Bassiehof - GroenLinks heeft ongelijk: FvD over vaccinatieplicht was geen 'wappermotie'
Pepijn van Houwelingen haalde wél zijn gelijk
Lisa Westerveld in gesprek met Jan Paternotte, in zijn bruine jasje
Eerder dit jaar muntte GroenLinks Kamerlid Lisa Westerveld de term 'wappermotie'. Lang verhaal kort: "Moties die worden ingediend die niet zijn bedoeld om beleid te veranderen, maar om ophef te maken. Er verongelijkt mee te ‘wapperen’." Volledige uitleg van Westerveld hier. Er is trouwens geen partij die zich hier nooit schuldig aan heeft gemaakt.
Donderdag stemde de Tweede Kamer over een motie van Pepijn van Houwelingen (FvD), ingediend tijdens het coronadebat een dag eerder, die het kabinet opriep om een vaccinatieplicht uit te sluiten. Deze werd gesteund door SP, BIJ1, DENK, PvdD, SGP, Omtzigt, JA21, BBB, PVV, Van Haga en z'n jongens én coalitiepartij ChristenUnie. Opmerkelijk: CDA, GroenLinks en PvdA bleken tegen terwijl zij een half jaar eerder vóór praktisch dezelfde motie van datzelfde Forum voor Democratie stemden (En BIJ1 overigens tegen, donderdag waren ze voor, voortschrijdend inzicht bij Sylvana Simons?).
Westerveld legde donderdag op Twitter desgevraagd uit dat ze de motie Van Houwelingen als een voornoemde wappermotie zag en dat haar fractie verder niet van standpunt is veranderd. GroenLinks is dus nog steeds tegen verplichte vaccinatie:
Nu is er wel iets te zeggen voor haar afkeer van wappermoties - het kabinet krijgt inmiddels jaarlijks een tsunami van ruim 4000 moties over zich heen - maar de motie van Van Houwelingen was dit niet. De FvD'er had namelijk een heel concrete aanleiding neergepend: dat Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen deze week de EU-lidstaten opriep om een vaccinatieplicht te overwegen.
Het is maar goed dat de Europese Commissie niet gaat over verplicht vaccineren en dat dergelijke keuzes - "Tenminste nu nog", mompelt iemand op de gracht - bij de lidstaten liggen maar het is een signaal wat een zichzelf respecterende Tweede Kamer niet kan negeren. De motie was trouwens completer geweest als Van Houwelingen ook Oostenrijk (vaccinatieplicht) en Duitsland (vaccinatieplicht nakende) als voorbeeld had genoemd maar een mens kan niet alles hebben.
Demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge (CDA) had de motie overigens ontraden want 'overbodig'. Helaas weet de Kamer niet waarom, daar deze de minister niet kon bevragen over deze 'kabinetsappreciatie'. In normale omstandigheden licht een minister het oordeel van het kabinet in de Nationale Vergaderzaal toe en kan de Kamer hem daar desgewenst nog wat vragen over stellen maar omdat Vera Bergkamp keer op keer faalt als Kamervoorzitter liep de vergadering woensdag uit en mochten De Jonge en zijn collega's bij uitzondering hun reactie schriftelijk geven.
Waarom de FvD-motie nog relevanter is - maar dat kon Van Houwelingen niet weten toen hij deze woensdag indiende - is dat De Jonge vrijdag zelf ook draaide. Wappermotie of niet; de kwestie vaccinatieplicht wordt hoe dan ook komende week besproken tijdens het cruciale 2G-debat. Kabinet en Kamer zullen dan hoe dan ook kleur moeten bekennen.
Vriendelijk verzoek van schrijver dezes: Word lid van de TPO-nieuwsbrief!
Reaguursels
InloggenIk begrijp het niet meer.
Volgens Rutte was de oplossing voor deze crisis groepsimmuniteit en vaccinatie (april 2020)
Nu is Prinses Beatrix twee maal gevaccineerd en heeft ook een booster gekregen en toch is ze positief getest ivm milde klachten.
Wat is nu het probleem?
Is er een probleem? Zonder vaccinaties was het mogelijk niet bij milde klachten gebleven.
@Shoarmamasutra | 05-12-21 | 20:18: mogelijk… mogelijk….
Waarom niet?
Voortschrijdend inzicht bij SS? Nou moet je geen onzin schrijven Bas
Mogelijk is dwang helemaal niet nodig als de Omicron ook jongere mensen en kinderen ernstig ziek maakt. Ziekenhuisopnames in Zuid Afrika wijzen daarop. Eerste resultaten wijzen er ook op dat niet gevaccineerde jongeren worden opgenomen en kinderen met niet gevaccineerde ouders. Kennelijk zijn kinderen/jong volwassenen niet zo gevoelig voor Corona behalve als ze in een keer een grote hoeveelheid virus binnen krijgen. Als een virus in kleine hoeveelheden binnenkomt kan er tijdens het verloop al immuniteit worden opgebouwd. Resultaat zal zijn dat er heel snel natuurlijke immuniteit komt en door de vele zieken zullen veel twijfelaars toch maar een prikje nemen. Wat nu als je als antivax ouder je kinderen het ziekenhuis in helpt?
Linkje naar de data?
Mogelijk.
Dat is het meest gebruikte woord in 2021.
Volgens info op samrc blijkt dat de meeste van de patiënten ivm een andere aandoening is opgenomen en dat daarna omicron besmetting werd geconstateerd.
Dus uw conclusie is ruimschoots voorbarig.
@Bolder | 05-12-21 | 19:38: Kan geen link plaatsen. Waasila Jassat, a South African government adviser, said that week-to-week cases show that hospitalization among children under 5 years old is second to those over 60 years old.
“The trend that we’re seeing now, that is different to what we’ve seen before, is a particular increase in hospital admissions in children under 5 years,” Jassat said, according to The Daily Beast.
“We’ve always seen children not being very heavily affected by the COVID epidemic in the past, not having many admissions. In the third wave, we saw more admissions in young children under 5 and in teenagers, 15-19, and now, at the start of this fourth wave, we have seen quite a sharp increase across all age groups, but particularly in the under 5s.”
In de jaren 90 werden pas gediplomeerde verpleegkundigen nog ontslagen vanwege de bezuinigingen. Die mensen zouden nu zeer ervaren krachten zijn geweest als die een vaste baan hadden gekregen in een ziekenhuis.
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Recenter...
nos.nl/artikel/2306472-landelijke-sta...
De bonden vragen een structurele salarisverhoging van 5 procent en een extra toeslag op loon als medewerkers op het laatste moment worden opgeroepen om te werken. Daarnaast willen ze maatregelen om de werkdruk te verlichten. De verbeteringen zijn volgens de vakbonden nodig om verpleegkundigen extra te belonen en om het werk aantrekkelijk te houden. De krapte op de arbeidsmarkt in de zorg is groot en de uitstroom ook.
Ik heb nog meegemaakt dat collega verpleegkundigen onder druk werden gezet om vervroegd met pensioen te gaan. Herinner mij een collega die helemaal beduusd en boos was. Ze werd verteld dat ze dit moest doen. Zij riep in een opwelling dat dit niet waar is en ze haar advocaat of de bond zou consulteren. Draaiden die managers ter plekken “oh, nee je hoeft niet hoor”. Gewoon proberen en onder druk zetten.
Ook werden in die tijd oprot premies van 1000 euro betaald bij mijn ziekenhuis als je ontslag nam.
Bij herhaling: Nederland bestaat ondanks politici.
in het onderwijs gebeurt hetzelde, ervaren, goedpresternde maar "dure" en zelfbewuste onderwijzeressen van 60+ plus worden door de schooltjesconcerns in een voor de onderwijzeressen niet onaantrekkekelijke "wachtgeld" regeling gerommeld die niet ten laste van het concern komt maar direct door de belasting betaler wordt betaald , het concern steekt het verschil tussen de hoge lumpsum vergoeding per fte en het lagere salaris van een 23 jarig onervaren , gewillig, huppelkutje in eigen zak om leuke dingen mee te doen, de belastingbetaler en de leerlingen betalen de rekening.
Ja hallo. Als we in de jaren negentig de grenzen hadden gesloten waren we nu t beloofde land geweest.
Ik wordt binnenkort lid van DNPP; de nieuwe paria-partij: "ex-vaxxer".
Ok komt ie.
Als van alle IC opnames met corona 80 % actieve cannabis gebruiker is. Gaan we dan ook iedereen dwingen tot vaccineren? Of gaan we dan roepen dat cannabis gebruik moet worden beperkt?
Als van alle IC opnames met corona 80 % actieve alcohol gebruiker is. Gaan we dan ook iedereen dwingen tot vaccineren? Of gaan we dan roepen dat alcohol gebruik moet worden beperkt?
Als van alle IC opnames met corona 80 % obees is. Gaan we dan ook iedereen dwingen tot vaccineren? Of gaan we dan roepen dat obesitas moet worden beperkt?
In alle gevallen iedeereen verplicht vaccineren. Dat is het doel. Ik roep het al een tijdje..
Ok komt ie (nogmaals):
Kan iemand in wappieland uitleggen dat deze “vergelijkingsargumenten” geen argumenten zijn en nogal dom overkomen?
Samen met het “anekdotisch bewijs” trouwens. Dat doet het ook altijd goed op Twitter/Telegram/Snap/etc…
@KritischeKrikker | 05-12-21 | 14:03: Leg uit aangezien 80% van de mensen op de IC obees is....
@jeweettochniet | 05-12-21 | 14:08: Wat is mijn score? *spannend*
Als er een causaal verband is: ja, natuurlijk.
Toch een tikkeltje pijnlijk en sneu om te lezen dat je schijnbaar ècht denkt een punt te maken op basis van een totaal onzinnige vergelijking.
Maargoed, ik heb zomaar het idee dat u van mij niets aanneemt, wellicht moet u een afspraak maken met uw huisarts en uw zorgen over het vaccin bespreken en daar uw vragen erover stellen.
@KritischeKrikker | 05-12-21 | 14:37: Goed argument...
Goeie! Vanaf wanneer werd het u duidelijk dat mijn comments niet volstonden met “tegen-argumenten”? Als mijn intentie was om op basis van (tegen-)argumenten met iemand te discussiëren had ik wel iemand gekozen met wie ik daadwerkelijk kon praten en die niet met “vergelijkingsargumenten” op de proppen kwam, dan had er voor mij misschien iets leerzaams in gezeten.
Ik heb me vastgehouden aan de quote van een zeer wijs man:
“Never argue with stupid. They’ll bring you down to their level and beat you with experience”
Fijn weekend!
U vergeet tabak.
