25 | 1

Een gesprek met Kerrolijn is ook beter. Die zegt veel verstandiger dingen.

goedverstaander | 31-03-23 | 17:33

Geen wonder dat de persco van Rutte is uitgesteld. Die klikt er momenteel lustig op los met de linkjes van deze vrijmibo.

goedverstaander | 31-03-23 | 17:24 | 1

Ik denk dat ie de dames overslaat.

Hebbiehemookweer | 31-03-23 | 17:45

Polp! En ik begin met Kenny Loggins - This is it (1979). Geen dank.

Piet Karbiet | 31-03-23 | 17:13 | 7

Mooi nummer, voor zijn pa geschreven. Wilde toen niet meer dood.

nobodiesunmighty | 31-03-23 | 18:37
▼ 4 antwoorden verborgen

Hoe lief ook het is een sonnet voor mensen die niet durven www.youtube.com/watch?v=bk6YMy3JUnY Echt al die flauwekul. Maar ik heb er wel zin an.

Zo'n rijmpie.

Hetkanverkeren | 31-03-23 | 17:13

't jezus ... das schrikken.
Proost ende goed weekend.
Op naar de dinsdag.

Het Licht | 31-03-23 | 17:10

Iedereen een welgemeende *POLP!* toegewenscht.

Bij deze jongedame hoef je niet te zoeken waar de voorkant zit…

*Naar koelkast rennen doet..*

Wijze uit het Oosten | 31-03-23 | 17:08 | 4

@Wijze uit het Oosten | 31-03-23 | 17:29: *Paulaner aanreiken doet* :)

goedverstaander | 31-03-23 | 17:30
▼ 1 antwoord verborgen

Vorige week was het een AI gegenereerd plaatje. Deze keer is het echt plastic

DePsych | 31-03-23 | 17:05 | 2

@goedverstaander | 31-03-23 | 17:43:
Is dat wel een vrouw? Zit totaal geen vlees aan die armen. Nee, tieten en gezicht/lijf klopt niet, al lijken die tieten wel weer naturel.
Nou ja, ik pas, hou meer van wat zachtere vrouwen qua lijf en uitstraling.

Graaisnaaiert | 31-03-23 | 17:52

Blijft erg leuk!!
neon, Proost!

Patje | 31-03-23 | 17:09

@Zalwelweer | 31-03-23 | 19:24: Zucht, nee! Maar 3 weesgegroetjes en het is u vergeven. Neem nu maar een biertje (of 6) dan komt het allemaal goed.

Miss_Pinky | 31-03-23 | 19:55
▼ 9 antwoorden verborgen

Proost aan allen!

Sjeintje | 31-03-23 | 17:02

Dank ende Prrrroost !

Lubbberrtt | 31-03-23 | 18:45

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl