GroenLinks Rheden wil Woke Straatnamen
"Bij de Boulevard Gerda Havertong linksaf"
Rheden, Gelderland. Daar waar het riet groeit. Bekend van Erik Breukink, de Tornado, het schaapscheerdersfeest (derde zaterdag in juni) en de Posbank. En GroenLinks is er de grootste partij. Kortom, alweer zo'n vervelend kudtdorp dat randstadje speelt en waar je met een grote boog omheen moet rijden. En het wordt nog ergerder in Rheden, want GroenLinks Rheden (lol) wil in Rheden meer meer meer inclusieve straatnamen. Denk dus aan vrouwen, non-binaire mensen, mensen van kleur, mensen van gemengde afkomst, enzovoorts. Dus wij kijken in het straatnamenboek van Rheden of het echt zo erg gesteld is. En dat valt dus reuze mee. How about de Emmaweg, Wilhelminaweg, Julianaweg, Beatrixlaan, Margrietstraat, Marijkestraat, Irenestraat. Er is potdomme zelfs een Suze Groenewegstraat, het eerste vrouwelijke Tweede Kamerlid van Nederland! En dan heeft Rheden ook nog eens een straat vernoemd naar de ideale schoondochter DE DEL. Wat zeuren ze dan?
Reaguursels
InloggenIs het niet handiger dat allochtonen er aan wennen dat ze in een West Europees land wonen?
Straatnamen is voor watjes. Ik stel voor om alle gemeentes waar GL en D66 de grootste partij zijn lekker divers te maken door minstens 50% van de inwoners te vervangen door statushouders en asielzoekers. Lekker grote asielcentra bouwen, alle sociale huurwoningen voor statushouders en koophuizen verplicht verkopen aan allochtoniers totdat het dwangquotum bereikt is. Practice what you preach nimby's...
In Rheden, daar heb je 't geile dorp. Echt, zo noem je de wijk met alleen maar gele huizen.
Zo te merken kent Pritt Stift het dorp van mijn kindertijd inmiddels ook een beetje. Van de Suze Groenewegstraat heb ik nooit gehoord, wel van de Groenestraat en de Arnhemsestraatweg. Met het geile dorp bedoeld u de roomblanke Nederlandse ontdekkingsreizigersbuurt waar ik (echt waar) in mijn kindertijd heb gewoond? Daar staan blokken gele rijtjeshuizen aan de Jan van Riebeeckstraat en de Jan Pieterzoon Coenstraat, straatnamen die voor GroenLinks denk ik heel fout zijn. Een balletje trappen, als het niet bij ons in de straat was tegen een wit-blauwe geschilderde deur van een garagebox die bij een geelkleurig hoekhuis aan de Jan van Riebeeckstraat hoorde dan voetbalde we op het grote grasveld van De Del. Herinneringen uit mijn kindertijd, Rheje, misschien is het daar wat te rustig of zelfs saai voor Randstadstedelingen maar best een aardig dorp om te wonen. Wim Kan kwam daar ook, hij had een huis op de Schietbergseweg.
Stop Kaag. Stem wat anders
Rhede(n), lik me schede !
Heel veel jaren geleden waren er een aantal gemeenteraadsleden en een wethouder, die een drietal straten wilden hernoemen. De voorstellen waren namen van politici, welke hun hele leven in de baantjescarrousel van media, politiek en bestuur hadden doorgebracht. Twee vrouwen en de derde een letterbakpersoon.
De bewoners EN huiseigenaren van deze straten, zeer gegoede postcodes en dito woningen, hebben 2 jaar lang bezwaarschriften ingediend en procedures opgestart. Het voorstel stierf een stille dood.
De wethouder vertrok na de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen.
Alan Mathison Turing (Maida Vale (Londen), 23 juni 1912 – Wilmslow, 7 juni 1954) was een Britse wiskundige, computerpionier en informaticus, mathematisch bioloog en logicus. Zou een mooie straatnaam kunnen zijn
Is een blanke man die iets gepresteerd heeft en laten ze daar nou net niet naar op zoek zijn.
@Basil Fawlty | 18-02-23 | 15:10:
Maar hij was wel een H in het alternatieve alfabet. Dat is een plus
Klacht van al die woke aanhangers: Geen vrouwen, niemand uit het Midden-Oosten, en alleen blanken (steen des aanstoots het getal pi)
- Was er eindelijk een vrouwelijke wiskundige uit het Midden-Oosten: Emily Noether. Briljant. Maar telt niet mee want Duits, Joods en leeft in Israël.
- uit India: Ramanujan. Misschien wel de meest geniale wiskundige ooit. Leefde in een isolement en heeft teveel tijd moeten besteden aan het uitvinden van dingen die al lang bekend waren. Weliswaar lichtgetint, dus niet wit, maar blijkbaar toch te weinig pigment.
- Afrika: Het enige wat ooit daaruit is gekomen is, zijn de hartchirurgen uit Kaapstad. Maar die tellen niet mee, want te wit, dus te weinig pigment.
Kunnen die woke idioten een pilletje ""realiteit" slikken?
Ter verduidelijking, Rheden is de gemeente maar mijn woonplaats Velp is het grotere dorp dat eronder valt. Een soort van nog leefbare banlieue van Arnhem
Word vooral bewoond door NIMBY’s en bejaarde NIMBY’s die allemaal GroenLinks en D66 stemmen. Denk dus dat ze deze agenda vooral over Velp uit willen rollen i.p.v. rijtjeshuizendorp Rheden
Ook wel leuk, woon ik straks nog in de Sylvana Simonsstraat ook
Florentine Sophie Rost van Tonningen-Heubelstraat. Uitvinder van de droogmolen. Die mag toch niet ontbreken? Met op nummer 666 een mooi gedenkhuisje.
Non-binair is imaginair.
Keti Krotwijk.....
prof. dr. ir. john leerdam is bnk miljonair door die 200 miljoen van rutte, dus graag
De racistenwijk met prominente namen; Gloria Wekkerdreef, Sylvana Simonssteeg, Akwasipark en verzin er nog wat subsidieracisten bij. Zin in!
Airfrye-allee?
De Esperantostraat in Rheden lijkt me voldoende.
Dr. Esperanto 1887 Een wappie van het eerste uur en eurowoke
avant la lettre
Het Esperanto is speciaal ontworpen om mensen uit verschillende culturen met elkaar te laten communiceren. De gedachte is dat een eenvoudige, neutrale taal ervoor zorgt dat eventuele nationale belangen tussen partijen buitenspel worden gezet, zodat de sprekers van verschillende talen op gelijkwaardige voet met elkaar kunnen communiceren.
Nooit aangeslagen.
Ik vind het idee wel mooi.
Dat waren vaak van die types die urenlang gesprekken hadden met intelligente kleuren blauw.
Toch sluit ik me aan bij @J.Cash.
De gedachte dat een gemeenschappelijke taal tot meer onderling begrip en minder haat en geweld zou leiden is niet zo vreemd. En het doel van Esperanto (minder oorlog door meer begrip) was best goed.
Alleen bleek de theorie onjuist. Vele (burger-) oorlogen in Azië, Zuid Amerika, Afrika en het Midden Oosten worden gevoerd door mensen die elkaar prima kunnen verstaan. En ook in het steeds minder vrije Westen leidt verdeel en heers van de elites tot steeds meer en steeds gewelddadiger polarisatie. Zie NL waar politiek en media binnen een paar jaar van een kinderfeest een splijtzwam maakten.
Heel vroeger Latijn, later Duits (Europa), nu Engels.
Straks de nieuwe Veganistenbuurt, als Hugo een beetje doorpakt:
De Sojadreef
Tempélaan
De Valessstraat
Wilhelmina Kuttje Sr.laan
Bekende dichteres.
met 2 t
Ken je klassiekers
Niets mis met het Jacques Plafondplein.
En niet te vergeten het Willy Dobbeplantsoen
En wanneer verdient iemand dan een straatnaam?
Dat vraag ik mij dan af.
Nikkie de Jager? Puur omdat dat eerst een man was?
Sylvana Simons? Wat heeft zij nou precies voor bijzonders gedaan?
Quincy Promes? Die is ondertussen wel bekend.
Maw, ik heb er niets op tegen dat vrouwen, mensen met een kleurtje of lettertypes een straat krijgen, maar ze moeten wel iets betekend hebben in Nederland of in de wereld,
Zomaar een naam roepen van een zwart persoon of een gay die niet bekend is onder de bevolking lijkt mij een beetje achterlijk.
Onze familie heeft een laan én een plein in Rotterdam.
Ik ben er trots op.
Ik pleit voor de Japanse duizendknoopstraat.
De Japanse duizendknoop is een invasieve exoot die op heel veel plaatsen voorkomt, ook in Rheden.
www.rheden.nl/Inwoners/Meldingen_over...
In Rheden hebben ze een Roggeweg, een Rozenbos, een Pinksterbloemstraat, Korenbloemstraat, Klaverstraat, Klaproosstraat, Haverstraat en een Boterbloemstraat en natuurlijk de Speenkruidstraat; allemaal veel voorkomende planten, dus waarom geen Japanse duizendknoopstraat?
Omdat we al genoeg invasieve exoten hebben?
@Cor Netto | 18-02-23 | 14:04: Dat is inderdaad een goede reden.
Idi Amin Boulevard?. Het land had geen gevangenissen, alleen goed gevoede krokodillen.
Idi Amin is meer een naam voor een restaurant, me dunkt.
@funda | 18-02-23 | 13:54:
Of een nieuwe dierentuin.
Admiraal Helffrichlaan klinkt wel goed. Is wat voor Spartacus
Homohof
Transwijk
Lesbolaan
Gaysteeg
Potplantsoen
De Allochtonenweg zou dan weer ophef kunnen veroorzaken.
In twee woorden wel.
@J.Cash | 18-02-23 | 13:29: Je mag het niet zeggen.
De 'Grote verdiensten' Mohamed Rabbae Avenue.
Dan wel
De 'frauduleuze zorg en samenleving' Tara Singh Varma rotonde
Op dat wij niet zullen vergeten wat deze authentieke GroenLinks coryfeeën voor dit land gedaan hebben.
Daarnaast is de grote Tara Singh Varma ook nog eens een kanker survivor. Kuch kuch, kuchhhhh .....................
De bestorming van Omaha Beach D-day 1944 was er niets bij.
In elke Nederlandse stad en dorp komt de Desolaatweg uit op het Naargeestigplein.
Dat is alleen in de roode wijken, kameraad.
Zou de postcodeloterij prijs dan ook eerder vallen op zo’n nieuwe straatnaam?
Zal mij niet verbazen.
Niks mis mee: neem ook bekende kleurtjesmensen en transgenders en zo mee in je stratenplan. Uiteraard wel onder drie voorwaarden:
1) ze zijn bekend
2) ze passen in het wijkthema.
3) het wijkthema zelf is niet “divers”.
Kortom, prima om bijvoorbeeld Katherine Johnson op te nemen in de ruimtevaartwijk. En je zou ook nog wel (net) weg kunnen komen met een wijk met emancipatie-activisten. Maar een “zwarte wijk”, tja. What could go wrong.
Die namen komen er nou juist niet, natuurlijk. Die bewijzen al te zeer het ongelijk van het slachtoffer-narratief. Mensen-van-kleur die op eigen kracht zich positie hebben verworven, niet omdat ze een kleur hadden maar gewoon omdat ze iets in hun mars hadden, die passen niet in wat GL wil dat wij vinden, die zijn juist een sta in de weg. Mensen-van-kleur bij wie de kleur kennelijk niet heeft meegespeeld, die worden liever vergeten. Een person-of-color op een straatnaambordje moet de blanke herinneren aan zijn erfzonde, aan de schuld die hij met zich meedraagt. Die bordjes zijn ieder voor zich bedoeld als terechtwijzingen.
#Brekende nieuws uit Rheden.
Vanaf nu mag de regenpijp ook niet meer gebruikt worden omdat er mensen op deze wereld zijn die van rechts naar links lezen.
Tot zover een waanzinnig dorp op weg naar de ondergang.
Haha, toch maar weer de legerdienstplicht invoeren en te beginnen bij die verwende Groenlinks types.
Wat is er eigenlijk nieuw en anders dan? Of zijn ze echt van mening dat de gemiddelde Nederlander niet vallen onder de ‘mensen van gemengde afkomst’?
Niet alleen politie-uniformen, ook straatnamen horen volstrekt neutraal te zijn.
Ambtenaren eigenlijk ook, maarja ... wokie wokie.
@funda | 18-02-23 | 12:34: ambtenaren mogen best een bepaalde overtuiging hebben. Zelfs een woke misvatting. Echter, het door hen gemaakte beleid dient wel voor een reële afspiegeling van de samenleving te kunnen worden toegepast. En daar schort het inderdaad nogal vaak aan.
De geschiedenis herschrijven: altijd een goed idee. Onrecht rechtzetten, ja, maar quota op het verleden… Wat als we het vanaf nu wat anders wegen en besluiten?
De Paul Rosenmullerlaan, op de kruising met de Pol Pot weg?
De Wijnand Duyvendakweg, die overgaat in het Makropleintje?
De Winnie Mandelastraat, gelegen naast die autobandenhandelaar, is ook zo maar een ideetje.
Meer hedendaags; Akwasiplantsoen (je weet wel, bij de Sint Nicolaaskerk) en de Jessias-steeg.
Die kant zal het dan wel op gaan. Hoe linkser, hoe gekker.
Is dat niet bij de Islambuurt. Rechtsaf bij de Allahsteeg?
Voor elke doodlopende weg een oplossing.
Ik zou de Winnie Mandelaweg laten kruisen met de Stompie Seipeilaan.
Dan kunnen we de straat voor de Belastingdienst ook wel herdopen tot de Ali Baba-laan.
In Rotterdam heet het “de plukjekaalstraat”
Boulevard Ali B.?
Airfryerallee. Gariolaan. Al Qaqdiep.
'D66-baan'. Multi-interpretabel.
En de Appie aan de Glennis Grace allee.....
Hoe groot zou een Frans Timmermansplein zijn?
Ik denk niet dat dat daar nog past
Zo groot als zijn ego, dus dan is de aarde te klein.
Een geschikte naam voor een voormalige vuilstortplaats
Sylvana Simonssteeg. Femke Halsema plantsoen. Gloria Wekker straat.
Het Zwarte Piet Plantsoen.
Stegen moeten ook verboden worden voordat er mensen zijn die denken dat ze ergens bovenuit stijgen. Zeker in het geval van silly S.
Blij dat er een partij is die de écht belangrijke problemen benoemt.
Groen links is een wijven hobby club.
Die komen pas kijken als alles is opgebouwd en gaan dan drammen over kleur behang. En na afloop kloppen ze zich op de borst dat het dankzij hun een mooi resultaat is geworden.
Mooi gezegd!
In het licht van de huidige woningcrisis zelfs nog een stukje schunniger, toch echt een wolkje Eau de Chanel spuiten boven een beerput.
Je staat nu in de wachtrij voor de 'vul een goedgekeurde naam in' straat, dat is toch veel fijner wachten.
Een hoop fluf en weinig goeds.
Waar het dus om gaat.
Stel we zitten te brainstormen om een straatnaam en iemand zegt; "weet je wat, Gerda Havertong. Leuke presentatrice, actrice, zangeres, etc". Dan zeg ik; doen. Inderdaad leuk om een straat naar haar te vernoemen.
Maar stel dat de brainstorm begint met; "denk erom, we mogen mensen alleen op huidskleur en/of gender beoordelen". Dan ben ik daar dus faliekant tegen.
Voor wie dat niet begrijpe; draai het eens om. Dus we kiezen een straatnaam en de naamgever *moet* een blanke heteroman zijn. Daar zullen ook maar weinig mensen voor applaudiseren, en dat lijkt me terecht.
Alles mag, behalve een blanke heteroman. De anti-racisten zijn de nieuwe racisten.
Dat leeft ook enkel in jouw hoofd. Dat staat er helemaal niet. Er staat nergens geen blanke heteroman en slegs vir wokemensen. Men moedigt enkel mensen aan om eens iemand anders te kiezen dan Kennedy of Martin Luther King. Ik vind dit soort praat altijd een beetje sneu.
@Bootsjunge | 18-02-23 | 11:50:
Blanke heteromannen zijn net zoals de berggorilla met uitsterven bedreigd. Heel droevig allemaal.
@KingOfTheLoonyBin | 18-02-23 | 11:52:
Meh, ik denk dat zijn gevoel redelijk juist is. Het probleem is dat een 'blanke-hetero-man-straatnaam' net zo non-inclusief is als een 'diversity-officer-gekozen-straatnaam', en het meest sneue is dat we het over straatnamen hebben die per se anders moeten: dat is pas sneu.
Sinds de Diversiteitsbokaal weten de meesten beter, maar nog niet allemaal.
@KingOfTheLoonyBin | 18-02-23 | 11:52:
En ik vind meepraten zonder eerst te lezen altijd een beetje sneu.
Dat linkje naar het artikel is gewoon aanklikbaar, en er wordt specifiek om vrouwen, non-binair, van-kleur en gemengde afkomst gevraagd.
Lezen.
"Het grootste huis in de woonplaats is 23.873 vierkante meter. Dat is in vergelijking met de grootste woningen in andere woonplaatsen erg groot. In Rheden heeft het kleinste huis een oppervlakte van 3 vierkante meter. ".
3?
23000?
Oja, iets met GroenLinks en niet kunnen tellen en rekenen.
De GL-fractie van Rheden is nota bene zelf roomblank, op één semi-allochtoon na. Daarmee zijn ze overigens behoorlijk representatief, want Rhenen kent slechts 2.5% niet-westerse allochtonen. Maar de hoofdvraag is: Voor welk probleem is dit de oplossing? Loopt er een Turk in Rhenen te mopperen dat hij er niet bijhoort om er geen Shoarmastraat is? Of een homo want geen Mark Ruttestraat? Hoeveel Moslims hebben geklaagd dat er geen Vrouwenmepperslaan is?
Misschien een gedachte om eerste je eigen fractie te reinigen van de cis-blanke overheersing en vol te plempen met veganistisch lesbische allochtone dwergen in transitie alvorens je de plattegrondjes van je onbeduidende scheitdorpje gaat hertekenen.
Hoezo Moslims ipv het correcte moslims? U doet alvast aan auto-submission?
Heb een huisje in Blankenberge op het oog. Doet wel pijn trouwens.
Eenmaal per dag een glas huisjesmelk, na het avondeten, doet wonderen.
We kunnen niet allemaal aan de huisjestiet hangen.
Ze Knokke er om.
Of straatnamen refererend aan papegaaien, daar schijnt het bepalen van het geslacht zeer lastig te zijn, totdat ze wel of niet een ei leggen, of alleen blijven, dan zul je het misschien nooit weten, ben je altijd veilig als GroenLinks er, is daar al een Cocostraat?
Niet zo moeilijk hoor.
Als nazaat van een roemrucht piratengeslacht weet ik alles over papegaaien. Er is een eenvoudige methode voor.
Je legt een paar ongepelde pinda's neer, daar zijn papegaaien dol op. Als hij het opeet, is het een mannetje en als zij het opeet, is het een vrouwtje.
Haha
@Kapitein Sjaak Mus | 18-02-23 | 11:42: Kijk, iemand die het niet moeilijker maakt dan strikt noodzakelijk, daar kan ik iets mee.
@Kapitein Sjaak Mus | 18-02-23 | 11:42:
LOL
“ voor de blanken” in Ruinen 7963RP
Ze kunnen het station Gare de Geer en Goor noemen.
*proest!*
Greta-uit-Zwedensingel
Airfryerdreef
Akwasistraat
Vluchtelingenlaan
Gloria Weckerweg
Weg van de werkelijkheid
Heerlijk, zo'n ochtendje allitereren.
De naam Rheden kan ook echt niet meer. Het riet groeit er al lang niet meer.
Laten we daar ook een prijsvraagje voor bedenken.
Via Voedselbank
Middle Management Road
Maar waar ik echt zou willen wonen..
K. Kees, How Dare You 4, 6991 XR, Rheden
De N-klabanusdreef
En voor een doodlopend steegje: de Femke Halsema-gang.
De Romeinse keizer Elagabalus is minder bekend als Julius (Asterix). Hij verdient deze bekendheid posthuum omdat hij ook gendercontroversieel was.
nl.wikipedia.org/wiki/Elagabalus
Hier nog een korte documentaire over deze genderbender
www.youtube.com/watch?v=PtUCe9pfqI0
hier nog eentje over de Fem(ke)boy.
www.youtube.com/watch?v=FE6VLNmHALE
Leestip van de Kapitein:
Keizers sterven niet in bed - Fik Meijer.
Non-binaire mensen dus Jut en Jul vallen weer af, discriminatie !
Ik kijk niet in broekjes, heeft Jut echt een kut en jul een lul?
@Shoarmamasutra | 18-02-23 | 11:30:
Natuurlijk ! Toen waren de mensen nog herkenbaar.
"De Del"?? (Dixit Pritt)
Wij hadden ooit een zus van een voetbalmaat met op haar jeans op haar konDt een pik getekend, met de tekst eronder "neuk me".
Ja. Was gebeurd. Niet dat neuken. Het bleef kijken kijken niet kopen.
En een OV-kaart, die staat voor Operatief Verwijderd dan?
Voor kortingen in de winkels natuurlijk, sjees, wat dachten jullie.. ga maar weer zitten raadsleden en omarm mijn idee.
De Maoweg, ook wel bekend als 70 miljoen dodenweg of de Pol Potstraat (Rosenmuller) of De Killingfields, de Aanslagweg (Duyvendak), de Ak47-weg (Pormes), Kankerweg (Tara Singh Varma), de Hoxhastraat (Rosenmuller), de Deugweg en natuurlijk de Roze wolkweg en de Stopcontactstraat.
Is er al een Fortuynweg ?
Mijn fortuin is inderdaad weg.
De RaRasteeg (ook Duyvendak), Bompakketstraat (jeugdafdeling GL) en IS paadje (Kauthar) mogen nog toegevoegd worden.
De Aad Kosto-tuin.
"Als staatssecretaris was Kosto belast met onder meer asielzaken. Op 13 november 1991 werd zijn huis in Grootschermer door een bom grotendeels verwoest. Deze aanslag, toegeschreven aan actiegroep RaRa, richtte zich tegen het asielbeleid van de staatssecretaris. Kosto was op het moment van de aanslag niet in huis."
@At_Dawn_They_Sleep | 18-02-23 | 12:14: en de 14-ohnee-140 miljardweg
Boeit me echt niet hoe ze een straat noemen. Desi Bouterselaan, prima. Maar zodra ze het gaan hebben over inclusief, divers en mensen van kleur, levert dat inmiddels gewoon stress op. Gatverdamme doe toch eens normaal. En ik heb niks tegen inclusief, divers en mensen van kleur. Maar die termen!!
Met zijn allen, verschillend en gepigmenteerden?
Niks mis met verandering van namen maar die mensen moeten wel iets uitzonderlijks gedaan hebben of een belangrijke rol in de Nederlandse historie hebben gespeeld.
Dat je uit een ander gat pist als je buurman valt daar niet onder.
Wandelen over het GroenLinkseind. *droomt*
O ja.. Die weg die uitkomt op het Keti Koti Kerkhof.
Volgens wikipedia bracht Simon Carmiggelt zijn vakanties door aldaar. De Kronkelweg zou mooi passen (voor een niet-rechte weg uiteraard).
Mischien krijgen ze daar wel de eerste Laan van Volodymyr Zelensky.
Laten we eens beginnen met een steegje.
In zijn tijd als komiek heeft ie eens een act gedaan waarbij hij deed of er grote gewichten met zijn ... werden geslingerd. Dat lijkt me kudominnen qua woke
Kan me herinneren dat daar veel mooie vrouwen wonen
The mind plays funny tricks on you.
@Joris Beltsin | 18-02-23 | 11:18: kan best. Ze denken dat ze dorp zijn, maar het is gewoon een buitenwijk van Arnhem voor mensen die liever gewoon wonen.
@Shoarmamasutra | 18-02-23 | 11:28:
Arnhem.
Ook al zo kwetsend.
Arnhen moet het zijn!
Want woke straatnamen zullen er uiteindelijk voor zorgen dat…?
Inderdaad, helemaal NIKS!
Dat gezeik van GL'ers, D666'ers en ander dwarsliggend tuig word ik spuug- en spuugzat.
Hier nog 1. En het houdt niet op.
Ik vind de RuPaullaan wel iets hebben eigenlijk. De Reginald Kenneth Dwightstraat ook wel of misschien de Georgios Panayiotoustraat of Farrokh Bulsarastraat klinkt eigenlijk ook wel. Wat dacht men van het Golda Meirplein? De President Obamalaan? Christine Jorgensenstraat? Keuze zat. Allemaal heel bedreigend natuurlijk.
Lastig met spellen enzo. Hou het maar gewoon op de Fred Kwikstraat.
Die namen doen me niks. Het gaat om een overheid die aangeeft dat zij puur op basis van huidskleur, geslacht en gender discrimineert. Officieel zou grondwetsartikel 1 dat moeten verbieden.
Maar goed, het is inderdaad wel zo dat de Nederlandse overheid onze grondwet al decennialang schendt, vooral 1 en 7. Dan is discriminatie bij het kiezen van straatnamen een relatief onschuldig non-issue.
Maak er dan gewoon de queenstraat of Georgemichaelweg van, met je showen van je Wikipedia kennis.
Waarom?
Er is al het Willy Dobben-plein.
Meer is er niet nodig!
Correctie: het is Willy Dobbeplantsoen.
Sylvana Simonsstraat. SS-Strasse...
We zijn aardig gelijkgestemd. Ik zat al te denken aan het Hitler pleintje. Maar zal denk ik niet toegelaten worden. Maar je weet maar nooit bij dat deugclubje.
H plein mag niet, dan maar PolPotlaan (2 vliegen in een klap)
Maak er dan steegje van, en dan in het Duits.
Wat ook kan is om straten de namen geven van ziektes. Dat houdt de mensen een beetje met de benen op aarde.
Zolang ze leven.
Een beetje Hagenees zal het dan nog lastiger krijgen....
En die groeperen we rond het centrale vaccinatieplein.
"Om de dialoog in de wijk te stimuleren"
Vleeswaren:
Salamistraat
Pateplein
Avenue de Rollade
Deze tijd vraagt ook om een intimidatorweg & pestplantsoen. Wel zo inclusief.
@neonreclame | 18-02-23 | 11:05: In de Bijlmer is al een K-buurt, dus met een beetje goeie wil en zo.
Ik laat me er verder, met het oog op Joris, niet over uit.
Komt er ook een Penisweg voor transvrouwen?
Lol
Uiteraard. Prikstraat, Bouwdoosplaza, en voor de transmannen dacht ik aan de Gedempte Steeg en de Platteweg
Die hebben de Trans Europe Express al.
Haha
Hakkietakkieweg (zakkie)
Twee heuvelsweg
Mochten ze voor de verandering het woord Groen in Groenlinks waar willen maken, dan is het een leuk idee om in de nieuwe wijken straatnamen te vernoemen naar alles wat in Nederland heeft moet wijken voor de bouwgekte en eeuwenlang menselijk grondgebruik. Planten- en diersoorten die zijn uitgeroeid bijvoorbeeld. Landschappen en grondsoorten die voorgoed zijn omgeploegd en verdwenen. Rivieren en beekjes die zijn verkanaliseerd of drooggelegd.
Zo vergeten de bewoners van deze nieuwe wijken niet dat waar ze wonen er meer was dan lege grond dat lag te wachten op huizenbouw, meer economie en nieuwkomers.
Korenwolfweg, Gruttoweg etc.
Simpel..
Je trapt een toren van 100 meter de lucht in, plant op het dak een paar bomen, en hupsakee.... Klaar...!!
Mooie scene in Brazil van Terry Gilliam: een enorm flatgebouw met overal roest, afval en buizen. "Ik sta bijna voor je deur, wat was het adres ook weer?"
- "Groene weiden 8491"
Wel een Joris Ivensplein in Amsterdam (joh) en Nijmegen (joh) maar geen Leni Riefenstahalplein... Vreemd
/s
Zeker als je de verdiensten in ogenschouw neemt.
Communisten hebben een streepje voor.
Joris Ivens, die eerst propagandafilms voor Stalin maakte, en later voor Mao.
Joris Ivens, die in een van zijn Stalin-propagandafilms gebruik maakte van concentratiekampgevangenen die hij als "onkruid" omschreef. Kortom een bevlogen, geëngageerde idealist.
Naast de Joris Ivenspleinen in Amsterdam en Nijmegen zijn er ook nog;
- een Jorens Ivensstraat in Amsterdam;
- een Joris Ivenslaan in Almere;
- een Joris Ivensstrook in Zoetermeer.
En er was een filmprijs naar deze stalinist genoemd, maar daar zijn ze inmiddels mee gestopt.
@Dandruff | 18-02-23 | 11:23:
Ik heb mij er ook altijd over verbaasd dat die man zo ongegeneerd verheelijkt werd door links en ik dan met Riefenstahl aankomen en standaard antwoord: Ja maar dat was anders.
Yeah right. Zucht.
Kijk, als wij nou net zo achterlijk als activistisch links waren sloopten we beelden, boeken, films, kranten en portretten van en over Ivens maar gelukkig kunnen wij er wat nuchterder naar kijken. Zou het hem dan toch in het dieet zitten, dat sojabonen vreten zorgt voor onvoorspelbaar agressief gedrag?
@Graaisnaaiert | 18-02-23 | 11:50:
Volgens Roos Vonk en Diederik Stapel waren juist vleeseters hufteriger.
Proest!
@Basil Fawlty | 18-02-23 | 11:34:
Dat is toch idem dito met massamoordenaar Che Guevara?
Vele honderden miljoenen mensen liepen en lopen rond met buttons, vlaggen, posters, T-shirts en petjes van deze massamoordenaar. Die het geil vond om executieplaatsen schoon te laten maken door familie en vrienden van zijn slachtoffers. Dan moesten die de botsplinters, bloedspatten en hersenklodders van hun naaste van de muur schrobben; terwijl de volgende veroordeelde al stond te wachten.
En honderden miljoenen linksmensen vonden en vinden dat kennelijk prima; lovenswaardig zelfs. Of ze "haben das nicht gewußt", ondanks dat ze zichzelf doorgaans als *hoogopgeleid* presenteren. Dan loopt zo'n zelfbenoemd intellectueel dus met een portret van een oorlogsmisdadiger rond. En hij noemt iedereen die hem tegenspreekt "dom" en "fascistisch". Tja.
Afgelopen week zag ik op TV iets over Cuba. Joanna Lumley (ooit best aardig in "Absolutely Fabulous") sprak helemaal lyrisch over lul Che, en over de revolutie.
Voor mij het zoveelste bewijs dat links de goelags liever vandaag dan morgen weer opengooit; ze hebben nooit iets geleerd.
@Graaisnaaiert | 18-02-23 | 11:50: Eens. Wist u dat fruit voorspelbaar en liev maakt?
@Dandruff | 18-02-23 | 12:17:
Och god ja, Che. Argentijnse upper class idioot die uit verveling maar marxist werd (hallo aanhangers XR, ook bijna allemaal verveeld middle en upper middle class) en bij toeval een keer mazzel had in Cuba maar voor de rest overal faalde. Zieke man, maar blijkbaar geen probleem voor linkse huppelkudtjes (m/v/x) studenten die er mee dweepten, zegt overigens genoeg over hun intellectueel niveau. Overigens Che zijn geleuter werd met plezier gebruikt door Yuri Bezmenov toen hij nog voor de KGB werkte om die domme westerse linkse schaapjes te beïnvloeden in de jaren '60 en '70.
@Basil Fawlty | 18-02-23 | 12:53:
En die idioten met een poster van Ché of nog erger een T-shirt. Vraag je ze of ze weten wie Ché is kijken ze je glazig aan.
Prima initiatief, vooral omdat het blanke mannen boos maakt. Ik zeg: doen!
Ik ben niet boos maar verdrietig.....
Ik vind het ook een prima iniatief, hoe verder dit doorslaat des te minder ik nederland ga missen over een paar jaar
Er zijn talloze straatnamen voor allochtone uitkeringstrekkers (Amalia, Willem Alexander, Maxima, Beatrix, ...) maar die scoren te laag op de RAL-schaal. Ik hoop voor GL dat Amalia trouwt met een negerin en dat ze veel nageslacht krijgen.
Onderweg naar het UWV, linksaf bij het Carrière Pad. En dan de BouLevard Mandela.
Binnenkort de Avenue Vrouwdela.
Als ze lekker inclusief willen doen in Rheden, moeten ze daar een mega-asielzoekerscentrum in dat dorp neerzetten.
Kijken hoe 'inclusief' ze op dat voorstel reageren.
Meet nu maar eens het percentage buitenlandse cultuurachtergrond. Dat zegt veel meer.
De derde generatie buitenlanders rekent CBS tot volledig geïntegreerde Nederlander. Iedereen weet wel beter.
Mijn grootste hobby?
Mensen van kleur!
Kleurloze types zijn ook geen bal aan.
De Del is in Rozendaal.
In Ruinen liep er wel eens iets onder water en stond de boel blank.
Dus is er een straatnaam 'Voor de Blanken'.
Super inclusief want iedereen had natte voeten.
Wat zeuren ze? Het is vrij simpel, waar deze mensen ook zijn, wat de status ook is: het is nooit genoeg, het zeuren stopt dus ook niet. Dus niet (geen millimeter) aan meewerken.
Wie zeurt is aan de beurt.
Als D66 Rheden zo graag wilt deugen, waarom bellen ze dan niet met Eric -hoe meer asielzoekers hoe beter- van der Burg, met de boodschap dat zij het grootste AZC van geheel Nederland willen accommoderen.
Het is vals wat ze doen. De straatnamen vernoemingen van nu zijn voornamelijk van elitaire lui. Mogen wij simpele burgers ook even emanciperen? Alsof er na lui als Troelstra slechts lui als Sylvana Simons kwamen.
Neem bijvoorbeeld wetenschap en architectuur. Denken jullie echt dat oh toeval de elitair steeds op al die ideetjes kwam? Achter het protserige kantoor werd en wordt in achterkamertjes door het talentvolle deel van het klootjesvolk anoniem gewerkt aan projecten waar de elitair met veel bombarie mee vandoor ging/gaat.
Peuter de namen van die mensen eens tevoorschijn en geef ze de eer die ze verdienen. Moet je eens opletten hoe divers deze groep wereldwijd is. Een schandvlek in de geschiedenis.
Tante Esdreef.
Double whammy.
Ik ben voor diversiteitsnamen en inclusiviteitsnamen. Negerplantsoen, Indianenpad, Homoafwerkbosje, Lesboseiland, Dr. Trans-formator straat, Chinatown, Zigeunerkamp, om er maar eens een paar te noemen.
Mooie tegel! Made my day!
Hoeveel mensen van kleur wonen er uberhaupt in Rheden?
Jimi Hendrix straat, Phil Lynottlaan, Chuck Berryplein, P.P. Arnolddreef enz.
Naar de Phil Lynottlaan zou ik gewoon verhuizen. Punt.
P.P. Arnold, naast de geweldige stem ook nog een zangeres van kleur dus scoren! Verder zou ik net als KingOfTheLoonyBin geen bezwaar hebben om naar de Phil Lynottlaan te moeten verhuizen...
Gary Glittersteegje.
De Gündoğan fietstunnel?
Jos Brink plantsoen?
@TanteJuut | 18-02-23 | 10:47: Leuk voor Fons Spooren
Rheden is een behoorlijk welgesteld dorp en dan toch GroenLinks de grootste…
Al heel lang zijn de miljonairs bijna allemaal links.
Ten eerste heeft dat de minste weerstand bij het ondernemen. Dus tsja, lekker opportunistisch en meestal betreft het slechts idealen en niets dat ze in de weg zit of raakt. Bovendien word je als rechtser iemand gewoon gecanceled of gewantrouwd en dus verkoop je niks.
Ten tweede is het, eenmaal rijk, heerlijk lullen. Lekker relaxen en links lullen is wel een prettiger leven dan nadenken rn moeilijke gesprekken voeren,
Het viel mij ook op maar dat is dus wat ik denk.
GroenLinks ís juist een perversie van teveel welvaart.
Als je man bulkt van het geld (VVD stemmer) dan verveel je je als vrouw de pleuris dus ga je vrijwilligerswerk doen. Miljeu, LHBTQI folders uitdelen, Voedselbank, Tennisleraar (o sorry, die niet natuurlijk), Liefdadigheid van de man zijn centen. Dus: Groen Links, want anders hoor je niet bij de groep, stel je veur dat je gecanceld wordt, de horror. Dolletjes66 mag ook nog, hoewel mispunten.
Mensen leven ook in de illusie dat het allemaal maar zo (goed) blijft. Hebben totaal niet door wat de eerste stappen op het pad naar de afgrond zijn, hoe lang dat pad ook is.
@bergsbeklimmer | 18-02-23 | 10:50:
Gelukkig is in het Rheden van Eindhoven GL en een splinterpartijtje.
Elke straat een nummer geven , discussie opgelost.
Welke 'discussie'?
@Zenzeo | 18-02-23 | 10:40: Deze.
Dan moeten ze leren tellen...
Krijgen we dat weer....
@uisge baugh | 18-02-23 | 10:45: drammen is geen discussie.
Je kunt de straten ook gewoon nummeren. Het liefst met een binaire talstelsel. Is ook nog eens leerzaam.
En als je non-binair bent? Dan beter complexe getallen...
@Louter Leuter | 18-02-23 | 10:40: De non-binairen vallen dan buiten de boot.
Het leven is hard ja.
@Louter Leuter | 18-02-23 | 10:40: Een complex hexadecimaal stelsel, zijnzowel de computernerds als de wiskunde nerds in hun nopjes, en de klimaatkrijgers ook want bijna niemand komt meer ergens ooit...
@Louter Leuter | 18-02-23 | 10:40: Wie zijn toch die mensen?
@ReyNemaattori | 18-02-23 | 11:21: Moet een appje voor te verzinnen zijn.
@ReyNemaattori | 18-02-23 | 11:21:
Hex is helemaal niet complex (imaginaire getallen wel - passen hier ook). Ben geen ITer, noch wiskundige, maar was gisteren met hexdump in de weer op zoek naar een magisch getal...
@Louter Leuter | 18-02-23 | 11:28: En, 42?
@Ichneumonidae | 18-02-23 | 11:33:
Alle straten in een dorp 42 noemen schiet ook niet op. Op welke vraag was 42 het antwoord? Dit typ ik nu op een paranoïde Android...
@Louter Leuter | 18-02-23 | 11:45:
nl.wikipedia.org/wiki/Het_antwoord_op...
@Ichneumonidae | 18-02-23 | 11:50:
Ik dacht, ik licht de sluier een beetje op dat ik met 42 bekend ben door naar de Paranoïde Android (Marvin) te verwijzen uit de H2G2...
Deep Thought gaf uiteindelijk het antwoord 42. Daarna kreeg de computer de vraag wat eigenlijk Dé Vraag was.
Harrie Jekkers - De Straatnaambordjes Blues
https://www,youtube,com/watch?v=Aij2McvL9Hs
Wie moet je zijn
hee wat moet je doen
voor je naam op een straat of een plein of een plantsoen
hoe groot moet je zijn
hoe dood moet je zijn
voordat je naam op een straatnaambordje komt te staan
Hoepiedoehoe
Eyeah
Wat is dat toch met GroenLinks? Partijleden maken zich altijd druk om zaken die niet belangrijk zijn.
Daarnaast op de website van GroenLinks Rheden gekeken en het is nou niet bepaald een Flexa kleurwaaier.
De echte problemen heeft GroenLinks dus allang opgelost als grootste partij. Goed bezig GroenLinks, als ik in Rheden zou wonen wist ik het wel!
Jesse Klaver Weg is wel iets.
Scherp!
Nabij de Israëlische Portugese begraafplaats.
Weten ze ook dat er scholen zijn met blanke namen ?
In Rotterdam hebben ze zelfs een universiteit die naar zo'n witte is vernoemd.
Toch nog eens de meter ingevuld: 3%. Waar geluk dus nog heel gewoon is.
Wat dachten ze van straten de namen van mensen geven,
onafhankelijk van godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook.
Maar gewoon op basis van wat mensen gedaan hebben voor andere mensen.
Misschien de naam van een buurtvader of buurtmoeder die loserige rondhangende jongeren aanspreekt.
Om een straatnaam naar iemand te vernoemen moet die persoon toch eerst dood zijn? Zolang loopt die multiculti hier nog niet rond, dus om geschikte personen te vinden uit die groep om een straatnaam naar te vernoemen gaat toch best lastig worden denk ik.
Niet waar. Hoeveel dorpen hebben niet een Beatrixlaan of een Amaliahof?
@Sieg Hein | 18-02-23 | 10:35:
En de rest van die roofridders.
@Sieg Hein | 18-02-23 | 10:35: Ja koningshuis uitgezonderd inderdaad.
Geen vaststaand voorschrift.
George Floyd is dood?
Als je die GL fractie (incl. de wethouder) bekijkt, slaat je de schrik om het hart. Ik zou er nog geen dropje van durven kopen. Hoe is het mogelijk dat deze figuren een dorp besturen? Of ga ik nu teveel op het uiterlijk af?
-
"Denk met ons mee! We zoeken namen van personen die een bijdrage hebben geleverd aan onze gemeente, regio, land, of misschien zelfs in de wereld. Als jij een goed verhaal hebt: laat het ons weten! Denk dus aan vrouwen, non-binaire mensen, mensen van kleur, mensen van gemengde afkomst, enzovoorts."
Wat is daar mis mee? Dat is toch gewoon een democratisch recht? Het wordt in Nederland wel problematischer als je gaat opperen dat je iets de Himmlersteeg wil gaan noemen. Of moeten het perse mannen zijn omdat sommige mannen zich op hun pik getrapt voelen? Ik heb er geen moeite mee om in de Martin Luther Kingstraat te wonen of op het J.K. Rowlingplein of de Jacob Schorersteeg. Jij wel?
Artikel 1.
Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan.
Dat geldt dus ook voor positieve discriminatie.
Wat er mis mee is, is dat het heus niet de bedoeling is dat er een Thierry plein of Wilders laan komt. Het is enkel bedoeld om hun extremisme dieper in de samenleving (voor zover daar nog sprake van is) door te laten dringen.
@AdvocatusDiaboli | 18-02-23 | 10:33: Representatie. Discriminatie, Uitdegratie. Kwaaienazi. Voor elk wat wils.
@AdvocatusDiaboli | 18-02-23 | 10:33:
Je voelt je serieus gepasseerd en gediscrimineerd als een straat vernoemd wordt naar Rosa Parks of Simon Wiesenthal of Annie M.G. Schmidt?
Sorry, maar dat vind ik heel erg bekrompen.
Looierstraat. Niet vegan, bah.
Meer wollig taalgebruik
Klimaatfascisten!
Slachtstraat te 030.
Misschien een heel groot asielzoekerscentrum in Rheden. Kunnen ze meteen een mooie naam kiezen. De Roethofcomplexen of zo.
Maar als er een Jesse Klaverlaan gecreëerd werd was er niks aan de hand natuurlijk. Met Femke Halsema rotonde, want daarmee kun je alle kanten op.
Hebben we ook doodlopende straten.
Rheden lijkt me een goede kandidaat voor een opvanglocatie.
Dat dus!
Zouden initialen wel mogen? Dat je de Sylvana Simonsweg gewoon verkort?
Dan krijg je verwarring met een ander politicus die niet zolang na de oorlog ook al de intialen SS meekreeg.
@bitterpete | 18-02-23 | 10:45: Pr. B?
@dathoujetoch | 18-02-23 | 10:52: nee, de heer S. Sjoerdsma natuurlijk. Je weet wel, die beminnelijke immer vriendelijk en vrolijke man.
Die verkiezingen verpesten ook alles: al die proefballonnen (tot in VS aan toe), plannetjes, profilerinkjes, aan toktafels, gegunde zendtijd en meer. Was het maar 16 Maart.
Het zijn echter geen proefballonnen. Die extremisten duwen net zolang door totdat ze hun zin hebben doorgedramd. Zie: zwarte Piet, blank = wit, slavernij excuses, gender shit, etc.
Mooi gevonden, toktafels!
Hoe pijnlijk allemaal. Ik kan even niemand bedenken waarbij ik dan in die straat zou willen wonen.
De George Floydweg.
De Glenda Battatunnel.
De Gerda Havertongkade.
Het is zo triest. Kan er weinig aan doen. Gelukkig beschouwen de bewoners aldaar e.e.a. al het ultieme deugen dus die doe je er een plezier mee.
Helaas moet ik dan straks steeds horen ‘Over 500 meter naar links, naar de Gerda Havertongkade en dan meteen weer naar links, naar de George Floydweg.’.
Niemand zei dat het leven rechtvaardig of pijnloos was.
Waarom geen bloemenbuurten en rivierenbuurten. Er zijn er nog zat!
Aan de George Floydweg woningen bouwen die types als George Floyd nooit zouden kunnen betalen.
Neemt dat de pijn een beetje weg?
@Ichneumonidae | 18-02-23 | 10:25: Nee. Hoezo?
@Zomaarwat | 18-02-23 | 10:26: Zou de schijnheiligheid van al dit geneuzel fraai illustreren.
@Ichneumonidae | 18-02-23 | 10:28: Dat wel ja. En gezien de bevolkingssamenstelling ongetwijfeld.
Zijn er überhaupt wel non-binaire personen die iets hebben gepresteerd dat staatnaamwaardig is? En dan bedoel ik niet het non-binair zijn.
Bij De slechtste chauffeur van Nederland, daar komen ze best ver.
Je hoeft niet iets te presteren om een straatnaam te krijgen, kijk maar naar al die straten met naam van een lid van het Koninklijk huis. Alleen lid zijn geeft recht op een straat. In GroenLinksdorp kan dat dan zo zijn voor iedere sexualiteit geaardheid of afwijking. Denk bijvoorbeeld aan de Martijnstraat, want pedoseksueel.
