
In het tussenrapport van De Universiteit van Tilburg over Diederik Stapel staat weliswaar dat de
hoogleraar hoaxleraar alleen opereerde, maar ook dat gammawetenschappers goedgelovige schapen zijn.
Allemaal. Mede daarom is de schade aan reputaties, carrières & onderzoeksresultaten die Diederik [check deze kennis van nu
loltekst:] heeft aangericht ENORM. Dat Fransz Joseph von Jolo moedwillige
valse berichtgeving niet schuwt, is
geen nieuws (macht vervaagt morele normen,
constateerde Diederik en dát onderzoek zou best eens waar kunnen zijn), maar er zijn ook mensen met een goede reputatie die hun carrière door de plee zien spoelen dankzij Diederik de Drogwetenschapper. Zo kan mevrouw Noordewier van de Universiteit Leiden enkel nog een webshop beginnen in het mutsenparadijs, aangezien ze
al haar publicaties samen met Stapelmans deed en dus effectief ongeloofwaardig is als kritisch onderzoekster. De '
alledaagse precisie' van sociale psychologie blijkt namelijk dankzij Diederik nogal uit het lood te liggen. Maar ook internationale onderzoeken naar
goal driven behavior (
casus!) zijn waardeloos geworden. Er zijn ook voordelen trouwens. Zo is vlees eten weer gewoon gezellig, blijkt discriminatie toch gewoon aan mensen en niet aan
rommel op straat te liggen (leve
Google cache) en kunnen liefhebbers van soft gammageneuzel het complete werkveld van de sociale psychologie
helemaal opnieuw gaan ontginnen. Studietip: dubbelcheck én bewaar al je resultaten. En laat je als jonge onderzoeker niet leiden door een zucht naar status. Want status hoeft echt niet zo duur betaald te worden als Diederik Stapel ons
wilde doen geloven. Of je moet falen
leuker vinden dan slagen.
Reaguursels
InloggenHij hep zich ziek gemeld.
www.elsevier.nl/web/Nieuws/Wetenschap/...
Bij de VU-A kennen ze er ook wat van, nietwaar Brouwers en Schaafsma?
-weggejorist-
Stapel vertelde gewoon wat links soft onbespoten policor Nederland (met name: politiek /bestuurlijk Nederland) graag van hem WILDE horen en daar werd hij ook rijkelijk met onderzoeksfondsen voor bedacht.
-
HOEVEEL overheden en semi-overheden baseren beleid op 'bestelbare','voorspelbare' uitkomsten van onderzoeken van ingenieursbureaus, stedenbouwkundige-/minderheden-/milieu-/veiligheids-/ arbeids- en nog veel meer 'onderzoekers',kortom: al die clubs die precies vertellen wat de wethouder wil horen - omdat de opdracht daar van af hangt?
-
Het antwoord op die vraag zou weleens even verbijsterend kunnen zijn als de uitkomsten van het onderzoek naar de werken van Stapel.
-weggejorist-
Ik krijg ook een beetje een klamme zak van het argument dat het allemaal aan de 'publicatiedruk' ligt. Eerder de 'publiciteitsdruk', me dunkt. Halfzachte wetenschappers als Stapel, Vonk en Van Rossem zijn niet voor de camera's weg te slaan met hun hapklare meninkjes. Die loltekst waar naar gelinkt wordt, is inderdaad heel erg pijnlijk. Ik heb te doen met zijn kinderen.
Omo is goed voor het wasgoed, of omo is slecht, de uitkomst is afhankelijk van de opdrachtgever. Is het Unilever of Proctor? Wetenschappelijk onderzoek is zo de hoer van de media geworden
Stapel is gewoon de eerste die op die manier betrapt is. Het komt veel meer voor dan iedereen denkt, ook in de betawetenschappen. De druk om te publiceren en het binnenslepen van de eer is voor velen, in alle takken van de wetenschap, een reden hier en daar de zaak te manipuleren.
Het selecteren van een statistisch model het resultaat geeft dat je verwacht, onderzoeksresultaten die niet voldoen aan je conclusie worden buiten de publicatie gehouden, onderzoeksresultaten die niet te reproduceren zijn, conclusies op zeer summiere data, etc. Wat mij betreft is dat net zo goed manipulatie.
