Slachtoffers doen aangifte tegen Belastingboeven
Zoals dat hoort in een rechtsstaat
Twintig slachtoffers in de toeslagenaffaire hebben aangifte gedaan tegen Eric W., Tamara van A., Wopke H., Menno S. en Lodewijk A. De vijf worden ervan beschuldigd strafrechtelijk verwijtbaar te hebben gehandeld, omdat zij niet hebben voorkomen dat de Belastingdienst zich schuldig maakte aan knevelarij en beroepsmatige discriminatie. Er is dan weer geen aangifte gedaan tegen Mark R., die leiding geeft aan het kartel waar de vijf verdachten deel van uitmaken. Omdat het om bewindslieden gaat is de aangifte gedaan bij de Hoge Raad in plaats van bij het OM. En dat is maar goed ook.
Reaguursels
InloggenDDoofpot is open
Alsof er dan een ander resultaat uitkomt bij de RvS dan bij het OM bij een aangifte? Dacht het niet?
Ik ben geen partij in dezen maar elke Gofundme die Eric Wiebes achter de tralies krijgt, kan op een riante bijdrage rekenen.
Prima dat er aangifte is gedaan, maar de uitkomst staat al vast. Justitie is kapotstuk in Nederland.
Ze vergeten aangifte te doen tegen Gerrit Zalm. Hij introduceerde de omgekeerde bewijslast, en plaatste zo de belastingdienst boven de wet.
Gaat geseponeerd worden; de staat naait de burger, de burger corrigeert de staat niet.
Het zal mij niet verbazen dat Rutte voor begane misdaden van hem, kabinetsleden en ambtenaren gratie aanvraagt bij de Koning en/of het zichzelf schenkt. Het OM ziet nu al geen redenen tot vervolging. Dan breekt natuurlijk wel de pleuris uit, want wachten op een (eventuele) Art. 12 procedure duurt minstens 3 jaar. Grote veranderingen gaan echter nooit geleidelijk leert ons de geschiedenis.
We hebben 2 criminelen organisaties in het land Rutte en consorten en het koningshuis in elke rechtstaat is dit verboden en moeten dus opgesloten worden ,
Is het sinds Gladde Mark dat het kabinet/ de regering er niet is voor de kiezers? Of speelt dit al langer?
Al eventjes. In 1966 is D66 opgericht om een brug te slaan tussen politiek en de burger. Is niet helemaal gelukt maar goed, intentie was er.
De uitkomst zal zijn dat Nederland een halvezolen apenland is en dat de betrokken bewindslieden weliswaar fout wqaren maar niets te verwijten vallen. Ik kan het weten want ik ben op leeftijd en heb het allemaal al voorbij zien komen. Er was ooit eens ene Hansje Wiegel die nog z'n bek durfde opentrekken tegen dat gespuis, maar dat heeft nooit iets geholpen. Het is een regentenkliek die de hand boven het hoofd van Lodewijk A. houdt. Vanaf dat internet kwam zat ik erop en ik heb genoten.
Voorgedrukte aangifteformulieren, op te halen bij burgemeester Bruls. Die kan er wel wat mee.
Meteen doorpakken en het kabinet als criminele organisatie verbieden
Dus moeten ze zichzelf verbieden.
Hebben ze de schade aan die huizen in Groningen al vergoed trouwens?
Zal je net zien dat ze daar nog moeilijk over aan het doen zijn, terwijl de tientallen miljarden nu maandelijks over de balk worden gesmeten i.v.m. een verkoudheidje.
Sorry ... het was geen gewoon griepje. Complete economie afhankelijk van blijvende staatssteun.
Allerlei figuren wilden ook hun achterstallig onderhoud mee vergoed krijgen, dat zorgt voor vertraging.
@Watching the Wheels | 12-01-21 | 15:58:
Minder faillisementen dan normaal. Dat is geen goed teken. Slecht uitgevoerde staatsteun met andermans geld. Ten dode opgeschreven rommel in leven gehouden.
Wiebes: "Tussen ongeveer 2005 en 2020 hebben we niet gezien wat hier gebeurde." Zo'n kind uit de kinderopvang +15 jaar is gelukkig nu stemgerechtigd, dus die kan op Asscher of Rutte of Wiebes stemmen.
Politici, en met name kartelpolitici zijn nu eenmaal een slag betere moreel hoogstaande mensen, betermensen zeg maar, en het is daarom terecht dat zij boven de wet staan.
Helaas is er geen zeis die die rottige koppen boven het maaiveld der wet wegmaait....
Sluit rutte op.
Terugblikkend was Menno Snel best wel erg snel.
Mochten er meerdere bewindslieden veroordeeld worden voor een misdrijf dan ligt de weg open naar 'vormen van een criminele organisatie' en 'leidinggeven aan een criminele organisatie' en in dat laatste geval is Mark R. Wel de klos.
Nu zal die hele veroordeling wel weer enorm met de deksel der doofpotterigheid bedekt worden maar het zou fijn zijn als een rechter in ieder geval zou uitspreken in hoeverre de betrokkenen iets te verwijten valt. En daar in zeker mate een consequentie aan verbind.
Al is het maar een aantekening in het dossier zodat het nagenoeg onmogelijk wordt een positieve VOG te krijgen.
Die kan driekwart van het VVD gajes niet overleggen, dus dat wordt ook geen probleem
Goed, de druk wordt flink opgevoerd. Kun je nog lijsttrekker zijn wanneer er een aangifte tegen je loopt, Assher PVDA, Hoekstra CDA? Kun je nog lijsttrekker en MP zijn als er aangifte loopt tegen drie van je ministers en oud vicepremier uit je vorige kabinet?
Vanavond mooi rijtje: persconferentie uitbreiding maatregelen, vervolgens op het journaal de aangifte en aansluitend de ministerraad.
Ik zou zeggen dat je dan prima lijsttrekker kan zijn. Dan kan je nog proberen om het OM opdrachten te geven en het OM opdracht geven om Wilders te vervolgen voor iets. Asscher, Hoekstra en Rutte zullen elkaar steunen. Aan CU en D66 zal nog wat wisselgeld gegeven worden.
Wiebes: kijk daar, een vogel!
nos.nl/artikel/2364048-wiebes-niet-sp...
Wiebes: "We moeten zorgen dat dit niet nog een keer gebeurt." Mooi toch ... ze zijn bang dat het in die 2 maanden nog een keer gebeurt, lol!
Ik denk dat ze eerder bang zijn voor de cel en het stukje zeep.
@Watching the Wheels | 12-01-21 | 15:27: De beste manier om te zorgen dat het niet nog een keer gebeurt is alle schuldigen als eerste uit hun functie trappen en ze daarna een cel in te gooien voor hun misdaden. Het is van de zotte dat de daders nu om het hardst roepen dat ZIJ degenen zijn die het probleem op moeten lossen.
@B.Chamel | 12-01-21 | 15:39: Help mij 's... Dat stukje zeep he, ik heb dat nooit begrepen, Is dat om je arie mee in te zepen zodat ie glad wordt?
Rutte heeft zelf al gezegd dat opstappen geen zin zou hebben, omdat nu opstappen alleen maar symbolisch zou zijn? www.bnr.nl/player/audio/10176458/1043...
Ik neem genoegen met symbolisch opstappen. Beter iets dan niets...
Getroffenen even gauw wat centen toeschuiven is zeker niet symbolisch.
Rutte is als enige heel blij met Corona!
@Dr. Blechtrummel | 12-01-21 | 15:39: Uw belastinggeld. Daarmee probeert hij verwoeste levens, verwoeste huwelijken, uithuiszettingen, faillissementen en zelfmoorden af te kopen. Die man kent geen fatsoen.
@El Rico Grande | 12-01-21 | 15:51: Die belastingcenten heb ik in het verleden al opgehoest. Het is alleen niet op de goede plek terecht gekomen. Als je het heeeel ver doortrekt zou je het kunnen zien als diefstal.
En Kingpin Mark R.? Die lacht zich naar Brussel ofzo?
Hier gaan geen koppen rollen, hier worden geen persoonlijke conclusie getrokken en/of iets van ballen danwel ruggengraat getoond. Men wast de handen (collectief) in onschuld, "aftreden is nu niet opportuun", "ik wil de kans aangrijpen om het systeem te verbeteren (dixit Asscher) maar vooral: het pluche zit zo lekker en de bui waait vast wel weer over. En ergens snap ik de ministeriële hotemetoten ook wel. Het hele systeem (van minister tot en met departementale Tjolk Hekking-adepten) is ruftend rot, dient voornamelijk zichzelf en weet gewoon dat het hele circus straks, als de rust is wedergekeerd, weer overgaat tot de orde van de dag. De enquête, de kamervraagjes, de moties, de verontwaardiging aan de praattafels, het is allemaal puur voor de buhne. De overheid is simpelweg niet in staat voor maatwerkmaatregelen bij toeslagen/uitkeringen. Polen/Bulgaren-fraude met uitkeringen (met Asscher op SZW) leverde nauwelijks een aanpak op, vermeende fraude met kinderopvangtoeslag en de overheid gaat massaal langdurig apeschijt (inclusief de rechtspraak !) richtin 25k ouders. Bottom line: hier gaat niets veranderen, hier wordt niets structureel verbeterd/aangepakt, hier komen niet politieke ausputzers op de diverse departementen, het zijn en blijven straks weer dezelfde pipo's - direct of indirect - onderdeel van dezelfde krakende machinerie. Waarbij men lieden als Omtzigt het liefst passief/actief kaltstellt, het systeem is immers niet gebaat bij teveel deining.
Wat hierdoor wellicht gaat gebeuren is dat deze personen dermate negatief in het nieuws komen dat sommige kiezers bij de partijen weglopen en kiezen voor een splinter/1 issue partij met als gevolg dat er een kabinet gevormd moet gaan worden met nog meer partijen dan dat nu al het geval is.
Gevolg, meer ontevreden kiezers en een nog wankeler land.
Ik denk dat de partij die aangeeft dat wat is gebeurd vreselijk is, daarvoor de 'dader' bestraft door deze te royeren omdat het anders niet uit te leggen is aan de burger, de zetels behoudt of kan laten groeien.
Krampachtig vasthouden aan iemand die duidelijk fout zit zorgt alleen maar dat het beeld, dat de overheid niets met de burger opheeft, versterkt wordt en wwekt alleen maar meer ongenoegen bij de burger.
Het is de kiezer die er elke keer weer intrapt. Dat Toeslagensysteem is in wezen een sigaar uit eigen doos. Eerst betaalt Jan Lul 37% Inkomstenbelasting En dan krijgt ie wat ie heeft afgedragen via een gecompliceerd en fraudegevoelig systeem weer terug. In de vorm van Zorgtoeslag , Huurtoeslag, Kinderopvangtoeslag. Maar ook kinderbijslag via de SVB.
Stop met rondpompen van belastinggeld. Maak mensen verantwoordelijk voor hun eigen keuzes. Een kind, geen kind, vijf kinderen, moeder wel/niet werken. Lekker allemaal zelf regelen
@Johanvb | 12-01-21 | 15:24: Leuk wat je voorstelt maar het is precies datgene wat dus gewoon niet gaat gebeuren. Want zo rolt overheidsland nl. gewoonweg niet. Misschien dat een deel van de kiezers "wegloopt" maar ook dat zal weinig uithalen. De verkiezingsuitslag is lang niet meer bepalend (er zijn zelfs voorbeelden van verkiezingswinnars die desondanks niet in een regering/gemeenteraad zitting konden nemen). De kiezers mag even een hokje rondleiden maar daarna zijn het uiteindelijk weer dezelfde partijen met de usual suspects die in een langdurige kongsi de wensen/eisen met elkaar uitruilen. De hoofdrolspelers in dit kneveldossier zien we straks in een andere (of dezelfde) rol weer terug. Op de betreffende departementen verschuift er gieren daar een poppetje maar bottomline: "glas, plas, was". En ongetwijfeld zit een volgende affaire er al weer aan te komen.
@theo-is-dood | 12-01-21 | 16:03: "Mensen verantwoordelijk voor hun eigen keuzes". Was het maar zo'n feest. Iedere beroepsproleet met een grote muil die zich bij het loket aanmeld, wordt door een hele "zorg voor de zwakkere in de samenleving"-industrie van alle kanten gepamperd en waar mogelijk ontzorgd. Hoeveel belastingpoet is er in de afgelopen decennia al niet fijndeugend weggepist richting krachtwijken en kansenparels ? Jankmuilen loont in Nederland, dat bekritiseren is guurrechts.
@theo-is-dood | 12-01-21 | 16:03:
De hele socialistische staat is een sigaar uit eigen doos als je geluk hebt. Voor velen is het toch echt een sigaar uit andermans doos. Gratis geld.
Lodewijk Asscher staat ook in het lijstje.... haha daar geniet ik van. Deze druif heeft in z’n hele carrière werkelijk nog niets tot stand gebracht en heeft ons bakken met belastinggeld gekost. Nu probeert hij “onder de radar” te blijven en hoopt dat “de leden” zijn lot (in zijn voordeel) gaan beslissen. PvdA leden die hem blijven steunen zijn ook gewoon af net als de hele PvdA als hij lijsttrekker mag blijven. Zo simpel is het.
Vergeet non-valeur Wiebes niet. En Asscher treft in ieder geval weinig blaam, aldus het PvdA fossiel Felix Rottenberg.
@Grijskijkert | 12-01-21 | 14:39: Asscher is een hoofddader
@Grijskijkert | 12-01-21 | 14:39: zoek eens op wat Project 1012 heeft gekost. Aan gemeenschapsgeld. In Amsterdam
@van Oeffelen | 12-01-21 | 16:01: Rutte is dat. Onder zijn leiding kon dit gebeuren. Wanneer je taken delegeert aan je vazallen ontslaat je dat niet van je eindverantwoording.
Ik wil niet zeuren hoor, maar je kunt geen aangifte doen bij de Hoge Raad.
Ze zullen wel aangifte gedaan hebben bij de PG. De baas van het OM.
Ik wil wel zeuren. Baas van het OM is de minister. PG en hoge raad vallen niet onder het OM en verantwoordelijkheid van de minister. Je hebt gelijk dat de aangifte bij de PG gedaan wordt.
@Dr. Blechtrummel | 12-01-21 | 16:49: Dan zit je er ook naast, dit is in de Grondwet geregeld; Hoge Raad
@P. Breidel | 12-01-21 | 16:50: Leg uit of doe een link. Ben altijd bereid bij te leren en fouten toe te geven.
@Dr. Blechtrummel | 12-01-21 | 16:49: College van PGs is onderdeel van het OM. De voorzitter is in hierarchie de hoogste functionaris van het OM. De minister V&J is politiek verantwoordelijk voor het OM. De aangifte is echter gedaan bij de PG werkzaam voor het parket van de Hoge Raad. Wat ik niet wist: Dit parket staat los van het OM en deze PG is benoemd voor het leven. Er is dus wel degelijk aangifte gedaan bij de Hoge Raad en niet bij het OM.
@Henk5 | 12-01-21 | 17:04: Ik was niet volledig. Aangifte wordt gericht aan de PG van het parket, die is staat van het OM en dus de minister. Zou anders ook wel een beetje raar zijn: het openbare ministerie die een (x) bewindspersoon moet gaan vervolgen.
Ik mis de bendeleider Mark R. in het rijtje.
Hij is een soort Teflon Don.
Mocht het zover komen zal de minister van justitie de 'gevoelen' peilen bij de MP, bij Rutte dus, als hij nog MP is dan. Zou de doodsteek zijn wanneer hij afkeurend t.o.v. vervolging zou zijn.
M.a.w. het komt uiteindelijk op zijn bordje terecht.
De overheid is een criminele organisatie.
Nu ook aangifte tegen die hoge ambtenaren die het OM niet vervolgen wil. In ieder gevalis dit een prima actie!
'De aangifte is gedaan bij de Hoge Raad'
Dat is de juiste weg.
Vanouds bevat de Grondwet (artikel 119) een bepaling dat hoge ambtsdragers (bewindspersonen of leden van het parlement) voor door hen begane ambtsmisdrijven worden berecht door een bijzonder forum.
Als bijzonder forum is aangewezen de Hoge Raad, die dan recht doet met tien leden. De Hoge Raad doet uitspraak in eerste en laatste instantie, dat wil zeggen dat er tegen de uitspraak van de Hoge Raad geen hoger beroep of beroep in cassatie kan worden ingesteld.
www.hogeraad.nl/over-ons/bijzondere-t...
Ook in de Hoge Raad is het gehalte D66 HOOG....
Die aangiftes gaan nog wat worden: De landsadvocaat moet alle zeilen bijzetten, maar zal er ook goed aan verdienen. De grote vraag is, hoe eerlijk gaat het proces verlopen? Geen leugens in dit proces mag ik hopen, geen stukken die veilig in de kluis blijven mag ik hopen.
www.rtlnieuws.nl/columns/column/48592...
www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/art...
www.trouw.nl/nieuws/fiscus-frustreert...
en dit is natuurlijk een klassieker inmiddels:
www.geenstijl.nl/1708211/rtl_nieuws/
De politiek in het geheel zijn een stel geldverslaafden geworden. Het hele sociale systeem van verdeel en heers is compleet uit de klauwen gelopen en niet meer beheersbaar. Daarbij komt nu dat de overheid een soort totale controle wil uitvoeren op het volk door verantwoording af te schuiven op hen. Zelf innen en brandschoon blijven, het volk met het probleem opzadelen. Het is een compleet Marxistisch beleid wat er gevoerd wordt. Kan ook niet anders, de polonaise van gratis geld uitdelen aan allerlei partijen die helemaal niet deelnemen als toevoeging van belastingopbrengsten loopt de spuigaten uit. Mijn idee: een volledige reset van het belastingsysteem en stoppen met gratis geld uitdelen aan partijen die nimmer deel zullen nemen aan de vooruitgang van Nederland.
Bij verdachte Geert wordt altijd zijn partij genoemd dus:
Eric W. - VVD
Tamara van A. - VVD
Wobke H. - CDA
Menno S. - D66
Lodewijk A. - PVDA
Kuif is stil vandaag he?
@Torwart | 12-01-21 | 14:14: Kuif trekt enkel z'n fuik open wanneer 'wij van de VVD' niet onder vuur liggen. Dit laaste vrij naar Kuif, de buikspreker van de heer M.R.
@Torwart | 12-01-21 | 14:14:
Misschien ook aangehouden wegens lid criminele organisatie?
www.nieuwnieuws.nl/5151541/nederlande...
Stel nou he...
Dat bepaalde bevolkingsgroepen meer verzekeringsfraude plegen dan andere....
En die worden aangepakt...
Dan is dat natuurlijk razzieeee
Dus staan we het lekker toe en stijgen de premies.
Bij de toeslagen zijn er geen premies. Die worden betaald met belastinggeld.
En daar zijn mensen ook goed mee qua fraude.
En wordt dat aangepakt...
Waar gehakt wordt vallen spaanders.
Het merendeel van de mensen die betreffende toeslagen ontvingen zijn niet aangemerkt als fraudeur.
Nogmaals: 94% is niet bewezen fraudeur.... Dus voor 50 vechtende hooligans mogen de 50.000 welwillende supporters ook niet meer naar binnen? Zoiets?
@Torwart | 12-01-21 | 14:17: 94% Is naar huidige maatstaven geen fraudeur.
@Torwart | 12-01-21 | 14:17: Oh en trouwens, vervang hooligans door corona in dat vergelijk.
@Torwart | 12-01-21 | 14:17: Je kan het ook anders zien: 5 miljoen mensen vangen toeslagen, een paar duizend zijn aangewezen als fraudeur. Een deel daarvan ontrecht. Waar gehakt worden vallen inderdaad spaanders
@Drek van Dilderen | 12-01-21 | 14:26:
Het mooie is dat je als gevolg van deze ellende je huis kwijtraakt je ook nog aan de daklozenopvang toegewezen wordt (want geen sociale huurwoningen meer beschikbaar). 94% van de 25K gezinnen onterecht in deze malaise gestort. Noem dat maar spaanders.
@Joffri | 12-01-21 | 14:45: Nee. U gaat mee in het media circus rond het handvol gezinnen dat steeds op TV en bij alle talkshows zit. Dat groepje is inderdaad genaaid en niet voor een paar duizend euro maar tienduizenden euro's. Die mensen moeten vorstelijk vergoed worden.
Het overgrote deel van die 20- 25k gezinnen die steeds genoemd worden heeft echter alleen wat financieel ongemak, heeft helemaal geen huis moeten verkopen, heeft geen bedrijf dat failliet is gegaan, zou sowieso geen relatie meer hebben etc en wordt nu totaal overgecompenseerd met 30k aan gratis geld.
@Drek van Dilderen | 12-01-21 | 15:35: Dit. Precies dit. Maar de pathologische haat voor de belastingdienst heeft voorrang. Voeg daarbij de rotsvaste overtuiging dat "de overheid" er slechts op uit is om onschuldige mensen kapot te maken, en het paranoïde plaatje is compleet.
OT:
Het Brexit-getreiter is begonnen: vrachtwagenchauffeurs worden hun zelfgesmeerde boterhammen met ham afgepakt door de douane want je mag geen vlees importeren.
Te erg voor woorden dit EU-gedrag.
Terecht. Regels. Handhaven. Kan men in NL wat van leren.
wie zegt jou dat ze die bammetjes niet gewoon mee hebben voor de verkoop? Het is gewoon het begin van de grote boterhammensmokkel.
die boemerang gaan ze nog dik in hun eigen smoelwerk terug krijgen vroeg of laat.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 14:10: Je hebt het verhaal niet gelezen he?
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 14:10:
Dit is in NL en het is te belachelijk voor woorden.
Een beetje chauffeurs hun lunch afpakken.
Micromanagement pesterijen terwijl get gaat om voedselveiligheid op macro niveau. Regels zijn bedoeld om te voorkomen dat vlees dat niet aan EU regels voldoet op de markt komt. Alsof zo'n belegde boterham ergens in een supermarktschap komt te liggen.
@Torwart | 12-01-21 | 14:17: Klopt. Ik lees niks. Tendentieus, ongefundeerd en (nodeloos) kwetsend.
Welke idioot neemt er dan ook vlees mee. Op brood nog wel.
Elke week 500 stuks binnenhalen, dat dan weer wel; een boterham niet. Bah.
@normanius | 12-01-21 | 14:17:
Dit dus. En het zal wel in opdracht van Brussel zijn.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 14:10: Terecht? Mafkees.
Ham?? Dat is toch haram? Geen wonder dat de “Fransen” ham bestrijden.
Alleen de PVV is nog schoon en zou daarom alle kamerzetels moeten krijgen.
Ironisch genoeg heeft het zijn voordelen om geen overheidsfunctie te krijgen vanwege de politieke keuze.
We maken Graus minister van Zielige Dieren.
Had u het verkiezingsprogramma al bekeken ?
In het gevang ermee! Net zoals gebeurde met de IJslandse bankiers.
Zou de baas van de belastingdienst een 1% patch op zijn jasje dragen? Nou oude, gewoon de schuld geven aan de Sergeant of Arms. Leuker kan ik het niet maken.
Ik heb wel een 3% patch in de aanbieding, maar die komt uit de USA.
Vragenuurtje in 3-2-1 minuten.
Heel benieuwd ditmaal.
debatdirect.tweedekamer.nl/2021-01-12...
En een glas, en een plas, en een was. En dat voor 6000,- Euri's p.m. Het kost wat, maaaaarrr dan heb je ook niks.
... laat maar.
Openen/sluiten2021Z00384 Mondelinge vragen d.d. 12 januari 2021 - J.M. Paternotte, Tweede Kamerlid Beelden van de Griekse marine die vluchtelingen terug sleept naar zee (Nos.nl, 26 december 2020)
Openen/sluiten2021Z00386 Mondelinge vragen d.d. 12 januari 2021 - L. van Raan, Tweede Kamerlid De uitfasering van houtige biogrondstoffen voor warmtetoepassingen (Pbl.nl, 18 december 2020)
Openen/sluiten2021Z00387 Mondelinge vragen d.d. 12 januari 2021 - J.H. Terpstra, Tweede Kamerlid Grote steden die nog altijd wachten op woonbeleid (Nrc.nl, 12 januari 2020)
Niks rechtszaak. Die gladjanussen en die 'echte' fraudeurs, moeten ze "for once and for all" met pek en veren het land uit trappen, met Rutte voorop. En nooit meer terug.
Ha ha ha ha ha...
Rutte: "We gaan heel goed nadenken over de vraag of we moeten aftreden."
Rutte: "We hebben nu zo lang nagedacht dat aftreden geen zin meer heeft."
twitter.com/tonfvandijk/status/134873...
Eigenrichting bij een falend rechtsysteem vind ik in deze kwestie wel ethisch verantwoord.
Prima, maar dan ook de mega-fraudeurs bij de lurven pakken. Door deze criminelen kwamen de "gedupeerden" immers in deze situatie terecht. De belastingdienst moest ineens als waakhond van al decennialang vrij toegankelijke geldstromen optreden, en uit pure frustratie hapte naar iedereen die op hun terrein kwam. Niet goed, wel begrijpelijk. De overheid is de hoofdschuldige, maar de fraudeurs zouden ook niet vrijuit moeten gaan.
En van wie kwam het beleid dan? 94% is niet bewezen dus onschuldig....
@Torwart | 12-01-21 | 13:59: En wie heeft hierop gestemd ?
@serieusgenomen | 12-01-21 | 14:01: Nou ik zeker niet. Maar van links tot rechts, allemaal zijn ze verslaafd aan macht en geld. En macht doet gekke dingen met mensen, zeker met kamerleden en ambtenaren. Dus er gaat niets veranderen met andere partijen.
@ Wiebenick
U heeft duidelijk de grondbeginselen van democratie en rechtsstaat niet begrepen.
Fraude bestrijden? Natuurlijk. Fraude voorkomen zou nog beter zijn.
Maar hier werden, zonder enige vorm van bewijs, mensen beschuldigd gekneveld en afgeperst. Niet door een motorclub, niet door maffia maar door onze eigen overheid. Overheid aangestuurd door de politiek. Het was beleid om het zo te doen. Jarenlang, jarenlang!
Diezelfde overheid gaf geen openheid van zaken als de beschuldigden om informatie vroegen wat zij nu precies fout hadden gedaan. Jarenlang. En als er info kwam was het meeste weggelakt. Jarenlang. Dossiers raakten ''kwijt''. Als de beschuldigden zelf met ontlastende informatie kwamen werd dit niet in behandeling genomen of het raakte zoek. Jarenlang.
Als onze eigen overheid/politiek de grondbeginselen van de rechtsstaat al met voeten treedt dan is dit een directe aanval op diezelfde rechtsstaat. En ja, als diezelfde rechtsstaat overeind moet blijven (graag wat mij betreft) dan moeten de overtreders verantwoording afleggen voor een rechter.
Over 50 jaar leren onze (klein)kinderen op school: er was ooit een heksenjacht, een Spaanse inquisitie maar de toeslagenaffaire spande de kroon.
@Toeja | 12-01-21 | 14:14: "Over 50 jaar leren onze (klein)kinderen op school: er was ooit een heksenjacht, een Spaanse inquisitie maar de toeslagenaffaire spande de kroon. "
Over 50 jaar leert men de koran uit het hoofd in de lokale madrassa.
@Toeja | 12-01-21 | 14:14: Erg veel grote woorden en hoog oplaaiende emoties. Daar komt meestal niet veel goeds van.
Het werd verdomme tijd. Is er al een donatieplek voor de kosten?
Mooi dat er klaarblijkelijk toch 20 "slachtoffers" waren die de Nederlandse taal; voldoende beheersen om aangifte te kunnen doen. De overige 99% van de "slachtoffers" zag er uit of ze dringend een tolk nodig hebben. En dan bedoel ik niet Irma.
Jij durft,maar zo is het wel.
En toch, ondanks dat ze de taal niet machtig zijn, die overige 99%, weten ze hun weg in de bureaucratische mallemolen die we de zorgstaat noemen over het algemeen uitstekend te vinden. Maar dat kan natuurlijk ook komen omdat ze in uitkeringenland hun cliënten graag in cliënts eigen taal tegemoet komen.
En de "ren je rot show" gaat gewoon door, ook zonder negatieve test.....
www.rijksoverheid.nl/documenten/publi...
Nou daar gaat je Twitter account, maar gelijk heb je
Wellicht een mooi moment om dat hele toeslagenstelsel de prullenbak in te lazeren en mensen zelf weer verantwoordelijk te maken voor hun keuzes en tegelijkertijd schoon schip te maken bij woningstichtingen en zorgverzekeraars.
Dat moet de winst van dit verhaal gaan worden.
Mag dan het verdienmodel van de jeugdzorg ook even op de schop?
Dit klinkt voor mij als het vrijpleiten voor de zittende macht....
Rechterlijke macht steunt altijd de staat.
De grote ontkenner vond ik die sukkel van Felix Rottenberg die zijn vriendje van de pvda verdedigde op een hotaine manier.
Aangifte bij de Hoge Raad lijkt mij gedoemd te mislukken.
Voor ambtsmisdrijven ligt het initiatief exclusief in handen van de regering en de Tweede Kamer: alleen zij kunnen besluiten om tot vervolging over te gaan.
Ik zie Omtzigt en Leijten niet in staat om de Tweede Kamer zover te krijgen en de regering gaat dat zeker niet over zichzelf afroepen.
"en de regering gaat dat zeker niet over zichzelf afroepen" ? Dat hadden ze toch al gedaan ?
Nou, dat kon nog wel eens een wending nemen...
@serieusgenomen | 12-01-21 | 13:45: De Regering gaat geen aangifte wegens ambtsmisdrijven tegen zichzelf doen,
Aangifte kan direct bij de pg gedaan worden toch? Deze informeert dan de minister van justitie die vervolgens de pg in samenwerking met het OM de opdracht kan geven een onderzoek in te stellen.
Een rechtszaak tegen deze mensen is niet meer dan terecht. Ik zou graag de "vergeten feiten " ook boven tafel willen hebben.
Maar, zoals wij allen weten, de staat trekt toch aan het langste eind.
nos.nl/artikel/2363017-asscher-door-a...
*Foprechtsstaat.
Het GS-effect: ik las 'faprechtsstaat'.
@MickeyGouda | 12-01-21 | 13:45: Fop, fap, glas, plas, was..... zoiets ?
Toeslagenfraude is een serieus probleem in Nederland
Absoluut, maar met name het wegkijkgedrag eronder nadat signaal na signaal na signaal kwam dat er wat mis was. Eerlijk gezegd denk ik dat wanneer kabinet blijft zitten het effect met de verkiezingen groter zal zijn.
In grootte van geld relatief klein. Over de balk smijten over gemeenschapsgeld door ambtenaren ligt een stukkie hoger, maar dat terzake. Maar ligt deze fraude aan de mensen of aan het systeem dat zo lekker waterdicht is?
@Torwart | 12-01-21 | 13:49: nos.nl/nieuwsuur/artikel/2288765-bela...
De Belastingdienst heeft de afgelopen twaalf jaar 24 miljard euro aan toeslagen ten onrechte uitbetaald.
24 Miljard....
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:56: Dat is 2 miljard per jaar. Enig idee wat er alleen al aan consultants is verbrast in die 12 jaar om dit te onderzoeken? Praat het niet goed, maar waar mensen zijn is diefstal. Niemand is een haar beter. En geloof mij. Als morgen er 0% fraude zal zijn, ga jij echt niet minder belasting betalen. Denk na man.
Zal de NOS niet een komma vergeten zijn?
2,4 miljard is waarschijnlijker gezien de genoemde bedragen.
@DenkenDanDoen | 12-01-21 | 14:02: Neen.
@Torwart | 12-01-21 | 14:02: Dat hele toeslagen circus was vanaf het begin afaan onzin.
Neem zorgtoeslag.
Je bent ziek, je gaat naar het ziekenhuis, die stuurt de rekening naar de overheid, die vergoed het.
Nee.
We gaan iedereen verplichten een zorgverzekering te nemen, naast de belasting die je betaald (premie zvw) en dan stuurt het ziekenhuis de rekening naar de verzekeraar en die kijkt of u verzekerd bent en dan betaald die em aan het ziekenhuis en declareert de kosten bij de overheid die dan weer uitbetaald aan de verzekeraar. En heeft u geen verzekering? Dan betaald de overheid uit een speciaal potje.
En u mag kiezen welke verzekeraar het bonnetje naar de overheid opstuurt. Want blijkbaar is dat belangrijk.
Soviet-Unie. Banen creëren.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:56: en hoogstens enkele procenten wordt terugbetaald. En na vijf of zes jaar (opzoeken) verjaart een vordering van de Belastingdienst
Hoe zeer ik Hoekstra als minister waardeer (geen CDA-stemmer), is hij ook mogelijk de sjaak. Zou Omtzicht hierachter zitten? :-)
Ik help het hopen met u.....
Binnen het CDA staat Omtzicht op de watchlist. Niet nog een fout.
Voorlopig gaan minimaal 1000 oplichters aan de haal met 31 miljoen, door u en mij opgehoest, overheidsgeld. Vind is ook heel zorgelijk.
Juist, maar wat ligt hieraan ten grondslag ? Uw stem(recht) misschien ?
31 miljoen...
Klein bier in verhouding tot wat we jaarlijks richting de criminelen in Brussel smijten.
Obstructie van rechtsgang heeft 2 kanten. Heel vervelend voor ons en voor hen. Daar hoor je in Den Haag niemand over.
Maar hoe weet u dat het oplichters zijn?
Dat hebt u vast van Big Tech.
Helaas ja.
Is het ook. Het zou beter uitgezocht moeten worden wie geen en wel een oplichter geweest is. Want het is natuurlijk niet zo dat de belastingdienst op een gegeven moment gedacht heeft 'laten we die toeslagen eens even stopzetten en terugvorderen, gewoon, omdat we dat leuk vinden'. Er zijn zéér ernstige verdenkingen maar ook bewijzen van fraude aan voorafgegaan. Dat kan niet anders en daar wordt volledig aan voorbijgegaan. Zoek in ieder geval die fraudeurs er eerst uit zodat die niet nog 30.000 aan hun uit bedrog verkregen geld kunnen toevoegen.
@Lupuslupus | 12-01-21 | 13:48:
Waarom, waarom, waarom horen we daar niets over.
Hoe kan dit zo uit de hand zijn gelopen? Alleen daarom al, moet dit dieper uitgezocht worden.
@Lupuslupus | 12-01-21 | 13:48:
Als de belastingdienst een greintje bewijs had gehad, had dit niet zo uit de hand kunnen lopen.
Iedereen vind dat fraudeurs aangepakt moeten worden.
@Mr.Crowley | 12-01-21 | 13:50: Ha ha ha.....
Rutte: "We gaan heel goed nadenken over de vraag of we moeten aftreden."
Rutte: "We hebben nu zo lang nagedacht dat aftreden geen zin meer heeft."
twitter.com/tonfvandijk/status/134873...
Vreemd dat ze gekozen politici voor de rechter willen voor het verzinnen van democratisch beleid. Je zou verwachten dat ze (top)ambtenaren willen dagen voor meineed, obstructie, niet uitvoeren WOB verzoeken, document fraude etc. Allemaal geen herinneringen meer? Kom nou toch...
Wellicht komen er nu wel belastende documenten (niet zwartgelakt dit keer) boven water nu er een rechtszaak dreigt voor de politici. Alles om de schuld af te wentelen.
@Toos Bevergeil | 12-01-21 | 13:38: Pardon ? "Vandaag is één van de belangrijkste journalistieke dagen dit jaar. In het kort: vandaag bespreekt de Tweede Kamer de opvolger van de Wob. En die deugt niet, maar politici - links tot rechts - zijn er doof voor"
twitter.com/jorgleijten/status/132170...
beter zou zijn om een stelsel op te stellen waar de mensen zelf betalen voor hun keuzes (maw zelf verantwoordelijk zijn en zorg dragen voor de opvoeding en opvang van hun eigen kinderen).
Precies. We hebben een minimumloon dat te laag is om (met een gezin) van rond te komen.
Dus minimumloon omhoog, inkomstenbelasting omlaag. En vooral vereenvoudigen van fiscale regelingen. Voor uw begrip: de uitvoeringskosten van de Belastingdienst bedragen maar liefst één mIljArd euro per jaar. Één miljard!
U omschrijft het stelsel in Zwitserland. Kunnen ze zo kopieren. Dat zal niet gebeuren omdat het Zwiterse systeem geen ruimte laat voor politieke partijen om hun achterban te pleasen middels het belastingsysteem.
Natuurlijk.
Is er ook ergens leesbaar waarom de pennenlikkers bij de belastingdienst verhoudingsgewijs bij veel allochtonen en autochtonen uit de overzeese gebieden zijn gaan terugvorderen ?
Omdat de Belastingdienst is gaan zoeken in bevolkingsgroepen met een 2e nationaliteit / exotische naam etc hebben ze ook meer "fraudeurs" gevonden in deze bevolkingsgroepen.
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:37:
Dat de belastingdienst in deze over de schreef is gegaan is duidelijk. Dat is een uitermate kwalijke zaak en daar moeten de verantwoordelijken voor worden gestraft. Aanpakken is prima maar wel op basis van solide bewijs. Dat men in eerste instantie niet gaat zoeken bij omaatjes van 80 met een AOWtje vind ik niet zo gek. In dit geval lijkt er helemaal niet gezocht te zijn maar hebben overijverige ambtenaren op maandagochtend vinkjes gezet achter exotische namen. Hamvraag is waarom en in wiens opdracht.
Omdat in die kringen fraude verhoudingsgewijs veel voorkomt. Alleen hadden ze moeite om het kaf van het koren te scheiden en liep het door ambtelijke arrogantie en onkunde helemaal uit de klauwen
Eenieder die werkzaam is bij welke dienst dan ook, weet dat daar ongelooflijk wordt gefraudeerd.
Vraag het maar bij de Sociale Verzekeringsbank die de Kinderbijslag uitbetaalt. De SVB constateerde dat er heel erg veel tweelingen in Turkije werden geboren. Van dat gemeenschapsgeld is geen dubbeltjes teruggekomen. Neem de zorgkantoortjes die voor miljoenen aan PGB in hun zak hebben gestoken. Voor 90% mensen die elkaar kennen van de moskee. Praat eens met sociaal rechercheurs in een grote stad. Waar het aantal zogenaamde schijnverlatingen de pan uitrijst. Het gevolg daarvan is dat er nadat een man zijn vrouw verlaten heeft opeens TWee bijstandsuitkeringen moeten worden betaald. En twee sociale huurflatjes in beslag worden genomen. Of neem de gevallen waarbij een allochtoonse psychiater zijn cliënten op psychische gronden arbeidsongeschikt verklaard. Waardoor recht op WAO verkregen wordt. Enz enz enz
@Jackson | 12-01-21 | 13:43: 94% is niet bewezen dus onschuldig. En dat noem jij 'in die kringen komt fraude veelvuldig voor'. Beetje raar toch?
@Torwart | 12-01-21 | 13:54: met “onschuldig” verwart u bestuursrecht met strafrecht.
Pinokkio vindt, dat het kabinet gewoon door kan gaan. Hij vindt het aftreden van het kabinet een "gepasseerd station"! Geen enkel spoortje fatsoen of realiteitszin in zijn hele armoedige bestaan. Wat een psychopaat.
Voor diegenen die denken hier nog in een eerlijke rechtstaat te leven raad ik aan om aangifte te doen voor een realitycheck.
Hoop doet leven
Ik weet nu al wat de rechter gaat zeggen: blablabla niet ontvankelijk verklaard. Ofzoiets. Ze gaan er in ieder geval niks mee doen. Net zoals met die rechtszaken in Amerika ivm die verkiezingsfraude.
Rechters hebben gewoon geen zin om hun handen aan zoiets te branden.
Is er dan een mogelijkheid om te stappen naar de europe hof voor de rechten van de mens?
Verkiezingsfraude? U weet er meer van op afstand?
@Trekpleister | 12-01-21 | 13:33: nee
www.theepochtimes.com/georgia-electio...
Er zijn genoeg aanwijzingen voor verkiezingsfraude, maar er wordt geen serieus onderzoek naar gedaan. Dat is erg in tegenstelling met de z.g Russian collision van 4 jaar geleden waar 1.5 jaar onderzoek op volgde.
@Jackson | 12-01-21 | 13:54: Dat waren "de Russen" *dramatisch muziekje eronder*
Van Oef doet niet mee aan deze online lynchpartij door lieden die zich laten opjutten door linkse types die het ok vinden dat mensen uit de staatsruif eten omdat ze hun eigen boeltje niet op orde hebben. Reto zit weer achter het stuur, van Oef heeft een wijntje en een Schnitzelbrot op de middenconsole. Karren maar.
Ik snap hem niet
Op tijd alweer aan de wijn Oef.
Het gaat toch wel helemaal goed met u?
Toeslagen zijn democratisch tot stand gekomen en worden opgebracht middels belastingafdracht door werkende mensen. Of je dat een goed idee vind is wat anders dan uit de staatsruif vreten. Dan doen huizenbezitters via de HRA ook.
Over ruifvreters en de belastingdienst gesproken:
youtu.be/bs8Mp1AEMX0
@VanBukkem | 12-01-21 | 13:32: uitstekend, grazie.
@Piet Karbiet | 12-01-21 | 13:33: van Oef vindt het overduidelijk geen goed idee.
@Piet Karbiet | 12-01-21 | 13:33: En huurders via de huurtoeslag...
opletten dat je niet plots moet remmen dan. Mahlzeit
Wie weet, helpt het. Goed dat de Hoge Raad nu in beeld is. Dat wordt hoe dan ook een baanbrekende uitspraak, zelfs (of misschien vooral ook) als zij zich niet ontvankelijk verklaart. De vraag is of hiermee ook de Landsadvocaat eindelijk in beeld komt, want tot nog toe zwijgt de Deken van de Orde van advocaten in alle talen.
Niet helemaal onbegrijpelijk, gegeven wat vanochtend in het NRC stond over weer een plannetje van Ferd G. Wat is dit land door en door verrot.
F in de chat voor respect
Dit steun ik. Ik steun ook een eventuele petitie om ze van de kieslijst te jorissen. Onschuldig tot tegendeel bewezen geldt niet meer tegenwoordig.
"Onschuldig tot tegendeel bewezen geldt niet meer tegenwoordig.", zeker niet omdat de houding van ambtenaren in deze zaak, onder leiding van de verdachten, evenmin uitging van dat principe.
Is het niet strafbaar dat deugbeleid van de overheid waarmee blanken worden gediscrimineerd en uitgesloten? Sinds wanneer deugt positief racisme of positieve discriminatie??? Staan Nederlanders achter dit beleid/racisme?
Goede zet van gedupeerden om aangifte tegen individuen te doen ipv een hele organisatie zoals van Huffelen deed. Denk alleen dat er weinig uit zal komen, maar we zullen zien.
Kunnen we niet allemaal aangifte tegen Rutte doen vanwege verkwanselen van Nederland?
Wanneer zal de journalistiek in nederlqnd nu eens zijn werk gaan doen? Welke journalist heeft de moed om tijdens de komende persconferentie eens door te vragen, moeilijke vragen te stellen over de toeslagenaffaire? Wie van de aanwezige journalisten zal Rutte eens op de feiten wijzen en hem publiekelijk ter verantwoording roepen?
Nooit en niemand denk ik, want wie betaalt bepaalt.
Persconferenties zijn allemaal ingestudeerde toneelstukken. Jij hebt toch biet echt de illusie dat het allemaal spontaan is? Hahahaha
swapper | 12-01-21 | 13:25 |
Welke journalist vraagt aan betrokken ouders wat betrokkenen verkeerd hebben gedaan? Bijvoorbeeld: Zijn de facturen opgestuurd? Of wat dan ook. Waar begon het? Die vraag hoor je nooit.
Haha de vragen worden vantevoren doorgenomen. En bevalt de vraag niet? Skippen of je wordt verwijderd uit de agenda.
Opdat die Eric W. nog maar om perspectief voor hemzelf gaat smeken tijdens een jarenlange rechtszaak. Ohh, wat smul ik hiervan. Nu al.
Ik zou niet te hard hopen.
In dit geval is hoop niets meer dat uitgestelde teleurstelling..
Als we toch zo lekker bezig zijn... kunnen we de nodige politici ook niet strafrechtelijk vervolgen voor nalatigheid omdat meer dan een half jaar de zorgsector zonder PBm’s heeft moeten lopen en daardoor er velen onnodig ziek zijn geworden of gestorven.
Uiteenlopende namen uit de PvdA, VVD en CDA staan in het rijtje. Deugen ze allemaal niet, of zit er iets rots in het systeem? Ik denk het laatste. De Nederlandse politiek (regering EN de 2e Kamer) wil met zeer gedetailleerde en complexe wetgeving en regelingen allerlei groepen geld toestoppen. En het wordt met elke regeling voor wéér een groep steeds onoverzichtelijker. Gevolg: misbruik (Bulgaren). Gevolg daarvan: 2e Kamer gaat gillen om hardere handhaving, met als logische volgende stap een overbelaste belastingdienst die balistic gaat.
Maar het hele verhaal begint met al die kutregeltjes om gratis geld uit te delen. Aan de wieg van die regelingen staat ook de 2e Kamer, die nu de vermoorde onschuld speelt. Maak het systeem simpel en overzichtelijk, en uitwassen als de toeslagaffaire moeten minder worden.
Vooral de PvdA fractie heeft hier boter op het hoofd.
Yep zo is het. Maar ook: de rare neiging om een regel als doel in plaats van middel te zien. Zie je niet alleen bij overheid, maar ook bij grote bedrijven. Protocollen, procedures, regels Ooit bedoeld om te komen tot een goed resultaat zijn ze uiteindelijk een doel op zich geworden Zonder verder te kijken naar het resultaat. Pakt het fout uit maar zijn de regels goed toegepast dan is er niks aan de hand en is het gewoon doorlopen. Daarnaast: de Bulgarenfraude is niet het enige voorbeeld waarbij buitenlands misbruik door de politiek verhaald wordt op de Nederlandse samenleving.
@jochum1980 | 12-01-21 | 13:40:
Klopt. Voor velen die op allerlei niveaus betrokken zijn bij opstellen en uitvoeren van complexere regelingen en procedures is deze complexiteit het bestaansrecht van hun baan. Die zullen niet snel de neiging hebben het simpeler te maken en de eigen baan overbodig te maken.
Ik heb nog geen aangifte gedaan
Ze hebben die 30K compensatie meteen geïnvesteerd in een bodemprocedure. Een gegeven paard in de bek schijten. Heel ondankbaar
Is in veel gevallen een fooitje
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:20: Nee hoor die biljetten liggen onder een vergrootglas
Hangt een ontzettend hijgerig en oppervlakkig barbertje-moet-hangen activistisch sfeertje omheen. Binnen het CDA vinden genoeg KVPers dat Pietertje zich veel teveel met die Renske heeft ingelaten. Het ware gezicht van deze lieden komt steeds meer naar boven, het gaat om geld.
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:22: Bij de Belastingdienst ging het toch ook alleen om geld ? Typisch NLs ding om te zeggen. >20,000 gezinnen zijn financieel geruïneerd. Er is geen andere vorm van compensatie dan geld.
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:25: als je hele leventje afhangt van een subsidie die 30 jaar geleden nog niet eens bestond, wat ben je dan voor een figuur?
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:33: Het systeem is onzinnig en belastingen in NL zijn veel te hoog waardoor half NL afhankelijk is van subsidie / sociale huurwoningen / toeslagen etc. Maar is geen excuus voor het criminele gedrag van de Belastingdienst tegen onschuldige mensen.
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:34:
"Omdat belastingen te hoog zijn is half Nederland afhankelijk van sociale huurwoningen en toeslagen". Hier ga ik even over nadenken.
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:33: Jamaar de buurtjes hebben een verse elektrische slee gekocht dus moet moeders wel werken om niet achter te blijven. Waarom begrijp jij dat niet?
Het kabinet Rutte is het beste kabinet sinds de Tweede Wereldoorlog.
Tijdens de Tweede Wereld Oorlog ging het net even beter, maar toen hadden wij ook een marionettenregering van de Duitsers, die toen een soort voorloper van de Europese Unie waren.
Nooit werden meer mensen beter onderdrukt als toen.
Dus daar komt Mark Rutte nooit over heen.
Dus vandaar dat Mark Rutte de beste regering is sinds de Tweede Wereldoorlog.
Ik heb alle verdachten te pakken qua achternaam hoor. Even googlen en je weet waar de R. voor staat.
voor de Vries en achter Peter?
Geert had allang deze ministers voor de rechter gegooit.
Gewoon weer: we vinden het vreselijk (dat we betrapt zijn) maar er zijn veel fouten gemaakt door veel personen, verschrikkelijk vinden we dat, en dan is het oneerlijk om er 1 uit te pakken en de schuld te geven. Daarom regelen we vergoeding voor de slachtoffers met wat addertjes onder het gras en gebeurt er verder niets. In de toekomst zal dit hopelijk niet meer gebeuren door de maatregelen die we gaan treffen.
Dit is: nog beter zaken onder het tapijt vegen. Hopelijk pikt de Tweede Kamer dat niet maar die zit al in meerderheid mee te regeren op maandagmiddag in het coalitieoverleg bij Rutte ipv de regering te controleren. TK-leden zijn dus medeschuldig geworden want ze bestuurden eenbeetje mee, een ook schuldig aan het verzaken van hun werk. De TK is een slager-keurt-eigenvlees parlement geworden.
Die cartoon van Cortés blijft ijzersterk.
Ja, briljant.
Bijna al zijn cartoons zijn ijzersterk.
M. Rutte is een recidivist. In 2007 is hij al door de Rechtbank Haarlem veroordeeld omdat hij gemeenten had aangezet tot rassendiscriminatie. Feit.
en hij gaf aan de wet te willen veranderen maar dat is nooit meer gebeurd.
Hij raadde toch de gemeenten aan om vooral Somaliërs goed te controleren omdat 80% fraudeerde ? Dat mocht dus niet, want discriminatie.
@Nichtsneues | 12-01-21 | 13:18: Maar de boomers zijn de enige ware schuldigen.
@Nichtsneues | 12-01-21 | 13:18: Yep. Dat deed ie.
Waar was GeenStijl toen Jeroen Dijsselbloem de obligatiehouders van de SNS onteigende en de staat in een jarenlange rechtszaak duwde die nog altijd loopt en waarbij de staat ruim een miljard zal moeten schokken? Dat is een veel grotere zaak dan dit waar mensen nog altijd hun eigen verantwoordelijkheid niet hebben begrepen.
Precies, want sinds wanneer wentelen we het ondernemersrisico niet meer af op de belastingbetaler? Stelletje communisten, dat zijn het!
@Hetkanverkeren | 12-01-21 | 13:20: aandeelhouderschap is wat anders dan crediteur.
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:25: En een crediteur is weer niet per se hetzelfde als een obligatiehouder. En al helemaal niet als die crediteur via een constructie de feitelijke aandeelhouder is.
@Hetkanverkeren | 12-01-21 | 13:32: in dit geval niet, no convertibles.
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:25: een obligatie is vreemd vermogen, aandelen vormen eigen vermogen. Een wezenlijk verschil
@theo-is-dood | 12-01-21 | 13:56: ja
Mooi, ik hoop dat ze allemaal voor heel wat jaartjes achter de tralies gaan.
Maar dat zal wel niet.
Ha.... ha.... ha....
Ik begrijp die ouders, maar vrees voor ze dat het gewoon de meest schaamteloze Glas, Plas, Was ooit gaat worden.
En terecht. Ook belangrijk om zo etnisch profileren onder de aandacht te brengen. Wat nog door een groot deel van Nederland waaronder Pvv en FvD wordt ontkend.
U noemt het etnisch profileren. Statistisch gezien is het gewoon gezond verstand.
Etnisch profileren is wel een dingetje als bepaalde groepen bepaalde dingend doen die niet mogen...
Bulgarenfraude....
Tja, als je dan uit Bulgarije komt en je vraagt betreffende toeslag aan.....
Een beetje zoals veel finnen het verkloten voor de 1e welwillende fin....
Maar zelfreinigend vermogen... tja. Aanpakken dus.
Als je meer/beter naar verdachte fraude gevallen gaat zoeken onder bevolkingsgroep X dan zul je ook meer fraude gevallen vinden, maar zulke logica is voor veel mensen al te ingewikkeld.
@padbuffel | 12-01-21 | 13:17:
Toeslagenaffaire bewijst jouw ongelijk.
@mocroGS | 12-01-21 | 13:21:
De bezettingsgraad in de gemiddelde penitentiaire Inrichting dat van U.
@padbuffel | 12-01-21 | 13:23:
Niet met red herrings strooien als ik je weerleg.
Het wordt steeds zieker en hypocrieter. Hoeveel ouders wisten dat hun gastouderbureau fraudeerde of loog? Hier wordt de misère van een stel van de staat vretende handophouders, gescheiden flapdrollen, zelfveroorzaakte schuldenproblematiek, afgewenteld op de belastingbetaler. Van Oef heeft dit een keer proberen uit te leggen hier op de Paradeplatz. Grote verwondering en schaterlachen. Welke overheid heeft zo'n simpel te manipuleren systeempje geintroduceerd? Dit is vragen om problemen, er zijn anders altijd profiteurs. Vroeger werden dit soort dingen gewoon binnen het gezin in de familie geregeld, maar nu mogen mensen van een overheid een ton eisen als ze aan kinderopvang doen omdat ze het zelf even niet op een rijtje hebben. Bizar en slecht. Onmiddellijk wetswijzigingen voor deze onzin!
helemaal waar
van Oeffelen | 12-01-21 | 13:10 |
Prepare for the shitstorm...
Het gaat (ook hier) niet om feiten maar om gevoel...
Het systeem van toeslagen is rot en overbodig maar dat neemt niet weg dat onkundige bewindspersonen hebben weggekeken terwijl ambtenaren hun macht botvierden op burgers die gebruik maakten van een wet en recht maar desondanks werden gekneveld en zelfs tot waanzin werden gedreven.
Dat feit is nu waarvoor aangifte is gedaan.
Het rotte systeem daar moeten we ook vanaf, om faudeurs en handophouders de wind uit de zeilen te nemen.
Voor problemen met de toeslagen is vooraf uitgebreid gewaarschuwd, en problemen door een snoeiharde wet voor symptoombestrijding kan je ook verwachten. Als je gaat zoeken naar verantwoordelijken kom je toch steeds weer bij de politiek in Den Haag terecht.
@Harry.Langezwaal | 12-01-21 | 13:18: in de volle breedte, PvdA stokpaardje dit.
Die handophouders geven anders een leger van ambtenaars een bestaansrecht (sinds Joop de Uijl, noemen we voortaan het den Uijl leger) . Weliswaar betaald door de belasting betaler (u en ik) maar een kniesoor die er wat van zegt.
@Slough | 12-01-21 | 13:26: zeg er wat van!
@Harry.Langezwaal | 12-01-21 | 13:18: Het is één grote zieligheidsindustrie onder leiding van de PvdA geworden. Niemand durft meer paard en naam te noemen!
@lanexx | 12-01-21 | 13:49: Was voor Oef!
@lanexx | 12-01-21 | 13:50: klopt, peccato.
Ik mis toch de aangifte tegen de belastingdienst zelf waar ambtenaren uit pure machtswellust bewust mensenlevens verwoest hebben.
Geen strafbare feiten, allemaal kwaadaardige hearsay.
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:11: Discriminatie is strafbaar net als knevelarij, en de verklaring van DG van de Belastingdienst dat hij niet van memo van mevrouw Palmen wist, stinkt naar meineed
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:22: liegen om aan geld te komen en frauderen is niet strafbaar?
@van Oeffelen | 12-01-21 | 13:26: De belastingdienst wist dat bij deze aanpak een groot aantal gezinnen onterecht als fraudeurs werden aangemerkt. Deze ouders werden vervolgens op zwarte lijsten geplaatst, onterecht werden hun toeslagen volledig stop gezet (ipv opgeschort) waardoor ze hun recht verloren, dit is illegaal. Ook werden ze nauwelijks hierover geïnformeerd als ze bv de Belasting telefoon belden. Er is geen excuus voor deze criminele werkwijze.
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:33: daders willen slachtoffer zijn. Aangewakkerd door het legertje linkse wolven dat politieke munt wil slaan uit een situatie die ze zelf zo hebben opgezet.
@Diederik_Ezel | 12-01-21 | 13:33: Als je verdacht bent van een strafbaar feit, kan je dan ook 112 bellen en opheldering vragen?
maar gelukkig gaat het in de staatsmedia alleen maar over een avondklok. De Rutte Doctrine. Zorg voor sociale onrust om de aandacht af te leiden. Zwarte piet even geen opties door Akwasi. Dus daarom maar de avondklok van Grafhaus
En smeerlap nr.1 ontspringt weer de dans.
Hij gooit ze nu met 5 tegelijk voor de trein.
The Fraudulous Five.
Ik vind tralies verticaal toch mooier.
Goedzo. Stop the rot!
Niks aan de hand volgens het OM. Daar kan je op wachten. Die club is net zo onafhankelijk als de NPO.
De overheid had onderzoek gedaan naar de acties van de overheid en volgens de overheid is er niks aan de hand.
@negerinnenzoenen | 12-01-21 | 13:09:
Sterker nog, gezien de omstandigheden, aldus de overheid, heeft de overheid eigenlijk een uitstekende job gedaan en zou iedereen bij de overheid daarvoor beloond moeten worden. Door de overheid.
Sta volledig achter deze aangifte!
Een civiele procedure is hun enige kans, anders blijft de vvd zich hier met de rechtspraak bemoeien.
Het OM heeft al moeten liegen dat de zaak onderzocht is en te licht bevonden...
Je praat over een flink bedrag wat afgeperst is.
Wat is uitgekeerd. Toen (onterecht) (deels) teruggevorderd. Toen compensatie....
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:09:
Dat terugvorderen kunnen we afpersen noemen en wie zegt dat het onterecht is uitgekeerd? Als dat daadwerkelijk het geval zou zijn, hebben ze nu al geen poot om op te staan.
Het is aan de belastingdienst om te bewijzen dat het onterecht zou zijn. Dat hebben ze toen wel gedaan. Maar zoals u weet was dat allemaal zwartgelakt. Daarmee wordt de bewijslast een beetje dun.
@Mr.Crowley | 12-01-21 | 13:13: Och, in het (vernietigende) rapport staat dat de meeste "slachtoffers" hun administratie niet op orde hadden en (letterlijk) "naar huidige maatstaven" niet schuldig waren....
Tja, de regels aanpassen tijdens het spel....
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:16:
Toch staat de belastingdienst zwak. Je hoort nauwelijks argumenten van de belastingdienst als die al niet zwartgelakt zijn.
Als je te hard rijdt, wordt het bewijs meegestuurd.
In dit geval hoor je helemaal niks.
Dat is een rechtsstaat niet waardig.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:16:
Overigens vraag ik mij af van wie u die informatie hebt.
Zoals u weet gaat daar ook een discussie over.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:16:
je bent alleen een fraudeur als je dat hard kunt bewijzen.
Hier zijn 30.000 gevallen tot fraudeur bestempeld.
@Mr.Crowley | 12-01-21 | 13:23: Staat gewoon in dat rapport.
www.tweedekamer.nl/sites/default/file...
pagina 25.
n de kabinetsreactie op het eindrapport van de Adviescommissie uitvoering toeslagen15, in maart 2020, meldde staatssecretaris Van Huffelen dat in de periode 2012-2019 aan 25.000 á 35.000 personen de kwalificatie opzet of grove schuld is toegekend. Enkele maanden later meldde zij dat op basis van onderzoek van een steekproef bleek dat in 94% van de gevallen deze kwalificatie naar huidige maatstaven als onterecht kan worden bestempeld, omdat de reden niet goed is vastgelegd, er niet evident sprake is van opzet of grove schuld of omdat de kwalificatie niet goed is gemotiveerd richting de betrokken ouders.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:49:
U valt over de toevoeging "naar huidige maatstaven"?
Overigens wisten deze mensen niet dat ze als fraudeur waren bestempeld.
@Mr.Crowley | 12-01-21 | 14:12: Ja naar de huidige maatstaven is zwarte piet racisme. En u wist niet dat u slavenhandelaar was.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 14:17:
U moet niet vergeten dat van Huffelen de belastingdienst nog probeert af te schermen. "naar huidige maatstaven" is waarschijnlijk door de belastingdienst zelf toegevoegd zonder die maatstaven te omschrijven.
Zo hou je het lekker onduidelijk. " huidige maatstaven "???
"omdat de kwalificatie niet goed is gemotiveerd richting de betrokken ouders." De kwalificatie fraudeur praten we hier over.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 14:17:
het hele geniepige hier is, dat iemand zich pas kan verdedigen, als hem wordt verteld als hij ergens schuldig aan is.
Dat is hier niet gebeurt.
De overheid kan ernstig falen zonder noemenswaardige consequenties.
Kijk eens wat er gebeurt als een ondernemer faalt en laakbaar handelt, die wordt tot op het bot kaalgeplukt. Dat dan weer wel.
De klapt de bv, schuldeisers Stan in de kou. De ondernemer blijft in zijn villa wonen. De rest van de bv’s staat net toevallig op naam van zijn vrouw ...
Zo rolt dat.
Dat moet ook wel want een landsadvocaat kost ca. 500 Euro per uur.
@Analia von Solmsch | 12-01-21 | 13:08:
Dat gaat niet op voor de honderdduizenden MKB'ers die te klein / niet winstgevend genoeg voor een B.V. zijn...
Iemand een link voor de voorbedrukte aangiften?
Terecht lijkt mij. Ook al probeert men het af te schuiven op incompetentie en miscommunicatie.
Ah, de schade-advocatuur komt uit z'n hok.
Dacht ik ook meteen aan. Weer eentje die z'n profiel landelijk bekend wil krijgen...
Niet aan de bak, maar in de bak met die lui, na maart
Ik vrees dat deze "rechtsstaat" al te ver heen is. Rechters, politici, ceo's; ze zijn allemaal te veel met elkaar verweven.
Gat niet lukken.
Geen strafbare feiten. Rechter heeft al geoordeeld.
Weg stemmen dan maar in Maart.
@Steve1234 | 12-01-21 | 13:05: Hahahaha.
En nu serieus?
Het OM heeft gezegd in een vooronderzoek geen strafbare en vervolgbare feiten te hebben geconstateerd. Nu is er een aangifte én een Artikel-12 procedure en nu moet de hoogste rechter zich buigen over het verzoek tot vervolging. Dat betekent een meervoudige kamer, geen kattepis. Die kan dit niet zomaar even wegwuiven want dan zijn de rapen gaar en geloof maar dat de advocaten van de slachtoffers bewijsmateriaal hebben.
Dit wordt een interessant gevecht. Ik dacht eerst dat het OM hier bewust op aanstuurde maar ik hield geen rekening met het feit dat het bewindspersonen betreft en dat dan de Hoge Raad dit verzoek moet beoordelen.
Dus er is nog niet beslist door de rechter, beetje voorbarig roepen vanuit je onderbuik.
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:08: Ik weet het is kansloos.
@Bakkeleures | 12-01-21 | 13:10: Jawel joh. Gaat echt niet gebeuren.
Uitvoeren van een mislukte wet. Niks aan de hand. Beste intenties. Geen bewuste handelingen bla bla bla...
@Is dit nog nieuws? | 12-01-21 | 13:13: Het feit dat een bewindspersoon al een aangifte aan z'n broek heeft moet toch al zorgen voor 0 stemmen zou je zeggen. Maar dit volk en hun politieke partijen wordt gewoon herkozen.
Maar toch, er gaat straks vervolgd worden, let maar op. Of dat een bevredigend resultaat oplevert is nog maar de vraag natuurlijk maar er komt een zaak, daarover was het rapport al vrij duidelijk.
politici kun je helemaal niet aanklagen en ambtenaren ook niet wanneer ze gewoon doen wat er vastgelegd is.
@Bakkeleures | 12-01-21 | 13:16: De meerderheid is dit allemaal in maart alweer vergeten. Want och, "Wat hebben Rutte en de Jonge ons goed door de crisis geleid, hè? Allemaal die vaccinaties en zo. En wat is Asscher toch een sympathieke, gedistingeerde man! En dan die Wilders, hè! Met z'n "minder, minder!" Enge man, hoor! Die moeten we zeker niet hebben."
Als het niet zo triest was, was het om te gieren.
"Lock them up!" Trump 2020
Avondklok?
@goedverstaander | 12-01-21 | 13:02: Total lockdown in AZC als het kan.
in de hoogste boom hangen dat gaies
Lock him, Bonkers Bonespur, up. En de doodstraf voor hoogverraad. Hij is erg voor hoge straffen. Waarschijnlijk niet voor zichzelf.
REAGEER OOK