
De Utrechtse wooncorp Mitros (waar voormalig schotelwijkminister Ella Vogelaar een bestuursbaantje kreeg nadat ze faalde als minister) heeft een nieuwe website waarop afdankhuizen verkocht worden. Bij die nieuwe site hoort een reclamecampagne. NIMBY's in Zuilen boos, want
lelijk bord op straat. Krakers ook kwaad, want lelijk bord midden in de voortuin van "hun" versgekraakte woning, pal náást MitrosHQ (streetview van het pand zonder reclamezuil
hierrr, luchtfoto met legenda
daarrr). Hee krakers, doe eens kopen, staat er op het bord. Behalve dat we allemaal weten dat kraken
moord verboden is en dat je op een werkweigeraarsuitkering geen hypotheek kunt krijgen: wij moesten lachen. Krakers over de zeik helpen zodat ze een ouderwetsche anti-kampanje op een laken kalken, dat is (vies woord-alert) pure winst voor je virale straatcampagne. Leuk gedaan, Mitros. Nu svp ontruimen die woning.
Reaguursels
Inloggen@paranoya
+1
laat de overheid maar optreden tegen leegstand. Sneller wijzigen bestemmingsplannen en verbouw vergunningen en kantoren converteren naar woningen. Ik heb ook geen mandaat gegeven voor leegstaande kantoorpanden, en het staat mij in de weg...
Krakers zijn brutale en asociale criminelen die vinden dat zij recht hebben op het eigendom van een ander.
Rot eens op naar marokko. Of Irak.
Het leukste is natuurlijk als een kraker die woning koopt en vervolgens anderen hem weer kraken...
@Zware Majesteit | 15-06-14 | 17:36
En verder; ik vind dat het ligt aan de situatie... Is alles wel zo zwart/wit als jij het hier probeert voor te doen? Ik vind van niet.
Mag je ook geen brood stelen als je honger hebt en anders niet kan overleven? Geweld gebruiken in een voor jou levensbedreigende situatie? Een woning kraken als je geen andere optie hebt behalve een kartonnen doos?
@Zware Majesteit | 15-06-14 | 17:36
Ook wel vaker gedaan, maar dan "Nee" te horen gekregen. En heel vreemd; zodra een pand gekraakt werd, kon er ineens wel gepraat worden, en was men ineens wel bereid om een gebruiksovereenkomst op te stellen.
Ach de meeste woningbouw graaiers willen het liefst helemaal niet meer met woningbouw te maken hebben. Gewoon de hele sociale voorraad verkopen. Daarna lekker een beetje gokken op de beurs met HFT bots en binnenlopen met wat exotische rente derivaten.
Nou koos, hoera! Ik heb helaas veel teveel afgeleefde uitgewoonde panden gezien waar geen renovatie meer aan helpt. Krakers, bedankt! Gewoon niet ongevraagd aan andermans spullen zitten, lijkt me vrij elementair. Vragen of je erop mag passen zolang het leegstaat en daar dan onder voorwaarden samen een weg in vinden? Prima! Kraken? Not so much.
@witte strepen | 15-06-14 | 16:49
Mee eens; het is ook misdadig om 10-tallen, zo niet 100-en, huizen leeg te laten staan terwijl je mensen jarenlang op een woning laat wachten. Deze leegstand zou door het kraakverbod ook aangepakt gaan worden, maar zoals de G4 al voorspelde (zie ook kennisbank.platform31.nl/pages/8911/Ni...) zie ik hier nog weinig verandering in.
En verder ben ik het geheel met je eens over onderhoud en het behandelen van je pand. Dit deden wij ook gewoon; tuintje weer opknappen, muren een likje verf, huisje leefbaar maken en houden, en een goede verstandhouding met de buurt en wijkagenten.
@sinar2 | 15-06-14 | 13:03
Bullshit. Ik heb ook gekraakt, simpelweg omdat ik nergens terecht kon (behalve 'onder een brug'), onvoldoende inkomen had, en vrijwel geen werk kon vinden zonder vaste woon-/verblijf-plaats en telefoon.. Kraken was een aardige optie; als een woningcorporatie jarenlang 40+ woningen in een straat leeg laat staan, omdat ze "ooit" "mogelijk" gaan "renoveren of opnieuw bouwen", terwijl je jaren op een wachtlijst moet staan om een woning te kunnen krijgen.......
