
Sponsortopic ter aanmoediging van het gezond verstand bij de politie. De dames en heren in blauw zijn er namelijk achter dat anno nu zo'n beetje alle mobieltjes uitgerust zijn met een camera. En met zo'n camera kun je foto's maken. En filmpjes. Dat kan heel makkelijk. Want veel telefoons kun je met een apart knopje direct in de fotomodus zetten. Tenminste, dat lezen we op de website van de nieuwe campagne Pak de overvaller.
Pak je mobiel. Check de lolheader die stiekem sneert naar het CPB. Wij raken d'r niet mee uitgespeeld in ieder geval. Ook de uitleg is
helder: de politie wil hulp en dan liever beelden dan verklaringen, want 'hij was donker en zijn auto ook' helpt niet echt. Dus doe mee en doe wat de politie niet lukt: boeven vastleggen. Film of fotografeer overvallers, scootertuig of inbrekers. Vergeet niet om elke foto op te slaan. Bekommer je daarbij niet om de naamgeving. Lukt het niet om te filmen of fotograferen, noteer dan zo veel mogelijk informatie. Dat kan gewoon op een papiertje. Maar ook op je mobiel. Uploaden volgens simpel stappenplan & geheel anoniem kan
hier, dus je mobiel inleveren als bewijsmateriaal is niet meer nodig. Kopietjes mogen uiteraard nog steeds
hier. Slogan: De pakkans vergroten heb je zelf in de hand. Betekent eigenlijk: We kunnen het niet alleen. Iedereen agent & Nederland veilig. Klik!
Reaguursels
InloggenAls ze dat nu een paar jaar eerder hadden gezegd had ik die lelijke snol van een winkeldievegge en haar 2 vrouwelijke handlangers even vast gelegd op de foto.
Nu lopen ze weer vrij rond op hun park met allemaal wagens op wielen... ofja dezelfde avond alle 3 want 2 waren ontsnapt en eentje mocht met een papiertje naar huis...
De grap is dat de politieagent een telefoon met camera krijgt. Dat als deze camera kapot gaat hij gene nieuwe telefoon krijgt. Dit omdat dit niet is opgenomen in het contract. De leiding vond dit niet belangrijk.
Beter de beelden op dumpert plaatsen.
Om vervolgens de link naar de recherche te sturen.
ICT en overheid....
Nou, op naar de 4% oplossingspercentage dan maar!!
Lekker realistisch, zo een blanke jonge rennend met een gestolen tas. Mensen Snappen het niet, want dit is niet herkenbaar. #Fail
Krijg je daar nu ineens geen boete meer voor dan?
Nu nog over HTTPS (ter bevordering van privacy) en het begint nog ergens op te lijken met de webapplicaties van onze officieuze instanties.
Sorry, verkeerde topic.......
Wanneer wordt Nederland eens bevrijd van dit soort baseballpetjes mongeaulen, Rap, Hiphop en namaak gangsters?
Iemand?
Ik ben gekke Henkie niet, zolang die mega geitenwollensokkerij van Bolhaar, Fokkens en in de Tweede Kamer weigeren afdoende afschrikwekkend te straffen laat ik het gekke Henkie spelen graag aan de Politie over.
Wat een enorme zuig-campagne.
Saaie overheids gestuurde middelmatige zooi. En dan lekker room blanke overvallers omdat men nu eenmaal niet de realiteit onder ogen mag zien.
Paarsche broeken in combinatie met ambtenaren, hoe sneu wil je het hebben.
Waarna je je eigen beelden gebalkt terugziet in Opsporing Verzocht, na een half jaar 'onderzoek'.
Ik herinner me een tijd dat er op postbus 51 gezegd werd: Ziet u als burger criminaliteit, bemoei u er niet mee, meld het maar denk vooral aan uw eigen veiligheid en laat het politiewerk aan de politie over. De veiligheid van de burger staat op de eerste plaats.
Wat een verschil met nu. Met een populistische Opstelten die overal maar strengere straffen en geschifte wetgeving opzet maar geen enkele oplossing heeft over hoe deze wetgeving uberhaupt te handhaven aangezien de politie zo kapotbezuinigd is dat ze niet eens de dag-tot-dag zaken kunnen afhandellen.
Oplossing: laat de burger het werk doen en de risico´s nemen.
Je betaalt steeds meer, je krijgt steeds minder.