Daarbij blijkt 95% van de IC patiënten bejaarde niet-westerse migrant te zijn, volgens Dr Armand Girbes IC baas van het VUMC in een bericht op site van de NOS.
Ik heb het gevoel zwaar in de maling te worden genomen, vaccinatie in november 2020 is nog niet begonnen dus nul. Besmette mensen in 2020 op 17 december is een piek van 17.000. Nu in 2021 op 4 december is 83,4% volledig gevaccineerd maar toch al 21.633 besmet. Wat doenewe fout?
Wat we fout doen is dat we ons voor elk wissewasje laten testen. Daarmee geven we deze nepregering steeds de cijfers (stok) om mee te slaan.
We creëren natuurlijke immuniteit. De meeste ongevaccineerden lopen ‘t nu (ook) op.
Als er dan toch verplichte vaccinatie komt waarom dan niet voor 60 plus. Door die groep ongevaccineerden staat de ic stil en is het probleem grotendeels opgelost.
Je hoopt zelf de dans te ontspringen? Voor nu.
@lekgoot | 05-12-21 | 13:23: Als het dan toch komt. En nee ik ben gevaccineerd, ben tegen dwang. Maar als het dan toch komt, dan voor de groep die daadwerkelijk in het ziekenhuis ligt. De rest is als schieten met hagel.
Halsema bij Buitenhof: anti-vaxxers wonen met name in achterbuurten, laagopgeleid, slecht geïnformeerd en bang. Meerderheid (85%) wordt gegijzeld door kleine minderheid. Solidariteit staat onder druk.
"laagopgeleid"
Dat is de rode draad.
Wat vreemd, dat die mensen de informatie van de overheid niet vertrouwen.
anti-vaxxers wonen met name in achterbuurten, laagopgeleid, slecht geïnformeerd en bang
Waarom gelovig niet benoemen?
Halsema? hahaha!
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 13:20: Dat "bang" is ook wel een grote gemene deler denk ik. Bij die Nieuwsuur reportage in Kerkade zag je ook vooral bange mensen. Bang gemaakt door desinformatie en gebrek aan goede informatie.
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:44: Ha, bang gemaakt door de mensen die iedere keer Corona vergelijken met de apocalypse.
Er zijn verschillende groepen, allochtonen, tokkies, maar ook onder de intellectuoze grachtengordelsalonsocialisten vind je antivaxxers.
De term " laag opgeleiden" wordt nogal eens misbruikt in de politiek t.b.v. zichzelf. Bepaalde groeperingen die of PVV stemmen of FVD worden ook zo bestempeld.
Men neemt aan dat de mensen zich hierdoor aangesproken voelen en daardoor naar hun believen " juist" gaan handelen.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 13:20: u doelt op het Artsencollectief?
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:34: dat komt nog, rustig aan.
Het probleem daarbij is natuurlijk welk geloof.
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:44: ja inderdaad, kijk maar naar de lange rijen angstige mensen bij de vaccinatie stations.
Ze gaan vaccinatie afdwingen, hoe dan ook, let maar op. Integriteit van lichaam en vrijheidsbeperking worden gewoon ingesteld. Niet gevaccineerde? "Verboden voor ongevaccineerden". We hangen het niet op, maar doen het wel. En dat noemen ze dan vrije democratieën in Europa. Weinig van over.
Begrijp doel van vaccinatie wel, maar ontnemen van vrijheid van een persoon wanneer niet gevaccineerd is mij een brug te ver. Zelf zou ik graag meermaals zijn gevaccineerd, maar momenteel gaat het medisch helaas niet. Maar wel uit eigen vrije keuze in elk geval.
Vrijheid van een kleine minderheid om dom bezig te zijn gaat nu ten koste van vrijheid van 85% die gewoon door wil met z'n leven en normale toegang tot de zorg wil. Dat moet zsm stoppen.
@Diederik Ezel..... en dat leven krijg je ook niet terug met verplichte vaccinatie. Kijk naar Portugal. Het logisch vervolg van vaccinatieplicht als dit niet helpt? Kinderen vanaf 5 jaar inenten. Of babyprik. Als dat niet helpt. Kampen voor besmette mensen ofzo. En ondertussen neem jij elk half jaar weer een prikkie erbij. Zie je zelf niet dat dit een enorm glijdend vlak is? Waar haal jij de zelfverzekerde mening vandaan dat bij vaccinatieplicht het coronavirus zodanig wordt ingedamd dat mensen hun vrijheid terugkrijgen? Is het geen semi religieus wensdenken? Het oneindig geloof in de maakbaarheid van de samenleving en de wereld?
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:06:
Diederik, waar ik benieuwd naar ben, wat vind jij van een maatschappij waarin de QR steeds verder doorgevoerd wordt? En dan bedoel ik niet een QR die nu alleen voor corona wordt opgetuigd. Maar wat zou je vinden van een systeem zoals in China, waar jou toegang tot bijvoorbeeld het openbaar vervoer wordt ontzegd, of het kunnen openen van een bankrekening, als je niet voldoende in de pas loopt met de overheid. Zou jij zo'n systeem toejuichen? Want dat is waar veel reaguurders bang voor zijn, niet voor een prikje.
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:06:
U wacht werkelijk tot u uw vrijheid terug krijgt van de polletiek he?
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:06: waar legt u de grens?
@Diederik_Ezel | 05-12-21 | 13:06: vaccinatie biedt geen enkele garantie tegen besmetting en klachten, blijkt inmiddels, snapt u dat?
Regeren is vooruitzien en dat laatste is helaas niet aal GroenLinks besteed, dat eerste ook niet trouwens.
Als je wacht tot het een actueel onderwerp is, dan ben je al te laat om nog tijdig in te grijpen, dan krijgt je als kamerlid zo'n 300 pagina's tellend wetsvoorstel de dag voor 't debat en dan kijkt half 't land raar op als er niet echt inhoudelijke vraagtekens worden gezet en men gewoon bij het kruisje tekent.
Laten we eens even wachten
Eerst 3G in de winkels . Van 2g is nig geen sprake. Misschien werken de huidige maatregelen genoeg, misschien is dat nog nodig . Maar het is er nog niet.
Dan kan er nog een 2g kaart getrokken worden , maar om.nu al over vaccinatieplicht te beginnen is veel te vroeg. Er moet dan ook nogal heel veel aan de hand zijn wil ik dat te billijken vinden. Stervende ongevaccineerden is in zeker zin gewoon een eigen keuze . Euthanasie mag ook.
Ik vraag me ook af of het helpt, die ongevaccineerd3n radicaliseren al een hele tijd enorm. Die gaan niet nu ineens bij t kruisje tekenen.
Ze hoeven niet bij het kruisje te tekenen, dat kruisje stellen we op het graf.
Waarom accepteren we niet het recht van ongevaccineerden om te mogen sterven aan covid? Voor de kans op besmetting van anderen maakt zo'n vaccinatie niet zo gek veel uit. De Jonge heeft dat ook aangegeven. Dat 2G-beleid is vooral bedoeld om de ongevaccineerden te beschermen.
Dit nummer is wel toepasselijk:
www.youtube.com/watch?v=XVniOVWPs0E
@jan huppeldepup | 05-12-21 | 13:18: Niet-Christenen houden doorgaans niet van kruizen op hun graf.
Ik heb een voorstel voor een naam van gezamenlijke partij gr links en PvdA.
Vieslinks.
Waarom is de naam /kleur groen aan linkse partijen toebedeeld?
Wat is er mis met een rechtse partij met "groen" in de naam? Groen rechts bijvoorbeeld?
Slinkslinks.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:01: dat heeft Mark Rutte ook al eens gedacht
www.businessinsider.nl/rutte-lanceert...
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:01: zoiets als Human Rights fascisme?
@Shoarmamasutra | 05-12-21 | 13:02: Ghe, lachen. 2008.
“Groen staat tegenwoordig gelijk aan betalen, betalen, betalen, zonder dat het tot resultaten leidt. Wat is het nut van het verhogen van de dieselaccijns in Nederland als de komende jaren een miljard Aziaten een auto gaat kopen”, aldus de VVD-leider.
Ik denk dat het gros van de mensen nog eens niet tegen een vaccinatieplicht is ,maar dat de onwil voortkomt uit het structuurloze chaotische varen van deJonge. Als deJonge rust en structuur kan brengen in de Nederlandse huizen sluit het volk der schapen weer gewillig aan in rijen.
Die foto. Het lijkt wel of iedereen maar een beetje door elkaar zit te ouwehoeren. Of is de voorzitter nog niet gearriveerd?
Gevalletje vorm belangrijker dan de inhoud. We vinden het een wappermotie en dus stemmen we tegen. Ook al zijn we inhoudelijk vóór.
Of zou het gewoon een ouderwets tegen-alle-FvD-moties stem zijn geweest?
Beiden even triest.
Het is ook dom tegenstemmen om een partij.
Ik zie gergeld filmpjes van Fvd en Denk die laten zien dat andere partijen tegen hun redelijke voorstel stemmen. Dat ze wel voorstemmen over hetzelfde als er even later een motie is van een niet uitgesloten partij laten ze dan niet zien.
Zo geef je ze enorme propagandatools.
Aangezien ik pas Rutte kabinetsbeleid heb horen onderbouwen met: aangezien de meerderheid in de kamer niet met een tegenmotie meestemde, is dit wat de kamer wil, moeten ze oppassen met zomaar tegenstemmen bij moties
Als we toch een verplichte vaccinatie gaan invoeren laten we dan ook een minimaal aantal uur sporten/ intensief bewegen per week gaan invoeren en een minimale inname verse groente en fruit per dag. Mocht daar een x aantal maal niet aan worden voldaan dan geen prioriteit in het ziekenhuis
Zo is het. Benieuwd hoe papa Bruls daar op zal reageren...
'We sluiten vaccinatieplicht niet uit maar het is nu niet aan de orde'.
Hallo dom volk ,we gaan de vaccinatieplicht invoeren want de EU wil dat . We gaan het dus nu nog niet toegeven ,maar duurt niet lang. Groetjes van de trouwe EU hondjes.
Allemaal blablabla en toneelstukjes, maar iedereen weet waar het op uit moét draaien. Draaien.
Op grootschalige onrust?
In het noorden van de provincie Groningen doet de politie in de kleine dorpen zelf ook een oogje dicht en adviseert de feestgangers om vooral de fiets even uit het zicht te zetten wanneer er eventueel sprake zou kunnen zijn van een opvallende samenkomst van jongeren..
Op Urk zegt de lokale veldwachter niks tegen de ongevaccineerde kerkbezoekers.