En non-binair ben je als je niet cisgender bent.
Bent u er nog?
Cisgender ben je als je je identificeert (hahaha) als hetgeen bij geboorte in je paspoort staat (volgens de hardliners allemaal kasthomi en lesbi) en non-binair is een ieder die zich anders voelt, excuus i d e n t i f i c e e r t, dan hetgeen bij geboorte in het paspoort stond.
Dat ‘anders’ voelen levert volgens mij dat hele alphabet aan soorten op. Homomannen en lesbovrouwen lijken me spwieso geen probleem maar op een of andere manier hebben die zich aan deze terreur onderworpen lijkt het wel.
Ik noem het gewoon een kleine restgroep die de maatschappij ontwricht zodra ze wensen dat de cisgenders zich naar hun identiteitsbeweringen plooien.
Ze moeten eens dat drinkwater controleren in Den Haag.
twitter.com/Sandervandam2/status/1626...
Tjeerd weet het ook allemaal niet meer.
Ik wilde Zwarteweg nomineren maar die blijken ze al te hebben.
kadastralekaart.com/woonplaatsen/rhed...
Ze hebben al een zwarteweg, daarmee is alles wat multi culti is toch wel mee afgevangen. Toch.
Koningshuisweg.
LOL!
Het zijn allemaal van die deugkankerplasjes die hardnekkige vlekken nalaten. Een straatnaam verander je niet één, twee, drie.
Maar goed, als dat hun steen in een rivier op aarde verleggen is, soit.
Laten we maar om ze lachen. Het zijn types die enkel nemen. Nooit geven.
Al die tijd en dat geld wat hier in wordt gestoken.
Als je dat allemaal bij elkaar op zou tellen dan hadden we nu in een hypersonische raket richting een andere zonnestelsel gezeten.
Stalinboulevard. Al was Stalin geen lesbische negerin in een rolstoel, toch zou het de Groene Khmer moeten aanspreken.
Das war einmal, hier in de stad. Nu Vrijheidslaan.
@dathoujetoch | 18-02-23 | 10:26: Ja, vlakbij bij de levendige Diamantbuurt.
@dathoujetoch | 18-02-23 | 10:26:
De Kennedylaan, die daarop uitkomt, hebben ze wel behouden.
Die schuinsmarcheerder zal op korte termijn ook wel worden gecancelled.
@Kapitein Sjaak Mus | 18-02-23 | 10:49:
Sssst ontneem ze niet de illusie. Happy birthday Mr. President. Bobby Kennedy was interessanter.
"Marijkestraat" kan al komen te vervallen want die is omgebouwd naar een andere naam.
Ik herinner me mijn ex-schoonvader nog:
"Marijke
Die kon niet kijken
Nu heet ze Christien
En kan ze nog niet zien"
Prinses Beatrix is ook al niks. Allemaal dichtwerk van Sjef van Oekel
@dathoujetoch | 18-02-23 | 10:30: Dat was toch een typetje in een show van Hans Teeuwen?
Ik wist niet eens dat Marijke/Christina in 2019 is overleden aan botkanker.... zag het net pas op Google.
In mijn wijk meer dan de helft niet-westerse allochtonen.
We hebben daar ook een Galeistraat.
Is dat grappig of niet?
Bij de Katoenweg?
Winkelcentrum George Floyd.
Cornelia Weertsema? Zou dat een del zijn?
Ik kwam die naam ook al tegen, op Google gezocht, niks gevonden..... maar wie (in Godsnaam) is die Cornelia Weertsema??
En waarom vernoemen ze daar een straat naar, dan moet je toch iets in het leven hebben betekend?
@Keyboardspeler | 18-02-23 | 11:17:
Lokale burgemeester? Schoolhoofd? Política?
@Louter Leuter | 18-02-23 | 11:21: Ik ben maar een gewone man, ik krijg volgens mij nooit in mijn woonplaats een KeyboardBoulevard na mijn verscheiden.
@Keyboardspeler | 18-02-23 | 11:28: Rolandstraat, Korgdreef, Casioweg?
@H. Caulfield | 18-02-23 | 11:59:
Yamahahahaven
Vind die Nelson Mandela brug bij de buren, Arnhem, al genoeg.
Die was bij ons bijna weg . Bijna .
Als vrouwen, non-binaire mensen, mensen van kleur, mensen van gemengde afkomst, enzovoorts normaal zijn, doe er dan niet zo speciaal over.
Man man man.
Ik kan er niet wakker van liggen. Zolang de postbode de brievenbus maar kan vinden.
Dat is het hele probleem met de Woke. Niemand ligt er wakker van tot het te laat is en de spijt toeslaat.
@de Voorzittert | 18-02-23 | 11:13:
Ach, nee joh. De meeste van die woke tutjes zijn naïeve jonge mensen (en enkele naïeve oude vrouwen) die het op zich goed bedoelen, maar te weinig algemene ontwikkeling hebben om het onrealistische ervan in te kunnen zien. Zodra die moeten gaan werken en een hypotheek moeten aflossen trekken zij meestal wel bij. Natuurlijk is er ook een aantal onverbeterlijke die-hard ideologen, maar die heb je bij iedere politieke stroming. Pas als zij stelselmatig knokploegen gaan inzetten moet je gaan oppassen.
Karl Marx Boulevard - kan prima.
Mao-steegje ook.
Etc.
Lichtend pad
Ché way
De Castros
@Louter Leuter | 18-02-23 | 10:34:
Pol Pot plein en Stalinweg zouden ook prima bij GL passen.
@Ommezwaai | 18-02-23 | 10:50:
Och er is in de Tweede Kamer zelfs een ruimte naar de stalinist Marcus Bakker vernoemd.
@Louter Leuter | 18-02-23 | 11:20: Dat ontlokte Fortuyn destijds de (terechte) opmerking waarom er geen Anton Mussertzaal is.
@Louter Leuter | 18-02-23 | 11:20: Maar daar hadden in die tijd nog weleens wat lol van, net als boer Koekoek... hoewel Bakker wel iets met art-1 van de Grondwet heeft geregeld waar we minder blij mee zijn, ik citeer :
""Als fractievoorzitter in de Tweede Kamer was hij een geestig en scherpzinnig redenaar. Enkele hoogtepunten uit zijn parlementaire bestaan waren de debatten over de vrijlating van Duitse oorlogsmisdadigers.
Door een amendement van Marcus Bakker werden in 1983 de woorden "Op welke grond dan ook" in artikel 1 van de grondrechten van de Nederlandse Grondwet opgenomen.""
@Keyboardspeler | 18-02-23 | 11:38: Dat laatste (op welke grond dan ook) maakt al het voorgaande in art. 1 Gw. overbodig.
REAGEER OOK