(behalve als je een nep-Oranje bent, dan wordt de wet voor je omgebogen.)
Laatste spreker zojuist bij Stand.nl gooide voluit Joris Demmink on air. Het ging over Donner, en volgens deze beller uit Deventer hield Donner al 15 jaar de hand boven het hoofd van Demmink.
Je hoorde ze schrikken bij de NOS :)
@jojo1956 | 10-10-11 | 13:29 | + 0 -
Kan hij omsmelten voor een setje puike velgen.
Nou is er wel weer een hoop gezeik over de pliesie, ietwat onnodig lijkt me. De Korenmarkt in Arnhem zou wekelijks een bloedbad zijn zonder de sterke arm der wet. Honderden cokesnuiverts, dronken boeren, opgefokte bontkraagjes en ruige rockers met Harleys. En dan een stuk of twintig mannetjes (en vrouwtjes) in gele jassen die de hele avond zorgen voor een relaxte sfeer. De rockers staan trouwens als eerste klaar om te helpen. Go figure.
Toch vind ik het weer ontzettend politiek correct om een witte acteur te gebruiken. Jezus, als het om hondenmishandeling gaat zie je toch ook geen kameel in de campagne!
necrosis
Die man van de promo zou een MOE-lander kunnen zijn, maar ik denk aan een Amsterdams model... Vriendje van 1 of andere 3-streper?
sjaakdeslinksesul
Jawel, maar ze hebben zo ontzettend veel goede Marokkaanse acteurs in NL, zelfs 1-tje die een Gouden kalf wint...
@jojo1956 | 10-10-11 | 13:21
Veel Marokkanen hebben net zo'n huidskleur als ik.
Het heeft ook iets met status te maken, hoe 'blanker' hoe beter.
Vaak herken je hun achtergrond slechts aan kleding, muziek en voornamelijk gedrag.
@sjaakdeslinksesul | 10-10-11 | 13:25
touché!
@doenormaal! | 10-10-11 | 13:24
Had je het gevoel dat je niet begrepen werd dan?
@Detlev Tarnowitz | 10-10-11 | 12:50
Het zal je verbazen hoeveel het er doen. Het nieuws niet gevolgd de laatste paar jaar?
jojo1956 | 10-10-11 | 13:21
Tis geen echte boef maar een acteur (lees iemand die werkt) dus wat had je anders verwacht?
Met mijn mobieltje kan ik alleen 1-1-2 bellen.
www.google.nl/imgres?q=sony+ericsson+j...
Lekker stigmatiserend weer, een blanke overvaller met blond haar!
Biff Eagleburger | 10-10-11 | 12:20 | + 16 -
:)) Dat was het eerste wat me opviel in dat filmpje. Het correcte ontkennen tiert nog welig.
@doenormaal! | 10-10-11 | 12:34
Voor hen die dit niet begrepen... Het was cynisch bedoeld.
@jojo1956 | 10-10-11 | 13:21
De dader is toch altijd roomblank, en zo niet dan toch.
Op de promotiefoto van de pliesie blijkt de dader weer roomblank te zijn. Vreemd.
Blijf staan of ik film!
@ Che_cuevara & @ Reinaert. Het is overigens 06-BZ-PR donkerblauwe VolksWagen Caddy uit Purmerend meer kreeg ik niet te horen. En ik vind het ook erg vervelend dat ze met jullie aangiften niets doen. Ikzelf werk 6 dagen in de week en blijkbaar om dat tuig bekostigen. Want mij pakken ze namelijk wel als ik ook maar iets fout doe. En deze sujetten (berbers) kunnen ieder weekend met zijn 6-en ongestraft mensen in elkaar schoppen voor 15,00. Man man man. Wat een land en wat een mensen.
@[x] Ongeschikt | 10-10-11 | 13:06
Maar je kunt niet bellen en filmen tegelijk mat je mobieltje, toch.
[x] Ongeschikt | 10-10-11 | 13:06
En als er dan iets mis gaat heb jij het gedaan. Nee jongeman, het beste is gewoon om je helemaal nergens mee te bemoeien. Met die mentaliteit is ons land ooit heel groot geworden.
Moet je voor de 'gein' eens een cam richten op een agent.
Dat worden ze wel ineens zenuwachtig, en pakken ze het liefst je cam af.