In de Haagse Schilderswijk zegt wijkagent Mohammed dat Allah bescherming biedt tegen covid.
Wat wil je zeggen lieverd?
Beste_Landgenoten | 05-12-21 | 12:37 |
Is daar trouwens een linkje van?
Iedereen weet daar wie de agent is. Dat zorgt voor een andere gezagsverhouding.
Alinea 1: Dat is niet het doel. Helaas is dat niet mogelijk.
Alinea 2: De eerste 300 komen uit een groep van 1,3 miljoen. De tweede 300 uit een groep van 13,5 miljoen. Een slim persoon kan uitrekenen hoe goed vaccineren dus werkt tegen IC-opnames.
Alinea 3: Als je goed de feedback leest op alinea 2, kan een slim persoon concluderen dat alinea 3 dus onzinnig is.
Fijn weekend chefke!
Als de helft ongevaccineerd is in de IC terwijl dat maar 16% bevolking is oid dan loon vaccineren dus flink
Griep is trouwens een categorienaam voor honderden virussen. De griepprik bestrijdt er drie die men vooraf inschat als het grootste gevaar dat jaar. Voor de rest niet. De inschatting is bovendien geregeld onjuist
Je moet griepvaccinatie dus niet met coronavaccinatie vergelijken.
De IC zal hoe dan ook te vol liggen. Als het niet is met mensen die niet geprikt zijn tegen covid, dan is het wel met anderen die nu 'moeten' wachten op opname.
Als dit werkelijk het probleem is, wat mij betreft zeg je tegen mensen die zich niet willen laten prikken tegen covid: 'prima, so be it', we helpen eerst de wachtenden.
Werk die wachtlijsten maar weg en geef daar maar een fatsoenlijke inschatting voor. We kunnen stellen dat 'niet tegen covid geprikten' er 8 daagjes gemiddeld liggen, dan kunnen we dat ook voor de rest.
Uitrekenen hoeveel tijd je nodig hebt voor de reguliere wachtenden en daar is je stip aan de horizon. (of het besef, dat het niet gaat helpen iedereen een prik te geven, zonder verder op te schalen.)
Ik geef u op een briefje - 'het probleem meneer, dat blijft.' De wachtlijsten waren te lang, zijn te lang en zullen te lang blijven, zolang we elk half dood celletje proberen te pappen en nathouden tot de volgende crash.
Als ik nu kan tekenen voor het niet bezetten van een IC bed in plaats, prima, die krabbel krijg je direct.
das allemaal juist maar daar gaat het artikel niet over. Het doet me deugd om te zien dat er niet alleen maar negatief over FvD geschreven kan worden.
Na al die vaccinaties is er ook nog steeds mazelen. Zullen we dan ook maar stoppen met vaccineren?
@Ridde Rogter | 05-12-21 | 13:00: Mazelen. Toen we mensen die hun kind niet wilden laten vaccineren nog gewoon belachelijk konden maken.
@Ridde Rogter | 05-12-21 | 13:00: Hangt er vanaf; is dat een bekend betrouwbaar vaccin ?
Inmiddels zijn we een paar miljard prikjes verder. Na hoeveel prikjes ga je er wel voor?
Inmiddels zijn we ongeveer een klein jaartje onderweg met prikjes zetten met een goedje wat na een dag of 10-14 weer volledig uit je lichaam is. Hoelang wil je wachten voordat je er wel voor gaat?
Zo moeilijk is het niet. GL en PvdA blijven solliciteren naar een plekje aan de formatietafel en het CDA wil er graag blijven. Standpunt van D66 en VVD is wel duidelijk. En zij bepalen wie er aan de formatietafel mogen plaatsnemen.
Juist, precies dit.
Covid in Nederland? Dan met de bus naar de disco in Duitsland! www.youtube.com/watch?v=jmUTyeAexwI
Covid in Zuid-Afrika? Dan met het vliegtuig naar Nederland.
www.schiphol.nl/nl/aankomst/?datetime...)
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:36: Alle passagiers hebben de magische QR code , dus er kan niets gebeuren. Ik vraag me af wanneer de politiek dit nou eens beseft.....
Tsja, want mensen met Covid mogen niet thuis uitzieken...
Het gaat die partijen er vooral om wie de motie indient, de inhoud is niet relevant, het is met name de vorm. Er is een redelijke aanname dat een verplichting in de nabije toekomst wordt aangenomen, de strekking van de motie gaat niet over de actualiteit van het debat maar over de waarschijnlijkheid dat deze op korte termijn op tafel komt te liggen. Anderzijds is het niet relevant welke moties de kamer indient, als puntje bij paaltje komt stemt de oppositie ons verder in een crisis, dit zagen we al met de druk om ongevaccineerden te pesten middels een QR code, die er ook nooit zou komen.
Dus het demissionaire kabinet dat is gevallen om het verneuken van de grondwet gaat zodirect voorstellen om de grondwet nog verder te verneuken? En dat kan met een lullige 51% aangenomen worden?
Zullen we de grondwet hernoemen naar 'pamflet van wensen'?
Of een Constitioneel Hof implementeren om wél aan de Grondwet te toetsen?
Een vaccinatieplicht is niet ongrondwettig.
In de grondwet staat dat er lichamelijke integriteit is, tenzij per wet beperkt.
Het is dus met een wet in te voeren.
Die uitzondering staat overigens bij vrijwel alle grondrechten.
@Shoarmamasutra | 05-12-21 | 12:45:
In de grondwet staat dat er lichamelijke integriteit is, tenzij per wet beperkt.
Bent u besneden? Is dat uw keuze?
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:47: ik ben niet besneden. Mijn ouders vonden zelfs dat religie ongepast was voor je er zelf over na kan denken.
Niet dat het relevant is maar mijn naam is slechts een grappigeheidje en duidt niet op mediterrane komaf. De kamasutra is daar ook niet echt een ding
We willen graag harde triage aan de voordeur voorkomen, maar we zullen moeten erkennen dat de triage nu aan de achterdeur -de wachtlijsten- plaatsvindt.
Uitgestelde kanker- hart en vaatziekten zorg kan erg gevaarlijk zijn. Ook niet prettig als je kind een arm breekt en een operatie behoeft, maar deze niet krijgt. Met een wellicht beperkte arm als gevolg.
Ethisch gezien gaan we allang een grens over. We zullen moeten kiezen voor een richtlijn. Van mij hoeft vaccinatieplicht niet, maar we hebben wel maatregelen nodig
De bewuste keuze om een vaccinatie te weigeren laten meewegen bij de behandelprioritering zou een maatregel kunnen zijn.
Minder obesitas.
Nee niet minder obesitas gewoon die domme prik halen!
@Red shirt | 05-12-21 | 12:33: Niet-prikken is een risico dat je neemt, roken/eten/conditie/blessures is ook iets waar je voor kiest. Laten we iedereen die risico's neemt daar ook op afrekenen. Corona betaal je de 50% van de kosten zelf. Roken 70% en overgewicht gaat per BMI teveel een procent omhoog qua eigen kosten, met een startpercentage van 80%.
Het is een mogelijkheid, maar dan moeten we wel voor alle risico's die men neemt ook serieus gaan beoordelen qua kosten. Een corona-opname is een eenmalige kostenpost? Iemand die ongezond leeft met overgewicht of roken/slechte conditie is een jarenlange 'kostenpost'? Misschien moeten we het bredere plaatje eens gaan meenemen, voordat niet-geprikten worden weggezet als 'zoek het maar zelf uit en betaal het allemaal maar zelf'.
@Red shirt | 05-12-21 | 12:33:
Neehee Red.. Gewoon nee..!!
Ik ga mee met @letopuwzaak die simpelweg zegt, als ik goed begrijp, dat er IETS moet gebeuren... Laatst merkte een guurder ook al op dat er nu eindelijk studenten worden ingezet om de booster prik in goede banen te leiden...
Ik zal mij nooit in de schoenen van de artsen, verplegers, en andere zorgverleners, verplaatsen, maar mij is het nooit duidelijk geworden waarom er , bv in de eerste lijn, ik denk aan diagnosticeren, geen absolute maatregelen zijn genomen.. Waarom geen tweede of derde jaar student in de frontlinie...
Persoonlijk denk ik dat er veel ongevaccineerde over de streep getrokken zouden worden als het duidelijk dat de crisis ook daadwerkelijk als crisis word behandeld ipv politiek gewin...
@Beste_Landgenoten | 05-12-21 | 12:39: Niet vaccineren, afvallen!
@Wybe Wabes Abbema | 05-12-21 | 12:42: Goed principe... maar dan meteen even ook drukken , dat en eer echten heeft als men levens lang meer belasting heeft betaald (Staat heeft onder tussen 1.5Meuro wel aan me verdiend) en mogelijke vreten uit staatsruif er van aftrekken.... denk niet dat je zo'n maatschappij wilt...
@Wybe Wabes Abbema | 05-12-21 | 12:42: helemaal eens met je voorstellen, alleen zijn die niet gekoppeld aan een QR-code en gaan daarom niet in overweging genomen worden.
Daar gaat het nu eenmaal om!
Vaccinatieplicht is juridisch op een hele rij gronden aanvechtbaar, vandaar ook dat de overheid probeert een noodtoestand uit te roepen om er van alles toch door te drukken. Jammer dat we de sukkels van het FvD nodig hebben om daar een motie voor in te dienen.
Het Europees hof voor de rechten van de mens heeft dit jaar al even warm gedraaid voor het onderwerp vaccinatieplicht. Tsjechië heeft al decennialang een vaccinatieplicht. Dit jaar heeft het EHRM daar een stempel van goedkeuring op gezet. Heel toevallig.
"Vaccinatieplicht is juridisch op een hele rij gronden aanvechtbaar"
Oh?
Bij deze: gratie gods stellen wij regering en koning der Nederlanden en blablabla vast nieuwe wet vaccinatieplicht voor iedereen...
Succes.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:47: En dat is nog maar het begin van onwelgevallige wetten.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:47: U bent duidelijk niet op de hoogte van de juridische mogelijkheden, zo'n bananenland zijn we nu ook weer niet.
@Zeurders | 05-12-21 | 13:33: Kent u het begrip wetten maken?
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coro...
Als iedereen zich laat vaccineren, kan corona niet meer om zich heen grijpen. Zo krijgen we stap voor stap meer vrijheid terug. Een vaccinatie beschermt niet alleen uzelf.
....
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:37: en gij geleuf da
Hugosjenko 2022: nee QR code is geen sterilisatiedwang voor ongevaccineerden.
Wat een onzin, bij Hezbollah verbergen de hun haar er Halsema heeft zeer frequent losse krullen.