Het hele academische onderzoekswereldje is een raar wereldje.
Stapel is gewoon de eerste die op die manier betrapt is. Het komt veel meer voor dan iedereen denkt, ook in de betawetenschappen. De druk om te publiceren en het binnenslepen van de eer is voor velen, in alle takken van de wetenschap, een reden hier en daar de zaak te manipuleren.
Het selecteren van een statistisch model het resultaat geeft dat je verwacht, onderzoeksresultaten die niet voldoen aan je conclusie worden buiten de publicatie gehouden, onderzoeksresultaten die niet te reproduceren zijn, conclusies op zeer summiere data, etc. Wat mij betreft is dat net zo goed manipulatie.
Het hele academische onderzoekswereldje is een raar wereldje.
Alpha-studies, voor menig reaguurder kan dit kabinet dan ook verder schrappen in de GGZ kosten.
www.ggznederland.nl/de-ggz-sector/fact...
Er lopen nog tig andere Stapels rond in dat wereldje. Wat te denken van dit onderzoek:
www.nu.nl/gezondheid/2634196/zorgen-we...
In Japan, Fukushima, is nog genoeg werk voor Diederik S. Dan moet hij zijn werk wel precies verkeerd om doen. Echte meetgegevens omzetten naar fopperij. Dat zal echter geen probleem zijn voor iemand met zulke capaciteiten. Stralende toekomst voor S.
Stapel; "oké, ik heb twintig minuten, laat ik nog even een paragraaf in elkaar draaien."
In elkaar draaien, omdraaien, doordraaien... ik zie gewoon die neerwaartse spiraal ontstaan.
@irma zonderboezem | 02-11-11 | 10:55
Ik zet niet alles op youtube, mocht je willen.
Bovendien moet ik G-unite te vriend houden.
blinde kip | 02-11-11 | 10:58
Hoe durf je het te suggeren?!....(LOL)
@blinde kip | 02-11-11 | 10:46
He, er is hier een minkudoklikker met te kleine tetten.
Che_cuevara | 02-11-11 | 10:48 |
Das ook waar. Zegt ook weer genoeg over onze overheid, niet dat we die nou zo hoog hadden zitten.
Maar goed, ik vind supsidie voor goed onderzoek natuurlijk goed, maar zoals gewoonlijk slaan ze weer met de subsidie geven.
Mijn Utopie (vreselijk gamma woord overigens) : 95% van de gamma-gelden overhevelen naar beta. Voorts met de overige 5% een kolonie op een van de waddeneilanden oprichten waar uitgerangeerde gamma's lekker met elkaar kunnen spelen. Iedereen blij...
necrosis | 02-11-11 | 10:49
En dat kun je dan weer op youtube zetten.Hebben wij ook weer wat om naar te kijken.
(niet teveel vlees eten he? )
@blinde kip | 02-11-11 | 10:49
Zie die optredens maar als een massale 'aflaat' voor mensen met veel geld en dikke V8'en onder hun reedT.
Al Gore is een getalenteerde acteur/ zakenman.
@blinde kip | 02-11-11 | 10:42
LOL
Van die alpha- en gamma-reaguurders die niet even de rest van de discussie lezen en vanuit emotie reaguren, bah!
@zeg maar jansen | 02-11-11 | 10:47
LOL, omdat het nog waar is ook.
@zeg maar jansen | 02-11-11 | 10:47
Gnehehehehe....
@necrosis | 02-11-11 | 10:34
Ik ben vooral verbaasd dat men deze charlatan nog steeds uitnodigd voor (dure) praatjes in academische kringen.
@irma zonderboezem | 02-11-11 | 10:45
Dan vechten we elkaar de tent uit om vrouwen of muzakjes.
Elke dag deze stompzinnege opmerkingen helpen in ieder geval niet !!
@irma zonderboezem | 02-11-11 | 10:38
Daar heb je gelijk in, maar de overheid maakt wel beleid op die flutonderzoekjes als het hun zo uitkomt.
blinde kip | 02-11-11 | 10:46 Grotere borsten krijg je door er elke dag met wat toiletpapier tussen te wrijven.