De jeugd van tegenwoordig trekt de GSM op de verkeerde momenten. Op het moment dat ze hulp moeten verlenen omdat er een oud omaatje onderuit geklapt is staan ze een beetje te filmen.
M@rk | 10-10-11 | 12:33 | + 1 - : Indien dit gebeurt verleen ik per direct eerste hulp, pas als het slachtoffer tot zover mogelijk geholpen/gestabiliseerd is grijp ik naar mijn mobieltje, het is een keuze uit seconden die een leven of dood-verschil kunnen maken, een enorme verantwoordelijkheid als toevallig omstander. Een roep om 112 te bellen is wél het eerste wat ik doe en blijf doen tot er iemand reageert en belt tijdens mijn handelingen!
Jaja, en als je op eigen initiatief het beeldmateriaal onlijn flikkerT krijg je zeker een boete wegens privacyschending?
"Kijk 'em is shinen" erbij doet wonderen. Schijnt.
Maar we betalen al zoveel belasting, en nog kunnen ze ons niet beveiligen?
Als ik dit soort berichten serieus moet nemen, verwacht ik volgende week een bericht dat de politie is/wordt opgedoekt.
Ik heb meer vertrouwen in een clubje cliniclowns dan het hele politie en justitie apparaat.
Een beetje participeren kan geen kwaad. Of moeten we nu met z'n allen ineens achterover leuenen en de overheid alles laten oplossen?
Ik dacht dat de keuze tijdens de laatste verkiezingen toch duidelijk was gevallen op 'de zelfredzaamheid van het individu'.
Daarmee ook bedoelend dat je ook meedoet in de maatschappij en je niet afzijdig houdt.
WTF? Het staat er echt op de site:
Noteer in elk geval het kenteken (letters en cijfers) en de kenmerken (kleur, type) van een (vlucht)auto of scooter. En de kenmerken van een overvaller (zoals getinte huidskleur, lengte en kleur haar, kleur ogen, soort kleding, lengte (vergelijk die met je eigen lengte).
Maar o wee als je je camera tegen de klabakken trekt...
Ik laat een vieze wind in mijn auto, direct een boete.
@Kaas de Vies | 10-10-11 | 12:22 |
Bestaan er ook aangenaam geurende winden ?
Ik ben geen verrader, zoek het lekker zelf uit.
Moet iedereen nu maar agentje gaan spelen.
Mij niet gezien.
-weggejorist-
-weggejorist-
Vooral op ICT gebied lopen ze gemiddeld 15 jaar achter, en dit bevestigt dat alleen maar. Ab-so-luut kansloos.
@Speedveld | 10-10-11 | 12:43
Ach, ik heb hier een ruim twee jaar oude aangifte liggen, compleet met NAW-gegevens van de dader, maar ook daar kijkt de politie niet naar. Aangifte doen was geen probleem, verder heeft die aangifte "geen prioriteit". Zo rolt de politie.
En vrouwe Justitia is als altijd al even blind.
@Joost Maghetweten | 10-10-11 | 12:35
Hm goed idee van de politie: pak je mobiel erbij als je je dochtertje verkracht. Gebruik zo nodig zoom. Wel uitkijken waar je het uploadt.
@sufkut | 10-10-11 | 12:47
Word ik toch vrijgesproken want ik heet niet Janssen.
Hoe is het mogelijk, ze ontdekken 2011. En je mocht in vele gevallen niet filmen? Hm... Obelix zou zeggen, rare jongens die wouten.
over een half jaar krijg je een boete indien je in de buurt was en geen foto's genomen hebt danwel het onderzoek tegenwerkt door te veklaren dat je niks gezien hebt. Je was er tenslotte bij, kijk maar meneer janssen daar was u.
Nooit van z'n leven meer een gsm voor sufkut in ieder geval. Ik heb me al eens gestoten zeg maar en niet nog een keer.
@Speedveld | 10-10-11 | 12:43
Dit wordt veel te ingewikkeld voor de politie.
Je had ze moeten filmen en uploaden. Dat vragen ze toch.
Of ze daar dan iets mee gaan doen is weer een ander verhaal.
@ Joost Maghetweten | 10-10-11 | 12:36
Veel MTV kijken? Ze houdt zeker niet van muziek.
Pakkans vergroten? Mn Aarsch. Ik ben met een maat samen 2 weken terug door 6 marrokanen in elkaar getrapt. Ik zou ze duidelijk herkennen en we hebben een nummerplaat 06-BR-PZ kenteken uit Purmerend maar de politie doet niets. Komt niet eens m'n getuigenverklaring onderteken. Duurt nu al 2 weken.
