Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

GeenStijl Top Tien Kantoor Beveiligings Tips

noobtoeter.jpg Veiligheid voor mediamensen is het nieuwe support our troops. Iedereen en z'n uitgever zit bibberend onder het bureau paniekerige hoofdredactioneeltjes te tikken met alle camera's & kladblokken op zichzelf gericht. Matthijs fietst inmiddels zó hard naar huis, dat ie in een enorm hamsterwiel een cooling down moet doen om niet alsnog aan een acute hartstilstand te overlijden. Gelukkig is er de GeenStijl, alwaar wij meedenken met onze colleagues under fire. Van ons, voor het Mediapark, de Basisweg en Jan Dijkgraaf: een Top Tien Kantoor Defense Tactics. Bekwaam jezelf er in, en geen verwarde man met een supersoaker zal ooit je redactievloer nog op durven. Op 10. De Vuvuzela U ziet hem hierboven al. Basismateriaal schijnveiligheid. Gratis bij een krat bier dus kost geen toeter (lol). Wel praktisch toepasbaar: Lippen aan de tuit en keihard die verwarde man van je studiovloer af pwèèèpen. Succes verzekerd, zeker tegen onzekere instapterroristen van de verwarde persuasie. 9. Werplectuur werpboeken.jpg Oh fuck oh shit oh crap. Een verwarde man voor de deur en iedereen op hete kolen. Geen weg uit. Geen wapens voorhanden. Wat te doen, wat te doe... BOEKEN! JA! Goede oude betrouwbare werplectuur. Indringer? Bam, een peptalk van Ratelband in z'n bakkes. Serieslinger die lichtvoetige Lebowski achievers naar z'n hoofd. Witte boekje. Groene boekje. Of, in het geval van Azijnbode & Correspedant, het Rooie boekje. Baf, whap, blam. Eindelijk praktisch nut voor samengebonden bundeltjes dode boom! 8. USB-Patriots werpervanrakethoi.jpg USB-gestuurde geleide-raketwerper met twee gepatenteerde terroristenherkenningsradarschotels. Klassiekertje voor op ieder bureau. It's super effective! Nederland heeft ze aan de Turkse grens staan, dus dan weet je dat het goed spul is. 7. Doodenge beesten
Deze Velociraptor toy is gelanceerd tijdens het verschijnen van Jurassic Park 1. Het geluid dat zij maakt is zo skull-crushingly angstaanjagend dat het de meest geharde verwarde wappie door de knieën zal doen gaan. Goedkoper dan een waakhond. Eet ook een stuk minder. Bovendien hoef je nu zelf geen verontruste piepgeluidjes meer te produceren. 6. De Enige Echte Proppenschieter airmail.jpg Ding schiet goedverdoeme 4,57 meter ver jonge! Die Airmail Launcher incl. 500 velletjes waarop je "Sorry", "We mogen alles zeggen, maar het hoeft niet" en "De kruistochten waren ook erg" kunt schrijven en naar de binnenstormende terroristen kunt airmailen. 6. De Houwnietser hellyeahnietjesschieter.png De office supply Howitzer, gemaakt van een nietmasjien en andere kantoorbenodigheden. De bouw vereist enige handigheid, maarja, technologische excellentie is bijna altijd schatplichtig aan existentiële dreigingen. HIER de handleidingen. Pro tip: mik op de ogen en nietschiet ze dicht! 4. Vouwbare vliegbasis
Elke zichzelf respecterende redactie waar ontelbare pakken hagelwit printerpapier liggen opgestapeld, dient te beschikken over een Luftwaffe. Send in the A4's! 3. De Rubber Band Gatling Gun.
Of gewoon in het Nederlands: de StiekSlingeraar. "The very best there is. When you absolutely, positively got to kill every motherfucker in the room, accept no substitutes." Het kost misschien een paar honderd piek, maar dan ben je ook voor altijd en overal veilig. Niks geen elastiekjes gebruiken om enveloppen en documenten te ordenen. Dat doen de secretaresses maar! Voor de echte hardcore avondredacteur is dit nu gewoon keiharde ammo voor het aan stukken blazen van verwarde 007 cosplayers. Dit ding schiet zo hard, dat het zelfs het scherm van de camera sloopt (0:27). Let op: dit kan resulteren in 'Even Geduld AUB'-schermen. 2. The Tin Can Cannon cancannon.jpg Kijk. Dít is waar het Military Industrial Complex (verantwoordelijk voor chemtrails en 9/11) onschuldige kantoorartikelen van hun onschuld berooft. Meedogenloos geweaponized! Ons bindende advies voor het afvuren van colakogels: mik op voordeur en lanceer zodra de verwarde acteur nog aan de andere kant van de gesloten deur staat. Check wel even goed dat het niet de Albertjongen is die je nieuwe munitie komt leveren! 1. Water Cooler Cannon
Hetzelfde concept als hierboven, maar dan in de Grof Geschut Probeer Dit Niet Thuis Uitvoering. Komt Tarik met DIT, kom jij met DAT ⬆︎⬆︎⬆︎. En daarmee pak je zo'n verwarde wappie al voordat ie goed en wel bij Hilversum Mediapark uit de Sprinter is gestapt. Zet een handjevol van deze wet boys op je dak en verwater die verwarde mannen voor ze zendtijd kunnen eisen! Allemaal te eng, te gevaarlijk of gewoon alsnog in een hoekje gedreven door een Enge Dreigende Man/Vrouw? Dan is er altijd nog een allerlaatste ontsnappingsmogelijkheid via de uiterst genante touwladder of shame.

Reaguursels

Inloggen

Het beste middel is Peter rrrr de Vries bij de ingang laten posten. Hij praat de haatmensen wel weg. Als ze maar rrrrrespect krijgen en dmv feedback verzekeren dat zn boodschap begrepen wordt. Hij is er toch 24/7 al te vinden in het mediapark.

Ketelnees | 30-01-15 | 22:36

tweetybird | 30-01-15 | 15:35

Kogelvrij bestaat niet, kogelwerend wel.

Karl Warsteiner | 30-01-15 | 20:10

Onzekere instapterrorist van de verwarde persuasie.. hahaha

potverdrie | 30-01-15 | 18:16

@Ars Vivendi | 30-01-15 | 16:00
De gelijkenis is inderdaad treffend.

VanBukkem | 30-01-15 | 18:07

Wat is er mis met de oude betrouwbare katapult?

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:40

WAAROM. Is de yt-video van die bouwbare whatever een schier eindeloze Loveland clip...?

Mr Dixit | 30-01-15 | 17:32

In geval van haatbaarden zou ik het gooien met broodjes ham en reuzel adviseren.

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:28

Gewoon de 'Die hard' films kijken en jezelf McClaine noemen over de portofoon.

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:27

Kantoorhumor +1
Zelf zou ik op nummer 11 nog willen toevoegen: werptietjes. Van die zachte stressballetjes met een tepel erop. (HOESTxenosHOEST) Pleuren maar!

Driewerf Hoezee | 30-01-15 | 17:23

@KarelMarks | 30-01-15 | 15:32
"kantoor Rottweiler" ???
Zijn Rotweilers niet ongekend eenkennig; aan een enkele baas gekoppelt en voor de rest van de mensen een tijdbom?

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:20

@vaas klaak | 30-01-15 | 15:45
en @Graaf van Egmond.
Ik heb van jullie 'strijdt' genoten met een constante glimlach.
Over een paar uurtjes ben ik weer eens vlakbij de luchtbasis Volkel. Ik hoop dat ze weer langs komen scheren.

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:16

@Humpf | 30-01-15 | 15:06
"... collega's mee te irriteren.."
.
Ben ik even blij dat ik de mensen waarmee ik samenwerk zelf kan kiezen. Kantoorcultuur lijkt me de hel op aarde.

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:12

@Vogelbeest | 30-01-15 | 15:01
Tegen verwarde mensen dient met verwarrende matregelen te nemen. Vooral die elastiekjes gaan zeker werken.
Ik zou het gooien van dode vogeltjes willen toevoegen.

Rest In Privacy | 30-01-15 | 17:08

tweetybird | 30-01-15 | 15:57

Bull shit.
Als je op vliegvelden waar je half moet strippen toch gewoon met een scherp mes het vliegtuig in kan (tot 3x!! toe) omdat kennelijk t personeel het niet herkent/ boeit oid, waarom wil je het dan proberen in zo'n gebouw.

Wauzen zijn de mensen die niet aan risico-afweging doen en geloven in schijnveiligheid. Niet creatief genoeg zijn om te bedenken hoe je mensen allemaal kan bedreigen als je zou willen.

Heb je je hele pand voorzien van "sluizen", kogelwerend glas en scan-apparatuur, zet er iemand voor kijktijd tijdens de uitzending een gebroken wijnglas tegen de nek van Pauw. Zo simpel kan het zijn. Gelukkig hoor ik de oplossing al: "Alleen maar plastic glazen, in de kantine geen messen, ..." zucht.

Rubber tegels, dat is de oplossing.

harstef | 30-01-15 | 16:44

@harstef | 30-01-15 | 16:24 "En die bewaker met salaris jan modaal of lager zit er ook echt niet om een held uit te hangen bij echte boeven/verknipten/moordenaars."
.
Groot gelijk. Want ook als die uitgebuitte bewaker gewapend was geweest, en wél wat had kunnen doen, dan had die heel medialand over hem heen gekregen, de NOS incluis, en vanaf op een houtje kunnen gaan bijten.

ben kokhals | 30-01-15 | 16:40

Of gewoon zo´n deur die automatisch weer dichtgaat maar dan wat strakker afgesteld. Oude telefoonboeken komen ook hard aan. Opgerolde zaterdageditie vd Volkskrant (waar anders is die goed voor) . Zo´n draaipoortje maar dan 1 welke je halverwege kunt vergrendelen. ´Studio´kamer met 1 deur die enkel van buiten is te openen. En voor als het echt een frontaaltje met AK47 is dan een safe room bullet proof met water en m&m ,paar zakken popcorn en voor 48u dvd´s en uitgaande lijn/ prepaid mobiel erin. (voor Gelauf een aparte met magnetron HD dvd)

Eric Peter3348 | 30-01-15 | 16:32

Absoluut niet waar | 30-01-15 | 15:41

Ik realiseer me dat ik op de hero-pagina zit, maar ik denk dat de meeste mensen met een pistool op hun snufferd gericht rustig zeggen "hier is m'n toegangspasje".
Komt bewaker geheel niet aan van pas.

En die bewaker met salaris jan modaal of lager zit er ook echt niet om een held uit te hangen bij echte boeven/verknipten/moordenaars.

harstef | 30-01-15 | 16:24

CosmicPsycho | 30-01-15 | 16:08

Kwinsie is knettergek! Ben zelf in Zimbabwe geweest toen het nog een mooi land was maar het is nu in deplorabele staat. Volgens de racistische witte mensen die daar volgens Kwinsie allemaal terecht zijn vermoord of weggejaagd is het misgegaan toen hij een veel jongere vrouw huwde. Die had het nogal op haar heupen.

eerstneukendanpraten | 30-01-15 | 16:20

Zo'n 'touwladder-of-shame' had een hoop levens kunnen redden in 'ons-huis-staat-in-de-hens' situaties.

De waard zijn gast | 30-01-15 | 16:07

Absoluut niet waar | 30-01-15 | 15:41

Jawel maar het wordt toch moeilijker. En je kunt een gang maken met detector waar je 1 voor 1 doorgaat die aan beide kanten afsluitbaar is.Een sluis. Of 1 voor 1 toelating waarbij na controle door metaal detector je pas door kan naar een openbare hal.Sluis eerst waar er maar 1 per keer doorgaat. Is al een oplossing. Echte terroristen komen uiteindelijk toch wel binnen. Maar verwarde of eenmansacties maken weinig kans.Ingang verdelen in meerdere sluizen met metaaldetector en bij calemiteiten afsluitbaar aan het eind van het gangetje en je kunt meerdere mensen per keer verwerken.

tweetybird | 30-01-15 | 16:05

@VanBukkem | 30-01-15 | 15:50
Bij het zien van de vliegtuigvouwmeneer (4) dacht ik: hey, da's VanBukkem.
Ik weet ook niet waarom.

Ars Vivendi | 30-01-15 | 16:00


CosmicPsycho | 30-01-15 | 15:57

Die gast is 90 maar een stuk minder seniel dan onze opa Ivo...

eerstneukendanpraten | 30-01-15 | 16:00

vaas klaak | 30-01-15 | 15:45
Ik las het. Ik was toen zelf al naar bed vrees ik. Ok sq 312 op Volkel. Ik ben er wel eens op de basis geweest om een F16 warm te horen draaien.

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:58

vaas klaak | 30-01-15 | 15:41

Dat is het ook. De prioriteit zien ze er niet in. En ook schijnbaar de kosten zijn een probleem omdat je dan moet kiezen om van nieuwkerk zijn loon te halveren. Zag nog effe peterrrr rrr de vries die zij dat beveiligen van het mediagebouw nooit kan. Leuk om te weten voor de criminele die peterrrr rrr de vries niet meer kunnen luchten of zien. Hij valt niet te beveiligen. Zo geeft hijzelf aan.Die man is ook een grote boerenlul. Nee 100 procent garanderen kan nooit. Maar je kunt toch in elk geval proberen het zo moeilijk mogelijk te maken om binnen te komen.En als je zo begaan bent met je personeel zoals ze nu doen voorkomen zou je denken dat het best wat mag kosten. Ook als je daarvoor die overbetaalde wauzen hun loon daarvoor moet halveren.

tweetybird | 30-01-15 | 15:57

Of je moet zoveel mogelijk pizza's bestellen
dan heb je grote kans dat die medelander door z'n baas wordt opgepiept om zich met brommer en al
op z'n werk te verschijnen.

Berthe | 30-01-15 | 15:57

Wacht op het Quinsy topic waarin hij een groot fan blijkt van zijn grote vriend Robert Mugabe.

CosmicPsycho | 30-01-15 | 15:57

Igor Putkin | 30-01-15 | 15:51

Hij had weer eens ruzie in het openbaar. En 'mongeaul' lijkt me niet helemaal passend, zat meer aan 'verwarde man' te denken.

eerstneukendanpraten | 30-01-15 | 15:56

Als je een bord Uitzendbureau ophangt, blijven ze uit de buurt.

ET007 | 30-01-15 | 15:52

**Gewoon stil blijven zitten, net als anders.Igor Putkin | 30-01-15 | 15:49**

dat is dus bij een aanval op een Gemeentehuis ?

Berthe | 30-01-15 | 15:51

eerstneukendanpraten | 30-01-15 | 15:45
Dion Graus is een mongeaul. Zoiets?

Igor Putkin | 30-01-15 | 15:51

Ik kruip bij calamiteiten altijd in mijn Samsonite koffer. Die dingen zijn namelijk onverwoestbaar. Broodjes mee, fles cola mee. Droog en veilig. Wie doet je wat?

VanBukkem | 30-01-15 | 15:50

Waar is de bacon-launcher? De Unox Boomerang? De hogedrukspuit powered by Brouwmeester?

Ron_Paul | 30-01-15 | 15:50

Gewoon stil blijven zitten, net als anders.

Igor Putkin | 30-01-15 | 15:49

Doosje rubber spinnen.

ben kokhals | 30-01-15 | 15:48

Berthe | 30-01-15 | 15:43
Ik zou op mijn vlucht in toiletten en kasten en in de gangen boobytraps plaatsen. Dat zal ze leren!

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:46

OT

Is er nu helemaal niks over bijvoorbeeld Dion Graus te melden?

eerstneukendanpraten | 30-01-15 | 15:45

@Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:40
Kijk het paneeltje er eens op na, ik heb je keurig van repliek gediend.

vaas klaak | 30-01-15 | 15:45

Absoluut niet waar | 30-01-15 | 15:41
Tenzij hij volgens de protocollen ook dan geen reactie geeft. Dan beter 1 persoon dood, dan 100 in het gebouw. Toch?

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:44

Zorg in een groot gebouw / hotel e.d. dat je altijd een
tooltje bij je hebt om toilet /kastdeuren dicht te draaien,
zodra je nog kunt vluchten eventueel de tijd nemen om zoveelmogelijk plee-deuren dicht te draaien,
terroristen weten dan nooit zeker of er iemand op verstopt zit die daarna nog lastig gaat worden,
ze moeten dan kogels verspillen of die deuren openbreken en dat kost ze tijd en munitie.
Ook tijdens je vlucht zoveelmogelijk ramen en deuren vernielen of uit de hengsels slopen dus een glassnijder is ook wel handig.

Berthe | 30-01-15 | 15:43

tweetybird | 30-01-15 | 15:35
En wat als hij een andere aanwezige gijzelt en een pistool op het hoofd zet? Dan de portier in dat veilige hokje niet veel anders doen dan de deur openen lijkt mij..

Absoluut niet waar | 30-01-15 | 15:41

@tweetybird | 30-01-15 | 15:35
Inhoudelijk helemaal mee eens. Waarom het er niet komt: die eenmalige (forse) investering weegt niet op tegen de schade van een incident. Zal pas geimplementeerd worden wanneer één en ander structureel wordt.

vaas klaak | 30-01-15 | 15:41

vaas klaak | 30-01-15 | 15:34
Oh dacht ik, want je gaf geen reactie meer. Nou, alles weer goed dan. Gelukkig maar. Ik wil dat alle reaguurders me aardig vinden.

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:40

Volgens Diederik *koekoek* Samsom kan je in geval van terroristenbezoek het beste een toespraak van een politicus aanzetten.

Want een toespraak houden is volgens Samsom *precies hetzelfde* als mensen vermoorden met kalashnikovs.

Lewis Lewinsky | 30-01-15 | 15:38

Ach het had zo eenvoudig geweest. Een ongewapende portier hoort ten alle tijden in een kogelvrij hok te zitten. Zodat hij in principe nooit gegijzeld kan worden om toegang te verschaffen tot het gebouw. Een kogelvrij afsluitbare deur voor toegang tot de rest van het gebouw die alleen te openen is door een portier in een afgesloten kogelvrij hok. En het had nooit zover gekomen. Zeg maar de aankomsthal als sluis. Waar alle werkende zoals portier beveiligd zijn achter kogelvrij glas. Is het nu echt zo moeilijk.

tweetybird | 30-01-15 | 15:35

@vaas klaak | 30-01-15 | 15:16
LOL

Lewis Lewinsky | 30-01-15 | 15:35

Tip: Een flitspaal.

Piet Karbiet | 30-01-15 | 15:35

Dat jullie trouwens dit artikel plaatsen en niet 1 om Quinsy, die Mugabe een held vindt (twitter), te bashen valt me dan wel weer mee.

Capt. Iglo | 30-01-15 | 15:35

@Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:26
Boos? ik heb me kostelijk vermaakt. Ook bovenstaande werd met een glimlach getypt.

vaas klaak | 30-01-15 | 15:34

Ik mis elastiekjes met gevouwen papieren krammetjes. Dat komt echt hard aan. Of natuurlijk nietjes. Even langs de facilitaire dienst voor spijkertjes en deze dubbel vouwen levert echt blauwe plekken op.

Mark van Leeuwen | 30-01-15 | 15:33

Grote biceps en een kantoor Rottweiler helpen ook prima, hoor.

KarelMarks | 30-01-15 | 15:32

@Mastermattie | 30-01-15 | 15:19
Nice, jammer dat Sinterklaas net weg is...

Humpf | 30-01-15 | 15:32

@gl.a.himsa | 30-01-15 | 15:20
Zolang de "verdachte" een nep-wapen heeft zal dat werken.
Ik vraag me af oz zo nog steeds denken te kunnen parten als er een idioot opduikt met een volautomaat of RPG.

Mastermattie | 30-01-15 | 15:31

@R.B.Scott | 30-01-15 | 15:25
Ik zou bijna zeggen 'Gelukkig!', dacht even dat ik de enige was.

vaas klaak | 30-01-15 | 15:28

Jullie hadden ook gewoon alleen een foto van die kratjes en blikjes bier kunnen posten en die hele top 10 weglaten. Als je dan toch al moet gooien of schieten kan je net zo goed gewoon een bierflesje of blikje naar zijn hoofd gooien. Zonde van het bier maar het resultaat telt.

Capt. Iglo | 30-01-15 | 15:26

vaas klaak | 30-01-15 | 15:16
Ik zie er geen tussen zitten. Je kunt dus gerust zijn. Btw je bent echt boos hè?
PS. Ik was gisterenavond niet volledig. Er bestaan natuurlijk ook nickelplated vuurwapens.

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:26

@klaas vaak 15:14
yep,ik zat ook aan Stuif-es-in te denken

R.B.Scott | 30-01-15 | 15:25

Nr.8 is mooi, maar vast geen ruimte voor naast de XL doos tissues.

AbleArcher13 | 30-01-15 | 15:24

Dit topic heeft mijn leven verrijkt.

overVecht | 30-01-15 | 15:23

De NOS samen met Peter rrrr de Vriesss is van mening dat de beste verdediging praten is. De dialoog aangaan. Respect en begrip tonen. De samen komen we er wel uit-strategie. En niet vergeten om te checken of de ander je wel begrepen heeft. BEGREPEN?????

gl.a.himsa | 30-01-15 | 15:20

Die vliegtuigjesschieter... sommige mensen hebben echt te veel tijd!

Caveman48 | 30-01-15 | 15:18

@Graaf van Egmont

Aangezien ik er geen verstand van heb; zijn deze wapens wel of niet geblauwd?

vaas klaak | 30-01-15 | 15:16

Als je zelf geen doden of gewonden wilt maken, zit ProAsfalt meer te denken aan een rookbom.

ProAsfalt | 30-01-15 | 15:14

Niveau'tje Tina/Hitkrant dit, maar dan voor jongetjes.

vaas klaak | 30-01-15 | 15:14

Als er tussen je werplectuur een peptalk van Emile Ratelband zit dan kun je je het beste bij voorbaat al gewonnen geven.

Humpf | 30-01-15 | 15:13

Als er één instantie is die moet oppassen voor een profeet gerelateerde aanslag dan is het GSHQ wel. Daar waar de VVMU ophoudt, gaan de reaguurders pas echt aan de slag.

Graaf van Egmont | 30-01-15 | 15:10

Spartacus | 30-01-15 | 14:59 |
Stoer allemaal wel maar wat nu als het echt zou gebeuren.
Maar dan ook echt!

Carpe@diem | 30-01-15 | 15:07

Er staan wel leuke dingen in om de collega's mee te irriteren, hun maandag misschien nog kudter dan kudt de mijne wordt iets beter.
* gniffel*

Humpf | 30-01-15 | 15:06

Nr 1 is best tof. Mss iets voor die secretaresse op defensie.

deluiegriek | 30-01-15 | 15:06

En als dat allemaal niet werkt kun je, net als Ivo, 'power, power, power' prevelen.

Ars Vivendi | 30-01-15 | 15:06

Dit alles hebben we natuurlijk te danken aan de Islamitische benadering van oorlog. Waar Goebbels met zijn "Totalen Krieg" maar een kleine jongen bij was. Non-combattants bestaan niet dus anything goes: vrouwen, kinderen dus waarom de mediaas en hulpverleners aan slachtoffers niet?

Godsammekraken | 30-01-15 | 15:05

Ik mis de mist-generator

Mastermattie | 30-01-15 | 15:04

Je vergeet te vermelden dat als Jinek tegen de knul had gezegd:wil je een blowjob,het met een sissertje was afgelopen.Dus dan was ook alles veilig geweest

pejoar | 30-01-15 | 15:04

Is dat nou het kratje Heineken die bij dumpert reeten gewonnen kan worden?

hulpje | 30-01-15 | 15:03

Als er iemand met een wapen voor de deur staat, gewoon niet opendoen.

Boyo | 30-01-15 | 15:02

Tip één:
Zet knotsgroot POWNEWS op de gevel.
Geen hond die daar de aandacht zoekt.

mallekater | 30-01-15 | 15:02

Of dit nou echt heel effectief gaat zijn betwijfel ik een beetje.

Vogelbeest | 30-01-15 | 15:01

Als ik deze verdedigingsmiddelen zie zet ik het wel op een lopen.

Humpf | 30-01-15 | 15:01

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl