Nederlandse toerist gedood door ijsbeer te Spitsbergen, Noorwegen
IJsbeer standrechtelijk afgeschoten.
Archiefbeeld: een ijsbeer
Fuck hey. Reuters meldt dat een 39-jarige Nederlander op de eilandengroep Spitsbergen, Noorwegen (wiki) vandaag in de vroege ochtend in zijn tent gedood is door een ijsbeer. Deputy Governor van het eiland Soelvi Elvedahl meldt dat "The bear was shot at by people on site and walked towards the airport, which is nearby. (The bear) was shortly afterwards found dead in the airport’s parking lot." Het is het eerste dodelijke ijsbeer-incident in negen jaar. Volgens het Noorse TV2 gaat betreft het slachtoffer Johan Jacobus Kootte. Extreem wrang, op zijn openbare Facebookpagina leek hij de tijd van zijn leven te hebben. RIP makker.
UPDATE: hier beelden van de jacht per helikopter, de afschoten ijsbeer en de onheilstenten.
UPDATE: Job was dus beheerder van de camping aldaar.
Reaguursels
InloggenOké, het is de mens die in het territorium komt van de beer, niet andersom. Soms moet de mens beseffen dat we op sommige punten onderaan de voedselketen staan. Hoe sneu het ook is, de beer kan er ook niks aan doen.
IJsberen over 80 jaar uitgestorven als we niets doen. En als we wel iets doen ook, hahahaha wat een droeftoeters die milieumensjes.
Tjah, met de Teddy Bear, Winnie de Pooh, Bear Baloo,
hebben beren een vrij goede PR en komen mensen vaak dichtbij,
zich niet realiserend dat het ijskoude (sorry) killers zijn.
Ook de bruine trouwens.
Mens gaat nauur in Ijsbeer is de lul.
In de jaren tachtig wilde een bevriend stel gaan kamperen in het Yellowstone Park. Zij vertelden dat je gewoon kon wildkamperen als je al het eetbare maar in een boom hing, dan kwamen de beren niet in je tent. Vond dat toen ook een beetje naïef.
Niets naief aan. Standaard procedure.
Maar even. Je bouwt daar in de wildernis een camping en dan geen hek?! Hoe kun je daar (mensen laten) werken.
Weleens een hek proberen te bouwen op ijs in -40?
@halfvolle glas | 29-08-20 | 10:09: onzin reactie. In de zomer is het daar in omgeving van vliegveld boven 0.
Wat hebben ze daar te zoeken? Om na terugkomst op te scheppen en sterke verhalen te vertellen?
Okee, voor wat het waard is hier even een reactie van iemand die Job erg goed gekend heeft,( en hem gaat missen... ) Afgezien van het feit dat hij een van de meest unieke intelligente en vrijgevige personen was die ik kende, is zijn dood gewoon af te schrijven als hele dikke pech...
Job had twee jaar eerder deze baan vervult en door de coronacrisis was hij op zoek naar werk. Omdat er iemand was die niet naar de locatie kon reizen (coronacrisis) werd hij gevraagd om in te vallen. Dit deed hij graag. Hij kon goed vertellen over de schoonheid van spitsbergen en de ijsberen daar..
Al decennia gaat het goed daar met op die camping, maar de situatie veranderd de laatste jaren,.... Het schijnt dat de camping dit jaar een hek heeft aangeschaft, maar dat zij dit niet tijdig kon installeren (vanwege Corona klaarblijkelijk)
Zoals ik als zei het is gewoon dikke pech. Als het kalf verdronken is dempt men de put. Job zou het klote vinden om te horen dat de ijsbeer is afgeschoten (die doet immers ook maar wat hij moet doen!) Hij was niet achterlijk, of roekeloos. En hij had het niet verdiend.
het is gewoon stomme pech.....
Dus eigenlijk een corona dode als dit zo lees? Maar telt deze corona dode mee in Noorwegen of Nederland?
Dieptreurige pech. Waar ik meteen aan dacht dit vernemende is, -hoeveel heeft deze Job er van meegekregen-. Dan draai ik gauw de knop weer om en besef me, hij weet het niet meer! Afgrijselijk.
En inderdaad de ijsbeer deed wat hij moest doen. Mooi gezegd van Job. Alleen dat al maakt hem voor mij , hem nooit gekend hebbende uiterst sympathiek. bij sterkte aan alle betrokkenen.
R.I.P Job! :'(
Wat heb je als toerist te zoeken op spitsbergen?
De ijsbeer woont daar, dus gewoon wegblijven.
Tja, er wonen ook beren in: India, Canada, de USA, in Rusland. Er wonen Nijlpaarden in Afrika, tijgers in India, leeuwen in Nigeria, Krokodillen in Egypte..... Met die logica kunnen we nog wat migranten verwachten..... want "De (vul gevaarlijk dier in) woont daar..........
@Shestov | 29-08-20 | 03:53: We kunnen het toch wel eens zijn over het feit dat men steeds meer vakantie bestemmingen zoekt (Mali!) waarmee je "thuis" lekker kunt opscheppen want gevaarlijk. En als er dan wat mis gaat... toch wel: RIP Job. Wens zo'n einde aan niemand toe.
En wolven in Nederland. Het wachten is op het eerste slachtoffer. En dan ?????
@Leffe Blonde | 29-08-20 | 09:52: Wolven zijn ongevaarlijk. Niet zo melodramatisch.
Waardeer ons reaguurders en tief een eind op met je snollenclub.
Wat een held.... een camping beginnen op spitsbergen en dan gedood worden door een ijsbeer.... ondernemersrisico that is
Michelle van Dijk, gereformeerd en uit het Westland. Achterbaksere mensen zijn er niet.
"IJsberen komen al 44 jaar niet op onze camping."
Die trut heeft die camping niet eens zo lang, en op Spitsbergen wemelt het van de ijsberen. Die bewering is waarschijnlijk niet waar, maar die achterbakse lui kennende zullen ze die 44 jaar gewoon blijven bezigen, ook al is nu glashard bewezen dat het niet waar is.
Tjonge, u kent haar of is dit een aanname? Het is nogal ongepast om deze ondernemer zo af te serveren.
Een vriend van haar is gedood en dit is jouw reactie? Absurd man.
Achterbaks is een synoniem voor religieus.
Dus de kans dat je gelijk hebt, is aanzienlijk.
@ Verbandmeester & LonelyWanker
Ik heb al meer dan 56 jaar geen ijsbeer geen gezien op die camping daar. (Onuitgesproken: ik ben daar mijn hele leven nooit geweest.) Dit soort "slimme" achterbaksigheid kenmerkt de gelovigen uit het Westland.
Zal maar niet zeggen wat ik denk dat u bent. Niet veel fraais Peter. Sterkte met jezelf.
Er zijn meer dan genoeg Nederlanders, maar lang niet genoeg ijsberen meer. Het moraal achter de ijsbeermoord ontgaat mij dan ook volledig.
Opvallend. De aangehaalde expert in het RTL artikel noemt tussen neus en lippen door dat de populatie is toegenomen. Maar onderaan het artikel toch de suggestie dat ze uitsterven.
Misschien had die Canadese mevrouw toch gelijk.
Waarom wordt die ijsbeer doodgeschoten en Michael Panhuis niet? Die ijsbeer doodt iemand om zelf in leven te blijven, Michael Panhuis voor de lol.
Mooie filosofische vergelijking. Daar kan ik ook namens vele rechtschapen schapen aan toevoegen dat het leven van die ijsbeer veel waard is (was) en dat van Panhuis nog minder dan dat van een vlo.
@Cepalislam500mg | 29-08-20 | 08:53: Beetje als Islam en vrouwen.
Ben op Spitsbergen geweest met de Plancius. Lukte toen niet er omheen te varen vanwege het zeeijs. Fantastische ervaring. Waar je ook aan land gaat, steeds gaat er een gewapende gids mee. Overal waarschuwingen voor ijsberen. Ik heb ze gezien vanuit bootje waarmee we aan land gingen, zich te goed doent aan een walviskarkas.
Ik ben verbaasd dat er snachts niet iemand de wacht hield op die camping. Zeer triest voor de gids en idem voor de ijsbeer.
Tja, dat is het risico als je op de noordpool gaat rondbanjeren. Bovendien hebben wij dat gebied als mensheid nou niet bepaald nodig als extra territorium o.i.d. Weet je. eigenlijk vind ik dat de mens (op wat onderzoekers na) daar helemáál niks te zoeken heeft!
@Scholletje | 28-08-20 | 21:40: Je moest eens weten hoeveel onderzoeksstations er daar zijn. China zit er ook.
@dagpauwoog | 28-08-20 | 21:45:
Ja, en dat is heel erg fout. Bouw bij voorkeur één centrale faciliteit.
@Scholletje | 28-08-20 | 21:57: niet zo naïef Politiek, grondstoffen enzo.
Een wacht tegen Ijsberen ?
Was andersom ijbeer doodde indringer .
Plancius is een omgebouwd marine schip. De laatste oceanograaf van de Hydrografische dienst. Was toen al een fijn schip en is denk ik nog mooier geworden. Staat nog op mijn to do lijstje.
Job had beter naar Giethoorn of het Drielandenpunt kunnen gaan. Goedkoper, en minder ijsberen.
Waarom? Ik vind hem wel een held. Alhoewel het mij (blijkens zijn FB) niet het scherpste mes uit de la lijkt, heeft hij wel het ultieme risico genomen. Zoals bergbeklimmers dat ook doen.
Alleen die droeftoeters die vervolgens met een Heli achter die ijsbeer aangaan, dat zijn de échte zwakzinnigen van deze wereld!
@Scholletje | 28-08-20 | 21:34: Die beelden van de helicopter zijn van een paar dagen terug. Ze probeerden de beer te verjagen naar het noorden, aldus Job op zijn FB pagina.
@Usumani | 28-08-20 | 21:43:
Ah, oké. Blijft staan dat het eigenlijk te debiel voor woordem is dat "wij" als mensheid daar even de boel gaan regelen. Laat staan dat er campings e.d zijn. Bouw een centrale onderzoeksfaciliteit en laat er dan slechts mensen die daar écht wat te zoeken hebben toe.
Te vrezen valt dat het niet lang meer zal duren eer in ons land een wolf een kampeerder of een zwerver zal aanvreten.
Een roedel wolven dan
@Canis.bonus.es | 28-08-20 | 21:51: roedel hyena’s of berbers kennen we al
Wolven eten geen mensen.
@halfvolle glas | 29-08-20 | 10:12:
Nou, daar denkt de Duitse overheid toch anders over www.dbb-wolf.de/mehr/faq/sind-woelfe-...
Die helicopter is niet op de beer aan het jagen. Dit filmpje is van twee of drie dagen terug. Job had er ook een foto van op FB geplaatst. De beer was te dicht bij het dorp of bij de bebouwing gekomen en werd noordwaarts gedreven door de laagvliegende helicopter (aldus Job in zijn FB bericht).
Het is hier al gezegd: je zit verdomme te camperen op de Noordpool. Dat is géén CenterParcs. Campingbeheerder is niet aansprakelijk, niemand is aansprakelijk. De man is doodgegaan als een báás. R.i.p ijsbeer.
De Noordpool ligt nog een heel stuk verder. Spanje ligt dichter bij Nederland, dan de Noordpool bij Spitsbergen.
Hebben de activisten de klimaatverandering al de schuld gegeven?
Nee dan valt hun narratief in duigen. Daarnaast laten de milieuactivisten in hun filmpjes altijd kleine ijsbeertjes zien eventueel met een ijsbeer moeder(?) zien... Hoge aaibaarheidsfactor
Jeetje, wat ontzettend triest...... voor die arme beer.
Helemaal mee eens. Het grootste roofdier op aarde is de mens die zich alles in de natuur toe-eigent en alles vernietigt(!) wat op zijn weg komt. En dan nog 'jacht per helicopter'. Hoe ziek in je kop moet je zijn om met een helicopter op een beer te jagen. Een beer die slechts zijn gebied verdedigde tegen indringers. Wat een verrotte, doodzieke wereld is dit geworden door.de.mens. Hoogste tijd dat er een eind aan komt.
Ook mijn eerste gedachte.
Wat een onzin om zo'n beer af te schieten.
Bijna 8 miljard mensen en de hele planeer gaat erdoor naar de klote.
@Lupuslupus | 28-08-20 | 21:06: Ze joegen niet op de beer, maar probeerden de beer weg te jagen. Deze beelden zijn van twee of drie dagen terug. Job had deze beelden ook op FB en erbij geschreven dat ze de beer probeerden noordwaarts te verdrijven. Niet helemaal gelukt blijkbaar ... als het om dezelfde beer gaat, wat ik wel denk.
@Usumani | 28-08-20 | 21:26: Wat doe je daar in godsnaam. Moet het nou echt overal een pretpark worden?
De natuur regelt zichzelf.
Geen code oranje daar?
Was toch niet toevallig een zwarte nederlandse man? Ik bedoel, witte beer...?
Witte beer heeft zwarte huid.
Triest, R.I.P.
,,,de beer ja.
@Wienerschnitzel mit | 28-08-20 | 19:58:
Ha naamkaper...
Berensterkverhaal, de beer verdedigen zijn territorium tegen vreemde indringers, ruikt zijn buit al vanaf kilometers. Ergens natuurlijk dierlijk gedrag, door gebrek aan zeehonden aldaar, is een menselijke lekker hapje een welkome afwisseling. Het slachtoffer had dit in moeten calculeren tot de mogelijkheden alvorens zijn bivak aldaar op te slaan.
Die beren heb tijd genoeg gehad om te evalueren tot quinoya etende knnuffelbeesten!
@CamaroHans | 28-08-20 | 20:30: En evolueren ook!
Zonde van de beer. Mensen zijn er sowieso teveel dus eentje minder maakt niet. Maar ijsberen worden zeldzaam.
Zuinig op zijn. Zo is er vandaag in Emmen een neushoorn gedood door een zebra. Ik wist toch niet dat die op de Veluwe leefden.
yes.
Ijsberen populatie is wereldwijd flink gegroeid afgelopen 30jr
Er was maar één Job Kootte.
Die is nu weg en da's klote.