@Mgr. Denwop | 10-10-11 | 12:39
De verkeersboetes gaan al omhoog.
Je moet niet alles willen hé.
Ik vind dit een goede ontwikkeling. Het is een trage reactie, maar beter laat dan nooit. Nu de straffen verviervoudigen voor zware misdaad en een verdubbeling van de straffen voor kleine criminaliteit. Dan ben ik tevreden. En oh ja.... de doodstraf voor crimifaalhazen die zicj op kinderen of ouderen richten.
@Joost Maghetweten | 10-10-11 | 12:35
"Als mijn buurman zijn dochtertje van 10 verkracht, lever ik hem persoonlijk af op het bureau."
Lever jij hem dan nog af?
In stukjes toch wel.
"en gebruik zo mogelijk de zoomfunctie op je mobiel om overvallers, een auto of scooter dichterbij te halen" ... met je 400mm optische telelens van je mobiel.
Al loop je met naam en adresgegevens van de dader het buro binnen, je mag een afspraak maken om volgende week terug te komen en vervolgens hoor je nooit meer iets.
Dus wat ze met die gegevens willen is mij een raadsel.
Of het moet zijn dat ze dan het slachtoffer kunnen bekeuren wegens privacyschending.
@Traxor | 10-10-11 | 12:35
Dat is dus precies het probleem: Zelfs Irma weet het niet meer, en die kijkt veel MTV (helaas blijken dat wel reruns te zijn, maar toch)
Als iedereen agent wordt, krijg ik dan ook zo'n pistooltje?
@Detlev Tarnowitz | 10-10-11 | 12:29
Als mijn buurman te hard rijdt op de A2 met een fake-kentekenplaat, zal ik hem echt niet verlinken.
Als mijn buurman zijn dochtertje van 10 verkracht, lever ik hem persoonlijk af op het bureau.
Alles is relatief.
@ irma zonderboezem | 10-10-11 | 12:34
Je loopt alweer achter, dawg.
Joost Maghetweten | 10-10-11 | 12:26 Pcies. Gegarandeerd succes en een stijgend oplossingspercentage.
Quote: "want 'hij was donker en zijn auto ook".
Huh? Het zijn toch meestal gewoon blanke tokkies, zeg maar PVV stemmers, die crimineel zijn?
Maar als ik een agent film, gewoon op de openbare weg, krijg ik meteen een NU DIE CAMERA UITZETTEN bevel. Ik wil best kloodtzakjes voor ze vastleggen maar dan ook de eenstrepers die rare dingen doen.
Kaas de Vies | 10-10-11 | 12:24 |
Natuurlijk mag je het woord neger niet gebruiken.Dat is discriminatie, rascismoes enz enz. Het correcte woord voor de donker gekleurde medelander is NegerT. Dat is als jij zelf blank bent. Heb je zelf een donker gekleurde verpakking dan is het correcte woord Nigger. Kijk eens MTV man en blijf up to date :-)
Ja, en ook niet vergeten te filmen als oom agent met de wapenstok gaat meppen.
De jeugd van tegenwoordig trekt de GSM op de verkeerde momenten. Op het moment dat ze hulp moeten verlenen omdat er een oud omaatje onderuit geklapt is staan ze een beetje te filmen.
@Dr. Steylloos | 10-10-11 | 12:27
In de UK staan er nu zoveel, dat werkelijk elke straathoek te zien is en niemand merkt het meer. Ik zat er vorige week in een hotelbar en telde daar al 4 camera's, en dat op 20 m2. En om nou te zeggen dat het werkt... Nee.
@kippevlees | 10-10-11 | 12:26
kippevlees. Lijkt me duidelijk en ik mag het weten.
Dit moeten we dus niet willen met z'n allen, elkaar verlinken. Zo maakt de overheid ons tot NSB'ers.
@Idontgiveafunk | 10-10-11 | 12:25
Tientje gevonden dat je vorige week kwijt was?
Goede zaak. Ik zie alleen maar voordelen. Dat het dan weer op zo'n debiele Postbus 51 manier wordt uitgelegd moeten we maar voor lief nemen.
Zelfredzaamheid. Het gaat nog eens heel groot worden!
Zeker met een overheid die verrekt om ook maar één poot uit te steken!
@Kaas de Vies | 10-10-11 | 12:24
Dat vind ik ook altijd een moeilijke. Wat moet je dan zeggen? Een kleurling? Een zwarte? een man met een zwaar getinte huidskleur? Mag je wel blanke zeggen? of witte?
Ik weet door de bomen het juiste politiek correcte niet meer te noemen.
www.facebook.com/profile.php?id=14699...
Dader gevonden ... Redactie, maak maar gauw een spiegeltje.
Burgerarrest met eigenrichting is de oplossing.
Overheid en ICT, daar gaan we weer, publiekelijk mailadressen vermelden van beheer accounts ipv een veilig intranet systeempje, ik voorzie dat iedereen straks filmpjes met daaraan gekoppelde dossiers kan opvragen met een fake @politie-regio-x.nl mailfrom account. "Voor Politie is Beheer van deze server bereikbaar via MailboxBeheerUploadserver@klpd.politie.nl"
"Dus doe mee en doe wat de politie niet lukt: boeven vastleggen."
Ik vind dit wel weer een beetje een onterechte sneer naar de politie toe, als er namelijk weer wat extra CCTV-camera's in een stad worden geplaatst is dat een enorme beperking van onze privacy
En wat schuift het?
Soepen die handel! Jan-Kees de Jager als crimineel soepen, bijna te mooi voor woorden deze mogelijkheid toch? Ik kan niet soepen, maar ik hoop de professionele soepers onder ons op ideeën te brengen!
Kaas de Vies | 10-10-11 | 12:24 |
De minderheden moet jou wel hebben, niet? Karma is a bitch.
De politie zit al een jaar of tien in de 'Chief Wiggum'-stand. Komt nooit meer goed.
Klaas de Vries|10-10-11|12:22
Wat heb je dan gegeten Klaas de Vries?
@Stroopdoos | 10-10-11 | 12:22
Briljant! Ruil je filmpje voor kwijtschelding van een boete naar keuze!
Dus we krijgen nu hetzelfde als bij popconcerten? Allemaal met het mobieltje in de hand de overvallert laten wegscooteren? Sorry, maar bij mij gaat de overvallert plat.
*geen mobieltje heeft.
Nu nog een gezichtsherkennings-app waarmee je de dadert zelf kunt identificeren. Op naar een 100% misdaad-oplossingspercentage.
Beetje jammer weer. Zal wel net zo'n eclatant succes worden als Meld Misdaad Anoniem, waar alleen burenverlinkers heen bellen en daarnaast nauwelijks anoniem is.
Met andere woorden ... De politie doet nu helemaal niks meer.
*draait telefoon om* hey krijg nou wat!
Tja de omschrijving bontkraagje is natuurlijk niet onderscheidend genoeg meer als omschrijving. Zelf noemen ze bontkraagjes een NAFT, is mij ooit wel eens verteld, staat voor Noord AFrikaanse Teringlijer. Ik weet niet of het waar is, maar was wel opmerkelijk aangezien ik het woord neger niet mocht gebruiken voor een aangifte.
www.telegraaf.nl/binnenland/10698747/_... Of zet je zelf op Facebook.
Dan doet zo'n A2-bekeuring-bonanza-topic eronder geen goed. Doe maar dokken voor de info anders.
"we kunnen het niet alleen". Uhm, veiligheid is altijd al een zaak geweest van iedereen. Focus, GS.
Ik heb veel liever dat ze eens die handboeien ontdekken op hun riem en hun lasergun weer in hun holster opbergen.
Je moet boeven niet vastleggen, maar opsluiten.
De afgelopen 10 jaar heeft de normale burger allemaal verworvenheden moet inleveren. kentekenscan, OM transactie, vingerafdruk paspoort, provider gegevens 7 jaar opslaan, ov-gegevens 7 jaar opslaan.
Het oplossingspercentage is 2,5%.
HOE KAN DIT?!?!?
Kan je nagaan dat uiteindelijk ook nog een OvJ gaat seponeren en een rechter niet gaat straffen.
Ik laat een vieze wind in mijn auto, direct een boete.
En met die ingebouwde GPS-chip kan je ook van iedere hardrijder de snelheid bepalen.
"Iedereen flitsagent & Nederland veilig."
Goh, is het alweer 2011?
Lekker stigmatiserend weer, een blanke overvaller met blond haar!
REAGEER OOK