Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Uitspraken van rechters of moties in de Kamer: niets helpt om Rutte aan de wet te houden

blablabestuurscultuur

We dienden Wob-verzoeken in, we hielden ons keurig aan de termijnen en we trokken de ministeries bijtijds aan hun jasjes toen ze de termijnen overschreden. We gingen naar de rechter en kregen gelijk toen het allemaal écht te lang ging duren, daarna stuurde Rutte een landsadvocaat van dat frauduleuze kantoor op ons af en ook daar maakte de rechter korte metten mee. Maar toch kwam er op was los stencilwerk nog nauwelijks wat vrij van de gevraagde documenten. Jasper van Dijk stelde Kamervragen, GeenStijl zat in het vragenuur - hartstikke leuk maar het leidde tot niks. Er ging een motie van Jasper achteraan en daar is nu over gestemd. Sja, sorry, het elan is verdampt en de nieuwe bestuurscultuurgeintjes hebben een baard, dus we noteren droog: de vier coalitiepartijen zijn weer eens tegen het volgen van wetten en regels die ook gewoon voor hen gelden. We mogen het niet zeggen van Mark maar: we zien een patroon.

Social

Vorige maand:

Reaguursels

Inloggen

Een regering die denkt het klimaat en dus ook het weer te kunnen veranderen -die hangen immers samen- maar het niet lukt om simpelweg vast te stellen dat asielzoekerscentra vol zitten, de reis die gelukszoekers maken hachelijk is en dat het weggeven van woningen, witgoed en geld een aanzuigende werking heeft en dus onhoudbaar -niet duurzaam(!)- is. Een regering die zeer waarschijnlijk gewaarschuwd was, oa door ambtenaren van BuZa en het MinDef, dat de Amerikanen Afghanistan zouden verlaten en dat dit weleens tot een chaotische en onoverzichtelijke situatie zou kunnen leiden als je niet voorsorteert op je vertrek en daarop anticipeert -plannen maakt, is waardeloos.
Dezelfde regering die toestaat dat simpele biologische verschillen tussen mannen en vrouwen om ideologische redenen ontkent worden, passiviteit en bankhangen adviseert om ‘gezond’ te blijven (geen corona te krijgen) is geen cent waard.
Datgene waar men wél op kan sturen laat men liggen en datgene waar men weinig aan kan doen gaat men vol mee aan de slag. Prioriteiten, hoofd- van bijzaken scheiden en vooruitzien dat is wat je verwacht van bestuurders. Helaas na vier keer Rutte stel ik vast dat het vooral gebakken lucht is en niet bepaald talentvol wat deze premier om zich heen verzameld.
Maar ja regels en wetten zijn er voor het plebs en niet voor het bestuur. Want in Nederland is niet iedereen voor de wet gelijk. Hoe mooi zou het zijn als ik tegen een rechter kon zeggen dat ik geen ‘actieve herinneringen’ heb aan de snelheidsovertreding en wanneer de rechter mij op de foto van de flitspaal wijst waarop ik hem een zwartgelakt vel overhandig: “In verband met privacy, meneer de rechter, maar waaruit maakt u op dat het mijn voertuig betrof?”

Een kaartenhuis, maar wanneer stort het nu eindelijk in?

ratelaar | 08-06-22 | 06:51

Rutte is zo een ongelovelijk slechte minpres. Als ik in de fractie van een van de partijen die weer met hem zijn regeren zou zitten dan zou ik me om die reden afsplitsen.

Rennieflox | 07-06-22 | 23:16 | 2

Uruzgan crisis in herhaling, dat is wat het is. Niets meer Niets minder. Leren van fouten ? Nee dus.

