
Ken je dat? Dat je een nieuwe chick hebt gescoord, maar jij slaapt altijd naakt en zij vindt dat een zonde en ze begint vervolgens anekdotes van Noach aan te halen om te bewijzen dat naakt slapen totaal niet past bij het dienen van God? Nee? Oh. Nou, er zijn er die daar dus wel mee worstelen. En die vind je dan terug op onze favoriete openbare vraagbaak bij Refoweb (
mirror): "
Ik ben halverwege dertig en slaap al zon achttien jaar geheel naakt. [...] Kleding belemmert me en het schuurt. Zelfs met het dragen van alleen een onderbroek heb ik moeite. Nu heb ik ruim een jaar verkering en we hebben trouwplannen. Mijn vriendin heeft echter problemen met het feit dat ik naakt slaap. Zij vindt dat dit absoluut niet past bij het dienen en volgen van God." Vinden wij helemaal mooi. Dat je halverwege de dertig bent en dan echt zit met het feit dat je vriendin je een zondaar vindt omdat je leuterbloot in bed ligt. Je bent niet gek, je bent een Refo. Het antwoord lijkt ons
vrij simpel. Maar nee, er wordt een hele Bijbel-exegese bij gehaald. Prachtig. Fascinerend toch, dat volwassen mensen in de Bijbel oprecht het antwoord proberen te vinden over de mening van God over het textielloos slapen tijdens het huwelijk? Hey, nog altijd beter dan in een Heilige Boek de mening van een sprookjesfiguur zien te vinden over het onthoofden van ongelovigen, ja toch niet dan precies. Blijft de vraag natuurlijk: naakt slapen, is dat ethisch correct, knus comfortabel of moreel verwerpelijk? Gelukkig kunnen we met de conclusie prima leven: "
je mag gezien worden zoals God je geschapen heeft." Groot dan wel klein, willen we daar aan toevoegen.
Reaguursels
InloggenIk heb een keer zo'n vriendinnetje gehad... die zich voor de nachtelijke uurtjes helemaal omkleedde in een strakke nachtkleding. Iets met een legging, een nacht-BH (ja, verdomd mannen, die dingen bestaan!) en een slaapshirt. En ik kroop er poedelnaakt naast.
Echter, denk niet dat mevrouw zich met die kleding hermetisch afsloot van enige seksuele toenadering, zoals ik wel dacht. Op het moment dat zij zich volledig gekleed tussen de lakens begaf dacht ik: "O fuck.. No fuck". Terwijl ik dus al helemaal viagra-loos erect was als de Eiffeltoren. Enfin, ik geef haar een decent christelijke nachtkus op de wang en draai me om...
Maar dat bleek niet de bedoeling. Mevrouw vond het leuk om verleid te worden en het een spel te vinden om te testen hoe gewild ze was. Als de date in kwestie dus alle moeite deed om desalniettemin aan het neuken te raken en haar van alle nachtkleding te ontdoen: dan was ze overtuigd dat hij de moeite waard is.
Enfin, dat vertelde ze me pas een paar maanden later. Dus. Ik was gezakt voor het examen. Omdat ik een "heer" was en de signalen volkomen verkeerd begreep. Sindsdien is het devies bij mij dan ook: als ik mag blijven slapen wordt er geneukt.
"Raad het Kwidt stukje"
Bij #Noach wist ik het.
Typische one-issue mediocre writer.
En wie niet springt...
En wie niet springt...
En wie niet springt die is een niet-basketballer
LOL die dominee haalt dat trauma even aan. In die kringen zeker een reëel punt om rekening mee te houden.
@Baron Mc White | 13-11-14 | 18:29
Christelijk jongerenboek: "Geloven is teamwerk"
En geperfectioneerd door 1,2 miljard moslims. Maar dat staat er niet bij. Dat vond schrijver van den Beukel waarschijnlijk te intimiderend.
Het probleem is natuurlijk niet het naakt slapen maar het naakt wakker zijn. Ik zeg ff een vijgenblad om bij het wakker worden en die refoheks zal iets herkennen uit het boek der boeken. Wat brandnetels kan ook maar geeft weer andere prikkels
Als je elke dag een nieuw laken gebruikt kan het.. maar dat zal dus wel niet
Lekker met de pyjama aan...
Ik doe altijd een onderbroek aan, want ik ben bang dat ik een natte scheet moet laten...
Ik vind dit wel sneu, huwen doe je met een soulmate me dunkt. Aan naaktslaper: inruilen die verloofde voor een nieuwe toekomstige vrouw die ook graag bloot slaapt.
Mocht je nog vragen hebben naar aanleiding van dit stuk. De auteur heeft eerder enkele tips gegeven in de tijdloze klassieker; Jong talent! waar hij tips geeft aan jonge christenen.
www.kameel.nl/producten/boeken/geloofs...
Beste Johhny: het wordt echt tijd om te stoppen met pissen in de bron waarin je bent groot gebracht. Voor jouw frustratie zou geen podium mogen bestaan.
Als god had gewild dat we gekleed zouden slapen, zou hij ons wel met een pyjamaatje aan geschapen hebben.
SOCIAL CLIMBING
Ik las laatst dat
arbeiders in hun
ondergoed slapen
de burgers in pyjama
en hoger
slaapt men naakt.
Ik wil vooruit
- daarom slaap ik nu
voortaan naakt!
Maar ja ...
kan ik nu eigenlijk nog
wel in de wasbak pissen?
Riekus Waskowsky
Een bed is om in te neuqen, niet om in te slapen.
Zeg dat maar tegen je wijf..
Het ene sprookje verstoort het ander!
@TheseDays00 | 13-11-14 | 12:14
Maar die meuk staat dus wel op internet dus blijkbaar denkt de naaktslaper dat zijn verhaal *niet* achter de voordeur moet blijven...
Speciaal voor jou:
www.youtube.com/watch?v=kr1I3mBojc0
Als je getrouwd bent maakt het niet uit hoe je slaapt, naakt of aangekleed. Als je niet getrouwd bent hoor je helemaal niet in hetzelfde bed te slapen, in ieder geval dat zijn de waarden van ons Christenen.
Getekend een vrome Christen.
@swift1.6 | 13-11-14 | 13:31
"Gelovig of niet, als je wilt weten hoe god ergens over denkt, is het logisch dat je het opzoekt in zijn boek"
Ik heb de bijbel wel gelezen en er staat echt niets over pyjama's in. Lichamelijke schaamte is zowiezo een menselijke bevlieging waar God helemaal niet achter stond. De woorden 'Wie heeft ge gezegd dat ge naakt zijt?' zijn in Genesis de meest zinnige, rationele woorden die hij ooit uitsprak (de enige, ook, de rest van zijn betogen is gezwam en recht praten van wat hij krom gemaakt had).
Maar ja, Adam en Eva kregen ineens hele rare ideeën over bloot en da's nooit meer goed gekomen.
Wat moet ik hier nu uit halen? Johnny Quid heeft een nieuwe vriendin maar die vindt het niks dat hij naakt slaapt. En hij twijfelt over zijn geslacht?
Ze zijn nog niet getrouwd, dus ik neem aan dat er met de logica van dit grefovrouwtje ook niet geneuksekst wordt? En gaat dat na het huwelijk dan wél gebeuren? En bedekt zij zich dan wel altijd tegenover hem? Heeft hij haar überhaupt al wel eens naakt gezien? Dit stukje levert meer vragen op dan er worden beantwoord.
Ze zijn nog niet getrouwd! Hoe weet zij dan hoe hij in bed ligt?
"Fascinerend toch, dat volwassen mensen in de Bijbel oprecht het antwoord proberen te vinden over de mening van God over het textielloos slapen tijdens het huwelijk?"
Fascinerend hoe quid het toch weer voor elkaar krijgt om zich te laten zien als een volkomen malloot. Gelovig of niet, als je wilt weten hoe god ergens over denkt, is het logisch dat je het opzoekt in zijn boek. Of, om het begrijpelijk te houden voor quid, Als je wilt weten welke kleur donald duck is, is het logisch dat je daarvoor in de donald duck kijkt.
Ja, wie heeft er nu last van? Zij of hij?
@sinar2 | 13-11-14 | 12:26
Gelul natuurlijk. Een beetje man en vrouw zijn door de HERE God zelf saamgebracht, daar heeft het kerkbestuur niets mee van doen.
En wat God samenbrengt, moet je respecteren en waarderen.
Nog niet getrouwd en dan al naast elkaar slapen? Hel ende verdoemenis voor jullie!
Naakt slapen lijkt me ontzettende koud.
Naakt slapen leid tot meer sex, daar kan zelfs God niet tegen zijn.
Naakt slapen is voor linkse babyboomerhippies en hun nakomelingen. Een echte man slaapt in een pijama. Kwestie van smaak, waardigheid en klasse. Punt. Einde discussie.
"Zij vindt dat dit absoluut niet past bij het dienen en volgen van God."
Foutief, zij voelt zich hierbij oncomfortabel en gebruikt god als een excuus.
Ik ben christelijk opgevoed en Jezus en co hebben niet zo heel veel gezegd over de manier waarop je moet slapen. Als in de bijbel over een manier van slapen wordt gesproken gaat het vaak om ouderwetse neuksex (licht uit, ander geslacht, met z'n 2-en, niet voor trouwen, etc)
In den beginne was er niets aan de hand.
Wellicht wordt de vriendin elke nacht wakker van een zwetende anus die naast haar hoofdkussen ligt te ademen. Dan zou ik er ook wat van zeggen!
-weggejorist-
... Ik hoor Fatima Elatik al: 'Schat, wat heb je een ontzettend lelijke pyjama aan.'
'Dat is mijn geboortekostuum, Elatik.'
'Nou, die heb ik bij de HEMA nooit gezien.'
Is er nog een verschil in bloot als je met of zonder voorhuid slaapt? En heeft nog iemand tips voor het verwijderen van remsporen uit onderlakens?
Ik slaap zelf al vanaf mijn kindertijd bloot, en wens na mijn dood bloot opgebaard te worden. Ik kwam tenslotte ook bloot die baarmoeder uitgeglibberd, leve de natuur.
Ik heb wel es jeuk en door de onderbroek heen kan ik mijn hand relatief schoonhouden.
Slim van haar om hem zo ondergoed aan te laten trekken.
er zijn nog twee in voorraad: www.amazon.com/Jumpin-Jammerz-Tasmania...
Lekker man. En dan met een halfstijfje tegen haar billen aankruipen!
@Osdorpertje | 13-11-14 | 12:24
Lekker douchen voor je naar bed gaat houdt de boel ook schoon hoor.
Ik neem 's avonds altijd een Viagra-pilleteje zodat ik niet uit bed rol. Werkt niet met onderbroek aan.
@ arikanari
Kan iemand de crisisdienst oproepen
Ook voor grefo's geld geloof = onmacht, dat blijkt dus wel weer.
Gaap.
Ik vind het een verstandig en liefdevol antwoord van die Greforabbi
Trouwen ?
Dan je wel van God los !
@hotnot | 13-11-14 | 12:05
Kan niet. Deze vriendin is hem toegewezen door het kerkbestuur. Weigeren is dus niet toegestaan.
@God Zelf | 13-11-14 | 12:06
Moet je zelf weten, maar ik heb wel altijd schone lakens en warme voeten.
Heb ik toestemming gegeven om mijn gifje te gebruiken?
god die door het dak heen kan kijken, zou niet door een pyamabroek heen kunnen kijken? godsdienst is een ziekte van de hersenen.
Wat een fijne pies- en poepgrapjes vandaag! Ik word er helemaal vrolijk van!
Oke maar deze conclusie rechtvaardigt dus ook naaktlopen en tempelswaffelen.
Non issue, ook als hij een ander om raad vraagt is het geen topic waardig (om hem te kijk te zetten), lekker zelf weten als gelovige zijnde (is achter de voordeur). Maar op internet waar kleuters als Quid lopen is niet echt snugger.
Je doet dan maar een boxer aan... of je pleurt haar op de bank.
Vegetarisme past ook niet in het plaatje van de bijbel. Adam en Eva begonnen als vegetariër en werden meteen het paradijs uitgeflikkert. Dan liever in mijn blote reedT slapen...
Het antwoord van de dominee op Refoweb is overigens wel prima vind ik.
Naakt slapen is echt smerig, zowel voor mannen als vrouwen. Lekker al die remsporen op je overtrek.
Ik heb nog geen enkele religie kunnen betrappen op die vermeende liefde waar ze het steeds over hebben.
Naakt slapen is okee, maar je moet het niet op je werk doen.
@ God Zelf | 13-11-14 | 12:06
Maar wat vind jij ervan?
Jezus, die vent gaat een kuthuwelijk tegemoet.
Ik zou zeggen, stop ermee nu het nog kan, want scheiden zal er ook wel niet inzitten bij dit soort gristenen.
arikanari | 13-11-14 | 11:50
Gevoeld als aanval op je IQ?
Ik slaap ook bijna altijd naakt.
Alleen in sommige situaties niet.
Die situaties laten zich kenmerken door drie woorden:
Chili con carne.
Heb een paar jaar in een Refo bedrijf gewerkt, hilarisch soms.
De Refo gemeenschap heeft steeds meer moeite om de mensen bij elkaar te houden. Hordes huisvrouwen zitten stiekem op uitzending gemist GTST te kijken en krijgen mee dat er nog een andere wereld is.
Jongeren hebben smartphones met ongecensureerd internet en weten dat er nog zoiets is als een Nederlandse Maatschappij. (thuis hebben ze Solcon met antiporno rommel).
De huidige generatie zal zich richting pap en mams nog een beetje gedragen maar wanneer ze het huis uit zijn is het wel gedaan met 90% van die vrome christenen.
De overige 10% zijn de gebruikelijke godsdienstwaanzinnige schizofrenen die zich terugtrekken in een hutje op de hei.
@necrosis | 13-11-14 | 11:50
Sorry, was voor @Osdorpertje bedoeld, 2 tegels verderop.
Die vrouw heeft een kop vol draadwerk. Als je vijf jaar getrouwd bent komen er nog veel meer nukken tevoorschijn.
"OMG,who the hell cares"
@necrosis | 13-11-14 | 11:50
Ik ga dus niet met jou in bed liggen.
Toch best grappig als je bedenkt dat pubers ongeveer dezelfde vragen stellen maar dan aan tijdschriftjes als fancy of hitkrant. Er staat in de brief van de halve dertiger overigens nergens dat hij nu al in hetzelfde huis slaapt als zijn ew naakt meisje. Slaap zelf bijna altijd naakt hooguit een slipje af en toe.
Het beste advies: zoek een andere vriendin. Nu kan het nog, zonder al te veel pijn.
Johny je was de laatste tijd goed op weg maar dit is echt niet boeiend !
Pasgeleden was toch uit onderzoek gebleken dat naaktslapers meer neuqseks hadden? Intikker lijkt me dus.
Slapen.... de meest onschuldige bezigheid van de man en zelfs daar hebben vrouwen weer moeite mee. Deze man moet maar eens kijken of mijn aanstaande ex ook actief is bij Opzij.
Gewoon doen wat je vriendin zegt. Anders krijg je lange gezichten en moet je het nog heel lang aanhoren.
@Osdorpertje | 13-11-14 | 11:50
Je moet het ook niet tussen je bilnaat uitsmeren als je je afveegt met toiletpapier.
@99problems | 13-11-14 | 11:46
Psies.
Of - the horror - zijn al dan niet kloppende mannelijkheid - al dan niet per ongeluk - tegen haar maagdelijk (uiteraard) vrouwenlichaam (van het andere geslacht) voelt schuren!
Elke keer als ik dit soort brieven lees dan denk ik bij mezelf: "Wat voor kronkel hebben die mensen in godsnaam in hun hoofd, dat ze zich hier druk over maken?"
Als ik dan het serieuze antwoord van zo'n refo-pastoor lees, dan vraag ik me af: "Wat voor kronkel hebben die mensen in godsnaam in hun hoofd, dat ze hier serieus op kunnen reageren?"
.
Bijbelteksten uit hun verband rukken zijn ook die dominees wel goed in trouwens. Wel tegen heaumeaux op grond van Leviticus, een regel voor oud-testamentische levitische priesters, maar garnalen eten op verbieden op grond van datzelfde hoofdstuk doen ze dan weer niet.
.
Die bijbelkwootgristengekkies is maar één antwoord voor.
Mattheus 27:5 - Judas ging heen en verhing zich.
Lucas 10:37 - Jezus zei: "Gaat heen en doet evenzo."
@ 666angel | 13-11-14 | 11:49
.
Kijk jij begrijpt het!
Ok. Nou, ik vind het antwoord prima. Hatsikidee. Lekker slapen in de blote pielemoos mits in overeenstemming met je vrouw. Lijkt me voor ongelovigen ook de meest voor de hand liggende oplossing.
Frustraties moeten niet al te lang duren, Quid. Sluit het af, laat het gaan.
Ik vind het altijd wat zorgelijk als mensen zo weinig eigen denkvermogen bezitten (en zo ver van de realiteit staan) dat ze in plaats van zelf een mening te vormen proberen te achterhalen wat een niet bestaande god zou vinden van hun onzinnige levensvragen. Brr. Eng volk.
@ IJzervreter | 13-11-14 | 11:43
Je bebtr alleen recht op brood, bed en bad. Niks kleren, inleveren die handel, vuile kapitalist. Kleren, tss.
@Osdorpertje | 13-11-14 | 11:50
Ik gebruik toiletpapier om remsporen in bed te voorkomen, het is slechts een tip.
Refogekkies. Altijd goed voor een grappig stukje. Want gek. Gaap.
-weggejorist-
Draag in ieder geval een onderbroek, dat voorkomt remsporen in bed.
En slapen met je sokken aan is ook lekker warm voor als je voeten weer eens onder de deken uitsteken.
De oplossing is simpel: www.webtopper.net/product/225946/Leder...
Was er niet iets als 'gaat heen en vermenigvuldig u'?
Dat 'vermenigvuldigen' lijkt me een beetje lastig met kleren aan....
*met hoofd op rubbertegel slaat*
Ha,ha, dit stukje wordt door dezelfde stagiaire geschreven die ook alle ingezonden brieven voor Opzij, de Libelle en Linda schrijft. Ze heet Bakito
Glas Koning | 13-11-14 | 11:47
Kan je haar in de ochtend meteen vol blaffen!
Als je halverwege dertig bent dan ben je toch vijftien? Hoe kan je dan al achttien jaar naakt slapen?
Dit gaat over voor (!!!) het huwelijk, ze hebben verkering, en pas 1 jaar. Nee naakt in elkaars bijzijn mag niet! Ga terug bij je moeder wonen allebei, hand in hand lopen na de kerk op de dijk, en bewaar dit voor de huwelijksnacht. Heidenen. Branden in de hel zullen jullie allebei. En dat is hoe een atheïst als ik er over denkt, kun je nagaan.
Wonderlijke volgorde, totaal in contrast met het gebruikelijke, waarbij de man na het huwelijk geheel wordt uitgekleed.
Naakt slapen is het lekkerste wat er is!!
Een onderwerp uit het leven van Quid gegrepen.
-weggejorist-
Wat echt schokkend is is dat zij hem naakt ziet voor het huwelijk.
Enkeltje hel voor allebei lijkt me
IJzervreter | 13-11-14 |
Gelukkig heb je daar wél WIFI.
Johnny Quid - je bent wel heel goed op de hoogte van dat grefo-gedoe. Bijbel-exegese enzo. Vast zelf een verloren bible-belt schaap .....
Een grefo dominee die er al bij voorbaat van uit gaat dat de vrouw getraumatiseerd kan zijn qua sexualiteit, het komt wel eerlijk over.
Ik slaap onder de brug, dan is bloot slapen wel erg koud.
afz. een voorm. PvdA stemmer.
Mijn hemel! Dan bekeer je haar toch tot de islam.
REAGEER OOK