@Tr0l0l0l | 28-08-20 | 20:18: Flink gegroeid maar nogsteeds te weinig.
Op Spitsbergen in een tent zitten? Ik vind dat in het Hollandse weer al kut.
Dat hangt van je vriendin af.
je moet ook de buitentent opzetten..
youtu.be/NenW1ayqpqc
Eisbär
Vorig jaar had ie zn tent nog opgezet in het Krugerpark.
Het rare of leuke in de artic is dat je bij al dat witte weinig diepte kan zien. Zo heb ik best lang naar een berg gezocht die ik voor mij zag en op de kaart terug probeerde te vinden. Terwijl het maar een hoop sneeuw op 6m van mij was. Zo ook voor ijsberen. Ook al zie je ze heel ver ze zijn zo bij je. Helemaal als zij recht op lopen en hun zwarte neus in de elleboog van een voorpoot verstoppen. Dan zie je ze bijna niet.
Leuk hoor, zo'n natuurcamping.
Tsja, niet echt bear proof.
Zelfs op een klein plekje op aarde wordt het de ijsbeer niet gegund om te leven, want een Nederlander wil daar kamperen.... RIP IJsbeer.
Amen.
Patatijsbeer
RIP Ijsbeer
Zo hé, de decadentie en de onnozelheid druipt er zo hier en daar weer van af.
Even voor de duidelijkheid; moord is het onwettig doden van een mens, de rest is gewoon doden.
En beren hebben geen “gezinnen”, enkel mensen hebben “gezinnen”.
Vervolgens zijn grote roofdieren die hun angst voor mensen overwonnen hebben gevaarlijk, daarom worden deze overal ter wereld zodra ze de mensenwereld binnendringen gevangen en ergens ver van de mensenwereld weer uitgezet, en recidivisten worden afgeschoten, omdat deze vroeg of laat een keertje een mens gaan doden.
Roofdieren die mensen gedood hebben worden vervolgens altijd afgeschoten, omdat deze geleerd hebben dat de mens een gemakkelijke goed te knagen prooi is, en herhaling zo goed als zeker is.
Tot slot zijn er dan ook nog eens zoveel ijsberen inmiddels dat deze een ware plaag beginnen te vormen, en niet enkel voor mensen.
Maar daar snapt de decadente verstedelijkte vlees uit het supermarktschap etende burger allemaal niets van, die vind het enkel maar zielug voor het lieve ijsbeertje.
Zolang er in de eigen achtertuin geen groot roofdier hun eigen kroost gaat zitten verorberen natuurlijk...
De mens is het gevaarlijkste dier Ravian. Sowieso überhaupt absoluut in het algemeen. Wat doen we daar tegen?
Iets anders..... wat te doen met Panhuis. Afschieten, vind je niet?
Ik wil wel plaats nemen in het vuurpeloton.
Zeur.
Ravian | 28-08-20 | 19:04
IJsberen beginnen helemaal geen plaag te worden. Je praat onzin. De populatie ijsberen neemt alleen maar af doordat hun leefgebied krimpt en op zoek naar voedsel komen ze vaker met mensen in aanraking en dat is gevaarlijk voor de mens maar nog geen excuus om een ijsbeer die eenmaal een mens heeft gedood, af te schieten. Het zal lekker zijn als straks de wolf terug is in Nederland en een keer een kind verslindt. Moeten we dan ook meteen maar de vorken uit het vet halen om de wolven te doden? Nee, we moeten accepteren dat de natuur wreed is en als we gebied binnentreden waar predators leven, het lot aanvaarden. Job, die nu gedood is, zou niet gewild hebben dat de beer werd afgeschoten.
... ennnn.. cut
@van der g | 28-08-20 | 23:21:
De ijsberen populatie krimpt enkel in de alternatieve realiteit waar de klimaat alarmisten in leven.
In de echte wereld groeit de populatie, en begint deze zo hier en daar zelfs al te groot te worden.
Het afschiet beleid wordt vervolgens (terecht) bepaald door de plaatselijke bewoners, die dag in dag uit met het gevaar van die beesten moeten leven, en niet door gebrainwashte groene activisten die er zo nu en dan eens op vakantie gaan.
Voor de rest ben jij, blijkens dat door de wolven verslonden kind verhaal, een mooi voorbeeld van een totaal ontspoorde groenlinkse gek.
Hoeveel Co2 is er normaal gesproken nodig om 1 ijsbeer dood te maken ?
En is spitsbergen eigenlijk oranje gebied?
En tot slot: kunnen ijsberen ook covid krijgen?
ach, als het op merkwaardige wijze al lukt om andere, geisoleerd in een stal levende pelsdieren met c-19 te besmetten, zal dat met ijsberen ook wel lukken.
@Lu_Tze | 28-08-20 | 19:11: over die c-19, bij eisberen krijgt niemand geld van de overheid als deze geruimd moeten worden.
Wat vind Greta ervan?
Is weer terug in haar hok.
Greta is gesmolten.
Greta is dacht ik au pair geworden bij Frans Timmermans
Dit is natuurlijk een tragedie en sterkte voor de nabestaanden maar ik las dat ijsberen alleen in geval van zelfverdediging mogen worden afgeschoten.
De gids was al dood en de ijsbeer is later op een parkeer terrein afgeschoten waarom dan? Heeft hij bloed geproefd en is dan niet meer te stoppen?
hij is dood gegaan op dat parkeerterrein, maar eerder al beschoten op de camping
Dus door Job’s toedoen is een ijsbeer doodgeschoten. Job hield niet van dieren?
Job hield erg veel van dieren. De beer is ook niet doodgeschoten door Job's toedoen.
@Usumani | 28-08-20 | 21:39: Dus als Job niet naar Noorwegen was afgereisd dan was deze ijsbeer ook doodgeschoten?
Ik betrapte me erop dat ik dacht: arme ijsbeer.
En niet dacht - nou ja, pas later, aan de man die is omgekomen. Daar voel ik eigenlijk niks bij.
Maar dat beeld van die opgejaagde beer, die dode beer, maakt dat ik natte ogen krijg.
Is dat raar? Want dan moet ik mijn naam even aanpassen.
Ja pas maar aan. Kende de man niet maar de beer ook niet dus kan er geen natte ogen van krijgen. Heb wel meer met de jongen en zijn familie te doen dan die beer. Ieder zijn ding.
Begrijp het Gewone Mevrouw. Op de natte ogen na, net zo.
De beer werd niet opgejaagd. Is beschoten na het doden van Job en is uiteindelijk bezweken aan zijn verwondingen op de parkeerplaats. De beelden van die helicopter zijn van een paar dagen terug. Ze probeerden de beer te verjagen.
"Isbjørn"
Okee.
Ik weet nu in elk geval dat de Zweedse jongensnaam "Bjørn", "Beer" betekent.
Zouden er in Nederland jongens/mannen rondlopen die "Beer" heten?
Zou me niks verbazen.
Minstens één, die heb ik vroeger gekend. Vergeet verder Beertje van Beers en Ursul de Geer niet.
Beer & Goor?
Ik ken een paar tokkies die hun zoontje Beer hebben genoemd, dus ja. En verder, zie voornamen database. Er zijn er meer dan 200
Wat moet die toerist op.Spitsbergen?Ze zijn toch geen Barendz of Heemskerk?
De spelling van Barentsz is niet geheel duidelijk, wel staat vast dat er geen d in zit.
Werken als campingbeheerder...
Hier werkloos door Corona-crisis.
Vroeguh... Vroeguh gingen wij kamperen op de Veluwe of bij Oisterwijk. Geen ijsbeer gezien, maar het was heel leuk. Wel gevaarlijke insecten en af en toe een wild zwijntje. Als je verder weg zoekt in de ijsvlakten, tja, dan kan het een ongelijke strijd worden. Tot er weer zo'n knuppel met een schietgeweer komt en dan wordt de strijd onredelijk ongelijk.
Jammer van de beer. Blijf daar dan ook weg!. Laat een klein stukje aarde gewoon met rust, voor de beesten.
Heb 2 jaar terug ook in oog met een bruine Grizzly gestaan in Canada, of ja, ik zat. Bruintje bleef rustig en ging na enkele minuutjes weer rustig er van door, maar eveneens had ik meerdere tinten bruin in m'n onderbroek. En dan te bedenken dat ijsberen nog eens vele malen groter en agressiever zijn. Joekels van beesten zijn het. Jammer dat de ijsbeer alsnog is opgejaagd en doodgeschoten. Het is algemeen bekend dat ijsberen een groot territorium hebben en actief op alles wat een hartslag heeft jaagt, inclusief mensen. Een tentje opzetten in gebieden waar ze voorkomen is derhalve ontzettend dom.
Volgens mij is een grizzly groter en sterker dan een ijsbeer. Hij kan heel hard hollen en weet ook in een boom te klimmen. Oftewel, een gevaarlijk exemplaar.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-08-20 | 18:23: De zwarte exemplaren zijn het kleinst en over het algemeen het minst gevaarlijk. Dan komen de bruine/grizzlies, en ten slotte de ijsberen. Vuistregels bij ontmoetingen met beren zijn:
- Bruine beer: rustig blijven, doen alsof je dood bent, vooral géén herrie of plotselinge bewegingen maken.
- Zwarte beer: herrie maken, jezelf groot maken, vooral niet in een boom gaan klimmen want dat doen ze 3 keer zo snel als jij.
- Ijsbeer: "You're totally fucked".
@Kuifje-naar-Brussel | 28-08-20 | 18:23:
IJsberen hebben met hun geklim alle bomen op de Noordpool uitgeroeid.
Dramatisch, zowel voor de Nederlander als voor de Noor, maar als je daarheen gaat weet je wat de risico's zijn.
Waarom moet de ijsbeer dood? Idioten. RIP ijsbeer!
Dat doet de mens altijd. Bang dat ie het weer doet ofzo.
Wraak? Ik heb geen idee.
RIP ijsbeer.
IJsbeer Lives Matter.
Zo gaat het altijd. Straks ook met de wolven in ons land. Volkomen geschift, maar mensen zijn nu eenmaal kutter dan kut.
@Baron Clappique | 28-08-20 | 19:52: je kunt er op wachten tot er een keer een dodelijk slachtoffer (mens) van de wolf valt. Dan reageert iedereen van: "wie zag dat nu aankomen?"
In ander nieuws: Neushoorn doodt zebra!
www.ad.nl/binnenland/neushoorn-doodt-...
De zin waarbij de drank via de neus mijn lichaam verliet:
'Het dierenpark gaat onderzoeken wat de aanleiding voor de gebeurtenis was'.
Was er sprake van latent racisme? Was de Neus'oorn boos op de zwart-witte medebewoner vanwege zijn separatistische uitdossing? Ze zullen de dader eens stevig bij de neus nemen.
Afijn, overmorgen zebra-biefstuk in de aanbieding in Emmen. Lekker!
Zebra's hebben zwart/wit privilege. Dat kan niet zomaar!
Kamperen in een tentje op een eiland met 3000 inwoners en 1000 ijsberen, dan moet je wel ballen van staal hebben. Postuum een extra kudo voor deze held!
@No_Code Heeft de ijsbeer nu zere tandjes?
Ik concludeer voorzichtig dat stalen ballen zwaar worden overschat. Van 'Great Balls of Fire' was die beer misschien nog geschrokken.
Leuk, spannend ook, ijberen rond je tent. De ultieme ervaring, doe het nu!
Berg beklimmen, gletsjer beklimmen, diepzee duiken, afreizen naar Antartica, de Noordpool, Spitsbergen, de Hymelaya, het hoeft niet. Je kunt gewoon ook ergens lekker op een terrasje zitten of op een camping. Nergens last van. Of je kunt het opzoeken en als het goed afloopt met stoere verhalen thuiskomen. Maar ja, als het verkeerd afloopt dan niet ....................
Ik cancel gelijk mijn vakantie 'zwemmen met orca's'.
@Blote Bertus 2000 | 28-08-20 | 18:21: Je weet maar nooit.
Ja of gaan zwemmen en dan proberen ze het horloge van je vriend af te pakken en voor je het weet heb je 6 kogels in je rug. Ik bedoel maar, kan overal iets gebeuren.
@Snaajoe | 28-08-20 | 20:29: of je probeert een ruzie te sussen en dan komt de politie en die schiet 7 keer in je rug...
Ik zie die beer al denken: lekker hapje doof, blind en ruikt al helemaal niets. Heeft geen pantser en geen hoorns en is niet giftig. Yummie.
Tja, wat doe je daar dan ook op Spitsbergen?
Simpel: de beren voeren.
Het spijt me voor Johan, het spijt me voor die ijsbeer, maar nieuws als dit raakt me net iets harder (want tegennatuurlijk):
"Twee tieners zijn afgelopen zaterdag gemarteld, verkracht en vervolgens levend begraven door twee jongemannen van 21 en 18 jaar oud. Het incident vond plaats op een begraafplaats in de Zweedse plaats Solna."
Las het. Zouden Bjørn en Anders hun intrinsieke wit-racistische vreemdelingenhaat hebben gebotvierd op twee arme asielzoekers, naar niets anders op zoek dan een veilig heenkomen in Zweden?
-zelfgejorist-
Dus wat leren we hiervan: laat je niet uit de tent lokken door een ijsbeer.
Jammer van die ijsbeer. Ik schiet liever op dieren die mij niets aangedaan hebben. Ree, zwijn, fazant, yummie.
Voor de volledigheid.
Hij werkte er op de camping.
Hij sliep in één van de tenten (waar je maar zin in hebt), vlakbij vliegveld.
Vliegveld ligt al redelijk buiten het bewoond gebied.
Als je buiten dit bewoonde gebied komt, staan er duidelijk waarschuwingen Je moet er te allen tijde een wapen bij je hebben, mag u twee maal raden waarvoor.
Had Johan een wapen? Wellicht, maar zinloos. Hij lag waarschijnlijk te pitten en de beer is door zijn tent heen gewandeld. Johan schrikt wakker, beer schrikt van Johan en doet wat natuur hem opdraagt in deze situatie: happen.
Helaas, niemand echt fout, Johan dood, beer ook dood, gewoon rauwe, harde pech.
De titel moet zijn: 'IJsbeer gedood door aanwezigheid Nederlandse toerist op Spitbergen'
tis in blm-speak dan nog altij een tot toerist gemaakte
Wat is de mens toch een laf wezen.... slacht in een oneerlijke strijd miljoenen dieren per dag af zonder consequenties, maar oh wee als er eens eentje wordt gedood in een eerlijk gevecht door een dier, dan moet die meteen overhoop geschoten worden... bah,bah en nog eens bah!
Naar het zich laat aanzien was de Nederlander nog in leven en hebben ze op het dier geschoten om de Nederlander te kunnen redden. Tevergeefs klaarblijkelijk.
translate.google.com/translate?hl=nl&...
Eens.
Nou eerlijk... die beer heeft tanden jonghe. En hij sliep. Kweenie beetje een kutstreek van die Björn
Update: het Noorse nieuwsbericht door Google Translate:
translate.google.com/translate?hl=nl&...
Op nu punt nl zit zulk raar volk, die plaatsten vroeger onder doodsberichten als deze opmerkingen als 'Je weet toch dat daar ijsberen voorkomen. Eigen schuld'.
Van die domme mensen die in hun eigen bubbel leven, en denken dat onheil altijd een andermans schuld is. Puur uit ontkenning dat er morgen ook iets heel vervelends met hunzelf kan gebeuren.
Op een gegeven moment (dit was nog voor de censuurtijd) gaf nu punt nl gewoon niet meer de mogelijkheid om te reaguren onder berichten over ongevallen.
Maar ik moet zeggen... De GS-reaguurders zijn een stuk realistischer wat dat betreft, een enkeling daargelaten.
Je weet toch dat daar ijsberen voorkomen. Eigen schuld.
En ik maar denken dat ijsberen uitgestorven waren.
Welnee. Er zijn er niet heul veel, maar het is inmiddels ook niet meer zo dat er nog maar 6 of 7 rondlopen.
Nuance hier: www.arctictoday.com/narrative-polar-b...
Er was een canadeese professor die onderzoek naar ijsberen heeft gedaan en tot de conclusie kwam dat de populatie enorm gegroeid is. Toen is ze ontslagen, want dat mocht niet gezegd worden.
How Bear You!
Niemand? Hier dan.
Is wel een reden voor dat niemand dit deed.
Wil je nu een sticker?
@Gele Beer | 28-08-20 | 17:52:
Gecondoleerd, Gele Beer.
Ga je naar de uitvaart?
Verzet tegen de kolonisten..
Dus daarom niet op je buik slapen als er ijsberen in de buurt zijn. Ook niet met bruine beren overigens.
Op SBS net dat dit door klimaatverandering komt. Weten we dat ook weer. Vroeger waren ijsberen namelijk helegaar niet gevaarlijk. Toch?
Klopt, vroeger aten ze plankton. Weet toch iedereen
Ik hoop dat IJsberen ooit op de bevroren waddeneilanden voorkomen en de bevroren waddenzee oversteken op zoek naar vreten in Friesland en Groningen
@darmflora | 28-08-20 | 18:00:
Stuur ze liever richting 020 en de GL malloten.
Wel een erg blanke beer, op de foto.
Yep. In de berenwereld kun je beter een zwarte beer zijn.
Ohoooh, Kuif discrimineeracist! Da mag nie!
En het is een witte beer!
@Lafayette | 28-08-20 | 17:50:
Nee, want in de zwarte beren wereld jagen blanke beren jagers met 7x pang!!
In Afrika wel eens achterna gezeten door olifanten. Blijft gevaarlijk, die geweldige natuur.
Was je op jacht met Juan Carlos?
@Trumme | 28-08-20 | 17:37:
Ik vermoed eerder met diens minnares. ;-)
@Trumme | 28-08-20 | 17:37: Ik was de prooi.
@Trumme | 28-08-20 | 17:37: Hij wilde de beer op Corona testen.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-08-20 | 17:34
Rolo momentje?
Dan moet je net als jouw supreme leader gewoon je kop in het zand steken. Dan negeren ze je. Dacht dat je dat wel wist..
@Lafayette | 28-08-20 | 17:52: Het kwam aardig in de buurt.
@joppo0 | 28-08-20 | 17:41: Haha, maar lees mijn eerste reactie nog eens goed...
Uit ervaring weet ik dat die beesten heel weinig geluid maken als ze lopen. D'r stond er een bij mijn tentje, toen ik dacht dat ik ff moest wateren. Een paar ton, maar nooit horen aankomen. Heb maar even gewacht tot de gidsen tactisch opgetreden hadden... Kanonnen, wat zijn olifanten groot als je op de grond ligt en omhoog kijkt...
En laat de (rip) ijsbeer een gezin achter waarover zich gaan ontfermen red de beergeldpot in de hoek van het zuipfeestbarak .
Schrikdraad helpt:
www.youtube.com/watch?v=3txRsJ-l5cI
dan kun je hem toch ook taseren?
Deze gast was heerlijk prettig gestoord volgens mij maar hij had wel ook voor schoonheid. Sommige foto's die hij geupload heeft zijn pure kunst:
scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-...
scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-...
Gelukkig hebben we de foto’s nog.
@D.Keurtis | 28-08-20 | 17:54: "reisgidsen"
Dat zegt genoeg.
Tja, dan hoeft die beer toch niet dood? Het is geen huisdier.
Als een beer eenmaal een mens gedood heeft is de kans erg groot dat hij het weer zal doen.
@Frau Merkel | 28-08-20 | 17:50: Vreemd gedrag inderdaad voor een beer om mensen aan te vallen. Normaal gesproken willen ijsberen altijd met je knuffelen.
@onrendabelenvervoer | 28-08-20 | 17:56:
Maar niet met BLM aanbidders. De beren vinden het contrast te groot.
@onrendabelenvervoer | 28-08-20 | 17:56:
U bedoelt al die coole beren op Grinder?
Laat die beesten dan ook met rust.
Rip beide.
BLM
Bear Lives Matter
Inderdaad beer doet beren ding. Het joch had blijkbaar geen idee van het bestaan van beren daar of wist alleen dat ze heel zielig zijn door het klimaat en zo. En zielige beren doen niemand kwaad. Die moet je troosten. Vervelend voor de nabestaanden, dat wel.
Zo heb ik ook geen enkel medelijden met het volk dat godbetert hier in Nederland op de hoorns worden genomen door een Highlander koe in één of ander park, b.v. hier bij mij om de hoek omdat ze denken het te kunnen knuffelen. En dan maar janken als het fout gaat.
Job heeft een pracht anderhalve laatste maand gehad, en gestopt op zijn hooogtepunt. Je wilt avontuur, je krijgt wild avontuur. Darwin.
What a way to go!
Hij was niet op vakantie. Het was zijn werk. Deze gast genoot 24/7 van het leven als je zijn foto's terugkijkt. Het ene moment verkleed als travestiet, het andere moment met een jachtgeweer in het Poolgebied. Veelzijdig persoon dus!
@keestelpro | 28-08-20 | 17:41: Talking bout his generation...!
@keestelpro | 28-08-20 | 17:41: Tijdens zijn ontmoeting met de ijsbeer zich vergist? Travestieten-outfit ipv jachtgeweer?
Is het leefgebied van de ijsbeer, niet van de mens. Wat doet hij daar ook in notabene een tent?
Kamperen
Ik heb de foto's gezien.
Er stond een bordje 'camping'.
Er stond géén bordje 'berenvoederplaats'.
Arm beestje
Klote... Nederlanders zijn er zat, ijsberen zijn zeldzaam
RIP ijsbeer..
Van ons zijn er toch al teveel.
NL Paspoorthouders
Ga dan deaud joh
Daarom heb ik afgelopen twee weken gekampeerd in Friesland, daar lopen geen ijsberen.
Ook niet op dat ijs in Heerenveen?
Wel zombies
Ach, doelpuntje voor het dierenrijk, leuk toch, ze staan al zo ver achter.
Precies en waarom moet dat beest dood alsof een toerist belangrijker is.
RIP.
Sinds wanneer leven er weer ijsberen dan?
Beer doet beerding.
Duo-Jammerlijk.
Poep-etc. Evocatus
.
Viespeuk
Alle flauwekul daargelaten.
Spitsbergen is (gelukkig) niet het episch centrum van het toerisme.
Deze man is daar zeer waarschijnlijk naartoe gegaan als natuurliefhebber en kan/kon zich vast niet vinden in het afschieten van een wild dier als "straf/voorkomen van toekomstige slachtoffers".
Alleen het simpele feit dat dit in Europa gebeurt en dat het nu een Nederlander betreft is het niks nieuws.
Beesten afschieten want bedreiging voor de mens.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8612469/Half-tonne-demon-crocodile-captured-BEHEADED-Indonesia.html
Kijk.
Hier in Indonesië een krokodil onthoofd omdat ie ook een aantal locals had aangevallen.
Dood moet ie.
Je kan ook actief op wilde dieren gaan jagen
https://www.iol.co.za/news/world/peta-targets-us-hunter-who-shot-elephant-in-sa-as-part-of-his-big-five-quest-7e31f029-90d6-4bab-86ef-9d262de26fac
Maar dat lijkt niet helemaal van toepassing te zijn op Spitsbergen.
Hoe dan ook. Sneue bedoeling maar ja, overbevolking dus accepteer het.
Sterkte aan de nabestaanden enzovoort.
Zal wel weer zo'n hipster met een knotje zijn...
https://svalbardposten.no/bilder/web/c7cd839f6e7afdfeb6868fe4fe.jpg?v=1598622306
Kaal
Prutser.
Oh ironie. Op zijn FB pagina wordt geklaagd over de vele domme toeristen die op zijn eigen Amsterdam afkomen.
RIP johan/Beer.
Toch vraag ik me af, wat doe je daar in een tentje?
Werken. Hij hielp mee op de camping.
Wrede dieren als het om dieren gaat, die mensen. Een foeigesprek was in dit geval op zijn plaats geweest.
In de categorie 'Famous Last Pictures':
scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9...
Jaaa!!!
Nice Kees!!
Is dat 'm serieus, Kees? Jeetje ...
@MickeyGouda | 28-08-20 | 17:32:
Ja triest. Deze jongen was een echte levensgenieter.
Hij heeft honderden foto's achtergelaten op zijn Facebook pagina.
Hij lijkt trouwens verdomd veel op voetbaltrainer Danny Buijs.
imgn.rgcdn.nl/50e58f02b6ef4cf3b9ef41a...
"Waarschuwing voor heel Spitsbergen".... dus het bord was in ieder geval duidelijk net zoals de meeste van de Noorse verkeersborden die je daar in dat land langs de weg vind.
@keestelpro | 28-08-20 | 17:38:
Leuke kop. Het was makkelijker om hem oerdom te vinden toen ik er nog geen beeld bij had. Pfff... erg.
Dus je gaat in een tentje slapen waar hongerige 200kg spier en wilskracht beren rondlopen.
Dat is het avontuur. Een met de natuur.
Omdat domme toeristen zo nodig ergens willen zijn waar de mens niks te zoeken heeft wordt er een bedreigde diersoort afgeschoten. Belachelijk. Schiet liever die toeristen af.
Eens.
Tja de beer moest jammer genoeg dood omdat hij gemerkt heeft hoe makkelijk zo'n mens te doden is en goed het smaakt.
Van tijgers is bekend dat ze als ze eenmaal mens hebben gekluifd niets anders maar willen. Maar die leven in een nogal overbevolkt werelddeel. Valt er nog wat voor te zeggen.
Zelf vond ik mens best tegenvallen eigenlijk.
@suscrofa | 28-08-20 | 17:11: Volkomen onzin. Ook van ijsberen. Gewoon een dom excuus om die dieren te kunnen afknallen.
Had die ijsbeer wel een mondkapje op?
Zeker geen anderhalve meter afstand gehouden!
Anderhalve meter afstand houden, er wordt zo voor gewaarschuwd.
Kwestie van proteine: mens , het meest veelzijdige stukje vlees. Mahlzeit, liebes Bärchen.
In je slaapzak overlijden.....
Henk en Ingrid slopen de natuur.
Mensen die “interessante” natuurreizen maken doen dat niet.
Die ijsbeer had kennelijk wel door dat hij niet lief was geweest als hij daarna gelijk het vliegtuig wil pakken.
Het gaat gelukkig erg goed met de ijsbeer. Volgens een onderzoeker wiens carrière die bevinding niet overleefde;
www.washingtontimes.com/news/2019/oct...
Ja, zo gaat dat. Maar Crockford gaat gewoon door. Geweldige mevrouw die schijt heeft aan al het ijsberen doemdenken en gewoon de feiten benoemd.
U verwijst naar een vrouw, dus is het wier.
Doe het nou eens goed.
Heeft die ijsbeer nog wel van zijn maaltijd kunnen genieten?
Rest in pieces Johan!
RIP beer.
Weer eens wat anders dan ontsnapte wasberen.
@Is dit nog nieuws? | 28-08-20 | 16:58:
Dieren horen niet in gevangenschap.
@DrumPiet | 28-08-20 | 17:00: Juist wel. Anders sterven ze uit.
Allemaal de verwarming aan en het raam open. Dan zijn we het snelste van die beesten af.
Lolol. En ik wilde nog subtiel insteken.
Grof geschut vandaag Frau Merkel .
Nu de vraag hoe brengen we de mensenstand naar beneden? Vast wel een snelwerkend paardenmiddel ook?
@CalamityJane | 28-08-20 | 19:07: Soms heb ik van die dagen. De topics moeten zich wel een beetje lenen natuurlijk! De methode van de beren doet het aardig, al is het wat langzaam. De RIVM methode is wat netter en sneller; we passen de getallen gewoon aan. Zonder gelijk met bloedbaden te beginnen en allerlei activiteiten die inspanning vereisen, lijkt me de meest praktische oplossing om gewoon met de voortplanting te stoppen. Voor de behoeftigen kunnen de kipfilets gebruikt worden. Binnen honderd jaar is het dan wel afgelopen.
Kan iemand mij uitleggen waarom die ijsbeer is doodgeschoten ? Volgens mij vormt de Noordpool de natuurlijke leefomgeving van dit dier, waar je als mens eigenlijk niks hebt te zoeken.
U heeft volkomen gelijk.
Motleycrew | 28-08-20 | 16:57 |
Tuurlijk wel. Natuur man.
Vraag het de eerste de beste seriemoordenaar en ik zal je vertellen; die eerste smaakt naar meer, en de tweede is zoveel gemakkelijker.
Omdat als ie eenmaal kip gegeten heeft, het vaker op het menu wil hebben.
@Bertus Balhaar | 28-08-20 | 17:02:
Letterlijk dit. Mensen zijn smakelijk en makkelijk te grazen te nemen. Vooral de dikkertjes.
En ze maken amusante geluiden wanneer je met eten begint.
@Varende_Reaguurder | 28-08-20 | 17:05:
Bijlmersnackjes? Mmm.
@Bertus Balhaar | 28-08-20 | 17:02: Nou en
@Sans Comique | 28-08-20 | 16:59: Ik hoop dat hier geen ervaring spreekt!
Heel naar voor man in tent en ijsbeer. Ik ga toch voor team ijsbeer. RIP.
Is er een mooiere dood denkbaar voor een natuurliefhebber dan de liefdevolle omhelzing van een vleesetend stukje natuur en deel te worden van de voedselketen?
Poetisch.
Is ie ook opgegeten?
Hij zal hem wel alleen lafjes in zijn nek hebben gebeten ofzo ipv volledig te consumeren
Waarschijnlijk ging het om een Volkskrantlezer. Ook een ijsbeer heeft zo zijn grenzen.
(Sorry, kamperen in een gebied met ijsberen. Ik kan er niets mee.)
@MickeyGouda | 28-08-20 | 17:08: Een Groenlinkser die geloofde dat de ijsberen vanwege de opwarming van de aarde vrijwel uitgestorven waren...
Ik heb ijsberen gefilmd voor mijn examen film. Ik ben niet snel onder de indruk maar toen een ijsbeer op zijn achterpoten met zijn voorpoten tegen de ramen van onze ice-crawler stond (2,5meter hoog van de grond) en hij het raam aan het likken was.. toen dacht ik. Dat is een grote jonge.. En deze grote jonge wilde maar een ding... ons opeten.
Toch jammer dat zulke beesten dan worden doodgeschoten omdat wij zo graag in hun leefgebied willen zijn.
Kan me niet voorstellen dat de tourist dit had gewild allemaal.
Guide dus.
En geslaagd?
@MeneerGuggenheimer | 28-08-20 | 17:00: dat heet gewoon toerist en gids. En als bonus jongen. Inhoudelijk is dit een verlies voor alle betrokken partijen. Maar toerist dus, en gids. Je weet wel... Nederlands.
Als ze voor ieder door Nederlanders uitgemoord dier op Spitsbergen een Nederlander terugpakken zullen er nog een hoop toeristen heen moeten gaan.
Inderdaad, blijf daar gvd weg !
Dit zie je dus nooit bij campinglife.
Is ook meer campingdeath.
Blijf dan ook lekker uit de buurt achterlijke sensatiezoekers.
Nu is er weer een beer vermoord voor helemaal niets !!
Die man was toch al dood. Die beer had niet dood gehoeven!
Helemaal niet!
Fuck die kut beer. Toerisme! Economie! Steljevoordatiehetweerdoetenzo!
@Is dit nog nieuws? | 28-08-20 | 16:55: Misschien heeft Johan dat ook geprobeerd en wees de IJsbeer zijn avances af.
https://akamai.vgc.no/v2/images/1cf7637d-4e1f-4351-8f6b-77815052a4c5?fit=crop&h=532&w=800&s=e20eda9ea2baf972b75956aacf46c27598be4dac
De meeste mensen hebben een oranje tentje..
Behalve het slachtoffer...
Waarom ga je dan ook in een tentje slapen?
Het gebeurde in z'n tent, het kan dus een crime passionel zijn.
Willekeur. Die marter die vorige week mijn bsushikabels heeft aangevallen loopt nog gewoon vrij rond.
Kabels insmeren met sambal oelek of een ander goedje dat goed hecht en veel capsaïcine bevat.
@Varende_Reaguurder | 28-08-20 | 17:02: Zet een val met aas. Maak de marter dood. Zo doen wij dat hier.
@Frau_Ferkel | 28-08-20 | 17:52: Indoctrineer de marter met communistisch gedachtengoed en laat hem los. Na een paar weken roeien de marters elkaar uit.
@Varende_Reaguurder | 28-08-20 | 18:32: Communistisch gedachtengoed pas beter bij ratten.
@Frau_Ferkel | 28-08-20 | 18:38: past, excuus.
En dan ook nog postuum van FB gejorist worden...
Geile beer?
Betrek het nou niet meteen op jezelf.
Ik dacht dat ijsberen beschermd waren? Greenpies al gereageerd?
Bear lives matter
Hoho, dit is een witte beer ja. Zwarte en bruine beren zijn iets anders.
Achja jammer. De toerist mag kijken hoe het bij Petrus is.
Kwa beren geld; if it's black fight back, is it brown lay down, is it white say goodnight.
Was de allerlaatste ijsbeer. Vraag maar aan Greta.
Wat een vrolijke gast was hij. Een echte avonturier die volop genoot van het leven zo te zien aan zijn facebook posts. Sterkte aan zijn nabestaanden.
Zo zie je maar.. ook witte wezens doen vreselijke dingen.
Zijn huid is zwart
Treurig incident met twee slachtoffers. Stille tocht op Spitsbergen.
Nou huppakee, warm die aarde nou snel op. Dan hebben we dit in ieder geval niet weer.
De veel kleinere holenbeer was ooit wijdverspreid in Europa.
Mensen hebben daar niks te zoeken. Fuck dat pooltoerisme. Die ijsbeer hoort er wel.
Nee. Fuck de ijsbeer. Net zoals de olifant. En de bij. En de lijsters in de Provence.
@Is dit nog nieuws? | 28-08-20 | 16:49: Zonder bijen heeft U niet veel meer om te eten.
Dat snap ik ook nooit. Een dier afschieten omdat ie doet wat ie altijd doet...
Vreselijk voor die jongen, maar die beer kan er ook niet veel aan doen en dan knallen ze hem af. Rip Johan en rip beer...
Indringen in het leefgebied van de ijsbeer en dan het dier daarvan de dupe laten worden. Walgelijk.
Ik denk altijd hetzelfde als jij
Eensch!
Indringen in het leefgebied van de Europeaan en dan de Europeaan daarvan de dupe laten worden. Walgelijk.
Deels mee eens. Natuurlijk moet de dierenpopulatie in stand worden gehouden en hun habitat moet door mensen met rust gelaten worden. Al helemaal als je ziet hoeveel dieren met uitsterven bedreigd worden. Aan de andere kant... Wat doe je als je dat ziet? Een zak popcorn pakken en kijken hoe die ijsbeer los gaat op die jongen? Of probeer je die jongen te redden?
@Is dit nog nieuws? | 28-08-20 | 16:48:
Ik voel een onderliggende boodschap.
Ik denk +1.
@keestelpro | 28-08-20 | 17:00: *knipoog* wij snappen elkaar.
Lekker. Ijsbeer op de BBQ.
smelten die dan niet?
Hee, dat doet ie normaal nooit.
play stupid games, win stupid prizes. In een tentje gaan slapen waar ijsberen rond lopen.... Wat verwacht je dan. Dat Frits Bom als de vakantieman naast je tentje blijft staan.
Toepasselijk nick.
Facebookpagina ook overleden.
Nee hoor. Het is verdomme een heel boeiende Facebook pagina ook.
Vol prachtige foto's en stoere quotes.
Een van zijn laatste berichten was 'Ended up in a horror movie...'
Bijna profetisch....
Heb zojuist mijn condoleances achtergelaten.
Heel triest en creepy ook.
Spitsbergen. Ben er ook geweest. Iedereen gaat daar idd gewapend naar buiten. De vuilnismannen hingen aan de wagen met een geweer om. Lullig voor de beer. Een beer die een mens aanvalt wordt daar sowieso dood geschoten.
Dat zal ze leren die beren ! De volgende haalt het vast niet in zijn hoofd nu,
Zatkniss | 28-08-20 | 16:41 |
*jaloers is wezen zijn*
Dus we hoeven alleen maar overal campings boven de poolcirkels te beginnen en dan zijn we van die kutbeesten af.
Ik heb wel een idee waar we vanaf moeten en dat is niet de ijsbeer.
Fake news. Alle ijsberen zijn dood. Kannie.
Icebear lives matter. Op naar de dam.
Bijenkorf plunderen gaat...
Waarom is deze ijsbeer afgeschoten?
Daarom hebben Amerikanen altijd een gun mee als ze de natuur in gaan.
Omdat onze eco vriend te druk was met zijn groene hobby.
Omdat een ijsbeer als ie een mens gedood heeft dat zeker zal gaan herhalen. Ze vinden menselijk bloed heerlijk zoet.
@austinhealey | 28-08-20 | 16:49:
Welke ijsbeer heeft dat jou verteld?
@Keestelpro spreek helaas geen ijsbeers maar weet dat veel roofdieren die groot genoeg zijn om mens te eten, zoals beren, ons heerlijk vinden smaken.
Maar waarom wilde die ijsbeer op het vliegtuig. Dat zullen we nu nooit weten.
Migratiegedrag, een paar jaar geleden toonde de klimaatmaffia dramatische beelden van uit de lucht vallende ijsberen.
Vermoedelijk door genoemde verdachten uit een vliegtuig gePocht.
Hij wilde nadere toelichting geven aan het kabinet en koningshuis.
De beer had hele goede berichten gehoord over een overschot aan halal vlees in 'het centrum' van Ter Apel
Gediplomeerd poolgids, dus geen vakantie maar werk.
Dan heeft toch ergens een steekje laten vallen hé. Hij kende het gevaar dus wel.
@Wodan-de-knuffelbeer | 28-08-20 | 16:44:
Hij had ook een geweer bij. Hij is waarschijnlijk in zijn slaap verrast.
Netjes geparkeerd.. is dit nu door de honger van de ijsbeer vanwege het tekort aan voedsel of het overschot aan ijsberen zodat ze mensen gaan lastig vallen... of hebben we niks te zoeken op spitsbergen dat kan ook nog
Dat laatste.
Vanwege de aard van het gebied waarin de ijsbeer leeft, zal die altijd tot de dood achter een prooi aan gaan. Ook als hij zich een uur daarvoor al helemaal volgevreten heeft. Hij weet immers niet hoe lang het duurt voordat die weer een maaltijd heeft.
"When a bear is black, fight back. Brown, get down. White, good night."
Op Nova Zembla waren de ijsberen op een bepaald moment ook wel klaar met die Nederlandse toeristen. Lang gelee.
@keestelpro | 28-08-20 | 16:49: Op Mauritius waren de dodo's ook klaar met de bezoekende zeevaarders.
@Is dit nog nieuws? | 28-08-20 | 17:02: ja, die hadden ook zoiets van laat die maffe Hollanders lekker stikken met hun gore jeneverbessen en sprongen zo, hops, de kliffen af gelijk als Disney lemmingen.
@Acar_ketimun | 28-08-20 | 17:28:
Flikkerde Disney, of zijn filmmaker die lemmingen niet zelf naar beneden? Uit zichzelf doen lemmingen dat niet.
Natuur +1, mens -1. Jammer dat het beest is neergeschoten omdat ie deed wat een beer doet.
Sommige politieke partijen, vooral aanhangers van de ijsbeer, zullen denken Omvolking +1.
Gelukkig hier geen ijsberen op de weg.
Waarom die beer afschieten? Die deed ook maar gewoon z’n ding.
Het probleem met beren is als ze eenmaal de smaak te pakken hebben...
@LiniaalRectaal | 28-08-20 | 16:41: zijn we zo lekker?
@Wodan-de-knuffelbeer | 28-08-20 | 16:45: Ja, we smaken naar kip.
@LiniaalRectaal | 28-08-20 | 16:41: Zorgen dat ze die smaak niet te pakken krijgen dus wegblijven uit het gebied van de ijsbeer. De mens gedraagt zich als een bezetter van de aarde i.p.v. een hoeder van de aarde. Een plaats waar hij 70, 80 of in uitzonderlijke gevallen 90 jaar mag vertoeven.....
@LiniaalRectaal | 28-08-20 | 16:41:
Ja en?
Z'n ding? Beren doen tegenwoordig heel veel dingen. Gaan naar de supermarkt, smeren broodjes, zitten aan jonge zeehondjes. En nu gaan ze ook al naar de camping. Je bent straks op een festival niet meer veilig. Afschieten!
@LiniaalRectaal | 28-08-20 | 16:41: Onzin, ijsberen zien mensen sowieso als prooi, of ze er nu eentje hebben kunnen proeven of niet.
Mijn vader's moeder campeerde in de jaren '70 op Spitsbergen
helaas hadden de beren destijds geen trek in een stukje taai vleesch uit Holland
Dus zaten wij vervolgens nog 20 jaar met dat mens opgezadeld
de heren ijsbeer worden bedankt
Je mag als ijsbeer ook helemaal niks meer he!!!!!!
In hun eigen land.
Er zijn ná nauwkeurige tellingen ook 2x zoveel ijsberen dan geschat. Extra gevaarlijk dus.
O, het RIVM telt mee?
@Premier Trutte | 28-08-20 | 16:39: ja, die hebben wat onderzoekers naar dierentuinen gestuurt om een evenwichtig resultaat te verzinnen. Namen meteen de CO2 uitstoot van de beren mee door sensoren op te hangen. Ze vertellen niet dat die sensoren tegen s'beers anus aangeplakt zit. Want evenwichtig en onpartijdig allemaal, dat RIVM.
Blijkt ijsbeer in het Noors Isbjørn te heten
weten we gelijk wat Bjørn betekent
Weer wat geleerd
Was global warming maar een echt fenomeen, dan had Johan Jacobus Kootte nog geleefd...
Was Johan Jacobus Kootte maar invalide. Had hij en de beer beide nog geleefd.
Tent op Spitsbergen==vragen om moeilijkheden.
REAGEER OOK