Maarre, Gaat Thierry de booster prik halen? Live in een speciale uitzending op NPO1 ?
Genoeg manieren om het af te dwingen.
Dwangbuis. Isoleercel. Blaaspijp.
Een razzia zou helpen maar is op dit moment nog wat te controversieel
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:17:
De 'Kuch-o-meter'..
Ze zouden het vaccin door het drinkwater kunnen mengen. Iets door het drinkwater gooien doen ze wel vaker. Bijvoorbeeld als het weer eens verkiezingstijd is en we een nieuwe Tweede Kamer moeten kiezen.
@neonreclame | 05-12-21 | 12:25: Is dat zo'n soort guillotine waar je je hoofd door moet steken alvorens je QR code te scannen?
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:32: Hahahaha. We zouden ook kunnen zeggen dat dat nu al het geval is. Arme wappies.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:33:
Nee.. gewoon' bend over and cough three times'
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:32: Ja, of ongevaccineerden in een jutezak in de plomp gooien. Als je dat bij katjes doet mag je volgens velen de doodstraf krijgen, maar bij de ongevaccineerde medemens is het natuurlijk geen enkel probleem, want ja, het doel, de middelen, u snapt het wel...
Hoe ga je een verplichting van vaccinatie afdwingen?
Antwoord: niet.
Boetes?
Hahaha. Kijk hoeveel mensen nu bijvoorbeeld onverzekerd rondrijden. Of inbreken. Of wat dan ook wat niet mag.
Boete? En als je geen geld hebt? Krijg je dan compensatie van de overheid? Vaccinatieboetetoeslag? Want er zijn bepaalde groepen die verhoudingsgewijs minder gevaccineerd zijn. En laten we niet gaan etnisch profileren.
Dus daar komt natuurlijk een soort toeslagen affaire uit voort. Met schadevergoeding voor niet-gevaccineerden. Want uitsluiting. Wat gaat dat kosten?
Wen er maar aan. Ideeën. Proefballonnen. Schreeuwen voor de bühne. Dat kan Groen Links goed. Blaten. We moeten dit we moeten dat. Hoe dan?
Prutsers.
Zoals gewoonlijk in NL gaan de oppassende mensen waar de problemen niet zitten hier last mee krijgen en veel kwijtraken. De aso’s komen er weer mee weg. Iedere keer hetzelfde.
No good deed goes unpunished. We denken er over te vertrekken uit NL als de kinderen oud genoeg zijn. We raden hen nu al aan ergens anders naartoe te gaan. Denemarken of Noorwegen bijvoorbeeld. Zweden is al bijna verloren.
@Nichtsneues | 05-12-21 | 12:21: je raad hen aan om te emigreren maar ze zijn nog niet oud genoeg om met jullie te emigreren, die snap ik ff niet.
@Nichtsneues | 05-12-21 | 12:21:
Beter een land kiezen met een lichte mate van corruptie. Dan kun je met wat geld onder veel maatregelen uitkomen.
Ach die Lisa. Samen met de rest van de partij kan ze niet anders dan niet durven na te denken maar blind een partijlijn te herhalen. Zelfs als haar ongelijk keihard aangetoond werd en relevantie van de motie kristalhelder bleek, duikt ze nog een vage ontkenning in. Dat is niet bijzonder trouwens. Haar normaal. Links normaal. Steeds vaker centrum normaal want idioterie is besmettelijk (vooral via seks). Wakker worden Nederland!
En van wie heeft u uw besmetting opgelopen? Kunnen we afspreken dat we op zondag de lulkoek uitstellen tot na het bitterballengarnituur?
Red shirt | 05-12-21 | 12:26 |
"En van wie heeft u uw besmetting opgelopen?"
Van iemand die gevaccineerd is.
Geen verplichte vaccinatie maar de ongevaccineerden naar een privé kliniek brengen.
Later de extra kosten op ze verhalen.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:13:
Oh zijn die ook zo besmettelijk en gijzelen ze de gezondheidszorg?
Hoepel toch eens op met die kut smoesjes.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:18:
Nou kom op met die cijfers hoeveel liggen er op de IC.
@botbot | 05-12-21 | 12:20: 80 %
www.hartstichting.nl/nieuws/is-corona...
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:24:
Dat schiet niet op als die mensen met overgewicht gevaccineerd waren hadden ze hoogstwaarschijnlijk niet op de IC gelegen.
Voorlopig zijn 3/4 van de IC opnames ongevaccineerd terwijl ze maar 15% van de bevolking vertegenwoordigen.
Ongevaccineerde roker alcoholist of wat dan nog overbrengen naar een privé kliniek en de extra kosten op ze verhalen.
Dan voelen ze de consequentie van het niet laten vaccineren en wordt ze geen medische zorg onthouden.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:31:
U krijgt nooit telefoon?
@botbot | 05-12-21 | 12:37: En al dat geld voor de vaccins waar al die ongevaccineerden aan hebben meebetaald? Krijgen ze dat dan ook gewoon terug?
@botbot | 05-12-21 | 12:38:
Dat schiet niet op, als die mensen met overgewicht een verplicht dieet gevolgd hadden hadden ze hoogstwaarschijnlijk niet op de IC gelegen.
"Ongevaccineerde roker alcoholist of wat dan nog overbrengen naar een privé kliniek en de extra kosten op ze verhalen."
Ik heb het niet over ongevaccineerden maar over rokers en alcoholisten in het algemeen. (begrijpend lezen is lastig. Net zoals mensen met een lachgas ballon op in het verkeer en dan een ongeluk. Jammer, dam maar geen plaats, iemand met corona gaat voor. Of andersom. Jammer van je corona, deze lachgas gebruiker gaat voor.
@2Little2Late | 05-12-21 | 12:42:
Nee, laat ze maar eens solidair zijn.
We gaan als gemeenschap nu al 100 euro ziekenfonds premie meer betalen voor die zakkenwassers.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:44:
Het is nog steeds niet tot u doorgedrongen dat als die mensen gevaccineerd waren er niet gelegen hadden.
En dan doet dik, rijk, arm niet ter zake.
Ze verdomme het om te vaccineren, pluk dan ook de vruchten er maar van.
@botbot | 05-12-21 | 12:47: Met hun obesitas en vraatzucht.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:53:
Man, als of dunne mensen het niet kunnen krijgen.
Nog één keer.
3/4 van de mensen op de IC zijn ongevaccineerd
3/4 van de mensen op de IC zijn ongevaccineerd
Is dit tot u doorgedrongen?
Die hadden er niet gelegen als zij gevaccineerd waren.
Die hadden er niet gelegen als ze gevaccineerd waren.
Kunt u dit snappen?
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:03:
Loop lekker met uw onnozelheid te koop dan kan een ander zich ook eens vermaken.
@botbot | 05-12-21 | 13:14: Zegt wie|?
@botbot | 05-12-21 | 13:12: 80% is obees,.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:38:
Ik tegen u.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:38:
Ja en 50% is man en de rest is vrouw.
Man,man, man, wat een verstand.
@botbot | 05-12-21 | 13:53: U is te dik?
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:55: en oud waarschijnlijk.. met een hartkwaal..
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 13:55:
Nee
@VolleBak | 05-12-21 | 14:07:
Ja en zweetvoeten.
Wel grappig dat wij hier allemaal al weten dat hier onherroepelijk de vaccinatieplicht wordt ingevoerd, terwijl onze minister van Volksgezondheid nog van niks weet. En ook oprecht nog van niks weet. Volgens mij gelooft Hugo echt dat we het hier misschien nog wel zonder vaccinatieplicht kunnen stellen. En dan straks, als ze het hem verteld hebben, dan mag/moet ie de draai maken. Dat wordt ook weer lachen gieren brullen.
Ik zie de politiek tegenwoordig als 1 groot theater van de lach. Slecht cabaret.
Hmm kweetniet, het lachen vergaat me met de dag meer.
Ach kom... als u dit gezegd had in mei 2020, had ik u misschien nog wel het voordeel van de twijfel gegeven. We zitten al bijna twee jaar in deze poppenkast. *Niemand* is zo dom. Hugo weet het prima, maar speelt het spelletje lekker mee.
@2Little2Late | 05-12-21 | 12:29:
Dus u denkt werkelijk dat Hugo het allemaal begrijpt wat er nu aan de hand is?! Ik geloof daar niks van. Volgens mij leeft Hugo gewoon van dag tot dag en is ie vooral bezig met hoe hij overkomt op tv. Maar de hele materie gaat hem de pet ver te boven.
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:35: Als dat echt zo is, is dat misschien nog wel gevaarlijker. Dan hoort zo'n man al helemaal niet op zo'n functie thuis. Maar nee, ik denk echt dat hij het prima weet.
@2Little2Late | 05-12-21 | 12:39:
De man hoort ook niet op deze functie thuis, zoveel is wel duidelijk. Nee, vergeleken bij Hugo de Jonge was Bruno Bruins een verademing. Bruno was tenminste niet zo'n praatmachine zoals Hugo de Jonge.
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:46: Het zou me niets verbazen als Bruno de bui al voelde hangen en hier "vriendelijk" voor bedankte.
Als de vaccinatieplicht er is kan de QRcode toch gewoon worden afgeschaft? toch....? toch........?
Hier moest ik inderdaad even hard om lachen. Hoeveel mensen zouden echt geloven dat de QR code ooit afgeschaft wordt
Goed punt. Als Nederland 100% vol aan de Pharma infuus ligt kan de QR-code weg. Maar ze zullen de smoes gebruiken om de QR-code te houden voor de boostershot 4 5 6 etc.
We moesten pro-EU zijn omdat je dan zonder paspoort en net 1 munt eigenlijk niet normaal kon leven. Dus voert de EU dat gewoon weer in maar noemen ze het anders.
En dan zit je in een fuik. Vertrekken wordt zo moeilijk gemaakt dat je maar blijft. Dan resteert niets anders dan landen buiten de EU te zoeken en alle afspraken te verscheuren. Wurgcontracten zijn immers verboden, moreel ook. Daar gaat het nu wel naartoe.
@Nichtsneues | 05-12-21 | 12:25:
We moesten inderdaad pro -EU zijn,maar onze stemmen werden verraden door ereen inlegvelletje aan toe te voegen.
Kijk hoe moeizaam Brexit is verlopen maar het is wel gelukt,gelukkig voor hun waren ze niet zo dom om toentertijd hun munt te veranderen.
Regeren is vooruitzien. Grappig dat politieke partijen die kennelijk wel de ambitie hebben om te besturen "niet aan de orde" vinden wat de meeste normale mensen op hun klompen aanvoelen wat er gaat gebeuren. Bestuurlijke armoede alom.
Precies, en die mensen zitten niet in het bestuur van de plaatselijke jeu-des-boules-vereniging, hè? Zij zitten in het hoogste bestuurlijke orgaan van ons land. Zulke mensen moeten toch eigenlijk direct weggestuurd kunnen worden. Wat een triestheid.
Of je nu voor of tegen vaccinatieplicht bent. Voor of tegen 2G. Iedereen heeft recht op zijn of haar mening. Ik hou mijn hart vast voor het geval het wordt ingevoerd. Ik verwacht chaotische taferelen bij de handhaving, een spervuur aan bekeuringen, strafzaken, bepaalde groepen die fanatieker zullen worden gecontroleerd, noem het allemaal maar op. Lijkt me geen goed nieuws voor toch al broze gemoedstoestand van Nederland.
" Iedereen heeft recht op zijn of haar mening. "
Hoe onnozel die mening ook is. De aarde is dus plat.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:14: de aarde is platter.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:14: bijna niemand vindt dat hoor. Ook in de middeleeuwen vonden ze dat niet. De Grieken wisten al dat de aarde rond was.
@Nichtsneues | 05-12-21 | 12:27: Feiten tellen niet. Het gaat om de mening. Geloven in. Stemmen op. God beschermt ons. Geen vaccinatie nodig.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:14: Een mening over een andere mening is ook maar een mening.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:30: De beste wetenschappers op het gebied van virologie verschillen met elkaar van mening over corona en de te treffen maatregelen. Met de tot hun dienst staande feiten. U beschikt ongetwijfeld over meer informatie. In de wereld van @Is dit nog nieuws? is elke mening goed, zo lang het maar die van hem/haar is. Fuck VvMu. Waarvan akte.
@goedverstaander | 05-12-21 | 13:14: Waar zeg ik dat?
Ik denk toch dat Agema PVV gelijk heeft over Kuiken PvdA, dat die in de achterkamer een deal maakt...
Natuurlijk. Er is en plein public in de Tweede Kamer nog nooit iets besloten. Alles s voorgekookt en afgetimmerd.
Daar hoef je geen Agema voor te heten, slechts alleen de PvdA enigzins voor te kennen.
Zou nooit gebeuren hè....
Alles dankzij de corona angst. Omvallende mensen, lijken verbranden in Ecuador, massagraven in Iran en New York.
Wen er maar aan mensen. Het nieuwe normaal. 1 Jaar zonder regering. Het nieuwe normaal. Geen verantwoordelijkheid want demissionair. Het nieuwe normaal. Lockdown? Wees solidair. Geen vaccinatie? Nergens toegang.
Het nieuwe normaal. Wapperen met een motie om het journaal te halen.
Want het journaal is de nieuwe social media.
"Nu niet en nooit niet."
Ik ben benieuwd hoe Hugo zich hieruit gaat draaien.
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:11:
Gewoon de Meester volgen..
"Het niet om verplichting maar met de cijfers die wij nu zien, en dan de cijfer"s die we eerst zagen en daar dan de variant van, betekent uiteindelijk dat we niet willen dat de plicht er niet komt maar waar we wel van zeggen dat de plicht , al is het geen plicht , dat het toch verstandig is gebleken, en gelukkig staat de kamer achter dit besluit, dat er dan toch, en ik vind dat ook heel vervelend , dat er toch, en het klinkt als plicht, maar zo hoeft dat gezien te worden, dan toch helaas is gebleken is dat de cijfers niet dalen en er dus, hoe pijnlijk ook, er toch over gegaan moet worden tot een bepaalde plicht en iedereen vanaf een bepaalde leeftijd zich dan moet laten vaccineren.. Het is helaas niet anders."
@neonreclame | 05-12-21 | 12:18:
Is het u ook opgevallen dat Hugo zijn spreekbeurten altijd begint met "Wat we nu zien is dat blablabla." Alsof ze het niet van te voren hadden kunnen zien aankomen.
@VanBukkem | 05-12-21 | 12:24:
Het is werkelijk waar een spreekpop, vanaf dag 1 in de leer, ( serieus, zijn eerste optreden bij de persconferentie was zo overduidelijk,), dat het gewoon lachwekkend is..
Geef die mediatraining maar aan voetballers....
@neonreclame | 05-12-21 | 12:18:
Voorwaar een prachtige politieke volzin.
@neonreclame | 05-12-21 | 12:30: 'Dit de hele wedstrijd volhouden, da's niet normaal'
vroeger hadden we n grondwet die ons beschermde, n motie was toen echt niet nodig
nu moeten we t doen met n belofte
en n motie die belooft om de belofte vast te leggen is zinloos
-- want na een lange tijd van 2 weken of zelfs meer kan er met n nieuwe motie de oude motie toch weer om zeep worden geholpen zodat de gemaakte belofte zoals altijd n zeepbel blijkt te zijn
ik trap niet in die afleidingsmaneuvres en ben druk doende mn eigen achterkamertje te bouwen. Hebben ze toch n paar leren laarzen nodig om me daaruit te trekken
Grondwet? Wat is dat? Het recht om je kind te verminken omdat een voorhuid blijkbaar niet mag? Het recht op lichamelijke integriteit? Die vaccinatie is vrijwillig. Je voorhuid eraf niet.
Grondwet, haha. Op z'n best een setje vage richtlijnen die even aan de kant kunnen worden geschoven als het zo uitkomt en anders wordt er wel een raamwetje gemaakt zodat er "bij regeling" bestuurd kan worden. Het wetssysteem in nederland is zo stuk dat het nagenoeg onrepareerbaar is. Die gronwet is voor nagenoeg elke praktische toepassing het perkament nieg waard waar het op geschreven is. Ga er maar rustig vanuit dat u als waardeloze kutburger geen rechten heeft, dan valt het altijd mee als in voorkomende gevallen blijkt dat ze er wel zijn.
De dag dat hier een (herhaaldelijke) prikplicht komt, 2G-uitsluiting uit de samenleving in bepaalde seizoenen elk jaar weer en boetes als je niet prikt dan mag je naar mijn idee WO2-herdenken ook wel afschaffen. Mocht nooit meer gebeuren dat je onderscheid maakt in je bevolking qua toegang of behandeling, iedereen mag zichzelf zijn enz, je wordt met de nieuwe plannen alleen maar buitengesloten van de maatschappij totdat je lichamelijke integriteit opgeeft, dat moet je er maar even voor over hebben.
Ging het hier om een killervirus en gaf een prik een grotere overlevingskans voor mij dan had ik niet getwijfeld om er eentje te nemen. Maar als dít virus al zó ontwrichtend lijkt of wordt gebracht, wil ik niet weten wat ons nog te wachten staat qua overheidsplannen.
Net zo onvoorspelbaar als het virus.
Wybe Wabes Abbema | 05-12-21 | 11:59 |
"Ging het hier om een killervirus en gaf een prik een grotere overlevingskans "
Ho, stop, wacht! Het gaat wel om corona. Als je kanker hebt wordt je behandeling uitgesteld. Corona is erger dan alles.
Ja laten we die joden en verzetslieden enzo niet herdeneken want dat valt in het niet bij een prikje. Dat duitse gas was kinderspel.
Extreem lomp dom en harteloos
Toch ontkomen in de nabije toekomst niet aan vaccinatieplicht. In Afrika worden veel hiv-patiënten nu met corona besmet. Volgens WHO kunnen daaruit nieuwe covid-varianten ontstaan die besmettelijker en óók dodelijker kunnen worden.
Ja en aan het einde is iedereen dood.
Dan helpt een prik dus ook niks meer.
Angst is vrijwel altijd een slechte raadgever
@jeweettochniet | 05-12-21 | 12:01: Wie is er bang voor Corona? Iedereen. Anders ben je een wappie.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:06: ben vooral bang voor wappie en flappie
U poneert een stelling alsof het waarheid is ("Toch ontkomen in de nabije toekomst niet aan vaccinatieplicht."), om vervolgens een aanname van de WHO aan te dragen als onderbouwing ("Volgens WHO kunnen daaruit nieuwe covid-varianten ontstaan die besmettelijker en óók dodelijker kunnen worden.").
@2Little2Late | 05-12-21 | 12:21: Waarom zou er geen plicht komen? De eerste landen in de EU krijgen het al. En als er 1 ding is wat de EU wil is dat er overal dezelfde regels gelden.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:28: Dat ben ik met u eens. Maar meneer Q gaf hiervoor een compleet andere reden.
Was nog niet zo heel lang geleden een groen-links supporter ivm vervuilende en eco vernietigende markt economie der super rijken en gerelateerde zware industrie. Nu hebben diezelfde ‘giganten’ wat woke en ‘gender’ zoethoudertjes richting links geworpen en heeft ‘links’ volledig verblind door zo veel erkenning alle realiteitszin verloren . Het FVD was echt de laatste partij waarop ik zou stemmen , echter de erkenning van TB dat hij veel gewoon totaal fout zag vond ik indrukwekkend . Ik sta pal achter hun Corona kritische kijk en vind de FVD kamerleden van ongeveer twee niveaus hoger dan de gemiddelde wauwelende CDA’er of Groen-Linkser. Heb heel veel debatten gezien en denk echt dat ik op Gideon van Meijeren ga stemmen. Het kan verkeren zullen we maar zeggen en ook ik heb gedwongen en ingehaald door de realiteit een politieke U-bocht gemaakt.
Die man die trots is op de bedreigingen van zijn achterban aan het adres van een kamerlid.
Hoe woke gebruikt wordt, dat zie je heel goed. Een heel belangrijk punt ook. Maar verder ben ik het niet met je eens.
Hulde!
Dan stemt u ook op een kamerlid dat onzin verkoopt over ambtenaren bij Justitie die er een netwerk van ritueel kindermisbruik op na zouden houden. Lid van een partij waarvan de jeugdafdeling werd (en wordt?) gedomineerd door wannabe nazi's. Een partij waaruit duizenden goedbedoelende leden teleurgesteld zijn weggelopen, omdat de narcistische voorman er een totale puinhoop van heeft gemaakt.
Maar het is waar dat 'woke' en 'progressief' de nieuwe ideologie is van machtigen en rijken, die schijt hebben aan de gewone man en vrouw.
@J.P.Drapeau | 05-12-21 | 12:10: Je kan ook op een kamerlid stemmen die gelooft in een man met baard op een wolk...
@J.P.Drapeau | 05-12-21 | 12:10:
Dat punt over kindermisbruik netwerk zit je denk fout. Hoe gabberwaus reageerde was wel heel merkwaardig. Zo merkwaardig dat ik dacht, die vetklep weet er veel meer van. En hoe hij het onderzoek dicht heeft getimmerd en de slachtoffers niet aan dit zogenaamde onafhankelijke onderzoek mee wil doen omdat er daders worden aangewezen die juist voor het ministerie van justitie werken. Als het een uit de duim gezogen verhaal was had gabberwappie anders gereageerd. Hij als minister van justitie te horen krijgt dat er kindermisbruikers in zijn departement werken dan lijkt mij dat hij er als een terminator doorheen gaat en de schuldigen aan de hoogste boom ophangt. Maar nee zijn reactie was zeer vijandig. Deze zaak stinkt behoorlijk.
De getuige tegen Demmink kreeg heel toevallig een dodelijk verkeers ongeluk in Thailand. Heel toevallig?????
Kun je ook ergens inzetten op wanneer hier de vaccinatieplicht wordt ingevoerd?
Ik zeg februari.
Een leuk idee voor een GeenStijl poll!
Wel mooi idee voor de bookmakers.
@VanBukkem | 05-12-21 | 11:49:
Lijkt mij ook. Veel later kan niet omdat dan de urgentie afneemt. Het is februari of maart.
@HoogToontje | 05-12-21 | 12:25:
Ik denk begin februari, vlak nadat we de peak-panic hebben aangetikt. Peak-panic verwacht ik eind januari
Beetje een Sargentini-vibe: geen terroristen onder de vluchtelingen, dat werk. Waar de onoverkomelijke realiteit van veel later de gewenste politieke kleur niet heeft. En dus nu maar vast protesteren.
Wegkijken is al tijden een populaire bezigheid in GroenLinks- en D66-kringen.
Kan er geen motiequotum komen dan, maximaal 2 per week per partij ofzo?
Ja, dien daar een motie voor in.
Kun je je dan niet beter onthouden van stem, lijkt mij duidelijker.
Hahahaha, wacht maar als die plicht er komt………hahaha hoe te handhaven, wat denk je dat die relie-oos gaan doen: de gristen zwarte kousen, hahahaha, de booslims>>>ja die gaan eens laten zien wie de baas is. Barricadeer maar je winkels en regel het leger maar vast; die gaan los. En dan die AZC figuren verplichten,…….neem je ouwe moer in de maling. Bange schijthuizen in vak K gaan alles doen om dit te vermijden. Dus wel plicht voor jan-lul, maar niet die groep
Daar is nu al enigzins sprake van.
De afgelopen rellen spreken boekdelen.
Uitvoering van een vaccinatieplicht wordt een compleet debacle. Honderdduizenden boetes, duizenden rechtszaken? De verketteraars van Erica Meiland gaan opeens streng optreden tegen moslims? Vergeet het maar.
Is het niet hatsikidee in plaats van hahahahaha?
De motie gaat eerder over meningen en stemmingen dan over nut en noodzaak. Een vaccinatieplicht lijkt mij juridisch al niet haalbaar waardoor de motie verder ook geen juridisch nut heeft. Het ondersteunen van de motie heeft derhalve enkel pr-waarde: het is voor de bühne zoals dat dan heet.
De afgelopen anderhalf jaar leek er wel meer juridisch niet haalbaar...
Als de vaccinatieplicht wordt ingevoerd dan komt er vast wel een rechtszaak tegen. Ik ben benieuwd wat de rechter gaat zeggen.
D666 rechter, dus de uitkomst is voorspelbaar.
De steeds fascistischer wordende FVD die een motie indient tegen de fascistische vaccinatieplicht. Verwarrend.
Wat de FVD tegen vaccinatieplicht heeft is dat deze niet door de FVD wordt ingevoerd. Het zijn opportunisten. De FVD wil de macht. Alles wat de regering doet is per definitie slecht. Dat levert de FVD stemmen op.
Dat is een belangrijk onderdeel van de definitie van het populisme. 'Luisteren naar het volk' is een ander.
Creatieve oplossing.
Geweldig.....
www.gelderlander.nl/regio/kroeg-in-ho...
,,Ik heb ze binnengelaten. Maar heb eerst wel naar hun QR-code gevraagd. Om even een statement te maken... De ene handhaver zei dat zij die niet hoeven tonen. Van de ander heb ik 'm gezien. Slechts een van de twee droeg een mondkapje.’’
Ik ben gevaccineerd maar ik ga die app van mijn telefoon verwijderen en die 3e prik komt er niet in. De consequentie is dat ik mijn dochter dat niet meer naar zwemles mag brengen. Ik voel geen dwang hoor, echt niet.
Sta er hetzelfde in
Een plicht is wel een heel erg vergaande stap, maar stel nou dat omikron net zo schadelijk (of zelfs schadelijker) zou zijn dan delta maar wel 2 tot 3 keer besmettelijker dan zit je wel met een duivels dilemma.
Gelukkig lijken de voortekenen vooralsnog gunstig, maar je kan het nog niet helemaal uitsluiten voor een toekomstige variant.
Eigenlijk kan je op dit moment alleen maar concluderen dat met de delta variant, en al helemaal met de omikron variant, niet vaccineren geen optie meer is. Daarom de oproep: overweeg het toch mocht je nog niet gevaccineerd zijn.
En tenslotte over de booster na zes maanden: "Jabs offer far higher protection than that needed to prevent hospitalisation and death, Cov-Boost trial lead says"
www.theguardian.com/world/2021/dec/02...
@Sqbar | 05-12-21 | 11:50: ik geloof in het vaccin. Ik geloof niet in dwang dmv boetes. Is foute boel, wel kan je uitsluitingen overwegen voor niet gevaccineerden. Of mensen die in hun eigen immuunsysteem geloven een formulier laten tekenen dat ze bij covid niet opgenomen wensen te worden.
@Harris Pilton | 05-12-21 | 11:54:
Ik begrijp dat echt niet Harris... Hoezo en waarom zou ik afstand moeten nemen als ik niet wil, om welke reden dan ook.. Dat gaat er bij mij echt niet in.. Wat maakt jou dan belangrijker dan ik.. Vaccinatie..?? Omdat jij denkt het groter geheel te zien, en mijn dan weg zet als een domoor..??
@Harris Pilton | 05-12-21 | 11:54: Mensen met morbide obesitas die in de afgelopen twee jaar niet zijn afgevallen moeten dan ook maar niet opgenomen worden. Ze kennen tenslotte de risico's en kiezen er zelf voor.
@Sqbar | 05-12-21 | 11:50:
Het voorkomt wellicht weer 6 maanden dat je in het ziekenhuis, op de IC of in een urn beland maar het voorkomt nog steeds niet dat je niet besmet raakt (Beatrix is ge-boosterd maar blijkt toch Corona te hebben) en dus ook anderen kunt besmetten.
@normanius | 05-12-21 | 12:29: Die moest zo nodig naar Curaçao.
Neiging tot zelfkastijding? Wil graag dwepen met uitgeslotenheid?
@neonreclame | 05-12-21 | 11:59: de mensen die ‘vertrouwen’ in hun eigen immuunsysteem zouden dan daad bij woord voegen. Als je alsnog jammerend naar het ziekenhuis gaat ben je toch gewoon een hypocriete lul? Dat vaccin is een hulp voor je immuunsysteem, zo is het gemaakt en ontwikkeld, net als tig andere vaccins.
Ik ben pertinent tegen een vaccinatieplicht. Wel kan je zorgen dat ongevaccineerden ‘iets’ niet meer kunnen, dat is dan een keuze, maar verplichten een prik te nemen op straffe van geldboete is echt een flinke grens die over wordt gegaan.
Let wel: ik ben gevaccineerd en zal ook een boosterprik halen (als gezonde 30er). Dit is een keuze.
" Dit is een keuze."
Hahahahaha!
Nee. Anders is het op kerstvakantie gaan zo lastig, grapjas.
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:16: nee hoor, het blijft een keuze. Er wordt niet een naald in je arm gejast onder dwang van een boete. Lastig te begrijpen nuance, ik vergeef het je.
Vaccinatieplicht gaat er natuurlijk gewoon komen. Inmiddels is het wel duidelijk dat elke balletje dat wordt opgegooid op een geven moment een wet word.
Steeds weer 2 opties: een slechte en een minder slechte. Waarop de slechte optie de volgende de keer de minder slechte is. Een flessenhals constructie. Een tunnel met eenrichtingsverkeer. Maar afwachten of er licht gloort aan het einde of dat we terecht zijn gekomen in een inktzwarte tirannieke duisternis.
Bij een groot deel van de bevolking gaat er nu een lampje branden maar bij een veel groter deel van de bevolking is het nog steeds niet helder.
Je kan het ook anders uitleggen: Bij GL zitten "dwang, verplicht, verboden, op straffe van" in het DNA. Dus niet vreemd, dat ze tegen de motie waren.
Er worden ook veel teveel moties ingediend. Je hoeft niet altijd een standpunt in te nemen op elk moment dat iemand dat van je verwacht. Is een beetje net zoiets als wanneer de media met een camera en microfoon de straat op gaan en willekeurige voorbijgangers confronteren met het vragen naar een mening over iets. Uit veel mensen komt een boel dom geratel. Wijzer is op zo'n moment om te zeggen 'geen commentaar'. Even nadenken over wat je vindt is meestal verstandiger. En als je die tijd niet krijgt, dan maar geen commentaar. Of een motie niet steunen. Omdat er na een ingediende motie amper tijd is om goed met elkaar te overleggen hoe mensen erin staan en van standpunten te wisselen.
Er worden voortdurend massa's moties ingediend over futiliteiten die genegeerd kunnen worden (avondklok half uurtje later etc.), maar dit is nou net geen futiliteit.
Het is hun werk om een standpunt in te nemen, daarom zijn ze gekozen door het volk. Vergelijking met een voorbijganger gaat volledig mank.
@memanta82 | 05-12-21 | 11:46: daarom zijn ze gekozen door (een deel van) het volk.
Waarom wordt de term "vaccinatieplicht" WEL uitgelegd als de plicht van een burger om een vaccinatie tegen de orignele coronavariant te nemen?! Die variant is bijna niet meer in oploop.
Waarom wordt de term "vaccinatieplicht" NIET uitgelegd als een verplichting van de staat om de laatste technologie in te zetten en tijdig een vaccin te ontwikkelen specifiek op de omicronvariant?! Dat kan in dagen!!! tpo.nl/2021/11/30/ontwerpen-nieuw-mrn...
Ons immuumsysteem is NIET heel erg complex. Virussen gebruiken spikes om onze celwand te openen. Ons immuumsysteem maakt antistoffen om die spikes te herkennen en daarop vast te klikken. Andere spike eist andere antistof. Het is net lego, maar dan met de atomen die je bij scheikunde gehad heb.
Bij een vaccinatie krijgt je immuumsysteem alvast een setje losse spikes cadeau om mee te oefenen. Dan lijkt me handig het juiste setje spikes te leveren, die van de variant die het meeste in omloop is, of het meeste in omloop komt.
Over een lange termijn effect kunnen we simpel zijn. Die spikes uit de vaccinatie, krijg je vanzelf een keer samen met de rest van het virus in de supermarkt, kroeg, school, werk of gewoon in de slecht geventileerde huiskamer. Die hoef je niet losstaand te beschouwen.
Zorg eerst maar dat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld om last te krijgen van een niet aangetoond, niet voorspelt lange termijn effect door lang genoeg te leven zonder long-covid.
Piloten gebruiken het systeem "What is going to kill me first?".
Zouden politici wat van kunnen leren.
Celwand = celmembraan (we zijn geen planten).
Stop de tijd.
@SterF... | 05-12-21 | 11:34: Die woordkeus is een menselijk construct, het onderliggende mechanisme wat ik daarmee beschrijf niet. Van woordneuken is nog nooit iemand zwanger geworden.
"Zalig zijn de armen van geest" is op veel ongevaccineerden wel van toepassing. Vaccins op basis mRNA bestaan al sinds de jaren '90. Toen was deze techniek ongeveer een revolutie. Sinds die tijd zijn er voldoende studies verricht naar dit type vaccins. Enfin, ieder medicijn of vaccin kan bijwerkingen hebben in meer of mindere mate.
@Feynman | 05-12-21 | 11:36:
Het is een wezenlijk ander celonderdeel van een andere groep organismen. Het leest sterker als deze basale terminologie op orde is.
Dus long covid bestaat niet? Dat moet je niet tegen de Feynman van een jaar geleden zeggen. Of ik begrijp die een na laatste alinea niet.
@SterF... | 05-12-21 | 11:38: In de praktijk worden beide termen door elkaar gebruikt. Elke professional weet dan waar het over gaat.
Feynman, al komen ze à la minute met hét vaccin tegen de variant van het moment, dan nog bedank ik voor de eer. Je kunt mensen niet verplichten tegen hun zin, gevoel of overtuiging iets in zich te laten spuiten. Je moet het niet willen. In Nederland is het schier onmogelijk om iemand tegen zijn zin te laten opnemen, zelfs al balanceert die persoon op het randje. Maar je zou zelfdenkende, zelfsturende, functionele, maatschappelijk bewuste mensen wel een naald in hun arm mogen steken?!
Ons immuunsysteem is WEL heel erg complex. Zo werken de huidige vaccins inderdaad met de spikes op het virus maar kan ons immuunsysteem ook reageren op andere delen van een virus. Die natuurlijke reactie op andere delen van een virus lijkt ook negatief beïnvloed te worden door vaccins, dus zo eenvoudig is het niet. Wetenschappelijk onderzoek verloop traag maar er is inmiddels wel duidelijk dat het immuunsysteem niet bij iedereen hetzelfde werkt, en op zowel vaccins als op het echt virus soms op onverwachte manieren wel of niet reageert. Bijvoorbeeld de complexe samenwerking tussen ons immuunsysteem en de bacteriën in onze darmen (met compleet ander DNA) is nog heel weinig over bekend en zolang het niet van belang is voor de winstgevendheid van medicijnen blijft dat zo.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:42:
Daar zit je onjuist. Heb zelf nog een mastertje liggen in die wereld.
Tuurlijk joh, net LEGO...
www.nature.com/articles/s41573-021-00...
"Ons immuumsysteem is NIET heel erg complex." Godallemachtig. Zalig zijn de armen van geest.
@knutsel_ | 05-12-21 | 11:51: Lego. Daarom vliegen ze in Denemarken het probleem ook anders aan :)
Ons immuumsysteem is NIET heel erg complex. Met hoofdletters nog wel. Er staan verder wat zaken in je plempsel die hout snijden, maar je presteert het keer op keer om met dit soort stellige zinnen je eigen verhaal te ontkrachten.
@SterF... | 05-12-21 | 11:50: "Heb zelf nog een mastertje liggen in die wereld."
Enige labervaring? Die termen worden door elkaar gebruikt.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:58:
Door MBO'ers ofzo? Nou goed, blijf jij het toch lekker foutief vermelden Frau Fuchsia.
@SterF... | 05-12-21 | 12:04: Ik zeg niet, dat de vermelding correct is, alleen dat ze in de praktijk door elkaar worden gebruikt. U komt blijkbaar niet veel in een life-tech lab.
www.bing.com/images/search?q=cell+wal...
Leuk, dat U veel van plantjes weet.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 12:16: Bing?
img-9gag-fun.9cache.com/photo/avAPBrX...
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:23: U reageert niet op de inhoud.
En in dit geval geeft Youtube toch het beste advies.
www.youtube.com/watch?v=EiZoSuNej5U
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 12:16:
En leuk dat je veel van bacteriën weet, waarvan sommige wel een celwand hebben, maar dierlijke cellen hebben die niet. Dus als ze in dat lab van jou bacteriën onderzoeken slaat je praktijkvoorbeeld als een lul op een drumstel.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 12:27: Oh ik volg de hele discussie (zoals gewoonlijk) niet, Meer verbaasd over het gebruik van Bing in plaats van Google.
@SterF... | 05-12-21 | 12:54: Nogmaals. Ik zeg niet, dat de vermelding correct is, alleen dat ze in de praktijk door elkaar worden gebruikt. U komt blijkbaar niet veel in een life-tech lab.
Hier Uw piemol op een drumstel: human cell wal.
www.google.com/search?q=human+cell+wa...
@Is dit nog nieuws? | 05-12-21 | 12:57: "Meer verbaasd over het gebruik van Bing in plaats van Google."
Ik ook.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 12:59:
Je weet dat google reageert op human cell? Ik zie in geen enkele afbeelding een menselijk celwand. Wel bij plantencellen....
Kortom, bij dierlijke cellen worden deze twee termen helemaal niet door elkaar gebruikt. Ik weet niet wat jouw functie is op dat lab waar je kennelijk komt, maar hier zit je er gewoon naast.
@SterF... | 05-12-21 | 13:15: Nogmaals. Ik zeg niet, dat de vermelding correct is, alleen dat ze in de praktijk door elkaar worden gebruikt. U komt blijkbaar niet veel in een life-tech lab.
Ik kan een stage voor U regelen.
Verder gun ik U het laatste woord.
V.w.b. de originele variant, de Beta variant schijnt zichzelf uit te roeien volgens Japans onderzoek: businessam.be/japans-onderzoek-delta-...
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 13:25:
Oké komt ie:
In de labs waar ik ben geweest worden de termen niet door elkaar gebruikt. Een celwand is geen onderdeel van een dierlijke (menselijke) cel. Dat jij dat hoort als lab-medewerkers bacteriële cellen bekijken kan kloppen, want bacteriën kunnen wel een celwand hebben. Verder zijn er geen afbeeldingen te vinden van dierlijke cellen met een celwand en als je de termen celwand en celmembraan door elkaar haalt sta je doorgaans voor lul. Er is geen enkele medische publicatie te vinden die dat doet. Verder denk ik dat jij geen opleiding hebt gedaan die uitgebreid de celbiologie heeft behandeld, maar ben je kennelijk wel veel op een lab (techniek, manager?). Een stage hoef je niet te regelen, want ik heb een goede baan. Tip: vraag nou maar eens echt of de termen door elkaar worden gehaald aan zo'n labjas bij dierlijke cellen. Ik geloof er helemaal niets van.
Verder geen probleem natuurlijk. Ik heb je als reaguurder hoog zitten en ben het meestal met je eens. Hier zit je er even naast. Kan gebeuren. En Feynman kan beter zijn terminologie op orde brengen, dan komen zijn stukjes sterker over.
@SterF... | 05-12-21 | 14:01: Van woordneuken is nog nooit iemand zwanger geworden.
Vaccinatie plicht is niet nodig. Beloon mensen die gevaccineerd zijn met het volledig heropenen van de reguliere zorg, laat ze uitgaan met QR code, voer 2G in en laat de ongevaccineerden ongemoeid maar zij hebben niet langer voorrang op IC of bij ziekenhuis opname. Het is hun keuze zich niet te vaccineren en dat moet je accepteren maar... zij moeten dan ook de consequenties aanvaarden.
Maar dan wel behandelen met ontwormingsmiddel?
Ennn, daar gaan we weer...
Nee..!! Ik heb net zo veel recht op zorg als u.. Zo is het bepaald en zo logisch is het...
En typisch voor de Bible Belt, ze leggen hun gezondheid in “de handen van god”. Laat ze dat in geval van ziekte ook doen; geïnfecteerd, opname in de kerk en een extra kaarsje branden. Lost t probleem zich vanzelf op. Ps geldt voor ieder geloofsovertuigde, opname in moskee kan ook.
@neonreclame | 05-12-21 | 11:34:
Daar heb je helemaal gelijk in.
Maar heb je ook net zoveel recht op de kroeg?
Toch niet. Verzekering vergoed niet indien schade door eigen schuld. Goede leidraad.
Maar hier is de discussie gericht op voorrang, niet op toegang perse. Dus triage zou hier de oplossing zijn. Wel behandelen maar geen voorrang. En waarom wel, niet gevaccineerd geeft geen extra rechten. Lijkt me ook moeilijk te argumenteren, zelf als je vindt dat je niet minder bent, je bent ook zeker niet meer.
@SterF... | 05-12-21 | 11:37:
Ik wel natuurlijk..!!
Beetje moeite met begrijpen maar waarom niet..?? Ook ik zie het verschil niet tussen een biertje drinken en, zeg maar, twee of drie verschillende winkels bezoeken... De contacten zijn er, linksom of rechtsom.. Men de ontspanning ontnemen gaat straks, of werkt al, averechts...
Volgens mij ben ik als ongevaccineerde gewoon verzekerd tegen ziekenhuishuisopnames , zo niet dan hoor ik dat graag van mijn verzekering en niet van Blonde nel,
@neonreclame | 05-12-21 | 11:42:
Haha, vroeg het mij af hoe je erover dacht. Ik vind zelf 3G prima, want inderdaad, waar wel en waar niet is nogal arbitrair...
En gaat U de grote groep familieleden stoppen van de dikke met een niet westerse achtergrond de opname eist vanwege corona
Die consequenties, daar zit het probleem. Vandaag is een verplichte test voor toegang de 'consequentie', morgen is geen toegang de 'consequentie', overmorgen is een boete of hoger eigen risico de 'consequentie' en dan? Een eeuwigdurende lockdown voor ongevaccineerden? Opsluiting in een quarantainekamp?
Niet vaccineren betekent accepteren dat je in het geval van besmetting een hogere kans hebt om ziek te worden en dood te gaan. Niet meer en niet minder. Alle andere consequenties worden er te pas en te onpas bij verzonnen.
@Peter van Dijk, klopt. Maar geen voorrang op reguliere zorg! Dus triage invoeren. Op hebben niet gevaccineerden meer rechten dan kanker of hartpatiënten waarbij niet behandelen ook de dood tot gevolg heeft?
One size fits all
Als ik de FvD was zou ik een voorstel indienen om in elke achtertuin van Nederland een 100 m hoge windmolen te zetten. GroenLinks stemt dan tegen, want FvD.
Meer biomassa centrales, meer vluchtelingen, meer huizen bouwen, verhogen minimumloon etc. aan het lijstje toevoegen.
Nou Lisa, je kan zo bij het CdA, draaien, draaien en liegen.
Een peildatum van betrouwbaarheid.
Het lijkt wel een amplitude.
Dat er nog wat van het FvD wordt aangenomen?
Ik dacht dat het FvD ook al in de koelkast stonden tot ze bevroren waren.
Volgens Lisa hoef je je huis ook niet tegen brand te verzekeren, want brand is op dit moment niet aan de orde.
Domme doos, kijk vooruit. Daarom zit je daar en niet af te wachten dat het een feit is en dan melden dat dit niet voorzien was.
Dus vaccinatieplicht is te vergelijken met een verzekering?
@grietmetgroenefiets | 05-12-21 | 11:28: Wel als u akkoord gaat met dagelijks veranderende polisvoorwaarden.
Ha, vriend Robbie kan zich zo verschrikkelijk irriteren aan de zogenoemde 'wappermoties'.. Gaat ie helemaal los....
Uitsluiten van vaccinatieplicht however, daar is hij het volledig mee eens... En ikke ook trouwens...
Vaccinatieplicht, wanneer ziet Nederland het licht?
Ongevaccineerde burgers worden niet alleen gehinderd door een gebrek aan kennis, maar zijn veelal ook bevooroordeeld door zijn eigenbelang.
Een beetje hulp voor deze dwalende zielen, in de vorm van een vaccinatieplicht, lijkt mij hoogst wenselijk.
@goedverstaander | 05-12-21 | 11:29: Wat Erdogan hiermee van doen heeft, dat snap ik niet.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:31: Dat verbaast me niets.
@goedverstaander | 05-12-21 | 11:34: U zou kunnen proberen, het mij uit te leggen.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:36: nee man, we moeten allemaal verplicht luisteren naar podcasts en youtubevideo’s. Wappies lezen niet. Schijnt net te moeilijk te zijn. De debilisering van de samenleving wordt mede mogelijk gemaakt door dit fenomeen dat sterk aan het oprukken is. Er worden hier video’s van 2 uur gelinkt die dan een bepaald standpunt moeten ondersteunen. Wie de neuk luistert er 2 uur naar een saai mannetje achter een microfoon die niet eens een script heeft. Ik vond dat vroeger al lastig met hoorcolleges en toen had ik zeeën van tijd.
@BobDobalina | 05-12-21 | 11:42: Wie zijn gelijk moet bewijzen met Youtube is bij voorbaat af.
Wanneer ik twee uur onzin wil horen, dan kijk ik wel een Monty Python DVD.
@goedverstaander | 05-12-21 | 11:48: Ach so! Heel kort door de bocht: U kunt mijn mening niet waarderen.
Ik werk af en toe nog in Nederland, heb er lang genoeg gewoond. Ik heb er nog steeds stemrecht, waarvan ik ook gebruik maak.
Mijn werkzaamheden in Nederland zijn Covid gerelateerd, ik zal dus ongevraagd cq ongewenst mijn mening blijven geven.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:54: Dat verbaast mij dan ook weer niet :)
@goedverstaander | 05-12-21 | 12:00: Dat siert U, als goed verstaander. Mooie dag nog.
@Frau_Ferkel | 05-12-21 | 11:54:
Prima, zolang u beseft dat het dan inderdaad slechts uw mening is. Of u nu in Nederland Covid gerelateerde werkzaamheden heeft of de vuilnis ophaalt, als het om ethische kwesties zoals deze gaat, maakt dat geen enkel verschil.
@Spring Bruissteen | 05-12-21 | 12:31: Ik heb in Nederland geadviseerd voor vaccinatieplicht. Met 2G en 2G+, en controle van personeel in bijvoorbeeld zorg en horeca. Daar heb ik geen enkel ethisch probleem mee.
Ik hoop, dat dat gaat lukken. Ook voor U.
@INTP | 05-12-21 | 12:35: "Vaccinatie is niet de enige uitweg, dat laat de data die we afgelopen jaar hebben kunnen verzamelen overduidelijk zien."
Relevant linkje?
@Spring Bruissteen | 05-12-21 | 12:55: Het komt er op neer dat iedereen bepaalde grondwettelijke rechten heeft, zoals het recht op vrijheid van meningsuiting of eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer, maar dat deze wel kunnen worden ingeperkt, mits deze inperking bij wet is geregeld en noodzakelijk en proportioneel is.
Dat een vaccinatieplicht gerechtvaardigd kan zijn, blijkt ook wel uit een uitspraak van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens
Ik wacht op een wetswijziging.
Die vaccinatieplicht gaat er gewoon komen. Verkapt weliswaar, want gebracht als "vrije keus" (mompelt iets over uitsluiten in de maatschappij). Gelukkig heeft de overheid duizenden communicatiedamens om dat met een mooi verhaal te brengen. Maar het mooie verhaal daargelaten, feitelijk is het gewoon medische apartheid waar sommige mensen voorstander van zijn.
"U *hoeft* niet naar uw werk, de kapper, supermarkt, café, theater, bioscoop, park, restaurant, pretpark of gemeentehuis!"
Verander 'sommige' maar in 'de meesten', Want; ook dát is Nederland. Ik vermoed dat die dus bij een oproep ook écht massaal gaan klappen voor Hugo & Mark.
Volgens Hugo is de motie overbodig. Dat zullen we over een paar maanden zien.
Als er 1 ding duidelijk is, is dat alles, maar dan ook alles wat Hugo zegt van generlei waarde is.
Optimist! Verwacht eerder weken dan maanden.
@Boeloeboe | 05-12-21 | 11:40:
Tja, ik probeer het nog een beetje positief te bekijken.
@Incitatus | 05-12-21 | 11:38: Ik zou het nog sterker vertellen... alles wat Hugo ontkent en aangeeft *niet* te gaan doen, gebeurt binnen korte tijd alsnog. Ik zie hem nog staan, keer op keer zeggend: "Er komen geen voordelen voor mensen die gevaccineerd zijn. Daar moeten we zelfs als kabinet een wet voor maken, dat dat niet gebeurt. Geen coronapas!" Twee maanden later stond hij met een half stijfje de app te promoten.
@2Little2Late | 05-12-21 | 11:53: valt wel op ja, net zoals 'code zwart is nog ver weg' 1.5 week geleden, de facto is het nu realiteit.
WOB verzoeken zijn ook overbodig, maatschappelijke controle is overbodig, privacy is overbodig.
Doen wat de overheid zegt zonder lastige vragen te stellen is verplicht.
Dat lijkt allemaal goed samen te vallen met het denkwereldje van Rutte en De Jonge.
Schoenen knijpt hem een beetje.
@Incitatus | 05-12-21 | 11:38:
Van generlei waarheid in ieder geval.
GroenLinks, even the name stinks.
Als Rutte de vaccinatie plicht net na de winter-piek invoert dan zul je zien hoe geweldig effectief een vaccinatie plicht is.
Dat dus!
U heeft het door.
Kan jullie alvast verklappen die verplichting gaat er komen
Was daar niet dat bekende peuterspelletje: 'alles doen wat Duitsland doet'?
@bisbisbis | 05-12-21 | 11:16:
Onze "politici" zijn Duitsland eeuwig dankbaar voor het invoeren van inhouden belastingen op loon ten tijde van de Duitse bezetting van Nederland. Daar mag wat tegenover staan natuurlijk.
@Ommezwaai | 05-12-21 | 11:20: Gehandhaafde wetten van de Duitse bezetter.
nl.wikipedia.org/wiki/Gehandhaafde_we...
@Ommezwaai | 05-12-21 | 11:20: ook zo ontevreden over de in de Duitse tijd ingevoerd kinderbijslag?
@dathoujetoch | 05-12-21 | 11:26:
Ja, u niet dan? Die subsidie vloeit voor een deel weg naar Marokko en Turkije. Maar de kinderbijslag is niet door de Duitsers ingevoerd... Wetsvoorstel dateert overigens al uit 1938. Nu u weer.
@Ommezwaai | 05-12-21 | 11:31:
-
Op 1 januari 1941, dus: tijdens de Duitse bezetting, werd de kinderbijslag algemeen ingevoerd voor alle loonontvangerts vanaf het derde kind. En nu u weer.
@dathoujetoch | 05-12-21 | 11:26:
De fokpremie had al in de jaren tachtig afgeschaft moeten worden.
@bisbisbis | 05-12-21 | 11:56:
Minister Romme (RKSP) van Sociale Zaken diende in 1938 een wetsvoorstel in, dat door zijn opvolger, de sociaaldemocraat Jan van den Tempel, in 1939 door het parlement werd geloodst... De wet trad op 1 januari 1941 in werking.
Niets met de Duitsche bezetting te maken dus... En nu mag u weer.
@miko | 05-12-21 | 12:22: later was de premie tot drie kinderen en niet vanaf het derde kind
Tja je kunt zeggen van GroenLinks wat je wilt, maar ze hebben geen Hofstadgroep-terrorist op de payroll.
Wel een RaRa terrorist, ben je dan ook niet af?
Ik weet niet, maar d'r was wel zoiets als volkert. Volgens mij zat die ook een beetje in die hoek.
Wel Wijnand Duyvendak.
Wel een aanhanger van de moslimbroederschap. Die ook geen problemen heeft met hakenkruizen.
Wel een hulpje van de treinkapers
Ze maken wel bomkoffers.
Aan allen hierboven. Daan voor het overzicht en het klopt allemaal wel, maar dus geen veroordeeld terrorist van de Hofstadgroep. Dus geen bingo.
'Door de pomp'- ként u die uitdrukking? [/gremdaatmodus]
REAGEER OOK