GeenStijl

Tendentieus, Ongefundeerd en Nodeloos Kwetsend

PvdA: 'buitenlanders moeten wegblijven!'

martijnvandamnationalist.jpgAnti-Europese protectionistische stemmingmakerij bij de PvdA. Gisteren deed Martijn van Dam even heel hard zijn best om PVV'iger dan de PVV te zijn. Er moet een handrem komen op de instroom van Bulgaren, Roemenen en andere EU-armoedzaaiers richting Nederland, aldus Van Dam. Buitenlanders weghouden, dus. Hard aan het radicaliseren, die Martijn van Dam, die zich ook al hard maakte voor guurrechtse omroepen als PowNed en WNL. Die heeft het populistisch haatzaaien tegen buitenlanders als stemmenmagneet blijkbaar helemaal ontdekt. Zit er dan niks sociaals bewogen meer in die krullenbol? Jawel. De reden dat Van Dam de rugharigen uit Oost-Europa wil weren, is niet omdat ze hier chronisch dronken aan het verkeer deelnemen. Ook niet omdat ze de banen afpikken van het legioen strontluie werklozen wat we in dit land hebben gecollecteerd. Het feit dat veel Oost-Europeanen hier vooral komen om achievements te unlocken in de categorie diefstal, overval en overige criminaliteit speelt voor Van Dam geen rol. Net zo min als het gegeven dat de Oost-Europeanen die niet stelen, hier collectief doorrollen richting een uitkering. Dat boeit Van Dam allemaal niet zo. Nope, zijn reden om Oostblokhoofden wat meer te gaan weren en selecteren is voor hun eigen bestwil: "Volgens [Van Dam] is het loon in Bulgarije tien keer zo laag als in Nederland. Daardoor zijn arbeidsmigranten die naar Nederland komen uit dat land vatbaar voor uitbuiting." Uitbuiting. Juist. Je kunt zo'n jongen dus wel uit de beklemmende PvdA-sekte tillen, maar er zal altijd nog een stukje debiel PvdA-denken achterblijven, blijkt maar weer. Gelukkig zijn er in de Tweede Kamer, op de VVD, D66 en GL na, genoeg mensen die snappen dat wij hier als welvarend goedhartland massaal worden uitgebuit dankzij het vrij verkeer in Europa. Dus helemaal geen gek idee om bij de poort een beetje te selecteren op wie echt komt om te werken (WELKOM!) en wie hier vooral komt om legaal of illegaal te jatten. Goed bezig, Van Dam. Jij komt er wel.

Reaguursels

Ah nu wel.Waarom krijg ik altijd het bericht over een nieuw topic voor dat het er is?

miko | 22-12-11 | 13:32

-weggejorist-

Johny | 22-12-11 | 13:33

Oh oh.. De socialisten gaan nationalistisch worden?

ZKH EénOog | 22-12-11 | 13:34

Dus hij kiest de goede oplossing door de verkeerde ideeën.
Nou ja, als ze maar weg blijven.

Che_cuevara | 22-12-11 | 13:34

Godsamme, volgend jaar alweer een proces wegens haatzaaien?

gescheurdrubber | 22-12-11 | 13:34

Linksom of rechtsom... Europeanen weren uit een Europa slaat nergens op. Pak de oorsprong aan (ofwel: situatie verbeteren in Bulgi & Co), niet de bijwerkingen.

XelaGBS | 22-12-11 | 13:34

En hoezo uitbuiten?
*voeten afveegt aan roemeense deurmat*

miko | 22-12-11 | 13:35

ZKH EénOog | 22-12-11 | 13:34 | + 1 -
hulde, een van de mooiste godwins aller tijden!

Den Meester | 22-12-11 | 13:36

Wat een schaap in wolfskleding die van Dam.

Badderbeest! | 22-12-11 | 13:37

Lukt niet... dankzij de EU moeten we rekening houden met een massale instroom van Tsjechen, Roemenen, Bulgaren, Polen, Esten, Letten, etc. etc.
Er zijn nu al 10.000 Oostblokkers die gebruik maken van onze riante sociale voorzieningen. (WAO, bijstand, WU)

meneer Q | 22-12-11 | 13:38

Tja, al die Polen, Bulgaren en Roemenen die hier komen WERKEN, dat kan natuurlijk niet. Die gaan geen PvdA stemmen en dus moeten ze het land uit. De PvdA heeft liever luie uitkeringsvreters, al of niet voorzien van bontkraag.

James Lastig | 22-12-11 | 13:40

Den Meester | 22-12-11 | 13:36
Ik sluit me daar graag bij aan. Hij is scherp.

@ Johnny
Het is het leger.. DAT we... Wat klinkt zo Cruijffiaans.

Verder maakt het me niet uit wat de reden is, zolang we maar paal en perk gaan stellen aan de toevlucht van die criminele karpatenkoppen.

Superior Bastard | 22-12-11 | 13:41

Het is als pvda'er redelijk logisch om tegen oostblok immigranten te zijn, die zullen namelijk nooit pvda gaan stemmen!

©69® | 22-12-11 | 13:42

Socialisten hebben het niet zo op buitenlanders, dat zag je aan de sp en de pvv en nu ook aan de pvda. What's new!

zeefert | 22-12-11 | 13:42

Rugharigen +1

zooishettoch | 22-12-11 | 13:43

Welkom bij het nieuwe promotie team van de PDVD
www.google.nl...

toetanchamon | 22-12-11 | 13:43

meneer Q | 22-12-11 | 13:38
De enige Tsjechen die naar Nederland komen zijn arbeidsmigranten uit het hogere segment, dus artsen, ingenieurs en veel bio-chemisch opgeleide Tsjechen. U lult dus populistisch uit uw nek.

100pct Testosteron | 22-12-11 | 13:44

Oostbloklanden zouden meer gesubsidieerd moeten worden door de EU om het salarisniveau gelijk te trekken met de West-Europese landen. Door deze oneerlijke situatie is het logisch dat burgers gaan stelen waar ze recht op hebben.

Bakito | 22-12-11 | 13:45

Geen problemen ermee als de oostblokkers het werk doen waar onze werklozen zich te goed voor voelen mits ze wel gelijke salaris krijgen en ook de premies afdragen die hier in Nederland gelden, dus niet via vage uitzendbureau's in Bulgarije c.q. Polen zodat ze hier aan de slag gaan voor 3 euro per uur of nog minder en daarmee alles en iedereen uit de markt drukken .

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 13:45

Minimumloon in Polen is 300€. Belachelijk dat ze na een jaar werken gewoon ww krijgen. Een nederlander die na 40 jaar hard werken ontslagen wordt moet eerst zijn huis verkopen en dat geld op maken voordat hij ww krijgt. Wie controleert of zo'n pool geen vermogen heeft? Die verrotte EU zuigt ons helemaal leeg, gewoon omdat het kan.

doskabouter | 22-12-11 | 13:45

Rugharigen LOL ! Balletje-balletje tuig met karpatenkoppen.

Bigi Bana Boy | 22-12-11 | 13:46

En toch zijn die mensen nuttig (in de functie van vrachtwagenchauffeur).
Nederlanders stellen hoge eisen als ze bestellingen doen in het buitenland, en willen die spullen het liefst de dag erop voor 10:00 bezorgd hebben.
En dat kan dankzij Hongaren/ Polen.
Die rijden met zijn tweeën, zodat ze 24 uur per dag door kunnen jakkeren.
En voor wat betreft spullen uit het Oostblok, we importeren meer dan menigeen denkt.
Mensen kijken vaak niet verder dan Duitsland aangezien zij een centraal punt vormen tussen Oost en West Europa.

necrosis | 22-12-11 | 13:46

@doskabouter | 22-12-11 | 13:45
Als je ontslagen wordt en in de ww komt hoef je jouw huis echt niet op te eten, dat geldt alleen voor de bijstand en na 40 jaar werken hoeft dat zelfs al niet meer.

Che_cuevara | 22-12-11 | 13:47

Bijzonder hoe sommigen mensen de schuld altijd bij zichzelf of bij de eigen groep leggen. mea culpa

thp | 22-12-11 | 13:48

Dat is toch die Martijn van Dam die zogenaamd zo enorm voor internetvrijheid is, maar voor massaal aftappen stemde?


HY
PO
CRIET

ZDEV | 22-12-11 | 13:49

Over Oostblokkers mag je dat rustig zeggen, die zijn immers gewoon blank. Dan is vreemdelingenhaat volkomen geaccepteerd. Pas als de vreemdeling een vreemd kleurtje heeft of exotische sprookjesboeken gelooft dan wordt het racisme. Logisch.

Stormageddon | 22-12-11 | 13:50

@Bakito | 22-12-11 | 13:45
We vangen hun werklozen op. Da's al subsidie genoeg.

rara | 22-12-11 | 13:50

Top actie. Dit eurofiele kabinet spreekt alleen maar vol lof over de komst van de Oostblokkers. Ze zouden het antwoord op de vergrijzing zijn enzo...rot toch op. Die lui werken hier een paar maanden in de kassen en vervolgens gaan ze 8 maanden WW en bijstand trekken voor ze weer in de kassen gaan plukken. Opzouten met die corrupte veeldrinkers die onze welvaart zien als een buit die voor het oprapen ligt.

Datzegiktoch | 22-12-11 | 13:50

Waar ik erg benieuwd naar ben is hoe onze Duitse vrienden dat oplossen. Krijgen Polen en andere Oostblokkers daar ook zo makkelijk een uitkering?

witwas | 22-12-11 | 13:52

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 13:45
Ik heb daar wel problemen mee. We hebben in Nederland zo'n 150.000 beroepswerklozen. Die moeten eerst maar eens tewerkgesteld worden op straffe van korting op de uitkering en onder strenge controle.

Superior Bastard | 22-12-11 | 13:52

Waar kan ik anti-Europese protectionistische stemmen?

Sunabalk | 22-12-11 | 13:52

De zaken omdraaien.

Daar is geen andere club beter in dan de PvdA.

Hulde!

Parsons | 22-12-11 | 13:52

@100pct Testosteron | 22-12-11 | 13:44
Uiteraard begint het met de durfals de wijze en opgeleide.op het moment dat die een bruggehoofd hebben gevormd komen de onrendabele neefjes en ooms en daarna de vrouwen.Dat is een tendens die ik in de hele wereld heb gezien.Een paar jaar terug was iedereen blij met de polen.Hardwerkende vaklui die nog wilde werken voor hun centen.We zijn 5/6 jaar verder en ze worden uitgekotst.

miko | 22-12-11 | 13:53

@Bakito | 22-12-11 | 13:45
De salarissen van de EU zijn destijds al gelijkgetrokken.
West-Europese parlementariërs verdienden toen veel meer dan hun oostblok collega's.
Men besloot dat iedereen een 'Euroton' zou verdienen, ongeacht land van herkomst.

necrosis | 22-12-11 | 13:53

Zien wij daar een mooie fusie opbloeien tussen Powned tv en WNL?

Einde van de Domheid | 22-12-11 | 13:53

@Stormageddon | 22-12-11 | 13:50
Je moet anti-fascisme c.q. racisme ook niet onnodig ingewikkeld maken, anders raken mensen in de war.

Een witte Sinterklaas en onderdrukte zwarte pieten. Is voor iedereen duidelijk.