Dat hielp de meeste vrouwen met hun reedt ook.
@necrosis | 02-11-11 | 10:43
Niet alles door mekaar eten hè. ;)
@irma zonderboezem | 02-11-11 | 10:38
En van elke dag masseren en anijs eten krijg je grotere borsten.
Bakito | 02-11-11 | 10:41
necrosis | 02-11-11 | 10:43
Waarom gaan jullie niet eens samen een avondje achter de meiden aan?
@zeertegendradig | 02-11-11 | 10:30
afhankelijkheid.. dat houdt op wanneer je constateert dat er niets klopt en je tegengewerkt wordt wanneer je zelf je onderzoek moet doen, zoals het voorgeschreven is, zelf.. en niet de hoogleraar alles laten doen, dat is ongelooflijk achterlijk.. dat iemand dit accepteerd, dat is pure, domme, laffe luiheid.
Dat eeuwige gejank over de hiërarchie wordt alleen in stand gehouden door mensen die zelf hun nek niet durven uit te steken.
Maar als is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaald hem wel en dat is het beeld ineens anders; die paar die het wel aandurfden, dat zijn de enige die er toe doen, de rest kan zo het moeras in.
Als je niet in staat bent zelfstandig te functioneren en alleen in afhankelijkheidsrelaties de underdog wilt zijn.. hou je die riem de rest van je leven maar om tijdens je uitlaatrondjes.
zeertegendradig | 02-11-11 | 10:30 |
Je bent zelf klaarblijkelijk ook niet vies van een 'alfa' generalisatie?
@Bakito | 02-11-11 | 10:41
Soms.
Leerzaam, subsidie leidt tot aftakeling, dat begon al met de kunst, onee, Kunst
Om een man van de wereld te zijn en voor de kinderen te kunnen zorgen in combinatie met een baan heeft Stapel toegegeven aan verleiding om de werkdruk wat te verlichten door te frauderen. ALs hij geen kinderen had, kon hij zich volledig storten op z'n werk en echt onderzoek doen. Ergo, het is allemaal de schuld van zijn vrouw die vond dat er nog niet genoeg kroost op de wereld rondloopt. Altijd weer die vrouwen! Hoef je geen onderzoek voor te doen om dat in te zien.
Gevalletje meervoudige persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekjes. Graag screening Pieter Baan Centrum.
@necrosis | 02-11-11 | 10:39
Ja.
Heb jij een vriendin?
Kaas de Vies | 02-11-11 | 10:07
U bent dus vanaf heden te herkennen aan de nick Kaal de Viel?
kapotte_stofzuiger | 02-11-11 | 10:11 |
Werkt niet, uiteindelijk hebben ze toch een alpha male nodig om leiding te geven.
@Bakito | 02-11-11 | 10:33
Eet jij vlees?
Komop zeg, zijn toch allemaal trutonderzoekjes met nul waarde. "Iemand die drie sinaasappels per dag eet heeft minder kans op Alzheimer". Beetje van dat kaliber. Ga eens wat nuttigs doen!
@Che_cuevara | 02-11-11 | 10:36
Nee, die van de chocoladeletters. Zie Zembla.
@Bakito | 02-11-11 | 10:33
Joop?
kapotte_stofzuiger | 02-11-11 | 10:11 |
RIP roepen is ook maar bühne-talk voor een GS emo-cohessie?
@blinde kip | 02-11-11 | 10:31
Ook in Amerika vullen ze hun zakken, over de rug van alles en iedereen.
Verbaasd?
Mooi. Hopelijk trekken bepaalde media ook hun conclusies t.a.v. ongefundeerde artikelen.
@ZDEV | 02-11-11 | 10:16
Ik lust wel een T-Bone...
@necrosis | 02-11-11 | 10:28
Miljarden die ook naar degelijk klimaatonderzoek besteed had kunnen worden.
Als student zit je in een afhankelijkheidsrelatie, ik vind dus niet dat je het de studenten kan verwijten. Dat is ongeveer hetzelfde als dat je een patiënt gaat veroordelen voor wat de dokter verkeerd heeft gedaan. Maar goed ik denk dat Stapel slechts het topje van de ijsberg is, in de alfa wetenschappen zit het helaas vol met idealisten en idealisten kunnen gewoon niet objectief en juist handelen. Ze zijn mentaal gehandicapt en waren nooit een universitair diploma waardig. Goed kunnen leren is een kant, kritisch na kunnen denken is een ander. Helaas selecteert onze samenleving slechts mensen op het eerste en daarmee loop je dus de kans, dat je van die fopwetenschappers krijgt met grote idealen.
Correctie: Hoeveel overheidsbeleid zou er gebaseerd zijn op onderzoek van Stapel? Welke journalist zoekt dat eens uit?
@Ashtrey | 02-11-11 | 10:17
NYT kwam er mee.
Hoeveel denk jij dat zijn film "An inconvenient Truth" heeft opgebracht, en zijn lezingen wereldwijd, en de donaties van politiek, en, en.....
Lees verder:
www.nujij.nl/economie/al-gore-co2-zakk...
Hoeveel overheidsonderzoek zou er gebaseerd zijn op onderzoek van Stapel? Welke onderzoeksjournalist zoekt dat eens uit?
Katholieke Universiteit Tilburg
Maar goed dat het nu allemaal uitgekomen is.
Anders was ons biefstukje nu wel een stuk duurder geweest.
Is er eigenlijk ook een mevrouw Stapel?
Lijkt me wel saai, iedere zaterdagavond een orgasme hoaxen.
@Kaas de Vies | 02-11-11 | 10:16
In ben ook gespecialiseerd in het brein, met name in combinatie met drank.
Je moest eens weten wat ik nog aan dikke rapporten heb liggen (met medewerking van de locale pliessies).
Ik las dat dat hele onderzoek naar Stapel's handel en wandel bij elkaar is verzonnen.
Ik ga Roos Vonk maar eens 'troosten'.
@necrosis 10:11
Miljardair? You're shittin' me right?
Hoeveel subsidie is erheen gegaan?
necrosis | 02-11-11 | 10:14
Voordat ik voortaan met iemand praat vraag ik eerst wat voor studie ze hebben gedaan.
En ik laat ze een rauw stuk vlees eten. Voor de zekerheid.
@necrosis | 02-11-11 | 10:14 | + 0 -
Ze zijn zelfverklaarde specialisten van het brein, en hun meetlat is hun eigen brein, want daar zit hun specialisatie in.
Bizar eigenlijk dat men 1 op 1 naar dit soort mensen luistert zonder kritisch te zijn.
@Gezellig! | 02-11-11 | 10:08
Ex? Misschien omdat zo een hoop poen weggesluisd kan worden voordat Stapel zich officieel failliet verklaart?
Falen is vaak leerzamer dan slagen. Zo bezien lopen er dus heel wat geleerde sociaal-psychologen rond.
Gadverdegadverdegadver! Die moderne mannen website, vouter kan echt niet. Als je jezelf daar als man vind, dan heb je echt op elk gebied van mannelijkheid gefaald.
@kapotte_stofzuiger
Ja, en dan gaan al die linkse hippies weer keihard lopen janken, omdat de politiek verhardt, krijgen we weer ellenlange huilmarathons om de zielige asielzoekers op TV en gaan alle niet-Nederlandse-moslims schuimbekken, omdat hun uitkeringen stopgezet zijn.
@SH- | 02-11-11 | 10:12 | + 0 -
Ja KUT nietwaar?
@ZDEV | 02-11-11 | 10:11
Mensen die sociale psychologie studeren/ doceren, die kun je in ieder geval niet vertrouwen!
@kapotte_stofzuiger | 02-11-11 | 10:11 | + 0 -
Weeet je niet, misschien zit er 1 persoon bij die een geniale uitvinding zou doen.
Ik zie meer de oplossing in, beta's rekenen alles uit en dan je common sense gebruiken, niet je emo huil huil brein.
kapotte_stofzuiger | 02-11-11 | 10:11
Dat is net zoiets als die statistische wetenschapper die verdronk in de rivier die gemiddeld maar 1 meter diep was?
Blijft vreemd, want ik moet als beta-onderzoeker mijn eigen gegevens genereren.
Dat een sociaal wetenschappelaar zijn gegevens verzint verbaast me helemaal niks. Maar wtf? Tilburg heeft een universiteit?
Al Gore kwam er wél mee weg en werd miljardair....
Kunnen we al concluderen dat vleeseters betrouwbaarder zijn?
Stelt u zich Nederland eens voor georganiseerd door beta's. Niets geen geneuzel in de marge (zelfs geen onderbuik), maar feiten; "Ongelimiteerde snelheid op snelwegen kost 20 mensenlevens meer per jaar, economische winst door minder vertraging 20 miljoen euro. Kosten uitvaart per persoon: 10.000 euro. Winst voor Nederland: 19.800.000 euro."
Ik ben vooral naar de sociale drijfveren van mensen om de boel zo te bedonderen en zo goedgelovig te zijn.
Maar daar hebben ze natuurlijk toevallig net géén onderzoek naar gedaan.
Zo zie je maar weer, zonder vlees wordt het een puinhoop in de wereld.
Roos Vonk is ook ineens heel stil
@Merkava | 02-11-11 | 10:06 | + 0 -
Ik vrees het ook.
Terwijl zo'n vogelaar een rapport nodig heeft om in te zien wat er mis is aan een wijk.
Ja hoor de oplossing van de wijk is de rommel op te ruimen, is namelijk de pavlov reactie op zo'n rapport, maar je moet natuurlijk inzien hoe het komt dat het zo'n rommel is.
Dat komt door de mentaliteit van de bewoners, daarom is het een pauperwijk en daar moet je aan werken. Beloning voor de goeden, de roe voor de stoute, en de hele stoute moeten in de zak naar Griekenland.
Ah dit - twitter.com/#!/marhendrickx - is dus de (ex?) vrouw van stapel. Ze is al #twexit sinds 30 augustus j.l.
En nu heeft hij geestelijke nood.
www.elsevier.nl/web/Nieuws/Wetenschap/...
Waarschijnlijk heeft hij ergens ook een rapport geschreven dat de Grieken altijd de waarheid spreken.
Dat verklaart een hoop, want mijn dikke onderbuik zit te borrelen bij wat er in Griekenland gebeurt. 1,5 jaar trek ik de haren uit mijn kop en zeg ik tegen iedereen die het wel of niet wil horen, gebruik je verstand die Grieken zijn gek. Ik heb geen haren meer op mijn kop, ben nu aan mijn rug begonnen.
Heeft hij wel kinderen of zijn die ook gehoaxed voor de kinderbijslag?
Het is echt schandalig. Vogelaar heeft volgens mij haar kansenwijken beleid gebaseerd op publicaties van die Stapel (zie rommel op straat artikel). Ik zou graag willen weten met welke politici deze Stapel regelmatig e-mail uitwisselde over het fabriceren van onderzoek om de miljardenverspilling te rechtvaardigen.
Werk aan de winkel dus. Gouden bergen gloren aan de academische horizon.
Met dien verstande dat ieder nieuw onderzoek met de nodige argwaan bekeken zal worden. En da's ook goed zo.
Gamma's en alpha's: de beste manier om te bezuinigen op hoger onderwijs.
Het is gewoon vrij bizar. Er zal vast en zeker beleid gemaakt zijn gebaseerd op zijn rapporten.
Dat verklaart een hoop.
Wanneer gaan beleidsmakers eens af op gezond verstand, of ben ik echt zo perfect? Iedereen met een beetje common sense kon aanvoelen dat de onderbuik de rapporten niet binnenhield.
Maar nee vleeseters zijn hufters, rechts = nazi, dood aan mensen die common sense hebben.
en nog een hoop onderzoeken voor op de Stapel. Toedeledokie
Zoals al eerder gezegd: in Nijmegen zitten er ook twee wiens onderzoek amper gerepliceerd kan worden.
Ik noem geen namen, maar het rijmt op Ijksterhuis en an Baaren
+1 voor 'hoaxleraar'
REAGEER OOK