Ondertussen (na een jaar of 4~5 gekraakt te hebben) heb ik gewoon een eigen koophuis, prima baan, etc. En met mij vele anderen die in dezelfde situatie hebben gezeten.
Dit inderdaad niet zeggen dat alle krakers zo doen, maar om direct te zeggen dat alle krakers profiteurs en werkschuw tuig zijn, gaat veel te ver.
Iedereen hier praat over diefstal maar (al ken ik Mitros niet) heel veel woning coöperaties plegen in mijn ogen pure diefstal. Het bewust creëren van schaarste, het bewust teveel geld vragen voor het verhuren van woningen en het bewust ervoor zorgen dat huizen leeg staan is in mijn ogen walgelijk.
Natuurlijk moet je het huis waar je woont goed behandelen, en dat laten teveel krakers na. Maar ik heb er totaal geen moeite mee dat als een huis leeg staat men er gebruik van maakt (totdat de eigenaar het weer gaat gebruiken).
@Psycheltjes
Breek Tivoli maar weer af dan, kan het wel missen als ik daarna nooit meer een kraker hoef te zien. Alle shade die die gasten aanrichten, sparen we dan ook uit en dat geld kan worden gebruikt voor daklozen. Klaar. Stelletje stinkcriminelen.
@Van Rossem lees het spandoek nog eens, maar nu iets beter.
Met het huidige beleid kun je erop wachten dat we weer terug komen in de jaren 80.
Vrijstaande Villa's kraken? Investeren in de bajus.
Kakers,werkschuw tuig is het.ME mag best weer eens hard optreden tegen deze lui donders.
@Psycheltjes | 15-06-14 | 14:34
Ik heb het vage gevoel dat dat wellicht ooit zo was, maar, net zoals met het huidige politieke bestel, dat het nu nog maar een schaduw is van wat het ooit was. En dat het tegenwoordig een verrotte bende is.
@VanBukkem | 15-06-14 | 13:20
Precies. Zonder krakers was er nooit Tivoli geweest in Utrecht. Zonder krakers was er ook nooit de beste dak- en thuislozenopvang en hulpverlening van Nederland kunnen ontstaan in Utrecht. Zonder kraken/krakers was Nederland slecht af geweest.
@Graftak | 15-06-14 | 14:20
Nee, ik wil daar niet over nadenken. Met hun gevlochten okselhaar, sokken die erger meuren dan beerputten, hoofdhaar met klitten dat korter is dan voorgenoemd okselhaar maar er even smerig uitziet met voedselresten en verschillende poedertjes en zaadjes. Verdomme, heb ik er toch over nagedacht. En bedankt he!
Zolang je idealen hebt, is diefstal toegestaan. Zo rolt de linkse kerk.
gewoon in brand steken
@Van Nostrand | 15-06-14 | 13:05
Als Mitros de kans krijgt verkoopt ze haar hele bestand aan sociale huurwoningen. Het is dat ik mij al jaren geleden aan mijn Mitros huurkrot heb vastgeketend anders had ik nu om de hoek, tussen de daklozen in de struiken langs de maliesingel gewoond.
Op dat laken hebben vieze krakers liggen neuken..... Think about it
VanBukkem | 15-06-14 | 13:20 | | Reageer+ |
Ben ook eens op zo'n feestje geweest en voelde me toch wat ongemakkelijk toen als kers op de feesttaart een schitterend gerenoveerd pand vakkundig werd gesloopt. Met al mijn vermoedens bevestigd ben ik toen maar op de fiets gesprongen en rustig naar mijn keurige huuretage gereden.
Kraken, gebeurt dat nog? Ik dacht dat het iets uit de jaren 80 was. Ik neem aan dat de krakers van toen nu allemaal een vette baan hebben en de huidige krakers uit Letland, Litouwen, Polen en Roemenië komen?
Mitros heeft het niet helemaal begrepen, krakers kraken om gratis te wonen en kopen kost geld. De krakers in kwestie hebben het overigens ook niet begrepen, want kraker doe je op een toplocatie en niet in een afbraakpand, het liefst een historisch pand in de binnenstad. Om het pand zogenaamd tegen speculanten te beschermen.
Iets stelen en dan bij de eigenaar van het gestolen goed gaan lopen klagen dat het kut is. Je moet maar durven.
En ik denken dat Mitros een supermarktketen is. Na al die marketing makeovers naar vaagtaalnamen, kun je ook helemaal niet meer weten wat zo'n club doet.
Een huis wat een woningbouw corporatie heeft laten bouwen voor de opstalwaarde (gewoon de prijs van de materialen en arbeid) *NADAT* het zichzelf drie keer heeft terugverdiend, verkopen voor ongeveer de marktwaarde. Lucratief... Uiterst lucratief..
"Iedereen heeft recht op goed wonen.."
.
Uhm nee. Kleine correctie.
.
"Iedereen die zijn plicht vervuld om ervoor te werken en te betalen heeft recht op goed wonen."
.
Rechten kunnen niet bestaan zonder plichten.
Behalve dan als je zonder paspoort uit Verweggistan komt.
Op hoge poten eisen dat anderen je woonlasten betalen, diepe zucht.
Je eigen kreupel werken voor de komende huurverhoging om de zakken te vullen van de bestuursleden van de woningbouwvereniging.
Dan pas ben je goed bezig...
Nog veel ergerster: Portaal heeft al haar huurders wel glasvezel gegeven. Mitros niet. Ella, we need you!
Nee hoor, blijf maar lekker op bed liggen.
Jullie kraakpand krijg alleen maar een kleine opknapbeurt.
www.youtube.com/watch?v=KL5xjHEPOJA
Trololol Mitros +1
Een woning kraken was vroeger onder bepaalde omstandigheden (langer dan een jaar leegstaand e.d.) toegestaan maar is tegenwoordig wettelijk verboden. Discussie overbodig. Ontruimen die hap. Als je in een mooi huis wil wonen dan zul je daar net als alle anderen voor moeten betalen.
Ik was vroeger ook een kraker en gewoon bereid om huur te betalen zoals velen met mij maar ja, kraken is niet meer wat het eens was.
-weggejorist-
We mogen hier graag een beetje krakers afkraken, en terecht, maar ze waren wel goed voor het organiseren van de betere 'underground' houseparties. Flesje bier één gulden vijftig en geen gezeur over drugs. Met het wegrotten van de krakersscene zijn helaas voor de jeugd van tegenwoordig ook deze feestjes uitgestorven.
Jammer dat er nog geen zero tolerance beleid is tegen krakers. Kraken? Onmiddellijk arresteren wegens inbraak en veroordelen. Klaar.
kan dat scheithok anders niet vinden op mitrosverkoopt
Als ik Mitros was zou ik er een PS ondergespijkerd hebben: Maar kraken was wel verboden.
Als reactie op de tekst op hun laken: "Dit huis stond niet te koop".
Hey krakers, niemand heeft recht op gratis.
''eerlijk geprijsd''
voor zover dat kan in schreeuwend duur Utrecht
Ik vond hem leuk. Maar aan de andere kant wel symptomatisch voor de zieke Nederlandse woningmarkt. Ex-huur woninkjes voor een belachelijke hoge prijs van de hand doen.
@ Parel van het Zuiden
met de reukzin zit het hier wel goed.
Krakers verspillen een goed laken aan een domme tekst.
Kansloos stoned paupervolk.
@sinar2 | 15-06-14 | 13:03
Ik kreeg een brief van de belastingdienst, waarin stond dat zij mijn inkomensgegevens (op verzoek) hebben doorgespeeld naar mijn verhuurder, die op basis van de gegevens de huur van mijn flat even flink heeft opgeschroefd.
En dat terwijl die flat geen cent meer waard is (eerder minder) dan een jaar geleden.
@Van Nostrand | 15-06-14 | 13:05
U moet wel een hele goede neus hebben om dat te kunnen ontwaren tussen de stank van krakers.
@ WellusNietus
ah dus dat rook ik..
@Van Nostrand Knus is stront aan de muur volgens krakers...
"Iedereen heeft recht op goed wonen.."
.
Uhm nee. Kleine correctie.
.
"Iedereen die zijn plicht vervuld om ervoor te werken en te betalen heeft recht op goed wonen."
.
Rechten kunnen niet bestaan zonder plichten.
men verkoopt 'knusse' huizen..
getverderrie, ik ruik feminisering.
Krakers kopen niks. Krakers zijn gewend het gratis te krijgen (uitkering, subsidie) of het zelf gratis te nemen (woning, bakfiets).
REAGEER OOK