Bakito | 22-12-11 | 13:53

N N N
Ja de n knop doet het toch.

miko | 22-12-11 | 13:54

100pct Testosteron | 22-12-11 | 13:44 | + 0 -
=============================================
Je zit hier op de verkeerde site menneke testo; vlug naar Joop.

meneer Q | 22-12-11 | 13:55

@Superior Bastard | 22-12-11 | 13:52

Dit. Precies. Zolang hier nog steeds tienduizenden werkelozen rondlopen, is er geen behoefte aan laaggeschoolde arbeiders van over de grens. Eigen werkelozen eerst!

Biff Eagleburger | 22-12-11 | 13:55

@100pct Testosteron | 22-12-11 | 13:44
Ja en uit Polen komen alleen raketgeleerden.

Parsons | 22-12-11 | 13:55

@rara | 22-12-11 | 13:50
Komop, niet zo badinerend. Dankzij de Roemenen en Bulgaren is na een halve eeuw de klarinet weer in het straatbeeld teruggekeerd. En dat bedoel ik niet godwinnend, maar puur als muziekliefhebber.

Bakito | 22-12-11 | 13:56

@Bakito | 22-12-11 | 13:53
Dat is natuurlijk ook weer zo. Daarbij, exoten met een ander kleurtje, andere sprookjesboeken en ander eten verrijken onze cultuur. Dat kun je van die aardappelvretende katholieke Polen natuurlijk niet zeggen. Die praten alleen raar. Het lijken wel Limburgers.

Stormageddon | 22-12-11 | 13:56

@Superior Bastard | 22-12-11 | 13:52
Racist.

Parsons | 22-12-11 | 13:56

Ze wisten dat de verschillen alleen door mixen kon worden opgeheven. Een soort van Duitse hereniging waarbij west-D betaald voor oost-D maar dan voor de hele (!) EU. Onbegonnen werk zonder andere lidstaten te verlammen.

Stroopdoos | 22-12-11 | 13:57

Hij wil natuurlijk geen polen omdat die CDA stemmen. Vooral marokkaanse en turkse wethouders en politici van de PVDA zijn ook het felst op de polen en willen ze het liefst nederland uit zodat hun neefjes/nichtjes (man/vrouw) kunnen overkomen. Of zeg ik nu iets heel raars? Valt me gewoon

solidstate | 22-12-11 | 13:57

De laatste offerte van een bulgaarse stukadoor was maar 5 EUR (16%) goedkoper p/u dan een nederlandse. Wie wordt hier nou uitgebuit? ;-)

crk | 22-12-11 | 13:58

@Bakito | 22-12-11 | 13:56
De klarinet is een gecastreerde sax, en zo klinkt-ie ook.

rara | 22-12-11 | 13:58

@Stormageddon | 22-12-11 | 13:56
Daarbij komt dat die Poolse hoeren gewoon de volle mep vragen. Onderbetaling dus alleen maar als het in politiek opzicht uitkomt. De gewone man profiteert er in ieder geval niet van.

Bakito | 22-12-11 | 13:59

solidstate | 22-12-11 | 13:57
Polen mogen niet in Nederland stemmen. Dus je zegt iets raars.

Superior Bastard | 22-12-11 | 13:59

@solidstate | 22-12-11 | 13:57
Wat je zegt is niet echt raar. Het mist wel elke onderbouwing, dat dan weer wel.

rara | 22-12-11 | 14:00

@Datzegiktoch | 22-12-11 | 13:50
In ieder geval werken die mensen een paar maanden in onze kassen, de werkloze autochtone bevolking is er te beroerd voor, schijnbaar.....
Voor kassenbezitters is er weinig anders mogelijk dan het inschakelen van ex-Oostblokkers, voor de autochtonen hier is te zwaar, te ver weg of te vroeg.
Wil jij verse groenten in de schappen?
Of eet je liever uit blik?
Als mensen in de bijstand/ WW in de kassen zouden gaan werken dan had Nederland niet zo'n aanzuigende werking op Polen.
Vraag het maar na bij UWV.

necrosis | 22-12-11 | 14:00

Parsons | 22-12-11 | 13:56
?

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:01

@rara | 22-12-11 | 13:58
De klarinet komt het dichts in de buurt van het directe stemgeluid en derhalve zeer geschikt voor orkesten en bands zonder altijd-problemen-opleverende zangers/zangeressen.

Bakito | 22-12-11 | 14:02

@ Superior Bastard | 22-12-11 | 13:59


Was de pvda bedoeling toch om buitenlanders mee te laten doen. Wat is dat nou voor racistische opmerking van jou. Jij wil ze niet mee laten doen?

solidstate | 22-12-11 | 14:02

@Superior Bastard | 22-12-11 | 13:52: zolang een werkgever een goedkoper alternatief heeft dan zal zelfs de bereidwillige werkloze niet meer aan de slag komen , hoe graag die dat ook zou willen. Voor de weigerwerkloze is er maar 1 alternatief en dat is totale stopzetting van de uitkering . don't get me wrong.

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:04

rara | 22-12-11 | 14:01
Alleen bij de gemeenteraad en bij uitzondering.
solidstate | 22-12-11 | 14:02
Van mij mogen ze, alleen van de wet mogen ze niet.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:04

@Superior Bastard | 22-12-11 | 13:52
Ik ben het zowaar met je eens!
*tegel uitprinten doet voor de verzameling*

necrosis | 22-12-11 | 14:04

@necrosis | 22-12-11 | 14:00
Die onrendabele kassen waar giga veel gas in moet en import arbeiders om ze op de been te houden? Die kassen?Schaf een aantal beperkingen af.Geef me een speciale reefer haven en ik lever alle groenten die je nu vreet voor de helft van de prijs.Kun je van dat westland een mooi natuur gebied maken.

miko | 22-12-11 | 14:04

Daders zijn maatschappelijke slachtoffers en slachtoffers zijn asociale mensen die de maatschappij uitbuiten.
Hmmmm,hulde aan zoveel democratisch denken.
Ik zeg doen,zoals de sukkel al aangeeft,sukkels blijven sukkels.

ziende blind | 22-12-11 | 14:05

@www.telegraaf.nl...
Op naar de 20 miljoen!
Ik ben pleite zodra ik de kans heb.

Slipsnifter | 22-12-11 | 14:05

@ Superior Bastard | 22-12-11 | 14:04

Dan turken en marokkanen ook niet

solidstate | 22-12-11 | 14:05

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:04
De werkwillige werkloze zit meestal in de WW, de werkweigerende werkloze in de bijstand. Ik heb het over bijstandstrekkers.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:05

Beste GS. Hoe kunnen jullie dit nu zo hard tegen Van Dam stellen. Waar is jullie verdraagzaamheid, solidariteit, begrip en inlevingsvermogen gebleven? Zo ga je toch niet met gewaardeerde politici om??!

Willem4246 | 22-12-11 | 14:06

@Bakito | 22-12-11 | 14:02
Maar jij vind stelen dus normaal. Altijd goed om te weten hoe mensen in het leven staan.

rara | 22-12-11 | 14:06

Politici zijn mensen die beter branden dan de rest.
Logis

ziende blind | 22-12-11 | 14:07

@witwas | 22-12-11 | 13:52
Mensen uit het Oostblok komen al meer dan 20 jaar in aanmerking voor dezelfde bijstanduitkering als die waar iedere inwoner van Duitsland recht op heeft.
Het verschil is dat ze daar wel begrijpen wat een uitkering hoort in te houden nl, ze betalen de huur/gas/water en geven bonnen die in specifieke winkels kunnen worden geruild voor levensbehoeften.

©69® | 22-12-11 | 14:07

solidstate | 22-12-11 | 14:05
Zodra ze een Nederlands papoort hebben wel. Staat gewoon in de wet. Polen hebben meestal geen behoefte aan een Ned. paspoort omdat ze als EU ingezetene al vrij verkeer hebben.
Maar dit wist je allemaal toch wel?

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:08

De PvdA is zoo doorzichtig. Nu opeens zogenaamd tegen kansloze Oost Europese-migranten, maar over kanslozen uit islamitische landen hoor je ze zelden of nooit, das nml wel hun stemvee hé ;)Natuurlijk kan de PvdA dit alleen zeggen met een nog doorzichtiger 'ons zijn wel goed' gutmensch-excuus: uitbuiting!

seven | 22-12-11 | 14:08

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:04
Wat wil je nu zeggen, ze mogen dus vaak wel stemmen.

rara | 22-12-11 | 14:09

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:05: WW of bijstand , voor mij is het : wie thuis zit aan het financiële infuus is een werkloze .

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:09

@rara | 22-12-11 | 14:06
Het is in ieder geval duidelijk dat je me nog niet helemaal kent.

Bakito | 22-12-11 | 14:09

Zijn Nederlanders ook buitenlanders?

goodray | 22-12-11 | 14:10

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:08
Volgens mij mag je ook stemmen als je een bepaalde tijd in Nederland woont. Ongeacht of je een Nederlands paspoort hebt.Kan me vergissen maar een Portugees meisje dat ik kende was ooit op haar achttiende naar Nederland gekomen en mocht na een aantal jaar gewoon stemmen.

miko | 22-12-11 | 14:10

@ Superior Bastard | 22-12-11 | 14:08

Geen uitzonderingspositie niemand anders heeft mogelijkheid tot dubbelpaspoort dus turken blijven turken en marokkanen blijven marokkanen met werk/verblijfsvergunning.

Anders is het discriminatie en dat mag niet.

solidstate | 22-12-11 | 14:10

@miko | 22-12-11 | 14:04: kassen in het westland onrendabel ? sure

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:11

@Bakito | 22-12-11 | 14:09
Wat een slappe reactie op mijn provocatie. Ik had beter van je verwacht.

rara | 22-12-11 | 14:11

@solidstate | 22-12-11 | 14:10
Geef dan iedereen een dubbel paspoort. Waarom zou je je beperken tot slechts één land?

Bakito | 22-12-11 | 14:12

@seven | 22-12-11 | 14:08
Precies.
De grens moet dicht voor de oost-europeanen, want voor iedere europeaan kun je ook een moslim binnenhalen!
En die stemmen wel pvda.

Slipsnifter | 22-12-11 | 14:13

@©69® | 22-12-11 | 14:07 Klinkt goed, meteen invoeren hier

witwas | 22-12-11 | 14:13

@miko | 22-12-11 | 14:04
Dat kan ik ook, helaas hebben we te maken met Europese wetgeving.
Zo heeft Marokko tomaten van uitstekende kwaliteit en goedkoper dan bij ons, zij hebben geen kassen nodig.
Ze hebben echter een invoerquotum, de rest moet uit Europa komen, gevalletje protectionisme voor de Europese tomaatboeren.

necrosis | 22-12-11 | 14:13

@ Bakito | 22-12-11 | 14:12

Waarom niet?

solidstate | 22-12-11 | 14:14

@hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:11
Haal de subsidies er eens van af en laat ze maar eens de gasprijzen betalen die een huishouden betaald.Verder de over gesubsidieerde infra en alle belastingvoordelen en subsidies om onrendabele aan het werk te houden.
Ya sure.

miko | 22-12-11 | 14:16

De pvda komt hier gewoon op voor zijn achterban.

Slipsnifter | 22-12-11 | 14:16

@rara | 22-12-11 | 14:11
Excuses, ik hield te veel rekening met je zwakke gestel. ;)

Maar goed, stelen moet kunnen, vind ik. Eigendom en bezit zijn slechts theoretische en bureaucratische kwalificaties. Ook spullen hebben recht op vrijheid. Je zou als auto maar het hele jaar stilstaan in de garage van zo'n Nederlandse burgerlul, terwijl je ook zou kunnen rondtuffen in de Karpaten, het avontuur tegemoet.

Bakito | 22-12-11 | 14:16

In de wereld, om te beginnen in Europa moet er gewoon één minimumloon komen. En een maximum ook, moet je kijken hoe snel de misdaad afneemt. En degenen die dit niet willen hebben blijkbaar belangen, dat spreekt.

AntiSoof | 22-12-11 | 14:16

Als PvdA'ers hetzelfde over moslims gezegd zou hebben als wat zij nu over Polen uitkramen, dan waren zij allang afgeserveerd en vrijgesproken wegens haatzaaierij.

sjaakdeslinksesul | 22-12-11 | 14:16

Dus als de PvdA consequent is, zijn ze ook tegen meer asielzoekers, die kunnen namelijk nog meer uitgebuit worden.
Uh, wacht PvdA en consequent is contradictio in terminis.


Reaguursels over andere partijen die ook niet consequent zijn hieronder in 3...2...1

Cuyahoga | 22-12-11 | 14:16

Ken een Pool die al zeker 15jr in NL (zwart) werkt. Heeft nog nooit een cent belasting, sociale premies, ziektekostenverz, wegenbelasting, gemeenteheffingen, rioolbelasting of wat dan ook betaald. Woont gratis in een bijwoning op een boerenerf, eet overal gratis mee en heeft inmiddels een mooie villa in Polen waar z'n vrouw & kinderen in luxe leven.

seven | 22-12-11 | 14:17

@sjaakdeslinksesul | 22-12-11 | 14:16
En door zichzelf nog wel.

Slipsnifter | 22-12-11 | 14:18

@solidstate | 22-12-11 | 14:14
Het beperkt de geest. Het zou voor veel Nederlanders wel goed zijn als ze ook een beetje Braziliaans of Australisch zouden zijn. Beetje over de dijken kijken kan toch geen kwaad?

Bakito | 22-12-11 | 14:18

@necrosis | 22-12-11 | 14:13
En om de lokale boeren in stand te houden alsmede ander goedkoop gefroebel importeren we een nieuwe onderklasse.
Was het niet Paul scheffer die dit al stelde?
Was trouwens ook een PVDA'er

miko | 22-12-11 | 14:19

@miko | 22-12-11 | 14:16: gasprijzen waar heb je het over , de kassen worden sinds jaar en dag verwarmd met restwarmte van fabrieken uit de regio Rijnmond , en het Westland heeft nog steeds de hoogste inkomsten,productie / vierkante meter van heel Nederland.

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:19

Che_cuevara | 22-12-11 | 13:47

Dat geld tot een overwaarde van €46.000 euro. Als je boven de 50 bent dan heb je al een heel groot gedeelte afgelost (op een stel sukkels na dan). Wat ik probeer duidelijk te maken is dat voor een Pool een ww uitkering een vermogen is in zijn eigen land. Bovendien is er geen enkele controle op het vermogen dat ze al bezitten. Wat het nog erger maakt is dat de uitzendburo's vaak geen premie's afdragen of er zelf op aansturen. In de distributiecentra van Albert Heijn werken 90% Polen. Uit betrouwbare bron weet ik dat de uitzendburo's die ze daar tewerkstellen erop aansturen dat ze na 6 maanden gewoon 6 maanden de ww in gaan. Het arbeidsverleden die ze in Polen hadden telt gewoon mee (wederom wie controleert dat). Bovendien is de ww uitkering hier ZES (6) keer hoger als in Polen. Wat is er gvd aan de hand met de politici hier.

doskabouter | 22-12-11 | 14:19

@seven | 22-12-11 | 14:17
Dat is toch de natte droom van libertariërs als jij...?

Bakito | 22-12-11 | 14:20

Ik heb horen zeggen dat de dames van lichte zeden tegenwoordig een knipoogkroaat inhuren.
Lekker goedkoop en ze kunnen zelf op hun rug blijven liggen.

Cuyahoga | 22-12-11 | 14:24

@Bakito | 22-12-11 | 14:16
En hoe sta je tegenover bestolen worden door bijstandtrekkende en voedselbankbezoekende BOM-moeders met een alcoholische Pool als vriend? Die mogen je huis wel leeghalen, toch?

Zo niet, dan gooi ik er nog wat FAS-kinderen en zielige hondjes bij.

rara | 22-12-11 | 14:25

rara | 22-12-11 | 14:09
Dat klopt, ze mogen.
Maar alleen voor de gemeenteraad en alleen als ze daartoe zelf het initiatief nemen.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:26

@rara | 22-12-11 | 14:25
Liever niet, maar filosofisch of spiritueel gezien heb ik geen poot om op te staan.

Bakito | 22-12-11 | 14:26

solidstate | 22-12-11 | 14:10
Jij hebt over wat je graag zou willen. Ik over hoe het nu gregeld is.
Zo komen we nooit tot een zinnige discussie.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:27

Ah zo, ze worden uitgebuit. Net als het Pedoprofeet-PvdA-kiesvee en de rest van de wereld. Dáárom wil de PvdA dus dat de hele wereld een uitkering krijgt in NL. Alleen: Welke gek gaat dat betalen??? Zeker als we straks 1 miljard Chinezen krijgen die allemaal een uitkering hier willen...

Aktivist | 22-12-11 | 14:27

ps Vooral het feit dat je kennelijk 15jr, ondanks dat iemand gewoon semi-permanent woont, met Pools nummerbord (0 wegenbelasting etc) in NL kan blijven rondrijden en niemand bedenkt dat dit nooit de bedoeling geweest kan zijn. Ze rijden (steeds meer in luxe wagens zoals A6, etc) voor 95% in NL rond, maar betalen de Poolse karrespoortarieven qua autobelastingen.

seven | 22-12-11 | 14:28

@James Lastig | 22-12-11 | 13:40
'Hier'? U was toch al lang naar het buitenland vertrokken?

niet voor de hond | 22-12-11 | 14:29

@Bakito | 22-12-11 | 14:26
Wat was je huisnummer ook al weer?

rara | 22-12-11 | 14:29

Prima dit.

Sinds Wiegel en van Agt die rechtse rukkers hebben we een instroom van "GAST"Arbeiders en dat vond het op winstbeluste bedrijfsleven (vrinden van de VVD en vijand van "ECHT" werkend Nederland) prima en daardoor kon de duurdere Nederlanders lekker thuis gaan genieten van hun bijstands uitkering (geregeld door Links zodat men nog een redelijk bestaan had).

De SP zei ook niet doen die Euro we zijn er nog niet klaar voor (Links dus) en ja hoor ze hadden gelijk.

VVD spuugt op de echte werkers van de economie en maatschappij. Rutte die zegt dat er geen armoede is ...... ja als je de hele tijd in je villawijkje blijft zitten ja dan weet je niet wat er speelt. Vies eng die echte Nederlanders buiten je graai kasteel.

Raar dat men erop stemt staats vijand nummer 1 Rutte en CS.

Godisvoordedomme | 22-12-11 | 14:30

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:09
WW is een verzekering waarvoor je zelf via arbeid premie hebt betaald. Bijstand is een recht waarvoor je niets hebt hoeven betalen als je nooit hebt gewerkt.
Een wezenlijk verschil.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:30

@hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:19
Tuurlijk.Ken kwekerijen buiten Nederland die makkelijk 120 kilo per mtr halen met een arbeidsloon van nog geen 2 euro.
Stookkosten? Niet nodig.Zelfs je groeibuisje hoeft geen asem gas bij gewoon kwestie van water uit de tank er door laten lopen die overdag opgewarmd is.Jammer dat echter de helft van die productie maar naar Nederland mag want anders kunnen ze zelf hun tomaten niet aan de straat stenen kwijt.

miko | 22-12-11 | 14:30

Bakito | 22-12-11 | 14:20
De belastingmoraal delen ze iig. ;)

seven | 22-12-11 | 14:30

De lonen in oost EU zijn veel lager dan hier maar daar is alles ook veel goedkoper dan hier. Vorig jaar in hongarije met 4 personen in een restaurant gegeten met alles erop en eraan voor nog geen 20 euro. Dat red je hier niet eens bij de mac. En loop daar maar eens een supermarkt in. Met een bijstandsuitkering hier kan je daar riant van leven.

beetjestijl | 22-12-11 | 14:31

@seven | 22-12-11 | 14:28
Beetje hetzelfde als Nederlandse multinationals die in derdewereldlanden allerlei westerse arbo- en milieuwetgeving weten te omzeilen dus.

Bakito | 22-12-11 | 14:31

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:27

LOL. Jij kent solidstate nog niet zo goed denk ik.

Biff Eagleburger | 22-12-11 | 14:32

@Godisvoordedomme | 22-12-11 | 14:30
Niet doen!! Massa imigratie is hier enkel en alleen de schuld van links.Dat onze gristelijke partijen en de VVD de kiem hebben gelegd voor deze zooi word hier in de rechtse kerk niet getolereerd.Dus herhaal!! We hebben de buitenlandse uitvreters enkel en alleen aan links te danken.

miko | 22-12-11 | 14:32

Godisvoordedomme | 22-12-11 | 14:30
Rutte geeft een dagdeel per week les op een school in een achterstandswijk. Die weet wel wat er te koop is.
En echte armoede bestaat inderdaad niet in Nederland. Daarvoor is het sociaal vangnet te groot, inclusief voedselbanken.
Als er al een groep is die armoede dreigt te gaan lijden is het de groep die net teveel verdient om aanspraak te maken op allerlei toeslagen en bijzondere bijstanden.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:32

@beetjestijl | 22-12-11 | 14:31
En je hebt daar voor 40.000 euro een vrijstaand huis, dat scheelt ook een factor 5 met nederland.
De welvaart in nederland is voor een groot deel schijn, helemaal als het zo doorgaat met het importeren van uitkeringstrekkers.

Slipsnifter | 22-12-11 | 14:33

"Dus helemaal geen gek idee om bij de poort een beetje te selecteren op wie echt komt om te werken (WELKOM!) en wie hier vooral komt om legaal of illegaal te jatten."
.
Hehe Meneer Quid... laat dat welkom maar weg, want als je echt zo gaat selecteren blijft er niks over. 12 jaar geleden misschien nog wel, nu zijn het alleen gelukszoekers, uitvreters, neo-nazis, en weet ik veel wat voor gespuis er nog meer uit Polen (oostblok) komt.

Olc32 | 22-12-11 | 14:33

Biff Eagleburger | 22-12-11 | 14:32
Jawel, maar dit valt me gewoon tegen.

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:33

Lijkt me een prima idee. Het werkloze PVV volk kan prima de klusjes doen die nu door Bulgaren worden gedaan.

Fisccon | 22-12-11 | 14:35

Van Dam is veel te slim voor de cohenpartij, die kunnen we het beste ruilen met Koppejan de pvda-kop van het cda. Toch bezig, kan Ferrier de sydonia-heks naar groenlinks, om Tofik Dibi naar de PVV te zetten. Zo kan onnodige Drinkman eindelijk weg naar D66 de onnodige partij. Overbodige Pechholz kan naar omroep Max, daar vallen ze ook altijd in de herhaling.

kalasjniknal | 22-12-11 | 14:38

@miko | 22-12-11 | 14:32: ohhh sinds wanneer kweken we alleen tomaten in het westland ? bloemen ,rozen , potplanten dat is waar het grote geld zit en het westland staat vol mee , tomatenkassen zijn marginaal en weinig winstgevend.

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:39

@doskabouter | 22-12-11 | 14:19
Nee hoor, voor de ww maakt je huis niks uit.

Che_cuevara | 22-12-11 | 14:40

@Fisccon | 22-12-11 | 14:35
Ze kunnen het wel, maar ze zijn te duur. Voor de prijs van 1 Nederlander heb je minstens 3 Bulgaren zwart aan het werk.

Stormageddon | 22-12-11 | 14:41

Che_cuevara | 22-12-11 | 14:40
*Inkoppertje lopen laat*

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:44

@kalasjniknal | 22-12-11 | 14:38
We?

Bakito | 22-12-11 | 14:45

@Fisccon | 22-12-11 | 14:35
Ik neem aan dat je 'argument' ook geldt voor werkloze PvdA'ers/ GroenLutsers?

necrosis | 22-12-11 | 14:45

Olc32 | 22-12-11 | 14:33 | + -1 -

Je vergeet de trekharmonica-spelers voor de supermarkt nog!

eerstneukendanpraten | 22-12-11 | 14:46

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:30: sorry is mijn wereldje niet , ik heb er nooit aanspraak op hoeven te maken en zal het ook nooit doen , ik ben in de 18 jaar dat ik werk nog nooit werkloos geweest , hand ophouden...no way.

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:47

Altijd maar weer dat gelul over de vergrijzing en dat we te weining arbeidskrachten overhouden. Meer dan 100 000 jongeren in de Wajong, 800 000 WAO-ers en 400 000 werklozen lopen er ongeveer rond. Ga toch eens aan het werk hier!

eerstneukendanpraten | 22-12-11 | 14:49

eerstneukendanpraten | 22-12-11 | 14:46 |
Tja, die hebben we zelfs in dit dorp. Hopend op die 50 cent wat uit het winkelkarretje komt. Weg ermee.

Olc32 | 22-12-11 | 14:51

Bakito | 22-12-11 | 14:31
Qua ontwikkeling, sociaal & economisch is geïmporteerde 'slavernij/ uitbuiting' via importgoederen' iig te prefereren boven een ontwikkelingsland blootstellen aan een braindrain van jonge arbeidskrachten die vertrekken naar het Westen. Verder blijkt uit de ontwikkiling in landen waar weinig ontwikkelingshulp was in bijv. Azië dat het vooral een tijdelijk fenomeen is op weg naar meer welvaart. Europa, Zweden bijv. was rond 1850 ook straatarm. (Het lost zich vaak vanzelf op, want meer welvaartsgroei = meer arbeidsschaarste = betere arbeidsvoorwaarden)

seven | 22-12-11 | 14:52

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:47
Maar je hebt wel weer wat geleerd. :)

Superior Bastard | 22-12-11 | 14:53

@Superior Bastard | 22-12-11 | 14:53: ja 1 ding : er zo ver mogelijk vandaan te blijven .

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:55

@hooliganica hollandi | 22-12-11 | 14:39
Ook bloemen kun je beter in Peru ecuador en Kenia telen.Haal je kop uit je kont en kijk eens verder.Verschillende dieffenbachia stekken in Colombia kosten geen 5% van wat ze In Nederland kosten.Ikmag ze alleen niet exporteren door allerlei EU regelgeving.Geef je op een blaadje dat mijn indianen meer productie draaien betere kwaliteit leveren dan die minkukels in Nederland met hun gedwongen mennekes en overgewardeerde huisvrouwen.
Pot planten? Dracaenas, crotons van meters hoog haal ik uit Costa rica voor een habbekrats.Maar worden allemaal tegengehouden met lul smoesjes dat er anders tropische ziektes in Nederland kunnen komen.maar als ik ze alleen maar doorvoer via schiphol is het geen probleem.Maar geloof maar lekker in het westland.

miko | 22-12-11 | 15:00

Tja, het is maar net hoe je het brengt. 'Tweede Kamerlid Martijn van Dam: Grote inkomensverschillen tussen lidstaten maken arbeidsmigranten vatbaar voor uitbuiting', zegt Van Dam.

Eigenlijk bedoelt hij: omdat onze inkomens veel hoger liggen, is het wel heel aantrekkelijk om naar Nederland te komen en wie geen werk heeft, heeft recht op bijstand, ergo: gratis geld.

Get real, je ziet toch nu al dat we worden overspoeld door criminelen uit Bulgarije en Roemenië. www.volkskrant.nl... Dadelijk Albanezen?

Semolina Pilchard | 22-12-11 | 15:04

@seven | 22-12-11 | 14:52
Dat is inderdaad het dilemma. Laat je kinderen werken of verhongeren?

Echter, jouw verhaal zou je ook kunnen omdraaien. Betere arbeidsvoorwaarden leiden tot meer welvaart. Dit zorgt ervoor dat mensen daar minder kinderen zullen nemen (want dat verband is er ook) en minder de neiging hebben om aanhanger te worden van onderdrukkende, idiote religies.

Feit blijft dat grote bedrijven vaak baat hebben bij een domme en arme overbevolking.

Bakito | 22-12-11 | 15:04

@miko | 22-12-11 | 15:00: dream on .

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 15:10

"Gelukkig zijn er in de Tweede Kamer, op de VVD, D66 en GL na..."

Erm... Zonder VVD, D66, GL(en PvdA dus!) houdt je verdomde weinig mensen over in die kamer heer Quid.

