Dit is waarom Nederland zo DRAMATISCH scoort op de vaccinatieranglijst van deze week
Even een topic voor mensen die uit een ei lijken te komen
Hier een geheugensteuntje voor iedereen die vergeten is wat er heel lang geleden is gebeurd, namelijk vorige week donderdag. Toen bracht het RIVM naar buiten dat er 220.000 prikken minder waren gezet dan gedacht. Hierdoor staat Nederland deze week in de internationale vaccinatielijstjes even wat lager, omdat het lijkt alsof er opeens een stuk minder wordt geprikt. Als u de dagelijkse update van Yorick volgt, weet u dat wij hier echt niet +56.000 per dag scoren, maar rond de +90.000 per dag. Zo slecht als Ben Coates (een soort Thomas Kirchner, maar dan over corona ipv over toeslagen, Brits ipv Duits en heel erg dom ipv niet heel erg dom) het u voorspiegelt gaat het dus niet. Het Nederlandse vaccinatiebeleid is dramatisch genoeg van zichzelf, om dat af te zeiken hebben wij echt geen fout geïnterpreteerde internationale statistieken nodig. FIJNE DAG VERDER.
RIVM-UPDATE: +7830 gestoorden
Nepnieuwsende huilstruik
"Dat ik cijfers niet snap is JULLIE schuld"
Reaguursels
InloggenWappies: de overheid kan niets. Zelfs niet een paar vaccinaties normaal tellen.
ook Wappies: de overheid is tegen ons, alles is een groot 7 dimensionaal complot opgezet door de overheid.
Blijf zitten waar je zit en verroer je niet is de strategie van Hugo de verschrikkelijk. Wat een lam lul . Willen mensen zich laten vaccineren krijg je kut verhaal kan nog niet te vroeg. Te lastig . Hoe lang blijft die gast nog zitten? Rot op
Hugootje blijft lekker zitten en wachtgeldrechten opbouwen....
Sinds het aantal injecties statistisch wordt gemanipuleerd i.p.v. het optellen van de reële cijfers is, kan ik dit soort volksverlakkerij niet meer serieus nemen. Het schijnt echter, dat er toch nog genoeg zijn, die zich wel alles wijs laten maken.
Huug, lamlul, schop al die communicatie'deskundigen' er eens uit. Dat helpt.
Zou het niet helpen als hij zichzelf gewoon niet handelingsbekwaam verklaard.
We laten toch maar even Kroatië, Letland en Bulgarije achter ons.
Alleen de eerste twee lopen niet achter ivm organisatorische problemen, maar omdat er maar een beperkt deel van de bevolking zich wil laten vaccineren.
Met bouwjaar 63 en een normaal GS reaguurder BMI van 40 had ik eerst eigenlijk geen haast met vaccinatie. Maar nu wil ik wel die Indiase variant voor zijn. Ik ben nog niet opgeroepen.
Kom er maar in, wappies, FvDers, antivaxxers...
Prima toch? Je hebt een keuze gemaakt. Ga ervoor!
Ik wil hem ook wel hoor
Wat zouden we als mens ook zonder ranglijsten moeten.
Het vaccineren lijkt wel op de toewijzing van een sociale huurwoning .
Je stukje is ook niet best Ronaldo. Maar van jou kunnen we het nog hebben.
Het volk wil helemaal niet gevaccineerd worden, dat is gewoon de echte reden..
U leeft in een bubbel.
In mijn bubbel wil iedereen graag gevaccineerd worden
Het volk rond mijn familie, vrienden en oppervlakkige kennissen denkt daar anders over.
Laat iedereen die dat wil zich vaccineren. En dan mag je met vaccinatie op zak weer alles. Fijne zomer anti vaccers! Zit je nog steeds thuis, heb je maar mooi ze ff een poepie laten ruiken!
Eind februari krijg ik een mail dat ik medio maart een prik zou krijgen, niet dus.
Ben 63 hartpatient sind 2013 dus zou ik voorrang krijgen.
Helaas pindakaas aantal malen contact met de huisarts, gisteren het hoogtepunt.
Een andere huisarts gaat het in mijn wijk allemaal organiseren dus ik krijg snel een prik, echter nu even niet want de betreffende huisarts is deze week op vakantie.
Prik mij maar lek wat een gepruts allemaal.
Dit onderwerp werkt als een magneet op onaangepasten
Fc Knudde is het kwadraat. En dan kom je nog niet in de buurt als het gaat om stommiteiten in de uitvoering bij werkelijk alles wat dit kabinet bedenkt en regelt.
Twitter, de bron der bronnen.
Ga weg.
Zoals een kennis beweert dat mainstream media leugens verspreid en hij met allemaal viruswaanzin linkjes Facebook vervuilt als dat de waarheid is. Maar wat nu als Twitter en Facebook mainstream media worden.....?
@Sinclair | 04-05-21 | 17:46: Beweren dat de mainstream media leugens verspreidt is toch aannemelijk? In ieder geval aannemelijker dan dat ze geen leugens verspreiden.
Nog 4 dagen jongens. Dan komt die explosie aan Koningsdag besmettingen.
Riemen vast.
De explosie van de ramadan is al een tijdje bezig gok ik zo
Ik had enige hoop met wat keelpijn en een snotneusje, maar helaas.. negatief.. nog geen antilichaampjes voor mij
@ruudvangeelen | 04-05-21 | 17:37:
Die waren vorig jaar toch al allemaal besmet? Nu opnieuw?
die komt in de statistieken als besmetting in huiselijke kring. na de afschaffing van de avondklok iedere avond gezellig bij elkaar kruipen.
De iftar besmettingen vergeten we gewoon.
Ambtenaren! need I say more?
Er zijn niet alleen ambtenaren betrokken
De verloren cijfers zijn zo op te halen bij de GGD.
Dit zijn degene die de prikken zetten en hier wordt ook gevraagd of u in het bestand van het RIVM wil worden opgenomen.
Zo niet ? Dan krijg je dit soort praktijken . Het verhaaltje "lost in the woods".
He, Willem Engel. Jij ook hier?
Lafbekken? Waar is dat op gebaseerd? Er was nog zo een flinkerd, dat meisje die niet meer mee deed, net zoals dat andere warhoofd Femke, ligt in het ziekenhuis en heeft haar mening bijgesteld. Bevestig even dat u géén gebruik zal maken van de zorg in het onwaarschijnlijke geval dat u toch in de 1,5% valt.
Regering=prutsers
GGD+zorg=kanjers
Toen ik afgelopen zaterdag mijn prikje kreeg was Hugo de Jonge nergens te bekennen. Wat is er mis?
U hebt denkelijk op Omtzigt gestemd: dat zal u duur komen te staan, vandaar.
Waarschijnlijk is Hugo er wel bij als u uw tweede Pfizer prik krijgt. En anders effe contact opnemen met het ministerie.
@dathoujetoch | 04-05-21 | 16:46:
hahaha, een stem op Omtzigt = cda = Hugo.
Mijn prik is wellicht niet doorgegeven aan het RIVM, althans dat wilde ik niet. Ik was namelijk bang dat je dan op een ep of zo de mededeling krijgt: Bedankt dat u op Hugo heeft gestemd. Die schande wilde ik mij en mijn omgeving besparen.
Ik schurk tegen de risicogroep aan, dus ik twijfel nog. Bovendien heb ik wel vaker verdachte substanties naar binnen gewerkt, dus om dan te roepen van 'jamaar je weet niet wat je binnen krijgt' zou wel een beetje hypocriet zijn.
Ja maar ik weet niet of ik bij die 98% hoor..... en ik wil op vakantie.
Wat een achterlijke reactie.
Je snapt niks van virussen en je bent alleen geïnformeerd door de bubbel waarin je zit.
Maar laat maar zitten,wordt hier moe van.
Iemand maakte eens de vergelijking tussen stemmen op het stembureau en vaccineren.
We kunnen in dit land op 1 dag 10 miljoen stembiljetten afhandelen dus moet het mogelijk zijn ,met wat inspanning ,om in 2 weken 10 miljoen vaccinaties te zetten.
Vervolgens 3 weken daarna herhaalt het zich nog eens.
Maar nee,het heeft niet de prioriteit,testen is ook heel belangrijk volgens sukkel en onnozele hals de Jong.
U gaat er wel heel gemakkelijk van uit dat 10 mijoen stembiljetten juist zijn behandeld. Ik (en in een zeer vergelijkbare situatie Trump) denk daar heel anders over.
@dathoujetoch | 04-05-21 | 16:39:
De kinderen hebben niet voor niets een soort IJsvrij gekregen.
Maar het vriest niet eens? Neeh , Datweetikwel, Maar je breekt onderhand je nek over de Bananenschillen.
Of vergelijk het ergens anders mee. Ieder jaar krijgt iedereen boven de 60 die het wil een griep prik. Iedere huisarts doet dat in een paar dagen in zijn eigen praktijk. In een week tijd is alles en iedereen boven de 60 ingeënt. En nu zijn we al ruim drie maanden bezig voor zo’n beetje dezelfde groep mensen?
Ik erger me kapot aan dat hele beleid hier. Wat mij betreft mogen ze de hele top van het RIVM en GGD ontslaan met de garantie dat ze nooit van hun levensdagen meer in overheidsdienst komen. De Jonge idem.
Iedere keer die flauwekul over rekensommetjes met aantal gezette vaccinaties. We worden gewoon voor de gek gehouden met vage formules.
Het is toch niet te verkopen dat je dit niet gewoon kunt baseren op daadwerkelijke prikken die zijn gezet???
Iedereen die uit 1 systeem werkt... zowel GGD als huisartsen.
Wat een faalbeleid zeg. Ik probeer er tegenwoordig maar zo weinig mogelijk aan te denken wat je zou er gek van worden.
Ook dat er niets geen mogelijkheid is om jezelf aan te melden voor een vaccinatie. Kijk naar Polen: afgelopen weekend mochten 30+ers in de rij staan om zonder afspraak een Janssen vaccinatie te scoren.
Hier mag dat natuurlijk niet wat de overheid weet ook wel dat er groepen zijn die te stom zijn om zich te laten vaccineren en dus moet dan maar een circus voor iedereen opgetuigd worden. Alles moet onder het tapijt. Net als al die infecties bij Turkse bruiloften waar de GGD maar iets anders als oorzaak moet verzinnen omdat een bron/contactonderzoek toch weinig zin heeft ivm taalbarrieres.
H.E.L.E.M.A.A.L.K.A.P.O.T. dit land
Helemaal gelijk.
En ik wordt ook nog eens boos vanwege die hoge belastingdruk en het falen op alle fronten zonder dat er ook maar iemand verantwoordelijkheid neemt laat staan bestraft wordt.
@pejoar | 04-05-21 | 16:40: Klopt. Dat idee heb ik ook. Het is zo'n enorme wanprestatie van de overheid. Hekel het ook enorm dat ik veel belasting betaal, maar zelf niet meer basaal overheidsoptreden mag verwachten.
Dat een hoop van mijn geld naar allerlei pamper-projecten gaat en gebruikt wordt om opvreters mee te faciliteren, maar zelfs orde&veiligheid kun je niet meer op rekenen en ook zaken als dit vaccinatiebeleid zijn de allergrootste fuckup.
Zou het dan toch dat Nederland ondanks het bestuur goed functioneert?
Er klopt ergens iets niet in de gegeven berekening:
(94.000 - 56.000) * 7 = 266.000
er was een rekenfout van 220.000 gecorrigeerd, dus waar komt dan de rest (46.000 prikken) vandaan?
Viel me ook al op. Nog wat extra gemiste prikken wegmoffelen.
Die zijn weggegooid met dank aan de non-vaxxers.
Uit het vaccinatie model natuurlijk!
Politico. Ooit een prima politiek medium, helaas ook ten onder gegaan aan "Orange man bad" syndroom en nu in de zak van de DNC, zoals de meeste msn. Zo jammer, in 2018 ging het nog goed.
"The Spies Who Came in to the TV Studio
Former intelligence officials are enjoying second acts as television pundits. Here’s why that should bother us.
By JACK SHAFER February 06, 2018"
www.politico.com/magazine/story/2018/...
Mijn spuit mag in Hugo zijn rechteroog. Iemand die zijn spuit afstaat voor zijn andere?...
Je vindt geweld normaal?
Kinderen van 12 zijn nog lang niet aan de beurt. Wees gerust.
Niet zo huilen, jongen. Gewoon vaccinatie halen.
zeg, niet zo sexistisch hier, daar zijn andere kanalen voor.
Gulli, ja. In sommige gevallen zoals h. De sjongejonge en uzelf mag dat van mij. Verder komt hier geen enkele spuit binnen, net zoals ik mensen die zich wel vol hebben spuiten pertinent de deur weiger. Wat denken die vacciwapies wel niet, beetje zonder symptomen en toch ziek een beetje mij aan komen steken...
@Bill le Koek | 04-05-21 | 18:09:
www.katjoekbolder.com/product/690727/...
We kunnen wel meer prikken als 94K maar de fotografen van hugo kunnen niet vlugger.
Gewoon effe tellen en bijhouden hoeveel prikken er zijn gezet, hoe moeilijk kan het zijn?! We leven toch g*****me niet in India ofzo met zijn anderhalf miljard inwoners plus of min honderd miljoen?!
VanBukkem | 04-05-21 | 15:47 | reageer
Tsja,Nederland, (over)georganiseerd en (over)gedemocratiseerd land.
Behalve wanneer er echt stront aan de knikker is.Dan staan we te schutteren tot en met.En presteren landen als Polen,Hongarije,Albanie etc beter dan wij...
Op de GGD is 50 jaar bezuinigd en opeens is die afgetuigde organisatie verantwoordelijk voor de grootste vaccinatiecampagne in de Nederlandse geschiedenis. Geen wonder dat er dan dingen fout gaan.
Daarom durven die landen ook versoepelingen te koppelen aan aantal gevaccineerden ipv datums of andere data. Hongarije -> 4 miljoen volledig gevaccineerden -> Alles open. En dat punt is al bijna bereikt..
En overgedentraliseerd........
@Gulliver | 04-05-21 | 16:21: Dan hadden de GGD-baasjes niet zo machtsgeil moeten wezen en direct (of alsnog) moeten aangeven dat ze het niet rond krijgen en de bal bij Defensie of het bedrijfsleven leggen.
@Gulliver | 04-05-21 | 16:21: 10.000 man werken er bij de GGD! Dan mag je toch iets meer verwachten lijkt me.
All chefs and no indians...
Houi toch op man. Alle landen schatten die prikjes.
Pfizer gaat de komende maanden fors meer leveren waardoor het vaccinatietempo flink omhoog zal gaan.
Je kunt een brand niet blussen tot je voldoende water hebt.
Als jouw man (Pinocchio) in plaats van Thierry uitlachen nou gewoon effe wat eerder in actie was gekomen, dan had ons die brand grotendeels bespaard kunnen blijven.
@emwee | 04-05-21 | 16:17:
Wat een domme reactie.
Alleen wappies kunnen zo reageren.
@VanBukkem | 04-05-21 | 16:21:
Denk je dat Nederland een eilandje is in een grote oceaan?
En je moet dan wel reeds beschikken over een brandweerauto en de nodige bemensing.
Hier regelen we eerst het enen oas daarna het andere. Maar logisch. GGDers zijn zorgmensen, geen logistieke mensen.
Ga jij maar eens een Tesla blussen met water..... Zie deze crisis maar als een Tesla.... maar blijf jij vooral je geloof houden vaxwappie!
@INTP | 04-05-21 | 16:47: Wat een heerlijk onsamenhangend verhaal!
Fijn dat u er zo van geniet, jammer dat u moeite hebt met begrijpend lezen.
Ik reed vanmorgen langs de testcamping in Malden. Honderden meters afzetlint, uitgebreide parkeerfaciliteiten. Maar geen HOND te bekennen. En dit was 2 uur voor het hardewindsmoesje van de gemeente: rn7.nl/nieuws/vaccinatielocatie-malde...
Af en toe werp ik ook wel eens een blik op de testlocaties hier in de buurt (regio Den Haag) als ik er langs rijd, maar die komen op mij ook uitgestorven over..
Hier ergens vlakbij Rdam zeg maar is het echt wel druk bij de vaccinaties. Meestal staat het parkeerterrein vol, en een komen en gaan van voertuigen, meestal in file. Dus nou ja, n=1, maar het lijkt hier best goed te gaan.
Fijn voor Hugo en RIVM, minder besmettingen gemeld. ( omdat er veel minder getest is natuurlijk)
Omdat we relatief weinig zwakkeren hebben.
Van de RIVM site "De cijfers van het aantal gemelde prikken zijn niet compleet, omdat de registratiesystemen van de zorginstellingen, ziekenhuizen en huisartsenpraktijken nog niet volledig gegevens doorgeven...."
Kortom, het gokken en raden ministerie Hugeau heeft het cijfer voor vandaag bepaald.
We kunnen er dus 1 a 2 miljoen ernaast zitten dus.
Klopt, m'n moeder kreeg bij haar prik een formulier waarop je aan kon geven of je gegevens gedeeld mogen worden met het RIVM. Daags na het GGD privacyverhaal, nee dus.
Gevolg: zij twee maal geprikt en week erna oproep gekregen om zich te laten prikken.
Haha weken op het orgel hoe langzaam en slecht "we" het doen en nu is het opeens "hunnie" die geen ruk van statistiek snappen en cijferblind zijn en we doen het eigenlijk superdupergoed. Oké man. Ik zie m'n uitnodiging wel tegemoet over 3 maanden als de zomer voorbij is.
Laten we gewoon blij zijn dat er eindelijk wat lijkt te gebeuren.
Misschien moet die twitterpik Coates even zijn muil houden over Nederland, Nederlanders en aanverwante zaken, tenzij in het Nederlands. Wat een kneus.
En die hele "vaccinatieranglijst" (par-don?) kan mij gestolen worden. Ik en ik alleen bepaal of er een vaccin in mijn lichaam wordt gezet. En ik heb ervoor gekozen om mij niet te laten vaccineren. Of ik dan uiteindelijk tot 10% weigeraars of 30% weigeraars behoor, zal mij geheel aan mijn aarsje roesten.
Ik heb antistoffen en die werken prima. Sue me, twitterpikkies.
Waarom zou je ook als je toch nooit je huis uitkomt.
Anders denk je even alleen aan jezelf. Prima dat je je niet laat vaccineren, maar om daar nou zo hard van de toren over te schreeuwen? Het gaat in dit geval niet over u.
Zeker zul je antistoffen hebben maar of je die ook tegen Covid-19 hebt, weet je niet. Ik weet wel zeker dat ik ze heb dankzij een vaccinatie.
He Toos, ga terug in je doos.
www.bbc.com/news/world-africa-5692251...
Binnen een paar minuten twee Stasi agenten op je dak. Het is hier geen vrij land Toos, wat denk je wel!
@Nostra da Mus | 04-05-21 | 16:14: drie ondertussen. Wilde de moraalridder-bokaal al uitreiken, maar ik was iets te vroeg. Leuke nickname trouwens!
U moogt binnenkort alleen nog reaguren als u kunt aantonen gevaccineerd te zijn. We zullen de laatste weigeraars krijgen, oh.. wacht... geloof.. eh.. Veluwe, net als de polio zegt u... eh... religieuze bezwaren... Jehova... Joods... Islamiet... haram.. nee, dan hoeft het allemaal niet. Ja, u komt dan in aanmerking voor financiële compensatie en tegemeotkoming, zeg maar hoeveel. Wat? Uw familie in Verweggistan heeft ook geleden, natuurlijk maken we meer over.
@Pardoes | 04-05-21 | 16:12: antistoffen tegen welke versie van het virus heb je?
@jan huppeldepup | 04-05-21 | 16:13:
bmcmedicine.biomedcentral.com/article...
@Toos Doos | 04-05-21 | 16:04
Ben jij dit?
images0.persgroep.net/rcs/Y1Z6MeA3bNe...
@toetssteen | 04-05-21 | 16:58: leuk. Weer een aanname en model. Claudia Schiffer was een mooi model (aanname).
@omanders | 04-05-21 | 17:04: Toos is wel heel lief hoor.
@einz | 04-05-21 | 16:50: Vooralsnog tegen voldoende. Ben namelijk nog steeds niet ziek geworden.
@nobodiesunmighty | 04-05-21 | 17:38:
Zelfs mijn vrouw als zijnde medicus kostte het anderhalf uur tijd om de pdf door te lezen. Maar u schijnt dwars over leesogen te hebben.
Kortom, u bent niet verder dan de aanhef gekomen.
Het was faal, het is faal en het blijft met Hugo faal....
UK en Hongarije aan de top van de vaccinatie-lijst. Zal wel toeval zijn en niets te maken hebben met hun houding tav Brussel.
Hoeveel woningen zijn er gebouwd en asielzoekers binnen gehobbeld in de tussentijd
Ja precies. En ook benieuwd of die ook allemaal meteen in de molen gaan voor het vaccineren... en voorgaan op Nederlanders. Voel me zo onderhand best wel tweederangs burger in mijn eigen land.
@lamlendig | 04-05-21 | 16:41: Ehm, ja. Asielzoekers zijn als een van de eersten gevaccineerd. Wegens geen afstand kunnen houden & mij niet begrijp.
Dus eigenlijk doen er het gewoon heel erg goed? Dankzij de EU natuurlijk. De vs (125k twee prikken) Israël (87% gehad) en de UK (ben ik even kwijt, maar over de helft) kunnen er niks van en zijn onzorgvuldig.
Er is uiteindelijk maar één schuldige, die ene die zich wel verantwoordelijk voelt als er een feesie te vieren is, en als er een foto gemaakt kan worden: Hugeau.
Ben Coates?
De hoeveelste cijfertjes-brakende babbelaar waar ik werkelijk nog nooit van gehoord heb en (dus) geen onmiddellijke autoriteit aan toe bedenk en ook nog eens dood- en doodmoe van word is dat nu weer...?
49% van de volwassenen zijn ingeënt voor het einde van de zomer.
Nee zegt Gijsje, want we missen 200.000. Dus moet het 90% zijn.
Wonen er maar ongeveer 400.000 volwassenen in Nederland dan?
Goed. Die +220k van eerder (vermoedelijk een groter aantal, trouwens) waren overduidelijk bedoeld om de minister voor de zoveelste keer overeind te houden in het kamerdebat.
Verder: 94k prikken per dag is nog steeds behoorlijk traag. We hebben ca. 150k per dag nodig om ons schema te halen, en dat is nog zonder rekening te houden met de enorme vertraging die we al hebben opgelopen. Best mogelijk dat we straks nog veel sneller gaan, maar de cijfers noch de aanpak geven enige aanleiding tot optimisme.
twitter.com/Nieuwsuur/status/13893071...
Goh, was dat niet precies wat Maurice de Hond al een jaar roept?
@4HoogAantWater | 04-05-21 | 16:01:
Als je elke dag 100 dingen roept zit er altijd wel iets tussen dat klopt.
@4HoogAantWater | 04-05-21 | 16:01: Zo ongeveer iedereen met wat basiskennis over dit soort verkoudheidsvirussen riep dit. Het wordt hoogtijd om de bezem door dat corrupte RIVM te halen. Dat instituut heeft niets maar dan ook niets met wetenschap te maken en moet gezien worden als onwenselijk politiek adviesbureau.
@gulliver benieuwd, heeft u een universitaire opleiding?
Dat zei Maurice de Hond al vorig jaar.... dus... mosterd na de maaltijd!
@Gulliver | 04-05-21 | 16:08:
Echt ? Als je honderden keren dat achterlijke W-woord plempt, zit er altijd de kans in dat het een enkele keer klopt.
@4HoogAantWater | 04-05-21 | 16:01: Nee, dat is wat ANDEREN met kennis van zaken al een jaar roepen. Maurice praat ze slechts na.
@Gulliver | 04-05-21 | 16:08: 100 verschillende dingen bedoel je.
Ik denk dat ik met mijn 44 jaar nog even geduld moet hebben vooraleer ik word uitgenodigd voor de vaccinatie. En misschien is dat wel goed, want ik ben er nog steeds niet over uit of het verstandig is: behoor niet tot de risicogroep, de onzekerheid over bescherming tegen nieuwe varianten en ik hou niet van dwang.
Steeds meer mensen van jouw leeftijd momenteel op de IC.
Hoe is het met je bierbuik en kom je wel eens in de zon?
@Gulliver | 04-05-21 | 15:56: BMI is prima. Ook goed gelet op vitamine D. De verhalen over de jonge mensen op de IC vind ik nog moeilijk te duiden. Zoals gezegd: ik ben er nog niet uit..
@Frits_Binkestein | 04-05-21 | 16:00:
Als je het niet voor je zelf doet doe het dan voor je medemens.
Bovendien loop je geen enkel risico met het zetten van een prik en hoef je je daarna geen zorgen meer te hebben bij iedere verkoudheid.
@Gulliver | 04-05-21 | 16:01: zou jij dan alsjeblieft nooit meer willen autorijden (als je dat doet) want ik wil niet het risico lopen aangereden te worden namelijk. We doen het samen he gullie!
@Gulliver | 04-05-21 | 16:01:
Dat is dus helaas niet waar.
Je doet het voor jezelf (wat natuurlijk niet erg is) en niet voor een ander want volgens de berichten, kun je na vaccinatie nog steeds een ander besmetten. Daardoor moet je jezelf na vaccinatie dus nog steeds laten testen bij klachten. Dus ik begrijp die twijfel boj Fritsie B wel .....
@Gulliver | 04-05-21 | 16:01: Hoezo doe het voor je medemens ? Leg eens uit Gulli ....
@Gulliver | 04-05-21 | 16:01: nou Gulliver, interessant genoeg hebben mijn twijfels niet zozeer op mij persoonlijk, maar op de bestrijding van Corona (en met name de mutaties) als geheel.
@Koning BongoBongo | 04-05-21 | 16:51: de mensen die hier geld aan verdienen, toch? Zijn ook maar mensen...
@Gulliver | 04-05-21 | 16:01: het aantal bijwerkingen ( er zijn er meer dan kasplant door een herseninfarct ) bij AZ en Moderna zou bij een vaccin zonder noodtoelating een reden zijn om de hele trial te herzien. Nu de CFR van Corona onder die van groep ligt, is die noodtoepassing ook niet meer nodig. Gezonde mensen vaccineren met dit experimentele vaccin is waanzin. Risicogroepen is uiteraard wel van belang, alsof die een keuze hebben.
@TinusVlugOpDeKut | 04-05-21 | 16:21: ik,zou als fabrikant en overheid dat gewoon adviseren om aan betrouwbare trialdata te komen.. maar misschien ben ik gewoon een beetje te nuchter..
Wat is de meest recent berekende ifr ook alweer van dit killervirus?
Ik kom dus uit een ei als ik stel dat we het wel slecht doen?
We schatten het aantal gezette prikken, in plaats van te tellen of te meten.
En om er wat beter uit te zien, hebben we de foutmarge van 5% teruggebracht naar 1%.
Op 5 mln geprikten scheelt dat al 200.000 vaccinaties.
En aangezien we helemaal niet tellen, is het werkelijke percentage verlies misschien wel 10%? Of 20% ? Of misschien zitten we er wel 2 mln naast, geen idee.
Ga even iemand anders beledigen Ronaldo.
Het is wel zo dat een correctie op 1 week, een vertekend beeld geeft.
Maar dat is niet waarom iedereen verontwaardigd is over ons vaccinatieprogramma en haar snelheid, of het ontbreken ervan.
In de VS kan iedereen van 16 jaar of ouder zich al laten vaccineren
Biden is goed bezig.
Wat een verschil met Trump....
@Gulliver | 04-05-21 | 15:57: Onder Trump was er nog geen vaccin, dat werd in de week na de verkiezingen bekend gemaakt, wuppie.
@Nuchternederland | 04-05-21 | 16:00:
Trump heeft er wat het virus betreft vanaf het begin er een potje van gemaakt met zijn dwaze uitspraken. Geen enkele reden om aan te nemen dat het vaccineren wel goed zou zijn gegaan.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:57: op dit ene puntje misschien. Voor de rest heeft hij in 100 dagen meer afgebroken dan opgebouwd.
@small_town_dude | 04-05-21 | 16:08: En de media is er stil van.
@Nuchternederland | 04-05-21 | 16:00: Je zou kunnen stellen dat men doelbewust het vaccin heeft achtergehouden tot dat Biden aan de macht was. Best wel misdadig.
Voor omvolking is een trage vaccinatie natuurlijk wel welkom.
Dat (best wel belangrijk) detail waren we idd even vergeten!
De vaccinatiecampagne loopt 2 maanden achter op wat ons in januari is voorgehouden.
Een pandemie is constant een kwestie van aanpassen aan veranderende omstandigheden.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:58: dan wens ik u succes met het aanpassen van uw inenting.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:58: of je past de definitie van pandemie gewoon aan zoals de WHO heeft gedaan.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:58:
Een goeie aanpassing zou bijvoorbeeld zijn Hugo de Jonge vervangen voor iemand die weet waar ie over praat.
te triest voor woorden: de maandag tot vrijdag mentaliteit tijdens een pandemie.
kan 40% sneller (ok, 30% als je mensen wat laat uitslapen zaterdag en zondag) als er zaterdag en zondag gewoon wordt doorgegaan met vaccineren.
faalhazen.
Spreek voor uzelve, ik ben op zondag om 09.00 geprikt. (Had dus makkelijkl op tijd voor de kerk kunnen wezen, dat dan weer wel!), en ja, het was een covid-prik, officieel. Misschien is u een angsthaas, bang voor een prikkie,... komtie...
Hier in Polen kun je als je boven de 33 bent een afspraak maken en vaccin kiezen. Bijna elka dag wordt de leeftijd een jaar minder. Afgelopen weekend waren er veel extra mobiele locaties voor jongeren die vast en Johnsen en Johnsen prik willen. Ik ken verschillende twintigers die dus ook al gevaccineerd zijn. En dit is allemaal in Europa mogelijk. Maar niet in Nederland.
Ik ken 30-jarige collega's uit de VS die al weken geleden Pfizer hebben gehad
Aha, u komt dus net als ik uit een ei, heb ik begrepen.
Dus over een mand vaccineren ze ongeboren babies? Dat heet abortus en is in Polen verboten, een onzinverhaal dus. Waarom moeten al die Poolse illegalen dan hier gevaccineeerd worden?
Die Polen komen vanachter het ijzeren gordijn en hebben ook in de oorlog net wat meer meegemaakt dan wij hier. En niet alleen in WO2...
Kortom, die weten wat aanpakken is.
Plus ook net wat minder overgevoelige, enorm snel gekwetste zieltjes in dat land.
@dathoujetoch | 04-05-21 | 15:59: Waarom onzin verhaal? Ik woon hier. Ik ben gevaccineerd, mijn zoon ook. Mijn vrouw werkt in Duitsland maar omdat het daar langzaam gaat komt ze in het weekend ook een prikkie halen. Ik geef toe dat het moeiijk voor te stellen is als je de hele dag naar Hugo Bloemschoen luistert. Maar het gebeurt gewoon.
Polen heeft bijna 38 miljoen inwoners en 12 miljoen prikken gezet volgens deze bron: www.statista.com/statistics/1195243/n.... Als u al bent gevaccineerd hebben ze daar een andere prioriteitenbeleid.
@foka | 04-05-21 | 16:05: Ben absolutement geen fan van Hugeau, maar ook niet van Polandia. En sommige van die de Polen zelf ook niet, waarom komen ze allemaal hier heen met hun zurige bietensoep en vissen ze alle karpers allemaal weg? Heb ik gehoord tenminste?
@dathoujetoch | 04-05-21 | 15:59: Dus omdat jouw logica doorslaat naar het vaccineren van ongeborenen is het verhaal van een ander maar meteen 'onzin'? Lekker leven lijkt me dat, simpelweg iedereen die je niet kunt volgen voor gek verklaren.
@Pontius Vulgaris | 04-05-21 | 16:31: Polen, het paradijs op aarde (vraag maar aan vrouwen die zelf willen beschikken, niet-katholieken, homos's, en nog veel meer), maar ze zijn wel allmeaal gevaccoineerd. Goed joh. Zoude we hier ook moeten hebben, een Groot Leider. Welk land was ook al weer door Europa op de vingers getikt i.v.m. mensenrechten? Even kwijt hoor. Gelukkig ook geen arremoe daar, of honger, iedereen gevaccineerd.
@dathoujetoch | 04-05-21 | 16:44: Hier hebben we andere problemen. Vraag maar aan de homo's, vrouwen met hoofddoek en alle niet-moslims.
@dathoujetoch | 04-05-21 | 16:44:
Hier hebben we slappe politici, kritiekloze media, toeslagenaffaire, ontsporende jongeren, homostellen die niet veilig over straat kunnen, een cultuur waarin we ons in allerlei bochten wringen om een miniem clubje mensen toch vooral niet voor het hoofd te stoten. Dus wat is precies je punt? We hadden het over vaccins, niet over de stand van het land.
Afgrijselijke klotebaan heeft die pief.
Dat hele Corona is toch om ziek van te worden... Evenals het hele beleid eromheen.
12,7% is wel een beetje veul
Gewoon effe tellen en bijhouden hoeveel prikken er zijn gezet, hoe moeilijk kan het zijn?! We leven toch g*****me niet in India ofzo met zijn anderhalf miljard inwoners plus of min honderd miljoen?!
Daar snap ik ook maar geen ene mallemoer van, hoe kan er nou iets mis gaan bij het tellen van het aantal gevaccineerden? Ik neem aan dat in ieders medisch dossier toch een vinkje wordt gezet? Of zetten we maar in het wilde weg een spuit in de arm die het dichtste bij is?
Privacy. Het moet in een systeem ( mailtje mag niet) en mensen moeten toestemming geven om geteld te worden.
@timster | 04-05-21 | 16:57: Nee hoor. We kunnen prima tellen zonder daar meteen een naam en rugnummer aan te koppelen.
Ga even in Israel kijken hoe symbolisch de vaccinaties zijn.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:51: Gewoon het nieuws volgen: nos.nl/artikel/2362579-de-jonge-blijf...
"Rally around the flag" - 'et tu, geenstijl?'
Ben Coates is een soort van Erik Mouthaan maar dan in NL, die moet je lekker negeren,
neemt niet weg dat ons vaccinatiebeleid tot nu toe kwalitatief uitermate teleurstellend heeft uitgepakt.
Volgens de Jonge doet hij het heel goed. De rest van de wereld doet het niet goed. Dat kan je hem niet aanrekenen.
Hugo kijkt niet verder dan zijn schoenen
Ik snap iets niet. Zo'n 6 miljoen mensen zijn al besmet geweest, we hebben zo'n 6 miljoen mensen gevaccineerd. Uiteraard zit er in die twee groepen overlap, maar ik verwacht dat toch al snel de helft van Nederland OF is gevaccineerd OF het heeft gehad OF beide.
Waar komen al die mensen in het ziekenhuis dan vandaan? Last time I checked hebben we niet te maken met een heftigere variant oid.
Enige wat ik mij kan bedenken dat het komt omdat we alleen maar naar positieve pcr testen kijken, ongeacht waarom je in het ziekenhuis beland. Je bent 8 a 9 dagen besmettelijk en een test slaat 90 dagen lang nog positief uit. Hoeveel mensen liggen dan in het ziekenhuis met echt corona klachten?
Echter dat verklaart dan nog steeds niet het hoge aantal ic opnames....
Mogelijke verklaring daarvoor: in het ziekenhuis word je zieker omdat je met andere corona patienten op een kamer ligt en daardoor de virusdruk hoger wordt (en goh aerosolen spelen een rol, duh)
Het blijven iig onwaarschijnlijk hoge aantallen.
Wappielogica.
Laat het denken aan anderen over.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:41:
Je zou ook antwoord kunnen geven op zijn vragen, maar deze reactie is wel wat makkelijker inderdaad.
Er liggen niet zo gek veel mensen in het ziekenhuis. We hebben gewoon belachelijk weinig IC-bedden (1500?)
@frickY | 04-05-21 | 15:44: Dat hebben we ook. Maar mijn vraag is meer waarom het zo hoog blijft en ook relatief is tov de eerste golf. Je zou, met de helft van de bevolking buiten de gevarenzone en grote groepen kwetsbare mensen al gevaccineerd, besmet dan wel overleden toch lagere aantallen verwachten?
@Gulliver | 04-05-21 | 15:41: Wat is jouw verklaring voor deze hoge aantallen dan?
@frickY | 04-05-21 | 15:44: we hebben niet te weinig bedden. We hebben teveel mensen die bewust risico nemen. Er is een kleine kans besmet te raken als je afstand houdt en goed ventileert. (WHO is er ook eindelijk achter...). Dus we moeten gewoon ic afschalen en triage gaan doen. Zorgpersoneel altijd de rest als er nog bedden zijn anders helaas pindakaas en dan hoop ik dat de persoon een leuke tijd had toen hij/zij risico heeft genomen.
Weet u wie er ook 6 miljoen mensen wilde behandelen?
Triage. Een ziekenhuis interneert patiënten obv noodzaak. Als de groep 70+ grotere kans heeft op complicaties dan de groep, zeg, 30-69, dan krijgt de groep 70+ dus als het ware voorrang op puur medisch afweegbare gronden. De groep 30-69 ziekt in zo’n geval in hogere mate thuis uit dan in het ziekenhuis. Nu de groep 70+ in hogere mate is gevaccineerd en dus niet zoveel risico meer loopt, verschuift dus de leeftijd van de patiënten ook naar beneden.. de triage past zich aan aan de nieuwe risico afwegingen.
En omdat de groep 30-69 groter is dan 70+, stijgt het absoluut aantal ook. Tenminste.. dat volgt uit de triage puur op risico / leeftijdsgroep.
Dus het is enorm verklaarbaar.. de zorg wordt optimaal benut, maar wel voor mensen die eerder gewoon thuis uitziekten.
@nuova.idea031 | 04-05-21 | 15:48: U wilt duidelijk een low conflict burger oorlog met straks brandende ziekenhuizen? En gaan we die triage doen op genomen risico, of gaan we afkomst etc mee wegen?
@Toetsenbordcomplex | 04-05-21 | 15:44: gullie kan alleen maar wappie roepen. Wordt ie voor betaald door OF hugo, OF bart.
1200.... we hadden een aantal jaren geleden nog 2500
Ik zal het nog 1 keer uitleggen. Het is namelijk inderdaad een beetje raar dat er nu nog steeds mensen worden opgenomen op de IC, terwijl de gehele risicogroep inmiddels al zo'n drie keer gevaccineerd had kunnen en moeten zijn. Dat er nu nog steeds mensen worden opgenomen op de IC komt doordat er nog steeds een heleboel mensen zijn die ondanks dat ze tot een risicogroep behoren (dik en op leeftijd) nog steeds net doen of er niks aan de hand is. En behalve dat ze te stom/eigenwijs zijn om zich te laten vaccineren, hebben ze vaak ook nog eens schijt aan alle voorzorgsmaatregelen die de kans op besmetting zouden kunnen verkleinen. Nee, in plaats daarvan kruipen ze gewoon lekker over mekaar heen in die kleine kutavondwinkeltjes. Of de action.
Het grote vraagstuk op dit moment is: hoe gaan we dat eigenwijze gedeelte van de risicogroep overhalen dat ze zich toch laten vaccineren? Of gaan we tegen deze mensen zeggen van 'sorry, maar de reguliere zorg gaat nu even voor. ga maar lekker thuis op bed liggen met je covid. hier heb je een zuurstoffles.' Of, optie drie, we steken onze kop in het zand en gaan gewoon lekker door zoals we bezig zijn en rekken deze crisis nog een jaartje of drie.
@VanBukkem | 04-05-21 | 16:12: we zeggen geen sorry. Waarom sorry zeggen als ze zelf de keuze hadden. Dus zorgpersoneel wel toelaten de rest in hele beperkte mate. Dan zijn de ic's weer vrij voor reguliere zorg. Maar ja.... wie liggen er op de ic's, het zal dan wel weer "DISCRIMINATIE" roepen worden.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:41:
Aldus Drs. Dr. Ir. Ing. Prof. Mr. Msc. Vappie (vingerwapperaar).
Ben Coates en zinsbouw. Plemp dan niks. Verder kan me dit ook gestolen worden.
Laag in de vaccinatie-rangorde.
Hoog in de besmettingsrangorde.
Oh and by the way: ben 56 jaar en niet gevaccineerd noch uitzicht op vaccinatie...
Nederland staat gewoon net onder de snelste landen met vaccineren en heeft het aantal besmettingen voor een dicht bevolkt land laag weten te houden.
Als je dat met een land als Zweden vergelijkt heeft Nederland het gewoon goed gedaan.
@Gulliver | 04-05-21 | 15:43: Zuid-Korea, nog dichter bevolkt, deed het nog beter.
Niet alleen kijken wat er goed ging, altijd blijven kijken wat er beter kan?
@Gulliver | 04-05-21 | 15:43: Dat is dan ook wel het enige land dat zich voor een vergelijking, waarbij Nederland niet de slechtste is, leent.
En nog steeds laag in risicoprofiel.. als je 83,5 was had je wel anders gepiept.. letterlijk..
@Gulliver | 04-05-21 | 15:43: sheepie
@El Rico Grande | 04-05-21 | 15:47:
Ga de cijfers even bekijken huilstruik.
Nederland doet het gewoon goed in alle lijstjes.
Alleen mensen die met alles mislukt zijn in het leven verwachten dat de overheid alles perfect doet.
@emwee | 04-05-21 | 15:53:
Ah een wappie die een buitenlands woordje heeft geleerd...
@Gulliver | 04-05-21 | 15:53: ga jij het aantal coronadoden per hoofd van de bevolking van Nederland eens vergelijken met de rest van de wereld. En ga daarna weer onzin plempen.
We lijken allemaal uit een eicel te komen. Niet veel "beter" dan een ei.
De lat ligt wel laag dan, in "de lijn met de beste EU landen". Gezien Nederland echt wel top is farmaceutisch en qua infrastructuur en transportroutes, zouden we ruimschoots aan de leiding moeten gaan.
Het domme van het verhaal en ook het tegenverhaal is dat prikken geen lange termijn oplossing is en het nog te zien is hoe dit permanente infrastructuur en cultuur gaat of kan worden. Dus nu goed of slecht hierin zijn is click bate denken.
waar woont die huilebalk eigenlijk? hier?
Ben Coates (1982) is getrouwd met een Nederlandse en woont sinds enkele jaren in Rotterdam. Hij werkt voor een NGO; daarvoor was hij politiek adviseur en speechschrijver. Coates publiceerde onder meer in The Guardian, The Financial Times en The Huffington Post.
@MK27 | 04-05-21 | 15:37: Ooooooooooooooh meneer is een domme import leftie, dat ie lekker z'n oorlogsbruid mee terug neemt naar land van herkomst.
Thierry prikt hier wel doorheen.
En met 'we' en 'our' doelt die Ben Coates op .. wie eigenlijk
Ik snap er geen reet van, maar binnenkort is het 1 juno en ben ik nog niet geprikt.
U bent toch niet mijn vriendin?
Die klaagt ook dat ze niet geprikt wordt.
@Toetsenbordcomplex | 04-05-21 | 15:42: koop een huis in Blerick en haar wens zal vervuld worden.
Fijn hoor, dat u er niets van heeft gevoeld, maar moet u ons daarmee lastigvallen?.
Vaccinerend verhaal, het prikkelt mij.
Kunnen we die ongeveer 8000 geinfecteerden per dag niet meetellen als gevaccineerd? Komen we nog hoger op de lijst.
In dit licht krijg ik toch wat bedenkingen bij de betrouwbaarheid van het tellen van stemmen.
No worries, die gaan ze voortaan ook schatten met een model van het RIVM. Komt goed!
Misschien moeten ze eens in kaart brengen hoeveel mensen het vaccin niet willen hebben. Dan kan je die aftrekken van het aantal wat nog gevaccineerd moet worden, dan zijn we eind mei klaar.
Volgens mij tellen ze het vaccin wat ze weggooien vanwege THT mee als gevaccineerd.
De nog niet gevaccineerden zou je kunnen zien als zwevende kiezers. Ze stemmen wel, niet, of op de VVD. Dat levert dan tussen de 0 en 33,33% gevaccineerden op.
Er wordt wel gezegd dat er drie grote problemen bestaan in the informatica:
1. Naamgeving
2. Tellen
;)
Maar serieus: Dit is wel heel knullig.
Eenvoudige taken zoals tellen moet je ook helemaal niet willen automatiseren. Het is vele malen goedkoper en betrouwbaarder om op elke prik-locatie een extra persoon in dienst te nemen die met potlood+kladblok gaat turven, en aan het eind van elke dag het totaal doorgeeft aan een opperturver.
@obominotie | 04-05-21 | 15:34:
-
Zoiets kunnen wij fijnmazig en tot op het formuliertje nauwkeurig bij de stembureau's. Waren wij ooit maar begonnen met het invoeren van vaccinatie op stembureau's, (EN: bij huisartsen) dan waren wij nu in ieder geval een stuk verder geweest met prikken.
Ambtenarenbaantjes.
van maandag 10:00 tot vrijdag 15:00
REAGEER OOK