
In tijden waarin het ooit zo pacifistische GroenLinks instemt met Afghaanse oorlogen, moet je niet raar opkijken als de VVD het ineens voor ongerept natuurschoon op gaat nemen. Zoals in Haarlem, waar die vervelende dwarsligliberalen als enige stelling nemen tegen een geweldig plan van GroenLinks om het pittoreske
Houtmanpad om te bouwen tot hypermoderne fietsstrook met nieuwe bruggen en verdiepte onderdoorgangen. En waarom wil GroenLinks dat? Omdat er dan minder luchtvervuilende stinkfiles staan tussen Amsterdam en de stranden van Zandvoort en Bloemendaal. Goed plan! Want die 550 meters rood asfalt à twee komma vier miljoen euro (dat is
4.363 euro per meter, rekenden de telraambureaucraten van de VVD uit) zullen er voor zorgen dat heel zonaanbiddend Amsterdam voortaan strandlakens, kinderen, klapstoeltjes, windschermen, parasols en koelboxen achterop de fiets bindt om over die wonderschone fietssnelweg te mogen peddelen, die toch 550 hele meters van een fietstocht van
bijna dertig kilometer beslaat. Ja. Dat is precies wat Amsterdammers gaan doen ja. Bovendien zijn er ook helemaal geen alternatieve routes naar het strand (
echt niet!), dus die 2,4 miljoen om het duurste stukje fietspad van Nederland aan te leggen, zijn echt een briljante uitgave die getuigt van realiteitszin en op de toekomst gericht milieubeleid. Waarom die zure conservatieven van de VVD het project zo nodig heel populistisch 'Goudmanpad' moeten noemen, geen idee. Goede alternatieven voor de auto kunnen wat ons betreft niet genoeg gestimuleerd worden uit de algemene middelen.
Reaguursels
InloggenVoor die prijs zal er wel wat aan de diverse strijkstokken blijven hangen.
Zie : maps.google.com/maps?saddr=Centraal+St...
Okeedan! dan ben je meer dan een uur aan het fietsen.
DAT KAN BETER!.
1. Adam-CS: Stap met je fiets op de vleugelferry van Adam naar IJmuiden ( ~18 minuten )
2. Fiets door naar het fietspad 'Kennemerduinen' en op naar zandtvoort! (15 minuten)
3. geniet van de natuur, en stimuleer het ov (vleugelferry)
Als je geen zin heb om naar zandvoort te fietsen, kan je natuurlijk ook van het ijmuiderstrand genieten.
Teken ook ff de petitie:
Arjan71 | 04-08-11 | 17:28 |
Gedaan! Bedankt voor de tip.
tis t enige authentieke stukje van haarlem dat er over is en staat in t beste stukje haarlem om in te wonen. niks maar dan ook niks mag mooi blijven in Nederland. Wat n ##^%&*% links politiek in Haarlem. pfffff
Dank je Arjan71
Heb hem meteen even ondertekend.
Onze regering regeert niet meer in onze naam, ze mogen zich nu nog bezinnen, voor wij de oplossing voor ze aandragen.
Goede actie in de locale politiek.
OT: VVD, nu ff wakker worden voor landelijke afpersing inzake mobiele telefonie.
@yamahaha | 04-08-11 | 17:26
Die bruggetjes zijn gewoon heel leuk; zeker met skates. Eigenlijk zou het pad op de Unesco lijst moeten. Enne, heel stiekum fiets ik er ook best vaak overheen. Dat wordt al zolang gedoogd, maar om daar nou een fietssnelweg neer te leggen is toch echt een tikkie teveel van het goede.
@Arjan71: Ehh.. ja ehh.. duidelijke ehh. reportage.
Laten ze er dan maar een luchtbrug neerleggen want je staat werkelijk 'overal' vast tussen Overveen/ Bloemendaal en Zandvoort.
Fietspad met parkeerhavens, bandplakstations, picknickgelegenheden,... prachtig toch? NL wordt steeds mooier, dank u GL!
En we hebben videobeeld:
www.youtube.com/watch?v=X1dF8oxpwmM
Teken ook ff de petitie:
petities.nl/petitie/houtmanpad-is-mooi...
@Brinno | 04-08-11 | 16:53
Precies, Ik heb daar gewoond en met die route is werkelijks niks mee mis. Lekker skatend "bergop" !
@creatyfus | 04-08-11 | 15:09
Ge.ni.aal!
nog meer Haarlems verspillingsleed: Elke dag vaart er twee keer een zeer luidruchting vaartuig van Spaarnelanden het Spaarne twee keer op een neer om drijvende propjes uit het water te vissen (die er niet zijn). Kijk, dat zijn onze problemen nou.
Die fietsers moeten lekker over de Zijlweg naar het strand gaan. En niet over een honderden jaren oude wandelroute. Dat Houtmanpad is erg leuk om op de zondagen daar te wandelen met de kinderen. Laten we dat aub zo houden.
Gevonden ... deze is helemaal niet zo gek:
www.bikemap.net/route/216094
Dit idee slaat werkelijk alles! Het houtmanpad is een van de mooiste plekjes in haarlem om lekker met je vriendin te wandelen. Als Groen-Links dit van mij afpakt dan zal ik persoonlijk elke veganistische winkel dichtspijkeren!
@GS,
de tunnelmaffia heeft al eerder toegeslagen:
Door onderstaande fietstunnel in de N266 rijden op hoogtijdagen (20 dagen per jaar) misschien 200 personen, anders tussen de 0 en 50. Ook voor ruiters. Dat dan weer wel.
leersum.citysite.nl/link/1/nieuws/1205... en
maps.google.nl/maps?q=52.032544,5.4148...
Nationale Eenheid | 04-08-11 | 14:21
J.T | 04-08-11 | 14:23
Iets irriteert je, en je ergert je aan iets!! is toch niet zo moeilijk om deze twee uit elkaar te houden??
Asfalt leggen is stuk duurder geworden dan, paar jaar geleden kostte het nog +-1 miljoen per km.
eerstneukendanpraten | 04-08-11 | 14:20
Niet alleen een trambaan. Ze hebben al een nieuw kantoor voor de belastingdienst gebouwd. En het museum een leninkje gegeven. En ze willen een forum bouwen. Er was nog iets met parkeergarages en veel geld en fail. Maar ze gaan lekker door met ons geld uitgeven. Er gaat niets boven de megalomanie van Groningen...
@Biff Eagleburger | 04-08-11 | 15:28
Hel ende verdoemenis, verkeerde artikel.
Houtmanpad moet blijven zoals het is!
Leuk huis hebben ze wel...
resources1.news.com.au/images/2011/08/...
Groen Linksch is voor ? Kan iemand even checken of Mariko Peters dit keer ligt te krikken met een Wegenbouw Aannemer ? Ja, je weet het nooit.
@Che_cuevara | 04-08-11 | 14:57
Dan is het daar vast goed zaken doen.
Mooi.
Hee de Zijlweg.
Daar heb ik een hotel staan
Dat geld kan beter worden gebruikt voor een metrolijn onder de Waddenzee met een halte op elk eiland.
Toch zal het in de top10 'fietspad-geldverneukers' het volgende traject in Waalwijk voor moeten laten gaan:
maps.google.com/maps?q=burg+brokkenstr...
Tja om politicus te worden hoef je niet slim te zijn.
Er zitten werkelijk de meest wereldvreemde mensen bij.
@sufkut | 04-08-11 | 14:59
Fietsen is alleen gezond wanneer alle automobilisten dat ook doen.
Holy moses wat heeft die meid van Stijlloze promo een goddelijk lijf. Je zou er bijna pot van worden.
Er zijn tig wegen die naar Zandvoort en Bloemendaal gaan. Het Houtmanpad is wel een van de minst voor de hand liggende paden om om naar zee te gaan.
HEY GS! Doe eens niet zoveel aandacht besteden aan Haarlem! Er zijn vast wel een stel kutdorpen waar meer geld wordt uitgegeven aan het (om)leggen van fietspaden. Hilver*kuch*sum!
4363 per meter zal wel 10 ruggen worden links kennende.
Het geld is al op een andere manier besteed. Onderhoud aan redir.vara.nl/onderhoud/joop.html
het kan aan mij liggen hoor maar ik fiets iedere dag 5 km om om van zo'n stukje 'fietspad' te kunnen genieten. Is toch zoals 't hoort, lekker tussen de bomen, onverharde weg met kuilen en gaten en een schone lucht waar je u tegen zegt.
En het blijkt maar weer, de linkse politici hebben geen notie van geld, het kan weer niet op. Maar ja, elke onbenul kan op het pluche terechtkomen, het wordt de hoogste tijd voor een zaken aanpak hier.
@Linkse Zakkenvuller | 04-08-11 | 14:28
Wil je wel Amsterdammers op welk strand dan ook?
@irriducibili79 | 04-08-11 | 14:22
Moet je op een drukke zomerdag eens gaan kijken op het tolplein van de Westerscheldetunnel.
Nauwelijks file's in Zeeland behalve daar dan, en nog niet zo'n kleintjes ook.
@zuurkool | 04-08-11 | 14:51
Doet die zuil het dan tussen D'ter en Twello? De laatste keer dat ik daar langs fietste, deed dat ding het ook nog niet eens.
Maar idd, helemaal mee eens, dat ze dat beter aan de fietspaden zelf hadden kunnen besteden.
@patjem2 | 04-08-11 | 14:18 | + 1 -
Fietspaden niet, slotgrachten..... da's een heel ander verhaal...
@Epibrateur | 04-08-11 | 14:19 | + -1 -
Volgens mij wordt er in het stuk gewag gemaakt van rood asfalt.... geen tegels dus.... Tenzij die over het asfalt worden gelegd... dan weer wel natuurlijk.. Zou gelijk de prijs van dit projectje verklaren
@James St John Smythe | 04-08-11 | 14:21
In Gouda zullen ze denken: nog te weinig.
Elastieken om de broekspijpen, allebei de vlotte rode ANWB-fietsjekkers aan (tweede voor de helft van de prijs!), de stoere Gazelles uit de stalling, hups op het zadel (nog steeds wat anaalpijn van die vastgekoekte schijterij van gisteren... maar dat hoort nu eenmaal bij een macrobiotisch dieet), en GAAN!
Waarom wil je hutje op mutje op het strand liggen? Hebben jullie geen zwembad in de tuin...?
@ streknek | 04-08-11 | 14:34 | + 0 -]
Ter uwer info : We praten hier over randje Haarlem/Overveen. #ikwoontochgvdnietinzandvoortmagikhopen
saintinel | 04-08-11 | 14:44
In plaats van die zuilen, hadden ze beter de fietspaden onder handen kunnen nemen. Daar heeft de fietsforens tussen Deventer en Apeldoorn een stuk meer aan, dan elke dag weer te zien dat je er nog steeds even lang over doet om naar je werk/school te fietsen.
Tenminste dat dacht ik tot nu, aangezien ik er net achter kom dat fietspaden behoorlijk duur zijn. Met die 3 ton voor die zuilen, kun je blijkbaar maar iets van 70 meter fietspad aanleggen.
en dan is dit niet eens een doorgaande fietsroute ... als je het begin/eind niet weet te vinden ... en dat lukt je niet zomaar ... dan kom je er sowieso nooit #blijfmetjepotenvanmijnachtertuinaf
"Hé Famke Helsema,doe eens heel snel je ernstig gestoorde ex-collega's terugfluiten..!"
Als ik nou een offerte opstuur à 1 miljoen euro, heeft er dan iemand zin om twee zondagen op te offeren om even te asfalteren?
GroenLinks laat het groen weer eens links liggen. Waarom een mooi paadje verpesten. Dit zijn juist de mooie stukjes om te fietsen.
Gratis karatelessen voor rif-tuig Gouda, dure digitale fietszuilen bij Deventer. Achterlijk onnodig duur fietspad in Haarlem.
Het ambtenarenvolk heeft er vandaag wel zin in, om taxpoet te verkwanselen. Moet het budget weer eens op voor een bepaalde datum?
En dat soort mensen staan dan in dienst voor ons, het gewone burgervolk... (diepe zucht)
Polygoon. Terugblik. Fietsenprobleem in Amsterdam -(1958)
www.youtube.com/watch?v=Yb-4Tn8OAmU
Groen links is alweer de weg kwijt.
Die Evah lijkt me wel een lekker wijf.
Zandvoort aan zee.Erger bestaat niet.
'niets aan de hand mensen, gewoon doorfietsen'
oke, vanuit bijv. Amsterdam; oude schipholweg, dan via Schalkwijk door naar Heemstede richting de randweg. Dan via Heemstede / Aerdenhout ergens voor de file richting Zantvoort of Bloemendaal. Google.maps maar een beetje, lukt vast wel. Verder moet ik weer eens kostelijk lachen om dit kansloze (hoop ik) Groenlinks voorstel....... whehahahaaaa.
Ach, wat maakt het uit.... het is toch niet hun geld..... en als je tekort komt, dan verhoog je toch gewoon de belastingen?
Kunnen Haarlem niet kado doen aan Griekenland? Ik zie een 'cultural fit'.
Wat is er toch mis met kiezelsteentjes of het oude vertrouwde zandpad???
In die 4.363 per meter zit zeker 2.000 loon voor Groen Links.
Volgens mij is een magneetzweeftreintracé van 500 meter nog goedkoper.
En dat is de prijs geschat vooor de constructie. Achteraf valt het altijd ietsjes hoger uit, zodat we op een strakke 10.000 euro per meter komen ;)
dan mogen de fietszuilen niet ontbreken, kost wat, maar dan heb je ook wat
www.destentor.nl/regio/deventer/913709...
Wat Hunter S. Thompson zegt; lekker die Zeeweg verbreden en één fietspad afschaffen. Pendelbus voor een euro op een aparte rijstrook laten rijden en voilá; we hebben een échte oplossing te pakken.
Aan de andere kant, willen we wel Amsterdammers op het strand van Haarlem? Bekeken op een gemiddelde zonnige zondag op Bloomingdale. Liever niet.
Als het niet zo triest was had ik er hard om kunnen lachen...
Het blijft grappig, het fenomeen Linkschgekkies
Andermans geld uitgeven: het blijft een topbezigheid.
Hunter S. Thompson | 04-08-11 | 14:20
Altijd handig, zo'n allochtoon-o-meter van GS...
www.geenstijl.nl/paginas/mijnburen/?po...
wat een onzin weer.
echt ik irriteer me mateloos aan onze incompetente overheid en z'n aanhangselen
Gewoon tol heffen.
Weet je hoeveel karatelessen je voor dat geld kan geven?!?
Ik irriteer me al jaren aan het feit dat er langs de zeeweg (Haarlem --> Bloemendaal) aan beide kanten van de weg een breed fietspad ligt (met brede berm). Haal 1 van de 2 weg, verbreed de andere kant en maak deze 2-richtingsverkeer et voila er ontstaat zowaar ruimte voor een busbaan! Wellicht dat mensen dan wel eerder met het OV naar het strand gaan (immers, waarom zou je de bus pakken als je dan met de bus in de file staat). Ook beter bij calamiteiten, omdat nu op een warme dag ambulances over het fietspad moeten rijden. Een belachelijke situatie. Denk nou is aan ECHTE oplossingen ipv te bakkelijen over een fietspadje van 500 meter....
Pasta-saus | 04-08-11 | 14:14
En die ook nog wielrenner zijn geweest in een vorig leven...
ik kan niet wachten tot ik weg ben uit amsterdam oost en in de omgeving haarlem ga wonen. IPV bontkraagjes, elatik, niet kunnen parkeren, zooi op straat enz zullen dit de problemen zijn waar ik mee te maken krijg.
Linkse randdebielen van dezelfde partij willen in de stad Groningen een trambaan aanleggen. Gewoon, omdat het toch geld van een ander is...
Prima, zo'n 4-baans fietspad. Kunnen we over een half jaar, als het onkruid tussen de tegels door komt, er een weg van maken....
Amsterdam? Groen links? Achterop de fiets?
Die hebben allemaal een bak van voren hoor!
GL, de grootste bestrijders van asfalt, m.u.v. daar waar het NIET nodig is.
goed man, kunnen ze ook geen fietspaden sponsoren in Griekenland?
Je hebt in Almere toch ook een strand? ROFL!
Maar dat fietspad komt dus van links?
Groenlinks komt op voor de hardwerkende bakfiets-bezitter?
REAGEER OOK