TM | 22-12-11 | 15:13

Bakito | 22-12-11 | 15:04
Uiteindelijk zoeken bedrijven vooral een markt, ergo consumenten, en arme mensen kopen niet echt veel. Welvaart is voor alle partijen uiteindelijk het beste.
De enigen die echt baat hebben bij een onderontwikkelde & arme bevolking is de ontwikkelingshulp-industrie. Niets is verwoestender dan mensen afhankelijk te maken & houden van hulp.

seven | 22-12-11 | 15:18

het is niet de PVDA die deze buitenlanders binnen laten maar de luitje van rechts VVD die deze kanslozen eerst wat goedkoop betaalde baantjes geven en dan weer op straat schopen

istawa | 22-12-11 | 15:22

@hooliganica hollandi | 22-12-11 | 15:10
Soooo goed argument.luister mannetje zit al redelijk lang in de sector en ga me niet vertellen dat het niet zo is.Ik zeg een ding.
Suiker.
rings a bell?

miko | 22-12-11 | 15:24

Semolina Pilchard | 22-12-11 | 15:04 | + 0 -

Ik blijf wel belasting betalen, je kunt niet anders...

eerstneukendanpraten | 22-12-11 | 15:25

miko | 22-12-11 | 15:24 | + 0 -

Ik snap het allemaal wel!

eerstneukendanpraten | 22-12-11 | 15:27

Bakito | 22-12-11 | 13:45
Lul niet zo stom, want waar denk je waar subsidies vandaan komen? Juist, vd belastingbetaler, dus of je ze nou HIER een uitkering geeft of DAAR subsidie, maakt geen reet uit, want jij en ik en de rest van achterlijk vernederland zal het toch moeten ophoesten.

von sokkenstopfen | 22-12-11 | 15:29

@miko | 22-12-11 | 15:24: ik ben erin geboren , en importverboden zijn er niet voor niets , tropische ziektes uit verre zijn geen lulsmoesjes om de markt te beschermen maar bittere ernst, dat zou je moeten weten als 'expert'.

hooliganica hollandi | 22-12-11 | 15:33

Hij heeft natuurlijk groot gelijk. De Oost-Europeanen worden deels uitgebuit. En de uitbuiting van Nederland valt nog wel een beetje mee. De tuinders verdienen ieder jaar goed geld aan hardwerkende goedkope Oost-Europese krachten, evenals de bouwsector.
.
Overigens is uitbuiting ook gewoon een probleem voor de gemiddelde hardwerkende Nederlander. Als een Oost-Europeaan het voor minder doet, dan heeft dat logischerwijze een neerwaarts effect op wat je als Nederlander kunt krijgen. Het mes snijdt dus hier aan twee kanten.

Doldwaas | 22-12-11 | 15:37

Luilekkerland

de euro middenweg | 22-12-11 | 15:38

Wat ik me afvraag: mogen wij nou op onze beurt hard "Nazi!" roepen?

Patatter | 22-12-11 | 15:44

Pvd wie?

funkyd | 22-12-11 | 15:46

Ik heb er geen probleem mee als ze hier wat werk komen doen wat onze werklozen verrekken om te doen. Maar uitkeringstoerisme is wat anders. Als ze geen werk hebben moeten ze terug. Geef ze desnoods een maand loon mee, dan hebben ze wat ruimte ginds weer wat te vinden.

Verder moet van al die mensen die hier weigeren te werken (of Nederlands te leren) de uitkering worden afgenomen! Niks flauwekul van zielig. Als ze kunnen werken moeten ze werken. Er gaat niemand dood van aardbeien plukken.

Patatter | 22-12-11 | 15:50

als ze maar wegblijven en de pvda met hen verdwijnt

Stijlloos&eigenwijs | 22-12-11 | 16:48

Van Dam moet bij zijn vriendjes zijn van de fnv. Die zorgt dat zij uitkeringsgerechtigd worden. Ik heb geen inzicht in het ledenbestand van fnv maar ik denk dat ze bijne allemaal lid zijn.

behangtafel | 22-12-11 | 17:19

Waarom bekommert de PvdA zich voor de uitbuiting van buitenlanders die misschien ooit in Nederland gaan werken en dan misschien uitgebuit worden, terwijl wij als Nederlanders al jaren en jarenlang uitgebuit worden door alles en iedereen?

Moonwarrior | 22-12-11 | 18:16

Uitbuiting?

Welnee joh.............

www.ttm.nl...

Opbokken | 22-12-11 | 18:53

Was dit geluid maar aan het begin van de jaren '80 te horen geweest. Als de massaimmigratie van gelukszoekers nooit op gang was gekomen hadden we nu een beter land gehad zonder de multi kul samenleving waar we toch nooit wat van zullen bakken.

strikdewepstroper01 | 22-12-11 | 20:16

Als je structureel de andere kant opkijkt zie je zaken pas jaren later die elk weldenkend mens altijd al zag. De PVDA ten voeten uit.

Tutanchamon | 22-12-11 | 20:19

@hooliganica hollandi | 22-12-11 | 15:33
Toch gek dat het exporteren van europese ziektes de nekharen bij ons doen rijzen?Want wat zijn die Jappen halstarrig in hun import verboden.En waarom gelden deze dan enkel en alleen bij import en niet bij doorvoer? Als of alle weevils zweevils mijten en ander gespuis zich neerleggen bij de poortjes van schiphol? En waarom mogen de varkensboeren wel soja uit tropische landen importeren ,met bakken zonder controle?

miko | 22-12-11 | 20:35

En die bloemen omzet in Nederland die word opgekrikt door zuid amerikaanse en afrikaanse blommekes een ander papiertje te geven en aan te duiden als nederlands produkt.

miko | 22-12-11 | 20:37

De PvdA heeft schijt aan de werkelijkheid. De werkelijkheid van de PvdA is de enige en echte werkelijkheid. Echt waar. En als u dat betwist bent u een xenofobe populist.

ad melkert | 22-12-11 | 21:14

Spekman heeft zijn truien beschikbaar gesteld aan deze vluchtelingen en als we ze nu toestemming geven om te stemmen dan zakt de PvdA misschien niet onder 10 zetels.

stellig | 22-12-11 | 22:48

Die Oost-Europeanen moeten wegblijven want die weten immers hoe het is onder een socialistisch bewind te moeten leven.
Dus die krijgen ze nooit zover dat ze op PvdA gaan stemmen.

Moi | 23-12-11 | 12:04
Tip de Redactie