Astroturfer | 07-06-22 | 23:22

Bij gebrek aan beter in Nederland blijft hij eeuwig zitten. Tot hij zelf de noodzaak voelt om iets anders te doen.

inCol | 08-06-22 | 00:12

De premier heeft wel een voorbeeldfunctie - ook indirect buiten de Kamer om. Want wat hier (nu al jaren) gaande is, dat wordt nu ook bij lagere overheden en bij ondernemingsraden en medezeggenschapsraden meer gemeengoed. Onder het mom van ‘wat in Den Haag kan, dát kunnen wij ook!’

Je hebt op den duur niets meer in de melk te brokkelen. Ja, op papier wel, maar daar blijft het dan bij. Zoiets als het recht om een al in gang gezette fusie te ontbinden. Krijg dat maar eens gedaan! (Ergens in het noorden van Friesland schijnt er als uitzondering op de regel een gemeente te zijn opgesplitst, Dokkum ofzo).

mozaard | 07-06-22 | 22:55

Verkrachting van democratie!

darmflora | 07-06-22 | 21:48 | 1

Op het allereerst merkbare moment komt dat laatste woord te vervallen.

NiCeY | 07-06-22 | 22:46

Godt, vroeger met Femke Merel. Toen je als notoire billenman nog mocht denken: Krijg nou jetsers! Dat heb ik nooit helemaal begrepen. Al die skralen nu en hoe mij niets meer met bewondering vult www.youtube.com/watch?v=rSLPlQS9sC0

Hetkanverkeren | 07-06-22 | 21:48

Nog steeds leren kinderen op school dat er in Nederland geen corruptie is. Dat in Nederland alles goed geregeld is en uiteraard volledig transparant.
En al helemaal geen censuur.
Terwijl de juf doorgaat over hoe erg het er in derde wereld landen aan toe gaat.

Graftak | 07-06-22 | 21:42 | 2

Precies dit. DIT. Lees je mee, juf Jolanda?!?

DeterioraSequor | 07-06-22 | 23:37

Wel apart dat bij stikstof en Urgenda ze zich gelijk zeggen we moeten ons aan de uitspraak houden, want rechter zeg dat, maar bij zoiets negeren altijd rechters. Waarom dan niet urgenda en dat stikstof gezeik negeren.

Snap_het_ook_niet | 07-06-22 | 21:40 | 1

Omdat het dan wel in hun straatje past?

Omebert | 07-06-22 | 22:44

Taghi had net zo goed premier kunnen zijn. De politieke mafia is aan het roer in den Haag.

upgent | 07-06-22 | 21:38

Daarom moet de Grondwet ook gehandhaafd worden. De financiering van het lobbykartel is illegaal en moet stoppen. En de rest van het gebruikelijke riedeltje. De wet is er wel, de handhaving is er niet. De Koning zou wat kunnen doen, maar dat blijkt meer en meer een luie flikker.

Frau Merkel | 07-06-22 | 21:31

Er wordt vaak genoemd dat de Nederlander geen band meer heeft met Den Haag, zich niet vertegenwoordigd voelt. Andersom geldt denk ik hetzelfde, Den Haag voelt niks meer voor de Nederlander en ziet zich niet als dienaren van het land. Van beide kanten nul respect, dus krijgen we wappies en complottheorieën aan de ene kant en dikke middelvingers van de regenten en volledige lak aan de democratische rechtstaat aan de andere kant.
Ontbinding is het woord dat me hierbij te binnen schiet en ik betwijfel of die dikke made in het midden een mooie vlinder wordt.

Blauwpetje | 07-06-22 | 21:29

Met de co-co-co
alitie partijuuh
Is helemaal niks mi..
Stop stop stop
Wacht even jongens
alsjedatgaatgooiendanbenikweg
Oklater
Laterrr

Kouwe Kees | 07-06-22 | 21:27

Rutte en de coalitiepartijen vinden dus dat ze zich niet aan de wet hoeven te houden.
Maar Polen en Hongarije zijn heel erg, hoor, qua rechtsstaat en zo...

MAD1950 | 07-06-22 | 21:14 | 1

Orban heeft heel veel supprt in zijn land, ongeveer 3 keer wat Rutte hier heeft.

Astroturfer | 07-06-22 | 23:23

Wat een apenland begint dit toch te worden, het rammelt aan alle kanten. Jammer dat we geen Henk & Ingrid land meer zijn : Onze voorouders draaien zich om in hun graf!

Bunk-T | 07-06-22 | 21:04 | 1

Hahaha!!1!
"begint"...

NiCeY | 07-06-22 | 22:49

Die motie is leuk. Maar de rechter heeft toch al geoordeeld? En nu heeft Rutte/de coalitie in de 2e kamer uitgesproken zich daar niet aan te willen houden, ondanks een aansporing in de vorm van een motie. Dat zal de rechter in kwestie zeer waarderen. Ik hoop dat jullie elkaar snel weer in de rechtszaal zien en dat de rechter gehakt van rutte en co maakt. Liefst met torenhoge dwangsommen en het vooruitzicht van gijzeling. Je openlijk niet aan een rechterlijke uitspraak houden, het moet niet gekker worden.

Salutis Humanae | 07-06-22 | 20:59 | 1

This is Nederlaaaaaand!! (MP bovenop de Holterberg) al trappend in de rug van het gewone volk.

Xaffier | 08-06-22 | 06:00

Als je onkruid zaait dan moet je niet zeiken dat je onkruid oogst.

Mr Moore | 07-06-22 | 20:57 | 1

Er is een tendens dat je niet meer van onkruid mag spreken. Je moet het zelfs gaan waarderen en op je perceeltje tot bloei laten komen. En vooral niet maaien in mei, heet het.

mozaard | 07-06-22 | 22:59

Revolutie zou ik zo zeggen. Revolutie is nodig als het parlement niet goed functioneert.
Om in stijl te blijven: wel een roze revolutie. Geen oranje, geen fluwelen en zeker geen bloedige.

Schadenfreude | 07-06-22 | 20:54 | 3

Allemaal met roze tutu's naar het binnenhof?

SterF... | 07-06-22 | 20:58

@SterF... | 07-06-22 | 20:58:
That's it!
En dan met 1 stem met allemaal zinnige argumenten strooien waar ze geen speld tussen krijgen.
Die zetten het op een lopen hoor.

NiCeY | 07-06-22 | 22:51

Zo’n revolutie bedoel je als toen met het verzet van de horeca tegen de coronamatregelen in? “O, krijgen we dan een boete? Nou, eh ...” en dicht deden ze hun cafés weer. Binnen drie tellen. Verzet, zucht, ...

mozaard | 07-06-22 | 23:03

Vul je kamerfractie èn je kabinet met kritiekloze ja- knikkers die nergens weet van hebben, maar hun geweten verkopen voor n plaatsje in de baantjesmolen en je houdt t land in een wurgende greep, tot het happend naar lucht ineenstort. Zo ziet dictatuur 2.0 er uit.

vladimirows | 07-06-22 | 20:52

Dit is de coalitie van de neerwaartste spiraal en daarom zullen ze elkaar nooit laten vallen.
Maar uiteindelijk komt er een einde aan, vroeger of later.

De coalitiegenoten weten dat het bij het vallen van dit kabinet en nieuwe verkiezingen ze electoraal weggevaagd gaan worden.
De VVD zonder Rutte maar met lichtgewicht Hermans schat ik in op laag 20 zetels.
Maar een halvering zou mij ook niets verbazen.
Ze hebben inmiddels vele schandalen overleeft maar hun achterban in de middenklasse flink van zich vervreemd.

D66 heeft werkelijk elk moreel recht verspeeld met hun Me-too schandalen en belangenverstrengelingen.
Het CDA zal sowieso meer dan gehalveerd worden en een restpartijtje zoals de CU zijn.
Nog een paar fossiele die-hards die op ze stemmen omdat ze van huis uit zo zijn opgegroeid maar elke weldenkende CDA`r kiest nu voor de redelijkheid en inhoud, zijnde Omtzigt en wanneer ze agrarische belangen hebben, de BBB.

Het CU zit zo met zichzelf en hun huichelachtige gedrag in de knoop dat ook die van gekkigheid niet meer weten waar ze moeten zoeken en kijken voor vergiffenis.
Laat staan dat ze in de spiegel zullen kijken om de confrontatie met zichzelf en hun leugens aan te moeten.
Ook die willen geen nieuwe verkiezingen want dan moet Gert-Jan weer keihard liegen en dat mag niet van zijn Heer.

Nederland is klaar met de politiek, en dat heeft de politiek (Lees 4 kabinetten Rutte) volledig aan zichzelf te danken.
Liegen, bedriegen, vergeten wanneer het je uitkomt en schijt hebben aan het volk keert zich een keer tegen je.
En elke dag is weer een dag richting nieuwe verkiezingen.
Het loopt de coalitiegenoten terecht dun door de broek, niet door dit WOB verzoek maar voor het onvermijdelijke einde van deze coalitie en nieuwe verkiezingen.

Ik kijk er naar uit.

Maya de Blij | 07-06-22 | 20:48 | 4

100% eensch! #tegelvandedag

ivo_nl | 07-06-22 | 21:08

Tegen de tijd van verkiezingen is de gemiddelde Nederlander dit al lang vergeten of heeft het hele onderwerp nooit meegekregen.

hisxxx | 07-06-22 | 21:43

Je vergeet dat deze partijen meesters zijn in manipulatie. Of bent u het 'heldhaftig optreden' tegen die Turkse politica een paar jaar geleden vergeten, daags voor de verkiezingen? Eén keer met de vuist op tafel, en het klootjesvolk stemt vol trots op dezelfde hufters.

marcoplarco | 07-06-22 | 22:50
▼ 1 antwoord verborgen

Dit: hoe de fusie tussen de Partij van de Arbeid en Groenlinks ineens over de sociaaldemocratie gaat. Op joop of elders: de PvdA was al GL voor Jesse Klaver geboren was.

Ik ben niet links, ik ben een medelevende mens. Serieus; dat verkwanselen door de SP. Over de rechterflank wil ik het niet eens meer hebben. En Pieter?

www.youtube.com/watch?v=YUUhDoCx8zc Niet iedere vrijgezel is een loser.

Hetkanverkeren | 07-06-22 | 20:48

Wel vreemd, dat de coalitie een motie die alleen maar het kabinet oproept zich aan de wet te houden zomaar kan verwerpen. Zou een dagvaarding niet een beter idee zijn?
MOTIE VAN HET LID JASPER VAN DIJK
Voorgesteld 31 mei 2022
De Kamer,
gehoord de beraadslaging, overwegende dat transparantie essentieel is voor het controleren van de macht;
constaterende dat reeds maanden geleden Wob-verzoeken zijn gedaan inzake de evacuatie uit Afghanistan, maar dat de meeste stukken nog steeds niet geleverd zijn;
tevens constaterende dat de overheid hierdoor sinds geruime tijd een dwangsom van € 100 per dag betaalt;
verzoekt de regering per direct de ontbrekende stukken te leveren;
verzoekt de regering tevens voldoende capaciteit vrij te maken zodat toekomstige verzoeken tijdig worden afgehandeld, en gaat over tot de orde van de dag.
Jasper van Dijk

grietmetgroenefiets | 07-06-22 | 20:44 | 1

Hahaha... Nee.
/Mark en Sieg

marcoplarco | 07-06-22 | 22:47

Ik zou het liever hebben over de vraag waarom er überhaupt een evacuatie nodig was. Niet om Henk en Ingrid op te halen van hun wandelvakantie. Verder is het de verantwoordelijkheid van de bevolking zelf. Er zijn miljarden in dat land gepompt, honderdduizenden militairen en politieagenten opgeleid en uitgerust met fancy materiaal om 50.000 talibanstrijders tegen te houden. En wat doen ze als de Amerikanen vertrekken? Uniform uit en wegwezen. Eigen verantwoordelijkheid, zoek het dan maar verder uit. Nederland had z’n handen er vanaf moeten trekken. Jullie willen het niet? Ok, zoek het dan maar uit.

Ruler | 07-06-22 | 20:38

Heb het al vaker aangehaald maar met de Judas coalitie die ook nog vaak gesteund word door de SGP is de waarheid ondergeschikt aan belangen.

likdoorn | 07-06-22 | 20:38

En nu?

Tiscali-2 | 07-06-22 | 20:35 | 3

Wachten op Godot.

Mr_Natural | 07-06-22 | 20:36

In de bajes lopen ze gewoon rond in hun eigen Armani shirtjes en dure merk schoenen hoor. Dit is Nederland!

NLgaatnaardeklote | 07-06-22 | 20:35 | 1

Oeps, was voor JJMS | 07-06-22 | 20:12

NLgaatnaardeklote | 07-06-22 | 20:36

Logisch toch? Een A4-tje heeft ongeveer 35 regels en de tekst is ongeveer 17 cm breed, dat is meer dan 5 meter zwartlakken per pagina, ga er maar eens aanstaan.

Mr_Natural | 07-06-22 | 20:34

Dan ben je een Volksvertegenwoordiger. Je weet precies wie je op zijn muil moet rammen voor de juiste antwoorden. Je weet ook dat martelen zinloos is. Daarom Bij1 www.youtube.com/watch?v=rS7Va0sBYAM

Hetkanverkeren | 07-06-22 | 20:34

Schorem.

entredeuxverres | 07-06-22 | 20:33

Triest. Dag in, dag uit geconfronteerd worden met het verval van Nederland.

Bataafje | 07-06-22 | 20:32

Is natuurlijk een grof schandaal.
Er is op dit moment geen enkele crisis, geen Corona, niks.
Beetje knok in Oekraïne, maar da’s geen reden om hier de boel lam te leggen.
Dit dossier heeft spoed, hep de rechter zelf gezegd, dus de personeelssmoes is gelogen,
Hoeveel spoedeisende dossiers liggen er dan?
Vier weken is afgesproken, ruim overschreden.
En nog geen uitzicht op een einddatum.
Grof schandaal. En dan trek je idd zelf maar conclusies.
Complete passages worden weggekaagd en opgerut.
Kan niet anders, want Kaag heeft giga-blunders begaan.

Ruimedenker | 07-06-22 | 20:26 | 1

En als Kaag valt komen er scheuren in de muur.
Scheuren die Van Drimmelen niet wil.
Scheuren die (vul hier de naam in)

Alle geheimen hangen in een spinnenweb, gedragen door verschillende lieden uit dezelfde hogere regionen.

Sjeintje | 07-06-22 | 20:32

Oh, het vertrouwen in de politiek gaat weg! Ja, en? Ik heb nou niet de indruk dat het kabinet daar mee zit. Dus ze gaan gewoon door met het verkwanselen van de democratie. Er vloeit toch geen bloed uit, tenzij er eindelijk fakkels en hooivorken........... Ach dat gaat ook niet meer gebeuren. Ziek, zieker, ziekst.

Eminent | 07-06-22 | 20:25 | 3

Het gaat maar door en door, wat, wie, hoe kan dit veranderd worden. Moedeloos, wat een gasten.

gato | 07-06-22 | 20:30

Helaas worden dit soort zaken voor de volgende verkiezingen niet ter sprake gebracht tijdens de babbel-programma's. Dan beperken alle partijen zich tot van te voren onzinnige en vrij onbelangrijke standpunten en is het allemaal weer vlees nog vis.

Ruikbaard | 07-06-22 | 20:33

@Ruikbaard | 07-06-22 | 20:33: 11 jaar Rutte heeft 'behoorlijk bestuur' opnieuw ingevuld. Dit is het niveau waar volgende regeringen op door gaan. Dit raak je niet meer kwijt als land, teveel mensen (politici) profiteren ervan.

Bataafje | 07-06-22 | 21:07

En Mark en Sigrid zagen dat het goed was.

thanseeuwen | 07-06-22 | 20:24

Ok ik ga SP stemmen.

RickyLaRue | 07-06-22 | 20:22 | 4

40 jaar te laat.

aflaatverkoper | 07-06-22 | 20:30
▼ 1 antwoord verborgen

"Update II: de motie is verworpen door tegenstemmen van de coalitie (VVD, D66, CDA, CU)"
.
Zullen we in plaats van te stemmen na afloop van een debat gewoon dit copy/pasten? Effectief hetzelfde, scheelt een hoop tijd en geld.
Goh, soms voel ik me een beetje democratisch gegijzeld.

Graaisnaaiert | 07-06-22 | 20:21 | 1

Laat dat stemmen dan ook maar zitten.
En dat debat is dan ook eigenlijk nergens voor nodig...

naglfar | 07-06-22 | 20:29

Kabinet Schijt4. Nog nieuws verder?

Cor Netto | 07-06-22 | 20:18

What else is new? Stumpers.

In-To-Graphics | 07-06-22 | 20:17

Sluit rutte op.

rotator | 07-06-22 | 20:17 | 1

Ik denk dat ie al nooit buiten komt eigenlijk...

mozaard | 07-06-22 | 23:05

Vrijdagavond 7 juli om 16:59, één minuut voor het zomerreces worden de stukken gedeponeerd.

KillerK | 07-06-22 | 20:15

Ja, en nou?
Oh, niks natuurlijk, and not a single shit was given.

zwellevertje | 07-06-22 | 20:13

Criminelen horen in de bak te zitten, we hebben die Italiaanse rechter nodig die de mafia aan het oprollen is.

g[E]ulden | 07-06-22 | 20:11 | 7

@P-unit | 07-06-22 | 20:22:
Inderdaad en er is nu een monument daar en men knippert nog steeds kort met de autolichten als men daar langskomt uit respect. Zijn dood maar ook de dood van rechter Paolo Borsellino en na de aanslag in Florence toen was het zelfs voor (corrupt) Rome genoeg en hebben ze zeer zware anti maffia wetgeving ingevoerd, veel geld voor vrijgemaakt en die ook uitgevoerd.

Basil Fawlty | 07-06-22 | 21:06
▼ 4 antwoorden verborgen

Kaag faalde aan alle kanten.
Dat moet zoveel mogelijk onder het tapijt gelakt worden.

Ruimedenker | 07-06-22 | 20:09

In een goed functionerende democratische rechtsstaat is transparantie een must. Jammer dat de regeringspartijen het eigen korte termijn belang belangrijker vinden dan dit principe. Veelzeggend ook...

therealbraindump | 07-06-22 | 20:06 | 6

@Basil Fawlty | 07-06-22 | 20:31:

Het ergste is dat die ministers elkaar ook gewoon overlappen. Ik weiger ze uit mijn hoofd te leren maar er zijn bijvoorbeeld meerdere ministers die milieu in hun portefeuille hebben; meerderen die energie in hun portefeuille hebben; meerderen die economie in hun portefeuille hebben, etc.

Dat kan maar één doel hebben; verwarring zaaien over verantwoordelijkheden.

@therealbraindump,

Precies.

Dandruff | 07-06-22 | 20:39

@Dandruff | 07-06-22 | 20:39:
Klopt. Is van de zotte maar is vooral dommigheid. Zit geen groot "masterplan" achter maar ze zijn gewoon echt ongelooflijk dom en rommelen wat aan. Ze weten niet beter en dat is echt eng.

Basil Fawlty | 07-06-22 | 20:44

@Basil Fawlty | 07-06-22 | 20:44:

Niemand zal ontkennen dat kartelpolitici ongelooflijk dom zijn, vandaar Jetten met zijn "stikstof is een verstikkende deken die plantjes verstikt". Ik heb sterk de indruk dat iemand tot minister verkozen wordt om op dat gebied in 4 jaar te worden bijgeschoold tot VWO-examenniveau.

Toch zie ik ook hoe er in bijvoorbeeld de toeslagenaffaire ongelooflijk veel ministers en hoge ambtenaren jarenlang op de hoogte waren; jarenlang iedereen voorlogen; jarenlang onderzoeken saboteerden; jarenlang hele rapporten zwartlakten en dossiers vernietigden. En daar is niemand voor gestraft want iedereen was maar een klein beetje verantwoordelijk.
Dan is er de zogenaamde Rutte-doctrine waarbij zo min mogelijk wordt opgeschreven en zo veel mogelijk wordt vergeten. Zie ook het nogal wispelturige covidbeleid en de ondemocratische kabinetsformatie (inclusief "functie elders").

Masterplan is een groot woord maar dit is dus wel echt beleid. Beleid waarover wordt nagedacht. Net zoals er over het maandenlang onwettig saboteren van wob-verzoeken wordt nagedacht.
Als er beleid is heeft dat ook een doel.

Neem ongecontroleerde massaimmigratie; de VVD is officieel tegen. Vervolgens laat de VVD-minister toch iedereen binnen; "het overkomt ons". Rijk, provincies, gemeenten, COA, IND etc schuiven de verantwoordelijkheid naar elkaar af. Grootschalige import van kanslozen is een peperduur verdienmodel van tientallen (semi-) overheidsclubjes waar ook allerlei subsidiesponzen, asieladvocaten en rechters hun plasje over mogen doen; allemaal kijkend naar EU-wetgeving en VN-wetgeving.

Iedereen is er mee bezig, niemand doet wat.
Het gaat aflopen maar daar kan niemand verantwoordelijk voor gehouden worden.

Dandruff | 07-06-22 | 21:42
▼ 3 antwoorden verborgen

Nog veel erger dan Johnson dus.

ceesreis | 07-06-22 | 20:06 | 1

En toch is het niets dan Johnson wat de klok slaat op de Nederlandse televisie. Vooral niet over Rutte hebben.

Wattman | 07-06-22 | 20:25

NeDDRland.

Edit:
Wat was Mark zijn kulverhaal ook alweer over de reden dat het vertrouwen in de politiek zo daalt?

J-van-de-Bontekoe | 07-06-22 | 20:05 | 1

Daar deed Burda in patronen.
Nu publiceren ze ook de Russchische Playboy.
Rutte lees dus teveel de Playboy.

aflaatverkoper | 07-06-22 | 20:07

In vroeger tijden wilde een guillotine nog wel eens helpen.

*disclaimer plaatst*

Dandruff | 07-06-22 | 20:03 | 4

Zo meneertje, hebben wij hier te maken met wat zij vroeger "wrange humor" noemden? Daar trapten ze vroeger misschien in, maar tegenwoordig weten wij beter. U krijgt 8 minuten om uw vrouw gedag te zeggen en een tandenborstel en wat ondergoed te pakken, verdere kleding wordt de komende tijd door uw overheid verstrekt.

JJMS | 07-06-22 | 20:12

@JJMS | 07-06-22 | 20:12:

"Maar edelachtbare, ik ben juist een groot fan van Rutte. Daarom staan er allemaal breekbare vaasjes door het hele huis. Er hangt ook een groot portret van Rutte in de mancave, puur uit respect. Die 3 dartpijltjes op zijn neus zijn het gevolg van een ongelukkig toeval, ik gleed uit toen ik die pijltjes wilde wegleggen. Hoe dat voodoo poppetje in de open haard kwam weet ik niet, maar weten we zeker dat dat Akwasi niet is?"

Dandruff | 07-06-22 | 20:33
▼ 1 antwoord verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland