
Niets te doen? Obama is vanavond in Berlijn. Duitse media trekken de vergelijking al met het legendarische bezoek van Kennedy in
1963. I had a dream ich war eine Berliner. Want Obama is van
plan een 'keynote speech' te houden over de verhoudingen tussen de VS en Europa. Een speech die hem in de VS op
de kaart moet zetten als de man die ook verstand heeft van buitenland. Ja, Obama gaat ook naar Parijs en Londen, maar tot
ergernis van de Franse president zal hij zijn 'coole' speech in Berlijn houden. De toekomstige president van de wereld reist op dit moment rond door diezelfde wereld, want dat had hij eerder nog nooit gedaan. Hij bezocht onder andere Irak, Israël, Afghanistan en Jordanië. Naar verwachting zijn nu tienduizenden Amerikanen nog eens tienduizenden belangstellenden uit heel Europa onderweg naar Berlijn om daar hun toekomstige president te checken. Vijf uurtjes rijden (ja, vijf) en je bent er ook bij!
Update:complete speech in tekst.
Reaguursels
Inloggen.. Naar verwachting zijn nu tienduizenden Amerikanen nog eens tienduizenden belangstellenden uit heel Europa onderweg..
Lees je iegen teksten eens na man.
@bloedjelink 01:47 Indeed.
@plaspop 08:26 Had jij het drooggehouden dan ?
@bloedjelink 01:47 Valt wel mee. Bush zei ook "mark my words, I'm gonna be the next president" en hij werd het ook nog. Maar hij kan natuurlijk ook andere redenen hebben gehad, dat hij dat zo zeker wist.
@ _Fly66_ | 25-07-08 | 04:26
En is je harde plasser al weer een beetje gaan liggen?
Ik was erbij... eerste rij... no joke...
@Rammstein @22:52
Smaken verschillen.
Ik heb 10 jaar bij de Oosterburen gebivakkeerd en Berlijn behoort niet tot mijn favoriete steden in de Heimat. Je wordt niet "warm" met die stad, althans ik niet.
Munchen omarmt je, Keulen flirt met je, Berlijn geeft je een keurige hand.
.
@Pietje Puk @00:36
Obama is een ontwikkeld man. Hij is polished maar het is allemaal iets te bedacht, te gekunsteld. Bijna een gimmick. Ik zie hem niet als de kordate leider van de vrije wereld. Hij maakte een aarzelende indruk. Zijn inhoudelijke boodschap is er inderdaad eentje van hoop, verlangen en wensdenken. Daar heeft het gemiddeld Amerikaans gezin niet zo veel aan.
.
Ik maak me een beetje boos over zijn verkiezingstoer overseas, want dat is het.
Hij ontkent dat door zich als wereldburger te presenteren. Kul natuurlijk. Hij staat er als Presidentskandidaat en probeert zieltjes back home te winnen.
Hij wordt ontvangen als head of state. Ook wat overdreven.
Al met al een stunt die hem nog wel eens duur zou kunnen komen te staan want als Amerikanen ergens een bloedjehekel aan hebben dan is het aan iemand die zichzelf voortijdig tot winnaar uitroept. Dat wordt heel hard afgestraft.
Obama is weinig pragmatisch, eerder een hoopvolle denker.
bloedjelink | 24-07-08 | 16:55
Hoopvol denker? Meer holle retoriek, een beetje demagogisch. Ik heb hem nog nooit iets inhoudelijks horen zeggen, alleen maar van Change, Muren afbreken, enz. Dat wil iedereen, ik ook
Maar hoe gaat-ie dat doen? Wat is zijn plan, wat is zijn pragmatiek? Je hebt gelijk wanneer je stelt dat Obama een te grote gok is om op te stemmen. Daar is het te belangrijk voor.
@bloedjelink 22:17 Berlijn is een van de mooiste steden ter wereld en totaal niet saai.
Obama in een Froger Speech: Look at me now.... this is the moment!
.
Let's take a look at Berlin: foeilelijke architectuur in een van de saaiste steden van Duitsland en van Europa. Haat en nijd tussen ossies and wessies.
Onvrede en overzoenlijkheid. Stad van achterkamertjespolitiek en gelobby. Ja gaat lekker in Berlin. Dat is met recht een voorbeeld voor de wereld.
Loop als zwarte man eens op je gemak door een donkere steeg in bepaalde wijken van Berlin en je voelt je geen Berliner meer.
.
First we take Berlin........
Take the money and run.
And I say, visiting Berlin YES WE CAN. Extending the pointless travel of a US president candidate YES WE CAN. Saying hollow words about the fall of the wall and unity without becoing concrete how to solve problems, YES WE CAN.
"Yes He Can"
Obama go homeeeeeee..... ga daar maar je stemmen binnenhalen... Het feit dat je wilt bewijzen dat je ook met de elite van europa kan meelullen , heeft gene ene toegevoegde waarde... Alsof Bush daar zo bedreven in was / is ... Al val je in de herhaling in Amerika... problemen zijn daar zat, genoeg plekken die je nog kan bezoeken... hun stemmen gelden... beetje sprookjesverhalen verkopen in Europa, die men als "visie" schetst..... nee is nog te vroeg voor.. dus haal die stemmen maar nou eens eerst binnen ... als black dude in de White house zitten... en dan pas mag je genieten van je sterrenstatus... dan ben je elke dag welkom in Europa... dus voor nu...... Obama Raussssssssssssssssssssssssssssss :)
@blawabla @19:18
Nou nou, iedere stem telt mee. Vraag maar aan Bush.
Mijn comments schijnen je te irriteren. Heel fijn. Het is altijd goed die feedback van je fans te krijgen. Rolvast he? That's it.
Ik begin het een beetje een zielig pr figuur te vinden. Maar ja de Amerikanen hebben de keuze tussen een blanke opa en een net niet negerT. Ik moet het nog zien maar volgens mij is ie nog vijftig jaar te vroeg voor een overname. The search for a real negro continues..
De Obama show in Berlijn. Geweldig. De mensheid gaat het toch redden. Het klimaat zal alle honger wegspoelen, Palestijnen en Israelies gaan samen een polonaise doen De bezineprijs zal dalen als een baksteen.Honger wordt een grap enzv.En dit alles met deze basketballende positivo die leuke toespraken houdt maar als senator bitter weinig voor elkaar heeft gekregen. Nu al aan de leiband loopt van het systeem van grote belangen zodat er straks niet veel "yes we can" overblijft. Sprookjes worden in de politiek met de grond gelijk gemaakt of leiden tot kwaardaardig onheil.Mc Cain belooft niets wat hij niet waar kan maken en heeft nog wel principes. Maar het blijft een show. And the show must go on.
Na 63 jaar, mocht het wel weer eens. Die stad trekt dit soort volksmenners kennelijk aan.
Ik vind het eigenlijk een ronduit onbeleefde miskleun om een beetje over andermans geschiedenis te gaan lopen oreren, waar hij zelf geen zak aan bijgedragen heeft.
Eaubama vergelijken met de Dead Kennedy, brr...
Als ie maar niet in een eaupen oto een rijtoer door Dallas gaat maken!
@bloedjelink | 24-07-08 | 16:55
gelukking maar dat jouw stem niks voorstelt. Net als je comments
zou nu hier moeten zijn origin.barackobama.com/live/
Mag je als buitenlander zijnde geen Amerikaans staatsburger stemmen?
Op het moment dat zwart Amerika een collectieve zucht slaakt en zich voorbereidt op de I have a dream speech van Obama, pakt McCain thuis de netwerken met breaking news door zijn running mate Romney te presenteren.
.
Het interesseert het thuisfront geen ruk of Obama in Israel de Joodse lobby fleemt of zich schurkt aan Europese leiders. De verkiezing wordt in de USA uitgevochten en niet overseas. Holle woorden, photo opp's... het is het equivalent van een Maxima en Lex met gezin op de fiets gedoetje.
Op dit moment begint het tij zich tegen Obama te keren. Hij gedraagt zich te vroeg als the winner. Dat pikken Amerikanen niet. It ain't over til it's over.
.
Obama is weinig pragmatisch, eerder een hoopvolle denker. McCain is een doener die hoopt dat zijn beslissing een goede was.
Wat te doen? Once you go black you never go back... dat vind ik iets te riskant.
Als Obama niet deugt als president zijn we voorgoed de klos.
McCain krijgt mijn stem. Het moet maar. Op hoog van zegen en kont tegen de kribbe.
@Mr. van Scorel: Het is een misverstand dat 'ich bin ein Berliner' niet correct zou zijn of dat het alleen kon slaan op een Berlinerbol. Het was een grammaticaal correcte manier om te zeggen dat hij 'een Berlijner' was. Het verhaaltje dat het niet juist zou zijn is dan ook de Amerikaanse - en niet de Duitse - media ontstaan. JFK had dus gewoon een goede tekstschrijver.
urbanlegends.about.com/cs/historical/a...
Kijk voor de grap maar eens op de site van de azijnbode. Iedere dag weer een andere foto of bericht over Obama. Begrijp me niet verkeerd, ik denk dat het geen verkeerde kerel is en de gedachte van een (half)zwarte president in Amerika heeft wel degelijk charme, maar je zou van zoveel linkse Nederlandse vrijerij haast McCain gaan steunen.
*ziet Wouter Boslim nog op de staatsomroep Obama ophemelen*
Braak! Ga je eens met je eigen land bezig houden stelletje potverteerders!
5 uur met de trein zeker ?!? De ICE rijdt tussen Hannover en Berlijn >300 km/u. En onderweg vanzelfsprekend nog F5-en ook!
Dat gaat de Q7 van Hoxha of Pritt echt niet redden.
Maar wanneer gaat Obama eigenlijk weer terug met z'n tsjoeke-tsjoeke boot naar z'n taki-taki eiland!? Dat lijkt me veel belangrijkere informatie.... En wordt hij echt hoeba-hoeba hoofdman van die wanky-wankyleiers!?
aangebrande pfankoegen dus
Iets in me zegt dat Obama een soort Marcouch is.
O weet iig wel wat de nieuwe hoofdstad van europa is
Verfrissend geluid na al die ellende met Bush en McCain.
ga toch weg met die nepnegert.... een leugenaar pur sang is het.
maar ja, dat zijn de meeste politici.
-weggejorist-
Leuk stuk over Obama en het speechen in Berlijn:
www.nydailynews.com/opinions/columnist...
.... werkelijk geen idee,... waarom er zoveel mensen zijn die weglopen met deze gladjanus,... ik word al onpasselijk alleen bij het zien van die onbetrouwbare kop.
Zegt op dit moment precies wat de mensen willen horen,.... en vaart straks een geheel andere koers. Waar heb ik dat vaker gezien.....?!
Maar goed, hij wil 'changes'....... en die gaan de kiezers krijgen als Hussein president gaat worden.
Al zijn het waarschijnlijk andere 'changes' dan ze nu voor ogen hebben.
Ich bin ein schwarz(wälder) torte. Mit ein kleines bischen Sahne.
"Ich bin ein Hamburger"
Zeg hou eensop met die Hussein Obama verering. Die man heeft nog niets gepresteerd en komt slechts met holle rethoriek aan. Daarbij, als je echt een swing naar het socialisme wil maken, here is the man.
Denk toch na.
Ich bin ein berliner met choco dip? Hij is fout maar ik kon het niet laten. Ik ga zeker kijken en hopen dat hij president wordt.
@Junkie Jantje
Ouwe demoniserende haatzaaiert :) Van dikke planken aan het houtzagen, vriend? Ga toch hamsteren voordat de amerikaanse hitlerjugend hier komt rond marcheren.
5 uur red je niet, ja, zonder files met een snelle auto heel misschien maar realistischer is 7 of 8.
Obama die niet weet uit hoeveel staten de VS bestaan, die liegt over welke familie een kamp bevrijdt heeft, dat nota bene in oost-duitsland lag, die zich een commissie toeëigent (gister) waar uberhaupt nooit lid van is geweest, obama die de resultaten van de 'surge' prijst, maar er nog steeds tegen zou stemmen, obama wiens vrouw bevriend is met terroristen, die zelf bevriend is met louche vastgoedmensen en zwarte complotdenkers, Obama die zonder auto-cue niet één goedlopende zin kan formuleren. Obama die als lid van een europa commissie nog nooit in europa is geweest, Obama die bepaalde campagnesteun eerst afkeurt, en dan later toch maar zijn rekeningnummer geeft.
.
Sorry hoor, maar deze vent is een grap. Gaat puur voor de macht en is een raspopulist. McCain is natuurlijk ook geen hele sterke kandidaat maar alles liever dan dit lichtgewicht met zijn gluiperige kop.
barack hoesein obama zal een groter probleem voor amerika gaan worden dan bush indien bush niet de dictatort van de wereld gaat worden dan wordt het toch bush
obama wil een extreem aggressief miljoen tellend jeugd terreurleger oprichten precies hetzelfde wat hitler deed met zijn hitlerjugend
die amerikanen gaan eeuwige spijt krijgen als hij de president wordt en met mccain wordt het niet minder erg
vele amerikanen geloven nog in een twee partijen stelsel in werkelijkheid is er maar een bolwerk waaronder al die meaunsters vallen aaipek
@Jag0tje 11:51
WDR (oa.)
Ich bin ein Kartoffel!
Lebowski Achiever | 24-07-08 | 11:45
Dat zal zeker meespelen, maar die oude vos McCain heeft nog wat media troefkaarten achter de hand denk ik. Stel me zo voor dat hij vlak voor de verkiezingen uit de doeken gaat doen hoe hij als krijgsgevangene gemarteld is in Nam, daarbij een hillaryaans traantje wegpinkend.
Wordt het nog ergens uitgezonden?
der Mann | 24-07-08 | 11:40
Dat is waar. Maar dat is de NLse TV. In Amerika krijgen beide kandidaten veel aandacht. Obama is gewoon nieuw, apart, interessant en genieker dan grijze oude wattenbollenslikker McCain. That's all. Het is (gelukkig) niet weer een strijd tussen twee witte oude mannen, dus dat maakt het gewoon "anders". Daarnaast is Obama natuurlijk een easy target voor zowel voor- als tegenstanders.
Lebowski Achiever | 24-07-08 | 11:34
Zal me oogklepjes afdoen is toch al wat zweterig met dit weer. Maar dan nog: als we de EK balbezit meter zouden loslaten op de uren op de staats TV dan krijg je 96% voor Obama en 4% voor McCain.
En toch gaat obama verliezen.
oude man | 24-07-08 | 11:24
Mee eens.
Knuckle Sandwich | 24-07-08 | 11:31
Uhm.. Hallo?
McCain is al bijna een half jaar aan het "campaignen", hoor. Na de uitschakeling van zijn tegenstanders was meneer al op wereldtournee. Even oogklepjes afdoen. Geldt ook voor Der Mann.
Niemand anders die aan Oboema moet denken?
Obambi kan zich de moeite besparen. Met de steun van Oprah, met een gigantisch verkiezingsbudget en de onvoorwaardelijke steun van de media is die stakker nog niet verder gekomen dan 50/50 tegen McCain, die nog niet eens begonnen is met campagnevoeren.
It'll be a cold day in hell voordat de amerikanen het Witte Huis gaan toevertrouwen aan een overgehypte blaaskaak die z'n hele leven nog geen fuck heeft gepresteerd.
keizeradmiraal | 24-07-08 | 11:02
ging me niet zozeer om de vergelijking bush/reagan maar om het mateloos irritante fenomeen: iedere democratische scheet die gelaten wordt is per definitie gut en iedere republikeinse kandidaat of president wordt weggejorist van de staatsTV.
Is dit niet de Obama die vorige week nog sprak over de atoombom op Pearl Harbour? Moet zo'n nitwit president worden? Of zijn jullie allemaal gehersenspoeld door de NL linkse media? Nu troost je, dit stuk onbenul (wiens vrouw volgens eigen zeggen een hekel heeft aan white people) zal nooit president worden van de US. Zijn de Amerikanen te verstandig voor. Ondanks alle finaciële steun die hij van de Joodse Hollywood lobby ontvangt. Mind my words.
Rammstein | 24-07-08 | 11:10
Natuurlijk hadden zij er belangen bij, toch was 't het beste voor "ons" Europa naar mijn mening..."in the long run".
Niet voor Jan | 24-07-08 | 11:11
?
Vreemde reactie. Er zijn nog mensen die WOII kunnen navertellen, dus heeft het een iets andere lading dan de non-voorbeelden die jij geeft. Overigens, de Yanks zijn hun voorvaders ook heel dankbaar voor de onafhankelijkheidsstrijd (die elk jaar gevierd wordt) dus zo raar is het niet.
Ik vind die pica wel heel zwart-wit
Hoe laat start die Ich Bin Ein Negert speech?
De Yankees gaan genoegen nemen met het idee dat een zwarte man president hád kunnen worden. Hij is immers zo'n eind gekomen, hij was zooo dichtbij.
En vervolgens gaat de Republikeinse clan gewoon door met het knechten van de vrije wereld onder het mom van één grote kapitalistische heilstaat.
Niets aan de hand mensen, gewoon doorlopen.
Lebowski Achiever | 24-07-08 | 11:03
.
't Is alleen de vraag *hoe lang* we aan de Amerikaanse (en Canadese, en Russische, die daar niet half zo pretentieus over zijn) lul moeten zuigen. Ik bedoel, dezelfde logica volgend moeten de Yanken de Fransen ook verschrikkelijk dankbaar zijn (voor de hulp tijdens de onafhankelijkheidsoorlog), en de Fransen de Engelsen (voor de hulp met het verslaan van Napoleon). Is er een vast tijdsbestek voor zo'n situatie ? Kom, dat weet je vast wel.
@Omnivoor 11:10 Volgens mij zoek jij er meer achter dan de hele Barrack Obama.
@Lebowski Achiever 11:03 Krijgen we dát weer. De Amerikanen hebben zo hun eigen belangen gewaarborgd. Lief, en dapper en ontzettend gaaf, en ik ben net zo blij als iedere nederlander dat Nederland niet Duits is geworden. Amerika was bang dat we Rússisch zouden worden, verstehen Sie ?
We zitten niet in de koude oorlog, er is geen duidelijke, bi-polaire wereld zoals toen. Bovendien is Obama slechts presidentskandidaat... en dan kiest ie Berlijn, als centrum van het conflict van 'damals'... wat hoopt ie daarmee te bereiken?
Imiteert ie Kennedy, dan is het te hopen dat Europeanen, en vooral Amerikanen zien dat voor wat het is: imiteren.
Mijn gunst tov McCain heeft ie, omdat het idd tijd is voor "change", maar ga ons er aub niet mee doodgooien!
@Beau ter Ham | 24-07-08 | 11:06
Zoek het eens op in wiki.
Héél erreg goed dat GS verwijst naar de text van de Originalrede.
"Ich bin ein Berliner"wordt bijna altijd uit zijn verband gerukt.
De echte text was indertijd:
'Two thousand years ago the proudest boast was "civis Romanus sum". Today, in the world of freedom, the proudest boast is "Ich bin ein Berliner". '
Lebowski Achiever | 24-07-08 | 11:03
nope, wel van Marshall Matters, is dat hetzelfde?
Obama is al een even grote knoeiert als Kennedy.
hillywood | 24-07-08 | 10:48
ooit gehoord van Marshall-plan?
anyway.....
.... gelukkig werkte het wel in 1944 toen onze koningin met de staart tussen de benen vanuit Bukcingham Palace toekeek hoe die "domme Yanks" ons, en de rest van Europa, behoedde van invoering van de Duitse taal....
Ik ben ze dus wel dankbaar, daarvoor. "Werken" klinkt gewoon net iets vriendelijker dan "Arbeiten"...
aparte vergelijking tussen bush en reagan.
Reagan beeindigd een oorlog, en bush start er meerdere.
Bush gooit mensenrechten overboord op grond van angst voor terrorisme, nationaliseert banken en over de huidige persvrijheid in de states kun je ook zo je twijfels hebben.
EINE Berliner???
Obama rules the world, t mot godverdomme niet gekker gaan worden, heb ik net de spetters van mijn toetsenbord geveegd, en op advies van van dal mijn valiumpillen met een flinke slok oude echte oost- berlijnse namaak wodka ingenomen, krijg je dit weer,er blijft geen zak over van het westen, de hele aardbol draait volgens mij in de verkeerde richting, waar is Kennedy trouwens gebleven? dat was toch een Berliner, krijgen ze er weer een bij, mooie praatjes lekker oorlog voeren met het oosten, en ons met de teringzooi opzadelen.
komt obama trouwens naar de gay parade??
Obama wie?????
soms*
Ivoren Toren | 24-07-08 | 10:18
ja... en?
Ik zou ze ook inhuren als ik op zo'n positie zat. Elke scheet wordt uitvergroot, dus een beetje strategisch/tactisch advies kan geen kwaad. Of ben jij some zo naief dat je denkt dat men het nog doet om de liefde, passie en ideologie??
een zwarte in het witte huis valt wel lekker op
Atheisme.nu | 24-07-08 | 10:41
Gore gore de helikoptervliegende gutmensch. idd je moet er niet aan denken. Hoe was het toch ook al weer met die domme republikein Reagan? Tout politiek correct Nederland raakte er niet over uit gepraat hoe dom deze man toch was, pas toen ie dood was gaf men toe dat hij waarschijnlijk beslissend was geweest in het beeindigen van de cold war. Was toch wel een fijne actie. Nu zien we op de staats tv alleen maar obama. Ik geef toe, de man praat soepeltjes maar iets zegt me dat hij net voor de verkiezingen Bossiaans op zijn gezicht gaat.
Vijf uur? Moehahahah stakker.
@hillywood 10:48 Stel je niet zo aan.
@ hillywood
gelukkig heeft Cain wel kennis van andere culturen, hij is met name goed in t uitroeien ervan. Iran en venezuala staan nog hoog op t lijstje.
Obama lijkt zo op Osama. Beiden willen "change". Dat wil ik ook. Maar van A naar welke B? En via welke route en met welk vehikel? Van Osama weten we wel wat. Nu Obama nog. We gaan het vanavond horen, hoop ik.
Wat een idioot die Obama, net als z'n collega presidentskandidaten overigens. Kerel heeft geen kaas gegeten van andere culturen en komt ff vertellen in Europa hoe ze beter kunnen samen werken, dat het anders moet en bla bla bla bla bla. Anders? Op de Amerikaanse manier zeker. Werkte ook goed in Vietnam, Cambodja, Korea, Afghanistan en Irak. Die gasten snappen er toch geen hol van.
@Atheisme.nu 10:41 Was het wellicht niet zo'n klote troep in Iraq en Afghanistan, staat daar weer tegenover. Had wellicht wel aandacht besteed aan New Orleans na Katrina in plaats van de mensen te laten verdrinken (of zoals genoemd "Bush trok even het putje door"). En dan hadden er wat minder flaters op het programma gestaan.
Het gaat niet zozeer om het boegbeeld, dat zag je wel in de Bush administration, dat is gewoon president Cheney en VP Rumsfeld geweest. Het gaat om de partij. Het mag van mij Clinton of Obama worden, maakt niet zoveel uit. Maar Amerika heeft nu weer een paar jaar een democraat nodig.
@Atheisme.nu | 24-07-08 | 10:41
Ik denk niet dat hij hetzelfde gedaan zou hebben als hij nu doet. Nu kan hij alle aandacht opeisen m.b.t. tot het millieu. Als president had hij het voor de US op moeten nemen en het land tevreden moeten houden in de economie e.d. Waarschijnlijk was er geen Irak oorlog geweest en had de VS véél meer geld overgehouden i.p.v. nu diep in de schuld te zitten.
Ja hoor, Obama de toverneger (ok, een halve dan..) Ik zal wel weer te cynisch zijn, maar ik snap het optitisme niet. Zo'n speech is leuk en aardig, maar mocht Obama president worden, is het niet zo dat radicale Moslims plots met bloemetjes gaan gooien, de armoede in de wereld bij toverslag verdwenen is en zo kan ik nog wel even dorgaan. Obama komt net als zijn voorgangers voor dezelfde problematiek te staan, en kan zeker niet toveren. Al hoop ik trouwens wel dat hij het redt, al heb ik er een hard hoofd in....
Ich liebe deine gewurz...
@atheisme
liever een klimaathoaxer als een oorlogscrimineel
Wow! retard kent een woordje Duits
www.youtube.com/watch?v=2t9YLIqZ-48
Komt hij ook nog effe langst A'dam, of slaat 'ie dat over...?
@Rammstein | 24-07-08 | 10:35
Niet dat ik een Bush fan ben, verre van, maar zonder Nader hadden we 8 jaar klimaathoaxer Al Gore gehad, echt stukken beter ja....
@Martinus van Oranje 10:28 Je had Bill er gratis vier jaar bijgekregen ! Misschien wel acht. Einstein.
'Ich bin ein Negert'
@Baas-P
Ich bin ein negerzoen?
-weggejorist-
@ Mr. van Scorel | 24-07-08 | 10:38
wat zullen ze voor Obama dan wel niet voor briljants verzinnen? :-)
@Rammstein | 10:30
Ja dat is wel zo maar daar verzinnen ze wel weer iets op zoals 8 jaar geleden
haha, dat is net Oranje in Basel. Lekker met zijn allen erachteraan reizen, goede reden om pils te drinken! En dan kijken of je Amerikaanse matti het goed doet Deutschland.
*naar bezoek met JP uitkijkt*
Die goede oude maar ondanks dit alles toch echt hartstikke dode Kennedy had toen in Berlijn een slechte tekstschrijver. Ein Berliner betekent in Berlijn niets meer of minder dan een Berliner Bol.
Hetgeen een heel nieuw licht werpt op de vraag: wie schoot Kennedy dood.
De mensen die Obama niet zien zitten schijnen maar niet te beseffen dat nóg vier (of erger nog, acht) jaar Republikeinen in het Witte Huis rampzalig is voor ons. Het moet nu om, want de volgende Bush staat alweer klaargestoomd tussen, achter of in de coulissen.
@Peter400 10:30 En McCain niet ?
-weggejorist-
Het is de Groene Partij van Ralph Nader, daar schuilt het gevaar. Hardstikke leuk, zo'n hobby partij van een doorgeschoten hippie (voor wie niet weet wie Ralph Nader is, denk aan Billy Bob Thornton en dan iets ouder) een nieuwe kandidaat heeft (een scherpe afro american vrouw. Erg Leuk. Maar aan diezelfde partij hebben we ACHT jaar Bush te danken, en nu flikt hij het weer. Die partij schiet elke 4 jaar de democraten in de wieken. Het zou mij geen ruk verbazen als de republikeinen de Groenen stiekum finacieel steunen.
We gaan zeauweezeau wel naar de kloten, maar met Obama zijn we echt beter af, believe you me !
Dutsland zelf heeft ook zijn twijfels...
artikel: www.guardian.co.uk/commentisfree/2008/...
Meneer Obama heeft zoveel verstand van zaken, ik verwacht een speech met uitspraken als:
- Wir sind der Krieg nicht vergessen! (om vervolgens breed smilend op gejuch te wachten)
- Where is that 1940 mentality (een balkenendetje)
- I love your Tulips!
etc
"Ich Bin Ein Berliner" ?
@ van dal 10:25
Nee, ik bedoelde soin-dokters. Dat zijn mensen die zorgen dat politici hun verantwoordelijkheid nemen. Nou goed?
Obama bezoekt nu alvast de plaatsen waar hij als president niet heen wil
Wat ziet men toch in die gladjakker? Hij wordt door de media omhooggeschreven maar waarom? Wat is er zo bijzonder aan hem? Ik denk dat hij de Wouter Bos van de VS wordt: enorm gehyped worden en goed scoren in de peilingen, maar bij de verkiezingen op zijn bek gaand.
@Rogue1 10:27 En wat dacht je dat de afro amerikaanse bevolking gaat doen? Op een spierwitte republikein stemmen ? En de Latino's ? En de armen ?
De VS en een zwarte president... Eerst zien dan geloven!
Vind meneer Obama een zacht gekookt eitje... Dan liever zo'n cowboy in het witte huis die bij feestjes zijn pistolen in de lucht leegknalt.
Hillary Clinton is helaas ook geen optie... Haar man mag van mij nog wel een paar jaartjes. Geef hem een sigaar en een intern en hij vermaakt zich wel. Je bent man of je bent het niet!
McCain is over de datum, Obama vers van de pers. Als het witte huis toch niet te vertrouwen is, dan maar een negerT. Go Obama!
Het gaat hem toch niet lukken, die redneks gaan echt niet stemmen op een "zwarte". Jammer maar het gaat waarschijnlijk die bejaarde worden.
"De toekomstige president van de wereld reist op dit moment rond door diezelfde wereld, want dat had hij eerder nog nooit gedaan."
.
Wiegers, leer nou eens je eigen vak. Waar is Obama naar school gegaan?
.
Ongelovelijk. Ik meen dat Wiegers ergens had gezegd dat ie liever geen journalist genoemd zou willen worden. Ik geloof dat dat ook nooit een optie was..
soin-dokters moet zijn spin-dokters.. stop de tijd, geen jokers.
Ivoren Toren | 24-07-08 | 10:18 soin-dokters? soort van dierenartsen? je bedoelde spin-doctors... nl.wikipedia.org/wiki/Spindoctor
@Ivoren Toren | 24-07-08 | 10:22
Langzaam maar zeker? Zo gauw hier een minister een antwoord moet geven op een onverwachte vraag is het standaard geen commentaar/kan ik niet op ingaan.
Namelijk: geen contact gehad hierover met adviseur(s)/ambtenaren. En dat is al jaren aan de gang.
Elke Amerikaanse president is een marionet van al de lobby groepen die de macht dragen in de VS.
McCain of deze huisnegert allemaal 1 pot nat
@ Rammstein 10:20
Hier gaat het ook langzaam maar zeker die kant op, dat zal ik niet ontkennen.
@Ivoren Toren 10:18 Nee, in Nederland en/of andere landen is het echt en spontaan. Dude.
Grrr ben nog niet wakker blijkbaar...
Ik las toch echt eerst "Osama in Berlijn" en dacht gelijk WTF???
Die man beweegt geen vinger zonder toestemming van zijn spin-dokters. Dat geldt voor de andere presidentskandidaten net zo goed trouwens. Het is allemaal zo ontzettend nep.
@lavatrack 10:12 Dus U heeft liever een bejaarde man die Amerika (en de rest van de wereld) gaat regeren ? Kijk eens om U heen op straat naar de Leute van zijn leeftijd. En denk dan nog eens na.
Zolang die keynote speeches van Barack beter zijn dan die van George of onze eigen JP kan ie zich moeilijk een buil vallen. Overigens wel jammer dat het niet in Parijs is. Die nieuwe vrouw van Sarkozy op de achtergrond is nooit verkeerd!
5 uurtjes vanaf de grens that is...
Eh eerder nog nooit gedaan ? De gast is opgegroeid in Indonesie.
Toekomstig president? Die is al in Europa geweest ;-) Deze ex-bezoeker van madrassa's gaat t niet redden.
AIPAC, CFR, Bilderberg HOER!
Drie en een half uur hiervandaan.
Ik zal nog een slogan aan hem doormailen.
applaus voor de paus | 24-07-08 | 10:01 ga met de trein en huur ter plekke een trabantje, dat schijnt nog wel te kunnen...
Ik ben voor wereldvrede!
Leuk. De baas van de wereld gaat z'n nieuwe eigendom een beetje verkennen.
Ik deed er anders 6 uur over (tot aan de grens bij Enschede). Moet je wel met 170 planken op de rechte stukken en braaf 50 door de durpkes heen.
president Blowfly!
Goeie verkiezingsstunt, erg mooi gebaar naar Europa, en goed voor z'n ervaring met buitenland.
Go Obama!
Helaas mag ik met mijn VW Fijnstof Berlijn niet meer in.
REAGEER OOK