Dit is Nederland, DIT IS NEDERLAND
Belangrijke geschiedenisles
Allemaal even deze prachtige animatievideo kijken mensen. Want zeer leerzaam. Weet u wanneer ze ook klimaatverandering hadden? Juist, 4000 (vierduizend) jaar geleden. Er reed toen helemaal niemand in SUV's, er waren geen stikstofboeren, kiloknallers en megastallen vol poepkoeien, en tóch veranderde het klimaat en steeg de zeespiegel. Alle oerbeestjes op Doggerland in de Noordzee verzopen en alle Ragnars Lodbrok konden niet meer naar Engeland wandelen. Schuld van die FDF-knakker in Swifterbant (foto). Toen kwamen de Romeinen, en die namen vier eeuwen mooi weer (daarom liepen ze in rokjes) mee en toen werd het tiefuskoud en ging iedereen weg uit Nederland, om in de 8ste eeuw weer terug te keren, en nieuwe dijkjes te bouwen voor de Algemeen Dagblad-column Regio en Randstad van geograaf Josse de Voogd, die anno 2021 het IJsselmeer pardoes in tweeën scheurt.
Social
Reaguursels
InloggenSchijnt dat ze die Arie Slob ooit in het IJsselmeer hebben gevonden, die is vanuit de 18e eeuw hier naar toe geteleporteerd.
"om in de 8ste eeuw weer terug te kere"
Fout.
De Romeinen hoorden hier niet. En die Franken met hun geïmporteerde christus-religie (echt waar, NLers geloofden vóór Karel de Grote niet in Jezus maar in Wodan en Donar en Freya enzo) waren de "tsunami" uit die tijden.
Dat NL tot de 8e eeuw geen inwoners kende, is niet waar. Juist in die tijd vormde zich een basis van onze volksgeest.
Tot de 8e eeuw heette Nederland Magna Frisia.
Een prachtige geschiedenis.
Die meer aandacht verdient.
Nederlanders die houden van onze NLse geschiedenis weten dat. De mensen die niets over Magna Frisia weten zijn (bijna altijd) niet-NLers.
4000 voor Christus of 4000 jaar geleden?
Voor Christus. Maar ik denk dat Pritt dat niet weet. Hij heeft denk ik nog nooit gehoord van Magna Frisia. Heeft nog nooit iets opgezocht over Doggerland.
Misschien denkt hij, net als alle Turken -zoals Yesim Candan of die Alptekin - in mijn stad dat we in NL rond de 6e eeuw (na christus) nog in berenvellen liepen en in grotten woonden.
@gaffelbaard | 10-02-21 | 09:01: ik had al zo'n vermoeden. Overigens is het grottenscenario mogelijk wel een toekomstige variant nadat al het waanstof dezer dagen zal zijn neergedwarreld.
Is dit "school TV" ? Ik herinner me precies diezelfde commentatorstem nu nog van bijna 50 jaar geleden. Dan werd er een enorm televisietoestel (formaat Amerikaanse koelkast) op een tafel met wieltjes de klas ingerold door een kromgebogen ouwe kerel die om onbekende redenen een lange witte apothekersjas droeg. Dan waren wij leerlingen helemaal blij, want we wisten : o yippie vandaag krijgen we school TV ! Een beetje infantiel, maar op zich een best interessante animatie dit.
Elke 10 minuten komt er een fabriek bij in China gefinancierd door koopzieke huisvrouwen. Dat zelfde kunstje flikken ze straks in Afrika en de Filippijnen. Dus er komt straks genoeg vervuiling in de atmosfeer om de zonnewarmte die het aardoppervlak bereikt te blokkeren. Probleem opgelost net als ons spaarpotje aan de energie transitie van Groen Linksaf.
Heel dat klimaat gelul is een natuurlijke cyclus.
In de modellen en het papierwerk waar mee ze naar de mensen zwaaien staat geen woord over de invloeden van de zon op het klimaat.
We zijn in een zonne-minimum beland een natuurlijke cyclus die zich elke 12.000 jaar herhaald. Dit greta thunberg klimaat gelul over het klimaat is door politici geregeld en wetenschappers werden en worden buiten de deur gehouden. Het is één grote fraude.
Er heeft ooit heel veel water in nederland gestaan, hoe komen er anders fossielen van zeedieren in de mergelgrotten in limburg?
Gelooft toch niemand.
Natuurlijk is de Randstad een planologisch concept, net als het zogenaamde Groene Hart.
Alles bedacht door de technocraten van de Rijks Planologische Dienst, die geloofden in maakbaarheid van de ruimte door planning en framing.
Trap er niet in, er is geen Randstad, er is geen Groen Hart. Het is verzonnen, bedacht, met de intentie het ook mentaal te creëren. Zodat u en ik erin gaan geloven. Ruimtelijke marketing door technocraten.
U slaat de spijker op z'n kop. We leven echt een door ons zelf gemaakte matrix.
Weerskarakteristieken zoals temperatuur worden pas vanaf ca. 1900-1910 bijgehouden. Uitspraken over klimaat van voor die tijd zijn gebaseerd op voorspellingen, rekenmodellen, aannames, folklore en veronderstellingen - niet op data.
Bizarre onzin.
Nog nooit van geologie gehoord? Alles wat je wilt weten uit het verleden zit in de bodem verborgen. Ook het klimaat. Tot miljoenen zelfs miljarden jaren geleden kan je analyseren.
En in data omzetten. Veel van school gespijbeld of niet zo goed opgelet?
@dijkbewaker | 10-02-21 | 00:58: Ach, geologie, archeologie -
je moet je niet zo zwaar opnemen. Doet de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed ook niet.
Zodra het jaar 4.000 v.C. in de animatie voorbij komt is het onmiskenbare geluid van een hamer te horen de een spijker of nagel in het hout slaat.
Dat nagels pas 600 jaar later voor het eerst voorkomen (in Egypte) mag toch niets afdoen aan de inhoud van de video?
Eigenlijk is Swifterband de echte hoofdstad van Nederland.
Dat is ook. De echte koning komt uit Swifterbant zijn naam is Jaap de Koning.
Mede vanwege de centrale ligging natuurlijk, hoewel ondertussen overschaduwd door de groei van metropool Dronten.
www.rtlnieuws.nl/editienl/artikel/521...
Jep, kun je Loppersum 3 trouwens ook via de Swifterband ontvangen? Luister er trouwens nooit meer naar.
Wanneer Diederik Samson met Timmerfrans het lukt om alle bossen van Europa om te duwen voor de veel te veel biomassacentrales die NL krijgt kun je er donder op zeggen dat wanneer je een hypotheek neemt op de CO2 dat een groot deel van Europa overstroomt. De lobby voor Fattenfal zag ik is belangrijker dan het klimaat zag ik vanavond bij POW.
Elke deskundige zegt: niet meer dan hooguit 10 centrales en zelfs dat is al teveel... en maar bouwen omdat het geld van de gemeenten er al in zit....
Mja, Dat klopt wel. Gezien het plaatje stammen ze allemaal af van week of schelpdieren daar in die randstad.
Dank
Dacht dat die wappies op het Museumplein Nederland waren. Dat zeggen ze zelf toch altijd? Wij zijn Nederland.
En dan de verpletterende ironie. Auto’s zijn nu zo schoon dat er te weinig luchtvervuiling is. Vieze lucht houdt zonlicht tegen en zorgt voor afkoeling. De aarde warmt inderdaad op door de auto. Omdat ‘ie te schoon is geworden. Koop dus geen Tesla.
Liep vorige weel langs een recycling centrum waar pallets vol afgedankte Tesla accus opgestapeld stonden. Omdat ze niet weten wat ze daar mee aan moeten, worden ze maar begraven. Al dat accuzuur gaat zo de bodem en het drinkwater in. Lekker, man.
Tsja, Nederland is altijd een zompige, natte, koude moerasdelta geweest.
"Zij lijken bij vloed op zeelieden en bij eb op schipbreukelingen''
schreef Plinius de Oudere 2000 jaar geleden al over de 'Nederlanders'. Wie wil daar nou wonen? Nou ja, in de loop der eeuwen hebben ''we'' al dat water leuk leren 'managen', en tegenwoordig wil de halve derde wereld graag hier wonen.
De Nederlander? Dat is 1 koekje bij de koffie.
Tijdens de Spaanse overheersing hadden de Spanjaarden ook een weinig hoge dunk van Nederlanders. "De spekken" zoals zij om hun voorliefde voor Iberische ham genoemd werden, vonden ons maar een stelletje ongeciviliseerde barbaren, ongeletterde, primitieve moerasbewoners ergens in een natte, koude uithoek van het Spaanse imperium. Die in vieze, half onder water staande hutjes woonden, rauwe vis vraten (bleh), met geprakte wortels en knolrapen. Die een raar taaltje spraken, en als ergste van alles : het ware Roomse geloof afwezen. En dan ook nog eens het lefhadden om bijdehand te doen over onafhankelijkheid. Een dergelijke direkte belediging aan het adres van de Spaanse kroon konden "de Spekken" niet over hun kant konden laten gaan, vandaar dat zij de ook in Spanje als ijzeren houwdegen bekend staande Hertog van Alva maar eens naar dat vieze verre oord stuurden om daar met harde hand de orde te herstellen en die Hollandse pummels eens een goed lesje te leren.
De eerste met een plan om het 0,1 graden warmer of kouder te maken.. wie?
Laat iemand een plan zien?
Wie gaat iets bedenken om de enige warmtebron, namelijk de ZON, minder fel te laten schijnen? Wie gaat het gesticht in omdat ie denkt de zon te beheersen?
Pomp genoeg rotzooi in de lucht en je blokkeert de zon. Een groep wetenschappers heeft ontdekt dat door de grote emissies van vervuiling, wolkenformaties zijn ontstaan die de algehele opwarming van de aarde heeft verminderd. Olie stoken, afvalverbranding het is dus allemaal goed tegen globalwarming. Ook een kernoorlog wereldwijd zou ons zo 7 a 8 graden kosten en in sommige gebieden wel 20 graden. Nucleaire winter. Kortom het is best gemakkelijk te doen dat afkoelen van de aarde.
@Gandalph | 09-02-21 | 22:06: mooi man. Jij ook goddelijke gaven. Wie is de volgende voor het gesticht? Wij doen he-le-maal niks tegen de zon. Nul. Ja rood worden.
@coronawappie | 09-02-21 | 22:33:
Volgens Bill Gates zouden we ook nooit meer dan 64k RAM nodig hebben in een PC en het internet zou helemaal niks worden.
@de rest van Nederland. Maak jullie geen zorgen. Nog enkele decennia en heel Nederland is Randstad. Alle boeren weg, minimaal 2 miljoen mensen er bij, minimaal 2 miljoen woningen er bij en hoppa wollah wajooo Randstad.
Maak je geen zorgen. Voordat het zover komt heeft de Randstad kennis leren maken met de riek van de rest van Nederland.
Doggerland is ook interessant, het zou Atlantis kunnen zijn.
Mooi filmpje redactie.
Woon zelf in een voormalige polder met een geschiedenis die 700 jaar terug gaat.
repository.tudelft.nl/islandora/objec...
Laat de Randstad mooi denken dat zij het centrum van Nederland vormt. Hebben wij er in de periferie geen last van!
Drie keer heel specifiek Schokland benoemen en drie keer een ander geologisch gebied aanwijzen... Leuke kleurtjes, verder wel een leuke spreekbeurt.
Ik kan me vaag nog een voorspelling herinneren van tientallen jaren terug dat in 2020 Nederland half onder watet zou staan als we toen niet meteen actie zouden ondernemen....blub blub....
Nou dan is die voorspelling uitgekomen, de ene helft van Nederland heeft een neerslagtekort en de andere helft heeft een neerslagoverschot over een heel jaar berekend.
Club van Rome?
er was een Bata , toen kwam er nog een. Een derde arriveerde . En toen waren er Batavieren
Ja fuck het klimaat of plug 't in je haard - kan mij het schelen.
Waar ik een inenting tegen wil, is Wopke Hoekstra.
En al die politieke puppetjes.
De mediatraining spat er vanaf:
Vraag over geloof en gevolgen (of eigenlijk wat om het even);
het antwoord word gewoon een formulering op een andere of helemaal geen vraag!
Zo rollen de steentjes, zo mag je dealen met het gelul van die gasten.
En ja, Wopke voorop.
Zonet bij M (kudtshow, ik trek dat eigenlijk niet, en max 3 min).
Kwestie grrristenen en pamfletten, verklaringen anti-homo etc.
Wopke: ja nee, ontkennen holocaust, die dingen zijn niet oké op scholen.
En heel mondjesmaat, na aandringen, komt het homogebeuren aan bod.
Ja nee, dan is het ook niet zo goed, hoe GEREFORMEERDEN daarover denken.
Val om, knak in tweeën Wobke.
Je run op het premierschap siert dit niet.
*oh my god, waarom uit ik dit nog - back to kippie cave*
Kalm kalm
Gelukkig hebben we nu het Klimaatverdrag van Parijs, waarmee we dit soort processen kunnen stoppen en het nu kunnen fixeren. Want het nu is het beste wat er is, dat is wetenschappelijk bewezen.
Ja hallo, ik leef toch nu? Oh nee sorry dat was 2018, ook ver terug
In de randstad wordt vooral geld opgemaakt en verder heel veel gedaan of het daar verdiend wordt door die zgn "financiële dienstverleners", je weet wel die lui die vooral door andere verdiende centjes weten af te troggelen waar ze dan weer mooie sier mee maken.
Is er nu wél of geen plek voor een oerbos?
Eerst de kapvergunning. Timber!
Die oerbossen zijn door GroenLinks allang in de bio-ovens gegooid.
Plek zat in de verbrandingsoven, oerbossen opstoken is Co2 neutraal, dus goed voor klimaat.
Tellen die drie aangeschuurde wilgen in de Oostvaardersplassen ook mee als oerbos?
En mammoeten, die hadden we ook. In plaats van Halsbandparkieten. Laten we weer wat mammoeten kweken en uitzetten. Alles voor diversiteit. Dan hoeven we ook niet meer naar Afrika voor een stoere safari.
Zit een wolharige naast me op de bank
Totdat die van de buren in jouw tuin schijt.
Met een beetje doorfokken op genetisch materiaal uit Siberië moet je een heel eind komen. Geldt trouwens ook voor dinosauriërs. Ik wil wel zo'n snoezige tyrannosaurus rex, voor bij het kinderbadje komende zomer.
Mag je die na 9uur ook uitlaten?
Grotten leeuwen waren hier ook, ook leuk om weer uit te zetten.
De Maaskrokodil is een andere kandidaat. Kan zich ook vestigen in ander zoet water, verwacht ik.
@SkepticalRealist | 09-02-21 | 22:45: Als we toch de natuur gaan 'herstellen' stel ik voor om de mosasaurus weer te fokken, en dan heel zuid Limburg tot en met de heuvels onder 20m water zetten. Is ook goed voor nieuwe aangroei van mergel.
Sowieso die hele Randstad terug geven aan de Noordzee..!!!
Hoezo?
@Diederik_Ezel | 09-02-21 | 19:48:
Daar komt alle narigheid vandaan en eten al het geld op dat iedereen aan belasting moet betalen..!!
En het is stom...
@Diederik_Ezel | 09-02-21 | 19:48: Sowieso.
@5gninja | 09-02-21 | 19:53:
www.vandale.nl/gratis-woordenboek/ned...
Succes..!!
@neonreclame | 09-02-21 | 19:49:
Ooit kwam er een welkome progressie vandaan, maar de zaak zit al een tijdje in z'n achteruit.
6000 jaar geleden hadden we alleen onze biologische klok. Lang leve vooruitgang.
Nu hebben we een avondklok.
Godver, kom er net gewoon achter dat het buiten stervenskoud is. Daar hoor je dan weer helemaal niemand over.
Ik vraag me af waar ze die Wiebe Wieling-look-a-like van de Elfstedentocht hebben opgeduikeld om die uitspraken te doen vandaag. Lachen. Straks beweren ze nog dat Biden de Amerikaanse verkiezingen heeft gewonnen.
De Randstad, daar wonen toch paupers?
En wappies
Nee, wel overmatig gesubsidieerden
@skoftig | 09-02-21 | 19:44: ik las: overmatig gesublimeerden.
Yep, pauper Present!
We werken hier voor jullie.
KrimpProvinCies, ken je die uitdrukking?
Iedereen wil in Utreg wonen, daarom is het hier onbetaalbaar.
Provincialen.
Ook Randdebielen.
Is er al een groepering opgestaan die excuses en herstelbetaling wil omdat hun voorouders schade geleden hebben door het graven van het Ijselmeer.
Je kan me lullen wat je wilt.
De wereld is om Utreg heen gebouwd, dat weet iedere mongool.
Utreg, het centrum vd wereld, de enige stad ter wereld waar de bovenwoning Bis heet.
Nummer 19 en 19 Bis.
En Vocking Wors.
En nou jij weer met je Amsterdamsche uitjes.
Wel waar wat je zegt.
Ik denk dat je best eens gelijk kan hebben. www.youtube.com/watch?v=HlzqLDmPrB0
De Zonnekoning is herboren. Leve onze koning!
Ik ben het nog nooit zo eens met een tegel geweest. Mijn stadsie -snik-
En het typische symbool van Utrecht. Dom.
Utrechtenaren hebben heaumeaux,
Mokummers daarentegen slaan dikke palen in de grond en bouwen daar hun huis op.
Overigens ben ik van mening dat Nederland weer een republiek moet worden;
qua historie dus.
Charmant kudtdorp, en ik kan het weten.
Ook in 020 zijn er bovenwoningen met de aanduiding Bis. Niks anders dan een aaduiding dat een enkele woning (niet huis) gesplitst is.
Uuuuu
@aflaatverkoper | 09-02-21 | 19:45:
Noem eens een adres in 020.
@Ruimedenker | 09-02-21 | 19:50: Damrak 23
@aflaatverkoper | 09-02-21 | 19:45:
Die woningen in Utrecht zijn niet gesplitst hoor. U bent verkeerd geïnformeerd.
@Glasgow Argus | 09-02-21 | 19:44:
Dank voor je sportieve feedback.
De Dom inderdaad.
Zichtbaar vanuit alle windstreken van het land.
Prachtig! Ik ben trots waddaggie wat.
@zuurtjeregen | 09-02-21 | 19:51:
Jij liegbeest!
@Ruimedenker | 09-02-21 | 19:54: oké ik beken.
Maar je vroeg ook om een adres
Heb een tijdje in Leidsche Rijn gewoond. Ik kon het als Twentse boer ontzettend goed vinden met Utrechtse aboriginals in o.a. Ondiep en de Vogelenbuurt. Via het werk kwam ik in contact met hen. Mijn wijf keek daar heel anders naar. Mijn wijf kreeg het iets te hoog in haar bol in ons veuls te dure herenhuis. Toen ben ik maar met een lekkere slet uit Overvecht weer naar Twente gegaan. Die keuze bevalt mij nog steeds prima.
@Ruimedenker | 09-02-21 | 19:50:
Mijn boekhouder had in de Kerkstraat een Bis-adres en ik ben het door de jaren heen meerdere malen in 020 tegengekomen. Aangaande specifieke adressen: die heb ik niet direct paraat, maar wel een actieve herinnering aan.
Volkskrant boodschap; we zijn allemaal migranten.
Wat leuk. Ik was degene die de 73e weergave op zijn naam heeft staan. En ik ben ook nog eens in 1973 geboren. En ik heb een opa die geen 73 is geworden. En in 7,3 dagen drink ik ook wel 73 bier. Ik weeg zelfs 73 kg als ik er van 75, 2 aftrek. 73 Is echt mijn getal.
En 7+3 is 10 maar je hebt ze niet alle 10 op een rijtje geloof ik.
1973? Ouwe zak. Ben je jarig op 7 maart?
En je piemel is 73 mm!
Hoe doe je dat? Zo veel bier drinken en maar 73 kilo wegen?
1973! Mijn eerste moord.
Leptob | 09-02-21 | 19:33
Laat reaguurder @steekmug het maar niet horen, want dan krijg je zeven voodoogoden er bovenop.
Als u er van die 75 maar twee aftrekt.
Waarom alleen die 2? Wanneer trekt u dan die andere 73 af?
Bent u vrouw, homoseksueel of slechts een beetje bi?
Draagt u tijdens het aftrekken wel een mondkapjes en hoe doet u dat met die 1,5meter?
Vragen,vragen
BMI van 73?
Die grap over het IQ zullen we dan maar achterwege laten he? :)
Met de auto over het IJsselmeer 1963 n.C.
Een Bauto met peddels?
@Ruimedenker | 09-02-21 | 19:39: nee een boreale met vleugels en totaal verwarde indruk.
Ze vertellen het wel heel stellig, die wetenschappers, zo van zus en zo zag Nederland eruit vijfduizend jaar geleden, met een beekje hier en een zandruggetje daar, maar ja, controleren kunnen we het niet. Er bestaan geen geschreven bronnen uit die tijd. Of landkaarten. Neee volgens mij komt er altijd een boel nattevingerwerk bij kijken, bij dit soort prehistorisch onderzoek.
Behalve dan dat Urk toen ook al de belangrijkste plaats van Nederland was.
Wel eens van bodemonderzoek gehoord?
@Bataafje | 09-02-21 | 19:33: bodemonderzoek? Nog nooit van gehoord. Zou je me daar eens wat meer over kunnen vertellen? Klinkt ongelooflijk interssant allemaal!
Beetje geduld graag. Bodemonderzoek is het onderwerp van het volgende topic
@opblaasschaap | 09-02-21 | 19:42 |
Bodemprocedure ken ik wel.
"you weren't there!"
Kleuterkletsvideo met te weinig grafische onderbouwing en beroerde mix van klets en z.g. ondersteunende geluiden.
Rijksdienst voor het cultureel erfgoed....
Die geluidjes.... volgens mij zit dat in al die nederlandse documentaires, daarom kan ik er ook niet naar kijken. Oh, plaatje van een huis, snel wat timmergeluiden eronder?! Arg!
Wel leuk om te horen dat er 8000 BC ook al "jagers en verzamelaars" waren. Daar wil ik het verder even bij laten.
Ook toen al Pokémon Go?
De eerste homo sapiens Europese jagers en verzamelaars hadden een donkere huidskleur en blauwe ogen.
@Binnenbaan | 09-02-21 | 19:48:
totdat er in 3748 BC dat beroemde moment was "Nee hoor, laat mijn dochter maar gewoon buiten spelen"
Alleen de aliens
@Binnenbaan | 09-02-21 | 19:48: En die evolueerden weer van 'Iranian' naar 'Aryan'.
Zo hé. Ineens voel ik me een stuk wijzer.
Ik betaal om naar betaalmuren doorverwezen te worden, keer maakt niet uit, maar iedere keer naar die typhus VK ook nog gaat wel een beetje ver.
Eensch en dan gelijk met de betaalmuur op het AD ook nog eens moeten lezen dat we de Britse variant een tik hebben uitgedeeld.
Ik hoor Rutte praten
En nu graag zo een animatie over een land in Noord Afrika of het Middenoosten.
Ik weet dat Limburg geen Nederland is. We zijn koloniaal bezet, maar dan niet overzees.
Wel Nederland maar geen Holland.
@van Oeffelen | 09-02-21 | 20:00: Ze hebben een gouverneur. Dus het is niet echt Nederland.
Maar goed, dat is 3 havo stof. Te moeilijk of te lang geleden zeker?
En reken maar dat alle bewoners toen ook viese witte rasjisten waren, Allemaal!!1!
Een boreale plaat?
4000 jaar voor Christus ging iedereen naar de hel, want nog geen Christus. Lekker gerechtvaardigd jezus! Neem er nog een.
Nederland is inderdaad gevormd bij de gratie van zeespiegelstijging, sinds het einde van de laatste ijstijd
Leuk, een rokende duiker op 3.02.
Ik zag het. Vond het ook al vreemd.
Een waterpijp had ik nog geloofwaardig gevonden.
Waarom doneer ik ook alweer niet aan GeenStijl? Wel, om veel redenen maar klimaatontkenning is er toch wel een van.
Het klimaat wordt toch niet ontkend?
Ik doneer niet omdat Xhamster ook gratis is. En dat is toch dezelfde doelgroep.
klimaat is zo veranderlijk als het weer. De illusie dat het klimaat voornamelijk verandert door menselijk ingrijpen is net iets kleiner dan de illusie dat we er nu iets aan kunnen veranderen. Lees erover in het boek van S. Kroonenberg.
www.bol.com/nl/f/de-menselijke-maat/9...
Wat bedoelt nu nu precies?
Dat het klimaat verandert zal sowieso niemand ontkennen dat gebeurt al miljoenen jaren. Dan zijn er nog mensen die geloven dat de rol van de mens hierin zeer beperkt is. Bedoelt u dat wellicht? Zo ja, Waar wordt dat op GS gepredikt?
Als u krenterig bent aangelegd kunt u dat hier ook gewoon zeggen. Neem ik u niet kwalijk.
Het klimaat bestaat, dat ontkent helemaal niemand.
Klimaat, klimaat. Wat valt daaraan te ontkennen? Je kunt uiteraard wel vraagtekens stellen bij de consensus, alleen al over de kwestie wat “klimaat” precies is.
Een hele andere vraag is of het stoppen van verandering van een principieel verandellijk systeem wel een hoed idee is.
Dit zijn onderwerpen die te belangrijk zijn om aan politici over te laten.
@Sinterbikske | 09-02-21 | 19:28: Het klimaat bestaat niet. Ontkracht, wijsneus!
@Glasgow Argus | 09-02-21 | 19:35:
Klimaat wordt altijd verward met milieu. Aan milieu kun je wat aan sleutelen (geboortebeperking!). Het klimaat niet.
@beldewouten | 09-02-21 | 19:36: Je hebt gelijk ook eigenlijk, zoals gewoonlijk.
@Sinterbikske | 09-02-21 | 20:02: Dankjewel. Jij ook.
Juist, het is natuurlijk beter te doneren aan instituties die je vertellen wat je al dacht.
Als ik heel eerlijk ben zou het me niet heel veel boeien als het weer onder zou lopen. Nederland lijkt het er toch niet meer echt te zijn.
4000 jaar klimaatverandering. Allemaal de schuld van de huidige generatie. Kom maar op met die reddende windmolens. Hahaah
hoe meer windmolens en zonnepanelen ik zie, hoe warmer de zomers worden. Al meer dan 10 jaar lang.
@small_town_dude | 09-02-21 | 19:25:
Ik ben hier al een aantal minuten over aan het denken en kom tot de slotsom dat het briljant is.
Het bedachte 'verdienmodel' moet en zal gerealiseerd worden.
De schoorsteen moet roken.
Leuke documentatie voor de toekomstige bewoners van dit deltagebied.
Hopelijk kunnen ze deze uitleg over 100 jaar nog verstaan want taal evolueert sneller dan klimaatopwarming of zeespiegelstijging.
wollah, witte bitch kopen, nigga?
@skoftig | 09-02-21 | 19:21: Terry is skoftig?
Geenstijl, the National Geographic 2.0. Baikal Meer, NL 4000 jaar geleden. Best interessant hoor, maar hoort dit wel bij de doelgroep?
En twee keer Terry-bash plus twee keer de Kojona. Een vleugje Trump en een snufje Rutte. En straks het stamcafe.
@Glasgow Argus | 09-02-21 | 19:11:
en topics over graatmagere wijven.
Ja, meer wetenschap op GS. Ik ben voor.
@SterF... | 09-02-21 | 19:22: Is wel erg ingewikkelde materie voor de panelen hoor.
Vraag blijft wat de doelgroep dan wel is. Ongefundeerd enNodeloos kwetsend is het indiener geval niet
@beldewouten | 09-02-21 | 19:24:
Huh..??
@zuurtjeregen | 09-02-21 | 19:31: Het deed mij wel pijn anders.
@neonreclame | 09-02-21 | 19:39: Precies!
@beldewouten | 09-02-21 | 19:41:
Zo makkelijk babbelen met jou...
@neonreclame | 09-02-21 | 19:42: We zitten op 1 lijn. Niet tegen Tjerrie zeggen.
@beldewouten | 09-02-21 | 19:49:
Hij zou me bellen..!!
Ik vin wel leuk
Als je het Baikalmeer zou willen dempen met Nederland dan moet je Nederland tot ongeveer een halve meter diep afgraven.
@neonreclame | 09-02-21 | 19:51: Als hij vanavond niet heeft gebeld, trek ik een lijn, neon.
Geen idee wat die doelgroep zou moeten zijn (nuchter volk met een enkele trol, denk ik), maar ik was er wel blij mee dat GS eindelijk weer dit soort artikelen plaatste. Het was een beetje karig de laatste tijd.
Wat is er mis mee? Prikkelt de nieuwsgierigheid. Liever dit dan vullis over shownieuws.
REAGEER OOK